Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) syIex válasza MasterMark (#1150) üzenetére


syIex
veterán

Erre lehet jó beállítást találni? Kb két méterre van a TV és a gép egymástól..:DDD Wifi router is ebben a szobában van szóval a rossz kapcsolat kizárva... :F

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1152) MasterMark válasza syIex (#1151) üzenetére


MasterMark
titán

Ettől még nincs kizárva a rossz kapcsolat... Pláne ha minden wifin van, simán lehet hogy kevés a sávszél.

Switch Tax

(#1153) blakey válasza MasterMark (#1148) üzenetére


blakey
titán

iso-kat, video_ts-eket hogyan oldod meg? Egyszerűen nem tudom használni a Plex-et annyira "gyengébb" az Embyhez képest viszont jó lenne, mert Android 5.1-en nem 100%-os a támogatottság. 3X futottam neki, hogy akkor mégis Plex lesz de 3X kukáztam, lassú a filmek indítása (Kodihoz, Embyhez képest), nagyon sok filmnél utána kell kerestetni, javítani, mert képtelen normálisan megcsinálni az infókat, a video_ts mappákat nem ismeri fel hiába van jó mappában, iso-kkal sem boldogul, utóbbiakat megoldanám egy konvertálással de a többivel még sok bajom van és nem utolsó sorban mindegy milyen rendszeren használom, Embyhez képest többszöröse a memóriahasználata szerver szinten.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1154) syIex válasza MasterMark (#1152) üzenetére


syIex
veterán

TV kábellel van kötve, csak a macbook és a telefonok wifiznek..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1155) MasterMark válasza blakey (#1153) üzenetére


MasterMark
titán

Ezeket direkt nem támogatja. Át szoktam konvertálni MKV-nak.

Nekem nem indul lassan a film. Eddig egyszer se kellett kézzel állítanom az adatokat.

sylex1: Ez egy nagyon sok változós dolog, kevés az info ehhez.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1156) blakey válasza MasterMark (#1155) üzenetére


blakey
titán

Majd ha van időd kedved akkor hasonlítsd össze Kodival, Embyvel és 4K-s anyagokkal, lassabb, ugyanazon rendszeren ugyanazzal a szerverrel, stb.

Eddig egyszer se kellett kézzel állítanom az adatokat. - első szerver telepítésnél bizony soha nem talál meg minden infót normálisan, utána már minden oké ha jön új anyag. Sokat játszadoztam vele, évekig Plex-et használtam, fordítottam Samsung klienst, benne voltam a dolgokban egy picit. Tudom, hogy nem támogatja az iso-t meg a video_ts-t, ezért kérdeztem, hogy te hogyan oldod meg. Nekem csak azért kell valamilyen Plex, Emby, mert néhány eszköz csak úgy tud kommunikálni és oda nem szánok egyéb eszközt. Emby tökéletes egy dolgot kivéve, külső feliratnál az "ő,ű" nem tökéletes, kalapos, hullámos, minden más hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1157) MasterMark válasza blakey (#1156) üzenetére


MasterMark
titán

Kodi-t használok a Plex-szel is. PlexKodiConnect.

Switch Tax

(#1158) blakey válasza MasterMark (#1157) üzenetére


blakey
titán

Az nem ugyanaz, mindengyiket a "natív mivoltával" összehasonlítva. Egyébként tényleg érdemes egyszer kipróbálni az Embyt, én már szinte mindegyik DLNA-t kipróbáltam, mert hajtott a kiváncsiság, a Serviio-val és az Embyvel a leggyorsabb DLNA szinten a lejátszás. Persze ha semmi gondod a Plexszel és kedved sincs hozzá akkor ne, de úgy nem tudod, hogy valójában milyen a többihez képest.

(#1159) MasterMark
Összehasonlítottad a Plex klienssel Apple TV-n vagy bármelyik TV-n? A PlexiKodiConnect nem úgy használja az adatbázist ahogy pl. a MySQL-t, de tény, hogy valamilvel gyorsabb a sima Plex app-oknál és nem is zavaró a működése de a kliensekhez képest lassú és főleg 4K-s anyagoknál lehet érezni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1159) MasterMark válasza blakey (#1158) üzenetére


MasterMark
titán

Serviio-t én is próbáltam, jó bugos volt még akkoriban. Plex-nek a DLNA része jobban tetszik, de nem nagyon használom.

A PlexKodiConnect-el natívan használom, mivel az SMB elérésre változtatja a path-okat, így közvetlen játssza le. A Plex-ből csak a médiainfók jönnek, meg az egyéb meta dolgok.

Előtte csak Kodi-t használtam a saját adatbázisával.

Emby-nek nem érzem a létjogosultságát, nálam Plex-el minden jól működik, és úgy ahogy én akarom.

A Plex/Emby és a Kodi meg nem egymás alternatívái, mivel két külön dologról van szó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1160) blakey válasza MasterMark (#1159) üzenetére


blakey
titán

A Plex pont, hogy a Kodi "ellen" indult akkoriban és a vetélytársa szeretett volna lenni, valamilyen szinten azért alternatívája, Emby meg kb. mindent visz amit a kodi, iso, video_ts, stb. Ha médialejátszásra kell valakinek és mondjuk van egy eszköze amelyik valamelyik programot futtatja akkor bizony alternatíva és nem kell egy másik után nézelődnie. Nálam 2 TV-nél és egy Blu-ray lejátszónál pont alternatíva, nem kell másik eszközt vennem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1161) MasterMark válasza blakey (#1160) üzenetére


MasterMark
titán

A Kodi egy kliens oldali lejátszó, és ennél többet nem is tud.

A Plex / Emby pedig egy szerver oldali megoldás, mindenféle kliens oldali lejátszóval. Szerver oldali rásegítéssel, ugye a transzkódolás.
A Plex / Emby kliens oldali lejátszói, maximum annak jó akit nem érdekel, hogy hogy megy a film, vagy hogy van beállítva. Ezen az oldalon nem veheti fel a versenyt egy Kodi-val.

Switch Tax

(#1162) syIex


syIex
veterán

Közben az egyik jó ismerősöm ajánlotta nekem is a Serviio-t aztán az nagyon bevált eddig. Semmi akadás és az egész házban mindegyik TV látja amelyik Wifi-n van az is. Bátran tudom ajánlani, de szerintem attól még beszerzek egy Apple TV-t is már csak azért, hogy teljes legyen a komfort alma terén..:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1163) blakey válasza syIex (#1162) üzenetére


blakey
titán

A maga egyszerűségével teljesen oké a Serviio, sokáig használtam azt is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1164) reggi


reggi
aktív tag

Srácok senkinek semmi baja mostanában a felirat letoltessel? Infuse hiba mrmc többszöri probalkozassal talál feliratot...

(#1165) Gombinyó válasza reggi (#1164) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem használtam még ezt a funkciót, mindig kézzel rakom a film mellé a feliratot, de nem lehet, hogy szerver oldalon van probléma? Honnan szedi a feliratot? Az opensubtitles mostanában elég sűrűn szarakszik.

(#1166) reggi válasza Gombinyó (#1165) üzenetére


reggi
aktív tag

Igen opensubtitles. Hát pedig jó kis funkció. Persze ha működik....

(#1167) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Használ itt valaki apple tv-vel homekitet?
Meg van osztva feleségemmel a xiaomi cuccok vezérlése (homebridge), de mostanában nagyon lassan töltődik neki a felület, mert az érzékelők, villany állapotát frissíti neki a telefon. Ugyan azon a hálózaton van, mint a xiaomi cuccok.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1168) blakey válasza reggi (#1166) üzenetére


blakey
titán

Az opensubtitles hiba sajnos fennáll és szinte minen boxon és rendszeren előjön, Infuse-ban nem használom, mert nem teszi a filmek mellé és nekem arra szükségem van így marad a Kodi és a Supersubtitles, az jól működik illetve néha manuálisan töltőm le a feliratokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1169) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Apple tv re elérhető a telenor tv alkalmazása vagy a digié?

Üdv: Csabee.

(#1170) Alex91 válasza Csabee. (#1169) üzenetére


Alex91
félisten

Telenor mytv van ra.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1171) Csabee. válasza Alex91 (#1170) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi! Digit megtudod nézni esetleg van-e?

Üdv: Csabee.

(#1172) Alex91 válasza Csabee. (#1171) üzenetére


Alex91
félisten

Itt-ott tv van meg. Digi, tvgo szerintem nincs...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1173) Csabee. válasza Alex91 (#1172) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi

Üdv: Csabee.

(#1174) H1N1


H1N1
aktív tag

Sziasztok! Bocs ha gagyi lesz a kérdés,de egyszerűen nem tudok rájönni a leírás alapján,hogy az Apple TV alkalmas médialejátszóként is működni? Rátöltöm a 32 gigájára a filmet és go? Másik,hogy a HBO GO működik rajta? :B :B :B :F :F :F

(#1175) Gombinyó válasza H1N1 (#1174) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, nem? , igen.
Lejátszani hálózati megosztásból érdemes vele.

[ Szerkesztve ]

(#1176) blakey válasza H1N1 (#1174) üzenetére


blakey
titán

Rátöltöm a 32 gigájára a filmet és go? - nem kell letölteni, hálózatról tudod lejátszani, NAS, gép, bármi ami alkalmas hálózati megosztásra.
HBO GO működik rajta? - igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1177) H1N1 válasza blakey (#1176) üzenetére


H1N1
aktív tag

De azért a letöltöm, rátöltöm is megy?

(#1178) blakey válasza H1N1 (#1177) üzenetére


blakey
titán

Honnan, mivel szeretnéd rátölteni? Nincs USB. :) i

(#1179) H1N1
iTunes-hoz illetve app-okhoz. Letöltés nélkül, 10-15 app-pal simán eléred a 15GB-ot. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1179) H1N1 válasza blakey (#1178) üzenetére


H1N1
aktív tag

Gépről. Akkor minek a 32 vagy 64Gb?

[ Szerkesztve ]

(#1180) Alex91 válasza H1N1 (#1179) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, hogy amit megveszel filmet 4K HDR-ben az Apple-tol az elferjen rajta! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1181) agyhalal válasza H1N1 (#1179) üzenetére


agyhalal
aktív tag

App Store-ból letöltött alkalmazásokhoz, iTunes Store-ból megvásárolt zenékhez, filmekhez, esetleg onnan kölcsönzött filmekhez. Plusz úgy gondolom, hogy ha esetleg van Apple Music előfizetésed, akkor az onnan hallgatott zenéket is ott tárolja.
A lényeg, hogy az Apple TV-re külső forrásból médiát felmásolni nem tudsz, mivel az Apple kellőképpen odafigyel a jogtisztaságra.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1182) Retekcloud


Retekcloud
tag

Sziasztok! Került hozzám egy Apple tv. Eddig Serviot használtam szgépen a Samsung tv látott mindent és el tudtam indítani. Itt milyen lehetőségeim vannak megosztásra? Örülnék ha az Apple tv dolgozna a filmmel és nem a számítógép. A plexet próbáltam régebben, de a tv n nem boldogultam bele azt hiszem (akadt, lassú volt stb)

(#1183) bbmt


bbmt
senior tag

Valaki frissített már 12.1-re? Minden O.K?

A kanál a gyengék villája

(#1184) trlala válasza bbmt (#1183) üzenetére


trlala
aktív tag

Én feltettem. Az mrmc lassabban indult először.
Más hibát nem vettem még észre.

(#1185) blakey válasza Retekcloud (#1182) üzenetére


blakey
titán

Ha továbbra is DLNA-t szeretnél akkor ott a Plex, Emby ha meg maradnál a Serviio-nál akkor MrMC/Infuse de ezekhez NFS/SMB is elérhető valamint kezelik a Plex-et illetve MrMC az Emby-t is. VLC-t is kipróbálhatod, de én inkább MrMC, Infuse mellett teszem le a voksomat. Javaslom, hogy olvasgasd a topikot, sokmindenről esett szó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1186) Retekcloud válasza blakey (#1185) üzenetére


Retekcloud
tag

Infusenál meg kell vennem a teljeset? Külső feliratot kezel? És egy nagyon fontos kérdés :) miért volt lighting kábel a dobozban?

[ Szerkesztve ]

(#1187) bmakszim válasza H1N1 (#1177) üzenetére


bmakszim
senior tag

A VLC tud olyat, hogy hálozaton keresztül rámásolhatod a filmet. De ha valami miatt kevés a tárhely, akkor szó nélkül törli.

(#1188) kleinguru válasza Retekcloud (#1186) üzenetére


kleinguru
addikt

Távirányító töltése.

Más: vettem fel ma 4K 60fos videót, de a tüjrözés csak szavgatottan jeleníti meg, így élvezhetetlen. Van valami értelmes megoldás erre?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1189) bbmt válasza kleinguru (#1188) üzenetére


bbmt
senior tag

Én első körben feltenném egy hálózati eszközre és onnan is kipróbálnám, hogy szaggat-e.
Amúgy a tükrözés nem egyenlő az airplay-el, simán lehet, hogy tükrözéssel szaggat, az airplay-el meg minden rendben.

A kanál a gyengék villája

(#1190) kleinguru válasza bbmt (#1189) üzenetére


kleinguru
addikt

Hogyan tudom airplay-jel lejátszani?

A hálózatit értem, azt kipróbálom, köszi!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1191) bbmt válasza kleinguru (#1190) üzenetére


bbmt
senior tag

Amikor lejátszod, nem a képernyő tükrözésre kattintasz a felhúzható menüben, hanem a lejátszó programban (ha támogatja az airplay-t) a képernyő ikonra és ott kiválasztod az Apple Tv-t.

A kanál a gyengék villája

(#1192) kleinguru válasza bbmt (#1191) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha direkt airplayt állítok be a fotók alkalmazásban, akkor pontosan úgy látszik a telefon kijelzőn minden, mint amikor a tükrözést használom. Sajnos szaggat ebben az esetben is.

Úgy fest vennem kell egy rendes AP-t karácsonyra (nem úszom meg).

Nasról szépen lejátsza.

Köszi a segítséget:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1193) bbmt


bbmt
senior tag

Vajon mit nyomhattam el, hogy egyik pillanatról a másikra nem tudom az LG TV távirányítóval vezérelni az Apple TV-?
Tök jól működött, most meg csak a saját távirányítójával lehet használni :F

A kanál a gyengék villája

(#1194) Retekcloud


Retekcloud
tag

Mrmc nél mit kell állítanom vagy telepítenem Win 10 nél, hogy lásson bármit is? Infuse megy elvileg SMP vel. A másik sehogy nem lát semmit :( Valaki részletes segítséget tud nyújtani? Köszi

(#1195) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok. Mrmc-ben mi a bánatot kell csinálni, hogy a letorolt filmjeim eltunjenek? Ha nyomok egy adatbázis frissitest szépen végig pörgeti a filmeket, de a már régi filmek is megjelennek. Annyira nem kézre álló az az mrmc hogy az félelmetes. Persze lehet velem van a baj. Infuse sokkal kézre álló, de néha használnám az mrmc plusz funkcióit...
Köszi előre is.

(#1196) blakey válasza reggi (#1195) üzenetére


blakey
titán

Kodi wiki sokat segítene a MrMC megismerésében, Kodi fork így aszerint kell cselekedni, amúgy a Beállítások alatt a Média/Videó alatt van Médiatár tisztítása, azzal a törölt videók borítóit törli az adatbázisból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1197) reggi válasza blakey (#1196) üzenetére


reggi
aktív tag

Köszi! Sikerült.

(#1198) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok,
Mivel nem találtam másik Apple TV topikot, így gondoltam itt kaphatok választ. Egy TV-re szerelt Smart boxot kitudok váltani Apple TV-vel h a következő funkciók kellenek csak: DLNA lejátszá, HBO-GO, talán még RTL Most és Mindig TV appok?
Jailbreak megoldható? Van valami haszna? Még anno telefonon elég sok plusz funkciót lehetett rávarázsolni, de már nem használom.

(#1199) reggi válasza leroyclub (#1198) üzenetére


reggi
aktív tag

Dlna HBOGO van, meg itt-ott tv vagy mi a bánat...

(#1200) bilon73 válasza leroyclub (#1198) üzenetére


bilon73
aktív tag

TelenorMyTV van. Abban van HBO és a mindigtv ingyenese ebben is ingyenes. Nem csak telenorosok regelhetnek és fizethetnek rá elő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.