Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) djnice válasza Alex91 (#2900) üzenetére


djnice
veterán

Nem is ezzel van igazából gond, mert egyik lejátszó sem tökéletes, hanem azzal hogy az Apple sz@rik a visszajelzésekre és nem javítja ki ezeket.

(#2902) Alex91 válasza djnice (#2901) üzenetére


Alex91
félisten

Szerinted ezek a “problemak” hany embert izgatnak? Akit izgat, az meg vegyen olyat, amire “elelvez”...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2903) galaxys80 válasza djnice (#2899) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát erről beszéltem. Kb egyetlen szavadat sem értettem abból amit írtál. :DDD
El kellene fogadnod, hogy ezek a dolgok az embereknek csak egy nagyon-nagyon minimális százalékát érdekli. (Pont ez az oka, hogy az Apple sz@rik rá).
Elhiszem én, hogy van hibája. De amíg én ebből semmit nem látok egyáltalán nem érdekel.

(#2904) blakey válasza djnice (#2899) üzenetére


blakey
titán

Vedd figyelembe, hogy az Apple TV nem médialejátszónak készült, az csak a mellékterméke, hogy arra is képes, Infuse ezt maximálisan kihasználja, 2 hetente frissül újabb és újabb javításokkal, optimalizációkkal, amit 2 hete tapasztaltál az ma már nem biztos, hogy igaz. Leginkább az amerikai piacra szánt eszköz, ott nem gond a 24.000 fps hiánya, más kontinenseken gond lehet, de az Infuse eléggé odatette magát, hogy szabadszemmel ez ne legyen zavaró. Műszerrel kimutatható, senkit nem érdekel, kivéve persze azokat akik ezzel foglalkoznak vagy folyamatosan tesztelnek, a passtrough nem hiány, mert ahogy írtam, arra amire kifejlesztették maximálisan eleget tesz, pl. Netflix Atmost úgy tudja ahogy kell, de a 7.1 LPCM egyáltalán nem nevezhető kompromisszumos 7.1-nek. Pontosan olyan, mint a Panasonic, az is a legbutább TV-ket, Blu-ray lejátszókat készíti viszont amit tudnak azt valóban tudják, annál többet nem, ne várj tőlük kadenciahelyes lejátszást, mert nem megy nekik egyéb forrásokból csak lemezről. Tehát lehet minden harmadik hsz-ben ekézni valamit/valakit de nincs értelme, vedd tudomásul, hogy ez ilyen.
Minden hibája ellenére a kevésbé kompromisszumos eszközöm az Apple TV és az Infuse páros, leülök, bekapcsolom, elindítom és nézem, majd kikapcsolom, nem jön elő olyan hiba ami a másik eszközöm pl. igen, pillanat állj után nincs hirtelen szaggatás vagy hangkimaradás esetleg gyors képmozgás, hogy a hanggal szinkronba kerüljön, sorozatok nézése közben nem jön elő, hogy a harmadik vagy negyedik epizódnál nincs szinkronban a hang a képpel. Minden fejlődik és mindenben van hiba.

(#2903) galaxys80
Én azok egyike vagyok aki tudja, hogy miről ír, látom (hogy ha elkezdem "műszeres" szemmel nézni), tudom, hogy mit és hol kell keresni, viszont azt is tudom, hogy ami igaz most az nem volt igaz korábban vagy nem lesz igaz később, szerencsére elég sűrűn változik, többnyire javul. Lehet hivatkozni 2 évvel ezelőtti hibára egy másik OS-en egy másik app-al viszont az ma már nem helytálló, de Infuse esetében, akik kb. CoreELEC színtű támogatásban részesítik a felhasználókat, nem lehet azt írni, hogy sz@rnak a felhasználókra és nem próbálnak javítani a dolgokon, nagyon sokat javítottak azon, hogy ne lehessen érzékelni az amúgy jelen lévő hibákat. Akkor lehet jól észrevenni egy hibát ha van mellette egy olyan eszköz ami az adott anyagot hibátlanul viszi, egyébként csak annyi tűnik fel, hogy valami nem frankó a cuccal. A 24.000 fps hiánya ilyen, de ezt jó beállításokkal ki lehet küszöbölni és én mostanában sok ilyen sorozatot néztem és nem láttam a hibát Infuse alatt, MrMC-nél vagy Plex-nél néha érzékelhető volt, de nem mondanám zavarónak. Amúgy a Plex már nem transzkódol Apple TV-n, ez is előrelépés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2905) djnice válasza blakey (#2904) üzenetére


djnice
veterán

Korrekt hozzászólás, én azért reménykedem hogy az új ATV-ben ezekre odafigyelnek majd.

(#2906) szeky81


szeky81
tag

Én már jópár filmet és sorozatot néztem hálón Infuse-zal és meredjen ki a szemem, ha észrevettem az akadozást a kadenciahelyes lejátszás hiányától. Ez a 24p nem csak a hdr verziójú filmeket érinti?

szódabikarbabónábó'

(#2907) blakey válasza szeky81 (#2906) üzenetére


blakey
titán

Nem 24p hanem 24.000 fps, és SDR, HDR esetén egyaránt. Addig jó amíg nem látsz hibát, ne is keresd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2908) devil-k


devil-k
nagyúr

(#2909) djnice válasza szeky81 (#2906) üzenetére


djnice
veterán

Itt egy lista az érintett filmekről (Netflix, iTunes): [link]

(#2910) nrbx válasza djnice (#2909) üzenetére


nrbx
tag

Ebből a listábol én az Unorthodox sorozatot néztem a Netflix-en, szerencsére nekem sem tűnt fel semmi.
Ettől függetlenül persze foglalkozhatna az Apple ezzel.

(#2911) szeky81


szeky81
tag

Köszi az infókat. Lehet azért nem látok hibát, mert a tv-m sem 100hz-es, így ugye nem olyan "folyamatos" a kép és már megszoktam azt. :D De mindegy is.
Majd eldől mit fejleszt az Apple.
Pacsi!

szódabikarbabónábó'

(#2912) blakey


blakey
titán

Az Infuse 6.4 (ma jelent meg) már támogatja az Emby/Jellyfint is, akinek ez fontos. Gondolom lesznek hibák, de ennek is eljött az ideje.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2913) Snoop-y válasza blakey (#2912) üzenetére


Snoop-y
veterán

A cover-ert tenyleg fizetni kell?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2914) blakey válasza Snoop-y (#2913) üzenetére


blakey
titán

Nem értem a kérdést, pontosítanád?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2915) Snoop-y válasza blakey (#2914) üzenetére


Snoop-y
veterán

"The Cover Art plugin creates fun covers and other treatments for your media images"
Jol ertem, hogy amugy nincs cover a media mappaknal csak ha premier verziom van?

Vagy mi ez benne?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2916) blakey válasza Snoop-y (#2915) üzenetére


blakey
titán

Valamit rosszul értesz, benne van és vannak borítók, nem kell érte fizetni. Ezt nem tudom, hol olvastad de valamilyen kiegészítőre vonatkozik amivel szórakoztató borítókat lehet létrehozni. Küldesz egy linket?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2917) Snoop-y válasza blakey (#2916) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat nem igazan talaltam ertelmes osszehasonlito tablazatot, hogy melyik verzio mit tud ezert ebbol indultam ki:
Emby premier

Most, hogy van native tamogatas ra Infuse-ban en is gondolkodom, hogy kb kataloguskent hasznaljam ahogyan te. Magyarul csak media infokent hasznalnam es az Apple TV jatszana le a fileokat nem kell kodolni nem kell dlna etc.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2918) blakey válasza Snoop-y (#2917) üzenetére


blakey
titán

Nem kell Premiere az Embyhez, vannak borítók anélkül is, csak nem viccesek. Szerkesztheted, törölheted, cserélheted de saját borítót is használhastz és az lehet akár vicces is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2919) Snoop-y válasza blakey (#2918) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi akkor ranezek :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2920) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Emby hogy a fraszba talalja meg a house of cards sorozatot? Se imdb se the movie db id alapjan nem mukodik. Ha cimmel evszamnal keresem akkor meg egy szaros 2013-as filmet hoz fel aminek mas a cime (The house of cards)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2921) blakey válasza Snoop-y (#2920) üzenetére


blakey
titán

Pedig megtalálja és jót talál, tvdb-hez kell írni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2922) Snoop-y válasza blakey (#2921) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van valami utmutato hogyan groupol ossze sorozatokat? Pl hogy kellene kineznie? Az evadok nalam kulon mappaban vannak pl:

House of cards S1
House of cards S01e01

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2923) MasterMark válasza Snoop-y (#2922) üzenetére


MasterMark
titán

Tippre azért mert nem ismerte fel a scraper. Olyankor nem is teszi egy sorozat alá szerintem.

Switch Tax

(#2924) blakey válasza Snoop-y (#2922) üzenetére


blakey
titán

Ahogy a Kodi kéri úgy minden programnak megfelel. Nálam Sorozatcím (dátum)/Évad_xx/epizod_s0xe0y az elrendezés és minden program jól kezeli. Emby is. Pl.:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2925) Snoop-y válasza blakey (#2924) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az epizodnal mit hasznalsz az eredeti title-t vagy epizod?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2926) blakey válasza Snoop-y (#2925) üzenetére


blakey
titán

Így használom: House.of.Cards.S01E01

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2927) Snoop-y válasza blakey (#2926) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat kezdek becsavarodni:

Nalam igy nez ki:

House of Cards
House of Cards S1
House of Cards S1E01

Es igy jelenik meg:

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2928) blakey válasza Snoop-y (#2927) üzenetére


blakey
titán

House of Cards (2013)/Season_1/House.of.Cards.S01E01.mkv minidg így használom és működik. Direkt letöltőttem egy évadot, mert ez már nincs meg.
Jók a beállítások a keresést illetően? Ha rámész a sorozatok mappában és a 3 pötty alatt újra keresed akár új metaadatok megadásával akkor sem találja meg? Jól van beállítva a médiatár szkennelése?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2929) Snoop-y válasza blakey (#2928) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es nalad megjelenik ugy is, hogy a movie mappaban egy Sorozat belyegkepkent ra tudsz menni es azon belul latod az osszes evadot?

Mert ez nalam csak ugy mukodik ha belemegyek a folders menube. De ha belemegyek egy evadba akkor ugyanugy latom ahogy fentebb linkeltem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2930) blakey válasza Snoop-y (#2929) üzenetére


blakey
titán

Igen, minden jól látható, epizódcímekkel, ahogy nálad jelenik meg úgy nem jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2931) Snoop-y válasza blakey (#2930) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem tudom mit kellene allitani, hogy normalisan mukodjon. Ugy van minden allitva ahogy neked.
Hiaba torlom vagy frissitem a metadatat (amugy foldereken nem is lehet keresni csak a kis kezemmel kell allitanom)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2932) blakey válasza Snoop-y (#2931) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2933) Snoop-y válasza blakey (#2932) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na varjal neked az osszes sorozat kulon folderben van es akkor a library tipus az sorozat?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2934) blakey válasza Snoop-y (#2933) üzenetére


blakey
titán

Csak úgy lesz jó az eredmény ha minden a megfelelő helyen van, Filmek a FILMEK mappáában, Sorozatok a SOROZATOK mappában, stb és akár több is lehet belőlük. Minden külön mappában van ahogy a scraperek is külön adatbázisok szerint dolgoznak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2935) Snoop-y válasza blakey (#2934) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat akkor ezert nem mukodott :W
Erdekes Infuse-t ez nem zavarta

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2936) blakey válasza Snoop-y (#2935) üzenetére


blakey
titán

10 éve így használom, tapasztalatom szerint mindent zavar, Infuse-t is csak más film vagy sorozat esetében jön elő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2937) MasterMark válasza Snoop-y (#2935) üzenetére


MasterMark
titán

Nem szokás a filmeket és sorozatokat egyberakni, mivel külön scraperjük is van. Ha egyberakod, akkor nem mindig a jó scraper ismeri fel.

Switch Tax

(#2938) Snoop-y válasza blakey (#2936) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat eddig nekem nem volt vele bajom :D

Na mindegy ez az en hulyesegem volt. Most kicsit rendezkedek de a sorozatok mar megvannak. Megegyszer ezer hala :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2939) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nem találok a Hsz-nem megfelelő topikot. Hátha itt.
Találkozott már valaki olyannal, hogy apple TV távirányítója valamiért nem kezeli infrán a hangerőt? Kalibráltam, párosítottam, kikapcsolja, bekapcsolja, de a hangerő nem megy. Bezzeg a TV távirányítója, picit ugyan zavartan, de kezeli az apple TV-t. Ezt mondjuk nem szeretném.
Eddig Samsungot használtam, viszont az új Sharp-on nem sikerül valamiért.

Köszi a választokat

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#2940) paavoo válasza blakey (#2811) üzenetére


paavoo
aktív tag

Szia, nalam az SMB megosztas alatt haldoklik a dolog, 5ghz wifin 3-5MB/s-et tud, valamikor lemegy 1MB ala is, iPad infuse pron produkalja, upnp-n hozza a 17-18MB/s-et, nem pufferel a 4K film. A megosztott 2 teras usb3as WD vinyo egy Asus AC65P routerre USB-re van kotve.. PC Plex media server is hozza 5ghz wifin 17MB/s. Amugy total commanderben ha masolok megosztott vinyora samban 7-8mb korul megy, gigabit LAN-on is 8 max, nem tudom mi foghatja meg, esetleg az smb1 korlatozza(infuse pro csak smb1-el engedi felvenni), mar vegigneztem beallitasokat de semmi.
Hiaba vennek egy Apple TV 4K-t, SMB-n az se tudna tobbet, max DLNA-n tudnam hasznalni, de azt irjatok hogy az eroforras igenyesebb, jo lenne ha SMB sebesseg megoldodna. :(

[ Szerkesztve ]

(#2941) kory24 válasza paavoo (#2940) üzenetére


kory24
őstag

Szia.
Nálam KODI-nál smb-vel ugyanez van.

Ftp protokollon viszont jó a sebesség.

Gondolom Apple tv is tud ftp (?)

(#2942) paavoo válasza kory24 (#2941) üzenetére


paavoo
aktív tag

Köszi, úgy tűnik ezzel szépen megy a stream 17MB/s-el.
Total Commanderben másolás viszont még itt is lassú 5-7MB/s, itt van valami trükkje a dolognak? Csak felvettem a LAN ip jét 21-es porttal.

(#2943) blakey válasza paavoo (#2940) üzenetére


blakey
titán

Mivel haldoklik? 940Mbps-t mérek SMB-n, Infuse-al, minden anyagom hibátlanul megy, MrMC-vel is. Az AC65P-n javaslom az OpenWrt használatát. Egyébként én NAS-al használom, router esetében az NTFS nem nyerő, erőforrás igényes. SMB1 korlátoz, nálam a hálózat minimum SMB2-re van állítva. OpenWrt tudja az SMB2-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2944) Sickboy25


Sickboy25
addikt

rossz helyre ment :-)

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2945) paavoo válasza blakey (#2943) üzenetére


paavoo
aktív tag

Laikusként gondoltam a gyári szoftver alkalmas erre a célra, de ennyire nem szeretnék módosítgatni a routeren, hátha elrontok valamit.
NAS-t nem szeretnék építeni, egy ilyen hibrid rendszert gondoltam, hogy rákötök USB-n egy erre képes erősebb routerre egy NTFS HDD-t amit esetleg tudok Win10-el is használni ha kell, a torrentet meg PC-n megoldom amit továbbdobok a megosztott HDD-re, csak hát így elég lassú a másolás.
A megosztott HDD-ről pedig elég szép a másolási sebesség PC-re 30MB/s FTP-n keresztül, nekem teljesen elég, ez visszafelé is működne az tökéletes lenne, de még a fele is akár!

[ Szerkesztve ]

(#2946) blakey válasza paavoo (#2945) üzenetére


blakey
titán

A gyári szoftverek korlátozottak, ezt most te is tapasztalod, a routereken lehetőleg mindig CFW-t használok, mert sokkal jobbak, van AC65P-m amire OpenWrt-t tettem, sokkal jobb lett minden szempontból, most egy AC57U V1-et használok/tesztelek Padavan firmware-el, az is sokkal jobb a gyárinál. Az AC65P gyári szoftvere amúgyis vérszegény és akkor még ilyen igényekkel is szembe kell néznie, mint SMB megosztás, másolás, stb. Én ezektől megkímélem magam, nekem megfelel a 117MB/s másolás NAS-ról gépre :) és vissza, stabílan, szóval nálam a router csak router funkciókat lát el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2947) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv, van valakinek tapasztalata hdmi adio leválasztóval?
Az apple tv projektorral lenne használva, az erősítőmet nem szeretném lecserélni, a projektoron keresztül pedig elég ócska a hangminőség. 4. generációs készüléket vennék.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#2948) pozsoka válasza pozsoka (#2947) üzenetére


pozsoka
aktív tag

9 ezerért már kapható, amire azt írják, hogy kompatibilis az atv- vel, de nem tudom, hogy hihető-e.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#2949) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Emby kerdes. Van par film aminel allandoan eldobalja/elfelejti a boritot:

The Crow, Macskafogo 1-2 Ludas Matyi, The call, Braveheart Hungarian Rhapsody etc.
Ha bejelolom, hogy a metaadatok lockolva legyenek (ekkor eppen a fasza boritot mutatja) arra is szarik egy ido utan a fasza borito lecserelodik film elso kepkockajara. Ilyenkor mi van :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2950) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!
Van egy-két parajelenség, aminek a megoldásában segíthetnétek.
Kezdem ott, hogy a Speedtest app. max. 90 mbps mutat letöltési sebességnek. A PC-n pedig 500 mbps. A telón, wifin 186 mbps. Tehát a szolgáltatással, modemmel nem lehet gond
Az ATV cat7-es kábellel van a routerhoz kötve. (tudom, hogy túlzás, de ezt is kipróbáltam).
Lehet, hogy a további problémáimnak köze van ehhez...
Szóval a Netflix, és a Youtube fel sem ajánlja a 4k-s tartalom lejátszását. A telefonommal készítettem egy 30 sec-es 4k-s videót. Azt is csak 1080p-ben hajlandó lejátszani.
A Sony TV saját appjai (Netflix, Youtube) vita nélkül lejátsszák a 4k-s tartalmakat.
Lenne valami ötletetek mi lehet a baj? Az ATV beállításában valamit rosszul kattintottam be talán?
AZ 500 mbps helyett az ATV-be miért csak 90 megy bele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.