Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) blakey válasza allein (#1950) üzenetére


blakey
titán

Amikor felugrik első csatlakozás után a DV felirat az csak jelzi, hogy érzékelte a képességét és felajánlja, hogy kapcsold be, de az nem lesz igazi DV. Képkocka- és Dinamike egyeztetés bekapcsolása mellett akkor lesz DV ha az anyag is az. Netflixen sok ilyen van illetve vannak tesztfájlok is amikkel meg lehet nézni. A letöltőtt anyagok többsége sima HDR10, de mostanában egyre több a HDR10+, a DV ritkább illetve az ATV csak az 1 layeres DV-t tudja lejátszani külső forrásból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1952) manokaj válasza allein (#1950) üzenetére


manokaj
tag

Próbáld meg Netflixen megnézni egy dv filmnél vagy sorozatnál. Legnagyobb csomag kell hozzá.

(#1953) #72042496 válasza blakey (#1949) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még ha az is lenne, MKV-ból le lehet egyáltalán játszani a DV-t? Én úgy tudom, a DV csak stream szolgáltatásokkal (illetve fizikai lemezekről) működik. Rippelt anyagból nem. Vagy ez változott volna?

[ Szerkesztve ]

(#1954) allein válasza blakey (#1951) üzenetére


allein
addikt

(#1952) manokaj - találtam demó anyagot, teszek egy próbát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1955) allein válasza allein (#1954) üzenetére


allein
addikt

Lejátsza simán, ITT találtam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1956) allein válasza allein (#1955) üzenetére


allein
addikt

Hoppá, B7 Tv is tudja :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1957) general


general
addikt

az a rész engem is érdekelne, hogy vajon hogyan látom, látható-e valahogy, hogy aktív-e az éppen lejátszott HDR, HDR10, stb tartalom! Samsung qled tv-m van, HDR10-et tud, DV-t nem.
ha a tv mediaplayerét használom, ott mutatja, ha éppen HDR a műsor, de az ATV4K felületén ezt nem találtam eddig, az Infuse sem mutatja.

van rá mód, hogy lássam ezt valahogyan? minden eszközöm HDR10 képes, a kábelen is bőven át kell mennie.

(#1958) blakey válasza general (#1957) üzenetére


blakey
titán

Indulás után mutatnia kéne a TV-nek pár másodpercig, hogy HDR/HLG/Dolby Vision stb. illetve a TV info gombjára is meg kell jelenjen egy sáv ahol az adatokat írja. Ha HDR a videó és úgy is jelenik meg akkor a színek nem mosottak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1959) general válasza blakey (#1958) üzenetére


general
addikt

a tv távirányítójával? na majd megnézem.
azért attól, hogy nem HDR műsor, még nem lesz szar, mosott színű...:)

(#1960) blakey válasza general (#1959) üzenetére


blakey
titán

azért attól, hogy nem HDR műsor, még nem lesz szar, mosott színű...:) - ha HDR az anyag de nem vált HDR-re és a HDR-SDR konverzió nincs engedélyezve akkor "mosott sz@r", tehát észreveszed ha nem aktív a HDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1961) general válasza blakey (#1960) üzenetére


general
addikt

ja értelek, így már más. :R

(#1962) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Nektek ez biztos kapasbol menni fog... apple tv 4k Mrmc, ha elkezdek egy filmet vagy sorozatot, mivel kell lekapcsolnom, hogy onnan folytassa ahol abbahagytam?? Es esetleg rakja is ki, mint megkezdett... random csinalgatja, de nem tudom tudatosan hasznalni:-)

Koszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1963) blakey válasza Sickboy25 (#1962) üzenetére


blakey
titán

A film elejétől el kell tellnie egy kis időnek, talán 3 percnek, utána már automatikusan megjegyzi az állapotot, Az utolsó 3 percben meg már megnézettnek jelöli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1964) aujjobba


aujjobba
addikt

Az Ycbcr és RGB módokkal tisztában vagytok?
Az van, hogy beállítottam az ATV-n az RGB magas módot, ugyanezt a tv-n is.
Így látszik mind a 16 szürke árnyalat a teszt képen, minden szuper, bár a legmélyebb fekete is elég világos.
Ha a tv-n RGB alacsony módot állítok be, akkor szintén látszik a 16 sáv, de valahogy kontrasztosabb a kép.
Amikor mindkét eszközön RGB alacsony a beállítás, akkor már csak 14 sáv látszik, ergo ez nem jó.

Úgy tudtam a két eszköz beállításának párban kellene lennie, de nálam úgy nem az igazi.
Hogy van ez? Mint mondtam nálam a TV alacsony RGB az ATV magas RGB módjával mutat a legjobban :F

(#1965) Alex91


Alex91
félisten

Na, jonnek a pletykak, hogy lesz uj Apple TV! Jo, erosebb lesz, de imho lehetne olvsobb is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1966) Sickboy25 válasza blakey (#1963) üzenetére


Sickboy25
addikt

Akkor nalam valami bibi van, mert mondjuk a 30. Perc kornyeken bealszok kinyomom valamelyik gombbal ami epp keznel van es altalaban elolrol kezdi...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1967) blakey válasza aujjobba (#1964) üzenetére


blakey
titán

Az Ycbcr és RGB módokkal tisztában vagytok?
yCbCr kell neked, ez használatos a videótechnikában, RGB akkor kéne ha monitorhoz csatlakoztatod.
Mi szerint nézed a sávokat? Kalibrált kijelzőn vagy csak úgy ahogy esik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1968) aujjobba válasza blakey (#1967) üzenetére


aujjobba
addikt

Sima tv-n nézem a sávokat, ezt az ábrát vetítem ki: [kép]
Nincs kalibrálva a tv, csak azt nézem megvan-e a 16 sáv.
Ha a tv RGB alacsony, az ATV pedig RGB magas módban van, akkor mindegyik sáv jól látszik, elkülöníthető egyértelműen egymástól, és kontrasztos a kép, mélyebb a fekete.
Legalábbis a szubjektív megítélésem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1969) blakey válasza aujjobba (#1968) üzenetére


blakey
titán

Nem jó az RGB, nem ahhoz kell beállítani a képet. yCbCr legyen, a TV-n ha nincs más akkor alacsony RGB de jobb lenne az automatikus majd a TV-n a fényerővel és a kontrszttal kell játszani, hogy elérd a megfelelő beállítást amúgy meg nem kép alapján kell baállítani hanem videó alapján.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1970) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok lenne egy kérdésem.kulfoldon lakom és szeretném nézni a horizon go-t. Ha veszek egy 4K Apple tv-t arra fel lehet tenni a profit és tudom nézni a rendes TV-n? A TV-m 4K logikus hogy azt vennék.ha működik a dolog így akkor elég a 32GB-os? Van egy 1tb külső vinyom. Koszonom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1971) blakey válasza aram01 (#1970) üzenetére


blakey
titán

Horizon GO nincs tvOS-re, maximum Mac-ról tudod Airplayen továbbküldeni. USB csati nincs így a merevlemezt más eszközhöz kell csatlakoztatnod, géphez, NAS-hoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1972) aram01 válasza blakey (#1971) üzenetére


aram01
nagyúr

Bocs hogy nem értem, magára az Apple tvre nem tudom felrakni a horizon got?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1973) aujjobba válasza aram01 (#1972) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, úgy tűnik csak iPhone-ra és iPad-re van Horizon Go.

(#1974) aram01 válasza aujjobba (#1973) üzenetére


aram01
nagyúr

Értem és a tv go? Olyanom is van.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1975) aujjobba válasza aram01 (#1974) üzenetére


aujjobba
addikt

Az sincs.
Te magad is ellenőrizheted, megkeresed az AppStore-ban az appot, és ha van Apple TV képernyőkép akkor működik, ha nem akkor nem.

Ez pedig a netflix oldala az Appstore-ban:

(#1976) aram01 válasza aujjobba (#1975) üzenetére


aram01
nagyúr

Értem, akkor ez halott ügy. Köszönöm az infót.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1977) bbmt válasza Alex91 (#1965) üzenetére


bbmt
senior tag

N bazz tényleg. Kíváncsi leszek mi lesz az amit a mostani nem tud. Valszeg HDMI 2.1, mondjuk az pont nem érdekel, remélem "csak "ennyi lesz az erősebb proci nem érdekel, most is visz mindent. Nem akarok megint venni egyet, bár a hálóba jó lenne a mostani... :C

A kanál a gyengék villája

(#1978) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , gondolkodom egy apple tv 4k vásárlásán de nem tudok dönteni , nem ismerem . Eddig egy apple termékem van egy iphone x készülék. Van itthon 1Gbit/s netem , LG led tv Full HD , Nas (synology rendszerrel ellátott pc ) . Most lett HBO Go elérésem és Netflixem is . Filmeket a lehető legjobb formátumban szoktam beszerezni , de unom mindig a laptopom összemadzagozni mindennel és arról lejátszani a filmeket. Véleményeket , tapasztalatokat várok úgy összességében . Kezeléssel , rendszerrel kapcsolatosan. Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#1979) Digital válasza BPéter1984 (#1978) üzenetére


Digital
addikt

Popcorn A410 után azt mondom hogy megérte a váltást. Én is NAS-ról filmezek, és van nekem is Netflix előfizetésem.
Szerintem bátran vedd meg, nem fogsz csalódni benne!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1980) manokaj válasza BPéter1984 (#1978) üzenetére


manokaj
tag

Nem fogod megbánni. Ios rendszerrel tökéletes szinkronban van(photo). Én is nassal használom(218+),jól működik.Ha esetleg az elején akadozna a lejátszás, van rá megoldás. Hbo go és Netflix mükszik.

(#1981) Csabroncka válasza BPéter1984 (#1978) üzenetére


Csabroncka
addikt

DS photo app is tökéletesen fut rajta a fentieken kívül. Én az MrMC lejátszót használom nagy megelégedéssel. Feliratot sem kell külön letölteni....

Dune-ról váltottam és nem bántam meg.

"in medias res"

(#1982) BPéter1984


BPéter1984
tag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek . Olvastam hogy telefonról is lehet vezérelni , talán könnyebb mint a távval ?
Olvastam még az infuse appról is hogy az mennyire jól fut rajta.
Az említett MrMc is egy lejátszó program ?
Az olvasottak alapján lehet akkor veszek egyet , de 32 vagy 64 GB a jobb belőle vagy a nagyobbnak van e értelme ?
Bocs a sok kérdés miatt. :)

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#1983) Alex91 válasza BPéter1984 (#1982) üzenetére


Alex91
félisten

En megvarnam a keddet, hogy jelentenek-e be uj Apple TV-t...

Ha csak medialejatszo lesz, akkor eleg a 32 GB. Ha jatszani is szeretnel rajta, akkor mar lehet, hogy a 64 GB-os lenne jobb. Mondjuk eddig sok gamet nem talaltam ra, de kehet, hogy az Arcade bevezetesevel sikerul felfutttaniuk ezt is.

Ja, a telefon, az iPhone... :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1984) general válasza blakey (#1958) üzenetére


general
addikt

nos, az én tv-m nem mutat semmilyen infót a forrást illetőleg, legalábbis ATV4K lejátszás esetén nem. infó gomb pedig nincs, minimal távirányító. (amit egyébként szeretek) Samsung Q7FN

(#1985) blakey válasza general (#1984) üzenetére


blakey
titán

Sz@r ügy, telefnos távval sem tudod előhozni? Semmilyen info nincs HDR és egyéb információkat illetően?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1986) bbmt válasza general (#1984) üzenetére


bbmt
senior tag

Enyém sem mutatja, szintén Qled.

A kanál a gyengék villája

(#1987) general válasza blakey (#1985) üzenetére


general
addikt

Nem használom, melyik app-ra gondolsz?

(#1988) bbmt


bbmt
senior tag

Na, csak nem lesz új ATV. Ezt megúsztam... :D

A kanál a gyengék villája

(#1989) Alex91 válasza bbmt (#1988) üzenetére


Alex91
félisten

A TV+ szolgaltatas indulasaval is kihozhatja...

Ja, es ha most vesz valaki, akkor 1 evig ingyen van a TV+!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1990) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szaisztok!

Egy kis segítséget kérnék, egy ideje már gondolkodom egy ATV 4K-n. Jelenleg egy Dune HD 4K-m van, nem vagyok megelégedve vele maximálisan, ezért nézelődöm, de több kérdésem is lenne, meg igényem.

Alapvetően az, amire eredetileg kitalálták, az iTunes-os cucc, meg ilyenek, engem kevésbé érdekelne (bár lehet néha néznék filmet iTunes-ból is), engem inkább hálózati médialájátszóként mozgatna meg. Synology NAS-ról szeretnék UHD, fHD és HD filmeket, sorozatokat lejátszani vele, ami routeren keresztül kábellel lenne rákötve. Ha jól sejtem ez idáig nem okoz gondot neki.

Nézegettem, hogy ellenben a lejátszó app-ek pénzbe kerülnek. Ez sem probléma. Ahogy itt ovlasgattam Infuse ami igazán jó és dakoratív. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy amennyiben veszek egy ilyen lejátszót, és megeszem rá az Infuse-t, akkor ezeket tudja-e:

- grafikus jukebox, amiben mappákra külön bontva tudom megnézni a filmekete. Tehát ha csinálok egy "mese" mappát, akkor a gyerekeim oda belépve, grafikusan látják a mesék (és csak a mesék) borítóit, és itt lejátszhatják őket?
- a filmeket egy mappán belül több féleképpen sorba rendezhetem (cím, esetleg fájlnév alapján...)?
- kezeli sorozatokat, azok évadjait és részeit, grafikusan? (szerk.: ezt megtalálatm közeben)
- valahogy tudom jelölni (vagy ő jelöli autómatikusan) a megnézett filmeket, sorozatrészeket?

Ami miatt e mellett döntenék: fontos lenne a kis helyigény (fizikailag) illetve nagyon fontos lenne nekem az igényes, szép jukebox felület, amiért fizetni is hajlandó vagyok.

Mennyire fontos a gép háttértárának a mérete? Mire használható a háttértár? Ha nem akarok rá játékokat, meg ilyeneket telepíteni, max tényleg hasznos app-eket, pl. Infuse vagy valami hasonló zenelejátszó ill. Netflix meg hasonlók, akkor elég a kisebb?

A jelenlegi Dune-t a fenti dolgok miatt cserélném. A Jukebox képességei elég korlátozottak, a felület is elég puritán, a borítok minősége is hagy kívánni valót maga után (ami nem lenne baj, ha cserélhető lenne), illetve a NAS is most van beszerzés alatt, eddig USB-s lejátszás volt, ami ugye ATV-nél nem opció...

Soha nem volt Apple termékem, remélem ez nem okoz gondot a használatában. A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1991) aujjobba válasza TazLeacher (#1990) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha a Mese mappa egy megosztott smb mappa, akkor ki tudod tenni a kezdőoldalra, és belépve csak az ottani tartalom látszik.
Másik lehetőség hogy használod a beépített kategóriákat, például az Animációs kategóriát, bár az nem feltétlenül csak mese, de azt hiszem van gyerek kategória is.

Tudja melyik film/epizód volt megnézve, továbbá a főoldalon is van egy “legutóbb megnézett” szekció. Ha egy filmet félbehagytál, akkor legközelebb elindítva megkérdezi hogy onnan folytassa, vagy elölről kezdje.

Ha nem lesz rajta játék akkor elég a legkisebb tárhely is.

(#1992) Csabroncka válasza TazLeacher (#1990) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én talán pont egy éve váltottam, szintén Dune-ről. Csak+ tudok mondani róla. Mostanság kicsit elfoglalt vagyok, de írj privátot és a hétvégén megválaszolom!

"in medias res"

(#1993) TazLeacher válasza Csabroncka (#1992) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm a válszokat, azt hiszem a privát lehetőségével is élek, majd összeszedem a gondolataimat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1994) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan eszközt vásárolni, amivel az iphone-omon lévő tartalmakat a tv-re küldhetem (youtube, képek...stb) és amivel böngészni tudok és ott online videótartalmakat tudok nézni.
Alkalmas erre az AppleTV? Böngésző van benne? NAS-on tárolt tartalmakat tud "videotékában" kezelni?
Köszi!

(#1995) blakey válasza huan (#1994) üzenetére


blakey
titán

Böngésző nincs, NAS-ról természetesen megy a lejátszás. Olvass bele a topikba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1996) aujjobba válasza huan (#1994) üzenetére


aujjobba
addikt

Az AppleTV tökéletesen össze van hangolva a többi Apple eszközzel, bármikor kidobhatsz rá bármit a telefonról.
Böngésző nincs (legalábbis nem tudok róla), a telód képernyőjének a tükrözése viszont működik jól.
YouTube megy, natív app is van ATV-re hozzá.
NAS-on tárolt tartalmakat én az Infuse appal kezelem videótékában, vagy ott a Plex (ha a NAS-ra fel tudod tenni a plex szervert), talán a VLC is alkalmas erre.

(#1997) bilon73 válasza blakey (#1995) üzenetére


bilon73
aktív tag

van böngésző, csak nem safari, és fizetős.

(#1998) blakey válasza bilon73 (#1997) üzenetére


blakey
titán

OK jó tudni, melyik? - de ne az Xcode-os telepítéssel "gyere", mert akkor Kodi is van rá. :)
Hogy fizetős bármi is azon senki nem lepődik meg. Böngészni meg jó lehet tabletről, telefonról is Airplay-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1999) aujjobba válasza blakey (#1998) üzenetére


aujjobba
addikt

AirBrowser, de hogy ez mennyire jó vagy sem, azt passzolom.
Kommentek alapján nem túlságosan jó.

(#2000) blakey válasza aujjobba (#1999) üzenetére


blakey
titán

De Airplay-en keresztül bármilyen böngészőt lehet használni, konkrétan a Chrome-t néha használom és tökéletesen megy, ezért írtam, hogy áruházból telepíthetőről nem tudok, de lehet, hogy tájékozatlan vagyok.-

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.