Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) blakey válasza Sza_Sa (#1099) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, hogy nálam mi a szitu, mindkettő méret volt nálam, 32GB-os bőven elég médialejátszásra de még játékok is elférnek, bőven.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1102) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Megvan :)

Csak ezzel az id megadással küzdök, regeltem a gépemen, van is id-m, de a tv nem akarja elfogadni. Lehet, hogy elütök valamit, bár nem hinném...

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1103) blakey válasza Sza_Sa (#1102) üzenetére


blakey
titán

www.icloud.com-ra be tudsz jelentkezni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1104) Sza_Sa válasza blakey (#1103) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Oda megy, csa a tv itunes és app Store- részére nem megy az istennek sem. Azt írja, hogy nincs itunes store acc-om ??

Sőt, az appleid oldalon látom az eszközt bejelentkezve

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1105) Gombinyó válasza Sza_Sa (#1104) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én ezt úgy tudtam megoldani, hogy pc-re feltettem az itunest és ott léptem be először, ha jól emlékszem.

(#1106) Sza_Sa válasza Gombinyó (#1105) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Egy próbát megér...

De bejeltkezés után törölhtő az itunes?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1107) kleinguru válasza Sza_Sa (#1106) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1108) Gombinyó válasza Sza_Sa (#1106) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, de a bankkártya adatokat is ott lehet megadni, kelleni fog a storeból való vásárláshoz.

(#1109) Sza_Sa válasza Sza_Sa (#1104) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

No, a probléma az volt, hogy még nem használtam az itunes-t azert nem akart beléptetni. Be kellett pc-ről jelentkezni, elfogni a használati feltételeket, aztán már ment minden.

Viszont a nast nem tudom csak upnp-n csatlakoztatni, valahogy elakadok a betallózásnál, milyen távoli elérést kell megadni? Mármint mrmc-ben... nameg hangsávot meg feliratot hogy kell váltani ezzel pár gombbal? Nem nagyon megy

Megvan, tapipad megnyomása előhozza a jólismert kodi felületet

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1110) Gombinyó válasza Sza_Sa (#1109) üzenetére


Gombinyó
őstag

A tallózás nekem se megy, kézzel kell hozzáadni a megosztást. Rakd a NAS-t fix IP-re, ha esetleg még nem lenne majd IP cím és megosztás név alapján add hozzá az mrmc-hez.

(#1111) Sza_Sa válasza Gombinyó (#1110) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Minden fix ip-n van, az apple is rögtön került oda. Érdekes, mert megtalálom, mappakat látja, de belépni nem enged. Furcsa, na.

A másik az mrmc lejátszásbalatti menüje, valaminél a tapipad nyomására jön elő, máskor meg ezzel meg az idősáv jön elő és lefelé húzással jön elő a lejátszás menü.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1112) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ami inkabb gond, hogy nem megy át a Dts-hd, de még a sima dd sem, csak ha lekeverei a mrmc sztereóra. Az erősítő tudja, a kábel szintén, nem értem mit kellene állítani, hangtovábbítás engedélyezett, ezt még a tv lejátszója is megugorja :(((

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1113) kleinguru válasza Sza_Sa (#1112) üzenetére


kleinguru
addikt

Próbáld ki az infuse-t. Hátha, megváltás volt a mrmc után.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1114) Sza_Sa válasza kleinguru (#1113) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az lesz, ott az 5490ft az egy egyszeri összeg? Remelem nem havi.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1115) MasterMark válasza Sza_Sa (#1112) üzenetére


MasterMark
titán

.Nem tud ilyet kiadni, sima LPCM 7.1-ben tudja kiadni. Azt is tudnia kell az erősítőnek. Állítsd át erre.

Switch Tax

(#1116) Sza_Sa válasza MasterMark (#1115) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

az mrmc-ben, a infuse-ban vagy a lejatszó menüjében kellene ezt állítani? Mert én már mindennel próbalkoztam, de ez valahogy nem megy. Hangformátum, vagy automatikus vagy DD5.1 lehetőségek vannak. Pedig azt írja, hogy lpcm- ként küldi tovább a hangot

Kínomban csinálok egy visszaállítást, de szerintem nem fogja megoldani
Infuse alatt is ugyanaz a jelenség, csak digitalis zaj jön, tv sajat lejátszója által kitolt hangot szépen kezeli az erősítő.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1117) MasterMark válasza Sza_Sa (#1116) üzenetére


MasterMark
titán

Nem az Apple TV hanem az erősítőd nem jól van beállítva, vagy pedig nem tud LPCM-et (mondjuk ezt nem hinném).

Switch Tax

(#1118) Sza_Sa válasza MasterMark (#1117) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Aut én sem hinném, dts-hd, true-hd, meg az összes formátumot tudja, 4k kompatibilis, csak az atmos nem megy szegénynek, persze megértem, akkor még nem volt olyan, sőt, ezek is csak akkor jöttek be.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1119) blakey válasza kleinguru (#1113) üzenetére


blakey
titán

Nem tud megváltás lenni csak akkor ha van zenei lejátszás valamint Dolby Vision támogatás, MrMC teljesen megújult, tvOS felülete is van és ugye viszi a zenéket, DV-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1120) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Szóval, a hang ideiglenesen megoldva, többcsatornás lpcm-ként megy ki, erősítő meg kezd vele valamit, egyelőre a semminél jobb, remélem lesz rendes hangtámogatás
Viszont infuse-ra van egyhetes ingyenes próbám, szeretném törölni, hogy ne csússzak bele a fizetősbe, hogy kell? Nem a tv-n, ott megtörtént, hanem valahol az előfizetéseknél

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1121) Sza_Sa válasza Sza_Sa (#1120) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Megvan, ehhez is az itunes progi kellett, a fiókadatokból törölhető. Látszik, hogy nem volt még apple termékem...

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1122) blakey válasza Sza_Sa (#1121) üzenetére


blakey
titán

Az iTunes nem árt ha van, sokmindenhez jól jön.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1123) Alex91


Alex91
félisten

Kijott a 12.0.1 firmware, hbo go felirat problema javitva!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1124) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Eddig minden szupi-szuper, a család nőnemű tagja keni-vágja a kezelést, úgy is neki vettem.
Egyébként ti ki szoktátok kapcsolni, vagy megy mindig? Nálam a auto készenlét 15 perc, de ahogy néztem 4w a maximális fogyasztása, nem sok.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1125) MasterMark válasza Sza_Sa (#1124) üzenetére


MasterMark
titán

Csak készenlétbe megy el, kihúzni nem fogom.

Így Airplay-re mindig készen áll, ha fotót akarunk mutogatni vagy ilyesmi. Rögtön kapcsolja át a tévét, vagy be is akár.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1126) blakey válasza Sza_Sa (#1124) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet kikapcsolni, alvó módba megy, nálam 1 órára van állítva az összes lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1127) kleinguru válasza MasterMark (#1125) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem ezen funkcióját nem reklámozzák eléggé. Valami zseniálisan működik. Egyik kedvenc funkcióm (mármint, hogy gyakorlatilag a Tv-t is ki be kapcsolja (készenlét) magával együtt). Ebben az állapotban is működik HomeKit központként, tehát visszaadja a szenzorok értékét. Nagyon szeretem. Élmény használni.

A távirányító tapicskolós simogatós részével nem vagyok kibékülve még, nem mindig sikerül eltalálnom a megfelelő sebességet. Idegesít a kattogás is (lehetett volna ide is taptic engine).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1128) Sza_Sa válasza blakey (#1126) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem a klasszikus kikapcsolásra gondoltam, hanem az alvó módra.
Gondolkodtam a folyamatos üzemen, mert nekem bekapcsoláskor automatikusan kapcsolja az erősítőt, azt meg nem annyira szeretem, de a cec kikapcsolása sem jó, akkor meg a tv nem tudja vezérelni az erősítőt. Ebben jobb a tv-m, az utolsó állapottal indul újra, ha használtam az erősítőt akkor bekapcsolja, ha nem nem, persze a ez is kikapcsolható és akkor nem kapcsolja be indításkor.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1129) MasterMark válasza Sza_Sa (#1128) üzenetére


MasterMark
titán

Ha megvárod amíg automatikusan megy alvóba, akkor nem nyúl a rákötött cuccokhoz. Ha kézzel teszed alvóba, akkor kikapcsolja.

Switch Tax

(#1130) Sza_Sa válasza MasterMark (#1129) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

nem a kikapcsolással van a problémám, a bekapcsolás a gond

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1131) irgum


irgum
addikt

Azt tudjátok, hogy nem csak a beállítások menüben, hanem a home gombot hosszan nyomva is alvó módba lehet tenni a kütyüt? A TV-t így kapcsolom ki.

(#1132) blakey válasza irgum (#1131) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudjuk. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1133) irgum válasza blakey (#1132) üzenetére


irgum
addikt

Akkor oké! :) Csak azért írtam meg, mert én véletlenül jöttem rá.

(#1134) blakey válasza irgum (#1133) üzenetére


blakey
titán

Máskor olvasd el mit tud a táv. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1135) bbmt


bbmt
senior tag

Felraktam a Kodi fejlesztői változatát.
Próbáltam a livestream pro-hoz helyi fe-t betenni ( m3u) de itt nem lehet a NAS-t elérni csak az Apple tv inbox mappáját. El tudom én oda juttatni ezt a file-t?
Amúgy a plex sokkal, de sokkal jobb minőségben és akadálymentesen játszik le Plex szerverről, mint ugyan azt pc-n.
Az HBO GO is pöpecül fut, amit észrevettem, hogy a Samsung tv-n van lehetőség nézni az élő adást, itt pedig nem lehet.

A kanál a gyengék villája

(#1136) Gombinyó


Gombinyó
őstag

A legutóbbi MrMC/TV OS frissítés óta másnak nem akadnak a 4k-s filmek? Úgy vettem észre ami eddig gond nélkül ment az is sokszor megakad. Mintha nem lenne elég a gigabites hálózat neki...

(#1137) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, mi a véleményetek a mostani, 4k-s apple tv-ről abból a szempontból, hogy tudtok-e róla pletykát, hogy mikorra várható a modellfrissítés? Szeretnék egy apple tv-t venni, de nem szeretnék úgy járni lehetőség szerint, hogy megvettem és rövid időn belül kijön az új modell.

Úgy látom a jelenlegiben A10X proci van, mekkora esélye lehet szerintetek, hogy a mostani októberi eventen kijön egy frissített modell?

(#1138) blakey válasza lugosi (#1137) üzenetére


blakey
titán

Nem hiszem, hogy jön új, az A10X-ben jóval több van mint amire jelenleg képes az eszköz és bőven jó lesz még 2-3 év múlva is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1139) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Én is most tervezem az Apple TV beszerzését. Minden van már és csak ez hiányzik a "kollekcióból". Viszont a TV-m nem 4K-s, hanem FullHD igaz 47"-os. Szóval a kérdésem az lenne, hogy van-e bármi értelme beszerezni? Rá tudom kötni simán a TV-re és onnan AirDrop-on keresztül bármit megnézni a MacBook-ról vagy iPhone-ról pl? :U Sokat olvastam utána, de még mindig nem értem teljesen a működését..:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1140) blakey válasza syIex (#1139) üzenetére


blakey
titán

Szóval a kérdésem az lenne, hogy van-e bármi értelme beszerezni? Rá tudom kötni simán a TV-re és onnan AirDrop-on keresztül bármit megnézni a MacBook-ról vagy iPhone-ról pl? :U Sokat olvastam utána, de még mindig nem értem teljesen a működését..:DDD - Van értelme beszerezni de ezt az Airdrop-os dolgot nem értem, simán, SMB/NFS-en is simán tudod használni mint médialejátszót vagy telepítesz egy Pllex, Emby szervert és azok appjával nézed az anyagot. Javaslom, hogy olvass bele a topikba. Tényleg olvass, mert egyszerű a használata.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1141) syIex válasza blakey (#1140) üzenetére


syIex
veterán

Plex-el már gyűlt meg a bajom anno, meg lassú is volt az egész.. Mondjuk az lehet a net sebessége miatt volt régebben, de a feltöltésem még mindig nem a legjobb..:DDD Mondjuk a belső hálózaton kellene ezt kiviteleznie és akkor nem lenne szükség a rendes internetre közben. Vagy én gondolok valamit rosszul? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1142) blakey válasza syIex (#1141) üzenetére


blakey
titán

A Plex most is lassú Embyhez képest, utóbbit használom TV-k esetében és teljesen jó, Android TV-n és tvOS-en is jól teljesít, gyors és minimális az erőforrás igénye. Belső háló, külső háló, mindegy, van megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1143) syIex válasza blakey (#1142) üzenetére


syIex
veterán

Összességében ajánlott az Apple TV vagy akkor felesleges? Pl, ha csak egy képet akarok kidobni rá gyorsba vagy egy videót nézni vagy filmet teszem azt.. Megoldható ez mind a nélkül is? :U És ami még fontos, hogy a TV-m nem 4K és azt nem is tervezem beszerezni egy ideig, mert borzasztó drága volt ez is 3 éve...:DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1144) MasterMark válasza syIex (#1139) üzenetére


MasterMark
titán

Na csak hogy tisztázzunk pár dolgot:

Amire gondoltál az az Airplay, azzal tudsz képeket, videókat átlőni az Apple TV-re. Ez a része nagyon jól működik, meg akarsz mutatni fotókat rögtön kapcsol be és mutatja a fotót, mobilon tudsz nagyítani rajta az a TV-n is nagyítódik.

Plex nem lassú, szervertől függ.

Belső hálózaton nem számít a netsebességed, mivel nem megy ki a netre semmi. Jó wifi, vagy kábeles bekötés kell a hálózatra, akkor médialejátszóként is nagyon jól tud működni.

A 4K-s témának nem tudom mi köze van bármihez, vehetsz sima Apple TV negyedik generációsat, vagy 4K-t, ez mindegy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1145) syIex válasza MasterMark (#1144) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm a választ, igen végülis ez volt a kérdésem. Szerintem most kipróbálom a kolléga által ajánlott "Emby" nevű programot aztán, hanem tetszik akkor jöhet az Apple TV.:C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1146) MasterMark válasza syIex (#1145) üzenetére


MasterMark
titán

Az Emby nem helyettesíti az Apple TV-t. De nem tudom mi a célod.

Switch Tax

(#1147) syIex válasza MasterMark (#1146) üzenetére


syIex
veterán

VIdeók, filmek nézése egyszerűen, ha már le van töltve a MacBookra. :F
Végül Plex lett, mert a TV azt támogatja elsősorban. Eddig fainul működik, de lehetséges beszerezem mégis az Apple TV-t.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1148) MasterMark válasza syIex (#1147) üzenetére


MasterMark
titán

Persze erre jó. Én Plex-et használok.

Viszont az Apple TV-vel van csak rendes Airplay.

Switch Tax

(#1149) syIex válasza MasterMark (#1148) üzenetére


syIex
veterán

Az mitől lehet, hogy akadozik a Plex? 😕 A minőségen nem akarok rontani, de ez így nem valami élvezetes... AirPlay esetén nem lenne ilyen gondolom..:U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1150) MasterMark válasza syIex (#1149) üzenetére


MasterMark
titán

Szar a lejátszó és a szerverrel transzkódoltat, rossz beállítások, gyenge kapcsolat, stb.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.