Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) zombinyul


zombinyul
addikt

Köszi a választ mindenkinek, akkor nem is firtatom a kérdést tovább. :) Nem is lényeg mondjuk, mert minden kis SW bug eltűnt a d-vel, bár az üzemidő nem javult radikálisan. Bár HR nélkül nem is nagyon vártam csodát (majd lehet megcsinálom). :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17902) neo_xperia válasza zombinyul (#17901) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Hát annyira radikálisan ahogy szeretnéd nem is fog, ha csinálsz fr-t akkor sem szerintem. Most milyen?

(#17903) kocsij válasza Quqesz (#17900) üzenetére


kocsij
tag

Az éjszakai képet vakuval vagy annélkül csináltad?

Galaxy S23 Ultra

(#17904) Quqesz válasza kocsij (#17903) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vaku nélkül, de ilyen távolságban a vakunak semmi haszna. Az csak kb2-4 méteren belül és csakis bizonyos esetekben használandó.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17905) toto0569 válasza Quqesz (#17900) üzenetére


toto0569
addikt

Nagyon jók. :C
Nekem még nem volt időm Szegeden fényképezni.Meg hát elég @ idő van állandóan.

(#17906) zombinyul válasza neo_xperia (#17902) üzenetére


zombinyul
addikt

4 óra kijelző a felső átlag (de inkább 3 körül szoktam töltőre tenni, mellé kb. 18 óra készenlét). Hozzá egy adag hívás (1 és valahány óra közt), automata fényerő (feles alatt átlagba), sok Chrome meg Messenger. Nem vagyok egy hardcore user.
Úgy érzem az enyém kicsit az átlag alatt teljesít. De nem panaszkodok, mert nekem ennyi egy napra bőőven elég (ha meg nem, van töltő meg powerbank). Meg amúgy is: nem lehet semmi tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17907) MartOOn válasza #18001664 (#17861) üzenetére


MartOOn
addikt

Jó az S70! Nekem is volt 2.0T. imádtam. :) képek is jok!

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#17908) mivan80 válasza Stauffenberg (#17775) üzenetére


mivan80
aktív tag

Aláírtam én is.

(#17909) Quqesz válasza toto0569 (#17905) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na akkor még pár új fotó:
képek

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17910) #18001664 válasza MartOOn (#17907) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem is 2.0T csak kicsit overboostolva :)
Köszönöm a dícséretet!

Úgy látom rengetegen kapizsgálják itt a fény begyűjtését, remek képeket láttam ma!

(#17911) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Tegnap vettem egy ilyen csöppséget. Használt gépezet, indításnál az írja bal felül, bootloader unlocked. Ez normális v előttem valaki nyitotta?
Illetve pár perce gondolt egyet és nem érzékelt a képernyő. Pontosabban a menü gombok igen, FB, Zene nem nagyon akarta az igazat. Mást nem néztem. Hosszas masszír után néha meg megmozdultak zenében a mappák, de csak restart után javult meg. Legalább is most úgy néz ki.
Ez mi ez, nem tudjátok?

(#17912) leslien válasza t.imi (#17911) üzenetére


leslien
nagyúr

indításnál az írja bal felül, bootloader unlocked. Ez normális v előttem valaki nyitotta?

gratula... garit ne keresd mert messzire elugrott sajnos...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17913) t.imi válasza leslien (#17912) üzenetére


t.imi
addikt

Fasza. Köszi :(

(#17914) Quqesz válasza t.imi (#17911) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hát Leslien sajnos jól mondja, eddig még nincs bootloader visszazárás és addig nem is tudod gariztatni. Az érzékelés vszínű szoftver lesz(melyik rom van fent?), keresőbe: hidden menü és keresd meg a manual testben a kijelző tesztet. Ha ott jó, akkor nincs gond a kijelzővel. Bár ha megtudod keresni az eladót jól rugd seggbe és verd ki belőle a lóvét.

YamatoVTEC
Próbálkozunk, de szerencsére nem nehéz a telóval jó képeket lőni. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17915) t.imi válasza Quqesz (#17914) üzenetére


t.imi
addikt

Szia.

20c van fent, kicsit pontosítom, mert félig nem voltam itt. Ikonra nyomva indult FB, zene is, azon belül nem akart működni. Képernyőzárat fel tudtam oldani. ill dupla koppal zárni.
Hidden menüben, device testben MT és ??? már nem emlékszem :B lehetőség volt, más nem.
Még nem néztem végig, ennek sincs ezek szerint semmi valóságalapja?
Itt vettem, sok száz + -os embertől. Ráírok egyet, mert ez így azért nem kerek.

(#17916) kentucky válasza t.imi (#17915) üzenetére


kentucky
őstag

Ez a video kamu :)

(#17917) fr3ntzen válasza Quqesz (#17900) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Jónak jó a kamera, de sajnos nagyon alacsony iso-n zajosodik már.... Esetleg makróra fogom használni, de amugy meg maradok a 600D-nél és a tamron 17-50nél.... :)

És még az tünt fel, hogy csak jpeg-be fotozok és a szinektől annyira nem esek hanyatt.... Termeszetesen RAW-ban nyomnám és átszerkesztenem , akkor nagyon jo lenne... :D

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17918) kocsij válasza t.imi (#17915) üzenetére


kocsij
tag

Itt írj az LG a bootloader nyitását hogy hogyan kell, viszont hozzá teszi hogy a gari ugrani fog és nincs rá lehetőség sem hogy vissza zárd.

[link]

Galaxy S23 Ultra

(#17919) Stauffenberg válasza fr3ntzen (#17917) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Jónak jó a kamera, de sajnos nagyon alacsony iso-n zajosodik már...."

Mint minden ilyen szenzor, csak az a különbség, hogy az LG nem tol a képekre akkora zajszűrést, mint mások. Mondjuk az igaz, hogy ideális az lenne, ha lehetne állítani a zajszűrés mértékét vagy legalább lenne értelmes zajszűrő app (ami szépen dolgozik) Androidra.

De engem őszintén szólva nem nagyon izgat a zaj a standard JPEG kimeneten, mert webre feltöltve, alacsonyabb felbontáson amúgy sem szembetűnő.

"És még az tünt fel, hogy csak jpeg-be fotozok és a szinektől annyira nem esek hanyatt...."

Én a rendes Fujifilm fényképezőgépeken kívül egyetlen másik digitális gép JPEG kimenetével nem vagyok megelégedve színek terén. De nem csak RAW-ból lehet kihozni normális színeket, én például VSCO-val szerkesztek. Nem kell vele túlzásokba esni és rögtön sokkal élőbb lesz a fotók színvilága.

(#17920) kagzer


kagzer
aktív tag

Napokban kolléga G4-ét negnéztem, el is keseredett mert vagy 2 hónapja megvan neki de eddig fel sem tűnt a kijelző probléma.
Holnap tundnám bevinni de a fene sem tudja.
Tesznek bele egy mégrosszabbat?
Ha jó is kifakul megint?
Összerakják és alákerül egy porszem?
Vagy csak kap egy sw frissítést és visszakapom ugyanúgy...
Van értelme?

(#17921) Viktor0610 válasza kagzer (#17920) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt a pozitív hozzáállást. :P

Tesznek bele egy mégrosszabbat?
Nyilván nem, de ha igen, akkor visszaadod, hogy ez így nem felel meg neked.
Ha jó is kifakul megint?
Miért tenné? De akkor ismét visszaviszed.
Összerakják és alákerül egy porszem?
Miért kerülne? De akkor ismét visszaviszed.
Vagy csak kap egy sw frissítést és visszakapom ugyanúgy...
Ha kijelző hibával küldöd be, csak nem ezzel oldják meg. Amennyiben mégis, és nem oldja meg, akkor visszaadod, hogy ez így nem felel meg neked.
Van értelme?
Persze! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#17922) Quqesz válasza kagzer (#17920) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Add el! :D

fr3ntzen
Egy telefont a dslr-el összehasonlítani........ezt most csak viccből írtad! Csak a cmos mérete és az obi ég és föld!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17923) fr3ntzen válasza Stauffenberg (#17919) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Mind1 akkor is sok a zaj 400as isoval :)

"Én a rendes Fujifilm fényképezőgépeken kívül egyetlen másik digitális gép JPEG kimenetével nem vagyok megelégedve színek terén."
Vegyél olympus-t.... ott nem lesz bajod a jpeg szineivel sem .. :)

Én PS Elementset tolom. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17924) kagzer válasza Viktor0610 (#17921) üzenetére


kagzer
aktív tag

Csak tapasztalat.
Jártam már hadak útját szervizesekkel.

(#17925) #86973952 válasza kocsij (#17918) üzenetére


#86973952
törölt tag

Oroszok buheráltak már rá (H815, H811) ROM szerűséget, de feledhető... Meg TWRP 2.8.7.0 -t.

kagzer:
Csinálj néhány fotót a telefonról átadáskor. Úgy hogy látszik az átvételi papír dátuma. Illetve jól nézd át a papírt, mert átvételkor egy pici karcra is hajlamosak azt írni, hogy karcos a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#17926) 75romi


75romi
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni,hogy OTA-n vagy BRIDGE-n keresztül érdemes frissíteni a telót?
Jelenleg még LP-n vagyok.
Köszi a választ!

(#17927) #86973952 válasza 75romi (#17926) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én direkt OTA -n frissítettem, reset nélkül. Most tesztelem, addig nem is nyúlok hozzá.

Igazából nem nagy munka újratenni. Főleg, ha van biztonsági mentés. Bár én a tiszta telepítést jobban kedvelem.

(#17928) Viktor0610 válasza kagzer (#17924) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is. És? :P

Samsung Galaxy A54

(#17929) leslien


leslien
nagyúr

na akkor ide is, kakukktojás... :DDD nem sokára indul a buli.. 21 nap és jönnek a nagyágyúk..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17930) Stauffenberg válasza fr3ntzen (#17923) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mind1 akkor is sok a zaj 400as isoval"

Szerintem is, de még mindig inkább ez, mint egy teljesen elszúrt zajszűrés, ami felzabálja a részleteket. Zajt meg lehet szűrni utólag is, elveszett részleteket visszaadni viszont nem.

"Vegyél olympus-t.... ott nem lesz bajod a jpeg szineivel sem "

Ismerem jól az Olympusokat, azok is jók, de nálam a Fujifilm a nagy favorit. :)

(#17929) leslien: Mit keres egy Samsung stock háttérkép a telefonodon? :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17931) Quqesz válasza leslien (#17929) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez a samu háttérképe...ne rondítsd el a telót ilyennel :DD

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17932) leslien válasza Quqesz (#17931) üzenetére


leslien
nagyúr

nyertél :D ... s6 edge
szer: már nem bírok magammal... :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17933) Pőze válasza kagzer (#17920) üzenetére


Pőze
aktív tag

Minden kijelző ilyen. Szerintem semmi gond nincs vele. Ha nem tudod elfogadni szerintem vegyél másik telefont. Ismerem az érzést mert a One Plus One-om alul sárga volt az is szinte mindenkinek volt de azt nem tudtam benyelni. De szerintem a G4el semmi gond. Egy telefon se tökéletes :)

Nekem is látható felül az a halvány átmenet.
kép

[ Szerkesztve ]

(#17934) leslien válasza Stauffenberg (#17930) üzenetére


leslien
nagyúr

hangolom magam a közel jövő eseményeire .. :D hátha a Samsung lesz a befutó .. bár mindkettőt kipróbálom S7 edge ,G5.. az tény h most nagyot fog dobni mindegyiknél h a Qualcomm végre útól érte magát igaz a Samsung segítségével ...

#17935 zombinyul : Google helyelőzmények , be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17935) zombinyul


zombinyul
addikt

Érdekesség: 10 óra készenléttel, míg a telefon csak asztalon pihent, 65%-ig merült. Most ez mi a franc??

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17936) zombinyul


zombinyul
addikt

Érdekes, hogy meg a Facebook is merítette, pedig az alkalmazásba be se vagyok jelentkezve, és sose nyitom meg...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17937) zombinyul válasza leslien (#17934) üzenetére


zombinyul
addikt

Nincs, azt mindig kikapcsolom. De ilyet én még nem láttam.
Érdekes, hogy most a Q5 is ott volt mellette, egyszerre vettem le őket töltőről, és a BB, ami amúgy 3 napig bírja , az is 80%-ig merült. X akták. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17938) #86973952 válasza zombinyul (#17935) üzenetére


#86973952
törölt tag

Valami ébresztgeti a telefont, esetleg be van ragadva. Android operációs rendszernek nem szabadna ennyinek lennie.

Szerk.:
Abba belépsz, akkor mit ír?

[ Szerkesztve ]

(#17939) zombinyul válasza #86973952 (#17938) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez sem túl biztató...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17940) #86973952 válasza zombinyul (#17939) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem valami brutális módon tolja a szinkronizálást.

Újraindítás volt már azóta?

[ Szerkesztve ]

(#17941) zombinyul válasza #86973952 (#17940) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, erre én is gondoltam, de mivel se felhőt nem használok, se semmit, ezért nem tudom mit szinkronizálhat...

Most indítom újra. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17942) Stauffenberg válasza leslien (#17934) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem először írod le, hogy te már kész tényként kezeled a Snapdragon 820 teljes fölényét, hogy ez mekkorát fog ütni. Van már erről teszt? Mérés? Próba? Láttuk már létező készülékben dolgozni?

Csak mert ugyanez a felfokozott várakozás előzte meg a Snapdragon 810-et is, azt mondták mindent vinni fog, ütős lesz, ez lesz a valaha volt legjobb SoC. Aztán csak egy nagyon drága tojásfőző lett belőle.

Szóval én megvárnám a valós tapasztalatokat vele.

(#17943) #86973952 válasza zombinyul (#17941) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából az mindegy, mert van egy-két app, amit időnként megszáll a szentlélek és önálló életet él. FB is ilyen, még net nélkül is ébreszt időnként.

Azt is érdemes lefrissíteni, mert látszólag az új verzió már normálisan működik. Még ha nem is használod.

Szerk.:

Szerk.:
Egy másik pedig:

[ Szerkesztve ]

(#17944) leslien válasza Stauffenberg (#17942) üzenetére


leslien
nagyúr

szerinted ha vmi gond lenne vele akkor pl a Samsung oda írná h Exynos/Snap...vagy ha gond lenne vele akkor nem terjedne futótűzként h és kapkodnának h mit tegyenek bele helyette!? mint G4...

btw ott van a LETV nem olvastam h bármi probléma lenne vele....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17945) #18001664 válasza fr3ntzen (#17923) üzenetére


#18001664
törölt tag

Abszolút nem gáz az ISO400 de még az ISO800. Azt hiszem van olyan képem ami ISO800 körüli és nincs gond vele, ráadásul LG G4-el készült. Sok esetben az ISO100 is rossz döntés lehet, ez sok dologtól függ. Ha állvány nélkül kell fotóznod sötétben, olyan záridővel, hogy kézből tartva még ne mozduljon be akkor egy magasabb ISO érték meg tudja menteni a helyzetet. Úgy, hogy teljesen élvezhető marad a kép!

(#17946) #86973952 válasza Stauffenberg (#17942) üzenetére


#86973952
törölt tag

Snapdragon 810 azért volt más eset, mert már előre lehetett tudni milyen a felépítése és mindezt milyen csíkszélességre teszik. A "bulvársajtó" persze előre oltárt állított már neki, de ez megint más kérdés.

Szakmai oldalról már korábban tudni lehetett, hogy nem lesz 20 nm alatt.

(#17947) zombinyul válasza #86973952 (#17943) üzenetére


zombinyul
addikt

Mindig minden frissül magától a háttérbe. A Facebook is, bár azt törlöm a francba, mivel sose használom. Feleslegesen van fent.

Tényleg érdekes miket tud produkálni ez az Android. Ezt valahogy nem turom megszokni. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17948) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

nekem full alap szoftverrel mindennel most 100%rol 0%-ra 46 óra...és ment vegig wifi mobilnet bongeszo zenelejatszas telefonhangszoroval airdroid pár képet is lőttem vele ja meg kb negyed óra videónézés.

kép fényerő 55%

én tökeletesen elegedett vagyok vele, főleg hogy nagyonnagy a képernyő...

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17949) fr3ntzen válasza #18001664 (#17945) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

akkor más a fogalmunk a nem zajosrol... :) én csak az eszrevetelemet irtam le az utolso szempont volt a telovalasztasnal a kamera... :) :U

de makrozni tokeletes lesz napfénynél a teló ameddig nem tudok venni egy macro objektivet :Y

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#17950) Tomtotom


Tomtotom
senior tag

Sziasztok! Akinek bordó hátlap van a telón, milyen élőben? Fekete, vagy bordó hátlap között vacillálok. Barna van gyárilag. A bordó nem nőies?

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.