Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) o_pegazus_o válasza Nikaré (#17100) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Korábban volt Lenovo K910 telefonom is. A kamera nem tudott fókuszálni, és a rezgőmotor folyamatosan zúgott. A kamerát kicseréltem és jó lett. Valószínűleg kameracserével fogják orvosolni a szervizben a problémádat.

(#17102) Stauffenberg válasza o_pegazus_o (#17101) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem is a kamerát cserélik majd. Szerencsére ez azon ritka egységek közé tartozik, ami talán nem jár főpanel ("alaplap") cserével. :) Emlékeim szerint volt itt a topikban olyan, akinek már cseréltek kamerát olyan gyorsan, hogy a helyszínen megvárhatta.

(#17103) o_pegazus_o válasza Stauffenberg (#17102) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Nem egy bonyolult a csere.
Szétszed, lehúz, rádug, összeszerel...

[ Szerkesztve ]

(#17104) Stauffenberg válasza o_pegazus_o (#17103) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is ezt magyarázom sokszor a topikban, amikor nem értik, hogy miért kell az egész főpanelt kicserélni gyakorlatilag bármilyen hibajelenségnél. Hát mert szinte minden lényeges alegység a főpanelre van integrálva. Ez jót tesz a javíthatóságnak, de nem annyira jó akkor ha egy beszédhangszóró miatt új főpanelt kapsz és bukod a jól belakott rendszert. :)

(#17105) Szőr válasza #18001664 (#17098) üzenetére


Szőr
csendes tag

Persze, símán megy az indukciós töltés. Kb. 5-7mmm távolságig működik.
Tekercs [ragasztása]

x

(#17106) kovacs65 válasza #18001664 (#17088) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én ezt rendeltem:

[link]

14 USD körül volt 10 db.
Augusztus közepe óta van fent az első. Tökéletes, karcmentes, jó illeszkedés, kellemes üveg tapintás, sima.... stb

Maximálisan elégedett vagyok vele.
Előtte egy Xperia Z Ultra-n volt egy több ezer forintos valamilyen márkás, de elrepedt, amikor le akartam szedni. Itt nem lesz akkora baj, mert kb 4-500 Ft csak.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#17107) andrys83 válasza Stauffenberg (#17104) üzenetére


andrys83
aktív tag

Beszédhangszórót cseréltek és külön van.Nem függ az alaplaptól.

(#17108) kentucky válasza o_pegazus_o (#17099) üzenetére


kentucky
őstag

Szerintem csak elírták, dobozon milyen régiót ír?

(#17109) Stauffenberg válasza andrys83 (#17107) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kentucky írta korábban, hogy beszédhangszóró miatt alaplapot cseréltek.

(#17110) Szőr


Szőr
csendes tag

Ha már volt linkelve ez a cikk, akkor elnézést.

x

(#17111) o_pegazus_o válasza kentucky (#17108) üzenetére


o_pegazus_o
tag

A dobozon is EUA van...
Akkor ez valami speciális kiadás lehet. Mondjuk nem is üzletben vettem... :)

(#17112) andrys83 válasza Stauffenberg (#17109) üzenetére


andrys83
aktív tag

Tudom hogy irták.De akkor valamit benézett vagy át..szták..Lehet külön rendelni is beszédhangszorot.amugy 6000ft a csere lg g4 h815

http://gsmszerviz-mobiltartozekok.com/lgszerviz/386-lg-g4-szerviz-javitas.html

nyisd meg a linket.üdv

[ Szerkesztve ]

(#17113) o_pegazus_o válasza #18001664 (#17088) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Szerintem ennél nincs jobb: LG G4 H815 gyémántüveg képernyővédő fólia - 1 db/csomag (Diamond Glass)

A legolcsóbb kisker árat itt találtam:
http://www.mobildesign.hu/lg_g4_h815_gyemantuveg_kepernyovedo_folia_1_dbcsomag_diamond_glass_13478

A hangszóró és érzékelők nincsenek takarva, de tökéletes a méretezése. Figyelni kell a fölrakásra és sztem örök élet. 2 hónap használat után nem sikerült még megkarcolnom zsebben hordva. Az újlenyomatokat is taszítja. :K

(#17114) kentucky válasza o_pegazus_o (#17111) üzenetére


kentucky
őstag

Szerintem egy kulfoldi szolgaltatos telo lehet, ami kesobb ki lett fuggetlenitve. Beallitasok-> A telefonrol-> szoftveradatok kepernyorol tudnal screenshotot kuldeni?

[ Szerkesztve ]

(#17115) Stauffenberg válasza o_pegazus_o (#17111) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nagyon találok semmit az EUA országkódra, lényegében ez a legközelebbi találat, ami talán argentin modellt takar (persze ez nem biztos).

Bár ennek nincs jelentősége. A H815 a nemzetközi modell, gyakorlatilag ettől csak a Dual SIM (H818n/p), a Koreai (F500) és az USA változatok (pl: US991) térnek el. Hardveresen valószínűleg azok sem igazán, csak licencelési okokból egyes frekvenciák firmware-ből vannak tiltva.

(#17116) o_pegazus_o válasza kentucky (#17114) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Felesleges, mert a V20C rommal a szoftver átíródott és a régió is (legalábbis a telefonban). Ami viszont érdekes nekem, hogy az IMEI szám alapján az LG-nél pontosan nyilván van tartva a régiókód és más adatok...

[ Szerkesztve ]

(#17117) #18001664


#18001664
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! A noname kinai Qi padok megbízhatóak? Elnézést ha volt már kérdés...

(#17118) o_pegazus_o válasza o_pegazus_o (#17116) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Amit még kifelejtettem: gyárilag független a kicsike és 2 év gari van rá. :)

(#17119) Szőr válasza #18001664 (#17117) üzenetére


Szőr
csendes tag

Én ilyet vettem. Abszolút rendben van. LG G2 mini
töltővel használom, mert így nem melegszik annyira, (csupán langyos). ~50%-ról, kb. 2 óra a töltési idő.
Nyilván ebből is van sokféle - ízlés kérdése...

x

(#17120) kocsij válasza o_pegazus_o (#17118) üzenetére


kocsij
tag

V20C-vel hogy íródhatott át a régió kódod? Szerintem az nem tud átíródni.

Galaxy S23 Ultra

(#17121) zombinyul válasza Stauffenberg (#17109) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem is csak magat a hangszorot csereltek, nem az alaplapot. A kollrganak nem is ertettem miert csereltek komplett alaplapot.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17122) kentucky válasza zombinyul (#17121) üzenetére


kentucky
őstag

Nem tudom en sem miert, de ezt mondtak. Es biztos hogy csereltek alaplapot mert EUR alaplapot kaptam es az imei is megvaltozott.

(#17123) zombinyul válasza kentucky (#17122) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez szerintem orokre rejtely marad... :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17124) Peter.70


Peter.70
őstag

Szia Zombinyul, régen láttalak:)

(#17125) SharpSA válasza Stauffenberg (#17087) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak "báncsa" a fülem, "mer" nem szoktam hozzá. Ennyi. Ettől még tudom, hogy van. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17126) kocsij


kocsij
tag

Erre adjon nekem valami választ. t-mobilos a teló, független V20b romot raktam rá, szoftver verzióhoz mégis ezt írja: V20b-216-30 teljes gyalulás volt. Nem V20b-EUR-xx kellene hogy legyen ilyenkor?

Galaxy S23 Ultra

(#17127) Stauffenberg válasza SharpSA (#17125) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A "báncsa" és a "mer" nem csak írásban, de szóban is helytelenek. Az más. Vidéken meg nem csak idősek, de fiatalok is így használják és ez a lehető legtermészetesebb dolog. :) Én örülök neki, hogy az ország ilyen apró méretéhez képest is van több olyan tájegységünk, ahol egy kicsit máshogyan ejtenek és írnak szavakat.

(#17128) SharpSA válasza andreas49 (#17093) üzenetére


SharpSA
veterán

Helyesírási hibák is vannak bőven, szúrják is a szemem. Sokan ékezet nélkül írnak, pedig nem nagy dolog a megfelelő betűt odarakni, van igekötős hiba is bőven, stb. És igen, jellemzi a személyt az írása is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17129) SharpSA válasza Stauffenberg (#17127) üzenetére


SharpSA
veterán

Azt a két szót csak direkt írtam úgy, egyébként nem tartozik egyik sem a tárgyhoz. Azért is vannak idézőjelben. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17130) SharpSA


SharpSA
veterán

Akinek van már 20d, annak van valami tapasztalata a 20c vagy 20b-hez képest?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17131) vigyori78 válasza o_pegazus_o (#17116) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha már itt tartunk, hol lehet megnézni az LG-nél a beregisztrált telefon részleteit ,hogy mikor vettem stb.. ?
A saját támogatásnál csat a telefon típust írja meg az imei számot.
A Samsungnál úgy van ha rányomok a regisztrált termékre kiír mindent, hol vettem mikor stb...

(#17132) BigBlackDog válasza SharpSA (#17128) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Utóbbi néhány hónapban az ékezetes betűk hiányával kapcsolatban rájöttem, hogy az eddig általam látott egyének, akik nem használnak ékezetet, mind külföldön élnek. :D A rejtély ezen része számomra már megfejtésre került és el tudom képzelni, hogy valamennyire általánosítani is lehet ezt, ha soha sincs ékezet egyes embereknél.

(#17133) MaxxDamage válasza SharpSA (#17130) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem még friss, de fogok róla írni pár infót a B-hez képest (korábban B-m volt) :K :R
Eddig jónak nézem (akku time és szoftver), BT-m is folyamatosan Online (LG HBS-900-al használom a G4-et)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17134) SharpSA válasza BigBlackDog (#17132) üzenetére


SharpSA
veterán

Külföldön él és akkor mi van? Ez is csak kifogás. Telefonon és pc-n is ugyanúgy lehet váltani a billentyűzetkiosztást. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17135) ferensz válasza BigBlackDog (#17132) üzenetére


ferensz
senior tag

Nekem pl csak a privat notebookomon van magyar layout beallitva, mindenhol mashol US, szerintem ilyen felallasban is vagyunk paran:)

SharpSA: egyszeruen lassabb, nem esik kezre.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#17136) BigBlackDog válasza SharpSA (#17134) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Válthat, de nem biztos, hogy van annyi billentyű is rajta. Illetve, ha ír más nyelven is, akkor meg nem feltétlenül a legcélszerűbb a dolog. De igen, igazad van ebben, a lehetőség megvan. :)

(#17137) SharpSA válasza MaxxDamage (#17133) üzenetére


SharpSA
veterán

A korábban itt megosztott képen írja is az akku fogyasztás javítást. XDA-n nem találom ezt a 20d-t, OTA-n meg nem jön. Egyébként a 20c is jól dolgozik nálam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17138) Stauffenberg válasza BigBlackDog (#17132) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem sok itthon élő ismerősöm is ékezetek nélkül ír, mert külföldről rendelt laptopot és egyszerűen lusta átmatricázni a billentyűzetet. Vagy az utóbbi években például pont a mobilról irkálás is eléggé elterjedt lett. Ha a fórumba írok mobilról, igyekszem ékezetet használni, de ha chatelek ismerősökkel, akkor nem fárasztom vele magam.

(#17139) leslien válasza MaxxDamage (#17133) üzenetére


leslien
nagyúr

kamera nem változott véletlenül ? 60fps ... de jó lenne.. btw nem csak én foglalkozok a témával próbálkoznak mindennel a skacok G4 camera mod MM

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17140) zombinyul válasza SharpSA (#17134) üzenetére


zombinyul
addikt

Lehet megkövezni, én vagy lustaságból, vagy sietségből nem írok ékezetet. Esetleg a tabletomról vagyok, amihez van egy angol nyelvű billentyűzet, amin lehetetlen előcsalni bármiféle ékezetet. Viszont PC-n mindig ékezettel írok, a BlackBerrymen is, meg mikor nagyon sok időm van, a G4-en is (most kezdem csak "belakni" a helyesírás rásegítést benne, ideje is így fél év után :D). De az ordas nagy helyesírási hibák engem is baromira zavarnak.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17141) Wynsent


Wynsent
tag

Sziaszok!
T-s G4-em van. Nem tudja véletlenül valaki, hogy mikor lesz rá Marschmallow? Mindenhol azt olvastam, hogy már elérhető az országban, de hiába nézem kb. két naponta, semmi. :(

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#17142) MaxxDamage válasza leslien (#17139) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak feltoltam... nincs nagyon egy szabad percem se a G4-el foglalkozni. /7per 6nap munka épp - most is a multi cégnél ro*adok.../ :B de ha ez lenne akkor említve lenne szerintem. Kamerát annyira nem is használtam még, 4k videót se tudom miként kell vele csinálni (kövezzetek meg érte) ;] :P :))

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17143) o_pegazus_o válasza vigyori78 (#17131) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Én nem regisztráltam a telefonom és nem is szándékozom. Ezért sem tudom válaszolni a kérdésedre sajnos...

(#17144) Aryon87 válasza SharpSA (#17134) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem vacakolok az ékezetes írással mobilon. Gyorsabb és egyszerűbb, mint még hülyéskedni a hosszan nyomom, csúsztatom dologgal.
Én már automatikusan értelmezési nehézségek nélkül olvasom az ékezet nélküli irományokat :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17145) siofok válasza Aryon87 (#17144) üzenetére


siofok
őstag

Én az anysoftkeybordot használom ősidők óta,ott nemkell váltogatni,hosszannyomogatni.magyar quwerty 4sorosra állítom,azt go.utálom mikor ékezet nélkül írnak nekem.

OnePlus nord 2t

(#17146) Meggyi001

De azért remélem rajtam kívül más is "swype-ol" még, nem csak én :)

(#17145) siofok : az anysoft-ot én is sokat használtam, tök jó. Csak aztán begyűrűzött a swype.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#17147) SharpSA válasza Aryon87 (#17144) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez nem vacakolás, ilyen a nyelvünk. Én nem sajnálom rá az időt, igaz a Swype-pal, az összekötős módszerrel gyorsan megy az írás. Szerintem leírok egy ujjal kb. 3-4 szót, mire sokan pötyögve még ékezet nélkül is talán egyet...

(#17146) Meggyi001
Naná, hogy Swype. A ragozott szavakat is jól ismeri és még lehet neki diktálni is magyarul. Bár ez utóbbit ritkán használom. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17148) Peter.70


Peter.70
őstag

Aki Swype-t használ, nem kell félni a szerződés elfogadásától, illetve az engedélyek megadásától ( jelszavak, stb )?

A swiftkey is tudja a swipe-t

[ Szerkesztve ]

(#17149) #86973952 válasza Peter.70 (#17148) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem menti a jelszavakat. Elvileg. Gyakorlatilag meg nem kell billentyűzet program a személyes adatok loggolásához.

Amúgy én régóta használom a fizetős változatot.

(#17150) Stauffenberg válasza Peter.70 (#17148) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Zárjuk ezt rövidre, mert ez egy potenciális flame témakör.

a.) Az ilyen szolgáltatások általában rögzítik az ÁSZF-ben, hogy az adataidat nem adják tovább harmadik félnek és istenbizony nagyon biztonságos módon tárolják, ahhoz majd soha illetéktelenek nem férhetnek hozzá.

b.) Nem kell hozzá rossz szándék, hogy az adataiddal visszaéljenek. A Sony és az Adobe is hagyott már el több millió felhasználói adatot, beleértve bankkártya adatokat is, mikor hackerek törtek be hozzájuk.

Ennek tükrében mindenki döntse el, hogy a kényelem/kockázat viszonylatban mennyit enged meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.