Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) PistiSan


PistiSan
addikt

Remélem azért még december előtt kapok egyet :S
Annyira lassú ez a projekt:S kiadás, 2011 december, 2012 február, május eleje, vége, június... vajon meddig húzzák még :S.

(#802) vamzi válasza moli.hu (#798) üzenetére


vamzi
őstag

Sajnos igen, jól érted. A különböző szabványokkal való megfeleltetésen dolgoznak a srácok. Bár szerintem ezt már az első legyártott darab után meg kellett volna tenniük...

Mindegy, én türelmes ember vagyok, kivárom a végét :)) :))

(#803) ArchElf


ArchElf
addikt

Csak tudnám, mire számítottak... Már az előrendelés elött is óriási volt az érdeklődés. Ha jól csinálták volna és berendelik előre (várnak az előrendeléssel még 3 hónapot), lehet, hogy annyit el tudtak volna adni raktárról, mint az új iPAD-ből. Persze most meg megy az anyázás - nem voltak elég merészek (vagy tőkeerősek), no.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#804) azbest


azbest
félisten

Ha jól veszem ki a dolgokat, akkor az alapítványosok szinte "csak" szervezkednek. Nem becsülöm le a szervezést mint munkát, hisz nélküle termék sem lenne. A múltkori post alapján a boardot is külsős ember tervezte. Már a gyártás és forgalmazás is teljesen külsős cégekkel megy.

Egyedül Liz főállású dolgozó az alapítványnál. Viszont, ha ez egy normál cég lenne, akkor már páros lábbal rúgták volna ki, mert heti egy két általában semmitmondó blogposton kívül más értelmeset nem csinál. Semmit sem tud a gyártás állapotáról, semmit sem tud a a forgalmazókról, csak időnként felmásolja a blogra amit a partnerek közzétesznek. Elvileg lesz majd oktatási változat házzal meg szoftverekkel, ezek sincsenek még sehol. Bezzeg mindig kitalálnak valamit utólag, hogy éppen miért nem lehet még kapni. A kommentek közt olyat is olvastam, hogy a forgalmazók már nem is akarják az első szériát külön eladni, hanem bevárják a sorozatgyártást. Szintén ugyanitt feltételezik, hogy ha még fcc és ce plecsniket is akarnak rá, akkor a gyártók hozzá sem fognak kezdeni a sorozatgyártáshoz, amíg nincs eredménye a vizsgálatoknak, hisz ha valamiért nem megfelelő, akkor bajban lennének a legyártott példányokkal. Másrész írják, hogy csupasz boardot nem sok értelme van bevizsgáltatni, mert sokkal nehezebben megy át, mintha házzal együtt tesztelik, mert a ház is árnyékol vagy lehet úgy csinálni hogy árnyékoljon.

Már megint ködösít vagy ennyire alkalmas a feladatra az egyik mérnök háziasszonykodó felesége. A leendő vásárlóktól (közvetve a cégektől) több információ érkezik, mint tőle. :(((

[ Szerkesztve ]

(#805) moli.hu válasza azbest (#804) üzenetére


moli.hu
őstag

szep szakma a mernokoke, de en mar lassan kezdem megbecsulni a PR-szakmat.

jo lett volna valakit szerezni az alapitvanyhoz, aki ossze tudja fogni a dolgokat, es ha kell, eleve elhalasztani az egesz bejelentest februarrol augusztusra, majd ha valoban kaphato lesz.
raadasul osszel mar az iskolaknak terveztek eladni, ok pedig ugy alakitjak elore a tanrendet. akkor inkabb nekik szallitanak majd?

[ Szerkesztve ]

(#806) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok,
Farnellnél ahonnan az rp-t rendeltem, nincsenek valami jó árban a memória kártyák, mivel még bőven lehet várni az rp-re sajnos, ezért ebay-ről veszek közben hozzávalókat.
Valaki ajánlotta hogy érdemes microsd kártyát venni hozzá, adapterrel, ez ugye tuti működni fog vele így is?
Kinéztem [ezt] a kártyát magamnak.
Kártya olvasóm sincs, [ez] elég jó vételnek tűnik.
Már csak 1 valamire lenne szükségem, valakinek sikerült már jó microusb töltőt találnia?

(#807) szabi__memo válasza azbest (#804) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

En mar leirtam, hogy szerintem sok minden minosithetetlen amit csinalnak. Ez lejott a kommentjeikbol is. Ez az egesz pont illik az altalam elkepzelt kepbe a bandarol.

(#808) moli.hu válasza PistiSan (#806) üzenetére


moli.hu
őstag

a microsd labkompatibilis az sd-vel, az adapterek csak passziv tokok (mintha kezzel, kabellel osszekotned az erintkezoket sorban)

toltonek jo barmilyen usb-s tolto es egy microusb-kabel.

[ Szerkesztve ]

(#809) PistiSan válasza moli.hu (#808) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi szépen az infót, kábelt is rendeltem, azt meg itt találtam, jó ez az ingyen posta :) lehet kell neki 2hét amíg ideér, viszont nincs hová sietnem amíg nem lesz meg a pi.
Nagyon remélem, hogy májusban már a kezemen tarthatom.

(#810) moli.hu válasza PistiSan (#809) üzenetére


moli.hu
őstag

innen tudtad volna olcsobban. Ez pedig, pont jo ha a raspi a konnektor melle kerul.

[ Szerkesztve ]

(#811) vamzi válasza PistiSan (#806) üzenetére


vamzi
őstag

A Class 10-es kártyákat pont nem szereti a RasPi. Némi anomáliákkal küzd és még nem jöttek rá, hogy miért.

A szállítási idő pedig jó lesz majd 2-4 hétnek is. Nekem a legutóbbi csomagom konkrétan 1 hónap és 1 hete van úton. Írtam is az illetékesnek...

(#812) PistiSan válasza vamzi (#811) üzenetére


PistiSan
addikt

Igazából van egy sima sd kártyám is class 4-es a fényképezőmben, valamelyiket csak szeretni fogja.
Akitől a kártyát rendeltem onnan már mást is vettem, nekem 2 hét volt eddig. Igazából nem nagyon lesz használva a pi érkezése előtt, szóval ráérünk még ezzel....sajnos.

(#813) fo_di


fo_di
őstag

egyébként az egyik admin ezt tette hozzá kommentnek a mai hírhez, no comment...:

I believe it’s been told that one if not both distributors have decided to not release the first 10K until they can release a huge batch (a fact which I think is lame and defeating the whole point of getting the first batch… but what are you gonna do?). It was said elsewhere that Liz or Eben are going to be talking to them early next week so we should be getting some updated information shortly there after.

(#814) fo_di


fo_di
őstag

itt van kép a végleges lapkáról: [link]
azt nézem, hogy rajta vannak a gpio meg a dsi és csi tüskék is

(#815) Vladi


Vladi
nagyúr

Hogy áll most ez? Élő ember valaha kapott már ilyet postán? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#816) fo_di válasza Vladi (#815) üzenetére


fo_di
őstag

senki nem kapott még, és azt is titkolja minden beszállító, hogy mikor akarják elkezdeni teríteni, csak folyamatosan toligálják tovább mindig 1-2 héttel (ugye eddig még volt március 12vel kezdődő hét a leggyorsabbaknak, már április közepe talán az első időpont)

(#817) tupacamaru válasza fo_di (#816) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én már annak is örülnék ha ebben a félévben megkapnám. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#818) fo_di


fo_di
őstag

talán új fejlemény, tegnap eben állítólag ezt mondta a beeb30 konferencián:
What he said was that 1,950 Raspberry Pi’s were at that moment somewhere over Siberia and should be in the UK either Monday or Tuesday!

(#819) fo_di


fo_di
őstag

még újabb fejlemények, ezúttal az RS Components háza tájáról:
We will be opening up a bespoke Online Raspberry Pi Store for customers to order their Raspberry Pi Model B boards and all associated accessories. The store will be opened up to customers who have registered with RS, in sequence, according to the time that they registered their interest with us. Our new Raspberry Pi Store has been designed to support private individuals wishing to purchase Raspberry Pi’s and has a number of advantages for customers:

The current RS websites do not support PayPal but the new RS Raspberry Pi Store will accept orders via PayPal, Visa and Mastercard. (I know there has been some questions about this!)
Customers will be able to select between payment currencies of GBP£, Euro€ or USD$.
We are no longer restricted from selling to private individuals in Austria, so we are able to support all countries unless we are legally prohibited by trade restrictions.

dátum továbbra sincsen, az elvileg a compliance teszt után várhat, de liz elvileg a mai napra még ígért néhány információt

(#820) DEx-


DEx-
tag

thx az updatet.

D3xt3r-

(#821) fo_di


fo_di
őstag

és akkor az ígért infók még a mai napra:
a compilance testing a farnell és az rs ötlete volt, annak az eredményéig nem is hajlandóak árulni a lapot (az eun és az usán kívül árulhatnák, volt is erre gondolat, hogy akkor az első 10k lapot oda szórják el, de elvetették a várható harag miatt az eu/usa vevők részéről)
azt nem értik az alapítványban, hogy a beagleboard és mások miért árulhatók ce minősítés nélkül, ők meg miért nem, erre minisztériumi választ várnak, ami úgy tűnik, hogy jó ütemben halad
az eredmények biztatóak egyébként, úgy tűnik, hogy elérhető a ce minősítés, de az eredmény még későbbre várható

és a végén két kép:
1. a kihajózásra kész lapok a gyárban

2. a gyári működési teszt során egy lap (nem a ce compliance tesz, hanem annyi, hogy működik-e vagy nem, egyébként jelenleg kb. 95-97%-os a gyártási hatékonyság)

[ Szerkesztve ]

(#822) vamzi válasza fo_di (#821) üzenetére


vamzi
őstag


Ha át megy a teszten, akkor már megy is befele az antisztatikus zacsiba. Egyébként elvileg megérkezett az első 2000db a UK-be, ami már csak a CE jelzésre vár.

(#823) Zoja™ válasza fo_di (#821) üzenetére


Zoja™
őstag

Elég ,,soványka" Készlet mennyiség... Szerintem én vagyok a 300 milliomodik megrendelő. Azt hiszem megvárom a június elejét, ahogy azt a farnell telefonon jelezte, aztán ha még mindig semmi, nyögvenyelősen bár, de megrendelek inkább egy pandaboard-ot. Nem szemrehányásként mondom, de lehet elmenne a kedvem a fejlesztő eszközösditől, ha a RPI-ra várok...

(#824) azbest válasza vamzi (#822) üzenetére


azbest
félisten

Attoltartok, hogy most fogjak kitalalni kell nekik az fcc class B, amit haz nelkul nehez lenne teljesiteni, ezert elkezdenek hazat tervezni,majd ujra vizsgalni es talan utana kezdik el sorozatgyartani.

(#825) vamzi válasza azbest (#824) üzenetére


vamzi
őstag

Ettől félek én is...

(#826) PistiSan


PistiSan
addikt

De jó látni a képeket róla ^^ még jobb lenne a kezemben tartani :) Remélem nem teljesülnek be a félelmeitek.

(#827) azbest


azbest
félisten

lehidalok, a képeken láthatóak hogy be vannak forrasztva a gpio tüskék:
eben on March 28, 2012 at 11:10 pm said:

Funny story – turns out I forgot to remove it from the BOM before getting the quote from our CM (at some CMs the extra 26 through-hole joints caused a significant cost delta). They quoted with it, and were affordable, so we left it on.

Eredetileg azért mondták, hogy nem lesz rajta, mert túl magas plusz költségnek tűnt. Aztán véletlen rajta fejeltették a terveken és bele is kalkulálták a gyártási költségbe, így végül rajta hagyták. Ez egyáltalán nem baj, de ezt miért csak most mondják, amikor már elvileg egy hónapja létezik az első 10ezer darab... az ő felesége Liz, eddig nem került szóba ez a téma a vacsoraasztalnál? ;]

(#828) azbest


azbest
félisten

na.. és tényleg:

liz on March 29, 2012 at 7:42 am said:

Yes, you can. We don’t expect anyone to be waiting until October.

We know a date for the 10001th unit is what you’re interested in. RS and Farnell will be making those units, and we will tell you when they do that. As we’ve explained above, they’re waiting on compliance tests before they push the button.

Tehát tényleg nem folyik a gyártás, még mindig az első szériával szórakoznak, amit az alapítvány fizetett ki. A disztribútorok előbb minden szempontból bebiztosítják a hátsójukat és csak azután kezdenek gyártatni. :(((

(#829) ArchElf válasza azbest (#828) üzenetére


ArchElf
addikt

F@sza...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#830) Ruuwa


Ruuwa
tag

Olyan mintha a piac ipari szereplői hátráltatnák a terméket, mert az RPi megjelenésével néhány ipari megoldás a maga ~10x-es árával gyakorlatilag nevetségessé válik.

Ugyanakor meg meg nem értem, mert ha az RPi is egymás után megszerzi a különböző plecsniket, tényleg nagyon kevés fogja elválasztani némely ipari megoldástól. És lehet hogy nem lesz olyan minőségű, de ezt az ára bőven kompenzálhatja. Nagyon kíváncsi vagyok az RPi hatására. :K

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#831) PistiSan válasza Ruuwa (#830) üzenetére


PistiSan
addikt

Igazad lehet, millió dologra lehet majd használni.

Már látom a lelki szemeim előtt, emberek járkálnak az utcán, hallgatják az iphon-ról, mp3/4 lejátszójukról a zenét, és akkor jövök én! Raspberry felvarrva a kabátomra, közvetlen alatt a 4 elemes tápellátás, az SD kártyán ott a zene, az usb-n egy egér fog lógni, ball klikk előző szám, jobb klikk következő szám, görgővel hangerőt állítok. :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#832) ArchElf válasza PistiSan (#831) üzenetére


ArchElf
addikt

Obvious TROLL is obvious....

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#833) fo_di


fo_di
őstag

mit gondoltok? ha 2 cf-kártya formátumú vinyót ráteszek egy ilyen double cf-ide adapterre, azt meg egy usb mobil rackbe teszem, a gép látni fogja mindkét vinyót? képes az usb rack mindkét drive-ot kiszolgálni? (az áram része kevésbé kérdéses, az adatforgalom inkább)

ilyen adapterbe menne bele:

egy microdrive

[ Módosította: doc ]

(#834) ArchElf válasza fo_di (#833) üzenetére


ArchElf
addikt

Valószínűleg látni fogja. Meg kell nézni desktopos linux distro alatt - ha ott működik a RPi is fel fogja ismerni. Kérdés, hogy meg fogja-e tudni táplálni mind a két MD-ot...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#835) ArchElf válasza ArchElf (#834) üzenetére


ArchElf
addikt

mod idő lejárt - ezek a két kártyások általában master + slave diszkeknek látszanak. Kérdés, hogy az usb-ide kontroller (ami a külsö házban van) felismeri-e "mind a két lemezt"...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#836) fo_di válasza ArchElf (#835) üzenetére


fo_di
őstag

na igen, a kérdésesség miatt nem vettem még (így nem tudom desktop linux disztrón sem tesztelni)
az áram szerintem elég lesz, mert 2.5ös rackbe teszem bele, ami 2 usb dugós, annyinak szerintem elégnek kéne, hogy legyen már
de szerinted melyik esélyesebb? az igen, vagy a nem? (mondjuk mást nem, akkor veszek még egy szett adaptert a másik drive-hoz, ha nem jön be, nem kerül túl sokba ebayen egyik adapter sem)

(#837) ArchElf válasza fo_di (#836) üzenetére


ArchElf
addikt

Európai oldalakon láttam 10-15 font között... Szerintem érdemes kipróbálni.
BTW hogy osztozik az USB a LAN sávszélességen? Egy USB kivezetése van az IC-nek és azon lóg egy hub IC, amin lóg egy USB2LAN, meg kivezetve két USB port?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#838) fo_di válasza ArchElf (#837) üzenetére


fo_di
őstag

akkor kipróbálom, aztán ha majd minden megjön, akkor majd mesélek az eredményről

ezt találtam a lanról:

LAN9512 (Data Brief | Data Sheet)(Model B) providing:
10/100Mb Ethernet (Auto-MDIX)[4]
2x USB 2.0

USB 2.0 ports: 2 (via integrated USB hub)

(#839) moli.hu válasza fo_di (#838) üzenetére


moli.hu
őstag

http://www.smsc.com/media/Downloads_Public/Data_Sheets/9512.pdf
chapter 1 introduction, section 1.1 block diagram, figure 1.1 internal block diagram

[ Szerkesztve ]

(#840) fo_di


fo_di
őstag

Sokan érdeklődtek, hogy mikor rendelhető meg a Raspberry Pi webáruházunkban. Mikor a Raspberry Pi-t bevezették, mi az RS-nél úgy döntöttünk, hogy nem veszünk fel megrendeléseket, amíg nem tudjuk, hogy mikor kapjuk meg a terméket. Mivel az első szállítás hamarosan megérkezik az RS raktárába, a várólistán szereplő első ügyfeleket értesítettük róla, hogy hamarosan feladhatják megrendelésüket. Ezen ügyfelek hamarosan kapnak egy meghívó e-mailt, mely a termék megrendelésére jogosítja őket. A szállítás szigorúan a regisztációk érkezési sorrendjében történik.

Amint megkapjuk a következő szállítást, a várólistán szereplő következő ügyfelekkel vesszük fel a kapcsolatot és értesítést küldünk, hogy mikor adhatják fel megrendelésüket. A rendelés feladása után továbbá értesítjük ügyfeleinket a kiszállítás várható időpontjáról, valamint e-mailt küldünk a csomagküldő nyomonkövetési számával.

Amennyiben még nem látogatott el elektronikai tervezőmérnökök számára létesített portálunkra - http://www.designspark.com - fedezze fel ezt a nagyszerű tudástárat, melyen számos Raspberry Pi-ről szóló információt talál, a gyakran feltett kérdésektől a blogokon át a különböző videó bemutatókig.

[ Szerkesztve ]

(#841) fo_di


fo_di
őstag

ez jött ma a farnelltől:

Compliance Update

In recent days you may have heard various reports on the Web about Raspberry Pi, the need for compliance testing and possible further delivery delays.

We recognise the impact on our customers of the constantly changing delivery dates, and we apologise for the frustration and disappointment this is causing. We will supply you with accurate delivery dates just as soon as we can, as the Boards undergo compliance testing.

It is clear that many of our customers will be using the Raspberry Pi as a finished product, not just an engineering development board. As such, we see it as the most responsible approach to ensure that all Pis meet the required standards for finished products in all territories.

We are therefore going through a much accelerated compliance process, working closely with the Raspberry Pi Foundation and RS Components. We take our commitment and responsibility in this area very seriously and believe the short-term delays, whilst frustrating, will be worthwhile to ensure our customers receive a fully compliant product.

The exact situation at the present time is as follows:

2000 Raspberry Pi’s are now in the UK.You can see pictures of them leaving the factory in China here; http://www.raspberrypi.org/
The compliance teams of element14, RS and Raspberry Pi are working round the clock with the testing houses to assess the product now. Any issues that are identified (hardware or software) will then need to be rectified and we will ensure this happens as quickly as is humanly possible.
There are different compliance standards around the globe. We are focused on meeting all of those as quickly as possible. Some may take longer than others.
As soon as these initial 2000 Boards are compliant to at least one set of required standards, we will receive our share of this first batch from Raspberry Pi and ship these to customers in the locations where the compliance standards have been met on a strictly first come, first served basis. Those who ordered first in those countries will receive the product first.
Regrettably we cannot give any firm delivery commitments on Raspberry Pis until this testing is complete. Please be assured we will provide this information as soon as we can.
Once the product is fully compliant our manufacturing partners have the necessary stocks of components to ramp up production very quickly. So, despite these frustrating, initial delays we are confident the picture will improve and lead times for new orders will reduce.
We will email you individually to confirm your personal delivery date as soon as we are able to. We will continue to share generic information, but recognise that it is the detailed specific information to your order that is most important to you.
We will continue to post news and updates on our element14 community. Next week, on April 4th, Raspberry Pi founder, Eben Upton will give a 40-minute webinar on programming the Raspberry Pi as part of our element14 Design Flow series.
To join the 2000+ Pi fans who have already registered to attend and learn more Click here
Once again we apologise to all of our customers for this delay in providing the hotly awaited Raspberry Pi. Despite these initial teething troubles, we're certain you'll be delighted with the end result.

HOT OFF THE PRESS UPDATE FROM EBEN UPTON OF RASPBERRY PI:

“We have spoken with BIS this morning, and have been told that, given the volumes involved and the demographic mix of likely users, the development board exemption is not applicable to us; as a result, even the first uncased developer units of Raspberry Pi will require a CE mark prior to distribution in the EU...... ....we are working with RS Components and element14/Premier Farnell to bring Raspberry Pi into a compliant state as soon as is humanly possible.”

From Farnell element14

(#842) Ruuwa válasza fo_di (#841) üzenetére


Ruuwa
tag

Boldogabb nem lettem tőle. Remélni sem merem, hogy az első 2000-ben benne lehetek.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#843) fo_di


fo_di
őstag

van még egy beszámoló az egyik főmuftitól a compliance tesztről
másik: egy pár kép az angliában lévő 2000 darabról

(#844) ArchElf válasza fo_di (#843) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez ugye viszont nem a viszonteladóké, hanem ezt a RPi alapívány osztja szét, ugye...?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#845) vamzi válasza ArchElf (#844) üzenetére


vamzi
őstag

Jó kérdés. Az tuti, hogy ez az első 2000db, ami már megérkezett, de hogy kikapja az még nekem sem világos, pedig átnyálaztam minden írásukat. Lehet csak átsiklottam felette.

(#846) fo_di válasza ArchElf (#844) üzenetére


fo_di
őstag

ezt szerintem a viszonteladók kapják meg, én legalábbis a farnell levelét úgy értelmeztem, hogy a ce minősítés után megkapják a maguk részét a 2000ből
lehet, hogy ezek közül néhányat befognak minőségellenőrzésre?

As soon as these initial 2000 Boards are compliant to at least one set of required standards, we will receive our share of this first batch from Raspberry Pi and ship these to customers

ha jól olvastam, a hdmi port környékén volt valami probléma a tesztelés során, ami állítólag szoftveresen kezelhető és már el is kezdték az új firmware móódosítások írását és tesztelését ebenék

[ Szerkesztve ]

(#847) doc


doc
nagyúr

"YOUR ORDER HAS BEEN RECEIVED"

:C
kaptam e-mailt a farnelltol hogy vegre rendelhetek, azonnal klikkeltem is :)
bar arrol meg semmi info, hogy mikor fogjak szallitani :(

(#848) szabi__memo válasza doc (#847) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha szerencséd (szerencsénk) van akkor még idén :))

(#849) doc válasza szabi__memo (#848) üzenetére


doc
nagyúr

viszont azt neztem, hogy a kartyan nem is zaroltak az arat
ha csak akkor zaroljak es vonjak le, mikor szallitjak, akkor az gaz lesz, mert addigra meg fogom szuntetni azt a szamlat :U

(#850) szabi__memo válasza doc (#849) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ez jó kérdés, lehet jobb ha megkérdezed őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.