Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) blakey válasza Sickboy25 (#1549) üzenetére


blakey
titán

Akkor manuálisan kell javítani, OK hosszannyom és ott lesz a menüben a Kezelés vagy Szerkesztés, hirtelen nem jut eszembe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1552) Alex91 válasza Sickboy25 (#1549) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs a mappaban netan egy jpg a csupasz pisztoly poszterrel...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1553) Sickboy25 válasza blakey (#1551) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nos megtalaltam a kezi frissitest is! Talal is 2 fele verziot egy magyar es egy angol nyelvut. Barmelyikre nyomok visszadobja a csupasz pisztolyt... orulet! Raadasul a filmet is rohadtul utalom, azert is fokozottan szeretnem eltuntetni.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1554) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#1553) üzenetére


Sickboy25
addikt

és siker... hallelujah :C

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1555) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Van egy Amlogic S912-es TV Box-om amin Coreelec/KODI-val tudom nézni kadenciahelyesen a NAS-omról a filmeket, de a Netflix nem megy, androidon menne, de ott a KODI használhatatlan. Ezért gondoltam rá, hogy veszek valami olyasmit ami hivatalosan is tudja a Netflix-et, KODI-t is tud rendesen futtatni és HDMI-CEC-vel irányítható a tv saját távirányítójával.

Az Apple TV tudja ezeket, vagy esetleg valamelyik funkció ebből is hiányzik?! Ha lehet nem akarnék két eszközt, jó lenne ha egy eszköz tudná mindezeket..

(#1556) blakey válasza Kroni1 (#1555) üzenetére


blakey
titán

Az ATV 4K-n nem megy a Kodi, Kodi fork van ami MrMC néven fut. Nálam mindkettő elfér egymás mellett. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1557) Kroni1 válasza blakey (#1556) üzenetére


Kroni1
veterán

Erről a MrMC-ről hallottam már, ez azt hiszem egy fizetős program igaz?! És ez Atv-n tudja a kadenciahelyes lejátszást?! Mert akkor nekem tökéletes lenne egy ilyen eszköz, csak hogy ne kelljen két külön kütyü..

(#1558) blakey válasza Kroni1 (#1557) üzenetére


blakey
titán

Minden tudja az fps váltást és az ilyen komolyabb lejátszó programok fizetősek, MrMC, Infuse.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1559) kleinguru válasza blakey (#1558) üzenetére


kleinguru
addikt

Na várjál, akkor ezt most nem értem. Legutóbb arról volt szó, hogy nem tudja minden esetben, csak nem vesszük észre. Hogy is van ez akkor most:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1560) blakey válasza kleinguru (#1559) üzenetére


blakey
titán

Ilyet nem írtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1561) kleinguru válasza blakey (#1560) üzenetére


kleinguru
addikt

Lehet akkor nem értek valamit?

Tehát maga a lejátszó alkalmazás kadenciahelyes, de az atv nem:F

Nem tudom mire utalt a kérdező eredeti kíváncsisága, de gyanítom arra, hogy egészében megy-e a kadenciahelyes lejátszás. Fenitek fényében eléggé félrevezető a válasz:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1562) blakey válasza kleinguru (#1561) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom mit nem értesz, "Minden tudja" az mindenre értendő, az ATV rendszerszinten tudja az fps váltást, mi az ami nem világos és szerinted félrevezető?
A komolyab lejátszók app-ok meg fizetősek. VLC megy ilyenek nálam nem számítanak használható programnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1563) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok!
Van egy pár film amihez az infósé nem rak borítót, és be sem rákja a filmek közé van arra lehetőség hogy manuálisan vagy valahogy be tudjam állítani neki ? Köszi előre is

bandi

(#1564) Sickboy25 válasza bandi20 (#1563) üzenetére


Sickboy25
addikt

Olvass vissza par hsz-t pont nekem segitettek ebben...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1565) HoryThePooh válasza bandi20 (#1563) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Film könyvtárába rakj be egy tetszés szerinti borítóképet és nevezd el folder.jpg-nek. ;)

\\QNAP-NAS-TS412\Disk4\#TV-SERIES\Társas játék S01-S02 COMPLETE\
Társas játék S01 720p\
Társas.játék.S02.HUN.PDTV.X264-WiRED\
folder.jpg

de lehet magával az ATV-vel is keresni hozzá:
[link]

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1566) Clemi válasza kkp900 (#1543) üzenetére


Clemi
veterán

Elég furcsa hiba van nálad az tény. Nekem 5Ghz-es WiFi-n se akadoztak még a 3D filmek sem, pedig nálam is külső USB3 tárolón vannak a filmek. Amire gyanakodnék első körben, hogy valamit elpiszkáltál az Infuse beállításaiban. Próbálj ki egy alaphelyzetbe állítást. A másik egy CAT kábel csere lenne, legalább próbképpen és persze egy 4K képes HDMI kábel ami kell a lejátszó és a TV közé. Ha ezek megvannak és továbbra is akadozik a rendszeren a film lejátszás, akár még az ATV is lehet rossz.

(#1567) kkp900 válasza Clemi (#1566) üzenetére


kkp900
senior tag

Most működik Infuse Proval.A HDMI az 4K a Cat5 kábel meg tökéletes mert 900 at mértem rajta a Speedtestel!Szóval nem tudom mi lehetett.Amúgy nekem is külső USB3.0-ás házzal 2,5 1TB WD laptop vinyo van benne.Arról megy a torrentezés is lehet az akadàlyozta.Egy kérdés a Plexben hol a faszba lehet kikapcsolni a Transkodólást???Mert ezt javasolják de sehol se találom a biztonságért jobb lenne kettő lejátszó is üzemelne ha tudna.Nekj a Transkodólás volt a baja..

[ Szerkesztve ]

(#1568) Clemi válasza kkp900 (#1567) üzenetére


Clemi
veterán

Jaaaa azt eddig nem írtad, hogy onnan megy a torrent visszatöltés :) Igen nagyon is könnyen előfordul, hogy a feltöltés megakasztja az adatforgalmat, különösen ha több szálon meglódul egy adathalmaz kifelé tőled. Korlátozd le a kliensben a kifelé menő sávszélességet és szálat.

A Plex transkódolást a PC-n lévő programban lehet kikapcsolni a videó szekcióban.

[ Szerkesztve ]

(#1569) kkari


kkari
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ki milyen módon oldja meg, hogy a filmeket 1080/24p-ben játssza le a 4K Apple TV? INFUSE-t Pro-t használok.
A beállításokban csak 50/60 Hz van, de igaz, hogy "csak" HD-ban tudok lejátszani, mert nincs 4K-s TV-m.
Régebben volt egy Popcorn lejátszóm, azzal nem volt gond simán be lehetett állítani a 24p-s lejátszást. Nem nagy probléma, mert így is tudok filmeket nézni, de ha van rá megoldás akkor miért ne...
Vagy ha nem lehet beállítani, akkor 50 Hz-et vagy 60 Hz-et javasoltok inkább?

Köszi

(#1570) rekop válasza kkari (#1569) üzenetére


rekop
senior tag

(#1571) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van valamilyen mód arra, hogy AppleTv-n keresztül nézzünk alap Tv csatornákat?
Pl. mindigTv alapcsomagban lévő csatornákat?
Nem találtam appot.
(Indokolatlanul megdrágult a Digi Tv és lehet lemondom a kábelTV-t)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1572) blakey válasza Süvi (#1571) üzenetére


blakey
titán

TelenorMyTV-vel meg még van Ittott TV is, előbbi jól működik, de ha nem tévedek akkor egyéb lehetőségek is vannak csak nem jártam utána.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1573) Süvi válasza blakey (#1572) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
Sajnos az ittott fizetős.
A mytelenort este megnézem.

(#1574) blakey válasza Süvi (#1573) üzenetére


blakey
titán

MyTV is fizetős ha több csatornát szeretnél, de nem vészes, ingyenesen megy 10 csatorna.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1575) bilon73 válasza Süvi (#1573) üzenetére


bilon73
aktív tag

az ittott fizetős az alapra, mármint az alapcsomag az fizetős, de abban több van, mint a mindigtv-ben, de azt a pár csatornát szerintem lehet nézni az ittott-on is ingyen.

a telenormytv tuti nem kell fizetni a közszolgálatiért.

[ Szerkesztve ]

(#1576) RobexX10 válasza bilon73 (#1575) üzenetére


RobexX10
aktív tag

IttOtt tv-n a közszolgálati csatornák ingyenesen nézhetők.

(#1577) Süvi válasza RobexX10 (#1576) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm mindenkinek meg fogom nézni otthon.
(Fizetni nem szeretnék érte, (mert akkor inkább marad a digi 3000 Ft-ért) - nagyon ritkán van bekapcsolva, max vasalás mellé, jó lenne ha lenne benne ingyenes RTL és TV2 mindig az antennás mindigTv-n).

(#1578) blakey válasza Süvi (#1577) üzenetére


blakey
titán

Akkor használj szobaantennát a MindigTV-hez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1579) Süvi válasza blakey (#1578) üzenetére


Süvi
őstag

Amikor legutóbb próbáltam nem volt jó a vétel :(
De kipróbáltatom otthon, amiket linkeltetek, hátha van jó azokban is vasaláshoz :)

[ Szerkesztve ]

(#1580) Cool Face


Cool Face
aktív tag

MrMC-t és Infuse Pro-t használok ATV 4k-n és valamiért az MrMC az esetek 90%-ban nem tud kapcsolódni a DLNA szerverhez. Az infuse és más hálózaton lévő eszköz tökélesen játszik le róla. Hiába zárom be és indítom újra az appot/ATV-t a helyzet változatlan. Mi lehet a gond? Van más szolgáltatás is a szerveren mint pl minimserver, de arra is csak nagy ritkán tud kapcsolódni.

(#1581) blakey válasza Cool Face (#1580) üzenetére


blakey
titán

Miért DLNA-t használsz? SMB/NFS illetve Plex/Emby jobb megoldás. Milyen DLNA szervert használsz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1582) Cool Face válasza blakey (#1581) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Kodi-t használok erre a célra. Infuse Pro tökéletesen játszik le, meg bármi más is amivel eddig próbáltam. Más szolgáltatást sem lát így nem a DLNA-ban látom a gondot. Plex egy katasztrófa azt tuti nem használnám. Mit ajánlanál helyette?

Szerk.: Miért nem ajánlod a DLNA-t? SMB/NFS illetve Plex/Emby miért jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#1583) kleinguru


kleinguru
addikt

Valamiért manuálisan frissítettem az alkalmazásaim ATV-n.

Valamiért = vártam, hogy felhívja a figyelmem, hogy van frissítés... mint iPhone esetén.
Be léhet úgy állítani, hogy legyen badge értesítés, de ne legyen automatikus a frissítés:F

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1584) blakey válasza Cool Face (#1582) üzenetére


blakey
titán

Kodi-t használok erre a célra. - úgy érted, hogy a Kodi a DLNA szerver?
A DLNA egy korlátolt hálózati megosztás, jó de az SMB/NFS jobb. Plex/Emby is jobb ha nem a DLNA részét használod hanem a szerverek által nyújtott szolgáltatásokat, Plex implementáció van MrMC-ben, Infuse-ban és Kodiban is, Emby egyelőre Kodiban és MrMC-ben.
Plex egy katasztrófa azt tuti nem használnám. - elég csak a szerver részét használni, amúgy szerintem, nem katasztrófa de én sem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1585) Cool Face válasza blakey (#1584) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Igen, a Kodi DLNA szerverként funkcionál. Értem, Te mit használsz?

(#1586) Alex91 válasza kleinguru (#1583) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1587) blakey válasza Cool Face (#1585) üzenetére


blakey
titán

Központi adatbázist használok, jelenleg a Plex szolgálja az adatbázist és a MrMC, Infuse, Kodi és egyéb app-ok onnan "táplálkoznak".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1588) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Van egy dolog amit nem ertek. Elinditom a movies itunes rakeresek pl erre a filmre. Escobar. A nyelveknel bent van a magyar sztereo de a hang az megis csak angol(elozetesnel) Elkepzelheto , ha megvennem Vagy kolcsonoznem akkor lenne lehezosegem nyelvet váltani?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1589) Csabroncka válasza Cool Face (#1582) üzenetére


Csabroncka
addikt

A DLNA nagyon erőforrás igényes szerver oldalról és a hálózat oldaláról is!

"in medias res"

(#1590) Cool Face válasza blakey (#1587) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Köszi a tanácsokat, teszek egy próbát a plex szerver részével.

(#1591) Sn00k


Sn00k
veterán

Tegnap este egy érdekes jelenség ütötte fel a fejet. A Set top boxom, majd átkapcsolva apple TV-re is ilyen kepek fogadtak.

Ez mitől lehet? ? Hiába kapcsoltam ki a TV-et, majd apple TV-et, set top boxot nem történt semmi változás, ekkor elindítottam a pixeltesztelést a tv menüjében, majd a TV kikapcsolt, ezután nem piszkáltam.
Reggelre semmi baja nem volt...
Lehet esetleg köze, hogy az apple Tv félbontását pár órával korábban, átállítottam a video-hang menüben a 4k dolby/50hz/-rol - 4k dolby/60 hz/ re ?

KOSZI

3njoy the Lif3

(#1592) blakey válasza Sn00k (#1591) üzenetére


blakey
titán

Lehet esetleg köze, hogy az apple Tv félbontását pár órával korábban, átállítottam a video-hang menüben a 4k dolby/50hz/-rol - 4k dolby/60 hz/ re ? - Miért állítod DV-re a GUI-t? semmi értelme. Maradjon a GUI SDR és ha HDR anyagot kap akkor szépen arra vált. Nem tudom mihez lehet köze de simán előfordulhat, hogy a váltás miatt történt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1593) Sn00k válasza blakey (#1592) üzenetére


Sn00k
veterán

Alapból a 4k dolby 50 hzen volt, akkor visszarakom arra. Remélem mindössze ennyi lesz a gond, mert 4 nappal korábban kaptam egy kijelzőcserét az LG-tol mert be volt égve mint az atom a régi... Remélem nem megint kijelző probléma lesz :/

3njoy the Lif3

(#1594) blakey válasza Sn00k (#1593) üzenetére


blakey
titán

Alapból a 4k dolby 50 hzen volt, - ne tedd Dolby-ra, legyen 4K 60Hz SDR, semmi értelme a Dolbyt erőltetni,, elég ha akkor lesz DV ha olyan anyagot kap. Egyébként nem alapból arra áll hanem felajánlja, nekem is felajánlotta, de inkább maradok a 4K 60Hz SDR-nél alapbeállításon, minden HDR és DV esetén meg szépen átvált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1595) Sn00k válasza blakey (#1594) üzenetére


Sn00k
veterán

Rendben akkor at allitom koszi infot✌🏼
Amugy ha alapbeallitasra nyomok akkr 4k hdr 50hzre rakja

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1596) blakey válasza Sn00k (#1595) üzenetére


blakey
titán

Amugy ha alapbeallitasra nyomok akkr 4k hdr 50hzre rakja
Felajánlja, hogy abba tenné, mert érzékelte, hogy a TV képes rá, de nem kell engedni a nyomásnak és manulisan kell beállítani a felbontást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1597) csizo


csizo
tag

Mi lehet a gond?Hálózatról használom a 4K lejátszót egy Sony 4K tv-vel.A film elindításakor egy pár mp-re elsötétül a képernyő.Ha jól gondolom ez normális,mert frekit vált.De.Van úgy,hogy az Infuse menüben vagyok nem csinálok semmit és úgy is elsötétül a képernyő.A Tv azt írja ki,hogy nincsen bemeneti jel keressek másik bemenetet.Nem csinálok semmit és pár mp után visszajön a kép.A film megállításakor is ezt csinálja mielőtt az Infus menübe visszalépne.Még valami.A film elindításakor amikor elsötétül a képernyő,egy pillanatig apró villódzó pontocskák jelennek meg.Mi lehet a baj szerintetek?ATV vs. TV vs. kábel vs. router??

(#1598) blakey válasza csizo (#1597) üzenetére


blakey
titán

De.Van úgy,hogy az Infuse menüben vagyok nem csinálok semmit és úgy is elsötétül a képernyő - ez kábel vagy TV beállítási hiba. Ha a kábel okés akkor a TV-ben kell beállítani a HDMI-re vonatkozó résznél, hogy milyen legyen a kapott jel, a pontos neve most nem ugrik be de Sonynál ilyen már többeknél is volt és nem ATV-vel.

A film elindításakor amikor elsötétül a képernyő,egy pillanatig apró villódzó pontocskák jelennek meg.Mi lehet a baj szerintetek?ATV vs. TV vs. kábel vs. router?? - ez kábelhibára utal, legalábbis a pontocskák.Kapcsold ki, hogy ne váltson 10bitre és akkor megnézheted, hogy fennáll-e a hiba vagy sem, illetve csak SDR-ben próbáld ki. Ha így nem jelentkezik a hiba akkor a kábel nem képes nagyobb bitráta továbbküldéséra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1599) csizo válasza blakey (#1598) üzenetére


csizo
tag

Köszi a gyors válasz.Ha hazamegyek megnézem,hogy mik a lehetőségek a HDMI beállításoknál.A kábel elméletileg tudja a nagy bitráta továbbküldést(AQ Chocolate 4K-új szériás)Futtattam az ATV-n egy hdmi tesztet és azt írta ki,hogy minden OK.

(#1600) reggi válasza csizo (#1599) üzenetére


reggi
aktív tag

Én akkor tapasztaltam ilyet, ha a felbontas alatti menüben az alap beállítást atallitottam Pl. alacsony RGB módra. Ilyenkor filmbol visszavaltva alapmenube mindig jön egy fekete kép elég hosszan. Gondolom válogatja a kimeneti formátumot... Ha az alapon hagyom akkor nincs fekete kép. Esetleg próbáld ki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.