Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) blakey válasza reggi (#1848) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, Plex saját app-ján keresztül nem DLNA-n létesít kapcsolatot, Infuse, Kodi, MrMC esetében sem így sokkal jobb a lejátszás, egyébként a DLNA részét érdemes kikapcsolni. DS video meg tudtommal DLNA-n kommunikál, ettől függetlenül lehet, hogy működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1852) Alex91 válasza reggi (#1848) üzenetére


Alex91
félisten

De, ds video-val siman lehet tavolrol is lejatszani a nas-rol. Itt inkbb codec gondok lehetnek, nem fog esetleg mindent lejatszani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1853) reggi válasza htw (#1849) üzenetére


reggi
aktív tag

Ezért írtam a DS videót. Felrakod a nasra aztán az atv-re letoltod és megy...

(#1854) atirag válasza atirag (#1839) üzenetére


atirag
őstag

Ugyan az a felirat neve mint a filmnek. Azt másolom ki
Milyen beállításokat kell eszközölni az infuse-ban? Mrmc-t szökőévente használok csak amúgy. De ezeknél a részeknél már az is furcsa,hogy nem talál magyar feliratot amikor másik oldalon viszont van.

(#1855) blakey válasza atirag (#1854) üzenetére


blakey
titán

Leírnád pontosan mi az ami és ahogyan nem működik? Ugyanis nalam a pontos név után még ott a. hu is így magyarnak látja a feliratot és jól működik de elképzelhető, hogy valamilyen jogosultság miatt nálad nem működik megfelelően.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1856) htw


htw
tag

A DS videó működik kipróbáltam, egyszerű is, bár kicsit lassúnak tűnik a QuickConnekt miatt. Majd a plexet megpróbálom még.
Köszi mindenkinek

(#1857) atirag válasza blakey (#1855) üzenetére


atirag
őstag

Egy synology nas-rol nézem a filmeket. A grand tour 10. epizódja mondjuk amiről egy screenshot-ot csináltam.[kép]

És az infuse-ban nem jeleníti meg csak az mkv-ben lévő fliratot. És ha több letőltése fülre megyek akkor sem talál letölthető feliratot. Perzse azt a szerverről kellene és ott lehet nincs is. Az mrmc viszont ehhez mondjuk pont talál feliratot. Perzse egy másik szerverről is tud keresni.

(#1858) Alex91 válasza atirag (#1857) üzenetére


Alex91
félisten

Es mondjuk szamitogeprol lejatszva van felirat? Vagy VLC-vel az AppleTV?
Szerintem pedig az alapertelmezet felirat a kulso az Infuse-nal...

Ja, es meg mindig kerdes, hogy smb vagy dlna?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1859) atirag válasza Alex91 (#1858) üzenetére


atirag
őstag

Vlc-vel nem próbáltam manapság.Régen működött ha megadtam neki a feliratot. Egyik sem. Ha jól emlékszem nfs-t állítottam be infuse-on.

(#1860) Alex91 válasza atirag (#1859) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor jogosultsag problema esetleg. Mas video mellol se jatsza le a feliratot?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1861) atirag válasza Alex91 (#1860) üzenetére


atirag
őstag

Értem. Átnézem a nas beállításait. Nem tudom mert eddig más filemknél sorozatoknál nem volt szükség mert mindig talált feliratot. Csak ennél a sorozatnál volt eddig is gond.

(#1862) blakey válasza atirag (#1857) üzenetére


blakey
titán

A felirat letöltése az Infuse egyik gyenge pontja számomra hiszen nem teszi a film mellé és csak 1 helyről tud letölteni. A letöltést a Kodi boxon végzem, de az Infuse minden külső feliratot lát legyen az SMB, NFS vagy bármi más. Ha nálad nem működik akkor valamilyen kapcsolati probléma lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1863) atirag válasza blakey (#1862) üzenetére


atirag
őstag

Igen. Azt remélem orvosolják egyszer és lehet többet is beállítani. Lehet valóban jogosultság probléma lesz.

(#1864) bbmt


bbmt
senior tag

Na, belefutottam az első filmbe amivel nem tud megbirkózni az ATV :(
Lucy 2160p 55GB mkv, Infuse 20 másodpercenként megáll és karikázik a MrMC szaggatva játssza le. NAS-ról van NFS-el megosztva, ugyan innen a PC-n PowerDVD 18-al zökkenőmentes a lejátszás. A bitrate 87 Mb/s a hálózat 1Gb/s.
Pedig az Infuse-nál nagyon reklámozták, hogy akár 90GB BDMV-t is tud.
Aztán úgy kellett a Cowboys & Aliens BDMV-t átkonvertálnom ISO-ba, hogy hajlandó legyen lejátszani, pedig csak 40 GB volt...

A kanál a gyengék villája

(#1865) blakey válasza bbmt (#1864) üzenetére


blakey
titán

Ez hálózati probléma, a 250Mbit-es anyag is vajsima, az említett Lucy hibátlanul ment nálam. Igaz, SMB-t használok de NFS-en is mennie kéne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1866) bbmt válasza blakey (#1865) üzenetére


bbmt
senior tag

Na basszus, ilyenkor jó, hogy beszélünk. :)
A switch-ből ki volt csúszva a kábel és wi-fi ről ment ki tudja mióta..Én meg csak az ATV-t néztem, hogy be van dugva...
Kábelcsere és tényleg pöpecül megy! :D :R

A kanál a gyengék villája

(#1867) nrbx


nrbx
tag

Hello, foglalkoztat a gondolat, hogy a jelenlegi LibreELEC HTPC-m ATV 4K-ra csereljem. KODI-val teljesen elegedett vagyok, viszont az ATV-n lenne HBO GO-m, meg az IPTV szolgaltatomnak is van appja ATV-re. Az ATV HDMI kabellel lenne a TV-re kotve, a TV meg optikai kabellel egy sztereo erositore - 2 hangfallal tovabba melynyomoval.

Felmerult par kerdes:
1.ha az ATV-n audio kimenetnek Stereo - 2.0-at allitok be, az eredeti X.1-es hangbol az LFE sav, tehat a .1 benne lesz a downmixben?
2. amennyiben elcsuszna a kep meg a hang, van lehetoseg korrigalni?
3. Infuse/MrMC esetben van lehetoseg eltolni a feliratot?
4. Video lejatszast illetoen milyen funkcionalitasokrol, beallitasokrol kellene lemondani a KODI-hoz kepest?

koszi.

(#1868) blakey válasza nrbx (#1867) üzenetére


blakey
titán

1.ha az ATV-n audio kimenetnek Stereo - 2.0-at allitok be, az eredeti X.1-es hangbol az LFE sav, tehat a .1 benne lesz a downmixben? - benne lesz, van bőven mélyhang, legalábbis nálam jól szól a szubláda.
2. amennyiben elcsuszna a kep meg a hang, van lehetoseg korrigalni? - igen, de most enem vagyok biztos, hogy MrMC és Infuse is tudja, nagyon régen volt ilyennel gondom, MrMC szinte biztos.
3. Infuse/MrMC esetben van lehetoseg eltolni a feliratot? - igen
4. Video lejatszast illetoen milyen funkcionalitasokrol, beallitasokrol kellene lemondani a KODI-hoz kepest? - MrMC-ben gyakorlatilag semmiről illetve de, zárt, nem lehet kiegészítőket telepíteni, Infuse meg egy másik lejátszó, könnyebben hasznáható és jobban passzol az ATV-hez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1869) nrbx válasza blakey (#1868) üzenetére


nrbx
tag

koszi az infokat

(#1870) Sn00k


Sn00k
veterán

Lecseréltem a routerem , ez lett helyette: [link]
Viszont valamiért a PC-én megosztott meghajtót, amin a filmeim vannak nem látja a hálózat, ebből kifolyólag az apple tv infus pro, de a VLc player-el próbálva sem látja a gépemet.
A UPC box router üzemmódban van, de próbáltam csak sima modem módban is használni az nem oldotta meg a problémát.
Így vannak összekötve jelenleg:
UPC BOX: [link] a szürke kábel jön a falból , majd a upc boxba az a NET
Orbi: [link]
megosztás: [link]
Tudnátok megoldást, hogy tudnám a hálózat számára láthatóvá tenni a gépemet? Vagy valami más megoldást, hogy filmet tudjak lejátszani...
KÖSZI

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1871) Alex91 válasza Sn00k (#1870) üzenetére


Alex91
félisten

Azt a PC mibe van dugva...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1872) blakey válasza Sn00k (#1870) üzenetére


blakey
titán

A UPC boxba koaxon jön a net, a UPC HGW legyen bridge módban és egy kábel menjen a routerbe amit szépen beállítasz. Mi az a két LAN kábel?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1873) Sn00k


Sn00k
veterán

Jah bocsi ,akkor rosszul mondtam. A pcbe LAN kábel jön aminek a másik vége megy a upc boxba is/szürke/ ,majd a fehér kábel a UPC boxból megy az ORbi routerba. és wifin ugye erről mennek a többi eszközök.

(#1871) Alex91 : Pc Lan kábellel van a routerral összekötve.
#1872) blakey: UPC HGW legyen bridge módban. A UPC HGW alatt a upc boxot érted? Nálam a upc beállításaiban csak modem vagy router üzemmód van.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1874) blakey válasza Sn00k (#1873) üzenetére


blakey
titán

A PC is ugyanahhoz a routerhez csatlakozzon, még szép, hogy jelenleg semmi sem látja. Akkor látná ha jól beállítanád a UPC-t és a saját routert is, de gondolom nem csináltál 1 hálózatot.
A modem üzemmód a bridge mód, abban legyen és minden eszköz a routerhez csatlakozzon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1875) Alex91 válasza Sn00k (#1873) üzenetére


Alex91
félisten

A PC-t kellene az Orbi-ba dugni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1876) Sn00k


Sn00k
veterán

Srácok , köszi az infókat! Sikerült megcsinálni... :R

3njoy the Lif3

(#1877) Sn00k


Sn00k
veterán

Apple tv en van aki gamezik? Gondoltam vennek valami joyt ezt neztem SteelSeries Nimbus es letesztelnek par gamet aminek van ertelme...

3njoy the Lif3

(#1878) blakey válasza Sn00k (#1877) üzenetére


blakey
titán

SteelSeries Nimbus - :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1879) Alex91 válasza Sn00k (#1877) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kell varni az uj os-t, es akkor mar menni fog a pa4 es az xbox one controller is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1880) Csabroncka válasza Alex91 (#1879) üzenetére


Csabroncka
addikt

Erre várok végre én is, pár játékot biztosan megveszek!

"in medias res"

(#1881) Sn00k


Sn00k
veterán

De ajanlani is tudtok olyan gamet ami kitudja hasznalni a joyt?
Alex91: nekem nincs ps4 , xbox joyom, azert gondoltam veszek egy nimbust ha van ertelme...

3njoy the Lif3

(#1882) Alex91 válasza Sn00k (#1881) üzenetére


Alex91
félisten

Ujjonan imho olcsobb a konzolosoke, hasznaltan neztem, ugy van elfogadhato aron Nimbus.

Nekem kicsit csalodas az ATV jatekfelhozatala, mondjuk nem vagyok igazan jatekos alkat. Talan most az Arcade+ majd beindit valamit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1883) Semin


Semin
senior tag

Lenne egy kis problémám..

Az Xbox OneS kontrollerét nem érzékelte az ATV. Valaki találkozott hasonlóval?

Blotooth eszközök között nem látható. PC azonnal látja, tudok csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#1884) Sn00k válasza Semin (#1883) üzenetére


Sn00k
veterán

#1879) Alex91

3njoy the Lif3

(#1885) Semin válasza Sn00k (#1884) üzenetére


Semin
senior tag

Upsz benéztem! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1886) bbmt


bbmt
senior tag

Public beta alatt, tök jól működik Xbox kontrollerrel,de én is az Arcade+ várom, mert még nem sok játék van jelenleg, de azok jól irányíthatóak.

A kanál a gyengék villája

(#1887) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Az Apple tv csak streamelni iTunes-ból, vagy esetleg Synology-ról is tud filmet lejátszani?
Olyasmi tudás kellene mint amit egy Popcorn készülék tud. Alkalmas lenne ilyenre az Apple tv?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1888) Alex91 válasza Digital (#1887) üzenetére


Alex91
félisten

Alkalmas, csak a megfelelo appokat telepiteni kell ra. A 4. Generacios, es a 4k-s ertelemszeruen, a regebbiek nem igazan.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1889) Csabroncka válasza Digital (#1887) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alkalmazásként van DS photo vagy Videó , de filmre ott az infuse vagy a mrmrc, én utóbbit használom NFS fájlmegosztással!

"in medias res"

(#1890) OldAkita válasza Digital (#1887) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Igen, minden további nélkül alkalmas rá hogy streameljen filmet a Synology NAS-ról. De előtte le kell töltened rá az Apple store-ból az Infuse vagy a MRMC programot. Ezek közül én az Infuse-t tudom ajánlani mert mindent beállít magától. Azt hiszem egy ideig ingyenes vagy hogy is van, nem emlékszem rá pontosan, de egyébként fizetős, azonban évente csak egyszer kell talán 3000-et fizetni érte. De erre sem emlékszem tisztán. :-) Majd valaki kijavít ha hülyeséget írtam volna.
Azonban most, hogy megválaszoltam a kérdésedet, én is kérdéssel fordulnék a közösséghez, hasonló témában.
Egy hónapja vettem egy Synology 218+NAS-t. Az a problémám hogy képtelen vagyok beállítani hogy ne szaggatva játsza le az Apple TV a nasról a filmeket. Eddig egy usb külső HDD volt az Asus AC56U routeremre kötve és az Apple tv onnan szaggatásmentesen játszotta le a filmeket.
Örülnék ha valaki aki Synology NAS-ról Apple TV-vel stream-eli a filmeket és segíten mit és hogyan kellene beállítanom. Az a vicces hogy van egy másik, kis gagyi X96 nevű medialejatszom is, az meg szaggatásmentesen játsza le a filmeket.

(#1891) blakey válasza OldAkita (#1890) üzenetére


blakey
titán

Tedd rendbe a kábelezést és a hálózati beállítást.

(#1887) Digital
A másik topikban mindent megváéaszoltam, de itt is válaszoltak, így már csak meg kell venned. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1892) OldAkita válasza blakey (#1891) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszönöm a válaszod, de szívesen vennék mástól is segítséget mert ha be tudtam volna állítani akkor már megtettem volna és nem kérek segítséget, De nem tudtam :-(

(#1893) manokaj válasza OldAkita (#1892) üzenetére


manokaj
tag

Szia.Probáld meg a beállítások-video és hang-tartalom egyeztetése-mindket opció Be.

(#1894) OldAkita válasza manokaj (#1893) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Barátom, Te vagy az Isten! Azonnal szaggatásmentesen és tökéletesen játssza le a filmeket. Ha jó tündér lennék azt mondanám teljesítem 3 kívánságod a jótéteményedért :-) El nem tudom mondani mennyit állítgattam ez alatt az egy hónap alatt mióta megvan a NAS hogy hátha rájövök. Igaz kizárólag a Synology kezelőfelületén állítgattam. Gondoltam nem az első napokban jövök ide segítségért, előbb magam próbálkozom, de persze annyi eszem nem volt mint neked hogy az Apple TV-t is állítgatni kellene, mert eddig a routeremről minden simán ment. Na mindegy, most boldog vagyok és madarat lehetne fogatni velem :-)
Tehát összefoglalva leírom a tanulságot hogy ha valaki ide a keresőbe beírja hogy Apple TV Synology NAS filmlejátszás szaggat akkor azonnal rátaláljon a megoldásra amit manokaj-nak (#1893) köszönhet a topic közössége.
Ha az Apple TV Beállítások opciójában a video és hang/tartalom egyeztetése/ menüpont alatt a Dinamikatartomány egyeztetése és Képkockasebesség egyeztetése lehetőségeket "Be" állásba állítjuk megszűnik a szaggatás. Juhéééééééééé

Köszönöm még egyszer manokaj barátom.

[ Szerkesztve ]

(#1895) blakey válasza OldAkita (#1894) üzenetére


blakey
titán

Pedig csak itt el kellett volna olvasnod a hsz-eket (esetleg használd a keresőt), ezek mind le vannak írva, nem is egyszer. Illetve youtube-on videók is vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1896) manokaj válasza OldAkita (#1894) üzenetére


manokaj
tag

Örülök, hogy sikerült. Én is sokat szívtam vele, mire rájöttem, hogy nem a nassal van a gond.

(#1897) Csabroncka válasza OldAkita (#1894) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vagy NFS beállítás így, ez eszi szerver oldalról és a hálózaton a legkevesebbet. SMB a titkosítás miatt többet, a DLNA vagy stream pedig megeszi az erőforrásokat. (local hálózaton tök fölös a titkosítás)

"in medias res"

(#1898) OldAkita válasza Csabroncka (#1897) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszi, ki fogom próbálni.

(#1899) Snoop-y


Snoop-y
veterán

G drive-rol hasznalja valaki az Apple TV-t?

Mukodik ez Infuse-rol vagy mi kell hozza?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1900) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Ha Synology nas-ról szeretnék filmet lejátszani Apple tv 4k-val milyen programokra lesz szükségem? Fizetős van köztük?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.