Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Fooler89


Fooler89
őstag

Én is előrendeltem az árpi bá-t (ugye b model) és tervezem egy arch linux plusz rtorrent beüzemelését. Sajnos az otthoni routereim ezt nem tudták megoldani mivel 5 gépnek közben natolnia kellett. Kérdésem, hogy csak qemuban tudom kiprobálni az árpi disztriket? És ha igen erről létezik valami leirás?

[ Szerkesztve ]

(#552) doc válasza djculture (#543) üzenetére


doc
nagyúr

ahol ki tudja valtani a regi megoldasokat, ott 'pillanatok alatt' visszajon az ara, koszonhetoen az elkepesztoen pici fogyasztasnak
most lecsereled ra a regi gepet, aztan mikor majusban jon az aramszolgaltotol a minuszos elszamolo szamla, akkor csak vigyorogsz ;)

(#553) moli.hu válasza doc (#552) üzenetére


moli.hu
őstag

az en jelenlegi szerverem 60w-ot fogyaszt, az havi ~2000ft. mondjuk ezert jelenleg nincs is 24-7-ben, de meg ugy is megterul max 3 ev alatt. raadasul igy a raspi lehet 24-7, akkor meg azt is nyerem vele.

(#554) Csicsóka válasza Fooler89 (#551) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mivel még nincs itt a vas, csak qemu játszik. Nálam remekül ment az arch, és a debian is.
Leítás itt.

(#555) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Küldött levelet a farnel.

Várható szállítási időpont: W/C 30/04/2012 :Y

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#556) tupacamaru válasza Drótszamár (#555) üzenetére


tupacamaru
veterán

+1 :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#557) PistiSan válasza Drótszamár (#555) üzenetére


PistiSan
addikt

Sokkal sokkal sokkal sokkal sokkal sokkal sokkal sokkal jobb hír ez, mert tudod hogy ez már a tiéd lesz biztosan.

(#558) fo_di


fo_di
őstag

Vegre en is megkaptam a levelet. Aprilis 30 lesz a nagy nap. :)

(#559) Gólya. válasza fo_di (#558) üzenetére


Gólya.
tag

Kedves xxx,

Köszönjük megrendelését (xxxx-xxxx).

Sajnos bankja visszautasította a fizetési tranzakciót, kérem lépjen kapcsolatba bankjával a probléma elhárításához, majd ezt követően kérném hívjon a 06 80 016 413-as számon.

Köszönöm.

Hungarian Sales Administrator

Farnell UK Ltd.

Mennyit szerettek volna leemelni??? nem tudja valaki?

(#560) tupacamaru válasza Gólya. (#559) üzenetére


tupacamaru
veterán

12-13k tól szerintem nem többet, de tőlem eddig még semennyit. :N Vagy csak valami foglaló szerűséget? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#561) Gólya. válasza tupacamaru (#560) üzenetére


Gólya.
tag

Foglalóra gondoltam én is ,de biztos több mint 1192 ft mert csak annyim volt a számlámon :D

(#562) azbest válasza Gólya. (#561) üzenetére


azbest
félisten

Ember, hát megrendeléskor mit gondoltál, amikor a bankkártya adatokat megadtad? Úgy 13 ezer nem árt, ha van azon a számlán, most 2000 forint körüli összeggel terhelték meg. :U

más,
nem tudom mi lesz így, hogy az alapítvány bezárta a webshopját. Az egyik riportban arról beszéltek, hogy majd kártalanítják a matrica előrendelőket. [link]
Ezek szerint nem fognak házat sem árulni hozzá, sőt a logót külsősök csak az ő engedélyükkel használhatják fel. Remélem megvalósul tömeggyártásban valamelyik értelmesebb 3d modell.

[ Szerkesztve ]

(#563) tupacamaru válasza azbest (#562) üzenetére


tupacamaru
veterán

Most néztem én is, tőlem 1960 forintot vontak. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#564) azbest


azbest
félisten

na végre visszakapcsolták a rendes weblapot, bár még mindig nagy lehet a látogatottság, mert köhög az adatbázis kapcsolat miatt :)

(#565) moli.hu válasza azbest (#562) üzenetére


moli.hu
őstag

hazat ettol meg arulhatnak, amugy se ok ontottek volna kezzel, hanem valamelyik kinai gyar.
persze ettol meg kapják be.

(#566) azbest válasza moli.hu (#565) üzenetére


azbest
félisten

Később biztosan lesznek teljes csomagok, amikben ház, táp, mindenféle kellék megtalálható lesz, csak valószínűleg ezt a disztribútorok állítják össze és szerintem ők nem a legolcsóbb (de még használható minőségű) változatokat fogják kínálni.

Most egyébként két dolgok töröm a fejem:
- milyen olcsó de jó tápegységet / mobiltöltőt tudnék venni mellé (ideiglenesen ki tudom váltani mobiltöltővel), legalább 1A és stabil 5V azért követelmény szerintem
- a kivágós házat milyen anyagból lehet normálisan megcsinálni (papírból kipróbáltam milyen, megfelelőnek tűnne stabilabb anyagból).

Összességében azért kibővül szépen a $35, ha a kiegészítőket is hozzá veszem:

set top box rpi alapon:
$55 rpi
$12 smartcard reader
$8 dvb tuner
$7 sd card 4GB
$7 power
? ház?
==
$100

Persze tuner és kártyaolvasó nélkül $80ból is kijön, ha másra akarom használni.

[ Szerkesztve ]

(#567) DEx-


DEx-
tag

Ha volt már bocsi.

Web browsing on my Raspberry Pi Beta Board

[ Szerkesztve ]

D3xt3r-

(#568) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#569) balage25 válasza azbest (#566) üzenetére


balage25
senior tag

Egy ilyen projektről szívesen olvasnék a blogodban.

(#570) DarkByte válasza balage25 (#569) üzenetére


DarkByte
addikt

+1. Gondolom a smartcard olvasó egy MindigTV Extra előfizetői kártyához passzolna. Akkor pedig különösen érdekel. :)

(#571) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Ezt olvastátok? (Index - Elkapkodják az olcsó miniszámítógépet)

(#572) nevo válasza D@reeo (#571) üzenetére


nevo
aktív tag

Nem sok újdonságot mond, sőt szinte semmit :)

(#573) azbest válasza DarkByte (#570) üzenetére


azbest
félisten

Bizony, gyakorlatilag minden megvan hozzá a Pi kivételével. ;)

(#574) fo_di


fo_di
őstag

most ugye akkor meg fogom kapni a kiírt dátumkor a raspimat, ha kaptam levelet, hogy rendelési szám xy, szállítás W/C 30/04/2012-kor (mondjuk mi ez a w/c?) a farnell oldalon a rendeléstörténetemnél meg még mindig függőben a tétel státusza (amihez azt írják, hogy rendelésem beérkezett, ha van rendelési szám, az elvileg már beérlkezett kéne, hogy legyen)
vagy csak túlaggódom?

(#575) DarkByte válasza azbest (#573) üzenetére


DarkByte
addikt

Kicsit off, de remélem belefér. A smartcard olvasót honnan vetted és mennyibe került? Volt már alkalmad kipróbálni előfizetői kártyával? Linux alatt kezeli valamilyen app?

(#576) kill_bill1 válasza fo_di (#574) üzenetére


kill_bill1
tag

Úgy tűnik nem voltak teljesen felkészülve ekkora érdeklődésre: LINK

:F

----

(#577) azbest válasza DarkByte (#575) üzenetére


azbest
félisten

- ez100pu, de az omnikey vagy más kártyaolvasóval is működhet, csak driver legyen hozzá és támogatott protokolt használjon (pl.: pcsc)
- ebay-es 8 dolláros dvb-t tuner (ebből 3 félével is találkoztam, van ami alapból megy linuxon már af9015, van aminél friss v4l-t kell fordítani af9135, meg van amit hekkelni kell hogy menjen rtl2832u)
- tvheadend szerver kezeli/dekódolja a streameket (git repóból frisset lefordítva), newcs 1.67rc1 progi kezeli magát a kártyát és erre kapcsolódik a tvheadend. A tvheadenben webes felületen lehet akár adások rögzítést is állítani, 3 tunerrel akár mind a három dvb-t mux-ról párhuzamosan
- nézni leginkább a vlc-t használom, de az rpi-vel demózott xbmc is jól megy vele, vagy akár tévé falat is lehet csinálni [link] :DDD

Na elvileg ezket fel lehet varázsolni rpi-re is. Arra kíváncsi leszek, hogy milyen erős lesz a hálózatkezelése.

(#578) Fooler89 válasza azbest (#577) üzenetére


Fooler89
őstag

Ez miért off?

Erre a felhasználási módra eddig nem gondoltam, igazán izgalmas téma kíváncsi vagyok milyen minőséggel fogja tudni továbbítani a jelet hálózaton keresztül.

A hálózati forgalom a cput terheli? Az usb is?

(#579) PistiSan válasza Fooler89 (#578) üzenetére


PistiSan
addikt

Az lan egy usb-lan porton van, ami integrálva van rajta. Szóval összesen van 480mb sebesség amivel gazdálkodni tud a cucc, lan!+usb. Engem azért érdekelne hogy egy teljes sebességgel való másolás usb-n mennyire terheli le a processzort, remélem 0,5 alatt van az a load!

(#580) varsza


varsza
tag

Sziasztok! Láma kérdés, de a preloadad SD kártyát én is el tudom készíteni, ha rámásolom valamely letöltött image fájlt? Pl. Fedorát, vagy XBMC (bár ez utóbbi nincs a támogatott listán a FAQ-ban)
Vagy ekkor csak live-ba fut? vagy az ugyanaz? :F

(#581) moli.hu válasza varsza (#580) üzenetére


moli.hu
őstag

el tudod, de:
The boards do not include NAND or NOR storage - everything is on the SD card, which has a FAT32 partition with GPU firmware and a kernel image, and an EXT2 partition with the rootfs. We're not currently using a bootloader - we actually boot via the GPU, which contains a proprietary RISC core (wacky architecture . The GPU mounts the SD card, loads GPU firmware and brings up display/video/3d, loads a kernel image, resets the SD card host and starts the ARM.

[ Szerkesztve ]

(#582) varsza válasza moli.hu (#581) üzenetére


varsza
tag

Köszi, de sajnos ennyire nem vagyok szakértő.
Lényegében bootolni kellene tudni az SD kártyáról gondolom, aztán akár más partícióról is mehetne az op rendszer.

(#583) fo_di válasza azbest (#577) üzenetére


fo_di
őstag

én is főleg a htpc funkcióra veszem a cuccot :)
pl. ezt a kártyaolvasót néztem ki magamnak, ez csak 8+1 dollár
a tvtunerem elvileg megeszi a linux, vagy legalábbis hekkelhető, hogy működjön
szoftveres oldalba még nem túrtam bele magam, amit először találtam az kártyaszerver volt linux alá, gondolom az ottani megoldások legláis célra is működnek (azaz nem osztom senkinek se semerre a kártyát), de xbmcnek is tuti van kártyaolvasó modulja (vagy nincsen?)

ja és végre kezdem látni a fényt az alagút végén: levonta a farnell a foglalót tőlem is, így remélem, hogy időben fogok kapni pit :)

meg megkérdeztem a farnellt, hogy az előrendeléshez adott póló rvényes-e azokra valami csoda folytán, akik előbb rendeltek, várom a választ :)
liz meg nem írt vissza az rs-t illetően :(

[ Szerkesztve ]

(#584) moli.hu válasza varsza (#582) üzenetére


moli.hu
őstag

pontosan, eleg egy pici, 5 eve a fiok aljan hevero sd-kartya, nem kell venni semmit

tenyleg, tudja valaki, hogy mmc-t tamogat? mert nekem tobb kicsi rs-mmc kartyam is van, amit anno mobiltelefonokhoz kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#585) azbest válasza fo_di (#583) üzenetére


azbest
félisten

ahaa, szóval erről a pólóról beszélt egyik kollegám

xbmc-t csak felületesen ismerem, sokkal egyszerűbb (igaz fapadosabb) a vlc, gyorsabban lépkedek a csatornák közt. amennyire tudom kell neki valami backend a tévéhez, szóval így adott hogy az kezelje a kódolt adást is.

A média centeres Pi-hez még valami távirányító is kéne :U

(#586) fo_di válasza azbest (#585) üzenetére


fo_di
őstag

én valami bluetooth izére gondoltam, amit androidról lehet tolni, de egy egyszerű infravevő is jó lehet, ha megeszi a linux

ez meg a póló:

[ Szerkesztve ]

(#587) DarkByte válasza azbest (#577) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha teszem azt három tuner-t rákötök akkor megoldható hogy egy kártyaolvasó mellett dekódolja a fizetős adásokat párhuzamosan? Tehát pl. fizetős adást veszek fel B mux-on, mellette C muxon nézek egy másikat?
Sőt nekem beindult most a fantáziám hogy RPi-ből összerakni egy TV headend-et a lakásban, rajta három tuner és egy kártya olvasó, benne valamilyen háttértár felvétlehez (most lehet első körben egy SD kártya) és a lakásban annyi további kliens RPi ahol CRT TV-n akarják nézni a műsort, és ezek LAN-on streamelik/vezérlik a head-ről azt a csatornát amit éppen akar valaki nézni :U

fo_di: e-bay-en is van ingyen szállítás vagy mi ez a "Shipping: FREE Standard Shipping" :F

[ Szerkesztve ]

(#588) fo_di válasza DarkByte (#587) üzenetére


fo_di
őstag

eladótól függ, hogy ki küldi ingyen
ha az van odaírva, hogy free, akkor ingyen van, ha nem, akkor odaír egy árat

(#589) azbest válasza DarkByte (#587) üzenetére


azbest
félisten

így van, lehetséges annyi tunert használni (legalábbis erősebb gépen biztosan)... nálam is így meg, linkeltem is videót nemrég :)

Egyébként azért tettem offba, mert inkább dvb topicba illő. Majd ha lesz pi-nk akkor lesz itt ontopic :)

(#590) DarkByte válasza azbest (#589) üzenetére


DarkByte
addikt

Zsír. Ha elindulsz ebben az irányban, engem mindenképp érdekelnek a tapasztalatok. Alap szinten értek DVB-T-hez, de hogy ez a kártyázás hogyan működik, mit kell nézni smartcard olvasónál, szoftvernél hogy együtt működjenek, ezek nekem teljesen ismeretlenek.

Ja hogy az a saját videód. Nem vettem észre, Android-os YouTube klienssel néztem elsőnek. :B

[ Szerkesztve ]

(#591) Alex91


Alex91
félisten

Szerintetek ez kepes lenne mondjuk egy Amiga emulatort futtatni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#592) fo_di


fo_di
őstag

amennyiben ez megjelenik, érdemes lehet venni egyet :)
elemmel táplát óramodul a raspihoz, hogy ne felejtse el az időt mindig

meg ebayen találtam egy eladót, akinek ígéretes lcd controllerjei vannak, amik usbre dughatók és tonnányi modullal képes együtt dolgozni (azaz ha valakinek van egy bontásra ítélt lcdje, a panelt emgmentve még tudja használni), most éppen érdeklődök, hogy ippon4 lcdhez nincs-e valami szimpatikus moduljuk (vagy más hasonló méretű, könnyen elérhető panelhez)

[ Szerkesztve ]

(#593) Kommy


Kommy
veterán

Akik az FDH kft.-től rendeltek azok most rosszul jártak mert törölve lett a rendelésük (farnell disztribútora nálunk)

(#594) fo_di válasza Kommy (#593) üzenetére


fo_di
őstag

na ez azért komoly sz*patás

(#595) moli.hu válasza fo_di (#586) üzenetére


moli.hu
őstag

reklampolo... ha forditott lenne a 2 elem meretaranya, meg talan...

(#596) Vladi válasza Alex91 (#591) üzenetére


Vladi
nagyúr

Simán.

(#587) DarkByte:

ez azért sok, lehet megfektetné a cuccot. :U

(#597) szabok512:

Miii? Mi a fene eszik annyit? Az amiga egy 100 éves cucc. :U Milyen oprendszeren és milyen emuval csinálod?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#597) szabok512 válasza Alex91 (#591) üzenetére


szabok512
csendes tag

Nem

8 bitesekkel elboldogul, de a 16 bit-es A500-at nem viszi el.

Nekem az E6600-os p5- 3 Ghz-es 20 %-al viszi el az 500-as amigát.
Ezt a pi nem fogja birni.

Chris

(#598) Alex91 válasza szabok512 (#597) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, meg a Palm-omon is fut Amiga emulator...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#599) DarkByte válasza Vladi (#596) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem a head gépen akarom a három adást egyszerre nézni. Elég ha csak a DVB-T kártyától veszi a stream-et és a Conax decryption-t megcsinálja (ezt nem tudom szoftver csinálja-e vagy részben át tudja terhelni a smart card-ra; ha a gép akkor lehet nem lesz elég erős) aztán a streamet csak továbbküldi LAN-on. Sima freeview DVB-T-ből simán elbírna szerintem három tuner LAN-ra küldését, 1.6Ghz-es Atom-omon gyakorlatilag 1-2% CPU terheléssel megvan a VLC broadcast 1 tuner-re.

[ Szerkesztve ]

(#600) szabok512 válasza Vladi (#596) üzenetére


szabok512
csendes tag

WinUAE 2.33
XP Sp3
Mondjuk full emulációval megy és nem raktam fel a DirectX -es kiegészítést hozzá.
Mert így nagyon jól fut.
15-20 % közötti a proci terhelés.
Mondjuk azt nem értem hogy,
ahol lehet állítani a 68000-es sebességét, 14-28 Mhz-re, akárhova állítom, nem növeli.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.