Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) DarkByte válasza moli.hu (#200) üzenetére


DarkByte
addikt

Jó, ez igaz. De táplálás szempontjából csak ezzel kell számolni. Illetve fogyasztást ezzel lehet felülről becsülni (legrosszabb szkennárió). Nyilván pontos adatokat majd konkrétan az fogja meghatározni hogy milyen egyéb hardverrel fog együtt élni a ketyere, és mennyire lesz leterhelve.

[ Szerkesztve ]

(#202) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok

Tudom, hogy még nem kapható, és így tapasztalat sincs de hátha van elképzelésetek az alábbiakról:
-Olvasom itt a tápos hozzászólásokat - táp nélkül szállítják majd?
-Ha 3.5W-tal számolunk, akkor óránként kb 0,16Ft-nyi áramot fogyaszt? (1kWh=1000wh, 1kWh= kb 45ft ha jól tudom)
-Mivel linux fog rajta futni, így gondolom majd a "linux app store"-ból (nem emlékszem már mi a neve, csak GUI-s linuxot használtam régen) tölthető le mindenféle program is, így vnc is?
-Megint csak linuxos mivoltából adódóan merem megkérdezni, hátha használt már valaki valami hasonlót "igazi nagy" gépen: Van valamilyen infrás/bt-s távirányító+usb modul, amivel be lehet kapcsolni a gépet? Szóval wake on USB működhet, létezik ilyen? (csak wake on lanról hallottam eddig)

Csak ma bukkantam rá erre a csodára, még nem jártam körbe teljesen a témát, így ha nagy baromságot írtam volna, elnézést. Köszönöm a válaszokat.

(#203) moli.hu válasza D@reeo (#202) üzenetére


moli.hu
őstag

-igen
-igen, de ertelmesebb honapra szamolni: 126ft/honap ha 7-24 (50ft/kwh)
-ubuntura letezik "software center", de minek, inkabb apt-get
-...

[ Szerkesztve ]

(#204) D@reeo válasza moli.hu (#203) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Köszi a választ.

apt-get akkor jöhet jól, ha már jártas az ember és tudja pontosan mit keres. Terminálból ugye fél pillanat alatt megvan, azonban nekem, mint kezdő azért volt jó a "software center", mert volt egy kis leírás is mindenhez, hogy mi micsoda valamint kereső is. Egyszerűbb a keresőbe beírni, hogy vnc mint a terminálba apt-get install xvnc4viewer. De mindegy is, ha jól értelmeztem a dolgokat, lehetősség lesz gui-s linuxot is feldobni, mellé 1 p2p klienst, egy xbmc-t és egy vnc-t. Más nem is kell, ez így maga az álom.

OFF
Éljenek a Nintendo fanok! :D

(#205) moli.hu válasza D@reeo (#204) üzenetére


moli.hu
őstag

aptitude?

(#206) PistiSan


PistiSan
addikt

Linuxra tud valaki bluetooth távirányítót? Nekem winre van egy progim, felrakom a gépre és a telóra, fél perc alatt csatlakozik és onnan tudom vezérelni a Potplayert :) Nekem vagy java vagy symbian client lenne jó telefonhoz.
Egyszerűbb lenne a kezelés az biztos :)

(#207) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ha van valaki aki nagyon képben van a jelenleg használt codec-ekkel az elárulhatná, hogy mik azok a formátumok amikkel ez a soc nem fog boldogulni soha.
A neten felelhető mkv-kból, mik nem fognak tudni pl menni?
És a VC1-el mi lesz a helyzet?
Szóval érdekelnének a kis gép multimédiás korlátai.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#208) DarkByte


DarkByte
addikt

Ha jól látom a hivatalos Wiki-t is eléggé feltúrbózták, legalább is hó elején még nem így nézett ki. [link] Szóval jó eséllyel jövőhéten lehet beszélni a piszkos anyagiakról ;] :D

#207: sajnos mi is csak guglizni tudunk szerintem. De ha olvasok valami érdekeset ebben a témakörben akkor beírom.

Egyébként nem hiszem hogy akadály lesz a procinak a DivX/XviD, mert ezt szoftveresen elviszi szerintem legalább 720p HD felbontásig. A WMV már érdekesebb lehet, nem tudom annak a processzor igénye hogyan alakul DivX/XviD pároshoz képest. Azt hiszem WMV9 ami az VC-1 alapja már erőforrás igényesebb mint egy DivX/XviD a postprocessing miatt. Hacsak nem tudja valahogy hardveresen gyorsítani, én az SD-nél húznám meg a biztonságos határt a szoftveres dekódolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#209) sekli válasza PistiSan (#206) üzenetére


sekli
addikt

VLC-nek, az mplayer-nek és az XMBC-nek is van webes felülete amin keresztül akár telefonról is simán távirányíthatod.

(#210) DarkByte


DarkByte
addikt

Egy elég részletes leírás hogyan üzemeljünk be VirtualBox-ban futó Ubuntu alá egy scratchbox2 környezetet amivel már tudunk a tényleges vason futó binárisokat forgatni:
[1. rész] [2. rész] [3. rész]

[ Szerkesztve ]

(#211) PistiSan


PistiSan
addikt

Aki hiányolta a videó formátumokkal kapcsolatos információkat, annak itt van egy szép leírás, és persze a kommentekben szépen kitárgyalva.
[link]
Az én angol tudom már kevés ide.

(#212) DarkByte válasza PistiSan (#211) üzenetére


DarkByte
addikt

Dom adds: As an aside, the GPU can hardware decode H264, MPEG1/2/4, VC1, AVS, MJPG at 1080p30. It can software (but still vector accelerated) decode VP6, VP7, VP8, RV, Theora, WMV9 at DVD resolutions. We are restricted due to licensing what we can support. We should be able to support VP8, MJPG and Theora, as I believe they are license free.

Igazából ez a lényeg. Tehát tud hardveres MPEG-2 és VC-1 gyorsítást is (sőt elvileg az MPEG-4-be belefér az ASP profil a DivX/XviD-el is), csak ha jól értem nincsenek licenszelve a kodekek hozzá, legalább is első körben. Gondolom én hogy ez azt jelenti hogy csak a megfelelő szoftver (firmware?) kérdése hogy kihajtsa a chip ilyen lehetőségeit, szóval gyanítom ez is meg lesz oldva előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#214) DarkByte


DarkByte
addikt

Hamarosan feléled az XBMC variáns (Raspbmc) saját oldala is: [link]

(#215) Vladi válasza DarkByte (#214) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jáááhj, nem semmi. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#216) PistiSan válasza DarkByte (#214) üzenetére


PistiSan
addikt

Hogy fog ez működni pontosan? Az xmbc (rasbpbmc) nagyon szimpatikus multimédia szempontjából, viszont egy alap debiant is szeretnék felrakni egyéb szolgáltatások miatt.
Gondolom dualboottal lehet majd megoldani a két rendszer közötti váltást.

Végre megjött a Visa kártyám, paypal belőve, most már csak azt várom hogy kezdjék el árusítani :)

(#217) n00n válasza PistiSan (#216) üzenetére


n00n
őstag

XMBC egy alkalmazás ami egy operációs rendszeren, az esetedben Debianon fut.

(#218) fo_di


fo_di
őstag

én is várom már a cuccot, már találtam is itthon egy villámcsapott routert, ami alkalmas lenne házikónak és van rajta egy szép nagy wifi antenna is, amit tudnék használni, ha veszek majd hozzá wifi adaptert :)
bár hivatalosan csak h264 (ebben benne van az x264 is) és h263 (azaz divx, xvid, stb) támogatással bír hardveres gyorsításügyileg (mpeg2 jogdíjproblémák miatt nem lett licenszelve, mert valami 3 dollár lenne gépenként a licensz), bízok benne, hogy ügyes programozók meg fogják találni a módot az mpeg2 libek használatához is, hogy azt is lehessen hardveres gyorsítással nézni (szoftveresen max sd-t visz belőle)
utána tökéletes lesz egyszerű htpcnek, akár tvtunerként is működhet, ha a tunert kezeli a linux kernel (de mindigtvhez akár jelen formájában is jó lehet, mert az h264 jel, kérdés, hogy az mpeg2 transport streamet viszi-e)

persze a lehetőségek tárháza végtelen, a hivatalos fórumban már ugye vetődnek fel a felhasználási ötletek: a marógép vezérléstől kezdve a kerti locsolóvezérlőn át mindenre jó lehet, és ez benne a szép

(#219) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Sziasztok!
Éppen most nézegettem ezt a RaspberryPi-t és úgy döntöttem, nekem is kell egy! :)
Elsősorban programozni tanulnék meg rajta, Pythont fogom hasznosítani, elvileg (sok ötletem van, remélem legalább egyet-kettőt sikerül majd megvalósítanom). Mindennapokra mennyire lenne alkalmas a masina? Netezés, email, YouTube, talán egy kis játék, stb. A programok telepítésénél ügyelnem kell majd arra, hogy ARM-kompatibilis legyen vagy csak elég az OS-ra bízni?

Ha nagyon vadállat lennék akkor azt mondanám, hogy játszani is fogok rajta :) EverQuest most fog úgy is átmenni free-to-playbe, Warcraft III-nak is illene elmennie egy ilyen vason, Heroes III-nak meg végképp. Utána meg majd programozok egy keveset :)

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#220) DarkByte válasza Sn[4k3] (#219) üzenetére


DarkByte
addikt

EverQuest most fog úgy is átmenni free-to-playbe, Warcraft III-nak is illene elmennie egy ilyen vason, Heroes III-nak meg végképp.

Imposibru. ARM-on nem fogsz x86-os bináris kódot futtatni natívan. Emulátort pedig említeni sem érdemes. Talán a DOSBox-ban futó gammák mehetnek még úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

(#221) Sn[4k3] válasza DarkByte (#220) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

:O
Már kezdtem reménykedni, hogy azért valahogyan eljátszogathatok majd kedvenceimmel.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#222) Balinov válasza Sn[4k3] (#221) üzenetére


Balinov
félisten

Hat, ha anno UIQ3-ra (S60-ra is) a ScummVM-el meg tudtak oldani a regebbi gammak futtatasat, akkor tan egy modern arm hw-vel is menni fog

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#223) Sn[4k3] válasza Balinov (#222) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ha jól veszem ki akkor ezek point&clickek, azoknak tudtommal sosem volt egekben a gépigénye.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#224) Balinov válasza Sn[4k3] (#223) üzenetére


Balinov
félisten

ugyugy, bar x86-ra irtak oket ugye, es meg egy 208Mhz-es NXP ARM procival biro SE P990-en is faszan mentek, sajat tapasztalat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#225) Sn[4k3] válasza Balinov (#224) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ez az. Speciel a Heroes III bőven elvolt egy 233MHz-es procival, na annak az emulálása hagy ne fájjon már a procinak... EverQuest II-nek meg amaz proci volt a minimuma és hát elvileg ez a rendszer elbírja a Quake III-at is - de akkor azt hogyan futtatja?
Nameg: mivel ARM és az Androidos programok gyakorlatilag JAVA-sak, nem lehetne azokat futtatni egy linux alatt?

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#226) Vladi válasza Sn[4k3] (#219) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hűha. Kis linux alapokat nézz át, mert így nem fog menni. Nem bántás képen írom, nehogy félreérts, csak így nagyot bukhatsz vele.

Programozást tanulni ideális eszköz amúgy. Minden más amit írtál ebben a formában alkalmatlan.

(#222) Balinov:

A scummot vajon beforgatta már bárki armra? Kétlem. De lehet azért csomag, sose tudni. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#227) Sn[4k3] válasza Vladi (#226) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Én abból indultam ki, hogy mivel linux megy rá (Fedora szimpatikus, bár én eddig csak Ubuntut használtam), ezért csak be lehet fogni netezésre meg emailezésre és mivel boldogul a HD tartalmakkal, gondoltam akkor a YouTube meg sem kottyan neki.

Amúgy tényleg "nagyot" bukhatok vele :D

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#228) PistiSan válasza Sn[4k3] (#227) üzenetére


PistiSan
addikt

Csodálkoznék ha a flash nem zabálná meg, szerintem túl sokat vársz ettől az eszköztől, nem arra való amire te szeretnéd használni. Nem ajánlom neked a vételt.
Túl sok az off :(

(#229) moli.hu válasza Vladi (#226) üzenetére


moli.hu
őstag

a hivatalos siteon van arm binaris

(#230) Sn[4k3] válasza PistiSan (#228) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Offnak szerintem csak azért off, mert abba tettük. Mivel a gép képességeiről irosgálunk, ezért szerintem nem főben járó bűn.

Nos, akkor tisztázzuk, én mire használnám, fontossági sorrendben:
1.: programozás
2.: szövegszerkesztés
3.: emailezés
4.: netezés
5.: kisebb, nagyobb játékok (OpenTTD, elsősorban)

Amúgy elvileg kár rágódni a flashen és a YouTube-on, mert tudtommal az ARM v6-os procik nem támogatottak.
Más HTPC-nek szánja, szerintem én ehhez képest kezesbárányként bánnék vele. Lehet jobban járnék egy Atomos lappal, de az már picit drágább és nem all-in-one.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#231) zsoltti válasza Sn[4k3] (#230) üzenetére


zsoltti
senior tag

Ha megfelelő a kódolás , akkor az a 700mhz proci meg az igp bőven elég a youtube-hoz. 5800hoz volt olyan progim ami megalázta a 1ghz-s wimo-s telefonokat youtube-ba! azt nem mondom hogy full hd-be vinné ez a Pi, de szerintem 720p oké lenne, persze megfelelő driverekkel, és szoftverrel

(#232) Vladi válasza zsoltti (#231) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért ehhez a youtubehoz szerintem arm flash is kellene. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#233) DarkByte


DarkByte
addikt

A YouTube-os HD-vel valószínűleg nem lesz gond ha valaki megoldja a GPU gyorsítást. 360p felett mindegyik videó H.264+AAC, szóval tudná gyorsítani. Csak nyilván nem flash-en keresztül, hanem valami külön kliens program kellene, mint ami pl. Android-on van.

(#234) Sn[4k3] válasza DarkByte (#233) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Valószínűleg. Emlékeim szerint még csiripelték is, hogy van Android desktopra, azt fel lehetne rakni?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#235) Kommy válasza Vladi (#232) üzenetére


Kommy
veterán

Miért kéne flash, majdnem minden videó elérhető html5-alatt. A régi videók nem de az újak már mindenképpen. iPhone-on sincs flash mégis mennek a youtube-os videók.

(#236) DarkByte válasza Sn[4k3] (#234) üzenetére


DarkByte
addikt

Android-x86 van. Nevéből adódóan ez sem jó ide. Viszont Android-os mobilok ARM procisak alapvetően, szóval kellene pár jótét modder akik a drivereket illesztik ehhez a SoC-hoz és elvileg menne. A gond csak az - ha kicsit vissza olvasol láthatod hogy már írtam is - hogy a SoC drivereket a Broadcom birtokolja és egyik sem open source. És ilyen SoC-os mobil pedig nincs a piacon, legalább is más fórumokon keresgélve úgy tűnik ez a helyzet. Szóval sajnos egyelőre nem sok esély van, hacsak a Broadcom nem tesz szívességet a közösségnek. Remélhetőleg utóbbi bekövetkezik ha a Raspberry népszerű lesz, elvégre az nekik is jó ha mondhatják hogy megy a vasukon Android.

Amit Kommy írt azt én is akartam említeni csak kifutottam a szerkesztési időből. YouTube elérhető egy ideje HTML5-tel WebM konténerben, és az a Raspberry team-nek is célja hogy a hardveres WebM gyorsítást elkészítsék, mert azért nem kell egy rakás pénzt letenni senkinek licencszelésből kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

(#237) DarkByte válasza DarkByte (#236) üzenetére


DarkByte
addikt

hogy a SoC drivereket a Broadcom birtokolja és egyik sem open source
Egész pontosan Vladi azt mondta hogy minden driver open source, viszont én talán a hivatalos fórumban olvastam hogy ez azért még sincs így. Illetve max. egy Gingerbread-et lehetne rá feltolni ha sikerül is, mivel elég kevés hardverileg. ICS-nek már nem ártana egy két magos 1Ghz-es proci és legalább 512MB RAM. Talán majd lesznek utód variánsai és azok jók lesznek ehhez.

(#238) Vladi válasza DarkByte (#236) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na ezt nem is tudtam, ez jó hír.
De én továbbra is szkeptikus vagyok a deszktop árpival szemben. Nem úgy nézzetek rá, mint arra a gépre, ami előtt éppen ültök.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#239) Sn[4k3] válasza Vladi (#238) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Én még apám Speccyjével is elvoltam, mint a befőtt. Boldogulni fogok ezzel is :) (van ARM-es ZX Spectrum emu?)

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#240) Vladi válasza Sn[4k3] (#239) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na akkor hajrá. :D
Van biztos, ha más nem forgatsz egyet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#241) DarkByte válasza Sn[4k3] (#239) üzenetére


DarkByte
addikt

Remélem rendes C64 emulátor van ARM-ra, mert nekem az a tervem hogy majd kikötöm anyáméknál a CRT TV-re és retrózni fogok ezerrel. ;] Már csak egy pár QuickShot joystick kellene, azokat Arduino-val ráműtöm USB-re és jó lesz. :D

(#242) sonar


sonar
addikt

Lehet már valahol kapni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#243) PistiSan


PistiSan
addikt

Nem, még 1-2 hét ha minden jól megy.

(#244) sonar válasza PistiSan (#243) üzenetére


sonar
addikt

Az oldalról rendelted?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#245) PistiSan válasza sonar (#244) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, mint írtam még nem lehet redelni, ha minden jól megy 1-2 héten belül kapató lesz.
Ha jól tudom az oldalról lehet majd megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#246) doc


doc
nagyúr

jee, most latom csak hogy van ilyen totyik...
na gyorsan el is olvasom :D
rendesen ra vagyok indulva a kicsikere, remelem meg lehet rendelni majd tenyleg normalis aron...

(#247) Vladi válasza doc (#246) üzenetére


Vladi
nagyúr

na állj be szépen a sorba... :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#248) doc válasza Vladi (#247) üzenetére


doc
nagyúr

kinel kell sorszamot tepni? :D
amugy ez hatalmas lenne, mivel rengeteget utazom, de TV az mindegyik hotelben van, siman radugom a Pi-t, benne az SD kartyan a filmekkel, es mozizok :C
mar csak azt kell kitalalni, hogy hogyan tudnam egyszeruen iranyitani, csak ezert nem vinnek magammal USB-s billentyuzetet :D bar valami egeres feluletet konnyen tudnek hegeszteni ra, a celnak az is megfelelne...

(#249) doc


doc
nagyúr

na, vegigolvastam a topicot :DD
a SW ellatottsagtol nem kell nagyon felni, ARM verzio abbol van, amibol akartok (kis tulzassal)
a nyilt forrasu programok sacc 98-99%-a fordithato konnyen ARMra
latom felmerult a retro emulator tema (C64, Spectrum, SCUMMVM), itt nyugodtan korbenezhettek, ezek mind ARM-ra forgatott jatekok/emulatorok/stb ;) szoval nem kell felni :D

(#250) sonar válasza PistiSan (#245) üzenetére


sonar
addikt

Bocsi, nem olvastam el rendesen :B

Kíváncsi vagyok én is nagyon. $35 nagyon nem pénz egy ilyen csecsebecséért.
Remélem hamar tudnak szállítani mert szerintem 1-2 hónapon belül a kínaiak fél áron fogják szállítani :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.