Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) zombinyul


zombinyul
addikt

Persze... Hetekig lesem a frissítést OTA-n meg Bridgen keresztül, aztán mikor rászánom magam a kdz-s LGUP féle frissítésre, rögtön jön OTA-n meg Bridgen is... A fene esne bele. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17702) Stauffenberg válasza fornettisuti (#17697) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elég csak utána. Én Nexuson többször jártam úgy, hogy előtte nyomtam factory resetet és olyankor ismét meg kell várni, míg megint felajánlja az OTA-t (ott általában pár óra, max 1-2 nap várakozás volt ilyenkor).

Egyébként tök jó, hogy egyre többeknek jelez már OTA-n keresztül is frissítést 5.1-ről 6.0-ra.

(#17703) fornettisuti válasza BigBlackDog (#17699) üzenetére


fornettisuti
veterán

van főverzió váltás, nem tudom ki találta ki, hogy nincs (anno nexus 5 -nél is ota-n jött).

(#17702) Stauffenberg
értem, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17704) DaDa


DaDa
senior tag

Tutira benne van a pakliban, hogy a Samu februárra beígérte az MM-et és az LG gyorsan feldobta OTA-ra még januárban. :) pedig megtehette volna jóval hamarabb is.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#17705) Stauffenberg válasza fornettisuti (#17703) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"van főverzió váltás, nem tudom ki találta ki, hogy nincs (anno nexus 5 -nél is ota-n jött)."

Senki nem mondta, hogy ilyen nem létezik, de itt a topikban eddig csak elvétve volt egy-két ember aki így kapta meg, gyakorlatilag mindenki LG Bridge-en keresztül frissített, vagy LGUP-al flashelte a KDZ-t. Erre írták még többen is, hogy anno G2 (meg talán G3) esetén sem jött OTA-n a főverzió frissítés, csak a kisebbek.

(#17706) zombinyul


zombinyul
addikt

Érdekes, hogy mint írtam, 20a-val ha powerbankkal töltöttem a telefont, és közbe neteztem, forró volt a cucc mint állat, és nem töltött kb. semmit.
Most hogy 20d van fent, tolom a netet ezerrel, töltöm a telefont powerbankkal, és nem melegszik a legkevésbé sem, de normál tempóval(értsd: mint a normál töltéssel) tölt. Mégegy szempont ami alapján teljesen elégedett lehetek. :)

Plusz a többi hiba is megszűnt, az akksiidő meg jobb lett. Nagyon jó cucc ez a 20d.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17707) petya2012


petya2012
őstag

már kezdem bánni,hogy a Telekomtól vettem :D

erre még semmi se Bridge,se OTA :(((

(#17708) zombinyul válasza petya2012 (#17707) üzenetére


zombinyul
addikt

A telekom szereti nagyon eltolni a frissítéseket.

Flasheld fel kdz-vel, 5 perc alatt megvan, és teljesen hivatalos (plusz a telekomos szemetek is eltűnnek a telefonodról).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17709) zombinyul


zombinyul
addikt

Most fedeztem fel egy érdekes hibát.
Ha letöltök egy képet, nem találom sehol. Ha az értesítősávból nyitom meg, nem tudja megjeleníteni. A régebben letöltött képekkel nincs baja, azok ugyanúgy megvannak.
Van valakinek ötlete, mi a franc lehet a baja?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17710) debcamp válasza petya2012 (#17707) üzenetére


debcamp
aktív tag

Ne bánd, nincs vele gond. Igaz V10d-nél megrekedtek.. :U
Ahogy zombinyul is írta, összefoglalóban benne van mit, hogy kell csinálni és nem lesz gond.
Mehet rá egyenesen a V20d, sok jó tapasztalat, vélemény van róla.

zombinyul +1
Én is most töltöttem le képet (háttérnek) de ahogy eddig ism csinált mappát a galérián belül, hogy Download és abban vannak. Rendszeren belül meg a Fájlkezelő -> Minden fájl -> Belső th -> Download (ide kerül amugy minden letöltés, de ez biztos tudod is, csak leírtam :B Elérési útvonal meg /storage/emulated/0/Download -itt a 0 ugye a belső tárhelyet jelöli-). Nekem is itt vannak a letöltött dolgok (pl: képek,apk-k,torrent fájlok, stb)

(#17711) zombinyul válasza debcamp (#17710) üzenetére


zombinyul
addikt

És tényleg. Újraindítottam a telefont, már látszanak. Előtte nem látszottak a downlpad mappába... Köszönöm válaszod!

Egyébként ha végzett a letöltéssel, és rámegyek a megnyitásra, ez fogad:

Majd ha bemegyek a download mappába, megint nincs meg a frissen letöltött kép... Mindig újra kéne hozzá indítani. Már komolyan nem értem mi a franc baja van.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17712) zombinyul


zombinyul
addikt

No, cserélte a Telenor garanciába a fóliát. Mégegy hatalmas pirospont nekik! Se blokkom nem volt, se semmik. 100%-osan korrekt, ügyfélbarát hozzáállás.

A képek hibájára viszont nem tudok rájönni. Megint megvolt az újraindítás, elő is kerültek a képek... Közvetlen a letöltés után meg se jeleníti a többi között, meg meg se tudja nyitni.
Nagyon nem szeretnék HR-t emiatt. :(

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17713) debcamp válasza zombinyul (#17712) üzenetére


debcamp
aktív tag

Sajnos nem tudok mit mondani, nálam jó, ahogy írtam is.
Ugye nekem tegnap volt HR az esti móka miatt :U
..de előtte Lollin és V20b-n sem volt semmi gondom.

(#17714) neo_xperia válasza zombinyul (#17712) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Na, direkt kipróbáltam, letöltöttem egy képet és ha letöltés után az ikonra kattintok vagy megnyitom a letöltés mappát vagy a quickpic-et ugyanúgy betölti a képet mint eddig. Semmi ujrainditás nem kell.
És én is csak simán frissítettem gyalulás nélkül, nem volt hr.

[ Szerkesztve ]

(#17715) zombinyul válasza neo_xperia (#17714) üzenetére


zombinyul
addikt

Akkor ez sajnos egyedi hiba lesz. :(

Azt írja újraindításig, hogy "a fájl nem található".

Quqesz: köszi, ezt megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17716) Quqesz válasza zombinyul (#17712) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak tipp, de töröld a galéria hozzáférési jogait, lehet az segít. Ugye mindenhez hozzá kell adni majd megint.

Frissítés
Nekem annyi tippem van az itteni tapasztalatok alapján, hogy az lg a v20d verziót találta megfelelőnek az ota terjesztésre, a bugok addigra szüntek meg. Talán ezért megy a főverzió váltás(mi meg tesztelők voltunk)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17717) Quqesz válasza zombinyul (#17715) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem a múltkor csinálta a gmail, hogy nem volt hajlandó pdf fájlt csatolni, mindég hibát írt ki és mikor ránéztem a gmailre nem volt jog engedélyezve. Pipa be és láss csodát!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17718) zombinyul válasza Quqesz (#17716) üzenetére


zombinyul
addikt

No, mindent amit lehet visszaállítottam a galériában gyárira. Nem segített, a hiba ugyanúgy megmaradt.

Nem fogom megúszni a HR-t úgy érzem...

Szerk.: ha a menüben a letöltésekre megyek, ott megvan a kép, és meg is tudja nyitni. Viszont a galériában nincs meg újraindításig. Itt tényleg valami galéria bibi lesz.
Minden jogosultság meg van neki adva.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17719) sz.v.endre


sz.v.endre
csendes tag

Valaki aki telekomos és v10d.eur-ról frissítette OTA-n a telefonját, jelentkezett bekapcsoláskor a "WARNING!
Current version is not avaible for user......." hiba?

(#17720) neo_xperia válasza Quqesz (#17717) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Jó hogy írod, épp most kaptam egy emailt PDF csatolással és nem mutatja a telefon a csatolast. Pedig ott van, laptopon le tudom tölteni. Mindjárt kipróbálom a javaslatodat.

(#17721) Quqesz válasza sz.v.endre (#17719) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha telekomos vagy és felraktad a v20 eur verziót és erre jött ota-n a v20d, akkor igen.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17722) debcamp válasza Quqesz (#17721) üzenetére


debcamp
aktív tag

De Ő V10d-t írt, ami a T utolsó hivatalos frissítése.

Innentől nem igazán értem.. Telekom, MM és OTA..? :D Ezek így nem állnak össze tudtommal.
Telekomnál még nincs 6.0, így nem igazán frissíthető OTA-n (ontheair).
LGUP-al lehet feltenni, bármely kdz-t. Igen, volt eddig is és van is üzenet bekapcsoláskor, de "leokézod" és annyi. Nem zavar semmit, nem befolyásol semmit.

Nekem pl 10d-ről 20b-re nem volt üzenet, most hogy 20d.re tettem, lett. De jelentéktelen.
Annyit ír, ahogy ezt már megfejtették korábban, hogy hivatalosan a Telekom még nem adta ki a 6.0-t, így nem szerepel a sw-ben valahol a 216-30as jelzés, ami ugye a Magyar Telekomé. Nemnagyügy :U

Ha vmi olyat írtam, javítsatok, tanulni mindig jó :DDD :R

(#17723) Quqesz válasza debcamp (#17722) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Abban igazad van, hogy a telekom utolsó frissítése a v10d volt, de nem a v10d eur! Így kellene kinéznie kb: v10d-261-30, na ez a telekomos rom.

zombinyul
Letöltések,letöltéskezelő jogok???

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17724) kocsij válasza sz.v.endre (#17719) üzenetére


kocsij
tag

V20C és V2D-t ne rakd telekomosra mert nem jó az a rom, csak bizonyos szolgáltatós telókra adta ki az LG, telekomos telókra semelyik országban nem jó.

Galaxy S23 Ultra

(#17725) zombinyul válasza Quqesz (#17723) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem tudom a letöltéskezelő jogait megnyitni... Sehonnan..
Most nézem, 20 perc elteltével felbukkan a kép a galériában. Érdekes. Mindjárt kipróbálok egy zeneletöltést azzal mit csinál.

Rohadtul idegesítő...

Szerk.: ha zenét töltök le, az rögtön tökéletes. Csak a képekkel van baja, semmi mással.

Szerk.2: a képeknek se kell 20 perc. 2-3 perc elteltével felbukkannak a galériában. Egyre érdekesebb a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17726) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok! Kicsit elbizonytalanítottatok! :) Én v10d-ről frissítettem v20d-re, kdz-vel! Kellene csinálnom Hr-t?

(#17727) WolfLenny válasza FerBal (#17726) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Főverzió váltásnál erősen ajánlott!!

(#17728) FerBal


FerBal
csendes tag

Hmm... Értem! akkor végzek melóval és megcsinálom! Készítettem a beállításokról backupot és hamar meg lesz!

(#17729) Aryon87 válasza zombinyul (#17725) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam is volt hasonlo bibi, hatterkepet toltottem le, de a galleriaban nem volt egy ideig a download mappa. Kulon meg kellett keresnem. Aztan egy ido utan megcsinalta maganak, es onnantol direktben is el tudtam erni a kepeket. Meg is lepodtem rajta.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17730) debcamp válasza Quqesz (#17723) üzenetére


debcamp
aktív tag

Na most akkor nem értem... :F
Amiket itt linkelgetnek és az összefoglalóban vannak kdz-k azok eur romok, vagyis eur régiós független romok, nem? Én amit feltettem, mind innen volt és megmaradt Vxxx-216-30nak az sw verzió, jelenleg V20d.216-30. Ez ugye azt jelenti hogy ugyan 20d van rajta, de nem független a készülék, hisz nem EUR van ott, hanem a MT kódja. Innentől kezdve nincs OTA szerintem, legalábbis V10d óta soha nem jelzett, pedig nézegettem időközönként, Bridge sem jelzett ugyan azon okokból.

HA hivatalosan, kóddal feloldják a szolgáltató zárat, akkor lehetséges lehet az EUR azonosítás és onnantól, független, persze hogy jöhet az OTA.. bár ebben nem vagyok teljesen 100

kocsij
Érdekes, de így van. 20B-nél nem volt hibaüzenet. C és D már igen.
Azt mondjuk nem mondanám kategorikusan hogy nem jó rá és nem tehető fel, mert az üzeneten kívül nincs semmi gond. Idővel kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#17731) komoramazsi válasza Aryon87 (#17729) üzenetére


komoramazsi
tag

A gyári beépített böngészővel hibátlan a letöltés, és a galériában is megjelenik ! A Chrome-nál nekem sem !

(#17732) zombinyul válasza Aryon87 (#17729) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem a download mappa rég megvan. Csak késve kerülnek bele a képek... HR után csinál újat, az meg nekem ugye nem volt. :)

komoramazsi: Chromeból rossz nekem is. Alap böngészővel még nem próbáltam.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17733) Aryon87 válasza zombinyul (#17732) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam azota megjavult, chromebol is lejonnek a kepek normalisan

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17734) zombinyul válasza Aryon87 (#17733) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem még mindig nem jó. Pedig 2 restart is volt.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17735) komoramazsi válasza Aryon87 (#17733) üzenetére


komoramazsi
tag

...és nagyon érdekes, mert ha a gyáriból töltök le képet, utána látható a Chromé is !

(#17736) zombinyul válasza komoramazsi (#17735) üzenetére


zombinyul
addikt

Dettó. Tényleg érdekes...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17737) JMarty


JMarty
tag

Vodafone-os V20D is megérkezett Bridge-en keresztül.

(#17738) sz.v.endre válasza debcamp (#17722) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

A v10d eur-t LG UP-al tettem fel és amint jöttek az újabb frissítések mindég a legfrissebb került fel. Most v20d van fent, ami ugye hibát jelez. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy aki a v10d- eur romot és (telekomos is véletlenül) frissít v20d-re, annál jelentkezik-e a hiba.

(#17739) zombinyul válasza sz.v.endre (#17738) üzenetére


zombinyul
addikt

Telekomosnál már láttam ugyanerre panaszt. Nem egyedi hiba a Tiéd.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17740) bigdigit válasza zombinyul (#17725) üzenetére


bigdigit
addikt

Ha SD kártyán vannak a képek szedd le őket és formatáld le a kártyát.Nekem volt gondom v20d esetén ezzel.Így megoldódott a dolog.

(#17741) #18001664


#18001664
törölt tag

Üdv!
Rendeltem egy utángyártott Quick Circle tokot, de előtte egy Nuglas üvegfóliát is. Nem lesz semmi gond ha felrakom az üvegfóliát és a tokot is? Gondolok itt arra, hogy lezáródik-e rendesen a flip, bármennyire vékony is egy üvegfólia.

[ Szerkesztve ]

(#17742) zombinyul válasza bigdigit (#17740) üzenetére


zombinyul
addikt

No, ezt majd csak pár nap múlva tudom eszközölni, mert annyi időm nincs, de köszönöm szépen a tippet!

YamatoVTEC: én gyári tokot használtam, de nem befolyásolta az üvegfólia.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17743) #18001664 válasza zombinyul (#17742) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszönöm a gyors választ! :)

(#17744) kocsij válasza debcamp (#17730) üzenetére


kocsij
tag

/cust/cust_path_mapping.cfg ha ezt a fájlt megnyitod a c és d verziónál akkor ott látható benne mely szolgáltatókra van lekorlátozva még a b verzióba egyik szolgáltató sincs bele írva, tehát az használható bármelyikre.

Galaxy S23 Ultra

(#17745) debcamp válasza kocsij (#17744) üzenetére


debcamp
aktív tag

Köszönöm :R

(#17746) zombinyul válasza #18001664 (#17743) üzenetére


zombinyul
addikt

Szívesen!

komoramazsi: akkor lehet nem is a d-s SW a hibás, meg nem a memóriakártya, hanem a Chrome frissítése?
Mondjuk SD hibánál elvileg az alap böngészővel se lenne jó.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17747) komoramazsi válasza zombinyul (#17742) üzenetére


komoramazsi
tag

A Chrome frissítést ha eltávolítom, akkor tökéletes, vissza frissítettem, és ugyan az a hiba , nincs letöltött kép !

(#17748) komoramazsi válasza komoramazsi (#17747) üzenetére


komoramazsi
tag

Szerintem a Chrome frissítés a hiba ! Nálam még a 6.0 óta a kezdő lap beállítás is eltűnt a Chrome-ból !

(#17749) zombinyul válasza komoramazsi (#17748) üzenetére


zombinyul
addikt

Akkor a franc se érti... Nem is vacakolok így az SD kártya formázással, várok egy frissítést hátha megjavul.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17750) komoramazsi válasza zombinyul (#17749) üzenetére


komoramazsi
tag

Amúgy nekem nem a külső Sd kártyára menti a képeket, és még sem jó ! Én sem tudom mi a franc ez, de a frissítés nélküli Chorome-al biztos hogy rendesen működik !

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.