Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) olahdave válasza hengelhof (#2950) üzenetére


olahdave
tag

Az ATV 4K nem támogatja a YouTube kodekjét és valszeg nem is fogja még egy ideig.

(#2952) hengelhof válasza olahdave (#2951) üzenetére


hengelhof
senior tag

:Y Ezt nem tudtam. Ezek szerint a Netflixét sem? És a 4k-s felvétel amit készítettem? Semmit sem játszik le 4k-ban :W

(#2953) blakey válasza Snoop-y (#2949) üzenetére


blakey
titán

Magán a szerveren cseréli le? Ilyennel még nem találkoztam. Jól van beállítva?

(#2950) hengelhof
a Speedtest app. max. 90 mbps mutat letöltési sebességnek - 100-as LAN kapcsolatra utal.
Az ATV cat7-es kábellel van a routerhoz kötve. - ATV 4 vagy 4K? Router milyen linkkapcsolatot mutat?
AZ 500 mbps helyett az ATV-be miért csak 90 megy bele? - mert 100-as a linksebesség, más magyarázatot nem tudok.

#2952) hengelhof
Támgatná a YT-ot is 4K-ban de a Google nem engedi. :) Netflixen megy a 4K Dolby Vision, minden máson is ugyanígy megy a 4K Dolby Vision, csak a YT van korlátozva.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2954) djnice válasza blakey (#2953) üzenetére


djnice
veterán

Nem a Google nem engedi, hanem az Apple nem akarja támogatni a szabad felhasználású VP9/9.2-t.

(#2955) hengelhof válasza blakey (#2953) üzenetére


hengelhof
senior tag

Most megfogtál... most döbbentem rá, hogy van sima, és 4k-s verzió az Apple tv 4-ből.. én megvoltam győződve róla, hogy nekem az utóbbi van.
:U
Ami a netsebességet illeti, biztos, hogy nem 100as hálózatom van. A PC is ugyan arra a routerra van kötve, és az Atv-t teszteltem az összes porton. Lehet, hogy a sima négyesen csak 100as lan port van? :F q

(#2956) blakey válasza hengelhof (#2955) üzenetére


blakey
titán

Az ATV 4-en csak 100-as LAN van, ne várj többet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2957) hengelhof válasza blakey (#2956) üzenetére


hengelhof
senior tag

Akkor minden kérdésemre választ kaptam. Köszönöm szépen nektek.

(#2958) MasterMark válasza hengelhof (#2955) üzenetére


MasterMark
titán

Apple TV 4. generáció az nem tud 4K-t.

Apple TV 4K az már az 5. generációs Apple TV, az tud 4K-t.

Switch Tax

(#2959) Semin válasza MasterMark (#2958) üzenetére


Semin
senior tag

Ezekkel az idióta nevekkel kezdhetnének valamit. Finoman szólva is zavaró. Miért nem lehet évszámot mellé tenni vagy 5. gen vagy valami. sok embert megkavar :(

[ Szerkesztve ]

(#2960) Csabroncka válasza devil-k (#2908) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez mind szép, de még mindig nagy kérdés számomra, hogy miben fog többet tudni?

A jelenlegi játékok színvonala, hát Ő... igen, vagy inkább nem...
Fizessék már le a Google-t hogy a youtube 4K legyen könyörgöm
Ez a bizonyos passtrough dolog sem zavarna

De... korábban beszéltünk erről, hogy a mostani hardver is bőségesen combos - szóval mi lesz az újdonság ?

"in medias res"

(#2961) djnice válasza Csabroncka (#2960) üzenetére


djnice
veterán

Nem a Google-t kell lefizetni, hanem kicsit szemléletet kellene váltani... [link]

(#2962) galaxys80 válasza Semin (#2959) üzenetére


galaxys80
veterán

Mondjuk nem értem mi nem egyértelmű.
Az egyik sima a másik 4K.
Elég egyértelmű melyik tudja a 4K-t.
Vásárlás előtt csak utána néz ennek az ember.

[ Szerkesztve ]

(#2963) blakey válasza djnice (#2961) üzenetére


blakey
titán

Csakhogy MrMC-vel megy a vp9, innen próbáltam a 3 tesztfájlt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2964) djnice válasza blakey (#2963) üzenetére


djnice
veterán

Gondolom szoftveresen.

(#2965) Snoop-y válasza blakey (#2953) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat a multkoribol kiindulva vannak ketsegeim :D
Atugorhatnank azt a reszt amig szerencsetlenkedek es ha szepen kerlek postolhatnal egy beallitast? :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2966) csizo


csizo
tag

Sziasztok,
A kérdésem az lenne, hogy az Infuse előfizetés megmarad, ha eladom az ATV 4K-t és veszek egy másikat?

(#2967) blakey válasza csizo (#2966) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2968) csizo válasza blakey (#2967) üzenetére


csizo
tag

Köszönöm

(#2969) galaxys80


galaxys80
veterán

Frissült a MrMc. Ami nem sikerült túl jól. Kisebbik gond, hogy a sorozatok menü TVShows lett.
A nagyobbik, hogy eddig ha a tapipadra kattintottam, akkor egyből bedobott a filminfókhoz. Most felteszi a kérdést, hogy lejátszás vagy infók. Az infókra nyomva viszont semmi nemtörténik. Hozzá kell tennem, hogy fájl nézetben van csak ez. Médiatárban továbbra is rendesen működik.
Ránézne valaki, hogy nála is ez-e a helyzet?

(#2970) galaxys80 válasza galaxys80 (#2969) üzenetére


galaxys80
veterán

Senki nem használ MrMc-t? Jól lenne meg tudni, hogy ez egy bug vagy nálam a hiba.

(#2971) blakey válasza galaxys80 (#2970) üzenetére


blakey
titán

Elolvastam a frissítési listát, szerintem fordítási hibák kerültek bele a módosított felszínekbe (Ariana, Opacity). Nem használom, mert sokkal jobb számomra az Infuse és mellette a Plex. Önmagában a MrMC sokat tud viszont a mögötte lévő támogatottság eléggé hektikus valamint ezek a felszínek számomra gagyik, az Infuse olyan szinten qrva jó, hogy már nem is használok mást, illetve a Plex app tvOS-en szintén nagyon jó lett, már nincs traszkódolás, sorozatok esetében jól működik a "smart" felirat, stb. Szóval MrMC megvan véve de nincs telepítve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2972) galaxys80 válasza blakey (#2971) üzenetére


galaxys80
veterán

Kipróbáltam az Infuse-t, de nekem a MrMc jobban tetszik és jobban megfelel az igényeimnek. Mind kinézetre, mind funkciók tekintetében.
Mindegy, remelem valaki jár erre aki használja és ránéz, hogy nála mi a helyzet.
Egyébként mindegyik skinnel fennáll a fenti hiba.
Egyébként nem tragédia, de ha már korábban jól működött ez, akkor jó lenne ha most sem kellene plusz gombnyomás az infókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#2973) djnice válasza blakey (#2971) üzenetére


djnice
veterán

Lehet koncerteket vagy egyéb 50i/60i anyagokat is néz, arra meg nem túl jó az Infuse és látszólag nem is értik mi a gond: [link]

(#2974) blakey válasza djnice (#2973) üzenetére


blakey
titán

Azóta azért sokat javult a deinterlacing, én értem, hogy miről van szó, 2-3 hetente javítások, változtatások jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2975) galaxys80 válasza galaxys80 (#2972) üzenetére


galaxys80
veterán

Van egyébként egy menüpont amiben be lehet állítani, hogy tapipad nyomására mi történjen. Na itt hiába állítom arra, hogy az info jöjjön be. Nem működik.

(#2976) Csabroncka válasza galaxys80 (#2975) üzenetére


Csabroncka
addikt

Megnézem, de nekem az AVR távja van feltanítva - én is MrMc párti vagyok.

"in medias res"

(#2977) galaxys80 válasza Csabroncka (#2976) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Szerintem nincsen jelentősége, hogy melyik távval csinálod. :)

(#2978) galaxys80 válasza Csabroncka (#2976) üzenetére


galaxys80
veterán

Jeleztem a
MrMc készítőinek a hibát. Már vissza is írtak, hogy köszönik a jelzést és következő verzióban javítani fogják. :)

(#2979) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy már egy ideje az Apple TV HD (1080p)-n a Youtube nagyon alacsony felbontást használ, ránézésre még 720p sincs. Youtube appon belül nincs felbontás állítási lehetőség. Be lehet valahol állítani a Youtube felbontást?

KÖszi!

(#2980) bmakszim


bmakszim
senior tag

(#2981) csizo


csizo
tag

Van híretek arról,hogy az új ATV 4K-ra elkezték már fejleszteni az Infuse-t vagy csak a hivatalos megjelenés után látnak neki?

(#2982) blakey válasza csizo (#2981) üzenetére


blakey
titán

Már nem is az új Apple TV-re kell fejleszteni hanem az új OS-re, az új ATV-re már hónapokkal ezelőtt elkezdtek fejleszteni mivel már a kódok benne vannak a jelenlegi OS-ben is. Minden bizonnyal működni fog az új eszközön is, mindig is működött, nem kellett várni, hogy egyszer csak működjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2983) csizo válasza blakey (#2982) üzenetére


csizo
tag

Az új OS-t fel lehet frissíteni majd a régi ATV 4K OS-re?Azért kérdezem ,hogy az új OS miatt le kell e lecserélni az új hw-s TV-re.

(#2984) blakey válasza csizo (#2983) üzenetére


blakey
titán

A jelenlegi Apple TV is megkapja az új OS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2985) csizo válasza blakey (#2984) üzenetére


csizo
tag

Köszi a tájékoztatást.T@k jó,akkor nem kell lecserélnem az új ATV-re.

[ Szerkesztve ]

(#2986) Deepking


Deepking
újonc

Üdv Mindenkinek!
Próbálok beüzemelni magamnak egy Apple tv 4K-t de elakadtam. Letöltöttem az iTunes Store-t és szeretnék bejelentkezni, de miután megadom az ID-t és a jelszót folyton visszadob hogy nem tudják teljesíteni a kérésem mert ismeretlen hiba lépett fel próbálkozzak később. Ez előfordul vagy én barmolok el valamit? :F

(#2987) Semin válasza Deepking (#2986) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem egy hasonló esetben segített egy profilváltás. Ott nem tudott a profilommal bejelentkezni, de az asszonyéval beengedett, Utána már vissza tudtam lépni az enyémre.

[ Szerkesztve ]

(#2988) chatran válasza bmakszim (#2980) üzenetére


chatran
őstag

Ha már youtube, van itt valakinek Apple TV készüléke? Meg tudná erősíteni, hogy valóban fos a youtube minősége? Nekem olyan 480P-nek tűnik.

(#2989) blakey válasza chatran (#2988) üzenetére


blakey
titán

Statisztikák mit mutat?
Amúgy 1080p.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2990) Deepking válasza Semin (#2987) üzenetére


Deepking
újonc

Mint kiderült nem a legfrissebb volt az iTunes és visszadobott miatta. A legújabb verzióval meglett. :C Viszont lehet ki fogsz nevetni de nem tudom kikapcsolni. Össze kábeleztem egy házimozirendszerrel és a Tv-vel, és bárhol kapcsolom ki mindig visszakapcsolja a komplett rendszert pár perc után. Baromira idegesítő tud lenni. Pillanatnyilag parasztosan kihúzom a tápot ha csöndet akarok de ez nem egy elegáns megoldás..... :((

(#2991) Semin válasza Deepking (#2990) üzenetére


Semin
senior tag

Wut? :Y
Ha kilépsz az Apple TV menüjébe, akkor nem szabad hogy jelet kapjon a házimozi.
Amint kikapcsolod a TV-t, az HDMI CEC(Simplink, Anynet+)-en keresztül kikapcsolja apple TV-t is.
Mi az ökoszisztémád? lehetőleg kötési sorrenben

[ Szerkesztve ]

(#2992) chatran válasza blakey (#2989) üzenetére


chatran
őstag

Nem tudom mire gondolsz. Hol tudom megnézni?
Köszi.

(#2993) Snoop-y válasza Semin (#2991) üzenetére


Snoop-y
veterán

"Amint kikapcsolod a TV-t, az HDMI CEC(Simplink, Anynet+)-en keresztül kikapcsolja apple TV-t is"

Na ez az ami nalam sosem mukodott :D
Ha kikapcsolom a TV-t akkor is vigan vilagit 3 ora mulva is a kis feher led...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2994) Deepking válasza Semin (#2991) üzenetére


Deepking
újonc

Hát kb én is hitetlenkednék ha más mondaná! :U Szóval az LG oled tv van összekötve eARC HDMI kábelen egyedül a VSX-933 Pioneer erősítőmmel. Az erősítőbe pedig szintén HDMI-vel megy a Apple tv 4K, meg egy LG blu-ray lejátszó. A Tv-t kivéve (ez wi-fi) az összesbe megy LAN kábelel a Net. Természetesen mind ultra HDMI. Nincs túl bonyolítva. A HDMI CEC bekapcsolva a tv-n, mégis mindig visszakapcsol mindent az Apple..... :W

(#2995) blakey válasza Deepking (#2994) üzenetére


blakey
titán

Pedig valamelyik eszközön nem megfelelő a CEC beállítás. Volt LG, Sony, Philips TV-m és egyiket sem kapcsolta be a CEC, nehogy Apple TV-vel de semmilyen másik eszközzel mivel nekem fontos, hogy ne működjön a Logitech Harmony miatt, szóval érdemes tüzetesen végignézni a beállításokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2996) Deepking válasza blakey (#2995) üzenetére


Deepking
újonc

Őszintén szólva az erősítőbe még nem mélyedtem bele, elképzelhető hogy azon is van CEC, most hogy mondod meg fogom nézni és rettentően őrülnék ha megoldódna végre a probléma. A Logitech távirányítót anno én is erősen nézegettem már, de brutális ára van. Titkon abban reménykedem kiváltható az Apple távirányítójával. Egyébként meg vagy vele elégedve? Hozza amit elvártál tőle?

(#2997) Semin válasza Deepking (#2994) üzenetére


Semin
senior tag

Csak elméleti síkon...
Probáld ki hogy nem az erősítő kapja meg a HDMI int az apple TV-ről hanem a TV.
Jár ez hátránnyal?

[ Szerkesztve ]

(#2998) Deepking válasza Semin (#2997) üzenetére


Deepking
újonc

Eggyel több ultra hdmi kábellal jár, de ha nem lesz más..... :(( Közben megnéztem, CEC be van kapcsolva az erősítőn is és a tv-n is ez biztos. Az Apple tv-nél nem találtam ilyet. Ha a tv távirányítóval kapcsolom ki akkor is, és ha az apple-val akkor is visszakapcsol mindent pontosan 1 percre rá.

(#2999) blakey válasza Deepking (#2998) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-n is van CEC menüpont, viszont 3 eszköz, 3 különböző módon reagál ami neked nem jó, át kéne gondolni, hogy milyen beállításokkal kéne használnod a CEC-t vagy inkább kikapcsolod mindegyiken vagy egyik eszközt kihagyod a rendszerből.

(#2996) Deepking
A Logitech távirányítót anno én is erősen nézegettem már, de brutális ára van. Titkon abban reménykedem kiváltható az Apple távirányítójával. Egyébként meg vagy vele elégedve? Hozza amit elvártál tőle? - Több, mint 10 éve használok valamilyen Logitech távot, elégedett vagyok, mindent kezel és nem kell a CEC-el foglalkoznom

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3000) Deepking válasza blakey (#2999) üzenetére


Deepking
újonc

Esetleg meg tudod mondani az Apple tv-n hol van a CEC menüpont? Mert én nem találom sehol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.