Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) pozsoka válasza Snoop-y (#1747) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Windows 10 van a pc-n

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1752) blakey válasza pozsoka (#1745) üzenetére


blakey
titán

ha megveszem a teljes verziót, akkor jó lehet Plex nélkül is a fájlmegosztás? - teljesen jó de használható a Plex is adatbázisnak, nálam jelenleg az szolgálja a teljes adatbázist minden eszköznek, így mindegy, hogy hol néztem vagy hallgattam az anyagot egy teljesen másik eszközön folytatni tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1753) pozsoka válasza blakey (#1752) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Amennyiben csak Plexet használok, akkor akadozik a lejátszás.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1754) blakey válasza pozsoka (#1753) üzenetére


blakey
titán

Nem értem ezt a csak Plex-et használom dolgot, a Plex app-ra gondolsz? Ha jól van beállítva akkor semmilyen akadozás nincs, 4K HDR, minden megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1755) pozsoka válasza blakey (#1754) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Igen az appra gondolok, nekem szaggatott a nagyobb méretű film, lehet persze, hogy valami nem volt jól beállítva.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1756) blakey válasza pozsoka (#1755) üzenetére


blakey
titán

Nem kell használnod a Plex app-ot ha van MrMC-d, a Plex-et sem ha SMB vagy NFS eléréssel szeretnéd használni és elég ha nem kell központi adatbázis. MrMC jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1757) pozsoka válasza blakey (#1756) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Ahogy írtam MrMc-n 1 napig működött a megosztás SMB eléréssel, azután már csak akkor ha pc-n elindítottam a Plex appot.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1758) blakey válasza pozsoka (#1757) üzenetére


blakey
titán

Ahogy én is írtam, hibátlanul megy, lassan 4 éve használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1759) pozsoka válasza blakey (#1758) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Akkor jó neked.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1760) Gombinyó


Gombinyó
őstag

2.1-hez hogyan állítsam be az AppleTV-t + az MrMC-t, hogy működésre tudjam bírni a subot? Jelenleg a ATV elméletileg nem szól bele a hangba (Hangformátum - Automatikus) és az MrMC-t 2.1-re állítottam mégsem kap jelet az LFE csatorna.
Az erősítő így van beállítva:

Ha átállítom LFE + Main-re akkor feléled a sub, de az nem egészen jó beállítás, mert akkor lehet átfedés a frontok és a sub között.
Ha PS4-ről megy pl a DTS, akkor dolgozik rendesen a sub, nem hiszem, hogy azzal lenne a gond.

(#1761) blakey válasza Gombinyó (#1760) üzenetére


blakey
titán

MrMC-ben 7.1-re tedd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1762) Gombinyó válasza blakey (#1761) üzenetére


Gombinyó
őstag

Átállítottam, de nem fasza így se. :( Közben kipróbáltam Kodi Dsplayer HTPC-vel, ott megkapja Dolby/DTS sávot az erősítő és megy a sub is. Nem értem az atv-t.

(#1763) blakey válasza Gombinyó (#1762) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, nekem sztereó erősítővel 2.1-ben minden szépen szól, a szub is azonnal bekapcsol. AVR-el sem volt gond, megkapta a .1 csatornát is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1764) Gombinyó válasza blakey (#1763) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az se túl jó megoldás gondolom, ha az atv-t fixen dolbyra rakom, mert akkor forrásanyagtól függetlenül mindent arra kódol. Úgy viszont működik a sub... :F

(#1765) blakey válasza Gombinyó (#1764) üzenetére


blakey
titán

Ezt nézd át segítségként illetve próbáld ki más lejátszóval is.
Egyébként nem ördögtől való ha mindet átkódoltatsz AC3-ba, de természetesen próbáld ki a lehetőségeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1766) general


general
addikt

a tapasztaltabbaknak valószínűleg vicces lesz, de nemrég van csak ATV4K-m, most olvastam, hogy a DTS-t ez sem játsza le/kódolja át, de legalább átengedi... :F ez igaz?
ha igaz, mi a fenéért van ez a DTS mizéria annyi helyen? a Samsung tv-k sem támogatják, pedig tudtommal a legjobb hangminőség ezen keresztül érhető el általánosságban.

ha jól olvastam, akkor az Infuse és a MrMc kódolja ilyenkor a DTS-t, az ATV4K meg átengedi tovább.
az ATV4K mindenképpen csak LPCM-et küld/enged át, nem enged forrást az AV erősítőnek? tehát pl hiába vennék egy uptodate 4k házimozi erősítőt, ami mindent tud, akkor sem az dolgozna, csak erősítene? (amennyiben ATV4K-t használok)?
másrészről felmerül a kérdés, hogy akkor a videojelet sem az ATV dekódolja, hanem pl az Infuse/MrMc, amennyiben háózatról, NAS-ról, desktopról játszok le filmet? nálam ez utóbbi van, desktopon vannak a filmek.

bocsánat a laikusnak tűnő kérdésekért, még mindig nem tiszta nekem minden médiaplayer témában. :B

(#1767) blakey válasza general (#1766) üzenetére


blakey
titán

a DTS-t ez sem játsza le/kódolja át, de legalább átengedi... :F ez igaz? - téves megfogalmazás. Van DTS liszensze ezért tudja LPCM-é alakítani. Minden hangformátumot átalakít LPCM-é, tehát nem az erősítő teszi mindezt. A Samsung meg néma marad DTS esetén, tehát nem tudja semmilyen módon. Az Apple TV csak a továbbítást (passtrough, RAW) nem tudja.

ha jól olvastam, akkor az Infuse és a MrMc kódolja ilyenkor a DTS-t, az ATV4K meg átengedi tovább. - az ATV tudja mindezt, a MrMC még az eac3 Dolby Atmost is tudja ahogy a Netflix is, tehát összeségében az ATV mindent tud csak hangok esetébe átalakítja LPCM-é és ezzel az erősítőnek már nem kell foglalkozni, ha veszel egy többcsatornás LPCM képes erősítőt akkor természetesen minden hang a helyén lesz és megfelelő minőségben fogod hallani.

másrészről felmerül a kérdés, hogy akkor a videojelet sem az ATV dekódolja, hanem pl az Infuse/MrMc - a harmadik féltől származó app-ok sokmindenben eltérhetnek, van amelyik az Apple "motorját" használja van amelyik többet kihoz belőle, ezért is lehetnek eltérések a kép minőségében. Plex pl. a gyári Apple megjelenítést használja, MrMC, Infuse egy picit többet ad hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1768) general válasza blakey (#1767) üzenetére


general
addikt

nos, akkor az Apple oldalán miért nem említik egyáltalán a DTS formátumot?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1769) blakey válasza general (#1768) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, korábban ott volt, lehet, hogy csak azt írták oda amit továbbküld viszont 11.2-ig át is küldte RAW módban a DTS-t is aztán gondoltak egyet a fejlesztők és már nem engedte át. De tudja, és ahogy írod, pl. a Samsung nem tudja ugyanis néma marad. Minden eszköz ami megszólaltat egy hangot az tudja az adott formátumot, az egy másik dolog, hogy esetleg nem megy neki a RAW, érintetlen továbbküldés. Szóval megy a DTS is csak pl. 5.1-es LPCM-ben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1770) general válasza blakey (#1769) üzenetére


general
addikt

dts 7.1 viszont nem? ha egy film ebben van, de nem tudja, redukálja 5.1-re? lehet ezt látni valahogyan, épp mit szólaltat meg? mert az AV erősítőm csak annyit mutat, hogy direct pcm vagy multi lpcm. valahol olvastam, hogy ez attól függően változik, hogy épp nem az ATV dekódolt, hanem mondjuk az Infuse, de lehet rosszul emlékszem.

ja igen, kérdés :) : ha egy film Atmosban van, 7.1, azt pl mi dekódolja, az app vagy az ATV? az erősítőm tud 7.1-et csatornát, de és mivel csak dekódolt jelet erősít, ezek szerint működhet így?

[ Szerkesztve ]

(#1771) blakey válasza general (#1770) üzenetére


blakey
titán

LPCM 7.1-be küldi ha 7.1-es.
Atmost is az eszköz küldi tovább, Infuse nem tud Atmost, MrMC tud és a Netflix, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1772) bilon73


bilon73
aktív tag

Helló,
mrmc kérdésem lenne, mert egyelőre felidegesített...

hogy kell beállítani, hogy filmeket, sorozatokat észrevegyen. (egy könyvtárban van minden)

az infuse-nál nem volt semmi különös, ráengedtem a NAS könyvtárára, és kb 80%-ban helyesen ismert fel mindet, amit nem azt tolta az egyéb kategóriába.

itt ráengedem, a filmek közül jó arányban (kb hozta a 80%-ot) felderített, de sorozatot csak 1-et vett észre, és amit nem ismert fel az ki sem listázza.
- media source-nál beállítottam a könyvtárat, beállítottam, hogy film, aztán go
- ugyanerre a forrásnál átállítottam, hogy sorozat, és csak egyet talál (nem is értem, hogy ezt minek kell külön állítani, miért nem veszi észre, hogy film, vagy sorozat)
- amit nem ismer fel, azt figyelmem kívűl hagyja (pl családi videókat nem tudom, hol tudom megnézni...)

ez így elég macera, és már nem tudom mit állítsak.

ugyanitt kérdés, ha kifizettem a pénzt érte, és mégsem kell, hogy kell refundot kérni?

egyelőre az infuse pro user friendly-bb, mégha drágább is...

(#1773) croma84


croma84
csendes tag

Sziasztok,

Egy andoidos médialejátszót szeretnék ATV-re lecserélni.

A következőre használnám fontossági sorrendben:
- külső HDD-ről ncore-os Bluray/mkv filmeket néznék max full hd felbontásban 5.1-es hanggal, sub/srt felirattal (AVR van)
- HBO GO 5.1-ben
- spotify (airplay/ATV app)
- Youtube videó

Az utolsó 3 az elvileg ok, de az elsőt meg lehet oldani valahogy?
Van fájlkezelő vagy valamilyen alkalmazás ami a letöltött mkv-t és feliratokat kezeli?

Köszi az építő válaszokat.

(#1774) Alex91 válasza croma84 (#1773) üzenetére


Alex91
félisten

1. Ez nem fog menni...
2. Ez sem.
3. Airplay ok, app nem ok.
4. Azt hiszem 4k-ban ez se ok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1775) Csabroncka válasza croma84 (#1773) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Magyar HBO GO 2.0 csatornás csak!

"in medias res"

(#1776) blakey válasza croma84 (#1773) üzenetére


blakey
titán

- külső HDD-ről ncore-os Bluray/mkv filmeket néznék max full hd felbontásban 5.1-es hanggal, sub/srt felirattal (AVR van)
Külső HDD külső eszközről fog menni, pl. router, de bármi ami kezeli és hálózaton elérhető, többcsatornás LPCM illetve DD érhető el.
- HBO GO 5.1-ben - ezzel nem lenne különösebb gond de egyelőre az HBO GO központilag csak 2.0.
- spotify (airplay/ATV app) - Airplay-el nincs gond, ATV app-nak nincs sok értelme hiszen van iTunes, stb.
- Youtube videó - ezzel sincs különösebb gond, hacsak nincs szükséged a 4K-ra, ugyanis egyelőre nem érhető el, 1080p a max.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1777) kleinguru válasza blakey (#1776) üzenetére


kleinguru
addikt

Ugye a Youtube 4K AppleTv esetén az inkább ne is számíts rá kategória sajnos. A kodekekkel való koncepcionális eltérés miatt. Aztán legyen igazad, oldják meg, lehetőleg a közeljövőben:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1778) MasterMark válasza kleinguru (#1777) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs semmilyen kodek gond.

Switch Tax

(#1779) kleinguru válasza MasterMark (#1778) üzenetére


kleinguru
addikt

:F

Egészen eddig azt hittem, hogy teljesen más szabványt támogatnak, ami másfajta kodekkel jár.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1780) MasterMark válasza kleinguru (#1779) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván ez a Google kamu.

Mármint valójában tényleg a VP9 a gond amit a Youtube használ, viszont az nem igaz, hogy ne lehetne megoldani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1781) kleinguru válasza MasterMark (#1780) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt állítottad, hogy nincs kodek gond. Az van. Én nem mondtam, hogy orvosolható, csak arra akartam utalni, hogy fél éven belül ez nem valószínű, hogy változni fog.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1782) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

MrMC most már szét idegel. Több videónál, eltérő felbontásúnál, de pl. sima sd felbontásnál is akadó hangot produkál. Ilyen másodperc tört része erejéig, szisztematikusan folyamatosan, pont zavaró módon. Más tapasztalt ilyet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1783) blakey válasza V.Stryker (#1782) üzenetére


blakey
titán

Szerintem írj a fejlesztőknek, de kérni fognak log-ot is. Én még nem tapasztaltam ilyen hibát az elmúlt években, tegnap is jó volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1784) Gombinyó válasza V.Stryker (#1782) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ilyet még nem, pedig 720p-től 4k-ig etetem mindennel.

(#1785) Csabroncka válasza V.Stryker (#1782) üzenetére


Csabroncka
addikt

:(

"in medias res"

(#1786) V.Stryker válasza blakey (#1783) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, fél napon válaszoltak is. :)

There's a setting that might help with the ticking noise.

To keep an a/v receiver 'alive' with respect to audio, MrMC outputs audio 'silence'. It's not pure zeros but a very low level of random PCM. There's a setting that controls the level.

settings, system, audio, 'level of inaudible silence',
default
2 times less
10 times less
100 times less.

Default value is, of course 'default'

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1787) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Aki használ MRMC-t, ki tudná próbálni az alábbi fájlt, hogy van e csúszás a hangban? Köszönöm előre is.
[link]

(#1788) blakey válasza L.L. (#1787) üzenetére


blakey
titán

Nincs csúszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1789) L.L. válasza blakey (#1788) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm

(#1790) Gombinyó válasza blakey (#1765) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azt hiszem rájöttem mi a gond.
Az erősítőmön nem tudom átfűzni a képet, ezért az ATV a Sony TV-re van kötve és a TV-ből megy tovább a hang az erősítőbe optikán. A DTS és a Dolby gond nélkül továbbítódik a tv optikáján keresztül, a multichannel PCM viszont nem és ez itt a probléma.
[link]

Úgy néz ki beszívtam ezekkel az eszközökkel. :)) Sajnálom, hogy nem tudja az ATV kitolni magából a DTS/Dolby-t.

(#1791) MasterMark válasza Gombinyó (#1790) üzenetére


MasterMark
titán

Ki tudja, csak most épp le lett tiltva.

Switch Tax

(#1792) Gombinyó válasza MasterMark (#1791) üzenetére


Gombinyó
őstag

Oké, a lényegen nem változtat...

blakey: Igen, úgy használom.

[ Szerkesztve ]

(#1793) blakey válasza Gombinyó (#1790) üzenetére


blakey
titán

Akkor állítsd be, hogy Dolby-ba menjen minden. Én is TV-n keresztül küldöm a hangot az erősítőbe, de nekem már csak sztereóm van így elég a 2 csatornás PCM is. Ha nem tévedek az idei TV-k egy része már tudni fogják a többcsatornás LPCM-et is, főleg ahol már HDMI 2.1 lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1794) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Megjött ma az ATV 4K, de egyenlőre nem vagyok kibékülve vele, és remélem csak user error. Az ATV egy erősítőbe van kötve, ami egy 4K HDR tévéhez. A gondom, hogy a HDR beállítást nem engedi kiválasztani a menüben, mert visszadobja, így a HDR filmek nagyon fakók lejátszásnál, mert a TV nem vált át. Az erősítőt kihagyva, közvetlenűl a tv-be dugva engedélyezi a HDR-t, és át is vált, de csak ha a felbontásnál HDR van kiválasztva, SDR választás esetén nem vált, így viszont folyamatos HDR van, ami nem kellene nekem. Az előző zidoo x9s-el, illetve a most eladásra nálam lévő amazon fire tv stick 4K- val nincs ilyen probléma, működik a HDR az erősítőn keresztül is, úgy ahogy kell. Mi lehet a gond, mit rontok el?

(#1795) blakey válasza L.L. (#1794) üzenetére


blakey
titán

Nézd meg ezt a videót, kezdésként és ezt is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1796) L.L. válasza blakey (#1795) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszi, megnéztem, nagyjából meg is értettem, viszont azt még mindig nem tudom, miért nem engedi a HDR kiválasztást, mi az ami nem tetszik neki, a tesztelés alatt visszaállítja SDR-re. Gondoltam a kábelre, de az elvileg megfelelő, és gondolom akkor a többi eszköznél sem működne. 4K SDR 60HZ-re van most állítva, így az infuse-nál HDR tartalomkor át is vált a TV, és jó a kép is, viszont MRMC, és netflix alatt nem, ilyenkor nagyon fakó képet kapok.

(#1797) blakey válasza L.L. (#1796) üzenetére


blakey
titán

viszont azt még mindig nem tudom, miért nem engedi a HDR kiválasztást, mi az ami nem tetszik neki, a tesztelés alatt visszaállítja SDR-re. Gondoltam a kábelre, de az elvileg megfelelő, - első dolog a kábel ami szóba jöhet utána az erősítő, lehet, hogy nincs megfelelően engedélyezve és a harmadik ami még felmerülhet az a sorrend, első a megjelenítő, utána az erősítő és utolsó a lejátszó.

4K SDR 60HZ-re van most állítva, így az infuse-nál HDR tartalomkor át is vált a TV, és jó a kép is, viszont MRMC, és netflix alatt nem, ilyenkor nagyon fakó képet kapok. - akkor mégiscsak maradt valami hiba a beállításoknál. Lehet, hogy csak kábel hiba, még nem volt ilyennel dolgom, így nem tudom, hogy mi a gond, de ha közvetlenül TV-re kötve minden okés akkor elsősorban bizony erősítő "hibára", beállításra gondolnék.

Miként van beállítva az Apple TV? Elsősorban a képre vonatkozó beállításokra gondolok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1798) L.L. válasza blakey (#1797) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm a válaszod, mint mostanra kiderítettem tényleg user error volt. Az erősítő beállítását kellett megváltoztatni, bár nem volt egyszerű rájönnöm, mert nem a menüjében, hanem a készüléken lévő nyomógomb kombók segítségével. Gyárilag az alap beállítás szerint nem enged át minden tartalamat (ki érti ezt?). Most már tökéletesen működik.

(#1799) blakey válasza L.L. (#1798) üzenetére


blakey
titán

:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1800) V.Stryker válasza L.L. (#1798) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Muta milyen erősítő. :) Olyan, hogy HDMI be - képet továbbít tv-re másik HDMI-vel, hangot a saját hangszóróira?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.