Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Kommy válasza doc (#847) üzenetére


Kommy
veterán

nekem se vontak még le pedig én a bejelentés napján rendeltem meg.

(#852) PistiSan válasza Kommy (#851) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezzel a levonással csak annyi a baj hogy fontban történik a fizetés, amikor rendeltem szuper volt a font/forint árfolyam, gondolom majd szállítás előtt fogják levonni a pénzt, remélem nem fog megint elszállni a deviza. :(

(#853) Kommy válasza PistiSan (#852) üzenetére


Kommy
veterán

dehogy is, mivel kiküldték a számlát forintban ezért attól nem is térhetnek el úgy hogy többet kelljen fizetnem.

(#854) skippper


skippper
senior tag

Már látom előre, RPi + egy ilyen és kész a házimozi :)

Van arról bármi info, hogy videólejátszásban mennyire lesz kompetens a "pici"?

(#855) azbest válasza skippper (#854) üzenetére


azbest
félisten

(#856) Zoja™ válasza azbest (#855) üzenetére


Zoja™
őstag

Érdekes, hogy az itthoni 2 magos procival szerelt, 2 giga ramos notimmal nem tudok 1080p-s filmet nézni, Az RPI meg simán megeszi...

(#857) azbest válasza Zoja™ (#856) üzenetére


azbest
félisten

Van gépigénye, vagy erős processzor kell vagy célhardver (vga dxva támogatással, vagy más hardveres gyorsítókártya - lásd aláírásomat). A RPI tartalmaz video dekódert amivel szinte processzor terhelés nélkül megy a lejátszás.

(#858) moli.hu válasza Zoja™ (#856) üzenetére


moli.hu
őstag

a videoban a gpu dekodolja a videot, nem a cpu. linuxhoz lesz hozza driver.

(#859) Almos válasza doc (#847) üzenetére


Almos
aktív tag

Én is kaptam egy ilyen levelet, de nekem sem sikerült kiderítenem, hogy ha most rendelek, akkor idén várható-e még a szállítás, így egyelőre inkább nem rendeltem...

(#860) fo_di válasza Almos (#859) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem ha rendelsz, akkor előbb kapod meg, mintha nem tennéd
idén tutira lesz már, de jóideig ugye az erőforrások a várólisták eltöntetésére fognak menni, és sokára lesz az, hogy 3-4 napos szállításra rendelhetsz majd magadnak

(#861) maláj


maláj
őstag

én is kaptam emailt, 34.61 GBP-ért már az enyém is lehet a technika :U

(#862) Zefír válasza azbest (#855) üzenetére


Zefír
őstag

Pont ezért jöttem ebbe a topikba !
Csodás :DDD
Belerakom az sd kártyát amin megy a médiacenternek a szoftvere, utána usb-n rákötöm a háttértárat amin vannak a filmek és ennyi volt?
Mert akkor amint kerül amagyar piacra is, veszek.

Egyébként hogy mennek ezeken a linuxok? Néztem pár videót, hát nem nagyon alkalmas munkára. Pedig pont programozásra találták ki, vagy nem ?

(#863) D@reeo válasza Zefír (#862) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Igen, kb. ennyiből fog állni a média centerré alakítás (esetleg egy infrás távirányító jól jöhet)

A linkuxok a legalkalmasabbak munkára, programozásra, de hozzájuk is kell egy minimum ismeret, hogy lehessen használni őket. A windows/MacOS sem úgy működik, hogy leültetsz elé egy csimpánzt, és egyből nekiáll szöveget szerkeszteni :D

(#864) Zefír válasza D@reeo (#863) üzenetére


Zefír
őstag

persze tudom, nem is így értettem, hanem néztem vifiket, és gépelt, a szöveg meg mp múlva jelent meg.

(#865) Zefír válasza Zefír (#864) üzenetére


Zefír
őstag

vidi

Bocs lejárt szerkidő :B

(#866) Komplikato válasza Zefír (#862) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha több helyen használnád a háttértárat, akkor ésszerűbb lehet belőle hálózati meghajtót csinálni, ma már nem túl drága olyan router ami ezt megteszi.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#867) azbest válasza maláj (#861) üzenetére


azbest
félisten

Bizony, a 1400 forint körüli szállítási díj + 27% áfa megemeli az árat. Nagyjából ennyi volt első napon is, kicsit romlott az árfolyam azóta.
--
No megjött hoooszú utazás (6 hét) után a memóriakártyám [link], egész tűrhető. 12MB olvasás, 6MB írás, mondjuk ennek meg a random írása valami kritikán aluli sebességű, de arra kevésbé lesz szükség (amit régebben mutattam itt, az lassabb, de randomban egész tűrhető).

A távirányító dolgon én is gondolkodtam már... ebay-en látni sokfélét, viszonylag olcsóbbat is, csak nem tudom melyik támogatott azok közül xbmc vagy win media center által.

[ Szerkesztve ]

(#868) Zefír válasza Komplikato (#866) üzenetére


Zefír
őstag

Egy NAS-t akarok venni majd, :D

(#869) PistiSan válasza azbest (#867) üzenetére


PistiSan
addikt

6 hét??? Én ingyen postával rendelem a cuccaim nagy részét, még soha nem kellett ennyit várnom semmire.
Most jött meg a memória kártyám a mai napon, 8 nap alatt ért ide, ha megjön a kártyaolvasóm akkor majd csinálok én is egy tesztet. :)
Nekem már van is egy infrás távirányítóm, direkt a raspberryhez szereztem be egyet, azóta már használatba vettem, nekem szabványos billenytűzet/egérnek ismeri fel a win és a linux is, gondolom simán menni fog az rp-vel is majd.
ilyen távirányítóm van.

[ Szerkesztve ]

(#870) Zefír válasza PistiSan (#869) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem is volt egy ilyenem.. nekem nagyon nem feküdt.. elis adtam másnap..

(#871) azbest válasza PistiSan (#869) üzenetére


azbest
félisten

Ja most 6 hét volt, régebben 2-3 hét alatt itt volt. De most valami nagy átalakításokat csinálnak annál a konkrét webshopnál. A sárkány éve dolog is belassított pár dolgot, majdcsak beindulnak már. Most látom, hogy 8GB is van 9 dolcsiért [link]

Hasonló távirányítót láttam én is: pont olyan [link], dizájnosabb [link]

[ Szerkesztve ]

(#872) Zefír válasza azbest (#871) üzenetére


Zefír
őstag

Amazonon 5dodo egy 16gb-os, de 15 dodo a pk. LOL

(#873) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Távirányítóra esetleg egy olcsó alternatívák lehetnek az okos telefonos appok/irányítók.
Pl. http://itunes.apple.com/us/app/xbmc-remote/id289316916?mt=8 De van belőlük is egy tucat. Igaz, lehet nem annyira kényelmes, de működőképes dolog.

(#874) fo_di válasza PistiSan (#869) üzenetére


fo_di
őstag

ebayen láttam ezt már 4.84 dollárért is ingyen postával hong kongból :)
és ha már az almára való xbmc remote is itt van, akkor beteszem a robotosat is: official xbmc remote

egyébként most nekem is bűn lassú a posta hong kongból, régen 2 hét volt, most 5-6 körül van (makaóról bezzeg 1 hét alatt ideért nemrég a cucc)

[ Szerkesztve ]

(#875) moli.hu válasza fo_di (#874) üzenetére


moli.hu
őstag

kinai ujev miatt feltorlodtak, de ez minden evben igy volt, nalam is

(#876) vamzi


vamzi
őstag

Szerintem én meg egy ilyen vevőt fogok csinálni. Már csak a távirányítót kell megtalálnom...már ha nem akarok apple távirányítót használni. Már elvileg úton is van a hangkártya.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#877) PistiSan válasza vamzi (#876) üzenetére


PistiSan
addikt

Anno én is nézegettem hasonló cikkeket, de ráment egy csomó időm, és inkább kiadtam érte egy kis pénzt, és nem kell semmit beállítani hozzá, bedugom és működik.
Perszer ha minden meg van hozzá, akkor hajrá :)

(#878) Komplikato válasza Zefír (#868) üzenetére


Komplikato
veterán

Direkt nem NAS-t írtam, mert azok még most is drágák, és ott elveszne az RP lényege az olcsósága. De nyilván az még jobb megoldás. Ha túl sokat dugdossák az USB-s kütyüket, az nem tesz jót az eszközöknek, másrészt az RP-n nincs olyan marha sok USB, a Hub meg újabb hibaforrások és hajtépés okozója lehet.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#879) Komplikato válasza fo_di (#874) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez megy BlueToothon is vagy csak Wlan--on? Lehet vak vagyok, csak nem láttam a leírásában. :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#880) paperboy válasza Komplikato (#878) üzenetére


paperboy
senior tag

Egy kis usb hosszabbító kábel, és probléma megoldva...

(#881) fo_di válasza Komplikato (#879) üzenetére


fo_di
őstag

nem kér bluetooth-hoz engedélyt, csak wifihez, szóval szerintem wifiről megy, de le kell tölteni, ki kell próbálni (xbmc nélkül is be lehet lőni a telefonos felét, aztán az optionsből kiderül, hogy van-e benne bt támogatás)

(#882) Zefír válasza Komplikato (#878) üzenetére


Zefír
őstag

Nem igazán látom most a router, rp, és Nas közt az összefüggést, :DDD
Jó értem persze, RP+ router, amire háttértár rákötve, de ha azt nézed, most csak saccolok, 15k egy router, 13 az RP, 20k a külső, az már majdnem 50k.
Viszont pl ami most megjelent NAS synatech vagy mi, lehet h nem így írják, az 25k, + a hdd 20k az is 50 körül van, viszon a hálozaton való adat megosztáshoz jobb mint egy routerre kötött háttértár, persze felhazsnáló függő, van aki nem használná ki az ftp elérést meg ezeket.. annak elég a routeres.
Viszont ez már csak rá csatlakoztatható a médiacenterre, nem feltétlenül a része.
És a NAS-t is rá lehet kötni RP-re. Akkro viszont full luxus van, és 63k-d repült is ;]

(#883) fo_di


fo_di
őstag

közben megjött a wifi és bluetooth adapterem
hát lesz vele dolgom hegeszteni szerintem: vista alatt a bluetooth problémás, de 7 alatt talán jól megy, remélem, linux alá is jó lesz valahogy
viszont a wifi adapterrel még mindig küzdök, hol felismeri, de nem aktiválja a windows, hol fel sem ismeri... amikor felismeri, akkor is mac szám nélkül írja a tulajdonságok fül. szóval ezzel még lesz pár köröm, hogy működtessem

melyik linuxon tudnám legegyszerűbben kipróbálni? valami kisméretű kellene, ahol nem kell sokat kukáznom a parancssorban ezzel

(#884) fo_di válasza fo_di (#883) üzenetére


fo_di
őstag

még egy, az normális, hogy fél óra után szinte éget az usb wifi adapter? én mondjuk nem gondolnám annak, és a mellette lévő bluetooth meg jéghideg. lehet, ez lenne az oka a hibájának?

[ Szerkesztve ]

(#885) Fooler89 válasza fo_di (#883) üzenetére


Fooler89
őstag

Mondjuk egy live ubuntuval?
Felteszed pendrivera és arról bebootolsz. Unetbootin ami a segítségedre lesz.

[ Szerkesztve ]

(#886) moli.hu válasza fo_di (#883) üzenetére


moli.hu
őstag

livecd es virtualbox kifejezesere ajanlanek keresest. igy nem kell particiora installalnod

egetes normalis, legalabbis az enyem es kollegame is olyan.

[ Szerkesztve ]

(#887) fo_di


fo_di
őstag

mai levél az rs componentstől:

Raspberry Pi - legfrissebb információk

Mint előző hírleveleinkben értesítettük Önt, jelenleg folyamatban van a Raspberry Pi tesztelése.

Eddig összesen 2 000 terméket küldtünk a Raspberry Pi Alapítványhoz Cambridge-be tesztelésre. (ld. a képeken)
Az RS és a Farnell együtt dolgoznak az Alapítvánnyal annak érdekében, hogy felgyorsítsák a tesztelés folyamatát és biztosítsák a biztonsági előírások betartását.
Amint az Alapítvány kiállította a megfelelőségi tanúsítványt, megtörténhet a termékek első tételének kiszállítása.
Az RS weboldalán hamarosan megnyitjuk a Raspberry Pi webáruházat, melyen keresztül a várólistán szereplő ügyfelek első csoportja feladhatja megrendelését.
Amint ezen rendeléseket lebonyolítottuk, a várólistán szereplő következő csoporttal vesszük fel a kapcsolatot. GYIK
A Design Spark elektronikai tervező közösségünkön belül sok Raspberry Pi-re vonatkozó értekezést, ötlet- és információcserét követhet. Csatlakozzon Ön is! A legújabb fejlemény a közösségen belül a Pi Perspectives nevezetű blog részleg, melyen belül tudósok és kutatók osztják meg véleményüket és ötleteiket a Raspberry Pi-re vonatkozóan. Továbbá a Raspberry Pi kísérletező készletre vonatkozó információkat is talál.

Fejlesztők számára INGYENES NYÁK-tervező eszközt kínálunk - DesignSpark PCB -, mellyel már számos díjat nyertünk világszerte, és melyet egyre több fejlesztő használ NYÁK prototípus tervezésére, mely kiválóan alkalmazható a Raspberry Pi-vel.

Üdvözlettel:
RS Components

(#888) hdman


hdman
őstag

Tegnap én is "előrendeltem". Eddig szkeptikus voltam, nem hittem volna, hogy lesz belőle valami. Most már talán pislákol egy kis halvány fény az alagút végén...

Sopron city :)

(#889) moli.hu válasza hdman (#888) üzenetére


moli.hu
őstag

..csak ki ne deruljon, hogy az a pislakolo feny, ami fele haladsz, valojaban alaguttűz.

(#890) azbest válasza moli.hu (#889) üzenetére


azbest
félisten

a vonat

(#891) hdman


hdman
őstag

Azért a blogos képek elég biztatóak:) Csak az a gáz, hogy az első 10k ba tuti nem esek bele, a második ütem meg ki tudja mikor indul...

Sopron city :)

(#894) fo_di válasza hdman (#891) üzenetére


fo_di
őstag

rögtön az első 10ezer után jön a második és többi ütem, igazából csak a compliance teszt zöld jelzésére várnak, a gyárban már készen állnak a következő sokezer darabra
a fórumukon olvastam tegnap, hogy jól halad a munka, és ha már egy egész hétre éjjel-nappal övék egy tesztüzem, akkor gyorsan megszerzik az eu, usa, ausztrál és kanadai szabványokat is
a zavarkibocsátási tesztek jók, most a zavartűrésit csinálták elvileg ma

ja és néhány eben által választott fejesztőbrigádnak kiküldenek lassan egy adag lapot, hogy jól haladjon a fejlesztás a végleges startra

[ Szerkesztve ]

(#895) hdman válasza fo_di (#894) üzenetére


hdman
őstag

Köszi az infót! Ha bármi érdekeset hallassz, jöhet!

Sopron city :)

(#896) szabi__memo válasza fo_di (#894) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mit értesz végleges start előtt? Már kiadták volna eddig is,kész kéne lenni vagy mire gondolsz:

(#897) fo_di válasza szabi__memo (#896) üzenetére


fo_di
őstag

Azt ertem alatta, amikor mindenki megkaphatja, nem csak a fejlesztok es az az egy, aki nyert a farnelltol egy majdnem vegleges valtozatot

(#898) szabi__memo válasza fo_di (#897) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor nem ertem, milyen fejlesztes nincs meg kesz a 'vegleges startra' annak ellenere, hogy mar csak tesztekre varnak es kiadta kvolna a lapokat.

(#899) fo_di válasza szabi__memo (#898) üzenetére


fo_di
őstag

a külső szoftverfejlesztő csapatok, akik mindenféle portokat/disztrókat adnak majd ki a hivatalos ubuntun és debianon kívül

(#900) fo_di


fo_di
őstag

új infó twitterről:
We hope keep your fingers crossed to be done with testing today we may be working into the evening We'll put up a post when we're done.

úgyhogy szurkoljunk, hátha belátható időn belül elkezdik a terjesztést :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.