Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Sn[4k3] válasza sonar (#250) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Méd in Csájná, szal' :N

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#252) fo_di válasza sonar (#250) üzenetére


fo_di
őstag

elvileg már a 35 (illetve 25) dollár már minimálisra fogott haszon mellett van, mindent kínában gyártatva az olcsóság kedvéért, szóval szerintem ebből már ilyen speccel nincs lejjebb hova

(#253) fo_di


fo_di
őstag

más: szerintetek létezik elérhető árban bármi olyan kütyü, amivel ddr ramoból lehetne ssd meghajtót varázsolni? a technológia elvileg létező, láttam róla több éves cikkeket
mert itthon van valamennyi ramom elfekvőben, jó lehetne flashdrivenak a kicsikéhez :)

(#254) sonar válasza fo_di (#252) üzenetére


sonar
addikt

Dehogynem :K
2 műszakot tolnak a kedves vevőnek egyet meg a saját kontójukra
De ne is offoljuk szét ezzel a topicot

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#255) DarkByte válasza fo_di (#253) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem olcsóbban kijössz ha veszel hozzá SD kártyát. Épp a napokban lepödtem meg, de már 32GB-os SD kártyát dobálnak 12-13 ezerért. [link]

(#256) Sn[4k3] válasza fo_di (#253) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Szerintem nem nagyon kivitelezhető, a DRAM-okat és az SRAM-okat teljesen más (ideiglenes adattárolás vagy mi) célra tervezték, csak is addig tárolják az adatot amíg áramot kapnak, ellenben az SSD-vel.
A másik meg az, hogy tökre olcsók az SD kártyák és az SSD-k ára is csökkentget.

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#257) fo_di válasza Sn[4k3] (#256) üzenetére


fo_di
őstag

azt tudom, hogy kikapcsoláskor törlődik, viszont swappolni mondjuk tökéletes lett volna :)
a technológia viszont tényleg létezik, de 2 éves cikkeket találtam róla utoljára
de így marad tényleg az sd kártya

egyébként abban bíztam, hogy 2 év alatt esetleg sokkal lentebb ment volna az ára és előbukkant volna valami sata/ata kivitel belőle

[ Szerkesztve ]

(#258) DarkByte válasza Sn[4k3] (#256) üzenetére


DarkByte
addikt

Létezik olyasmi amit akar, itt a PH-n is tesztelték: [link]
Más kérdés hogy szerintem feles ezzel foglalkozni mert drága az adapter még valószínűleg most is, másrészt a Raspberry-n nincs PCI foglalat :D

(#259) D@reeo válasza Sn[4k3] (#256) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Az SSD is csak addig tárol adatot, míg áramot kap. Az más kérdés, hogy van benne aksi is.

(#260) Paci. válasza DarkByte (#258) üzenetére


Paci.
tag

És ennyi erővel már inkább SSD egy USB-s házikóba, oszt kész. 4 giga abból is van. De ugye onnan indult ez a dolog, hogy fo_di kollégának van otthon fiókban DDR gazdagon :P
Sn[4k3] ! Mármint a DDR -re gondoltál, nem?

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#261) DarkByte válasza D@reeo (#259) üzenetére


DarkByte
addikt

Nagyon nem. SSD flash memóriát alkalmaz, míg a RAM modulok nagyon leegyszerűsítve kondenzátorokat alkalmaznak a memória cellák reprezentálására. Utóbbi igényel folyamatos frissítést amihez kell áram hogy ne vesszen el a tartalma, míg az előbbi nem. Amit linkeltem PCI-os cuccot azért igényel külön akksit, mivel itt RAM memória modulok használunk. De ez klasszikus értelemben véve nem is SSD.

Paci.: Az USB-s SSD ugyan működik, csak az egy plusz kábelen lifegő cucc. Az SD kártyát pedig direktben rá lehet szúrni a lapra.

[ Szerkesztve ]

(#262) Paci. válasza Paci. (#260) üzenetére


Paci.
tag

Szkúzi, én is D@reeo -nak címeztem :U
DarkByte ! Tudom, csak kekeckedtem :P

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#263) D@reeo válasza DarkByte (#261) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Én kérek elnézést, részben igazad van, ugyanis vannak Flash SSD-k is, nem voltam naprakész a témával kapcsolatban. Az ""igazi"" SSD-k viszont DRAM modulokból épülnek fel, és szükségük van tápellátásra az adattároláshoz(belső akkuról). Az általad linkelt oldalt nem néztem, a "csak is addig tárolják az adatot amíg áramot kapnak, ellenben az SSD-vel." részre reagáltam. Node ne offoljunk, békét, boldogságot és Raspberry Pit mindenkinek!

(#264) moli.hu válasza sonar (#254) üzenetére


moli.hu
őstag

erre a kinaira en is gondoltam, de egyszeruen keptelensegnek tartom, hogy olcsobban tudjak adni, mint az az alapitvany, aki a nyersanyagon tul gyakorlatilag csak az osszeszerelesi es szallitasi dijat szamolja fel...
se tervezesi-, se marketingkoltsegek, se extraprofit (sot, semmilyen profit) nincs az arba epitve, amit elhagyva amugy olcsobbak tudnak lenni a kinai "egyet a megrendelonek, egyet a kinai websiteomra"-tipusu gyartasok.

[ Szerkesztve ]

(#265) Sn[4k3] válasza Paci. (#260) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Nem. DRAM-ra és SRAM-ra, azaz Dynamic random Acces és Static Random Acces Memory-ra. A DDR becses neve is Double Data Rate Synchronous Dynamic Random Acces Memory. A DRAM és az SRAM működési elve közötti különbséget meg nem mondom neked, de az utóbbi a gyorsabb és drágább, ezért elsősorban gyorsítótáraknak alkalmazzák, operatív tárnak nagyon ritkán (pl. Nintendo GameCube).

DarkByte: saccperkábé 20e lenne egy olyan háttértár, 4GB-s SD kártya újonnan 2e.

Meg persze van 1MB-s (!) SSD is ;)

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#266) szabi__memo válasza moli.hu (#264) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

tenyleg nagyon elkepzelhetetlen lenne amikor 70-80 dollarert kapsz tabletet

(#267) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Amúgy hány USB is van rajta? Vannak rajta szabvány csatik egereknek és billentyűzetnek? Mert, ha 2 USB van rajta és nincs szabvány csati akkor lőttek a külső merevlemezeknek és egyebeknek.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#268) sonar válasza Sn[4k3] (#267) üzenetére


sonar
addikt

Tény, hogy nem elegáns, de létezik USB elosztó amivel simán lehet plusz USB-kre szert tenni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#269) PistiSan válasza Sn[4k3] (#267) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem van egy aktív hubom, arról etetem majd árammal, ha meg már ott van akkor bővítse is kis az usb-k számát. Egy vinyót én is rá akarok ranki mindenképpen. Kicsit zavar hogy nem tud usb-ről bootolni, de hát ez van, az sd kártyát is el kell adni valahogy ^^

[ Szerkesztve ]

(#270) Vladi válasza PistiSan (#269) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az sd kártyára tehetsz majd grubot, akkor tudsz usb-ről is bootolni.

Nézem mi ez a 20 új hsz, már azt hittem kijött a lap... :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#271) PistiSan válasza Vladi (#270) üzenetére


PistiSan
addikt

De ahhoz is kell egy sd kártya hogy rá tudd tenni a grubot ^^
Érdekes dolog ez az sd kártya, routeremen linux van, viszont ezekben a körökben mindenki azt javasolja hogy flash tárolóra ne rakjunk oprendszert, főleg ne swapeljünk rá, az Raspberry-t meg pont SD-kártyával kell majd használni.
Lassan már jöhetne a cucc, főleg hogy már minden meg van a paypalomhoz ^^

szerk:
Arról nem is beszélve hogy összesen 1db sd kártyám van, az is fényképezőmben, olvastam hogy oprendszerrel előre telepített sd kártyát is lehet majd venni a shopban, ha lehet a cuccal egyszerre rendelni akkor úgy fogom kérni.

[ Szerkesztve ]

(#272) n00n válasza Vladi (#270) üzenetére


n00n
őstag

Pár napja nem néztem rá a topikra, hát mit ne mondjak engem is meglepett a több, mint száz hozzászólás. :D

Közben nézegettem a FAQs-ot (ha jól látom folyamatosan frissítik) és ezt látom:

"A Raspberry Pi. Leads, a power supply or SD cards are not included but can be purchased at the same time from the store. You will be able to buy preloaded SD cards too. The first batch (February 2012) will not have a case."

Akkor lehet a második kör már dobozzal érkezik? Bár nem nagy érvágás számomra a hiánya, az a lego-s megoldás nagyon állat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#273) moli.hu válasza szabi__memo (#266) üzenetére


moli.hu
őstag

uncsi mar, hogy tulbecsulitek egy (szar minosegu) lcd-kepernyo es egy (szar minosegu) akku arat. 10000ft-ert (vammal, afaval, profittal) lehet mar kapni pna-t, abban is van kepernyo meg akku. olyanok is.

[ Szerkesztve ]

(#274) moli.hu válasza n00n (#272) üzenetére


moli.hu
őstag

Akkor lehet a második kör már dobozzal érkezik?
nem. de kesobb mar lehet dobozt is rendelni melle pluszba. most meg nincs kesz.

(#275) szabi__memo válasza moli.hu (#273) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

mert nyilvan a doboza, az aksi, a nyomogombok, a tobb memoria, a flash, az osszeszereles es a tolto nem er 30 dollart
ne haragudj de hulyesegeket beszelsz

(#276) sonar


sonar
addikt

Azt nem tudjátok, hogy UK-ból (EU-ból) vagy Kínából fognak szállítani?
(Nem igazán örülnék neki ha még VÁM-ot is raknának rá)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#277) n00n válasza sonar (#276) üzenetére


n00n
őstag

Hivatalos oldalról:

How much will it cost to ship to [country X]?

We don’t know yet; we’re still negotiating about logistics. The people we’re talking to have local distribution points all over the world, so you can have your Raspberry Pi shipped from somewhere closer than the UK.

Szóval, ha nem is lesz hozzánk közelebb eső elosztó pont, akkor is legrosszabb esetben az UK-ból fog jönni.

(#278) Kommy válasza sonar (#276) üzenetére


Kommy
veterán

Én nem a vám miat aggódnák hanem az áfa miatt mivel az 27%, a vám pedig 1-2%

(#279) sonar válasza Kommy (#278) üzenetére


sonar
addikt

Áfa miatt nem kell aggódni. Csak akkor ha üzletszerűen itthon tovább értékesíted

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#280) doc válasza sonar (#279) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem igaz, ha EU-n kivulrol rendelsz, maganszemelykent is kell(ene) AFA-t fizetned!

(#281) moli.hu válasza doc (#280) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt elvileg mar kitargyaltuk

(#282) doc válasza moli.hu (#281) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem nem, eddig az EU-n beluli AFArol volt szo, en meg az EU-n kivulrol erkezorol beszeltem ;)
bar mivel ugy nez ki hogy UK-bol postaznak, igazabol a kerdes lenyegtelen

(#283) sonar válasza doc (#280) üzenetére


sonar
addikt

Nem egészen, mert ha ráirják, hogy Gift akkor nem (igaz, hogy kiskapu, de mindenki él vele. ) Egyébkén meg épp előttem irták, hogy
"The people we’re talking to have local distribution points all over the world, so you can have your Raspberry Pi shipped from somewhere closer than the UK."

Closer UK -nél szerintem nem épp Kinára gondoltak

Vámról meg én úgy tudom, hogy
A hatályos joganyag (918/83 EGK 27. cikk) szerint bármely küldemény, melyet a címzett részére levél vagy postai csomag formájában adnak fel, és elhanyagolható értékű árukat tartalmaz, importvámoktól mentesen hozható be.

Elhanyagolható értékű áru postai rendelés esetén olyan tényleges belső értéket képviselő árut jelent, amelynek értéke szállítmányonként nem haladja meg a 22 EUR összértéket. Abban az esetben, ha a postai küldemény értéke postai költséggel együtt meghaladja a 22 EUR értéket úgy vámeljárást kell lefolytatni a kapcsolódó vám és általános forgalmi adó kiszabása mellett.
22EUR meg majdnem $35

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#284) Vladi válasza sonar (#283) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erről volt már szó korábban, az EU-ban szerintem még mindig nincs vám, áfát meg bármelyik országban meg lehet fizetni. Tipikusan a fogyasztó felé értékesítő fizeti. Kvázi ott ahol él. Nem hiszem, hogy nyit magyar számlát, hogy fizethesse az itteni áfát.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#286) DarkByte


DarkByte
addikt

Breaking! A lapok február 20-ra gördülnek le a gyártósorról. [link] A tervezett kvarc kristályt nem igazán tudták értelmes áron beszerezni Kínában így kicsit variálni kellett. Cserébe viszont a február 20 már tuti. A hónap vége előtt lehet még majd rendelni.
Ez kicsit még odébb van, de várunk türelmesen. :(

Viszont kaptunk egy datasheet-et a SoC-ról amit lehet elemezgetni. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#287) Sn[4k3] válasza DarkByte (#286) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Én tudok várni :)
Max. veszek addig egy ősnotit RPi árában, hogy Heroes III-azhassak, Transport Tycoonozhassak, Traffic Giantozhassak, SimCityzhessek Ultimázhassak - ezeket azért illene vinnie mand az RPinek is, EverQuesttel, Warcradt III-al egyetemben. Ha bele döglök is, de mrg fogom oldani :)

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#288) Csicsóka válasza Sn[4k3] (#287) üzenetére


Csicsóka
őstag

A Quake 3 elszalad rajta, akkor ezek is elfognak?? Anno a fiam sokat gyűrte a quaket, én sohasem játszottam, ezért nem is vok tájékozott teljesen ezen a téren, csak úgy eszembe jutott, hátha alapon.
Én az Intel D945GSEJT utódjának fogom kinevezni ezt a picikét.

(#289) Vladi válasza Sn[4k3] (#287) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó esélyed van: link
Az ilyen projekteket keresd, lefordítod, akkor natívan fut nevezett játék!

Ha elkészülsz, akkor viszont követelek logout bejegyzést. :DD

DarkByte!

Köszi az infót, ez nem sok! Kvázi 2 hét és itt az asztalunkon a cucc. :C

(#288) Csicsóka:

OpenArena biztos, hogy lefordul rá. :K Eredetileg én is annak szántam, de mivel csak 1-et lehet majd venni, és htpc funkció is egyre reálisabb inkább arra megy. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#290) PistiSan válasza Vladi (#289) üzenetére


PistiSan
addikt

Vladi: Köszi az infót, ez nem sok! Kvázi 2 hét és itt az asztalunkon a cucc.

2 Hét múlva elkezdik árulni, attól függ mennyi idő alatt ér ide hogy honnan kapjuk meg, én nem vásároltam még külföldről, de állítólag nem ritka a 3-5 hetes postázás.

[ Szerkesztve ]

(#291) n00n válasza PistiSan (#290) üzenetére


n00n
őstag

3-5 hetes postázás? Ott komoly logisztikai problémák vannak. Elég gyakran rendelek UK-ból dolgokat, egy héten belül (!) mindig megérkezett. Volt olyan, hogy egyszerre rendeltem itthonról és onnét. A magyar posta egy nappal később hozta ki. :DD

Egyébként van egy sanda gyanú, hogy nem ám, hogy egy napot nem fog kibírni ez az első 10.000 darab, hanem pár órán belül elkapkodják. Azért gyorsnak kell lenni. :D

(#292) PistiSan válasza n00n (#291) üzenetére


PistiSan
addikt

Ebay-ről szokott vásárolni egyik ismerős innen onnan, ő mondta hogy nehézkes a posta, mondjuk ő amcsiból rendel általában. Remélem úgy lesz ahogy mondtad és hamar megjön, nagyon örülnék neki. :))
Vásárlásra én is fel vagyok készülve, azt hiszem az a pár óra reális lehet, kíváncsi lennék hányan vannak feliratkozva email értesítésre a vásárlásról.
Csak győzze majd a szerverük a támadást ^^

[ Szerkesztve ]

(#293) doc válasza PistiSan (#290) üzenetére


doc
nagyúr

a 3-5 het az a kinai postazasra igaz, ott is a 'normal', vagyis lassu postara
ha tenyleg UK-bol jon, az (ahogy itt eggyel lejjebb mondta is a kollega) az max. 2-3 nap

(#294) PistiSan válasza doc (#293) üzenetére


PistiSan
addikt

Ennek nagyon örülök, szétnéztem a Raspberry Pi Shop-ban, a szállításnál ez van megadva.
Royal Mail (International Airmail Packets) £2.48 ~900Ft
Az egyik matricára kattintottam vásárlásnál, és ott mentem el addig amíg kiírta a szállítási költséget.
Ennyi lesz vajon a cuccra tényleg a posta? Nekem nagyon kedvezőnek tűnik, ha itthon rendelek valamit általában az 1000ft de van ahol 2-3000ft is a szállítás.

(#295) doc válasza PistiSan (#294) üzenetére


doc
nagyúr

3 font realis ar
a kerdes az, hogy magat a kutyut biztositva postazzak-e, mert akkor az valamivel dragabb lesz (de erdemes, nekem eddig egy csomagom tunt el, pont Angliabol. nem volt tul ertekes, de duhito...)
a 2-3000 ft az a futar szokott lenni, az ertelemszeruen eleg draga (bar mar a magyar posta is egy ezrest ker egy postacsomagert, az ajanlott level valamivel olcsobb, de ezek mind belfoldi arak)

(#296) DarkByte válasza PistiSan (#292) üzenetére


DarkByte
addikt

2-3 nap simán lehet. Kindle is félelmetes hogy mennyi idő alatt Magyarországra ér. Egyik kollégának emlékeim szerint úgy küldték a Kindle-t hogy előbb tengeren túlról jött UK-ba raktárkészlet amit ki kellett várni és úgy adták fel a címére (igaz légi postával jött az országba). És még úgy is ideért 3 nap alatt.

(#297) szabi__memo válasza DarkByte (#296) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gyorsabb mint a magyar posta,az biztos. Nekem mar elsőbbségi levél is tartott 2 hétig :S

(#298) Sn[4k3] válasza szabi__memo (#297) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Érdekes, nekem eddig sosem voltak gondjaim a Magyar Postával. Az ajánlott, elsőbbségis leveleim, utánvétes csomagjaim mindig ott voltak másnapra. Azon a hetven forinton (utánvét) ne múljon. Persze nem Bivalybaznádról vagy Alsóbögyörővalagpusztáról kell feladni, de a megyeközpontok, nagyobb városok jól teljesítenek.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#299) doc


doc
nagyúr

(#300) Csicsóka válasza Vladi (#289) üzenetére


Csicsóka
őstag

OpenElec github-on böngészve meglepődve láttam, h létezik ARM build. A stable ágban nem is létezik még nyoma sem. Lefogom majd forgatni, és ha lesz masina tuti kipróbálom rajta.
Fantasztikus lenne ha sikerülne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.