Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Jaded válasza blakey (#2750) üzenetére


Jaded
senior tag

Remélem nem gond, hogy az én elnevezésemmel is működik: [kép] Az a pár, ami nem ment eddig, most már az is jó.

Renault Megane IV Limited

(#2752) blakey válasza Jaded (#2751) üzenetére


blakey
titán

Nem gond, miért is lenne az? Viszont néhány évvel ezelőtt én is végig mentem ezeken, a korábban írt elnevezés működött minden platformon, csak azért írtam, hogy figyelni kell az apró írásjelekre is. Én elhagynám a kötőjeleket. Nálam a Kodi, MrMC, Infuse, Plex, Emby egytől-egyig felismeri és jól kezeli. Csak ennyi volt a megjegyzésem. A Planet Earth II is jól jelenik meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2753) Jaded válasza blakey (#2752) üzenetére


Jaded
senior tag

Most már nálam is. Lehet az zavarta meg, hogy nem arab számmal adtam meg hogy '2'. Én csak Infuse-t használok, a másik tv-n egyelőre csak a saját beépítettje megy, annak meg teljesen mindegy mi az elnevezés. De tervben van oda is egy  tv.

Renault Megane IV Limited

(#2754) atirag


atirag
őstag

Mit állítok be rosszul?
Egy ideje már figyelem ha felvételről nézek egy F1 versenyt amit torrentről tőltök és 1080i-ben van csak fent és gyors mozgásoknál szellemképes. Legjobban a kerekeknél látható. És akárhoygan állítom nem változik. De a tv saját lejátszójával amit tegnap próbáltam ki először alap beállítással nem szellemképes.

(#2755) djnice válasza atirag (#2754) üzenetére


djnice
veterán

Ha Infuse-val nézed, ott nagyon gyenge a deinterlacing, az okozhat ilyent.

(#2756) atirag válasza djnice (#2755) üzenetére


atirag
őstag

Igen azzal nézem. Azt jobbank találtam eddig mint az mrmc-t.

(#2757) galaxys80 válasza Jaded (#2747) üzenetére


galaxys80
veterán

Én mindig úgy hagyom ahogy lejön a sorozat. TVDB van, hogy nem talál meg néhányat. Ilyenkor átállítom TMDB-re és az egyből megtalálja. Utána lefutattom TVDB-vel és már az is megtalálja.
Egyetlen dolog amiért nem alapértelmezett a TMDB, hogy a TVDB részletesebb leírást ad, illetve lehet beállítani másodlagos keresési nyelvet is nála.

(#2758) djnice válasza atirag (#2756) üzenetére


djnice
veterán

Váltott soros anyagokhoz nem túl jó, felezi a képkockaszámot és blend-del is. MrMC 1080i50-ig jó Yadif 2x algoval, afelett már csak bob.

(#2759) blakey válasza djnice (#2758) üzenetére


blakey
titán

w3fdif/complex-el jobbnak látom

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2760) djnice válasza blakey (#2759) üzenetére


djnice
veterán

Algoritmus szerint jobb, de már nem emlékszem hogy azt meddig bírta a SoC.

(#2761) atirag válasza djnice (#2758) üzenetére


atirag
őstag

Hmm köszi :) A tv meg olyan lassú ,de akkor azzal nézem az ilyeneket.

(#2762) galaxys80


galaxys80
veterán

Kicsinál ez a MrMc a sorozatokkal. Újabban bármelyik sorozatot szkenneli le, első körben az aranyhaj című mesesorozatnak azonosítja be. Ilyenkor ha váltok a tmdb vagy a TVDB vagy a helyi információ között , akkor tisztítja a média infót, újra szkennel és egyből megtalálja a jót.
Megvolt ez a mese sorozat a gyereknek egyébként. Töröltem már inkább a fenébe, de az sem használt.
Valamiért teljesen beragadt ez a mese sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#2763) Sickboy25 válasza galaxys80 (#2762) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nekem ugyanez van/volt a Harry Potter és a halál ereklyéi I.-nél, folyton csupasz pisztolyt állítja be. a 2. része tökéletes az elnevezések is, ha kézzel keresem jót talál, ha automata szkennel és akkor rossz

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2764) galaxys80 válasza Sickboy25 (#2763) üzenetére


galaxys80
veterán

De nekem elsőre minden sorozatot aranyhajnak állít be. :) Nagyon rá van kattanva.:)
Illetve nálam miután scrappert váltok automatán is megtalálja már.

(#2765) blakey


blakey
titán

Na, frissülnek az "almák", kiváncsi vagyok a tvOS 13.4-re, remélem nem csesztek el semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2766) galaxys80 válasza galaxys80 (#2764) üzenetére


galaxys80
veterán

Na megoldódott. :) Leválasztottam a sorozatok mappát, majd újra hozzáadtam. Utána már megtalál mindent rendesen.

(#2767) devil-k válasza blakey (#2765) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kíáncsi vagyok lesz-e érdemleges update vagy csak "szüttyögés". ;]

- mozi bolondéria -

(#2768) Jaded válasza blakey (#2765) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem az előzővel sem volt gondom (13 óta használom). Nem macOS/iOS ez :DDD

Renault Megane IV Limited

(#2769) djnice válasza devil-k (#2767) üzenetére


djnice
veterán

Annyit már tudni, hogy a 24.000 fps-t és a HDR metaadatokat nem javította ez a frissítés sem.

(#2770) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki dupla homepodot használ AppleTv-vel?

Hogyan kezeli a rendszer a több csatornás hangot ilyenkor?
Olvastam anno egy technológiáról, ami stereo hangszórók segítségével alkották meg a térhangzást (talán AMD).

Hogyan állnak ezzel az Apple mérnökei?

Megmondom őszintén nagyon kényelmes tudna lenni (bár drága), hogy venne az ember kettőt, ők beállítják magukat és meg van oldva a normális térhangzás (nyilván nem mozi, vagy komoly otthoni több milliós rendszer szintű, de azért az átlagtól jelentősen jobb) egy 25 négyzetméteres szobába.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2771) reggi válasza kleinguru (#2770) üzenetére


reggi
aktív tag

Erre gondolsz?:
[link]

(#2772) kleinguru válasza reggi (#2771) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, meggyőzött, hogy felejtsem, el. Talán majd a következő verzió jobb lesz.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2773) galaxys80


galaxys80
veterán

Az utóbbi időben többször előfordult nálam, hogy egy-egy film indításakor láthatóan nem megfelelő fps-el indul. (Apróbb akadozások vannak)
Ilyenkor egy pause/play és helyreáll a rend.
A tv pedig megfelelő fps-t ír ki.
MrMc a lejátszó. Képfrissítés gyakorisága mindig-re állítva.
Másnál nem fordult elő ilyen?

(#2774) blakey válasza galaxys80 (#2773) üzenetére


blakey
titán

Mindig helyett indításkor/leállításkor legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2775) galaxys80 válasza blakey (#2774) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Átállítom, akkor és tesztelem.
Van egy, olyan is, hogy képfrissítés váltásakor X mp-re álljon meg a videó. Alap érték a 4 mp.
Ezt mennyire érdemes állítani?

(#2776) blakey válasza galaxys80 (#2775) üzenetére


blakey
titán

Mindegy, jó a 4, ki is kapcsolhatod, ahogy tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2777) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok, 3-400 hozzószólást visszaolvastam, kis segítséget szeretnék kérni, mert többnyire csak a hálózatos letöltött filmek lejátszásáról szólt a diskurzus -> panasonic tv-k vannak itthon meg xbox, szal hbo-t nem tudom nézni natívan, csak ha kitükrözöm a telefon képét, úgy meg elég kuka. Összetörjem a malacperselyt egy apple tv 4k miatt, vagy elég egy xiaomi mi box s, hogy a célomat elérjem? A xiaomi lejátszó topikjában elég sok a kínlódás, viszont csak harmadannyiba kerül... érdemes befektetni az apple ökoszisztémába? Támogatása meg lesz az eszköznek amiatt nem aggódok, viszont más apple eszköz nincs itthon. Ipadan is gondolkoztam pluszban, mert a laptop elavult, az nyilván a tv-t nem váltaná ki, de több
apple eszköz lenne akkor már. Köszii!

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#2778) Alex91 válasza EmThor (#2777) üzenetére


Alex91
félisten

Itt ugyis azt mondjak, hogy AppleTV... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2779) blakey válasza EmThor (#2777) üzenetére


blakey
titán

Elég a MI Box, feltéve, hogy megfelelően tájékozodtál a topikjában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2780) EmThor


EmThor
addikt

Köszönöm a tippeket!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#2781) konzolcowboy válasza EmThor (#2777) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Ha csak HBO miatt vennél lejátszót, akkor inkább chromecast.

[ Szerkesztve ]

(#2782) Csabroncka válasza EmThor (#2777) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az az igazság, hogy először nálam is csak HBO GO volt aztán jött a Netflix, utóbbi esetben egy accountot 4-en használunk, HBO-t ketten, ez 2000,- havonta így már teljesen baráti. Gyakorlatilag a torrent fogyasztásom szinte 0-ra esett vissza, igaz eget verő film sincs mostanában!

Még a Disney+-ra várok, szerintem ezzel minden meglesz...

Én egy DUNE lejátszóról váltottam, igazából egy dologért nagyon jó az apple: nem kell kínlódni a beállításokkal, és pofonegyszerű a szoftver kezelése (hasonló a véleményem az iOS-ről is nem csak a TvOS ről).

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#2783) bilon73 válasza Csabroncka (#2782) üzenetére


bilon73
aktív tag

ugyanez itt is, de most hogy a tv-n is elérem az apple tv-t, már nagyon nincs szükségem atv-re :D

(#2784) devil-k válasza bilon73 (#2783) üzenetére


devil-k
nagyúr

Majd ha nem frissítik a TV appjait pár év után, akkor lesz majd szükséged rá. :P

- mozi bolondéria -

(#2785) blakey válasza bilon73 (#2783) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV mint lejátszó lejátszó nem egyenlő az Apple TV app-al, ne keverjük össze a dolgokat, Csabroncka egy Dune-t váltott ki az Apple TV-vel és nem egy app-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2786) bilon73 válasza blakey (#2785) üzenetére


bilon73
aktív tag

én az apple tv lejátszót váltottam ki egy tv-vel, mert van már tv-n apple tv app is, így maga a lejátszó teljesen felesleges.

tudom mit írtam, és értettem azt is amire válaszoltam.

ugyanis a tv-n minden olyan app megvan már, ami az apple tv lejátszón.
hbo go, netflix, amazon..stb...és remélem lesz D+ is. csak emiatt tartom meg a kütyüt. mert az amcsi accountomon van D+

(#2787) devil-k válasza bilon73 (#2786) üzenetére


devil-k
nagyúr

Dehogy érted. :(

- mozi bolondéria -

(#2788) bilon73 válasza devil-k (#2787) üzenetére


bilon73
aktív tag

igazad van.

kiváltott egy kütyüt egy masik kütyüvel, mert az egyszerűbb.
arra használja, hogy netflixet, meg hbo go-t nézzen.

én ezt az "új" kütyüt váltottam ki a tv-vel, mert netflixet nézek, meg hbo got, meg amazont, jah és még az airplay is működik.
mindezt azért mert egyszerűbb, kevesebb áram, kevesebb madzag...bla-bla-bla

valóban nem értem...

(#2789) Csabroncka válasza bilon73 (#2786) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem érted a problémát!

A TV szoftverét a gyártók csak nagyon rövid ideig tartják naprakészen, ezért aztán egy idő után azzal szembesülsz, hogy a 3-6 éves TV nem kezeli már a netflixet..stb.

Az ATV esetén a folyamatos szoftverfrissítés biztosított!

Lásd: a netflix majdnem csak erre optimalizált, és ezen jelenik meg helyesen az összes felbontásban....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#2790) Semin válasza bilon73 (#2788) üzenetére


Semin
senior tag

Vagy jön egy tájékoztatás mint samu/lg esetében kb az 5 éves TV-knél megszokott, bocsi innentől nem fejlesztjük a "youtube/netflix/HBO stb progikat" szép napot.

Én ezt untam meg. Amikor megkaptam az üzit, vettem egy ATV-t és voala minden újra szuper. Arról hogy képesek manapság is 10/100-as LAN-t tenni egy 4K-s TV-re meg inkább nem nyilatkozom.

[ Szerkesztve ]

(#2791) cigam válasza Semin (#2790) üzenetére


cigam
félisten

Mire nem elég a 100mbit?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2792) blakey válasza cigam (#2791) üzenetére


blakey
titán

Elég sok 4K-s anyagnál megjelennek magasabb "bitráta csúcsok" (100-120Mbps) ahol már pufferel, TV-k esetében elég gyakori tud lenni de lejátszók esetében is SMB/NFS megosztáson is, a 100Mbps 1080p-re elegendő vagy erősen tömörített Netflix, Amazon Prime 4K.anyagokhoz. Saját anyagok lejátszásához pl. NAS-ról inkább a Gigabit a nyerő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2793) galaxys80 válasza cigam (#2791) üzenetére


galaxys80
veterán

4K

(#2794) Viszlát válasza cigam (#2791) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindenki kizárólag UHD remuxokat néz már, nem tudtad? Találtak hármat nagy nehezen amiben vannak tizedmásodperces kiugrások, úgyhogy lehet sznobkodni, hogy a 100mbit már lepkefing. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2795) devil-k válasza Viszlát (#2794) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy inkább csak érdemesebb felfelé lőni, ha van rá lehetőség.

- mozi bolondéria -

(#2796) Viszlát válasza devil-k (#2795) üzenetére


Viszlát
addikt

Nyilván, de ha van egy nemrég vásárolt eszköz amin 100-as hálózati csatlakozó van, akkor teljesen felesleges azon pörögni, hogy kevés a 4k-hoz, ez szimpla félrevezetés és durva túlzás.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2797) blakey válasza Viszlát (#2796) üzenetére


blakey
titán

Nem durva túlzás, nagyon nem értítek a lényeget ami nem a Netflx, Amazon Prime, YT, HBO GO miatt van, mert ezek erősen tömörítettek és vp9-ben vagy AV1-ben van a többségúk, a max bitráta meg 25-30Mbps körül van ami most ugye a felére csökkent. Egy UHD remux átlag 70-80 Mbps-el van ami annyit tesz, hogy egy filmben simán megvan a 40Mbps de a 100-110 Mbps is, ebben az esetben az esti mozizásnak annyi, elég sok pufferelés, akadozás léphet fel. Aki 4K-ra akar lejátszót venne az gigabitest vegyen "Sz@rrá teszteltem" mindent 100-as és 1000-es Apple TV-vel, tudom miről írok. Nem éri meg 100-as LAN-nal szerelt lejátszót venni 4K-hoz, 1080p-hez tökéletes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2798) galaxys80 válasza Viszlát (#2796) üzenetére


galaxys80
veterán

Semmi túlzás nincs abban, hogy legtöbbször egy rendes 4K anyaghoz kevés a 100.
Nem véletlenül tesznek egy normális lejátszóba 1000-est.

(#2799) devil-k válasza Viszlát (#2796) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az inkább a probléma, hogyha 2020-ban a 4K lejátszóban 100-as csatlakozó van. Nincs itt félrevezetés.

- mozi bolondéria -

(#2800) Viszlát válasza blakey (#2797) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy UHD remux átlag 70-80 Mbps-el van ami annyit tesz, hogy egy filmben simán megvan a 40Mbps de a 100-110 Mbps is.

Ez konkrétan nem igaz. Van néhány ilyen, de egész százalékban ki sem fejezhető hányada a kínálatnak, így a következtetéseiden alapuló állítások sem igazak. Lehet sznobkodni és a legfelső szegmensből általánosítani, pontosan ez az a slendrián és félrevezető hozzáállás, amitől nekem nyílik a zsebemben a bicska, nem véletlenül tettem szóvá.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.