Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) PistiSan


PistiSan
addikt

Valaki tud valamit? :D A főoldalon semmi hír a mai napról, fórumon nem olvasott valaki valami hírt?

(#402) szilagj


szilagj
csendes tag

sehol semmi,vaalki tud valamit?mi a csuszás oka?

(#403) Csicsóka


Csicsóka
őstag

RPI Magyar lokalizációval.

Belövése, szokásos debian procedúra.

Memória felhasználás megosztása GPU és a rendszer között.

A boot folyamat alatt a loader, a start.elf-ben meghatározott mértékben osztja meg a rendelkezésre álló memóriát a GPU, és az oprendszer közt.

Három előre meghatározott méret lehetséges az oprendszer számára.

128 MB ajánlott akkor ha a GPU-nak kell a "sok" memória, pld XBMC.
192 MB Xorg futtatása grafikus programokkal.
224 MB X nélküli szerver programok.

A boot partíción található három fájl

arm128_start.elf
arm192_start.elf
arm224_start.elf

amiből kiválsztva a feldatnak megfelelőt, majd felülírva az eredeti start.elf-t, kényelmesen befolyásolhatjuk majd a mi kis vasunkat is.

(#404) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Valaki aki jobban ért hozzá elmondhatná a véleményét, ez a kis lap várhatóan megbirkózik mindenféle ma használt audiókodek lejátszásával/lekeverésével 1080p filmlejátszás mellett?
Arra az esetre gondolok ha nem a gpu végzi a melót licensz hiányában az arm-ra kell bízni.
Mi a véleményetek, van ez olyan erős?

(#405) DarkByte


DarkByte
addikt

Ember legyen a talpán aki ebből kitalálja pontosan mikor lesz a rajt: [link] Én talán hétfőn kora reggelt vélek kiolvasni a mitikus fogalmazásból és abból hogy már a szombatnak mindjárt vége.

(#406) fo_di válasza DarkByte (#405) üzenetére


fo_di
őstag

Meg nem hetfo lesz, hetfon a gyar fogja nekik postazni, mivel onnan volt csuszas.

(#407) DarkByte válasza fo_di (#406) üzenetére


DarkByte
addikt

De akkor miért is írják hogy ha nem volna az embernek ébresztője akkor ideje lenne beszerezni egyet? :)

(#408) PistiSan válasza DarkByte (#407) üzenetére


PistiSan
addikt

Lehet a postázás napján már elkezdik árulni, de tényleg nem tudom, szerintem minősíthetetlen ami a tájékoztatással kapcsolatban folyik.
Elvileg szólnak időben a feliratkozottaknak, ha előző nap küldenek egy üzenetet hogy mikortól lehet vásárolni az korrekt lenne, de azok utána ami eddig ment, nem tudom hogy ebben higgyek e vagy sem.

(#409) PistiSan válasza PistiSan (#408) üzenetére


PistiSan
addikt

Sokan kérdezik melyik időzónában lesz a kiadás, mert azt írták lehet ma adjak ki, vagy hétfőn, az oké, de melyik időzónában? Mert nagyon nem mindegy hogy a UK-ban vagy USA-ban.

(#410) fo_di válasza DarkByte (#407) üzenetére


fo_di
őstag

egyértelműen szólni fognak majd, nem csak ilyen rejtélyesen (talán 24/48 órás előzetes email lesz)
nyilván majd valamelyik időzónában hajnalban lesz a start
mivel UK-ban vannak, gondolom, inkább európai idő szerintei start lesz

(#411) moli.hu válasza PistiSan (#409) üzenetére


moli.hu
őstag

melyik időzónában lesz a kiadás

osztjak a 10000-et, fele WET, fele asszem PST. sajnos nem tudok hivatkozast linkelni, nem talalom a topikot

[ Szerkesztve ]

(#412) szabi__memo válasza PistiSan (#408) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sok minden elég minősíthetetlen, sajnos. Sok olyan ködösítés/inkompetencia/bunkó válasz van több fórumtémában az rpi embereitől, hogy az nem igaz..
Látszik, hogy nem érdekeltek pénzügyileg a sikerben.

(#413) DarkByte


DarkByte
addikt

Bírom ezeket a logóval fertőzött QR kódokat :)

Lehet nyomtatok egy nagyot melóban :D

(#414) fo_di válasza szabi__memo (#412) üzenetére


fo_di
őstag

most mi az ami minősíthetetlen?
megmondták előre, hogy majd február végén lesz, konkrét dátumot direkt azért nem mondtak, hogy ne legyen hőzöngés, ha csúszik, de azt is mondták, hogy 48 és 24 órával előre fognak szólni, hogy készülhess
a múlt hétfőt sem mondta senki, hogy akkor már árusítás lesz, arról volt szó akkor is, hogy a gyárból elküldik nekik (persze a kínaiak csúsztak vele)
a fórumban/twitteren sem bunkók, de szerintem te is unnád, ha egy nap 25x kellene arra válaszolni, hogy lehet-e előrendelni/lesz-e rajta windows 8/kapható lesz-e egyáltalán, amikor ezeket leírták a faqban is, meg 600x a fentebbi helyeken is

(#415) DarkByte válasza fo_di (#414) üzenetére


DarkByte
addikt

+1. Szerintem eddig abszolút korrektül kezelik a dolgokat. Jobban örülök neki hogy nem mondanak konkrétat ameddig nem válik biztossá hogy akkor most lesz tényleg a start. Az ember akkor még jobban hajlamos vérszemet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#416) moli.hu válasza fo_di (#414) üzenetére


moli.hu
őstag

en is ugy erzem, hogy a userek minosithetetlenek. ez vegulis egy oktatasi project. huszadjara lezarni a forumban a "futtatni fog-e androidot/xbmc-t" topikot igencsak agyfaszt okoz. kit erdekel? futtatni fog-e ilyen-olyan programnyelvet, inkabb....

(#417) Vladi válasza moli.hu (#416) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Főleg, hogy számtalanszor le lett írva, hogy fog.

Egyébként a cuccal nagyon eltaláltak valamit, ezt tény. Talán kicsit üzletesíteni is lehetne a dolgot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#418) fo_di válasza Vladi (#417) üzenetére


fo_di
őstag

mondjuk pont a nonprofit (meg jótékonysági) jellege miatt lehet ennyiért kapni a cuccokat, mert így jobb árakat tudtak kialudni mint ha piaci alapon mentek volna neki a kérdésnek

(#419) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Arch Linux RPI.

Telepítés után az LXDE.

(#420) Vladi válasza fo_di (#418) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Függetlenül attól, hogy nonprofit alapítvány, bizonyos keretek között még végezhet profit orientált tevékenységet. Legalább is itthon ez a szabály, csak akkor karitatív célra kell fordítania a bevételt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#421) szabi__memo válasza moli.hu (#416) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lattam elso bejegyzesre adott bunko valaszt toluk, holott semmi nem indokolta, azt hittem felreertettem es csak nekem tunt annak, de tovabb olvasva tobb user is beszallt, hogy azert lehetne normalisan valaszolni. Nem olyan kerdes volt amit mar ezredszerre ekrdeztek volna meg. Altalanossagban lehet, hogy normalisak de volt ra nem egy pelda, hogy nem

(#422) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Valaki tud erre valamit?

(#423) DarkByte válasza szabi__memo (#422) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem akartam okoskodni, mert pontosat úgy is csak akkor tudunk majd mikor valaki kézbe kapja. De szigorúan szvsz ha a videó H.264, akkor a dekódolást átveszi a GPU, ergo mellette a procinak még szerintem lesz energiája az elterjedtebb dolgokra (MP3, AAC, AC3, DTS). A gond szerintem a nagyobb bitrátájú anyagokkal lehet (pl. DTS-HD), bár ilyenhez még nem volt szerencsém normál PC-n sem, Bluray méretű HD-t fölöslegesnek tartok a 22"-es monitoromra. Bőven elegendőek a 720p-s letömörítések, bár Full HD a panelom de ilyen képátlóban nem nagyon vehető észre a különbség az 1080p és 720p között videóknál.

Egyébként a prociban van egy kihasználatlan DSP processzor is. Ha lesz hozzá API, elképzelhető hogy arra át lehet majd terhelni az audio dekódolást, legalább is részben.

[ Szerkesztve ]

(#424) szabi__memo válasza DarkByte (#423) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem voltam tisztában azzal pl hogy ha csak az audióval kell foglalkoznia a procinak akkor a AAC/AC3/DTS-t simán vinni fogja-e. Ha igen az már frankó lenne, örülök, ha azt tippeled, hogy ezekkel nem lesz gond. DTS-HD-t meg társait pedig még én sem láttam, szóval fogalmam sincs azok mennyire erőforrásigényesek az előzőekhez képest, de jó lenne ha ezekkel sem lenne baj.
Jó hogy mondod a dsp-t, nem tudtam, de akkor talán van remény. Jó lenne ha kicsit több infót szolgáltattak volna a megjelenésig, de ahogy nézem sajnos ezek nélkül kell dönteni majd a vásárláskor.

(#426) PistiSan


PistiSan
addikt

Készítsétek az ébresztőórákat.
http://www.raspberrypi.org/archives/716

Végre :)

(#427) Kommy válasza PistiSan (#426) üzenetére


Kommy
veterán

:C

Remélem jutni fog.

(#428) PistiSan


PistiSan
addikt

Mi GTM+1-ben vagyunk, tehát szerdán nálunk 6 órakor kell itt ülni.
Biztosra veszem hogy így van, de a biztonság kedvéért beírom ide, hát ha valamit nem jól értelmezek.
Ha nem így van, javítsatok ki nyugodtan :) Nagy Fail lenne egy ilyenen elbukni az esélyt.

(#429) Kommy válasza PistiSan (#428) üzenetére


Kommy
veterán

vagyis 7-kor kell az oldalt ostromolni.

(#430) doc válasza Kommy (#429) üzenetére


doc
nagyúr

kivancsi vagyok, azonnal lefekeszik-e a server a terhelestol :D

(#431) PistiSan válasza Kommy (#429) üzenetére


PistiSan
addikt

Igazad van, 7 kor, de jó hogy beírtam :) mondjuk max korábban kelek ha nem teszem.
Mit szólnál ha bejelentenék azt hogy 1 hét múlva kezdődik az árusítás. :Y

#430 Szerintem már fél órával előtte vége lesz a szervernek, bár azt írták hogy fel vannak készülve a terhelésre, ettől függetlenül láttam ma is többször elhasalni az oldalukat 1-2 percre.

[ Szerkesztve ]

(#432) moli.hu válasza PistiSan (#426) üzenetére


moli.hu
őstag

ez talan a legjobb idopont, mert igy mindenki ki van elegitve: az ausztraloktol kezdve a nyugatipartiakig. csak a brazilok szopnak. igy szerintem egyben lenyomjak a keszletet.

(#433) fo_di válasza PistiSan (#426) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem ez továbbra sem az eladás lesz még:
The Raspberry Pi Foundation will be making a big (and very positive) announcement that just might interest you at 0600h GMT on Wednesday 29 February 2012. Come to www.raspberrypi.org to find out what’s going on.

inkább a konkrét időpontról fog szerintem szólni, meg twitteren olvastam, hogy a postázásról is szerdán fognak beszélni
(mert ugye az announcement az nem a go on sale, persze valószínűleg azért én is felkelek biztos ami tuti alapon)

[ Szerkesztve ]

(#434) PistiSan válasza fo_di (#433) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is meg fordult ez a fejemben, viszont ha tényleg nem lesz vásárlási lehetőség, csak egy új hír, akkor biztosan jó sok embert felbosszantanak amiért felkelt hajnalban, vagy le sem feküdt! (Van olyan aki szabadságot vesz ki erre a napra, mert másképp nem tudna itt lenni. A hozzászólásokban olvastam)
Nagyon nem lenne szép ha így történne, az email feliratkozásra sem jött még semmi, ez lehet a másik ok ami rossz érzéssel tölt el.
Nagyon remélem nem egy olyan hír miatt kelnek majd világszerte, amiből az kiderül hogy 1 hét múlva lehet vásárolni.

Nem tudjátok, a raspberry pi-re ha rádugok aktív usb hubot, onnan megy vajon a cucc, vagy mindenképpen kell neki a micro usb töltő?
Csak azért kérdezem mert van egy rotuerem, amin van usb is, és az pl megy úgy ha kihúzom a tápkábelt a routerből, de az aktív usb hub még be van dugva.

[ Szerkesztve ]

(#435) DarkByte válasza fo_di (#433) üzenetére


DarkByte
addikt

Tegnap még jött kora délután egy olyan üzenet is G+-on hogy "Remember, http://raspberrypi.com/ is the store.". Másrészt a hétvégén is említették hogy vegyünk ébresztőórát, és lám reggeli időpont. Szerintem simán lehet az értékesítés kezdete is ez.

(#436) moli.hu válasza fo_di (#433) üzenetére


moli.hu
őstag

elkepzelhetetlennek tartom, hogy tobb tizezer embert felkeltenek reggel 6-kor, ejfel 1-kor, csak azert, hogy atbasszak oket. ennel intelligensebb csapatrol van szo.
plusz meg februarban igertek a vasarlast.

mindenképpen kell neki a micro usb töltő?
kell, az a bemenet
Csak azért kérdezem mert van egy rotuerem, amin van usb is, és az pl megy úgy ha kihúzom a tápkábelt a routerből, de az aktív usb hub még be van dugva.
hö? nemar.. de az az usb port nem tapellatasra van?

(#437) deneee válasza doc (#430) üzenetére


deneee
csendes tag

Twitter-ről:
"We'll be switching to a static page on the site on Wednesday at 6am, so we do not anticipate any server-melting happening."

(#438) n00n válasza deneee (#437) üzenetére


n00n
őstag

Viszont statikus oldalon hogy fog működni a webshop? Valami itt nem tiszta nekem.

(#439) Vladi válasza PistiSan (#434) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Aktív hubról is lehet táplálni.

Viszont álljunk már megy egy percre, senkit sem köteleznek a felkelésre, vásárlásra, szabadnap kivételre. :U

De elég valószínű, hogy már az értékesítés indul meg aznap reggel. Már vasárnap/hátfőn megérkezett a stuff, ha nem így lenne írták volna.

De azért ez az óriási érdeklődés messze túlhaladja a várakozásaikat, s lehet, az erőforrásaikat is. Ezt is vegyük hozzá. A következő pár nap - ha megnyílik a bolt - életük legkeményebb pár napja lesz, ez biztos. :)

Mindenesetre én is ott fogok virtuálisan tülekedni a cuccért. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#440) DarkByte


DarkByte
addikt

A főoldaluk már másnál is haldoklik?

Mod: jellemző, most bejött. Eddig próbáltam kétszer is fél óránként, semmi. :B

[ Szerkesztve ]

(#441) PistiSan válasza DarkByte (#440) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem már 2 napja dobál random sql hibákat, de ahogy írták valami statikus oldal lesz majd a startra és egy másik szerveren lesz a shop, hozzászólásokban olvastam, szóval nem 100%.

(#442) deneee válasza DarkByte (#440) üzenetére


deneee
csendes tag

Twitter-ről:
'Today's downtime on the website won't be repeated tomorrow - we're just hosting a static page for the day, and upgrading to gigabit too.' ( http://twitter.com/#!/Raspberry_Pi/status/174600546936823808 )
+
'Although we fervently wish you'd stop pressing F5 - it's crippling us. Please leave it alone until tomorrow morning!' :D

(#443) fo_di


fo_di
őstag

na, kezd elérhetetlen lenni a szerver :)
eddig még apache hibaüzenetet dobott, most már nem elérhető

(#444) Kommy válasza fo_di (#443) üzenetére


Kommy
veterán

igen, és a webshop sem érhető el.

(#445) PistiSan válasza fo_di (#443) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem még fél 7 kor bejött az oldal, a shopra már írta hogy nem elérhető és hogy a főoldalt nézzem, valószínűleg most rakják be a html oldalt majd, amíg nem teszik be addig meg a forbidden lesz! Aminek hatására nyomja mindenki az F5-öt :D, mi lesz még itt.

(#446) deneee


deneee
csendes tag

"The Raspberry Pi is available at either Premier Farnell or RS Components. Search for Raspberry Pi, and then follow the normal shopping and checkout process."

(#447) PistiSan válasza deneee (#446) üzenetére


PistiSan
addikt

Ja, látom, csak hogy az oldal amit írnak úgy le van terhelve mint állat :D
Nem igazán tölt be semmit :(

(#448) fo_di válasza PistiSan (#447) üzenetére


fo_di
őstag

nad e itt hogy a rákban veszem meg, mert a farnell preordert ír, aztán nem teszi kosárba
az rsww-n meg nem tudom megvenni :(

(#449) Kommy válasza fo_di (#448) üzenetére


Kommy
veterán

Énis erre jutottam.
Sőt a Farnell-es oldal már be sem tölt.

(#450) PistiSan válasza fo_di (#448) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam ugyan ez, most próbálok regisztálni az oldalra, hát ha úgy jó lesz!
Csak kicsit zavar hogy velem ellentétben biztos jó sokan vannak már akik uk-ban ide regelve vannak, és csak egy vásárlásra kell most nyomniuk a hosszas és idegőrlő regisztráció helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.