Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) MasterMark válasza V.Stryker (#1800) üzenetére


MasterMark
titán

Öm minden modern AVR így működik.

Switch Tax

(#1802) L.L. válasza V.Stryker (#1800) üzenetére


L.L.
senior tag

Yamaha RX-A1070

[ Szerkesztve ]

(#1803) blakey


blakey
titán

Na, az Infuse 6 megjelenése óta gondolkodtam, hogy megvegyem-e az életre szóló liszenszet vagy sem, végül megvettem, győzött a kép minősége, sokat fejlődtek és folyamatosan fejlődnek. Nagyon kényelmes vele a filmezés, főleg a sorozatok nézése, azt vettem észre, hogy csak azt használom így adta magát, hogy végleg megvegyem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1804) HoryThePooh válasza blakey (#1803) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Ahoj!
Majd ha lesz tapasztalat örömmel várnánk a véleményed, hogy mennyivel jobb mint az 5, ha jobb?
Érdemes e váltani?
Dolby Atmos , ha jól tudom még mindig nem megy ...?
Köszi, Üdv
HTP

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1805) blakey válasza HoryThePooh (#1804) üzenetére


blakey
titán

Szerintem jobb lett a képminőség, a deinterlacing is sokkal jobb illetve lehet választani, hogy melyiket szeretnénk. A Plex adatbázis olvasása is gyorsabb. Mást még nem néztem.
Dolby Atmos a jövő "zenéje", itt lehet olvasni a tervekről, következő megjelenésről.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1806) HoryThePooh válasza blakey (#1805) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Köszi. Szerintem én is beruházok egy lifetime előfizetésre. Eddig csak + tapasztalatom van ezzel az app-al. :)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1807) bilon73


bilon73
aktív tag

helló,

ha nekem van egy infuse pro - yearly előfizetésem, azzal tudom használni a 6 prot?

(#1808) blakey válasza bilon73 (#1807) üzenetére


blakey
titán

Igen, az időhöz kötött és nem verzióhoz. A havi is ilyen, az életre szóló meg egyértelmű. Csak akkor nem tudod használni ha az áruházban konkrétan pl. az 5 Pro-ra böktél rá egy fix összegért, azt hiszem, hogy 5490 Ft volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1809) bilon73 válasza blakey (#1808) üzenetére


bilon73
aktív tag

akkor miért jelenik meg a 6 pro-nál, hogy 8990 ft? :(((
csak a sima infuse 6 mellett van letöltés ár nélkül... :(

(#1810) blakey válasza bilon73 (#1809) üzenetére


blakey
titán

Telepítve van az 5 Pro? Fel kell tenni mellé a 6-ost és úgy megnézni a 6-osban. Ha nincs semmilyen Infuse Pro telepítve akkor valamilyen kedvezményes áru 6 Pro verzió van fent abban az esetben ha előtte meg lett véve a 4-es vagy az 5-ös verzió. Nem volt soha előfizetős, nem tudom, hogy mi jelenik meg valójában, de az előfizetés dátumtól dátumig érvényes és szerintem verziótól függetlenül.
A 8990 Ft-os ár a 6-os verzió ára, nem előfizetéses ár.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1811) HoryThePooh válasza bilon73 (#1809) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Töltsd le a sima 6-ot és mivel előfizető vagy AppleID alapján kell, hogy aktiválja PRO-ra magát.
Lifetime-nál is így van.

Ha mindent beállítottál akkor törölheted 5-t.
(nekem AppleTV-n mindent újra be kellett állítani, iPad-on viszont átköltöztek a folderek, beállítások stb.)

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1812) bilon73 válasza HoryThePooh (#1811) üzenetére


bilon73
aktív tag

köszi, és neked is blakey!

letöltöttem, minden faja...
ha hazaértem ATV-n is megteszem.

köszi mégegyszer

(#1813) RobexX10 válasza blakey (#1803) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Neked mennyibe került az életre szóló liszensz?

(#1814) blakey válasza RobexX10 (#1813) üzenetére


blakey
titán

Gondolom, mint mindenki másnak, 14,5e volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1815) RobexX10 válasza blakey (#1814) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszi!
Nekem nem ajánlott annyiért.
Közben rájöttem hogy US store-ban vettem meg a Pro 5 verziót ott már írja hogy 40$ megvehetem. Még olcsóbban is megúszom :)

(#1816) bbmt


bbmt
senior tag

Hohó, az Apple tv támogatni fogja az xbox one és a ps4 kontrollert!😁

A kanál a gyengék villája

(#1817) Immy válasza bbmt (#1816) üzenetére


Immy
őstag

Sziasztok,
Nem rég csatlakoztam az apple TV4k táborba. Első körben nekem nagyon tetszik és
Ami felmerült bennem kérdésként, hogy screen-sharing-nél 16:9-es TV-re az iPAD képét tükrözve a két szélén egy jó nagy fekete csík jelenik meg. Ez by-default így van mindenkinél vagy valamilyen arányt nem jól állítottam be? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1818) blakey válasza Immy (#1817) üzenetére


blakey
titán

TV-re az iPAD képét tükrözve a két szélén egy jó nagy fekete csík jelenik meg. Ez by-default így van mindenkinél vagy valamilyen arányt nem jól állítottam be? - a tükrözés a tükrözendő felületet jeleníti meg, az iPad nem 16:9-es, ezért van oldalt fekete csík.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1819) Immy válasza blakey (#1818) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm a választ!
Van esetleg valamilyen trükk, hogy a képminőséget jobbra varázsoljam? :)
Gigabites hálózaton van az iPAD-el, de néha szemcsésnek érzem a képet.

@bbmt: sőt multiuser támogatást is kap a tvOS13 :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1820) agyhalal válasza Immy (#1819) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Bezzeg az iPad OS... :(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1821) bbmt


bbmt
senior tag

Az HBO Go app működik másnak? Nekem azt írja ki egy hete, hogy nincs internet kapcsolat, pedig a többi app működik rendesen.

A kanál a gyengék villája

(#1822) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Apple TV 3. generációját néztem ki. Elsősorban az optikai hang kimenet miatt, az újabb szériákról már ezt is lespórólták. :U

Életképes verzió az még? NAS-ról játszanék le max. 1080p tartalmat Infuse segítségével, van plex szerverem is, azt is komálom :)

Köszi!
T

(#1823) blakey válasza tomi5244 (#1822) üzenetére


blakey
titán

Valahogy próbáld összehozni, hogy a 4-es vagy 4K-t vegyél. TV-hez csatlakoztatod és onnan optikaival az erősítőbe, nincs különösebb gond a hanggal, csúszás sincs. Ha meg komolyabb hangot szeretnél akkor valamilyen HDMI splitterre lenne szükség ami rendelkezik optikai kimenettel is, nem tudom milyen árban vannak és hogy mennyire jók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1824) Gombinyó válasza blakey (#1823) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ezzel az a baj, ami nálam is volt, hogy a tv optikáján nem fog kimenni a többcsatornás PCM, tehát csak 2.0 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1825) blakey válasza Gombinyó (#1824) üzenetére


blakey
titán

Az nem, ezért ha az a fontos akkor másik eszköz beiktatás vagy erősítő csere a megoldás. Az eARC-on már át fog menni az is.
Nekem már szerencsére ez nem szempont, sztereóra váltottam, azóta kisimult arccal nézem a filmeket és hallgatom a zenét. :)

Egyébként miért váltottál HTPC-re? Mert biztos nem emiatt. Én meg mostanában csak az Apple TV-t használom lejátszásra és nagyon elégedett vagyok, főleg a felskálázásával na meg megvettem az "Lifetime" Infuse-t így már minden felesleget kukáztam, Infuse, Plex és FE File Explorer maradt a lejátszásra. Amlogic boxom is megvan ha különböző kiegészítőket szeretné használni Kodival.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1826) tomi5244 válasza blakey (#1823) üzenetére


tomi5244
őstag

Lejátszónál akarom leválasztani a hangot, mert projektorról nézném a tartalmat. Az optika meg (egyelőre) egy JBL soundbarba menne. Egy komolyabb erősítővel nem lenne gond, de az most nem fér bele.

(#1827) blakey válasza tomi5244 (#1826) üzenetére


blakey
titán

Akkor másik eszközt keress (pl. Zidoo, Amlogic box+CE), szerintem az ATV3-at nem éri megvenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1828) Gombinyó válasza blakey (#1825) üzenetére


Gombinyó
őstag

Részben ezért, tervezem bővíteni a rendszert 5.1-re, illetve a hálózati lejátszás miatt többször volt, hogy 10 percre leállítottam a filmet, akkor már nem tudta folytatni. Ez lehet az MrMc hibája volt, nem tudom. A HTPC adott volt csak egy évre parkolópályára tettem. :) RX560-al, Kodi + madVR kombóval ugyanazt a minőséget kapom, ha nem jobbat, így feleslegessé vált most számomra.
Továbbra is tartom, hogy az egyik legjobb mp, ha 4K, HDR a cél.

[ Szerkesztve ]

(#1829) blakey válasza Gombinyó (#1828) üzenetére


blakey
titán

illetve a hálózati lejátszás miatt többször volt, hogy 10 percre leállítottam a filmet, akkor már nem tudta folytatni. Ez lehet az MrMc hibája volt, nem tudom. - igen, ez MrMC hiba, még mindig ilyen, Infuse-al nincs ilyen gond és sokat fejlődtek és fejlődni fognak, legalábbis ami jövőbeli terveiket illeti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1830) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

A Apple TV 3. gen (Apple TV A1469) eszközön működik a HBO GO és a Netflix?
Köszi a válaszokat!

(#1831) Alex91 válasza vfeco (#1830) üzenetére


Alex91
félisten

Most kapott szoftverfrissitest, hogy menjen az Apple TV app rajta, de szerintem hbo go nincs rajta max. Netflix itthon. De pontos infom nincs rola. En azt mondom, hogy hanyagold, ne vegyel ilyet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1832) Andras.Imre válasza blakey (#1829) üzenetére


Andras.Imre
csendes tag

Infuse-ba belerakhatnák az Atmost...
Félek, majd csak a 7.verziótól rakják be hogy megint fizessen az ember...

[ Szerkesztve ]

(#1833) blakey válasza Andras.Imre (#1832) üzenetére


blakey
titán

Annak a fejlesztése folyamatban van, nincs is pontos ütemezése, bármikor bekerülhet. Én már megvettem az élettartam liszenszet, számomra mindegy mikor kerül be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1834) vfeco válasza Alex91 (#1831) üzenetére


vfeco
aktív tag

Köszi!
Egy Apple TV HD már megfelelő lenne HBO GO-hoz?

(#1835) Alex91 válasza vfeco (#1834) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1836) Alex91


Alex91
félisten

MyTelenor TV app nalam 12.4 alatt kifagy!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1837) atirag


atirag
őstag

Tudja valaki,hogy az infuse külső feliratkezelése változni fog e? Mert ha nem talál valami feliratot akkor azt máshogy nem is tudom megoldani. Míg az mrmc-ben lehet külsőt megadni.

(#1838) Alex91 válasza atirag (#1837) üzenetére


Alex91
félisten

Berakod a film melle ugyanolyan nevvel. De gondolom nem ezt szeretned... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1839) atirag válasza Alex91 (#1838) üzenetére


atirag
őstag

Az infuse akkor sem látja ha mellé rakom. Amikor van letőlthető akkor nincs baj,de ha a beállított szerverén nincs akkor nincs mit tenni mint elővenni az mrmc-t:(

(#1840) Alex91 válasza atirag (#1839) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor nalad valami nem stimmel... SMB-n vagy dlna-n ered el?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1841) blakey válasza atirag (#1839) üzenetére


blakey
titán

De látja, napi szinten használok külső feliratot és a film mellett van, hibátlanul működik. Rossz beállítás eredménye lehet, hogy nálad nem működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1842) kleinguru válasza atirag (#1839) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem elég csak berakni mellé, ugyan az kell legyen a neve is mint a videó file-nak, csak a kiterjesztésük különbözik. Próbáld ki így, működni fog.

Macera, de ezzel együtt sokkal használhatóbb számomra, mint a mrmc.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1843) htw


htw
tag

Sziasztok
Amatőr kérdés
Infusban hogyan kell beállítani hogy nem helyi hálózatrol tudjam nézni a filmeket?
A synology nast elérem quickconektel, ds programból is el tudom indítani a filmet. Viszont se vlcvel se infussal nem érem el.

(#1844) blakey válasza htw (#1843) üzenetére


blakey
titán

Ha nem helyi akkor pontosan honnan szeretnéd lejátszani, egy másik hálózatban lévő NAS-ról?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1845) htw válasza blakey (#1844) üzenetére


htw
tag

Másik ip címről. Így értettem.

(#1846) rekop válasza htw (#1843) üzenetére


rekop
senior tag

A legegyszerűbb szerintem, ha felteszel egy plex-et a syno-ra.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1847) blakey válasza htw (#1845) üzenetére


blakey
titán

Többféle megoldás létezik, de valóban egyszerűbb ha Plex-et használnál viszont eléggé proci igényes lehet külső használat esetén. Nálam a közös adatbázis Plexen alapul és az összes eszközön tudja kezelni, Plex, Infuse, Kodi, MrMC bármi, nálam tiltva van a transzkódolás illetve Intel alapú a NAS-om.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1848) reggi válasza blakey (#1847) üzenetére


reggi
aktív tag

DS video ezt nem tudja?
Köszi!

(#1849) htw válasza blakey (#1847) üzenetére


htw
tag

Azt hittem hogy elég ha veszek egy apple tv-t a szüleimnek, leszedem az infust, beállítom az én felhesználó adataimat és kész.
Akkor ezek szerint az infuse nem tudja ezt.
Plexel nincsenek jó tapasztalataim, bár rég használtam.
A nas amúgy ds118. Nekik csinálok egy külön mappát ahova divixet szedek majd le. Nem kell nagy felbontás meg hd hang, így transkodolni sem kell majd a nasnak.

(#1850) blakey válasza htw (#1849) üzenetére


blakey
titán

Pedig ha jól beallitod a Plex-et akkor semmi dolgod vele, nem nyúltam hozzá lassan 1 éve, akkor váltottam vissza Embyről, mert az még nem érhető el minden app-al. Semmi probléma nincs vele, jó a Plex integráció az Infuse-bán, probléma mentes.
Nem tudom miből gondoltad, hogy egy külső hálózatból olyan könnyen működne az elérés, ahhor router esetében portot kell nyitni, esetleg a külső hálózaton VPN kapcsolatot létesíteni, stb. Plex egyszerűbb és működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.