Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) devil-k válasza Jaded (#2700) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miről van szó, amit nem talál meg? Egyébként van olyan funkció az Infuse-on belül, hogy szerkesztés és akkor csak legörgeted a listát és mutatja a hasonló elnevezésű filmeket.

- mozi bolondéria -

(#2702) Jaded válasza devil-k (#2701) üzenetére


Jaded
senior tag

Konkrétan Planet Earth 2. Próbáltam, de csak egy "így készült"-et talált :DDD van más is, de most hirtelen csak az jut eszembe. De van olyan film vagy sorozat, amit teljesen másnak ismer fel.

szerk:
(#2703) devil-k
Ha otthon leszek, rápróbálok.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#2703) devil-k válasza Jaded (#2702) üzenetére


devil-k
nagyúr

Így?
Planet Earth 2. S01E01 (2016).mkv
(a többi részt pedig értelem szerűen más epizód számmal)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2704) syIex válasza devil-k (#2699) üzenetére


syIex
veterán

Ha [ez] alapján beállítom úgy jó kell legyen? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2705) devil-k válasza syIex (#2704) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem kapcsoltam be semmi ilyet külön. :)

[link]

- mozi bolondéria -

(#2706) syIex válasza devil-k (#2705) üzenetére


syIex
veterán

Remélem PC-ről is ilyen egyszerű lesz.
Estére kipróbálom, köszi! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2707) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Próbálom az SMB-t beálltani, de sajnos nem sikerül. :(
A PC az kábelen van bekötve, de az Apple TV az Wifi-n csatlakozik, viszont nyilván egy a hálózat.
Mit rontok el folyamatosan? :((

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2708) syIex válasza syIex (#2707) üzenetére


syIex
veterán

Megvan a hiba. Átírtam a felhasználónevet miután megadtam a Windowson belül és az volt a baj, valamint az Address-hez csak az alap kellett a // utáni már nem.
Köszi és így már megy! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2709) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Nem találom a választ arra hogy az apple tv streameli vagy castolja pl a youtube videokat a telefonról? Tehát ha a iphoneon elindítok egy youtube videot és átküldöm az apple tv-re akkor a telefon képernyőjének lezárása után honnan megy tovább a video, tehát meríti e a telefont tovább? Nemtudom érthető e amit kérdezni szeretnék.

ˣ

(#2710) blakey válasza tuzpenge (#2709) üzenetére


blakey
titán

Nem meríti, leáll a küldő eeszközön a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2711) tuzpenge válasza blakey (#2710) üzenetére


tuzpenge
őstag

Tehát akkor érthető volt amit ki akartam nyögni. :D
Köszi a választ!

ˣ

(#2712) aujjobba válasza tuzpenge (#2711) üzenetére


aujjobba
addikt

Az a hihetetlen, hogy gyakorlatilag barmilyen, bongeszoben futo videonal is mukodik ez igy.

(#2713) tuzpenge válasza aujjobba (#2712) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm a kiegészítést. Gondolkodtam a chromecaston is de akkor egy picit gyűjtök hozzá és apple tv lesz belőle (ugyis szinte minden cuccom apple...beszippantott évek alatt).

ˣ

(#2714) aujjobba válasza tuzpenge (#2713) üzenetére


aujjobba
addikt

Van itthon chromecast, gyakorlatilag youtube-on es nehany appon kivul ami kifejezetten tamogatja (netflix, hbo go) semmire nem megyek vele.

(#2715) tuzpenge válasza aujjobba (#2714) üzenetére


tuzpenge
őstag

Vajon megéri még a 3. generációsat megvenni vagy minimum a HD-s 4. generációsat nézzek? Mik a különbségek (nyilván chipset és csatlakozókon kívül)? Bár a 3. generációson az optikai kimenet elég vonzó.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#2716) blakey válasza tuzpenge (#2715) üzenetére


blakey
titán

Én már a 4-iket sem venném, minimum a 4K. Hamarosan itt az új verzió.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2717) devil-k válasza tuzpenge (#2715) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért vonzó az optikai kimenet 2020-ban?

- mozi bolondéria -

(#2718) tuzpenge válasza devil-k (#2717) üzenetére


tuzpenge
őstag

Mert egy régi sony erősítőm van amin optika van. ;)

ˣ

(#2719) koma106 válasza tuzpenge (#2715) üzenetére


koma106
senior tag

Használtan elég jó áron ki lehet fogni 4K-t, ha keresel, találsz.

-

(#2720) blakey válasza devil-k (#2717) üzenetére


blakey
titán

Nekem azért jön jól, mert a sztereó erősítőm azt fogad. Lehet később HDMI-s sztereóra váltok de addig jól jön. Most az ATV HDMI-n megy a TV-be majd onnan a hang optikain az erősítőbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2721) galaxys80


galaxys80
veterán

Normális dolog az, hogy ha egy HDR-es filmet nézek egy nem HDR képes tv-n, akkor a kép olyan színtelen, már-már fátyolosnak tűnik?

(#2722) devil-k válasza galaxys80 (#2721) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem az. HDMI kábeled jó? Eddig is fátyolos volt vagy most lett az?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2723) galaxys80 válasza devil-k (#2722) üzenetére


galaxys80
veterán

Elvileg tudja a HDR-t [link]
Kizárólag ennél az egy HDR-es filmnél ilyen.
Ha átállítomn az ATV-t 1080 HDR-re akkor maga a menü is olyan lesz, mintha feltolnám a fényerőt maxra. Alig vannak színek.

[ Szerkesztve ]

(#2724) devil-k válasza galaxys80 (#2723) üzenetére


devil-k
nagyúr

A többi HDR-es tartalomnál nincs gond?

- mozi bolondéria -

(#2725) galaxys80 válasza devil-k (#2724) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyelőre ez az egy film van ami HDR-es. Csak tesztként szereztem be, mert a tv nem tudja.
Majd szerzek be még másikat is.
De mondom, ha ATV beállításban 1080 HDR -re teszem, már akkor teljesen színtelen lesz a menü is.
Biztos, hogy egy sima full HD tv-nek is normálisan kellene megjeleníteni az HDR-t?

[ Szerkesztve ]

(#2726) devil-k válasza galaxys80 (#2725) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaaaaa ezt nem mondtad. HDR-és megjelenítő nélkül nincs HDR-es kép.

- mozi bolondéria -

(#2727) galaxys80 válasza devil-k (#2726) üzenetére


galaxys80
veterán

De mondtam az elején is. :)
Mindegy. A lényeg, hogy akkor ez a normális.
Én azt gondoltam, hogy ilyen esetben simán sdr-ben nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#2728) blakey válasza galaxys80 (#2723) üzenetére


blakey
titán

Nem kell tudnia a HDR-t, a HDR-SDR konverziót kell beállítanod, azaz ne engedélyezd, hogy HDR-re váltson. Egyébként nem írtad és nem ez az első, hogy mást írsz mint amire gondolsz. SDR megjelenítőn nincs HDR és még véletlenül se állítsd be, hogy tudja a HDR-t, mert fakó lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2729) galaxys80 válasza blakey (#2728) üzenetére


galaxys80
veterán

“Normális dolog az, hogy ha egy HDR-es filmet nézek egy nem HDR képes tv-n, akkor a kép olyan színtelen, már-már fátyolosnak tűnik?”

Ez az eredeti kérdés. Melyik része nem egyértelmű ebben? Világosan oda van írva, hogy nem HDR képes a tv. Az, hogy te ebből nem érted, arról én nem tehetek.
Egyébként nincs az ATV-n engedélyezve alapból a HDR. Fixen 1080 sdr van beállítva. Ennek ellenére volt fàtyolos a kép HDR tartalom esetén.

[ Szerkesztve ]

(#2730) blakey válasza galaxys80 (#2729) üzenetére


blakey
titán

Számodra nem egyértelmű, mint utólag kiderült, hiszen 1080p HDR-re is állítod, tehát nem érted, hogy mit csinálsz, SDR -re kell átalakítani minden esetben és a dinamikartomány egyeztetés neked ne legyen bekapcsolva, mert akkor HDR-re vált megint.
"De mondom, ha ATV beállításban 1080 HDR -re teszem, már akkor teljesen színtelen lesz a menü is." - ez mindent megmagyaráz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2731) galaxys80 válasza blakey (#2730) üzenetére


galaxys80
veterán

Az az igazság, hogy te meg én soha az életben nem fogjuk megérteni egymást. (Az megnyugtat, hogy nem feltétlenül az én hibám csak, mivel korábban mással sem tudtál zöld ágra vergődni)
Világosan leírtam azt is, hogy csak kipróbáltam a HDR állást és egyébként fixen sdr-en van. Szóval, ha figyelmesen elolvasnád mit írok , akkor egészen biztos vagyok benne, hogy megértenéd.
A minden tartalom egyeztetése kikapcsolása a megoldás ebben az esetben.
Ezzel az egy mondattal minden félreértés elkerülhető lett volna.

(#2732) galaxys80


galaxys80
veterán

A dinamika tartomány egyeztetése kizárólag a HDR/SDR-re vonatkozik?
Mert akkor amíg ez a tv-m van addig ezt inkább kikapcsolom. Majd ha új tv lesz, akkor bekapcsolom.

(#2733) blakey válasza galaxys80 (#2731) üzenetére


blakey
titán

Én értem amit írsz, te nem érted amit írsz.Egyébként normális, hogy HDR anyag fakó SDR megjelenítőn ha sz@r a beállítás, márpedig nálad az volt. A dinamikatartományt kell kikapcsolni, a képkockasebesség egyeztetés a kadenciahelyes lejátszáshoz szükséges, azt nem kell kikapcsolni. Egyébként én adtam meg a választ, mert ugye én nem értem. :)
"Biztos, hogy egy sima full HD tv-nek is normálisan kellene megjeleníteni az HDR-t?2 - ez sem igaz, csak akkor ha HDR képes, egyébként meg csak SDR-t jelenít meg. Ezért írom azt, hogy nem érted amit írsz.
Egyébként nincs az ATV-n engedélyezve alapból a HDR. - de engedélyezve van, azért fakó, mégpedig a dinamikatartomány egyeztés "Be" állásban van

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2734) galaxys80 válasza blakey (#2733) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem azt vitattam, hogy te adtad meg a jó választ.
Csak azt mondom, hogy ehhez màr megint 5 hsz kellett. Ahelyett, hogy elsőre ezt javasoltad volna.
Egyébként tesztként a 10 éves gyerekemnek feltettem az első kérdesemet. Fura mód ő egyből megértette mit szeretnék és mi a gond.
Továbbra is azt mondom, hogy egyszerűen nem olvasod el rendesen amit írok. Kizártnak tartom, hogy ne tudnàd értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#2735) blakey válasza galaxys80 (#2734) üzenetére


blakey
titán

Sajnos neked kell a több hsz, hogy megértsd. Leírtam, hogy SDR megjelenítő esetén nem kell tudnia semminek a HDR-t, de 1 hsz-ben megadtam a választ. Egyből írhattam volna, hogy mit kapcsolj ki, de szándékosan nem az első válaszomba írtam, mert kiváncsi voltam a fejleményekre. Egyébként már ott is megadtam a választ csak nem értetted: "Nem kell tudnia a HDR-t, a HDR-SDR konverziót kell beállítanod, azaz ne engedélyezd, hogy HDR-re váltson." A kiemelt rész a dinamikatortományra vonatkozik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2736) galaxys80 válasza blakey (#2735) üzenetére


galaxys80
veterán

Mindegy engedjük el. Én másként gondolkozom. Ha tudom a választ segítek egyértelműen nem pedig keresztrejtvényest játszom.
Mások vagyunk.
Köszönöm a segítséget.

(#2737) reggi válasza galaxys80 (#2736) üzenetére


reggi
aktív tag

Jól el vitaztok, mondjuk én elsőre levágtam mire gondol galaxys80 más kérdés , hogy azt már nem, hogy mi értelme HDR- forrást küldeni egy azt megjeleníteni nem képes megjelenítőre.. De végül kolléga megkapta a választ úgyhogy happy end..

(#2738) blakey válasza reggi (#2737) üzenetére


blakey
titán

Elsőre megkapta a választ, csak ugye nem értette.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2739) galaxys80 válasza blakey (#2738) üzenetére


galaxys80
veterán

Ugye értette volna, ha érthető a válasz.

Reggi.
Értelme semmi. Csak a beszerzésnél figyelmetlen voltam és véletlenül a HDR-es verzió jött le. :)

[ Szerkesztve ]

(#2740) Alex91


Alex91
félisten

Mytv most mar nem ingyenes? Nalam eltuntek az ingyenes csatornak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2741) Alex91 válasza Alex91 (#2740) üzenetére


Alex91
félisten

Aramtalanitas utan helyreallt a rend...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2742) Jaded válasza devil-k (#2703) üzenetére


Jaded
senior tag

Most jutottam el oda, hogy így kipróbáljam. Így már felismeri, igaz az összes résznek ugyanaz a címe, de már így is jobb :R

Renault Megane IV Limited

(#2743) devil-k válasza Jaded (#2742) üzenetére


devil-k
nagyúr

Örülök neki! :) Ez sorozat függő is amúgy. ;)

- mozi bolondéria -

(#2744) Jaded válasza devil-k (#2743) üzenetére


Jaded
senior tag

Persze mást is összekever :DDD Lehet angolra kellene állítani, mert így most magyarul keres.

Renault Megane IV Limited

(#2745) blakey válasza Jaded (#2744) üzenetére


blakey
titán

Javaslom, hogy a fájlok nevei eszerint legyenek elnevezve. Ha a TVDB-n fent van akkor normálisan fog megjelenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2746) devil-k válasza Jaded (#2744) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én mindig angolul adom meg a fájlneveket. Így:

Game of Thrones S06E01.mkv
Game of Thrones S06E02.mkv
.... stb.

Ready or not (2019).mkv
.... stb.

- mozi bolondéria -

(#2747) Jaded


Jaded
senior tag

A legtöbb így van elnevezve: [kép]
Most még átnevezgetem ami hiányzik, aztán ráfrissítek. Az app nyelvét gondoltam angolra állítani, meg ha jól emlékszem úgy van beállítva, hogy magyar borítókat és leírásokat keressen.

Renault Megane IV Limited

(#2748) blakey válasza Jaded (#2747) üzenetére


blakey
titán

Nálam így, és tökéletes: Friends (1994)/Season_1/Friends.S01E01.mkv, 1000-nél is több fájlom van és 100%-os a találat minden programmal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2749) Jaded válasza blakey (#2748) üzenetére


Jaded
senior tag

A Friends itt is jó, ahogy a képen látod, csak egy példa volt.

Renault Megane IV Limited

(#2750) blakey válasza Jaded (#2749) üzenetére


blakey
titán

De valamiért nem úgy csinálod ahogy kéne, remélem az, hogy 1000-nél is több anyagom hibátlan, elég érv ahhoz, hogy pontosabban nevezd el a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.