Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) galaxys80 válasza blakey (#2396) üzenetére


galaxys80
veterán

Abban még tudnál segíteni, hogy a hang beállításoknál az optimalizált vagy a legközelebbi a megfelelő beállítás?
Illetve jól olvastam, hogy trailer-ek csak plex vagy emby-vel mennek?

(#2402) blakey válasza galaxys80 (#2401) üzenetére


blakey
titán

A Kodiba így a forkjaiban is amikor rámész egy menüpontra akkor van hozzá magyarázat, olvasd el és aszerint állítsd be. (7.1/Leginkább)
ű

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2403) galaxys80 válasza blakey (#2402) üzenetére


galaxys80
veterán

Néztem ezt , de sajnos hangokhoz nagyon fogalmatlan vagyok.
Mivel optikán megy nálam a tv-ből így gondolom akkor 2.0 és optimalizált a megfelelő beállítás nekem.
Vagy a legjobb illeszkedés kellene?
Úgyis az ATV alakítja 5.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#2404) galaxys80 válasza galaxys80 (#2403) üzenetére


galaxys80
veterán

Végig teszteltem minden hangot. Egyedül akkor van hangom ha 2.0-ra teszem a MrMc-ben. Az ATV 5,1-re van téve.
Igy ugyan szól mindegyik hangfal, de ez messze nem valós 5.1.
Ilyenkor nem 2.0-bol kell 5.1-et csinálnia az ATV-nek? Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#2405) MasterMark válasza galaxys80 (#2403) üzenetére


MasterMark
titán

Nem minden tévé küldi tovább optikán az 5.1-et amit HDMI-n kap.

Switch Tax

(#2406) galaxys80 válasza MasterMark (#2405) üzenetére


galaxys80
veterán

De nálam magán a tv-n sincsen hang ha 5.1-re teszem a MrMc-n.
Igazából nem tragédia a dolog.
Csak jó lenne ha valaki megmondaná, ha felesleges küzdenem. Akkor marad a 2.0 és az optimalizált a MrMc-ben.

(#2407) MasterMark válasza galaxys80 (#2406) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor valószínűleg maga az Apple TV kimenete nincs jól beállíva.

Switch Tax

(#2408) galaxys80 válasza MasterMark (#2407) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát ott sok mindent nem lehet állítani. :)
Be lett állítva, hogy dolby digital 5.1-be tegyen mindent és ennyi.

(#2409) Csabroncka válasza galaxys80 (#2408) üzenetére


Csabroncka
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#2410) MasterMark válasza galaxys80 (#2408) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a gond, ne tegye Dolby Digital-ba. Nem emlékszem mi van ott, de LPCM lenne jó.

Switch Tax

(#2411) blakey válasza galaxys80 (#2408) üzenetére


blakey
titán

Már kitárgyaltuk, neked nem lesz többcsatornás hangod Apple TV-vel csak ha bekapcsolod a DD átkódolást az Apple TV mnenüjében és a MrMC-ben 7.1-re állítod. A TV-d nem fogadja a többcsatornás LPCM-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2412) galaxys80 válasza blakey (#2411) üzenetére


galaxys80
veterán

Én is így emlékeztem rá. De hiába állítom így be. Semmi hang nincsen.

(#2413) galaxys80 válasza blakey (#2411) üzenetére


galaxys80
veterán

Végig teszteltem az össze létező beállítást a hangoknál.
Gyakorlatilag 2 lehetőség amivel van hangom. ATV 5.1 dolby - MrMc 2.0
Illetve ATV automatikus - MrMc 5.1 vagy 7.1
E kettő között nem igazán hallok különbséget.
Mindkét esetben szól mind az 5 hangfal. De érzékelhető, hogy ez nem teljesen valós 5.1. Az erősítő nem is annak mutatja. Szerintem ezt az átalakítást maga az erősítő végzi egyébként.
A többi kombináció esetén sem a tv-n sem az erősítőn nincsen semmi hang.
Nem tragédia ez a beállítás, de azért azt hittem az ATV tényleg átkonvertálja 5.1-be.
De mindegy. Jövő évben valamikor úgyis cserélni akartam az erősítőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#2414) blakey válasza galaxys80 (#2413) üzenetére


blakey
titán

Az ATV átkódolja DD 5.1-re, nálam működik, kipróbáltam, de a TV-m fogadja HDMI-n az 5.1-et, a TV-d mit ír ki, fogadja a hangot? Vagy már az sem szólal meg? Mert akkor ott kell keresni a hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2415) Clemi válasza galaxys80 (#2412) üzenetére


Clemi
veterán

Ha megtennéd, hogy elmondod hogy vagy összekábelezve... Az ATV HDMI kábele hová érkezik?
Nálam ATV---> erősítő HDMI bemenet, majd onnan a TV felé szintén HDMI kábelen. A TV hangja (mikor azt nézem) optikai kábelen megy le az erősítőbe. Az ATV--ből PCM hang megy az erősítő felé és minden műsortól azt a hangot kapom vissza amit eredetileg a hangsáv tartalmaz (a kiírás a displayen folyamatosan PCM csak a szimbolumokon látszik, hogy hány csatornán van hang). A TV felől az optikai kábelen szintén az eredeti hang megy az erősítőbe így onnan is megkapom az összes csatornát már ha véletlenül valamelyiken olyan hangsáv van, ami jellemzően max az HBO.
A hálózati média lejátszó, jelen esetben nálam az Infuse beállításaiban a hang kimenet Automata-ra van állítva. A többi média tartalom így a Netflix, at ATV+ és az HBOGO szintén az összes hangsávot adja át az erősítőnek.

[ Szerkesztve ]

(#2416) galaxys80 válasza blakey (#2414) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem. A tv-n sincsen hang ebben az esetben.
Számít, hogy melyik hdmi dugaljba megy a tv-n?

Clemi
Nincs hdmi az erősítőn sajnos.
Atv - hdmi - tv. Tv optikan erősítőbe.

[ Szerkesztve ]

(#2417) Clemi válasza galaxys80 (#2416) üzenetére


Clemi
veterán

Hát ez így gázos valóban. A TV beállításaiban nézz körül, hogy mit csinál a bejövő hanggal, mire az optikai kimeneten továbbküldi. Az a lényeg, hogy a TV ne nyúljon a hanghoz, ne akarja dekódolni, csak változatlan formában (Pure) küldje tovább.

(#2418) galaxys80 válasza Clemi (#2417) üzenetére


galaxys80
veterán

A gond az, hogy magán a tv-n sincsen ilyenkor hang. Szóval nem a továbbküldéssel van a gond.

(#2419) blakey válasza galaxys80 (#2418) üzenetére


blakey
titán

2 dolog közül választhatsz, egyik, hogy mégsem jók a beállítások az Apple TV-n, a másik, hogy a TV nem fogadja külső forrásból a Dolby Digital-t. Ha jók a beállítások és a TV fogadja külső forrásból a Dolby Digital 5.1-et akkor működik a dolog. Többsör kipróbáltam épp nemrég tettem meg, hogy biztos legyek benne a legújabb szoftverrel és MrMC-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2420) galaxys80 válasza blakey (#2419) üzenetére


galaxys80
veterán

Elhiszem neked. Apple tv-n azon kívül, hogy dolby 5.1-re teszem gondolom nem tudok mit tenni.
Valószínű a tv lesz a ludas. Bár akkor meg a mede8er esetén sem szabadott volna megszólalnia a tv-nek.

(#2421) Clemi válasza galaxys80 (#2420) üzenetére


Clemi
veterán

És ha az ATV-t és az MrMC-t is automatikusra teszed? Amúgy más kliens (lejátszó) hangját átviszi a TV-re az ATV? Például egy Netflix vagy az ATV+ filmek hangja? Vagy egy sima média lejátszó programmal elindított film hangja?

(#2422) galaxys80 válasza Clemi (#2421) üzenetére


galaxys80
veterán

MrMc-n én nem találtam olyat, hogy automatikus.
ATV-n próbáltam úgy. Akkor átmegy, de 2.0-ba.

ATV+ -ról ugyan ez a helyzet.

(#2423) Clemi válasza galaxys80 (#2422) üzenetére


Clemi
veterán

A TV-d dekódolja a hangokat az a sejtésem. Azon nem lehet állítani a hang kezelést?

(#2424) galaxys80 válasza Clemi (#2423) üzenetére


galaxys80
veterán

De van rá lehetőség, ha külső hangszóróra állítom. (PCM, dolby, DTS neo)
De hiába, mert már magán a tv-n sem szólal meg.

(#2425) Clemi válasza galaxys80 (#2424) üzenetére


Clemi
veterán

Abban az esetben mi történik az erősítőn, ha PCM-re állítod a TV-t és az ATV-t automatikusra, az MrMc-t 2.0-ra? Egyébéként ha mondjkuk VLC-vel játszol le egy filmet, annak mi lesz a hangjával?
Az, hogy már a TV sem szólaltatja meg a felé az ATV-től érkező hangot, eléggé problémásnak tűnik? Nem kábel gondod van véletlenül?

(#2426) bbmt válasza galaxys80 (#2424) üzenetére


bbmt
senior tag

De ha külső hangszóróra állítod a TV-d, akkor miért szólna a TV hangszóróin? Akkor kéne továbbküldenie optikán az erősítőbe.
Ha a TV-n kiválasztom, hogy külső hang (optikai) akkor nekem sem szól a TV hangszóró.

A kanál a gyengék villája

(#2427) galaxys80 válasza Clemi (#2425) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha az ATV automatikusra van állítva akkor bármely kombinációval szól a tv és az erősítő is. Cserébe így ugye nincs valós 5.1. Csak amit az erősítő csinál a 2.0-ból.
Zsír új a kábel.
De, hogy érdekesebb legyen a történet. Kipróbáltam, hogy az ugyanigy bekötött Xbox-on mi a helyzet egy 5.1-es filmmel. Ott megszólalt a tv! Igaz az erositobe csak 2.0 ment át.
Szóval ez alapján mégiscsak tudja a tv a hdmi-n keresztül az 5.1-et.
Nem értem most már.

[ Szerkesztve ]

(#2428) galaxys80 válasza bbmt (#2426) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem is erről volt szó. Ezzel én is tisztában vagyok.

(#2429) bbmt válasza galaxys80 (#2428) üzenetére


bbmt
senior tag

O.K, most kipróbáltam nálam. ATV hangformátum automatikus, MrMC hang 7.1
TV-n van hang, erősítőn van 5.1,de az erősítő pure direct-be van állítva ami a valós, optikán kapott adatot adja, nem alakít át semmit. Esetleg a te erősítődön is be kell ezt állítani.

A kanál a gyengék villája

(#2430) blakey válasza galaxys80 (#2427) üzenetére


blakey
titán

Rosszak a beállításaid. Automatikusra állítva a Apple TV 2.0-t fog küldeni a TV-nek. Állítsd 5.1-re, mennei kell ha más eszközzel megy. Másképp nem fog tudni senki sem segíteni csak ha teszel be képeket a beállításokról. A TV-m képes az AC3/DTS 5.1 fogadására illetve továbbküldésére és működik is.Maga az Apple TV szoftvere ezt megoldja ha DD 5.1-re van állítva az tovább is megy, de mindennek feltétele a jó beállítás. Próbáld ki Infuse-al is, 1 hétig vagy pár napig ingyenes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2431) galaxys80 válasza blakey (#2430) üzenetére


galaxys80
veterán

De leírtam màr 100-szor, hogy ha dolby 5.1-re teszem az ATV-t, akkor NINCSEN semmilyen hang se a tv-n, se az erősítőn.
Se MrMc-n, se Apple tv + on.
Akkor milyen beállítás rossz? Egyetlen kapcsoló van az Atv-n erre.
Mindjart teszek fel képet.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2432) galaxys80 válasza bbmt (#2429) üzenetére


galaxys80
veterán

Neked hdmi-n megy a hang az erősítőbe vagy optikan?

(#2433) bbmt válasza galaxys80 (#2432) üzenetére


bbmt
senior tag

optikán

A kanál a gyengék villája

(#2434) galaxys80 válasza bbmt (#2433) üzenetére


galaxys80
veterán

De nálam nem az a gond, hogy csak az erősítőn nincsen hang, hanem magán a tv-n sincsen.
Szóval hiába állítok be bármit is az erősítőn.

(#2435) galaxys80 válasza galaxys80 (#2434) üzenetére


galaxys80
veterán

Bár most nézem, hogy te automatikusra tetted az ATV-t. Úgy van hang a tv-n nálam is.
Az erősítőn viszont én nem találtam ilyen pure direct módot. Straight mód van. Majd ránézek arra.

(#2436) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Sziasztok

Jelenleg Serviio van a Mac Pro-n és az ATV VLC lejátszóból éri el a filmeket. Ezzel szemben milyen előnyei lehetnek MrMC/Infuse használatának? :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2437) blakey válasza Elektrosokk (#2436) üzenetére


blakey
titán

Nem DLNA lenne az elérés, sokkal jobb.
Illetve a két említett lejátszó is fényévekkel jobb a VLC-nél.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2438) Elektrosokk válasza blakey (#2437) üzenetére


Elektrosokk
addikt

és melyiket javaslod inkább ? ahogy olvastam MrMC is egész jó, Infuse-al kapcsolatban olvastam olyat is hogy elég gyakoriak a nagy verzióváltások és olyankor upgradelni kell + pénzért. Vagy ha van bármi más ajánlásod akkor szívesen veszem. :R

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2439) bbmt válasza galaxys80 (#2435) üzenetére


bbmt
senior tag

Milyen erősítőd van?

A kanál a gyengék villája

(#2440) blakey válasza Elektrosokk (#2438) üzenetére


blakey
titán

Infuse-t jobban szeretem, adatbázisnak érdemes Plexet vagy Embyt használni ha bírja a NAS vagy a gép. Infuse-ból érdemes előfizetéssel venni vagy egyszeri "lifetime"-al, így semmi gond nem lesz egyik verzióval sem. Amit te írsz az egy adott verzió megvásárlása, az új verzióváltásra már nem érvényes.
Ha egy alkalmazás kell ami mindent visz akkor a MrMC a jó megoldás viszont nélkülözhetetlen a Kodi ismerete, szánni kell rá egy kis időt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2441) blakey válasza galaxys80 (#2431) üzenetére


blakey
titán

Optimalizált legyen, ne leginkább egyező, a TV-d nem kezeli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2442) galaxys80 válasza bbmt (#2439) üzenetére


galaxys80
veterán

Yamaha rvx 361

(#2443) galaxys80 válasza blakey (#2441) üzenetére


galaxys80
veterán

Próbáltam azzal is. Sőt a fix-el is. Semmi változás.

(#2444) bbmt válasza galaxys80 (#2442) üzenetére


bbmt
senior tag

Nekem Yamaha RX V673 van, a tiéden a Straight mód ugyan azt tudja, nem tesz rá semmit ha 5.1 érkezik akkor úgy is adja le, tehát valós 5.1-lesz.

A kanál a gyengék villája

(#2445) galaxys80 válasza bbmt (#2444) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam így csak 2.0 érkezik.
Mondjuk nem értem nálad, hogyhogy 5.1.
Blakey végig azt mondta, hogy így csak 2.0 mehet àt.
TV-d milyen? Ott milyen beállítás van?

(#2446) blakey válasza galaxys80 (#2445) üzenetére


blakey
titán

Az Automatikus szó jelentése az, hogy a hozzá csatlakoztatott eszközből (EDID) kapott infók alapján küldi tovább a hangot, tehát a te TV-d valószínűleg nem tudja fogadni az 5.1-et ezért lesz 2.0. Bár azt állítod, hogy fogadja az 5.1-et de ezt mi nem tudjuk. Enyém, tudja és fogadja is automatikusan is illetve DD 5.1-re átkódolva is. Ha Automatikusra van állítva akkor a DD 5.1 kivételével minden sztereó PCM lesz mivel az Apple TV többcsatornás LPCM hangját a TV nem tudja kezelni. Azért javasoltam, hogy állítsd DD 5.1-re és a többit máshol kell beállítani, MrMC, erősítő, TV.
Betettél 2 képet a Apple TV/MrMC beállításairól de az kevés ahhoz, hogy lássuk hol a hiba, TV, erősítő, stb. beállításai is kellenek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2447) Csabroncka válasza galaxys80 (#2445) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyon kompromisszumos ám 2019-ben egy HDMI nélküli AVR! A legtöbben a magasabb kategóriát is csak végfokként használják.

Tényleg nem bántani akarlak, de 10 évvel ezelőtt is alap volt és nélkülözhetetlen. Ettől függetlenül el lehet bohóckodni vele...

"in medias res"

(#2448) bbmt válasza galaxys80 (#2445) üzenetére


bbmt
senior tag

Samsung Q6FN van, neked mi a típusa?

A kanál a gyengék villája

(#2449) galaxys80 válasza blakey (#2446) üzenetére


galaxys80
veterán

Erősítő egyelőre lényegtelen. Magán a tv-n sem szólal meg a hang ha Apple tv-n 5.1 van. Tv-t majd befotózom, de sok minden ott nincs. Valószínű tényleg nem tudja a tv az 5.1-et. Bár nem értem akkor az Xbox miért szólal meg. Lehet az átteszi 2.0-ra.
Lassan elengedem ezt a témát. Jó lesz így is amíg meglesz majd az új erosito.

Más:
mrmc-nél ha átléptek egy másik alkalmazásba , aztán vissza akkor megszakad az smb. Ilyenkor MrMc restart és jó megint.
En az idő túllépés beállításra gyanakszok. Mennyire érdemes állítani?

(#2450) galaxys80 válasza bbmt (#2448) üzenetére


galaxys80
veterán

F6500

Csabroncka
Tudom. De eddig megfelelt. Majd lassan eljön a csere ideje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.