Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) blakey válasza moya#no1 (#1698) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, minden lehetőséget próbálj ki, nem kéne hibásnak lennie.

(#1700) moya#no1
Dehogy erőltetik a wifit, tökéletesen csatlakozik kábelen a nethez, mint írtam ávek óta így használom a sima 4-es és a 4K-t is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1702) moya#no1 válasza blakey (#1701) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Holnap elviszem mashova. Masik ethernet kabellel is probalkozom. Ennis remélem. Fôleg nem is volt agyon használva az apple tv, plusz még kabel szűz volt

Just Ride KTM

(#1703) Chal válasza moya#no1 (#1700) üzenetére


Chal
addikt

Ha minden más megy ugyanabban a portban ugyanazzal a kábellel, akkor értelem szerűen az ATV-vel van valami. Az eddigiek alapján lehet, hogy gariztatnod kell.

(#1704) moya#no1 válasza Chal (#1703) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Letelt már az 1 év sajna :/

Just Ride KTM

(#1705) kleinguru válasza moya#no1 (#1704) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha nem céges vásárlás volt, akkor még lehet szavatosság időn bekül is vinni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1706) Alex91 válasza moya#no1 (#1702) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs MAC szures a routeren? Bar akkor wifi-n se menne...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1707) moya#no1 válasza kleinguru (#1705) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Magánszemélyes vasarlas volt, doboz és mégbtalán benne a számla is megvan. Ugyannott ahol vásároltam ?

Alex91

Alapbeállítást csináltam a modemen, direktbe abba dugva sem :/ az apple TCt is reseteltem onnan sem. De wifiről minden halozaton megy mükazik

Just Ride KTM

(#1708) blakey válasza Alex91 (#1706) üzenetére


blakey
titán

A két MAC-cím eltérő, simán az is lehet a gond. Ki kell próbálni minden lehetőséget, egyik az, hogy máshol, másik helyen hogyan viselkedik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1709) moya#no1 válasza blakey (#1708) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Máshol másik helyen vagyok. A gépből kihúzom a kábelt amin megy a net, atdugom az apple tv be és semmi. :/

Just Ride KTM

(#1710) blakey válasza moya#no1 (#1709) üzenetére


blakey
titán

Akkor sajnos lehet, hogy hibás a LAN része. Csatlakozás után azonnal működnie kéne.
Ha jártas vagy a routerekben akkor esetleg megnézhetnéd, hogy a router egyáltalán érzékeli-e és ha igen akkor milyen IP-t küldene neki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1711) moya#no1 válasza blakey (#1710) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Az a szomorú sosem volt hasznalva eddig a lan része, mert nemmvolt lehetöség. Így anno fel sem tűnt hogy rossz lehet. Nem vagyok nagyon jártas de gondolom kis googlizas után meg lehet nézni nem ? :F

Just Ride KTM

(#1712) blakey válasza moya#no1 (#1711) üzenetére


blakey
titán

Belépsz a router felületére és megkeresed a csatlakoztatott kliensek részt és megnézed, hogy szerepel-e a listában Apple TV és van-e IP-címe. Apple TV felületén a netes résznél mit látsz? Manuálisan esetleg próbáltál csatlakozni? Tehát Apple TV-n nem DHCP-t választasz hanem manuálisan beírod az adatokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1713) moya#no1 válasza blakey (#1712) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Próbáltam kézzel beírt hálózathoz csatlakoztatni de akkor is wifin keresztül csatlakozott.
LAN 1 be van az apple TV
LAN 2 be van a time capsule
LAN 3-4 meg ip tv-k

Just Ride KTM

(#1714) blakey válasza moya#no1 (#1713) üzenetére


blakey
titán

Hm, lehet, hogy az IPv6 lenne a gond? Hangosan gondolkodom, mert más nem jut eszembe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1715) moya#no1 válasza blakey (#1714) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Minden a gyári beallitasokon van. Esetleg azon kellene kézzel állítsak ?
( közben előtúrom a dobozt és a számlát. Irták fentebb eus jogszabaly szerint 2 év garancia.

Just Ride KTM

(#1716) kleinguru válasza moya#no1 (#1715) üzenetére


kleinguru
addikt

Technikailag 1 év garancia és +1 év szavatosság, amit az Apple kvázi garanciaként kezel jelenleg (legalább is a fórumtapasztalatok alapján).

Vidd be szervízbe és mondanak rá valamit :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1717) blakey válasza moya#no1 (#1715) üzenetére


blakey
titán

Igen, egy próbát megér, de mindenképp nézesd meg, nehéz így látatlanba segíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1718) moya#no1 válasza blakey (#1717) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Rendben srácok köszi. Kedden be is dobom munkanután , aztan írok nemi jelzést milett a vége

Just Ride KTM

(#1719) Alex91 válasza moya#no1 (#1718) üzenetére


Alex91
félisten

Otthon eth2-be dugtad probabol a routeren?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1720) Chal válasza moya#no1 (#1718) üzenetére


Chal
addikt

Kár szerintem szenvedni vele, az mindent megmagyaráz, ha egy működő eszközt lehúzol, majd ugyanoda dugod az ATV-t (amit ráadásul már meg is reseteltél), és az nem megy, akkor szinte biztos hogy döglött az ethernet portja. Amúgy szinte minden routeren vagy switchen van link led a portok tövében, eleve világítania kellene amikor bedugod a kábelt, ha kap IP-t, ha nem (mivel ez layer2 szintű visszajelzést ad, azaz magának az ethernet linknek a státuszát mutatja). Gondolom hiába dugod bármibe, nem világít.

[ Szerkesztve ]

(#1721) moya#no1 válasza Chal (#1720) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Igen igen az volt az első amit neztem a hibanal. 3 eszköznél ami online szépen vilagit / villog a led de az apple TV nel semmi.

Alex91 dugtam mindegyik slotba masik kábel. Atvittem szomszédhoz es az ottani kábellel probaltam es ott sem történt semmi :/

Just Ride KTM

(#1722) MasterMark válasza moya#no1 (#1721) üzenetére


MasterMark
titán

Magába az ethernet csatlakózóban nincs semmi idegen tárgy / kosz / bármi?

Switch Tax

(#1723) moya#no1 válasza MasterMark (#1722) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Nincs semmi benne. Belevilágítottam es olyan mint amikor összerakták a gyárban

Just Ride KTM

(#1724) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

MrMc-nel sima bdrip lejatszasnal tapasztalt valaki ilyen apró akadasokat? inkabb a hangon hallani.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1725) Csabroncka válasza V.Stryker (#1724) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem! A hálózat sávszélességed rendben van?

"in medias res"

(#1726) V.Stryker válasza Csabroncka (#1725) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, vezetékes gigabites hálón van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1727) Csabroncka válasza V.Stryker (#1726) üzenetére


Csabroncka
addikt

Oké, de biztos, hogy megvan a sávszélesség? Nálam csinál olyat a TP-link, párszor, random, hogy lecsökken a sávszélességem.... újra kellett indítanom.

Illetve csak egy bizonyos filmmel csinálja?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1728) V.Stryker válasza Csabroncka (#1727) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Másik filmmel nem csinálta, szóval lehet a fájl nem tetszett neki.

Amúgy érdemes a beta szoftverekre frissíteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1729) Csabroncka válasza V.Stryker (#1728) üzenetére


Csabroncka
addikt

A béta jó kérdés, nem tudom.

Ha csak egy bizonyos filmnél csinálja, akár kódolási hiba is lehet.

"in medias res"

(#1730) blakey válasza V.Stryker (#1728) üzenetére


blakey
titán

Amúgy érdemes a beta szoftverekre frissíteni?
Csak akkor ha vállalod,hogy lehetnek hibák.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1731) tomtom9


tomtom9
tag

Hello!

Egy alap 2014-es macbook air en szeretném a képernyőt tükrözni a tv-re apple tv segítségével. Kérdésem az lenne hogy a 1080p ben mennyi élvezhető? Gondolok itt, hogy akadni, szakadni fog e a kép? Vagy folyamatos tud lenni? Köszi

(#1732) MasterMark válasza tomtom9 (#1731) üzenetére


MasterMark
titán

Miért akarsz ilyet?

Switch Tax

(#1733) tomtom9 válasza MasterMark (#1732) üzenetére


tomtom9
tag

fillmnézést egyszerübbnek találom így minthogy mindig usre másolgassak

(#1734) Alex91 válasza tomtom9 (#1733) üzenetére


Alex91
félisten

Filmnezesre nas+apple tv... ez a legegyszerubb... Esetleg megosztod az apple tv-nek a mac-ed hattertarat. Tukrozessel valoszinuleg csak szopas lenne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1735) bbmt válasza tomtom9 (#1731) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,
Én próbáltam már, játszani nem jó,de filmet nézni igen.
Amúgy a saját belső hálózatodtól függ.

A kanál a gyengék villája

(#1736) MasterMark válasza tomtom9 (#1733) üzenetére


MasterMark
titán

De ez nem erre való. Sokkal jobb módok vannak csak filmet nézni. Ehhez nem kell mindent tükrözni, és egyszerre két helyen mennie a filmnek.

Switch Tax

(#1737) blakey válasza tomtom9 (#1733) üzenetére


blakey
titán

Ez ebben a formában használhatatlan, vacak és nem is egyszerübb. Az egyszerübb az amikor az eszközről indítód a gépen lévő fájlokat, SMB, NFS protokillon keresztül. Miért gondolod, hogy ez az egyszerübb?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1738) tomtom9


tomtom9
tag

Azt hittem így jobb lesz... a lényeg, hogy ne kelljen usbre másolgatni, kábeleket dugdosni a tvbe... van esetleg jobb megoldás rá hogy a mac en lévő adatokat elérjem a tv egyszerüen? Akkor a tükrörés az felejtős?

(#1739) Alex91 válasza tomtom9 (#1738) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, sok veszteni valod nincs. Megveszed, megnezed, hogy hogyan megy a tukrozes, mondjuk AC-s router erosen ajanlott! Ha nem megfelelo, akkor meg mindig van mas lehetoseg az Apple TV eseten...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1740) Gombinyó válasza tomtom9 (#1738) üzenetére


Gombinyó
őstag

Már leírták.
A macen megosztod a könyvtárat ahol a lejátszandó média fájlok vannak az AppleTV-n pedig a médialejátszó alkalmazásban (pl MrMC) tallózol rá és azzal játszod le.

(#1741) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Lezárult hamar a történet. Nem
Működö ethernet hibaval erkeztem az icenter be. Az egyik “ kezdö” srác hu mar nem garis lehet penzért javítják stb. Melette levő kolléga pont ügyben volt de félfüllel halotta a dolgot, ránéz, nem szervízelnek ha softveres megoldják ha nem csere. 1 hét mulva jött az sms hogy átvehetem a készüléket. Gariban cserélték. :)

Just Ride KTM

(#1742) blakey válasza moya#no1 (#1741) üzenetére


blakey
titán

:C
Most minden oké?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1743) moya#no1 válasza blakey (#1742) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Igyekszem a melóban, este kiderül 😁

Just Ride KTM

(#1744) moya#no1 válasza blakey (#1742) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Minden tökéletes. Ethernet kábel
Be. Iphoneal való visszaállítás és működik :)

Just Ride KTM

(#1745) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
MrMC programot használok filmnézésre pc-ről Plex használatával, mert nélküle csak egy napig látta a gépen lévő filmeket, ha megveszem a teljes verziót, akkor jó lehet Plex nélkül is a fájlmegosztás?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1746) Sickboy25


Sickboy25
addikt

nem ide :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1747) Snoop-y válasza pozsoka (#1745) üzenetére


Snoop-y
veterán

Attol fugg min osztod. Nalam samba-n latott mindent :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1748) Gombinyó válasza pozsoka (#1745) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem lehet, hogy változott a PC IP címe?

(#1749) pozsoka válasza Gombinyó (#1748) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Plex-en keresztül tökéletesen lát mindent.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1750) pozsoka válasza pozsoka (#1749) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Először vlc-t használtam de az is hol látta, hol nem. Az Mrmc lite-Plex páros remekül működik, de jó lenne ha Plex nélkül is menne.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.