Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) DarkByte válasza szabi__memo (#50) üzenetére


DarkByte
addikt

Igazából az lenne az érdekes hogy mi az a program amit a demók alatt mutatnak. Parancssorból indul és 1080p videót visz, gyanítom valamilyen mplayer variáns lesz. XBMC mire épít? Mert ha mplayer-t tud használni és a demókban is tényleg ez van akkor lehet nem is akkora mágia megcsinálni. nVidia-s cuccoknál a VDPAU támogatás nem volt meg sokáig a lejátszó programok részéről.

[ Szerkesztve ]

(#52) szabi__memo válasza DarkByte (#51) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajna nekem a linuxos xbmc-ről fogalmam sincsen :(

(#53) Vladi válasza szabi__memo (#50) üzenetére


Vladi
nagyúr

1080p30 H.264 high-profile decode
Ilyen van benne.

Igen az mplayer valószínű, a videón nem lehet kivenni, hogy mivel játssza le.
A wines xbmc elvében alig különbözik a winestől.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Én olyat szeretnék csinálni belőle, hogy hálózatról játsza le a FulHD-s filmeket. Gondolom ilyet lehet csinálni belőle. :F Távirányítóval vagy vezetéknélküli bill-el szeretném irányítani.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55) Vladi válasza tupacamaru (#54) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezt azrét még gondold át, nem biztos, hogy bírná a dolgot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#56) PistiSan válasza Vladi (#55) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha mondjuk egy samba szervert futtat a kütyün mert a tv-je vagy a lejátszója tudja használni, akkor a hálózati másolási sebesség lesz a mérvadó. Na most 100Mbites kártya van rajta ami 8mb-al másol majd elvileg, ez elég kell hogy legyen a filmek túlnyomó részénél. Nem lesz itt gond vele, csak már lehetne rendelni belőle mert nagyon hiányolom :))
Igazából a processzorra leszek kíváncsi mit tud, kibírnék még pár mhz-et pluszban egy kis hűtőbordával.

(#57) Destr4ct válasza Vladi (#35) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Igen, nekem is úgy tűnik Tehát eleinte a szállítás fog US-ből ill. UK-ból történni. Arról, hogy hova szállítanak, korlátozásra utaló dolgot nem olvastam.

What can change the nature of a man?

(#58) DarkByte


DarkByte
addikt

Lehet licitálgatni a béta lapokra: [link]

(#59) tupacamaru válasza DarkByte (#58) üzenetére


tupacamaru
veterán

10 darabot tesznek fel egyszerre? Hát abból nem nagyon fog nekem jutni. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60) tupacamaru válasza tupacamaru (#59) üzenetére


tupacamaru
veterán

[link] :Y :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#61) PistiSan válasza tupacamaru (#60) üzenetére


PistiSan
addikt

Jól látom hogy ott egy tizedes vessző van? :Y

(#62) tupacamaru válasza PistiSan (#61) üzenetére


tupacamaru
veterán

Sajnos a tizedes az a pont. ;]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#63) PistiSan válasza tupacamaru (#62) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezt most ki árulja végül is? Szétosztottak 100db-ot ha jól emlékszem és azokat tesztelték, most hogy vége a teszteknek meg eladják?
Ha én kapok egyet csak úgy az utolsó gondolatom lenne eladni. :K

(#64) szabi__memo válasza tupacamaru (#60) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez de nem normalis

(#65) Vladi válasza tupacamaru (#59) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, ez egy darab. a 10-es számú. Igazi kuriózum, azért ennyi.
A sorozatgyártás még csak most kezdődik majd.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#66) szabi__memo válasza Vladi (#65) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azert eleg beteg aki ennyit kiad ezert. Mar majd fel milla

(#67) tupacamaru válasza Vladi (#65) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azt én is tudom hogy ez egy darab, de az lehet hogy ez kuriózum de aki ennyit ad egy 5k cuccért az idióta.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#68) PistiSan


PistiSan
addikt

Szerintetek kapunk mi az első 10000 darabból januárban? Nekem úgy tűnik van rá érdeklődés rendesen.

(#69) DarkByte válasza PistiSan (#68) üzenetére


DarkByte
addikt

Kevés esélyét látom. Próbálkozni azért lehet :)

tupacamaru: Pedig biztosan meglesz az a pár fanatikus. :D

[ Szerkesztve ]

(#70) tupacamaru válasza DarkByte (#69) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ja, már megy a 9. sorszámúnak a licitje is.

Ha valaki venni akar ahhoz betársulnék ha még tartani fogja a 35$-os árat.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#71) PistiSan válasza tupacamaru (#70) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom mennyiért postáznak külföldről vagy hogy is van ez, de ha drágán akkor azt is megcsinálhatnánk hogy többen összedobjuk a vételárat és akkor a posta is osztódna.
Csak ki az akire ilyet rá merünk bízni? :U

(#72) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Én is szemezgetek a cuccal, tuti rendelni fogok belőle, ha lesz. Már meg is van a helye, egy TV mellett fog ketyegni médialejátszóként. Eddig egy sima desktop gép volt erre, de az azért elég pazarló ehhez képest. :)

Ellenben azt nem tudom milyen Linuxot kellene rávarázsolni, mert anyámék miatt GUI is kelleni fog. Ahhoz meg azért 256 mb ram elég sovány. Nézni kellene valami pehelysúlyú Linuxot. :)

Postaköltség nem tudom mennyi lesz, elég sokat rendelek dolgokat külföldről, olyan 5 ezerből (vagy kevesebből) szerintem meg kellene állni.

(#73) PistiSan válasza n00n (#72) üzenetére


PistiSan
addikt

Debian jó rá ha minden igaz, van hozzá takarékos GUI is, ebben a videóban felrakja a srác a guit, kár hogy neki nem adtak egy próba darabot ha már ennyit videózik róla :).
[link]
16:50-től látható a GUI.
Ha rendelsz külföldről ilyet szerintem társulnánk hozzád páran.

(#74) PistiSan válasza PistiSan (#73) üzenetére


PistiSan
addikt

Még 1 video, kicsit többet mutat a felületből (lejárt a szerkesztési idő)
link

(#75) sekli


sekli
addikt

Sziasztok,

Mit gondoltok, DVB-T vételére alkalmas lehet USB-s vevővel?

Én is csatlakozom, ha valaki rendel!

(#76) DarkByte válasza sekli (#75) üzenetére


DarkByte
addikt

Igazából az a kérdéses hogy olyan Linux-os DVB lejátszó van-e ami a hardveres H.264 dekódert tudja használni. Mert egyébként szerintem az 1080i-s adókhoz kevés a CPU. Ezt a kérdést egyébként korábban én is felvetettem.

(#77) n00n válasza PistiSan (#74) üzenetére


n00n
őstag

Azért VBox nem mérvadó nálam. Jó lenne látni, hogy magán a vason miképpen döcög el egy LXDE-s debian pl. :)

(#78) PistiSan válasza n00n (#77) üzenetére


PistiSan
addikt

Elvileg ez itt egy raspberry pi amin hd filmet játszanak le, majd a videó végén látni a grafikus felületet is egy pár mp-re :( valami videót tényleg dobhatnának fel erről a grafikus felületről hogy milyen sebességgel fut. A grafikus felületről megnyitva egy videót vajon ugyan úgy lejátszaná a hd filmet?
Ritkán nézek HD-t de néha össze akadok egy két 720p filmmel, ha azt viszi grafikus felület mellett akkor én már boldog vagyok.
[link]

(#79) ZCoyote válasza PistiSan (#73) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ebben a videóban egy sima x86-os debian-lxde telepítést mutatnak be. Mi köze van ennek a raspberry-hez? :U

Romani ite domum.

(#80) PistiSan válasza ZCoyote (#79) üzenetére


PistiSan
addikt

Annyi köze van csak hozzá, hogy arra is ilyen linux megy majd (nyilván nem x86-os), és ez a grafikus felület szerintem, mármint ha a tesztelői gépen ez volt gondolom majd ezeken is ez lesz. Legalábbis én ezzel fogom majd használni elsőre, aztán majd meglátjuk hát ha találnak ki jobbat, sok lehetőséget látok ebben a cuccban.
Nem akarok én vitázni erről, majd ha kézhez kapok egyet akkor felveszem neked szívesen a telepítést :)

[ Szerkesztve ]

(#81) ZCoyote válasza PistiSan (#80) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én sem akarok vitázni csak nem láttam semmi különlegeset a videóban. Písz!

Romani ite domum.

(#82) n00n válasza ZCoyote (#81) üzenetére


n00n
őstag

Ez leginkább olyan embereknek készült gondolom, akiknek nehézkes egy Linux telepítés, ráadásul ezzel a régi fajta Debian telepítővel.

(#83) n00n


n00n
őstag

Támadt egy ötletem. Egy ismerősömnek nem rég jött meg a rendelt napelemes telefontöltője, ami vígan feltölti neki a telefonját. Az elem olyan 5V körüli feszültséget hoz létre. Nem vagyok nagy elektroműszerész (sőt :D ), de ha jól veszem ki az RPi FAQ-jából, akkor egy 5V-os microUSB-vel lehet majd hajtani a kicsikét. Akkor ezek szerint akár egy ilyen napelemes cuccal is mehet. Vagy ennek stabil 5V kell, a napelem meg ingadozik?

(#84) Vladi válasza n00n (#83) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az ingadozás része a kérdéses inkább, de igen 5 volt kell neki. Elvileg lesz hozzá elemes energiaforrás is.

:D

Telepítéshez: Azért itt nem hagyományos bebootol a cd telepítés lesz. Gyakorlatilag az alap rendszer image fájlját kell majd rátenni a memória kártyára. Az direktbe bootol, majd onnan lehet hegeszteni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#85) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Aki médialejátszóként akarja használni, annak talán jó választás lesz majd az XBMC.
Azt írták a raspberrypi.org-on, hogy az XBMC-sek dolgoznak a portoláson egy alfa lappal.

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#86) DarkByte válasza Destr4ct (#85) üzenetére


DarkByte
addikt

Helyes-helyes. :K

(#87) szabi__memo válasza DarkByte (#86) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem hiszem, hogy most lesz kész...

(#88) PistiSan válasza Vladi (#84) üzenetére


PistiSan
addikt

Vinyóra rá lehet majd rakni ezt az image fájlt? Ha már úgy is lógni fog rajta egy vinyó usb-n, nem látom értelmét memória kártyát venni pluszba.
Ezen a lapon nem lesz valami bios? Esetleg egy olyan opciót amivel beállítod honnan szeretnél bootolni?

(#89) Vladi válasza PistiSan (#88) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg. De a kártya elengedhetetlen lesz. Max arra teszel egy rendszerbetöltőt, akkor tudsz hdd-ről is bútolni. bios nem tudom, szerintem nem lesz. Ez azért nem egészen olyan, mint egy asztali alaplap.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#90) Vladi válasza PistiSan (#88) üzenetére


Vladi
nagyúr

link. Itt a lényeg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#91) DarkByte válasza Vladi (#90) üzenetére


DarkByte
addikt

A GPU indítja a rendszert, az igen. :Y

(#92) Vladi válasza DarkByte (#91) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah. azt még homályos, hogy hogy kapcsolod be? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#93) tupacamaru válasza Vladi (#92) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y Jó a kérdés. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#94) n00n


n00n
őstag

Gondoltam, hogy nem nekünk egyszerű embereknek szánják ezeket az árveréseket. De azért ennyire brutálisan nagy összegekre nem számítottam.

(#95) Destr4ct válasza n00n (#94) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Az az igazság, hogy ők sem számítottak rá (ld. legújabb poszt a honlapjukon)

What can change the nature of a man?

(#96) Vladi válasza Destr4ct (#95) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyon sikeres reklámkampányt csináltak, az biztos. Eléggé nagy hipe lett a garázsprojektből. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#97) szabi__memo válasza Vladi (#96) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"Remélem" felnyomják cserébe az árat is, ha már ekkora a kereslet...

(#98) n00n válasza szabi__memo (#97) üzenetére


n00n
őstag

Nem lenne túl etikus lépés és én egyáltalán nem tartom valószínűnek...

(#99) DarkByte


DarkByte
addikt

Volt már olcsó netbook/tablet projekt amelyre elképesztően alacsony árat mondtak (nevet már nem tudnék mondani), csak aztán mire értékesítésre került a sor ebből semmi sem maradt. Bízom benne hogy itt másként lesz de én már nem lepődöm meg semmin.

[ Szerkesztve ]

(#100) Vladi válasza DarkByte (#99) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondjuk itt már jön le a futószalagról, úgyhogy máshogy lesz. :D
De csak 100 dolláros lapotopnak hívták azt a projektet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.