Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Vikooo válasza reap3r (#17199) üzenetére


Vikooo
addikt

Gyarilag igy allitottak be, valoszinuleg sokkal tagabb az a feszultseghatar amihez a 100 es 99% -ot allitottak be.

(#17202) #18001664 válasza reap3r (#17199) üzenetére


#18001664
törölt tag

Kevered a dolgokat, nem is tudom, hogy belemenjek-e?!
Az szerintem reális ha 100-ról 99-re X idő alatt megy le, nem azért nézzük, hogy viszonyítsunk a hátralévő üzemidőre. Legfeljebb egy másik OS verzióhoz viszonyítjuk, azt meg miért ne tehetnénk meg? A kijelzőidő egy fix dolog, ha 3 vagy 15 alkalmazásod van akkor is. Nem készenléti időről beszélünk.

(#17203) neo_xperia válasza Arween (#17196) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Szívesen.
Quqesz:én is tok nélkül hordom zsebben, de a mindennapi használattól a varrásnál mintha koszolódna. Illetve néha kisebb foltok, azt száraz ruhával is el tudom tüntetni. Na majd megpróbálom enyhén nedvessel a varrásnál.

(#17204) pucz


pucz
senior tag

Üdv.

Lenne pár kérdésem.

Időközben észrevettem mekkora marhaságot írtam, így sztornóztam.

[ Szerkesztve ]

(#17205) sdd2


sdd2
veterán

Üdv

Telenoros G4 v10d szoftverrel kbmennyit kell várni mig frissíthető ota-n vagylg bridgel?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#17206) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Jobb felső sarok felé halvány, de teljesen látható beégés van jelen nálam. Érdekes, mintha körvonalak lennének, de nem tudom hasonlítani semmi ikonhoz

(#17207) Nagytoll válasza Nagytoll (#17206) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Felfedeztem valamit!
Ez a beégés dinamikus, most nagyjából egy órányi excel videót néztem youtube-on és az excel felső sávján lévő ikonok "égtek" bele a képernyőbe, de ez nem tűnik maradandónak(remélem).

(#17208) leslien válasza Nagytoll (#17207) üzenetére


leslien
nagyúr

f@sza.. amoled szindróma...?!

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17209) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Minden valószínűséggel áttérnék G2-ről G4-re.
Alapvetően csak a vezeték nélküli töltéssel kapcsolatban lenne kérdésem a FAQ-n felül.
Az átalakítás egyszerűnek látszik azzal nincs gond (bár nem értem gyárilag miért nem tették bele?!) és gondolom garanciavesztéssel sem jár?!
Szóval leginkább az autóban való használatnál lenne lényeges számomra a QI töltés, hogy ne kelljen bedugdosni semmit se ki/be szálláskor. Tud-e olyan erővel tölteni ez a módszer, hogy a navigáció közben még töltsön is és ne merüljön?
Ha pedig nem, akkor létezik hozzá aktív autós töltő ahol csak belecsusszantom a telefont?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#17210) Nagytoll válasza leslien (#17208) üzenetére


Nagytoll
senior tag

nemtudom, hogy mi ez, de már el is tűnt, semmi nyoma. Valahol azt olvastam, hogy a kijelzőben lévő kristályok megbolundulnak és beragadnak valahogy.

(#17211) reap3r válasza #18001664 (#17202) üzenetére


reap3r
aktív tag

Szerinted reális, ha 100-ról 99%-ra fél óra alatt merül a telefon... Aztán majd szépen megnézed, hogy 50-60 %-nál meg 5 percente merül 1 %-ot. Ha neked ez reális, akkor remélem, hogy az autód is így fogyaszt. Meglepődnél biztos, ha a kocsid az első 20-30 km-en nem enne üzemanyagot, utána meg 10 km-enként elkezdene enni egy litert... Látom kár volt ide írnom. Szerintem neked komoly értelmezési problémáid vannak. De amúgy nem is értetted, hogy mégis mire céloztam. A %,ott fent a kis sávocskádban is becslés, te szuper elme. Szóval, az ugyanolyan becslés, mint a hátrelévő idő, szerinted miért merül fél óra alatt a telefon 100-ról 99-re. Na meg neked ez jó becslés ezek szerint. Akkor működjön minden dolgod így. Hamar rájönnél, hogy a kocsikádban is rengeteg minden csak becslés.

(#17212) Vikooo válasza reap3r (#17211) üzenetére


Vikooo
addikt

Igy allitotta be az akkujelzest az LG, ilyen egyszeru.
Ahogy irtam is az akku % kijelzese az akkumulator adott Volt ertekehez van rendelve. Ha a draga OEM ugy allitja be, hogy a maxra toltott akksi ami pl 4,2V legyen a 100% es csak 3,9V nal legyen a 99% akkor ugy mutatja de kozben eltelt fel ora.
Samsung meg lehet, hogy mar 4,1V nal 99% ot mutat ami 5 perc hasznalat utan kovetkezik be.
Az elozo autom is teli mutatta a tankot x km -en keresztul meg se moccant, majd egyszer csak 3/4 ig lecsoffadt.

[ Szerkesztve ]

(#17213) bigdigit


bigdigit
addikt

Az biztos változott valami v20d esetén.Eddig éjszaka feltöltés után reggel mindig 100% fogadott kikapcsolt wifi esetén sőt még bekapcsolva is.Most esett 5%-ot.Volt már gyári vissza állítás is.

(#17214) petfoto válasza sgery (#17209) üzenetére


petfoto
tag

Én a Nokia qi autós töltőjét használom, kicsit barkácsolós, hogy töltse (máshol van a qi tekercs, mint a Lumia 920-nál), de a navi fogyasztását nem tudja visszatölteni. A Spigen Neo Hybrid tok sem sokat segít a töltésben. Ahhoz szerintem legalább 1A kellene, a qi nálam max 7-800mA-t tud asztali töltőnél.

[ Szerkesztve ]

(#17215) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok!

Az autós töltő engem is érdekelne.... Azt hallottam az utangyartott szarok tönkrevágják az a teló akksijat. Ti milyen márkát használtok ?

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17216) petfoto válasza fr3ntzen (#17215) üzenetére


petfoto
tag

CR200 Nokia

(#17217) fr3ntzen válasza petfoto (#17216) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

valami vezetékes témára gondoltam.... De frankón néz ki :D :Y :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17218) kentucky válasza fr3ntzen (#17215) üzenetére


kentucky
őstag

Én egy Hama töltőt használok, nem cserélhető vezetékest. Elég gyorsan tölti, de a szivargyújtós részének az érintkezése nagyon rossz.

(#17219) fr3ntzen válasza kentucky (#17218) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Na az ilyen hama témákat akarom messzirol elkerulni. :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17220) #18001664 válasza reap3r (#17211) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ki irta Neked, hogy 5 percente merül 1%-ot? Még mindig nem akarod megérteni amit írok. Hagyjuk szerintem.

(#17221) Gabi 8906 válasza reap3r (#17211) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Sajnos az akku elég gyenge a G4-ben. Sokan panaszkodnak rá. Próbáld meg egy gyengébb töltővel tölteni (PL: 1 A), ne a gyári 1,8 A-sal.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#17222) Technoman


Technoman
őstag

Leendő telefonvásárlóknak egy mai, index cikk (nem LG4 függő) [link]

(#17223) ak76 válasza Gabi 8906 (#17221) üzenetére


ak76
senior tag

"Gyenge". :F
Ja.....Gyenge,csak alig több mint három óra kijelzőidőt csinált 24 óra 50 perc alatt,50 százalékig merülve,úgy hogy ez a harmadik merítési ciklusa (vadi új készülék)


[ Szerkesztve ]

(#17224) kentucky


kentucky
őstag

A betekintés funkciót hol lehet bekapcsolni, valamiért most nem találom :S

(#17225) neo_xperia válasza ak76 (#17223) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

És milyen fényerő beállitás mellett ?
Nekem az elmúlt egy hónap átlaga teljes töltésre vetítve 1 nap 20 óra, 3 óra 25 perc SOT.
/GSam Battery Monitor/
Fényerő fix 55 %.

kentucky : az mi lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#17226) Vikooo válasza kentucky (#17224) üzenetére


Vikooo
addikt

Alapbol be van kapcsolva es nem kapcsolhato ki.

(#17227) Aryon87 válasza ak76 (#17223) üzenetére


Aryon87
félisten

2% hasznalat az elmult 3 oraban... Semmi ertelme, ennyi erovel butafont is lehet tartani.

Valami azt sugja hogy rosszul nezik a hasznalati teljesitmenyt az userek, elvegre ez mar egy olyan eszkoz amit folyamatosan hasznalunk, es nem orakat pihentetjuk. Lehet en gondolom rosszul, emiatt elnezest kerek.

Nalam ez a mervado: hasznalat mellett lehetoleg minel hosszabb ideig birja ki.
Viber, face, messenger, hivas, es tobb oras youtubozas van benne. 50% fix fenyeron.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17228) DonMaster válasza Aryon87 (#17227) üzenetére


DonMaster
addikt

ennyi és igy kerül naponta fel töltöre, elég jol birja, azért ne akrjunk már több mint 5orát egy iylne kis képernyöt bámulni :D 1napon. már rég ota az a korszak vna hgoy regel lehuzom este feldugom, és akor kibirja a napot, 5ora képernyö idö azért elég jo, minek több? persze nem lenne baj 10ora se , nem mondom, de 5ora használat 1napon azért már elégé függöségi kategoria. perze ez is füg attol hgoy mit , mert egy játékot azért nem bir 5orán keresztül tekerni, de szerintem elég jo, nekem 50%-bol 3ora meg van. tehát az 5ora képernyö simán kijön, normál hazsnálattal én lassu töltésel töltöttem fel elsöre és nagyon jol birja.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#17229) Aryon87 válasza DonMaster (#17228) üzenetére


Aryon87
félisten

Sajna ez egyszeri rekordom, de megkozelitest meg sikerult azota is. Sorozatot neztem youtubon, meglepve tapasztaltam hogy egesz jol banik az eroforrassal. Az ejszakai pc elotti gubbasztast valtja ki a telo. Persze nem vitat akarok ezzel, csak nem ertem mire jo az ha alig van hasznalva ez a remek kutyu :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17230) Stauffenberg válasza DonMaster (#17228) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyet is értek, meg nem is.

a.) Aki a 8-9-10 órás munkanapján bele tud simogatni a telefonba 5 óra kijelzőidőt, annak nem lehet túl produktív a munkája, mert a napjának felét a semmire cseszi el. Mint nálunk a portások, egész nap Tindereznek meg nyomják a Heartstone-t. Olyan sok dolguk nincs, csak a sorompót emelgetni a nagy piros gombbal.

b.) Van olyan, aki kora reggeltől késő estig kint van külső helyszínen. Mint például én, ha forgatási nap van, olyankor nem ritka a 14-16 órás munkanap sem. Mondjuk nálam így is bírja szuflával, de akinek kicsit több megoldandó feladata van, amihez a mobilja kell, annak már rázós. De olyan is van, akinek a munkanap úgy néz ki, hogy egész nap tárgyalásról-tárgyalásra rohan és menet közben alaposan kínozza a mobilt (GPS a dugók kikerülésére, doksik szinkronizálása, sok email forgalom, sok telefonálás, stb).

De ez két szélsőséges példa volt. Egyrészt kevesen érnek rá annyira, hogy a munkaidő felét, harmadát vagy akár csak negyedét a telefon babusgatásával töltenék, másrészt meg aki egész nap rohan és a telefonja a mobil irodája, annak mindegy milyen telefont adsz a kezébe, mindegyiket etetni kell powerbank-ről vagy autózás közben a szivargyújtóról.

(#17231) xmad


xmad
őstag

Sziasztok!

Most gondolkozok egy ilyen mobilon.
Mennyi ideig birja az akksija? Valahol azt irjak egy napot se bir ki valahol pedig azt hogy masfel ket nap kozepes hasznalattal.
Van vmi tipushibaja?
Gyors, nem akadozik a rendszer?

(#17232) Aryon87 válasza Stauffenberg (#17230) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt kihagytam hogy ezt az erteket szabadnapomon ertem el :) munkaidoben 14 oras akkuido es atlag 3 ora kijelzoidoim vannak. (mellesleg dohanyboltban dolgozom, igy van kis idom meloban is kommunikalni)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17233) Tsebacsi válasza xmad (#17231) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gyors, nem akad, legobb kamera ÉS: Lehet cserélni az akkut. Innentől az akkuidő szinte huszadrangú szempont ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17234) Snoop27 válasza Tsebacsi (#17233) üzenetére


Snoop27
őstag

+ még bővithető is, ami sokunknak fontos szempont.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#17235) Stauffenberg válasza Tsebacsi (#17233) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Innentől az akkuidő szinte huszadrangú szempont"

Nálam azért nem és nem is tartom reálisnak, hogy majd lefejtem nap közben a tokot meg a hátlapot és kicserélem az akkut, sőt még beruházok egy külső töltőre is, amivel a pót akkut lehet tölteni (mert valahogy az sem életszerű nekem, hogy a telefonban töltöm és akkor is cserélgetem).

Igaz mondjuk nekem nincs panaszom az üzemidőre. Annak ellenére, hogy az előző G4-em egy lehelettel jobban bírta (ugyanúgy V10d van még fent, mint az előzőn és ugyanúgy van belakva).

(#17236) xmad válasza Tsebacsi (#17233) üzenetére


xmad
őstag

kis hazánkban is 2 akksit adnak hozzá? vagy ez csak külföldön divat :)

(#17237) debcamp válasza xmad (#17236) üzenetére


debcamp
aktív tag

Dehogy! Sőt, 200GB-os microsd-t sem kapsz.. hogy is gondolod? :D ez nem Amerika..
A bőr verziókhoz van +1 műa hátlap és az alap dolgok, mint töltőfej, adat/power kábel és QuadBeat 3 füli (ez mondjuk manapság nem mindenhol/mindenkinél alap, így jár a pirospont :) )

(#17238) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

LG G4 owners launch petition to address bootloop issue

Szóval az van, hogy a G4 felhasználók petíciót indítanak azért, hogy az LG foglalkozzon a bootloop problémával. Ez jó, mert így legalább megtudjuk, hogy mekkora gyártási volument érint a hiba. Megtudjuk, hogy csak felfújt hiszti az egész vagy megvan az első komolyabb típushiba. Az LG így kényszeredett helyzetbe kerül: Ha nem reagál a petícióra, akkor azzal többet árt, mint használ.

(#17239) WolfLenny válasza Stauffenberg (#17235) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Nem kell cserélgetni.. :)
[link]

Ezzel aztán napokig töltés nélkül lehet az ember.. :)

(#17240) Tsebacsi válasza xmad (#17236) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy 120k körüli telefonnál vitázunk egy 10k körüli plusz akksiról? Ugyan már...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17241) DaDa válasza Stauffenberg (#17238) üzenetére


DaDa
senior tag

Egyetértek de százalékot nézve eme topik alapján nem lehet nagyon vészes, ha jól emlékszem "nálunk" talán 2 usernél fordult elő ez.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#17242) snorbi82


snorbi82
senior tag

Napok óta csak a hisztit lehet itt olvasni, hogy kinek mint bírja az akku stb. Televan a toppik. 2-3 naponta jönn valaki, hogy az akku... Komolyan mondom ha nem írnátok az akkurol, tokrol, Qi toltesrol csak keresőt hasznalnatok, napokig nem írna senki semmit. Bocsánat

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#17243) SharpSA válasza snorbi82 (#17242) üzenetére


SharpSA
veterán

Valóban elég unalmas már ez az akku téma... Mert - ahogy már többször ki lett tárgyalva - ez erősen felhasználófüggő. Különben meg létezik powerbank, stb. Jó lenne már hanyagolni a "kinek mennyit megy egy töltéssel a telefonja" témát szerintem is... :N

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17244) SharpSA válasza WolfLenny (#17239) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez brutális. Tetszik. Kissé olyan tőle a készülék, mint anno a Nokia 2110 dupla akkuval... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17245) DaDa válasza snorbi82 (#17242) üzenetére


DaDa
senior tag

Mint ahogy már sokan írták ezzel a telefonnal az a baj, hogy nincs baj. És ha azt akarjuk, hogy úgy nézzen ki mintha a topik élne is akkor muszáj írni. :K Sajnos az egyetlen "gyenge" vagy nem gyenge (ebbe most ne menjünk bele) pontja az akku. Képzeljétek el ha nem írnának ezekről...idetéved egy mezei user és mit látna? Na ide sem ír senki akkor biztos már nem is gyártják a telót. :) Viccet félre téve valóban nem sok topikban voltam ahol ilyen kevés volt a valódi probléma. Szerintem ennek örülni kéne.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#17246) Vikooo válasza Tsebacsi (#17240) üzenetére


Vikooo
addikt

Ha joltudom boven 10k alatt van az akksi hozza, kb a fele :)
Szoval valoban nem nagy tetel es eleg konnyu cserelni is.
Anno a Z1 Compactomat 2 naponta toltottem, hogy minel kevesebb toltes merites ciklust rakjak bele mert nem akartam ezmiatt se szervizeltetni se 15k ert akksit venni bele de a 2. nap mar esszel kellett hasznalni.

Ezt nem feltem, toltom naponta :)

(#17247) ak76 válasza Aryon87 (#17227) üzenetére


ak76
senior tag

Az miért szempont hogy a használat utolsó három órája hány százalék?
Előtte meg egyfolytában ment, nem használom non stop a telefont amikor viszont igen akkor a rendelkezésemre áll és ez így jó ahogy van.

(#17248) Stauffenberg válasza snorbi82 (#17242) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerinted miért írtam bele az összefoglalóba az akkuról azt a pár sort? :)

Nem az utóbbi napokban, hanem a telefon megjelenése óta minden nap ez a téma. Sajnálom, de ez a telefon tökéletesen dögunalmas, mert nem kell állandóan bütykölni és nightly ROM-okat flashelgetni TWRP-ből, hogy úgy működjön, ahogy kell. Az emberek meg beszélni akarnak a kis kedvencükről, de mást nem tudnak, csak ezt. Kínjukban.

Láttál te már Toyotásokat beszélgetni? Na ők is ilyenek, Excel táblába írogatják a fogyasztást, meg az olajcseréket és sörözésnél is csak erről tudnak beszélni, mert az ő autóikkal soha, semmi nem történik, csak mennek, ahogy kell. :D

(#17249) leslien válasza Stauffenberg (#17248) üzenetére


leslien
nagyúr

na ezért van nekem G4+ Toyota.... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17250) bigdigit


bigdigit
addikt

Na lehet csak valami véletlen folytán pont v20d felrakása után jelentkezett a gyors merülés szindróma.Ugyanis ma feltettem v20c kdz-ől és szerintem most is merül.Viszont ami érdekes,hogy SD kártyán lévő képeket alig bírja megnyitni.Lehet vagy halálozik vagy valami más gebasz van vele és állandóan azzal foglalkozott a rendszer.Most épp másolok róla aztán leformázom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.