Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) fo_di válasza D@reeo (#742) üzenetére


fo_di
őstag

ezekre szinte majdnem mindre jó lesz az openelec distro, ami kb. 80 megás lesz készen
van benne xbmc, samba vagy valami hasonló fájlmegosztás, van hozzá torrent kliens is beépíthető modulként (transmission)
openelec.tv
az airplay is működik raspin, itt be is mutatták

más:
mit gondoltok, a ledek fényét mivel lehetne elvezetni? mert valószínűleg nem tudom majd úgy forgatni a lapot, hogy pont megfelelő helyen legyenek az előlapi helyhez, így valahogy vezetni kéne a fényt
neten néztem, hogy egyesek toslink kábelt akarnak szétszabdalni (elvileg üvegszál), én valami formázott plexin gondolkoztam
mit gondoltok, melyik lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

(#752) vamzi válasza fo_di (#751) üzenetére


vamzi
őstag

Plexivel. Nekem ezért lesz plexi a háza, hogy a fényeket elvezessem oda, ahol én szeretném tudni őket.

(#753) fo_di válasza vamzi (#752) üzenetére


fo_di
őstag

okés, hogyha egy tömb plexiből akarom megfaragtatni az elemet, ami mindegyik led fényét viszi, akkor melyik részét marassam? azt amelyik viszi a fényt, vagy ami elzárja a sávokat egymástól? (tehát hogy legyen zebramintás?)

(#754) D@reeo válasza vamzi (#746) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Természetesen külön-külön, egy időben csak 1 adott feladatkört kéne ellátnia, de úgy, hogy az összes eszköz egy rendszeren belül legyen. Szóval ne kelljen memóriakártyát cserélgetni, ha éppen filmezni akarok és nem fájlokat elérni.
Magyarán, ha kiadják pl az XBMC-s rendszert, akkor arra utólag tudok telepíteni alkalmazásokat?
Amit fo_di kolléga linkelt rendszert, az jónak néz ki, mert kb mindent tud amire nekem szükségem lenne.
Airplayt tudom, hogy készítenek hozzá, csak azt nem tudom, hogy ez is külön telepíthető alkalmazás lesz, egy külön linkux disztribúció.

(#755) fo_di válasza D@reeo (#754) üzenetére


fo_di
őstag

megnéztem, elvileg az airplay is benne van az openelecben, de néhány eszközre szánt disztrójában panaszkodnak rá, hogy nem az igazi
gondolom, majd adnak ki fixet hozzá, mire elkészül a raspi port

(#756) vamzi válasza D@reeo (#754) üzenetére


vamzi
őstag

Ha mindenes rendszer kell, akkor szerintem a legegyszerűbb egy debian. Vagy ha vállalkozó szellemű vagy, akkor az openelec. Én még nem döntöttem el, hogy melyiket is akarom. Szerintem mindkettő lesz rajta, amíg végleg el nem döntöm :D

(#757) moli.hu válasza fo_di (#751) üzenetére


moli.hu
őstag

en toslinket hasznalnek, a plexinel nagy a veszteseg.
itt egy toslink kabel, ami pont eleg lesz es olcso, en hasznalok ilyet, mukodik.

(#758) vamzi válasza moli.hu (#757) üzenetére


vamzi
őstag

ez egy optikai kábel? amúgy, ha méterekre vinném a fényt, akkor lenne nekem értelme, de kb 2-5cm lesz nekem a fény útja. Az meg nem baj, ha feszít az erejéből. Úgy sem szeretem, ha durván villódzik valami mellettem.

(#759) fo_di válasza moli.hu (#757) üzenetére


fo_di
őstag

de 5 ledhez is elég gazdaságos? mert csak max 5-10 centi lenne ledenként
vagy ha felszabdalok egy kábelt, azt mivel lehetne rögzíteni a ledeken? mert akkor gondolom, valami sötét papírral kitakarom a közüket, hogy ne dumáljanak be egymásnak, a kábel maga meg szigetelt (beborított)

(#760) PistiSan


PistiSan
addikt

Talán én vagyok itt az egyedüli, akit igazán nem érdekel az hogy milyen dobozban lesz, csak jöjjön már meg, és hagy tudjam kipróbálni!
Tudomásom szerint az első 10000-ből még senki sem kapott, nem értem akkor mire is volt jó nekik ez a 29.-i dátum.

(#761) fo_di válasza fo_di (#759) üzenetére


fo_di
őstag

a gazdaságosságát úgy értem, hogy darabolható, akkor is jó lesz? vagy kéne a dugó a végére, hogy igazán jó legyen?

(#762) Zoja™


Zoja™
őstag

Lehet láma a kérdés: Ez ugye ARM alapú,ha már megcsinálták rá pl. a Fedorát, akkor ezt az OP-rendszert nem lehet átűltetni egy mezei Tablet-re?

(#763) moli.hu válasza fo_di (#759) üzenetére


moli.hu
őstag

ez 50cm, feldarabolod, boven eleg. rogziteshez es arnyekolashoz szigszalag, befedve az eredeti ledet is. dugo nem kell

[ Szerkesztve ]

(#764) fo_di válasza moli.hu (#763) üzenetére


fo_di
őstag

na akkor majd ezt kipróbálom :)

(#765) freeubi válasza PistiSan (#760) üzenetére


freeubi
csendes tag

Szerintem: még február volt, akkor jött ki a win8 béta, meg kellet kezdeni az előrendeléseket.

(#766) Fooler89 válasza Zoja™ (#762) üzenetére


Fooler89
őstag

A fedora is elkezdtett portolni arm-re, azaz, ha nem az rpi-s verziót, de a többi arm-est portot lehet majd telepíteni.
Az már megint kérdéses, hogy a piacon lévő cégen, hogy próbáljak majd ezt meggátolni.
Ez a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#767) PistiSan


PistiSan
addikt

Ezt olvassátok el :) A srácok is látnak fantáziát a cuccban.
[link]

(#768) Zoja™ válasza PistiSan (#767) üzenetére


Zoja™
őstag

Ezek nem normálisak... :DDD Világűr határán Drone-okkal? :DDD

(#769) azbest válasza Zoja™ (#768) üzenetére


azbest
félisten

Majd megint szaporodnak az ufó észlelések, mint a hidegháború derekán :K

(#770) Zoja™ válasza azbest (#769) üzenetére


Zoja™
őstag

Akkor most már nem csak az Angry Birds fogja a NASA-t tanácsadóként kérni, hanem a Pirate Bay is...Milliárdos, hiper-szuper titkos kerámiaötvözetek és egyéb alkatrészek. Lehet hogy olyan magasságban nincsenek komplexebb időjárási tényezők, de szerintem az ex-megaupload vezérek összes vagyona kevés lenne ahhoz, hogy a ,kütyü" thermoszféráig elviselje a hőkülönbségeket. ( -120 foktól 2000 fokig )
OFF vége...

(#771) fo_di


fo_di
őstag

erről mit gondoltok?
elvileg 5V, 2.1A teljesítményű ipad töltő. vajon ki lehet ennyit tényleg venni belőle, vagy csak parasztvakítás ez a számadat?

(#772) Kommy válasza fo_di (#771) üzenetére


Kommy
veterán

Ha eredeti lenne akkor ki lehetne, de ez egy utánzat csak, így ez nagyon kérdéses.

(#773) vamzi válasza fo_di (#771) üzenetére


vamzi
őstag

Hát, ha ki is adja magából, akkor meg szerintem erősen tűzveszélyessé válik. Bár kitudja. A fali iTöltőm nekem is kínaji, de semmi baja :D De mire kell a 2A áram?

(#774) ArchElf válasza fo_di (#771) üzenetére


ArchElf
addikt

Samsung Galaxy Tab töltője is pont ekkora és 5V2A-es.
De vettem ennél kicsit kisebb kínait is, amin szintén kijön két amper.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#775) Kommy


Kommy
veterán

Én kaptam ma is egy e-mail a farnell UK-tól amiben emlékeztetnek a késésre. Tehát kaptam egyet 16.-án megy ma is (20.-án), hogy május elején fogom megkapni április 16 helyett.
kép

(#776) fo_di válasza vamzi (#773) üzenetére


fo_di
őstag

akár külső vinyót is elbírna a 2A, meg lenne benne bőven tartalék (ha már 750mA kell csak a pinek)
a farnelltől én is kaptam megint egy levelet, ebben már nem gratulálnak, de lényegében ugyanaz mint az előző
az rs meg felszívódott, vagy hírzárlat van, vagy nem tudom, de egy mukkot sem írnak vissza majd egy hete... holnap reggel szerintem feltelefonálom őket, hogy mi a helyzet (mert azt mondták, tájékoztatni fognak, hogy mit kell csinálnom, ha írtak, hogy ott elsőkörös vagyok, de 2 hete egy mukk nem jött arra sem)

[ Szerkesztve ]

(#777) Ruuwa válasza Kommy (#775) üzenetére


Ruuwa
tag

Dettó.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#778) ArchElf válasza Kommy (#775) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem június elejét írtak :(

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#779) vamzi válasza ArchElf (#774) üzenetére


vamzi
őstag

Nyilván nem a mérettel van a bajom, hanem azzal, hogy után gyártott.

(#776) fo_di:
Az addig rendben van, viszont hiába lesz meg az áramod, a feszültséged nem lesz meg. 12V kell a háromfeles vinyónak.

[ Szerkesztve ]

(#780) fo_di válasza vamzi (#779) üzenetére


fo_di
őstag

arra a fajtára gondoltam, ami 2 usb porton keresztül szed áramot

(#781) fo_di


fo_di
őstag

ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy az rs components telefonos ügyfélszolgálat nem tud továbbra sem semmit arról, hogy mikor lehet majd leadni a végleges rendeléseket...
nagyon kedves volt a hölgy a telefon túlvégén, de sajnos semmit nem tudott mondani

(#782) vamzi válasza fo_di (#780) üzenetére


vamzi
őstag

Az akkor csak 2,5-es meghajtó. a 3,5ösnek kell a 12V.

(#783) fo_di válasza vamzi (#782) üzenetére


fo_di
őstag

még nem vettem hozzá semmilyen hdd-t/racket, de a lehetőségre érdemes lehet készülni. egy konnektor azért praktikusabb, mint egy kupacnyi, de akkor majd 2.5öset veszek hozzá (köszönöm a felvilágosítást, ezt eddig nem tudtam, hogy csak a 2.5ösnek elég a 2usb)
egyelőre a galaxy s töltőmről tervezem futtatni, az éppen 5V 700mA teljesítményű

(#784) vamzi válasza fo_di (#783) üzenetére


vamzi
őstag

Az USB szabvány szerint 500mA-t adhat le. Kivétel ez alól a poer USB, ami akár több mint 1A-t is leadhat. De ez a csatlakozó inkább csak a prémium lapokra jellemző, illetve az apple termékekre. És emiatt kell a 2 usb, mert az 500mA kevés a HDD-nek. Viszont az >5V1A-es tápról mehetne neki direktbe az 5V és csak a kommunikációért felelős ereket kötnéd be az USB-be. Nekem ha kell majd az áram, akkor van itthon egy 12V6A kapcsolóüzemű tápom, amiről majd 3 eren viszem be a raspiba a GND-t +5V és +12V-ot. És én nagy vinyókat fogok használni, mert abból kb korlátlan mennyiséggel rendelkezem.

(#785) fo_di válasza vamzi (#784) üzenetére


fo_di
őstag

most találtam az aprón néhány ehhez hasonló csodát, nem túl horror áron 6GB (hasonló sd kártyákkal partiban van az ára):

elvileg cf-kártya dugóval rendelkező hddk, swappolni pont jó lenne egy ekkora példány (meg a rendszer is elférne rajta), ez sokkal jobban tolerálná, mint az sd kártya

[ Szerkesztve ]

(#786) ArchElf válasza fo_di (#785) üzenetére


ArchElf
addikt

Csakhogy SD != CF...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#787) vamzi


vamzi
őstag

Most írta a Pete Lomas, hogy ha az USB biztosítékait kiiktatjuk, akkor képes az usb leadni több mint 500mA-t. A deszka kibírja, így viszont csak a 700mA-es főbiztosítéka marad meg mint védelem.

(#788) moli.hu válasza vamzi (#787) üzenetére


moli.hu
őstag

kepes, de akkor mi van, ha megterheled a procit? leall az 500mA-t igenylo usb-eszkozod?

(#789) vamzi válasza moli.hu (#788) üzenetére


vamzi
őstag

Erre nem tért ki. Amúgy csak érdekességképpen írtam, mivel most ment a téma az USB áramellátásról. Alapból egyébként 140mA-t képes leadni az USB. Én aktív USB hubot használnák mindenesetre.

(#790) fo_di válasza ArchElf (#786) üzenetére


fo_di
őstag

azt tudom, hogy a cf és az sd nem ugyanaz, de a belső sdre lehet majd úgy tenni a rendszert, hogy csak a feltétlen minimum kerüljön az sd kártyára, a többit már külső meghajtóról töltse. egy normális sebességű kártyaolvasóval meg lehet utána ezt usbről használni (swappolni szerintem csak beállítás kérdése, hogy az ember hova rakja a swappot, de a rendszer is megoldható így)

(#791) ArchElf válasza fo_di (#790) üzenetére


ArchElf
addikt

Így ok.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#792) fo_di válasza ArchElf (#791) üzenetére


fo_di
őstag

mit tudtok? a noname olvasók mennyire használják ki az usb elméleti sebességét? vagy a drágák mennyivel gyorsabbak a "szutykoknál"? megfelelően használható lenne egy ilyen 2 dolláros fityfene az ebayről? vagy túl lassú lenne?

[ Szerkesztve ]

(#793) moli.hu válasza fo_di (#792) üzenetére


moli.hu
őstag

vagy a drágák mennyivel gyorsabbak a "szutykoknál"?

itt kb latszik

(#794) fo_di válasza moli.hu (#793) üzenetére


fo_di
őstag

jól értelmezem, hogy usb 2esből lényegében tökmindegy, hogy a 2 dolláros szutykot, vagy a 20 dolláros márkásabbat veszem meg?

(#795) moli.hu válasza fo_di (#794) üzenetére


moli.hu
őstag

szereny velemenyem szerint nem, mivel a szamok lefele skalazodnak (usb3->2), az aranyok maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#796) fo_di válasza moli.hu (#795) üzenetére


fo_di
őstag

az usb 3as olvasók nyilván gyorsabbak, de a 2esek között én nem látok eszeveszett különbséget (a media-tech hurricane alattiak az usb 2esek)
3ast nyilván felesleges tenni a raspiba, ahol összesen usb2 van, és ráadásul ugye a lan is ugyanazon a buszon van rajta

(#797) moli.hu válasza fo_di (#796) üzenetére


moli.hu
őstag

jaigen, jol ertelmezed :)

(#798) moli.hu


moli.hu
őstag

jol ertem, hogy tovabb csuszik a dolog?

ekozben a 4-es metro-kocsi sikeresen teljesitette a probafutast.

(#799) Zoja™ válasza moli.hu (#798) üzenetére


Zoja™
őstag

Biztos, hogy tovább csúszik, mert engem tegnap hívtak a Farnell-től, ogy május vége, június eleje körül érkezik meg a készlet.

(#800) Ruuwa


Ruuwa
tag

Furán hangozhat, de a Diablo 3 hamarabb fog megjelenni. Azért ilyet se sűrűn lehet olvasni. ;]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.