Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) blakey válasza aujjobba (#2148) üzenetére


blakey
titán

Mókolgatni? Emby is hozza ha ugyanazt csak nem álltod be, nem szánsz rá időt, hogy elolvasd mit és hogyan, Emby is tudja nfo alapján azonosítani, állítsd be, én sem mókolgatok, csak rendszerezem a dolgaimat, Plex véletlenül találja meg épp azokat, de megnyugtatlak, hogy ott is van bőven amit nem talál meg ahogy Kodiban MrMC-ben, Infuse-ban is. Viszont egy normális elnevezés esetén az összes app 99%-os pontossággal találja meg a dolgokat.

Egyébként kb. 2 hete tértem vissza az Embyhez mint közös adatbázis, semmit nem mókolgattam, annyi volt mint egy program beállítása, pl. az Infuse, fél óra múlva bármelyik lejátszóval elértem a komplett adatbázist.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2152) devil-k válasza aujjobba (#2148) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megértelek, én is ezért választottam az Apple TV-t, mert "plug and play". Viszont ez a része nem az Apple-től függ (sajnos?!), de vannak dolgok, amiket be kell állítani és kész.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2153) reggi válasza aujjobba (#2150) üzenetére


reggi
aktív tag

És tényleg ! :))
De én azért az ajfont meg mindig nem szeretem, de használom mert ez a ceges. Magam nem venném meg ennyiért , de az Apple TV be kell ismernem fene jó cucc...

(#2154) general válasza aujjobba (#2150) üzenetére


general
addikt

Ugyanez. Se időm, se kedvem nincs már mókolgatni. Az Infuse felülete szép és áttekinthető, nekem eddig nem volt vele gondom. Egyedül azt hiányolom, hogy nem írja ki, hogy a forrás pontosan milyen. HDR aktív-e és egyebek. De tényleg baromi kényelmes.

(#2155) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , akadt egy kis problémám , akad a hang , pontosabban szakadozik.
Apple tv 4k - Pioneer vsx-lx503 - samsung QE65Q60R , elvileg hdmi 2.0 kábelek , ez a bekötési sorrend is , youtube videónál is és helyi hálón levő filmeknél is . Nasról játszom le onnan cat6a és cat 7 kábelek vannak , digi 1000 net , asus rt-ac65p router. Tuti valami beállítás lesz talán az apple tv-n de mi lehet ?
Infuse 6 pro ( megvettem ) és mrmc ( megvettem ) is van és próbáltam .
A hangrendszer 5.1.2 de szerintem ez nem lényeges annyira.

[ Szerkesztve ]

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#2156) blakey válasza BPéter1984 (#2155) üzenetére


blakey
titán

Mindent leírtál csak azt nem, hogy pontosan milyen paraméterekkel rendelkező film esetén akad illetve milyen beállítások mellett. (cím nem lényeges, inkább a paraméterek)
HDMI 2.0-ás kábel nem létezik, nem számozzák a kábeleket, csak a csatlakozóknak van verziószáma. A felsoroltak egyikének sem lesz köze a hang akadásához hanem inkább a beállításoknál lesz a gond. Mely YT videónál akad? Erősítőn mire van állítva az adott HDMI bemenet? Milyen beállításokat használsz a hangot illetően MrMC, Infuse és tvOS esetén valamint az erősítőn?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2157) BPéter1984 válasza blakey (#2156) üzenetére


BPéter1984
tag

Youtube videonál most pl egy speedzone adást néztem , videot meg egy ákos koncert bd-t.
Erősítő sima HDMI5 bemenete , hangot próbáltam állítani a surround módokat.
Tv Os : 4k HDR ( néztem 50 és 60 Hz-et is ) , 4:2:2 , tartalom egyeztetése mindkettő be , hangformátum : automatikus Atmosszal , formátum módosítás ki , HDMI . Infuse-ban nincs külön hang beállítás. MRMC -vel most másik videónál nem vettem észre ( AC\DC koncert bd angol 5.1 ).
Esetleg még az lehet hogy beta szoftvert használok ? ( TV OS 13.3 (17K5440a) )
Infuse pro 6.2.2 ( 2815 )
Kissé zavaros mert eddig nem nagyon vettem észre max 1-2 napja de nem ennyire.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#2158) cigam válasza BPéter1984 (#2157) üzenetére


cigam
félisten

cím nem lényeges, inkább a paraméterek
Erre beírod hogy speedzone, ákos, meg acdc... A kolléga arra volt kíváncsi, hogy milyen konténerbe csomagolt videó (mkv, mp4,...), azon belül milyen kép és hangtömörítési eljárokat használtak(h.264,h.265, aac,ac3,...) Továbbá mi a videó fps értéke, ill. az ATV-n milyen be/elállításokat eszközöltél(pl. audio out 16bit) stb...

Minek bétázol?! Ott simán előjöhet bármilyen kép/hang hiba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2159) Alex91 válasza cigam (#2158) üzenetére


Alex91
félisten

Es mostanaban mar a nem betakkal is lehet sajna gond... :(

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2160) reggi válasza BPéter1984 (#2155) üzenetére


reggi
aktív tag

Én a helyedben kihagynam az erositot és közvetlen a tvre kotnem az atvt. Ha úgy ok, akkor már előrébb vagy. Milyen hang formátumot ír ki az erősítő mikor akad a hang?

(#2161) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Most szembesülök, hogy interlaced anyagokkal nem igazán boldogul az ATV 4K, vagyis nincs hardveres deinterlace. Ismertek valami lejátszót amiben megy rendesen az 50i deinterlacelése? Az MrMc-ben találtam egy bob-inverted beállítást, ahol megmarad a mozgás folyamatosságam, de picit remeg a kép. A VLC az teljesen kuka ilyen szempontból, 25p-t csinál az 50i-ből.

(#2162) blakey válasza lukxy1 (#2161) üzenetére


blakey
titán

Az MrMc-ben találtam egy bob-inverted beállítást, ahol megmarad a mozgás folyamatosságam, de picit remeg a kép - Yadif 2X-et válaszd, nem fog remegni
A másik lejátszó az Infuse de ott nem olyan jó, de a MrMC-ben a Yadif 2X jó, legalábbis amikor nagy ritkán használom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2163) Alex91


Alex91
félisten

Edigital BF-en ma 13 000 huf-ba kerul a Sony es Microsoft controller!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2164) aujjobba válasza Alex91 (#2163) üzenetére


aujjobba
addikt

Melyik a jobb ATV-hez?

(#2165) blakey válasza aujjobba (#2164) üzenetére


blakey
titán

A Steelseries. :) Viccet félre téve, én vettem egy PS4-est meg egy Pendrive-ot, meglátjuk milyen lesz tvOS-en a Sonykotroller, legalább kék lesz. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2166) devil-k válasza Snoop-y (#2129) üzenetére


devil-k
nagyúr

Végül is valami hálózati probléma volt otthon, így egyéb okból kellett egy hard reset a routeren. Innentől kezdve nem kellett semmilyen párosítás, magától összetalálkozott az iphone-om és az Apple TV. :)

- mozi bolondéria -

(#2167) Snoop-y válasza devil-k (#2166) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szuper. Ettol fuggetlenul a security beallitasokat nezd at az mindig hasznos, hogy tudjad mikor ki mit csinalhat ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2168) devil-k válasza Snoop-y (#2167) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm :R

- mozi bolondéria -

(#2169) lukxy1 válasza blakey (#2162) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Az MrMC-n és Infuse-on kívül van még valami említésre méltó lejátszó(VLC-n kívül)?

(#2170) Alex91 válasza lukxy1 (#2169) üzenetére


Alex91
félisten

PlayerXtreme

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2171) blakey válasza lukxy1 (#2169) üzenetére


blakey
titán

Beállítottad a Yadif2x-et? Mert azzal gyakorlatilag hibátlan a Deintarlacing. Sok mintafájlom nincs ilyen anyagbók de ami van azok jók. A töbi lejátszó app csak kullog a háttérben próbálkozni lehet, de nem érnek semmi. Az FE File Explorer is képes lejátszani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2172) bbmt


bbmt
senior tag

Valakinek sikerült felismertetni az Infuse-al a Mandalorian eddigi részeit. NAS-on van a 2 rész egy mappában mégsem jelenik meg egy sorozatként,hanem az egyéb mappában van metadata nélkül. Ugyan ez az American Horror Story utolsó 2 észével. Az elnevezések rendben vannak.
Ja, előfizetéses legújabb Infuse.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#2173) bilon73 válasza bbmt (#2172) üzenetére


bilon73
aktív tag

nekem

(#2174) bbmt válasza bilon73 (#2173) üzenetére


bbmt
senior tag

Mi a titok? :D

A kanál a gyengék villája

(#2175) bilon73 válasza bbmt (#2174) üzenetére


bilon73
aktív tag

nincs titok, hozzá sem nyúltam, ahogy letöltöttem úgy van.
a titok valszeg a letöltött adatokban van :DD

(#2176) bbmt válasza bilon73 (#2175) üzenetére


bbmt
senior tag

Hmm, érdekes, eddig a seedszerveren levő Plex sem ismerte fel, letöröltem újra töltöttem ugyan azt, most meg felismerte a Plex. Akkor nem szenvedek az Infuse al, nem töltöm le a NAS-ra,marad a seedszerveren.

A kanál a gyengék villája

(#2177) blakey


blakey
titán

Na, megvolt a teszt, jó, szokni kell, de jó, nagyon pozitív, hogy alvóba tudom tenni vele az ATV-t és a kontroller is kikapcsol, egy gombnyomásra bekapcsol és csatlakozik az ATV-hez. A fogása jó az irányítást még szokni kell a Nimbushoz képest, azért ezt álasztottam, mert ugyanott vannak a gpmbok mindkét kontrolleren.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2178) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok, teljesen lama kerdest fogok feltenni, Apple TV+ eszkozzel Synology NASon tarolt filmeket fotokat is le tudok jatszani az eszkozzel hasznalva a telomat? Vagy kell valami okossag meg hozza ...

Same shit, different day!

(#2179) devil-k válasza Orcsi (#2178) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mármint, hogy a Synology NAS-on tárolt filmeket,
képeket le tudod-e játszani az Apple TV-vel? Igen.

- mozi bolondéria -

(#2180) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Valaki használ itt Kodit ATV 4K-n?

(#2181) reggi válasza lukxy1 (#2180) üzenetére


reggi
aktív tag

Mrmc-t sokan használnak ..

(#2182) devil-k válasza reggi (#2181) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az nem Kodi. :N

- mozi bolondéria -

(#2183) lukxy1 válasza devil-k (#2182) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Kodi volt a kérdés... :)) MrMC-t vettem már.

(#2184) Csabroncka válasza lukxy1 (#2183) üzenetére


Csabroncka
addikt

= kodi!

"in medias res"

(#2185) Orcsi válasza devil-k (#2179) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Igen ez lett volna a kerdes ! Koszi!

Same shit, different day!

(#2186) reggi válasza Orcsi (#2185) üzenetére


reggi
aktív tag

Hat igen nem kodi, mrmc kodi fork.... :W
ja orcsi nem neked ment...

[ Szerkesztve ]

(#2187) lukxy1 válasza reggi (#2186) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Az ördög a részletekben rejlik ;] , ezért keresek kifejezetten Kodit használó embert.

(#2188) aujjobba válasza lukxy1 (#2187) üzenetére


aujjobba
addikt

Én használok Kodi-t, de nem ATV-n hanem raspberry pi3b-n.
Az ér?
:D

(#2189) reggi válasza lukxy1 (#2187) üzenetére


reggi
aktív tag

Hat akkor sok sikert mert ATV-re nix kodi ha nem jött volna át .... ;]

(#2190) blakey válasza reggi (#2189) üzenetére


blakey
titán

Van Kodi Apple TV-re, csak egy picit mókolni kell.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2191) reggi válasza blakey (#2190) üzenetére


reggi
aktív tag

Uppsz akkor ezt én néztem be. :R

(#2192) Snoop-y válasza blakey (#2190) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es mitol jobb a mokolt Kodi?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2193) DAMM válasza Snoop-y (#2192) üzenetére


DAMM
csendes tag

Mokolni kell a felrakással.

(#2194) Snoop-y válasza DAMM (#2193) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kettot kerek ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2195) Gomba válasza Snoop-y (#2194) üzenetére


Gomba
senior tag

Szerintem meg Infuse. (Synology NAS-sal tökéletes együttműködésben)
Semmi mókolás :)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#2196) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Technikai kérdésem lenne. Apple TV vásárlásán gondolkodom, viszont a tévé az egy régebbi 720 HD ready készülék. Ha jól láttam, akkor kompatibilis vele, tehát nem lenne semmi gond (van hdmi csati). A későbbiekben talán 4K tévére is beruháznék, de most még nem tartom annyira lényegesnek. Elég lenne ide az új HD készülék, vagy inkább 4K lenne az ideálisabb? Amert amíg ilyen 480p-be adja a legtöbb szolgáltató a műsort, addig fölöslegesnek tartom a 4K beruházást, annyi filmet pedig nem nézek hogy indokolt legyen. Végülis ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet. Szóval, fix hogy nem lenne semmilyen kompatibilitási hiba? Én olvastam hogy támogtja elméletben, és valóságban?

(#2197) blakey válasza Papa-Het (#2196) üzenetére


blakey
titán

Elég lenne ide az új HD készülék, vagy inkább 4K lenne az ideálisabb? - ha a sima Apple TV 4-re gondolsz akkor inkább ne, a 4K jobb választás még akkor is ha sima HD-s a TV-d.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2198) Csabroncka válasza Papa-Het (#2196) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vedd nyugodtan a 4K-sat. Méghozzá azért mert előbb utóbb úgyis lecseréled a TV-d valószínűleg és amit veszel már 4K-s lesz!

Elmondom miért. Műszaki boltba nem gyakran járok, és meglepve tapasztaltam, hogy 100-120 ezerért dobálják az ember után a 4K-s 43-50 colos TV-ket. Röhej, a banán többet drágult ;] .

Egy akkora TV ami nálam alig férne be a szobába (60"-70") 300k, jó igaz mezei lcd, de akkor is.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#2199) Papa-Het válasza blakey (#2197) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Apple TV HD-re gondoltam, amit most dobtak piacra a 4K mellett.

@Csabroncka, rendben. Csak továbbra is azon tanakodok, hogy lehet-e belőle gond, hogy nem 4K a tévé, hanem csak HD Ready 720. De szerintem nem.

(#2200) devil-k válasza Papa-Het (#2199) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem csak akkor vegyél Apple TV 4K-t, ha záros határidőn belül veszel egy 4K megjelenítőt. Egyébként felesleges luxus, erre egy 10.000 Ft-os androidos box is elegendő.

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.