Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Alex91 válasza csizo (#1400) üzenetére


Alex91
félisten

A laghoz lehet koze...

Az ATV-t ujrainditottad? Mas lejatszonal mit csinal?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1402) csizo válasza Alex91 (#1401) üzenetére


csizo
tag

Csak alvó állapotban van az ATV.Más lejátszóm meg nincs.

(#1403) Alex91 válasza csizo (#1402) üzenetére


Alex91
félisten

Mar app-ra gondoltam... meg inditsd ujra az ATV-t...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1404) Gombinyó válasza csizo (#1396) üzenetére


Gombinyó
őstag

HDR anyag esetén pedig váltania kell a TV-nek és ki is írja, hogy HDR. Engedélyezted a HDR-t a TV-n? Ha jól emlékszem a HDMI2 és 3 aljzatokon működik miután engedélyezted.

(#1405) bilon73 válasza Csabee. (#1383) üzenetére


bilon73
aktív tag

Telenor mytv
YouTube
Twitch
Nas-infuse pro
Apple music
Photos
Games (just dance, real racing)
Netflix
HBO go
Amazon prime
iTunes (film)

(#1406) OldAkita válasza blakey (#1394) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ott tartok hogy 4 lehetőséget kapok a borítóképek letöltéséhez. Ebből 1 a local ami gondolom azt akarná jelenteni hogy azon képeket használja amit magam rakok be kézzel a film mappájába. De ha ezt választom egyetlen filmnek sincs képe. Ha a fennmaradó 3 lehetőség közül a MyMovies.dk-t választom akkor valóban azonnal indul minden film, viszont egyetlen film címét se jeleníti meg, csak hogy hány perces, valamint minden filmhez egy a filmből kivágott képet rendel. Minden roppant szegényes külsővel, nulla információval. Ha a másik kettő közül választok akkor minden úgy néz ki mint ahogy a nagy könyvben meg van írva, de sajnos nem indulnak azonnal hanem várni kell kb 45 másodpercet. Arra gondolok, lehet hogy regisztrálni kellene a MyMovies.dk-n mert ír az info valami olyat hogy a szolgáltatás nem ingyenes hanem adatot kell megosztani vagy fizetni? Szóval lehet hogy regisztráció után a másik két scraperhez hasonlóan ez is letölt minden borítót meg infót és gyors is marad. Elképzelhető hogy a rendszeremben van a hiba, de utp kábelen csatlakozok a routerhez 200/200-as Digi a netem ping soha nem ment 5 fölé, szóval ez irányból jónak kellene lennie. NFS-en nem tudok csatlakozni mert ha azt választom egy felvillanás után semmi nem történik. Az SMB viszont működik, így azt használom. Nem tudom ennek van e bármiféle jelentősége. Nálam NAS nincs, az Asus AC56U routerem usb portján van egy wincsi, eddig erről streameltem a filmeket a tv-re dlna-val. A nagy küzdelemben kezdek hajlani az INfuse felé, de a kihívás is izgalmas hogy menni kellene az MrMC-nek is :-)

(#1407) lugosi válasza Gomba (#1391) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A netflixen hogy alakulnak a szinkronizált tartalmak jelenleg? Kb 1 éve, talán év elején mondtam le, akkor szinte nem volt. A családtagok szinte egyáltalán nem beszélnek angolul, és ha felirat vagy szinkron között kell választani, akkor inkább a szinkront választják, ezért van most inkább HBO Go.

(#1408) Csabroncka válasza lugosi (#1407) üzenetére


Csabroncka
addikt

Engem is ez tart vissza, igazából szerintem semmit nem változott ez a rész, még mindig a HBO Go a legjobb ebből a szempontból (magyar felirat).

"in medias res"

(#1409) csizo válasza Alex91 (#1403) üzenetére


csizo
tag

Az ATV-t ujraindítottam.Az appot hol kell?Az Infuse-ban nem találtam ilyen lehetőséget,de lehet,hogy csak én vagyok a béna.

(#1410) HoryThePooh válasza csizo (#1409) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

[link]

A kijelölt alkalmazás kilépésre kényszerítése
A kijelölt alkalmazás (a képernyő közepén látható alkalmazás) kilépésre kényszerítéséhez legyintsen felfelé.

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1411) csizo válasza HoryThePooh (#1410) üzenetére


csizo
tag

Köszi,még tanulom a kezelést.Rájöttem,hogy miért ricegett.Alapértelmezett képernyőnek a 4K/50Hz volt beállítva.Most a további beállításokba beállítottam 4K/24Hz-re és minden OK.A 4:4:2 jó beállítás vagy a 4:2:0 a jó?

(#1412) blakey válasza OldAkita (#1406) üzenetére


blakey
titán

Akkor egyáltalán nem ismered a Kodit. Universal Movie Scraper-t használd és ott állítsd be a dolgokat.
Kodi kezdőknek, olvasgasd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1413) blakey válasza csizo (#1411) üzenetére


blakey
titán

Nem jó, az legyen 4K 50 vagy 60Hz és a Tartomány egyeztetésnél mindkét lehetőség legyen bekapcsolva, a TV-n az adott HDMI-re legyen engedélyezve a széles dinamika-tartomány.

YCbCr és 444 legyen, majd automatikusan fog váltani amikor szükséges.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1414) csizo válasza blakey (#1413) üzenetére


csizo
tag

Az ATV-n 422-re tudom állítani.
A tv-nél HDR mód:Automatikus, HDR10, HLG,
HDMI-videotartomány: Teljes, Korlátozott, Automatikus,
Színtér: sRGB/BT.709, DCI, AdobeRGB, Bt.2020 ,Automatikus
Melyikre állítsam?

(#1415) blakey válasza csizo (#1414) üzenetére


blakey
titán

Az ATV-n 422-re tudom állítani.
Akkor nem jó, lennie kell 444-nek illetve 420-nak is, de az alapállásban nem kell, 422 akkor lehetséges ha valamit nem megfelelően állítottál be. Írd le, hogy az Audió és hang alatt az első 4 sor miként van beállítva.

ui. Közben megvan, gondolom a Formátumnál 4K HDR-t választottál, na ott maximum 4K SDR/60Hz legyen.
HDMI kimenet - YCbCr
Kromatikus - 444
Tartalom egyeztetés - mindkét opció bekapcsolva

A tv-nél HDR mód:Automatikus, HDR10, HLG, - Auto
HDMI-videotartomány: Teljes, Korlátozott, Automatikus, - szerintem jó az Auto
Színtér: sRGB/BT.709, DCI, AdobeRGB, Bt.2020 ,Automatikus - Auto

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1416) Gombinyó válasza csizo (#1414) üzenetére


Gombinyó
őstag

Már egyszer leírtam mit kell beállítani a TV-n, hogy jó legyen.

(#1417) csizo válasza blakey (#1415) üzenetére


csizo
tag

1.Dolby Vision engedélyezése
2.Formátum:4K HDR(50Hz)
3.Kromatikus: 422,de át tudom állítani 420-ra
4.Tartalom egyeztetése: Dinamikatartomány-be, képkockasebesség egyeztetése-be

(#1418) blakey válasza csizo (#1417) üzenetére


blakey
titán

Dolby Visiont nem kell engedélyezni, majd arra vált ha szükséges.
Formátum 4K SDR/60Hz legyen, jobb az 50Hz-nél, főleg játékoknál
Kromatikus 444
Tartalom egyeztetés meg oké ha mindkettő be van jelölve.

Egyébként nem értem miért várod, hogy kiírja a HDR-t ha minden abba megy, 1X bekapcsolásnál írja ki, nem éri meg az SDR-t arra konvertálni, majd a megfelelő anyag HDR lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1419) csizo válasza Gombinyó (#1416) üzenetére


csizo
tag

Ok átállítom.

[ Szerkesztve ]

(#1420) csizo


csizo
tag

Siker.A DV enedélyezésnél 2opció van:a DV kipróbálása ill. most nem.Gondolom itt a most nemre kell kattintani.Csak egy érdekesség,hogy a tv infósávjában a filmnézéskor a 3840x2160p sztereó jelenik meg.

(#1421) csizo


csizo
tag

Köszönöm a segítséget és a türelmet mindenkinek.

(#1422) atirag válasza blakey (#1418) üzenetére


atirag
őstag

Nekem miért nem ajánlja fel a 4:4:4-et? Csak 4:2:2 és 4:2:0 van. Ezt az apple tv saját beállításainál nézem.

(#1423) blakey válasza atirag (#1422) üzenetére


blakey
titán

Formátum 4K SDR/60Hz legyen, jobb az 50Hz-nél, főleg játékoknál

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1424) atirag válasza blakey (#1423) üzenetére


atirag
őstag

Igen így megjelent😊 És ilyenkor nem leszek szegényebb a hdr-el? Bár a jelenelegi tv-m ugyan tudja a hdr-t,de a tesztek szerint nem az erőssége.

(#1425) Gomba válasza lugosi (#1407) üzenetére


Gomba
senior tag

Szerintem nem javulhatott a helyzet azóta.
Elvétve látok lehetőséget magyar feliratra vagy szinkronra.
Igazából itthon mindent angolul angol felirattal nézünk. Így nincs se szinkron se felirat problémánk sosem.
Ebben a felállásban nyilván tökéletes a netflix.

Kicsit más:
Igazából VPN-en gondolkozom (US netflix több tartalom miatt) + akkor lehetne Hulu is.
Van aki aTV-n Huluzik itt?

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#1426) blakey válasza atirag (#1424) üzenetére


blakey
titán

Elovastad amikett írtam? Ha be van kapcsolva a Tartalom egyeztetésnél mindkét opció akkor van kadenciahelyes lejátszás és HDR esetén meg HDR is lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1427) atirag válasza blakey (#1426) üzenetére


atirag
őstag

Bocsánat. Elolvastam csak nem kötöttem össze a kettőt:)

(#1428) lugosi válasza Gomba (#1425) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor nincs értelme megnéznem.

(#1429) Csabee. válasza Gomba (#1391) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi a válaszokat. A ds photot hogy hasznalod? Nekem az a bajom hogy külön bekell tenni a képeket a ds photoba.

Üdv: Csabee.

(#1430) Csabroncka válasza Csabee. (#1429) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Photo station az alapja az egésznek! Vagyis a synón amit beállítasz, a NAS rendszerezi az egészet. Ezt követően, az összes app ezt követi, illetve tudsz rá feltölteni (nem csak fizikailag a PC-ről másolni).

A bejelentkezés egyszerűen a belső ipvel és a megfelelő felhaználónév/jelszó párossal megy, persze mehet külső eléréssel is.

Amikor először másoltam bele smb-n keresztül PCvel a photo könyvtár alá a mappákat jó fél napig szöszölt vele a NAS (216j). A lényeg, hogy az smb mappaszerkezet ugyan az lesz, mintha magában a DS fotóban, vagy a Photo stationban állítod, tehát windows alól is ugyan azt látod!

"in medias res"

(#1431) Csabee. válasza Csabroncka (#1430) üzenetére


Csabee.
nagyúr

No megnézem majd köszi. De már csak jövőre!

BUÉK! ;]

Üdv: Csabee.

(#1432) Gomba válasza Csabroncka (#1430) üzenetére


Gomba
senior tag

Illetve a Moments-et is érdemes szerintem megnézni. (akkor nem kell photo station)
Kinek a pap kinek a papné. Attól még DS Photo lesz ígyis-úgyis aTV-n.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#1433) Csabee. válasza Gomba (#1432) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mi az a moments?

Üdv: Csabee.

(#1434) Immy válasza Csabee. (#1433) üzenetére


Immy
őstag

[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1435) kleinguru válasza Immy (#1434) üzenetére


kleinguru
addikt

Király cucc, szerintem hamarosan kipróbálom :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1436) Csabroncka válasza Immy (#1434) üzenetére


Csabroncka
addikt

A moments szerintem a Photo Station mellé kiegészítésnek nagyon jó, de a mappák és fényképek fizikai rendszerezését jobb szeretem én meghatározni - igaz ez is szubjektív dolog, valakinek az az egyszerű, ha tolja fel simán ész nélkül aztán lesz valami - arra valóban a legjobb!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1437) Immy válasza Csabroncka (#1436) üzenetére


Immy
őstag

A fő előnye az arcfelismerés, amit offline tud a különböző Cloud szolgáltatókkal szemben.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1438) Csabroncka válasza Immy (#1437) üzenetére


Csabroncka
addikt

:K

"in medias res"

(#1439) Csabee. válasza Immy (#1434) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi kipróbálom!!

Üdv: Csabee.

(#1440) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne,hogy az Infuse Pro telefonon 5500Ft-ba kerül közvetlenül pedig az Apple TV-n 17000Ft a korlátlan. Ha a telefonon veszem meg az jó lesz a TV-n? Mert a TV támogatás ott van a leírásban.

(#1441) olahdave válasza Franky2Ster (#1440) üzenetére


olahdave
tag

Igen, jó lesz.
DE az 5490 Ft az csak az Infuse Pro 5 ára, vagyis ha majd kijön a 6-os, akkor meg kell venned ismét 5500-ért.
A 17000 Ft viszont életreszóló frissítéseket tartalmaz.

(#1442) Gomba válasza Franky2Ster (#1440) üzenetére


Gomba
senior tag

#1352-es hozzászólásom vedd figyelembe

Ép hardverben ép szoftver

(#1443) Alex91 válasza olahdave (#1441) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem a 4-es megy... Beragtam rajuk, mert ahogy megvettem utana nem sokkal hoztak ki az 5-ost... Mondjuk nekem nem 4k-m van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1444) Sickboy25 válasza OldAkita (#1406) üzenetére


Sickboy25
addikt

Azt amit írtam, hogy nézzél meg megcsináltad már??

Semmi extra nem volt. Nem kellett átneveznem, nem kellett könyvtárstruktúrát változtatnom, csak szerencsém volt mert két ilyen lejátszó van otthon és össze tudtam hasonlítani a beállításokat. És valóban egy apró kis hiba okozta...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1445) Csabroncka


Csabroncka
addikt

MrMC fejlesztések:

- E-AC-3 + Atmos / E-AC-3 fejlesztés (ezt majd valaki okos elmagyarázza miben különbözik a valódi atmos-hoz képest)

Hanggal kapcsolatos felvetésemre:

minden hang dekódolásra kerül megfelelő csatornaszámmal, 24 bit, 48 Khz-es mintavételezéssel és LPCM-ben löki tovább!

Értelemszerűen amennyiben magasabb a mintavételezés, ott bizony lefaragás lesz!
példa: DTS HD MA, 6 csatorna 192/24, 8 csatorna 96/24, vagy 192/24-s sztereó flac, minden esetben a mintavételezés 48 Khz-re redukálódik, ezt az MrMC logja meg is mutatta (akkor nem értettem)...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1446) #95561216


#95561216
törölt tag

Lenne egy kérdésem AirPlay-t használókhoz. Ipad 6 és iphone se-ről is 1-2 perc után megszakad a lejátszás, akár hagyom menni a kijelzőt, akár lezárom. Podcast appból és screen mirroringból is próbáltam. Macbook pro-ról, ugyan azon a wifi hálózaton órákon át stabilan megy. Google nem segít, jóval korábbi ios verziókra találok csak leírásokat, sok abban említett menü már nincs is. Mi lehet a megoldás?

(#1447) Alex91 válasza #95561216 (#1446) üzenetére


Alex91
félisten

2,4 GHz-es a wifid? Akkor esetleg kapcsold ki a bluetooth-ot az iOS eszkozokon, hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1448) #95561216 válasza Alex91 (#1447) üzenetére


#95561216
törölt tag

5 GHz, ac-s, de mivel az ördög nem alszik, próbáltam bluetooth nélkül, ugyan úgy szakadt.

(#1449) Alex91 válasza #95561216 (#1448) üzenetére


Alex91
félisten

Routert inditottad mar ujra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1450) csizo


csizo
tag

Letöltöttem egy mp4 Dolby Vision filmet.Elméletileg az ilyen fájlokat kezelik a Lg 4K tv-k és a DV logót is kiírják.Az ATV-nél azt tapasztaltam,hogy sem a DV-t sem a HDR-t nem továbbítja a tv felé.Ez normális?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.