Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) atirag


atirag
őstag

Tudja valaki,hogy az mrmc-ben hogyan működik a hang eltolás? Akárhogy állítom mindig ugyan az marad. Kis időre vátlozik utána mégsem jó. Próbáltam várni újraindítani a videot elejéről ugyanonnan,de semmi sem jó. Infuse-ban nem is találtam ilyen lehetőséget.

(#1002) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ATV 4K készülékem, aminek a távirányítójának a touch felülete nem igazán érzékeli az újam mozdulatait. Nem mozdul ahogy vagy többet ugrik, de nem lehet használni úgy ahogy korábban. A gomb része jó meg a távirányító többi gombja is.
Szerintetek lehet vele valamit kezdeni? Vagy gariztassam le?

(#1003) blakey válasza RobexX10 (#1002) üzenetére


blakey
titán

Ha garanciális akkor természetesen szervizeltesd.
Nem is tudom milyen választ vársz, szedd szét? 25e Ft-os táv, szóval szerviz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1004) RobexX10 válasza blakey (#1003) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Gondoltam lehet valami szoftveres bug. Furcsa hiba. Előző verzioval se volt semmi gondom 2 év alatt.

(#1005) MasterMark válasza RobexX10 (#1004) üzenetére


MasterMark
titán

Probaltad allitgatni az erzekenyseget?

Switch Tax

(#1006) blakey válasza RobexX10 (#1004) üzenetére


blakey
titán

Most ennyiből mi olvasók nem tudhatjuk, hogy mi a hiba, te használod. Nincs szoftveres "bug", hibátlanul üzemel.
Töltsd fel, resetelt, töröld a párosítást és újra társítsd az eszközzel, stb., ha ezek megvannak és a hiba maradt akkor szerviz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1007) RobexX10 válasza MasterMark (#1005) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Igen de nem változott. Majd még egy resetet megpróbálok hátha segít.

(#1008) trlala


trlala
aktív tag

Srácok! BD50 filmeket le tudok játszani ATV-vel?

(#1009) htw válasza trlala (#1008) üzenetére


htw
tag

Nem

(#1010) trlala válasza htw (#1009) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi.

(#1011) blakey válasza trlala (#1008) üzenetére


blakey
titán

Igen, letudsz, miért ne tudnál? Az ATV4K az UHD isokat is viszi, a sima ATV 4 meg FHD, nem okoz gondot a BD50 iso.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1012) trlala válasza blakey (#1011) üzenetére


trlala
aktív tag

bd50 iso-t próbálok, de se az Infuse, se az MRMC nem játsza le.

(#1013) blakey válasza trlala (#1012) üzenetére


blakey
titán

Mi a hibajelenség, el semindul?

Menü nélkül indítsd.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1014) trlala válasza blakey (#1013) üzenetére


trlala
aktív tag

5 percig "pörög" aztán váratlan hibával láll.

(#1015) blakey válasza trlala (#1014) üzenetére


blakey
titán

Hálózatod bírja, gigabites? Minden kábel, router megfelel ennek? Kábelen vagy Wifin próbálod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1016) trlala válasza blakey (#1015) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi, most OK. Újra kellett indítani a routert is, meg az ATV-t is.

(#1017) blakey válasza trlala (#1016) üzenetére


blakey
titán

:C
Nálam eddig minden formátum ment, persze megfelelően kell kiszolgálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1018) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Használja valaki az atv távirányítóját más készülékek vezérlésére is? Ha igen hogyan működik, mik a tapasztalatai?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1019) blakey válasza kleinguru (#1018) üzenetére


blakey
titán

Mire gondolsz, a CEC nagyon jól van implementálva de én nem használom, mert Harmonyt használok viszont a TV hangját azonnal kezeli minden beállítás nélkül és CEC-től függetlenül, de gondolom más eszköz esetében is jól kezeli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1020) kleinguru válasza blakey (#1019) üzenetére


kleinguru
addikt

Konkrétan kiváltottam volna vele a panasonic tv távirányítóját. Gondoltam, hogy túl szép, hogy igaz legyen.

Hogyan különbözteti meg a távirányító, hogy kinek küldi a jelet (infrán valami másnak pl.: tv, vagy bluetoothon az atvnek) :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1021) blakey válasza kleinguru (#1020) üzenetére


blakey
titán

A CEC-en keresztül működik a be-/kikapcsolás, hangerő szabályozás, de attól a pár gombtól ne várd, hogy mindent kezeljen. Ha 1 táv kell akkor pl. Logitech Harmony, azt használok 15 eszközhöz, az összes távom bontatlna, na jó, az ATV.jé nem :) .

Hogyan különbözteti meg a távirányító, hogy kinek küldi a jelet (infrán valami másnak pl.: tv, vagy bluetoothon az atvnek) :F - ki lehet választani.

Megvan az eszközöd? Akkor tanulmányozd, ha nincs akkor várd meg. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1022) kleinguru válasza blakey (#1021) üzenetére


kleinguru
addikt

Megvan az eszközöd? Akkor tanulmányozd, ha nincs akkor várd meg. :)

Bosszantó válasz, de jogos:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1023) lindermen válasza MasterMark (#989) üzenetére


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Végül kábel volt a gond, egy HDMI csere megoldotta ☺️ illetve kapott egy lan kábelt is a routerhez, pedig már kezdtem feladni. Köszönöm mindenkinek 🙏

(#1024) trlala


trlala
aktív tag

Az ATV automatikusan alkalmazkodik a lejátszandó tartalomhoz (1080p, 2160p, HDR stb.), vagy nekem kell azt beállítani? Gondolom a TV-n is be kell állítani a HDR-t, már amelyik TV tudja.

(#1025) Alex91 válasza trlala (#1024) üzenetére


Alex91
félisten

ja, alkalmazkodik, bar nem tudom, hogy pontosan mire is gondolsz... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1026) MasterMark válasza trlala (#1024) üzenetére


MasterMark
titán

A felbontást szerintem felskálázza, de a HDR, illetve a framerate az alkalmazkodik. A beállításokban nézd meg.

Switch Tax

(#1027) trlala válasza Alex91 (#1025) üzenetére


trlala
aktív tag

Beállítások/video és hang/formátum menüben van egy csomó opció. Minden egyes filmnél nekem kell állítgatni?

(#1028) MasterMark válasza trlala (#1027) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván nem kell...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1029) reggi válasza trlala (#1027) üzenetére


reggi
aktív tag

HDR és kepfrekvencia automatikus. A felbontast én állítom, a TV szebben skalazza a full HD tartalmakat.

(#1030) oszy


oszy
veterán

4K-ra van JB? Szeretnék venni mostanában egyet. :) Bár nem tudom, hogy megéri-e, de otthon már több Apple készülék van. Viszont én külső HDD-ről szeretnék tartalmakat beolvastatni vele, ezért kellene a JB.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1031) kleinguru válasza oszy (#1030) üzenetére


kleinguru
addikt

Mivel szeretnéd rákötni a külső merevlemezt?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1032) blakey válasza oszy (#1030) üzenetére


blakey
titán

.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1033) blakey válasza oszy (#1030) üzenetére


blakey
titán

Viszont én külső HDD-ről szeretnék tartalmakat beolvastatni vele, ezért kellene a JB
Azt hogyan oldanád meg? :)
A legegyszerűbb ha routerre csatlakoztatod a HDD-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1034) oszy válasza blakey (#1033) üzenetére


oszy
veterán

Akkor routerre és az Apple TV-n pedig betallózni az adatot?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1035) blakey válasza oszy (#1034) üzenetére


blakey
titán

Igen, MrMC (Kodi) vagy Infuse, SMB/NFS vagy bármilyen megosztáson, ehhez és egyébként sem kell JB.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1036) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Sikerült beújítanom egy Atv 4K-t.

Az volna a kérdésem, hogy hosszú távon 1-2-3 év melyik alkalmazás éri meg jobban?
Mrmc vagy Infuse.

Mrmc ára jobb kevesebb, mint a fele és nem is előfizetéses modellben történik az értékesítés. Infuse pro sem előfizetéses tudom...

Melyik mellett érdemes döntenem szerintetek?

Filmeket és sorozatokat néznénk vele (Mrmc / Infuse)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1037) kagzer válasza kleinguru (#1036) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

En is a hagyomanyos fizetesi model miatt vettem MrMC-t, annyi a bajom vele, hogy valamiert a 60fps (iPhone video) felveteleket nem kepes 60fps-sel lejatszani. (VLC,egyeb programokkal probalva es minden OK)
Bar eleg normalis a fejleszto garda, van ra esely, hogy ez valtozni fog a jovoben.

(#1038) kleinguru válasza kagzer (#1037) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, sajnos még a 4k 60 fps nem érint.

Majd talán szeptembertől, októbertől :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1039) kagzer válasza kleinguru (#1038) üzenetére


kagzer
aktív tag

Nem kell 4k-ban gondolodni.
A problema az, hogy nem tudja a megfelelo parameterekkel lejatszani a videokat.

(#1040) htw


htw
tag

Valaki használja az atv-t automatizálásra? Denon 2400H-t próbálok rávenni a dologra de nem megy. A home kit-ben ugyan megjelenik de magát az automatilazást nem tudom elindítani.

(#1041) csizo válasza kagzer (#1039) üzenetére


csizo
tag

"A problema az, hogy nem tudja a megfelelo parameterekkel lejatszani a videokat.".Ez mit takar nálad?

(#1042) pomk válasza htw (#1040) üzenetére


pomk
őstag

Hogy kapcsolódik ez az ATV témához? :)
Vagy az ATV-vel szeretnéd vezérelni a Denon-t? Vagy a Denon lesz a vezérlő az automatizáláshoz? Mit szeretnél automatizálni?

(#1043) kagzer válasza csizo (#1041) üzenetére


kagzer
aktív tag

Azt, hogy van egy 1080p videó 60fps-sel és lejátszáskor csak 30fps.
Más lejátszón (VLC, stb) rendben van.
Vagyis nem a videó paraméterei szerint játssza le.

(#1044) kleinguru válasza kagzer (#1043) üzenetére


kleinguru
addikt

Az Atvn automata mód van bekapcsolva, vagy tévéhez kényszerített 1080p50hz?

Illetve ha direktben beállítod neki, hogy 1080p60Hz legyen, akkor sem jó?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1045) htw válasza pomk (#1042) üzenetére


htw
tag

Az apple tv a home kit vezérlő központ (így kapcsolódik a topichoz).
Azt szeretném hogy mikor haza érek és a telefonom kapcsolódik a wifi hálózatra akkor autómatikusan elinduljon a zene az avrről. Az airplay 2 ezt tudja.
Viszont valószínűleg az avren még csak airplay 1 van várnom kell egy szoftver frissítést.

(#1046) pomk válasza htw (#1045) üzenetére


pomk
őstag

Jó kis csajozós feature. :D
Amúgy ötletes, remélem sikerül megoldanod!

(#1047) nilrem válasza htw (#1045) üzenetére


nilrem
tag

Hogyan jelent meg a home kit funkció az icloud settings rész alatt? Nálam nem látszik. ATV-n is azonos az account icloud és itunes-nál mint más eszközön. Ennyi előfeltételt láttam.

[ Szerkesztve ]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1048) kleinguru válasza nilrem (#1047) üzenetére


kleinguru
addikt

Én telefon segítségével állítottam be az apple tvt indulásból és alapból engedte már az automatizálást.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1049) atirag válasza kleinguru (#1036) üzenetére


atirag
őstag

Sajnos mind a kettőre szükséged lesz valószínüleg. Az mrmc jobb lejátszó mint az infuse. Nekem némely filmnék picit akad néha. Nem teljesen folyamatos a lejátszás. Miközben ugyan ezzel a filmmel az mrmc simán megy. Viszont mostanság néztem pár kamerás filmet és a hang elcsúszik vagy 2 percet😊 És ilyenkor az infuse-t kell használjam.

(#1050) pomk válasza kleinguru (#1036) üzenetére


pomk
őstag

Bár nem hosszútávú a tapasztalatom, de nekünk MrMc tökéletesen bevált. Szép felület, mindent megeszik.
Az elején a beállításokkal kicsit bajlódtam, de azóta minden ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.