Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) moli.hu válasza szabi__memo (#150) üzenetére


moli.hu
őstag

az XBMC eroforrasigenyesebb a tobbi mediaserver-nel, lehet jobb egy alternativa

[ Szerkesztve ]

(#152) szabi__memo válasza moli.hu (#151) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Melyik képes h264 gyorsítást kihasználni a PI-n?
Nem vagyok nagy linux guru

(#153) pacman789


pacman789
aktív tag

seedelésre használnám 300torrent könyékén + nyomtatószerverként, gondolom ennek megfelel ez az erőforrás nem?

[ Szerkesztve ]

(#154) DarkByte válasza szabi__memo (#152) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha megnézted a videót, elmondják hogy az XBMC port már most használja a hardveres H.264 dekódolást az OMX API-n keresztül. Mutatja is a fickó az OSD-n.

#153: szerintem elbírja. Nekem az N270-es Atom-al szerelt kis gépem is visz elég sok torrent-et Transmission Daemon-nal és jellemzően 10% alatt van a terhelés. A kérdés inkább az hogy hogyan oldod meg a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#155) szabi__memo válasza DarkByte (#154) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én pont a h264-en túl gondoltam, VC1, xvid, stb. Csak a H264-et látom egyedül, hogy tudja.
Sehol nem találtam semmi más infót.

(#156) DarkByte válasza szabi__memo (#155) üzenetére


DarkByte
addikt

A hozzászólásod amire válaszoltam a hardveres H.264 gyorsítás kihasználására irányult :)

Egyébként a VC1, XviD és társaira én is kíváncsi vagyok. De gondolom ahogy halad az XBMC team majd megtudunk többet.

Hmm, azt hiszem holnap este beizzítom a PayPal fiókomat az új webes kártyámhoz. Ennyivel is előrébb legyek.

[ Szerkesztve ]

(#157) szabi__memo válasza DarkByte (#156) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen de az az xbmc variánsokra vonatkozott, xbmc-re tudom:-D
Amúgy elsősorban a többi kódolás érdekelne. Sehol, semmi infó :(

(#158) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Haha, feltették az xbmc-s videót a honlapra is, és felkerült a kernel source is.

(#159) DarkByte


DarkByte
addikt

Egy kicsit több infó és fotó az Allwinner A10-ről. [link]

(#160) Vladi válasza DarkByte (#159) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elég hihetetlenül hangzik. Szerintem nem fog összejönni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#161) PistiSan válasza DarkByte (#159) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is gyanús az ára, a Raspberry pi-nak lesz egy nagy előnye, az hogy lassan majd lehet kapni :)
ui: Már intézem a paypal képes bankkártyát, a héten megjön elvileg ^^

(#162) moli.hu válasza DarkByte (#159) üzenetére


moli.hu
őstag

1) jobb hardver 2) olcsobban 3) profitert? (a raspi alapitvany nem rak ra profitot, a raspi is kinaban keszul, es a 10000-es indulodarabszamot nagynak mondanam)
ez egy ordas nagy kamu, ami csak ki akarja hasznalni a raspi hatszelet, hogy hirnevet/befektetoi toket szerezzen.
szerintem ebben a topikban ne is meltassuk tobbre.

(#163) DarkByte


DarkByte
addikt

Nyomon követni csak lehet talán. Off-ba is tettem, nem véletlen. :)
Egyébként nekem azon a 2160p-n akad ki az agyam. Ja, UHD csak épp még kijelző alig van hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#164) szabi__memo válasza moli.hu (#162) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az A10 chip ocsóbb és jobb. A profitot honnan vetted?

(#165) moli.hu válasza szabi__memo (#164) üzenetére


moli.hu
őstag

egy 1.5ghz armv7 olcsobb, mint egy 0.7ghz armv6? aha...
1gb kulon tokozasu ram olcsobb, mint 128mb pop? aha...
...meg magyarorszag allamadossaga csokkent.

A profitot honnan vetted?
mondjuk igy az egesz fooldaluk errol szol.
5. profit.
a raspi alapitvanynak volt olyan bevetele, amit nem kell visszaadni/kitermelni soha

(#166) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Aham.
Szépen operálnak a nagy számokkal.. 1.5Ghz.. ja persze, mikor 720MHz -en ketyegnek ezek a chipek.
Az 1500 = 1440 -el és MIPS.

Éppen ma kaptam mailt a TI -től ezekről a chipekről.

www.ti.com/product/am3357

[ Szerkesztve ]

(#167) szabi__memo válasza moli.hu (#165) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az A10 5$, 2835 5.98$ volt amikor neztem, AM335x-A8 5$ (720Mhz)
Szoval "sajnos" a 1,5GHzes proci boven partiban van ezekkel a 700Mhz-es szutykokkal.
Tenyleg ir profit reszt, bar en ugy tudtam ez is nonprofit szervezet! Persze nem azt irja h nyereszkedni akarnak rajta, azt irja profit kell a tovabbi fejleszteshez. A kerdes mar csak az, hogy ehhez mekkora profit kell. Mert azert ne legyunk naivak, teljesen ingyen senki nem keszit el semmit. Ill olcsobb alkatreszekbol minimalis profittal is lehet olcsobb egy jobb gep. Teoretikusan: es ha 5-10$-al dragabb lesz? Kit erdekel ha messze erosebb?

Airedhyal: A Ti hogy jon kepbe "ezeknel" a (A10) chipeknel?

[ Szerkesztve ]

(#169) moli.hu válasza szabi__memo (#167) üzenetére


moli.hu
őstag

felhivnam a figyelmed, hogy nem az a helyzet, hogy esetleg 5-10-zel dragabb lesz, hanem azt igerik, hogy 10-zel olcsobb lesz. az 80% elteres! mintha az 2 literesnek igert autod vegul 0.4 literesen dobnak piacra.

plusz az iskolasgyerekeknek (es nekem) boven eleg az a teljesitmeny, viszont a minel alacsonyabb ar fontosabb szempont (mint nekem).

[ Szerkesztve ]

(#170) szabi__memo válasza moli.hu (#169) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak az olcsosag volt a "vita" targya. Az hogy mennyiert kepesek legyartani, mikorra elkeszul, majd kiderul. Mivel 70$ert buy-it-now kapsz 800Mhz-es 7" tabletet, amiben azert szines LCD, aksi, tolto es egyeb nyalanksagok is vannak, en abban nem lennek egyaltalan biztos, hogy nem kepesek olcsobban kihozni egy ilyen developer boardot

[ Szerkesztve ]

(#171) mferi87


mferi87
csendes tag

Sziasztok!
Az egyre több helyen találok RaspberryPi vel foglalkozó embereket. Arra gondoltam itt lenne az ideje létrehozni egy olyan weboldalt, ami ezzel a témával foglalkozik. Ezért elindítottam a raspberry-pi.hu weblapot. Jelenleg még nagyon az elején vagyok, de folyamatosan fogom fejleszteni. Ehhez kérném a ti segítségeteket is. Nemsoká felkerül egy fórum is, ahol reményeim szerint mindent meg tudunk majd beszélni, segíthetünk egymásnak, vagy akár teljes telepítési útmutatókat tehetünk közzé. És hogy még mi lesz? Ez már csak tőlünk függ. A regisztrált tagok már most hozzászólhatnak az egyes cikkekhez.
Együtt könnyebb lesz. Könnyebb kivárni míg megérkeznek a kis számítógépeink, és könnyebb miután próbálunk rajtuk eligazodni.

Mindenkire számítok, akiket érdekel a téma.

Üdv Avala, Raspberry-Pi.hu

(#172) szabi__memo válasza mferi87 (#171) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Király :R

(#173) moli.hu válasza mferi87 (#171) üzenetére


moli.hu
őstag

-liz nem fejleszto, hanem a mindenes
-a dts-t nem feltetlen kell a pc-nek dekodolni, majd hdmi-n tovabbadja a hifinek, dekodolja az, nem?

(#174) mferi87 válasza moli.hu (#173) üzenetére


mferi87
csendes tag

Nah látod pont erről beszéltem, szükség van egy helyre, ahol ezeket meg tudjuk beszélni. egyébként nem tudom a választ a DTS el kapcsolatban.
Üdv Avala

(#175) DarkByte


DarkByte
addikt

OTP igazán megszülhetné már a Direkt felületére a két napja indított PayPal ellenőrző tranzakció részleteit. :((( Nem szeretnék az utolsó pillanatban ezzel is vacakolni.

(#176) PistiSan válasza DarkByte (#175) üzenetére


PistiSan
addikt

Te már előrébb vagy mint én ^^ hétfőn kértem visa electron kártyát a bankban hogy tudjak majd vásárolni :) 1 hét kb amíg megjön azt mondták.... várakozás...

[ Szerkesztve ]

(#177) DarkByte válasza PistiSan (#176) üzenetére


DarkByte
addikt

De komolyan nem értem miért ülnek ezen ennyit. Főleg hogy az egyenlegemen már látom hogy levonták kb. 1 percre a PayPal felületéről indított ellenőrzés után a kompatibilis mennyiségű valutát. A tranzakciós listára olyan marha nehéz lenne instant feltenni?
Na mindegy, inkább csendesen dühöngök tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#178) pacman789 válasza PistiSan (#176) üzenetére


pacman789
aktív tag

azért, hogy paypal-al fizess, nem kell dombtornyomot kártya, lehet utalni pénzt a paypalos bankszámládra és akkor úgy vásárolsz.

(#179) PistiSan válasza pacman789 (#178) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem igazán voltam ezzel tisztában hogy is megy, de az a durva hogy a bankban sem tudták hogy mi is kell nekem pontosan! Minden áron visa classicra akartak rábeszélni sokkal drágább számlával....stb. Végül után néztem és mondtam nekem a Visa Electron is elég :) szóval ez már el lett indítva, ezen már nem változtatok. Valamit viszont kérdeznék, regeltem a paypal-ra, automatán a nevem úgy töltöttem ki mint magyarban kell! First name-hez a család nevet írtam.
Nem tudom módosítani, a többi adat jól van kitöltve, szerinted ebből lehet gond?
Arra is gondoltam hogy törlöm az accot és újra regelek, még semmilyen bankkártya adatot nem adtam meg rajta.
köszi.

(#180) moli.hu válasza PistiSan (#176) üzenetére


moli.hu
őstag

visa electron? miert, eddig nem volt semmilyen bankkartyad?

paypalhoz eleg lett volna egy internetes bankszamlat es internetes bankkartyat kerni, aminek a havidija 0ft es eves dija 0ft. sot nem csak hogy eleg, hanem egyenesen jobb lett volna, mert az internetes szamlarol nem tudjak lelopni az osszes penzed.

[ Szerkesztve ]

(#181) tupacamaru válasza moli.hu (#180) üzenetére


tupacamaru
veterán

De az internetes kártyához nem kell egy rendes?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#182) moli.hu válasza tupacamaru (#181) üzenetére


moli.hu
őstag

en a fosszar cib-nel vagyok, ott nem kell. kartya, kartya2

(#183) PistiSan válasza moli.hu (#180) üzenetére


PistiSan
addikt

Eddig sima maestro kártyám volt, de mondom nekem már olyanokat mondtak ott hogy más kártya kell 5x akkor havidíj :D de lebeszéltem róla őket, szóval marad a visa electron kártya majd.
Lelopják róla a pénzt? Azt hogy csinálják? Gondolom nem működne ez a paypal ennyi éve ha ilyen egyszerű lenne a dolog.
Erős jelszót állítottam be rajta, szóval ha nem lesz keyloggerük nem sok esélyt látok rá!
A másik kérdésem, fordítva töltöttem ki a nevem, ebből lehet gond? Sajnos nem válaszolt rá senki. :(

(#184) DarkByte


DarkByte
addikt

Én még a Steam-es profil lopás alkalmával cseréltem bankkártyát és akkor mondták a bankfiókban hogy a Jump számlacsomagomhoz amit a Junior után kaptam járna egy netes kártya is ingyen, csak mivel nem voltam a bankban az átléptetéskor így nem aktiválták automatikusan (pedig igazából még papírt se kellett nyomtatni). Weben át tudok rá tenni valamennyi pénzt amíg fizetek, aztán ha nem kell, a maradékot visszavezetem. Az utalgatásnak nincs különdíja szerencsére és így védve vagy a netes bankkártya adatlopások ellen.

#186: jowanna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185) n00n válasza PistiSan (#183) üzenetére


n00n
őstag

Szerintem a kollega arra célzott, hogy a számláról lophatják le a pénzt, ha olyan kártyád van amivel online is lehet vásárolni. Sajnos van ismerősöm akivel ilyesmi történt. Ha valaki megszerzi a kártyaszámod a lejárati dátumot és a hárombetűs (kártya hátuljára írt) kódot azt vesz a kártyáddal amit akar. Miért nem lehet legalább egy jelszót mellé csapni még? :U

(#186) Vladi


Vladi
nagyúr

neeee offoljátok má szét! :O

Tessék, házötlet. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#187) PistiSan válasza n00n (#185) üzenetére


PistiSan
addikt

Az olvastam hogy paypalnál ha hozzá adod a kártyádat egy accountodhoz, akkor más már nem tudja hozzá adni azt. De igyekszem vigyázni a kártyára ^^ főleg most hogy szóltatok.
K&H-nál vajon lehet ilyen netes kártyát igényelni?

Vladi: Bocsi :O de részben off csak, mert hozzá tartozik a vásárláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#188) moli.hu válasza PistiSan (#183) üzenetére


moli.hu
őstag

bocs az offert.

Eddig sima maestro kártyám volt
volt? most is van? mert ha most is van, akkor - mar elnezest a megfogalmazasert, nem ellened szol, de - az az igazsag, hogy teged atbasztak. a maestro (alias mastercard electron) pont ugyanazt tudja, mint a visa electron. szerintem irj egy levelet a banknak.

a lopasrol: a netes kartyanak, szamlanak a lenyege az, amit DarkByte irt: csak annyit raksz a netszamlara, amennyit epp akkor koltesz a netkartyaval. igy ha el is lopjak a kartyaadatod, stb, akkor se lesz rajta penz, amit lelophat. mig a normal kartyaddal az osszes alapszamlan levo penzed elerheto, lophato.

k&h-nal a websiteon en nem talaltam.

a nev szerintem gond. torold, ujra. a modositas nagyon nehezkes, gyanus viselkedes miatt letiltanak, faxon kell bizonygatnod az igazad.

[ Szerkesztve ]

(#189) moli.hu válasza Vladi (#186) üzenetére


moli.hu
őstag

majd igertek hivatalos hazat, gondolom nem sokert.
amugy nekem a legos otlet tetszett, de a lego nagyon draga, lehet dragabbra jonne ki, mint a gep maga..

(#190) PistiSan válasza moli.hu (#188) üzenetére


PistiSan
addikt

Dehogy basztak át, írtam mit szerettek volna rám erőltetni, azzal basztak volna át.
Tudom hogy nem a legfrissebb adatok, de most is ez a helyzet.

K&H Bank Maestro [link]
K&H Bank Visa Electron [link]

Folytassuk ezt PM-ben mert meg fognak ölni az offért :(

[ Szerkesztve ]

(#191) lapa válasza Vladi (#186) üzenetére


lapa
veterán

ezeknél a szegény hulladékoknál csak jobb lenne egy notiba beleheggeszteni, nem? én még nem mondtam le róla, hogy két egymásba csukódó thinkpad fedélből csinálok következő mobil háziszervert. kár, hogy a kütyü relatíve magas, ebből tuti nem lesz thinkberry air ultrabookom. inkább maradok valami szétbarmolt mobilnál, már csak a hdmi-lvds "apróság" nem kerek.

[ Szerkesztve ]

(#192) DarkByte


DarkByte
addikt

Mivel alapvetően ugye olcsó házat akar az ember, én úgy gondolom hogy bepróbálnék egy méretben passzoló műszerdobozt. Kis kézügyességgel elvileg igényesen ki lehet vágni a csatlakozóknak a lyukakat is. Ebbe például elvileg belefér: [link] 400Ft-os tétel, ilyesmi minden nagyobb elektro technikai boltban van, ha nem is pont ilyen méretben.

[ Szerkesztve ]

(#193) PistiSan válasza DarkByte (#192) üzenetére


PistiSan
addikt

Oda csavarozom a tv szekrény hátuljára ^^ nem nagy cucc, egy pici csavar meg is fogja.
Onnan biztos nem fogjál leverni.
Vagy csak én vagyok ilyen minimal user? :DD

(#194) DarkByte válasza PistiSan (#193) üzenetére


DarkByte
addikt

Kezdetben tesztelgetéshez biztos hogy én sem veszek házat. Az Arduino-m is ott lifeg az asztalon :)

Épp néztem egyébként hogy a Galaxy S2-ömhöz tartozó USB töltő elvileg pont elviszi a B lapot határon: 5V 0.7A. Bár folyamatos üzemhez valószínűleg nem árt egy legalább 1A-es táp. Pl egy ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#195) lapa válasza DarkByte (#194) üzenetére


lapa
veterán

nem olvastam a speceket, de nem 1w fogyasztásról volt szó? az csak 0,2A.

(#196) moli.hu válasza DarkByte (#194) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt ne, nekem van ilyen, de szerintem megbizhatatlan. fotok a belsejerol: 1 es 2
en ezt ajanlom, ez 1 porton 2A.
de igazabol jobb megoldas 1 aktiv (tapolt) usb hub, mert a modelA ugyse ad tapot az usb-re, es a modelB-nel is kell tap ha mondjuk kulso hdd-t hasznalsz. akkor pedig mar a raspit is bedughatod a hub-ba, szepen korbe.

(#197) DarkByte válasza lapa (#195) üzenetére


DarkByte
addikt

Fogyasztási adatok itt: [link]

Model A: 500 mA (2.5 W)
Model B: 700 mA (3.5 W)

(#198) Vladi válasza lapa (#195) üzenetére


Vladi
nagyúr

Maga a chip, az fogyaszt 1-et, de van még 1-2 apróság körülötte. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#199) lapa válasza DarkByte (#197) üzenetére


lapa
veterán

oké köszi. majdnem ennyit eszik az lv c2d-m is kikapcsolt panellel (5.4w). persze értem, hogy ez névleges max, az enyém meg idle min, majdnem perifériák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#200) moli.hu válasza DarkByte (#197) üzenetére


moli.hu
őstag

a power rating nem a fogyasztas!
http://en.wikipedia.org/wiki/Power_rating

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.