Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Boti80 válasza cigam (#41250) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Nem rossz ez is , de itthonról veszem. A másik pedig hogy ez tuti nem tisztább mint az ifi 1uV értékű tápja :)

(#41252) MasterDeeJay

libreelec egy rakás szar lett a frissítés óta, alternatívát keresnék. Pi zero-hoz kellene.
Mi most az ajánlott Kodi alap ami kis gépre is jó?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41253) wassermann válasza MasterDeeJay (#41252) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Próbálj OSMC-t, ugyanúgy KODI-s és a Zero-ra felmegy:

[link]

(#41254) MasterDeeJay válasza wassermann (#41253) üzenetére

Kipróbálom! Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41255) cigam válasza MasterDeeJay (#41252) üzenetére


cigam
félisten

Tedd vissza a régi verziót. Az "egy rakás ... "-t tudnád konkretizálni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41256) MasterDeeJay válasza cigam (#41255) üzenetére

Konkrétan az összes lejátszott videó meg megakad néha pár másodpercre. A régi verzó (azaz valamelyik frissítés elötti) nem csinálta de már több hónapja rossz csak gyerek nézi és őt nem zavarta de engem igen hogy nem tudok végignézni egy filmet sem akadás nélkül.
NAS-ról szedi az adatokat, azt is már kigyomláltam azt hittem az a baj, még új HDD-t is kapott. Routert is frissítettem, kábelt is kimértem, magát a libreelec-t is állítottam (kivettem minden mediatár beolvasást, gui felbontást, szolgáltatásokat stb) És így jutottam arra hogy már csak a libreelec marad, és azt is cseréltem másik SD kártyára új verzióra és ugyan úgy akadt, sőt még jobban mert az új GUI is akad.
Zerom nincs húzva, bordázott hűtős de ventivel is próbáltam háta túlmelegedne, tápja is nagy 3A-s. Hacsak nem a zero döglött meg bár lefagyni nem szokott.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41257) cigam válasza MasterDeeJay (#41256) üzenetére


cigam
félisten

A log-ba nem ír semmi ráutalót, hogy mi baja van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41258) MasterDeeJay válasza cigam (#41257) üzenetére

Nem néztem logokat. Abból indulok ki hogy ahogy olvastam az 1gb-os Pi4-el van egy ilyen ismert hiba hogy kifut a ramból. (nekem meg csak 512mb van). Így feltételeztem hogy valami szoftveres bug lehet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41259) Tothg86 válasza MasterDeeJay (#41258) üzenetére


Tothg86
tag

Ugyanez volt a kínom. Xbian jött be nekem.

(#41260) Aryes válasza MasterDeeJay (#41258) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem feltétlenül bug. Én pi2-n használtam évekig ugyanazt a 16-os Kodit libreelec alatt gond nélkül. Úgy gondoltam jó ötlet 18-ra váltani, hát nem volt jó ötlet, egyszerűen annyival nagyobb a hardver igénye az újabb kodinak, hogy pl a netes kiegészítők sokszorta lassabban futnak. Korábban már 17-es Kodi alatt is ez volt, nem újkeletű a probléma.
Egyébként osmc-re váltottam végül, valamivel tényleg gyorsabb és stabilabb, mint LE alatt, de korántsem annyival, hogy utolérje a 16-ost.

[ Szerkesztve ]

(#41261) wassermann válasza Aryes (#41260) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Pi Zero-ra és a Pi4 előtti, korábbi Pi-kre talán jobb az OSMC. Korábban olvastam valahol, hogy teljesebb Linux-ot pakol a Kodi alá, mint a kigyomlált LE. Emiatt a mérete picit nagyobb is.

(#41262) Shummo


Shummo
aktív tag

Tegnap néztem gyorsan egy tesztet: Nálam qBittorrent 30MB/s tudott, ugyan azzal a torrentel a Transmission csak 15-18 MB/st.

Viszont sajnos úgy látom a Qbittorrentnek nincs Desktop GUIja( szóval client ami csatlakozik a serverre csak nem WEBen) mint a Deluge-nak vagy a Transmissionnak.

Deluge-ról mi a tapasztalat a qBittorrent-hez képest? Van értelme rápróbálnom?

[ Szerkesztve ]

(#41263) Aryes válasza wassermann (#41261) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem értem az összefüggést: attól, hogy nagyobb a mérete, miért fut jobban régebbi hardveren? :DDD
Elvileg pont a jobban kigyomlált rendszernek kellene jobban futni. De tény, hogy az osmc jobban fut pi2-n és ezek szerint zérón is.

(#41264) MasterDeeJay válasza Aryes (#41260) üzenetére

Próbának felraktam egy régi sokéves 7.0.3 libreelecet. Rohadt gyors a gui, filmek nem akadnak, csak az elején megröccennek néha de annyira rövid ideig hogy figyelni kell hogy észrevegyem. Annyi hogy nincs magyar nyelv, de majd egy későbbivel is kipróbálom.
Szóval szoftveres volt a hiba.
Viszont azért szomorú hogy a libreelec kíírja hogy zero-ra jó aztán meg nem bírja el. Illene tesztelniük legalább ha frissítést adnak ki. (bár tudom a win10 óta trend nem tesztelni)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41265) Fecogame válasza Shummo (#41262) üzenetére


Fecogame
veterán

rTorrentnek is van webes felülete (ruTorrent), teljesen jól használható, esetleg az is megérhet egy próbát ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41266) UberMutant válasza Shummo (#41262) üzenetére


UberMutant
őstag

bocs de mi kell a desktop guiból, amit a web ui nem ad? (qB)
most már az rss kezelés is benne van.

(#41267) body007


body007
addikt

Feltettem az osmc-t próbaképpen egy zero-ra. A youtube-ot esetleg nem lehet rajta életre kelteni mindenféle API buzerálás nélkül? Mondjuk mint egy "normális" rendszeren user + pass párossal? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#41268) Shummo válasza UberMutant (#41266) üzenetére


Shummo
aktív tag

Tudom hogy van webes felület, de azzal nem tudom megcsinalni, hogy a .torrent fájlt hozzárendeljem alapértelmezett megnyitással.
A transmissionnal amit eddig használtam duplakattra már adta is hozzá a torrentet a sorhoz.
A webes felületet viszont be kell tölteni, torrent hozzáad, stb.
Szóval nem annyia fluid nekem, azért szeretném a GUIt.

Vagy megoldható, hogy a windows egyből a qbittorentben nyissa meg/ adja hozzá a torrentet?

[ Szerkesztve ]

(#41269) UberMutant válasza Shummo (#41268) üzenetére


UberMutant
őstag

vagy egy bizonyos könyvtárba mented a .torrent filet, amit a kliens automatikusan beolvas.
ez lehet egy rpi ról megosztott könytár.

én a webes felületet meg se nyitom, csak , ha szortírozom a torrenteket. a letöltéshez nem kell, jobb klikk save .torrent slussz

[ Szerkesztve ]

(#41270) solti válasza Shummo (#41268) üzenetére


solti
senior tag

használd telefonról :) Én azon nézem a torrenteket, aztán dobom is be Transdrone-ba...

(#41271) sztanozs válasza UberMutant (#41266) üzenetére


sztanozs
veterán

torrentek bulk kezelése (tracker átírása pl)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41272) wassermann válasza Aryes (#41263) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Bocs félreérthető volt, a két dolog tényleg nem függ össze! A lényeg csak, hogy az OSMC-t az különböztette meg korábban az LE-től, hogy nem "kigyomlált" Linux volt a KODI alatt, hanem bővebb.

[ Szerkesztve ]

(#41273) UberMutant válasza sztanozs (#41271) üzenetére


UberMutant
őstag

például a kérdezőről ilyet nem feltételezek. de kötözködésnek jó :P

(#41274) Aryes válasza wassermann (#41272) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, világos. ;)

(#41275) sztanozs válasza UberMutant (#41273) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem konkrétan ez az egy ficsör hiányzik a webes kliensbből. Szívtam is vele rendesem amikor ~100 torrenten kellett kézzel átírni. De végül szépen megcsináltam egyesével...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41276) _q válasza Keem1 (#41231) üzenetére


_q
addikt

Eljutottam oda, hogy dockerben telepítettem a nextcloudot. Megnéztem a config.php-t és már benne volt 'memcache.local' => '\OC\Memcache\APCu', 

Ezek szerint ennél gyorsabb nem lesz, gondolom a Pi4 korlátai miatt, mert a netem engedné.

(#41277) Keem1 válasza _q (#41276) üzenetére


Keem1
addikt

Nem-nem, ennél nem. Sejtettem amúgy hogy nálad ez már pipa, mikor írtad a te response time-odat.

Egy ismerősnek egy HP ProLiant szerverre telepítettem pár hónapja egy 1000/1000 otthoni net mögé, azt el se kell mondanom, hogy ég és a föld (mázlista, gombokért hozzá jutott).

És igen, itt már a Pi gyérebb resource-a a korlát. Nekem még így is tűréshatáron belül, csak ezért nem fogok egy 400 W-os szervert itthon üzemeltetni, de jó volt látni, hogy mire képes, ha van alatta dedikált vas :D

(#41278) _q válasza Keem1 (#41277) üzenetére


_q
addikt

Azért nem panaszkodok én se, ahhoz képest milyen áron mit kapok teljesen jó.

Sokan használnak NAS-hoz J4105-ös lapot. Ez 10W körül fogyaszt, persze még kell periféria így drágább mint egy pi4, tehát ez se lesz annyira olcsó a végén és "csak egy 4 magos celeron", de akkor ez se gondolod hogy sokat gyorsítana? Tényleg kellene alá egy komolyabb 6-8-10 magos AMD/Intel PC konfig legalább?

[ Szerkesztve ]

(#41279) body007 válasza _q (#41278) üzenetére


body007
addikt

Azért van pici különbség az intel javára:

Intel Celeron J4105 vs Broadcom BCM2711

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#41280) Keem1 válasza _q (#41278) üzenetére


Keem1
addikt

Dehogyis :D A NextCloud egy "szimpla" php oldal, csak túl van tolva benne a kontent. Elég sok erőforrást felemészt a rengeteg párhuzamos thread.
Ahogy én észrevettem, a Pi inkább ebben gyengécske, a párhuzamos feldolgozásban. Ami CPU-nak fejlett(ebb) pipeline-ja van, az szerintem ezen oldalról köröket ver a Pi-re, szóval egy "bármilyen" többmagos Intel proci is.

(#41281) _q válasza body007 (#41279) üzenetére


_q
addikt

Persze itt a HP szerver vs J4105 párosra gondoltam nem a pi4-re :D

#41280Keem1
Talán a következő Pi valamit orvosol? :D Bár ahogy haladunk az árakkal lassan egy mini PC jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#41282) csubyy válasza _q (#41281) üzenetére


csubyy
tag

Mostanában raktam össze egyet, nem lett drágább, persze a mérete valamivel nagyobb, de a teljesítménye is.

(#41283) g.gergo válasza _q (#41278) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nem tudom, h mennyire helytálló. [link]

(#41284) g.gergo válasza g.gergo (#41283) üzenetére


g.gergo
senior tag

Jah, h ittt nem a plexrol volt szó. :D

(#41285) kopogo


kopogo
tag

Helló
raspberry pi 4 samba,dlna,torrent mellet kb 62-65 C fokos a cpu.
A kapható hűtőbordák illetve a házba szerelhető ventillátorral mennyivel lenne kevesebb.
Kell vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#41286) Fecogame válasza kopogo (#41285) üzenetére


Fecogame
veterán

50 körül lenne egy ilyen Armor bordával, ventillátor felesleges.

80 foktól veszi vissza a CPU sebességét, addig nem kell vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41287) kopogo válasza Fecogame (#41286) üzenetére


kopogo
tag

köszönöm szépen

(#41288) pungora96


pungora96
tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata ezzel? Vagy ehelyett érdemesebb lenne egy sima sata usb átalakító és egy 2.5 ssd? Az a jó benne, hogy olyan kompakt.

[ Szerkesztve ]

(#41289) sztanozs válasza pungora96 (#41288) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy nézem ehhez azért válogatni kell az SSD-t hogy belemenjen. Csak adott hosszú és tokozású eszközt támogat...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41290) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Adott egy Raspberry Openelec-el, miként lehetne rá zenét streamelni valamilyen módon amit aztán ő tovább küld HDMI-n? Bluetoothon képes venni valamilyen formában zenét?
Akár spotifyt ha lehetne pl.
A probléma ott van, hogy a Raspberry egy autóban van. Konkrétabban egy BMW E39-ben a gyári kijelzőre rá kötve majd egy átalakítóval (Pibus) segítségével az autóban lévő gombokkal tudok navigálni Openelecben. :D
Tehát nincs semmi hálózaton rajta Raspberry csak mikor otthon kapcsolódik WiFire.
Yatse-al működött a dolog csak mindig hotspot módba kellett tennem Raspberryt, telefont ha hotspot módba tettem nem működött Yatse zene stream sajnos.
Előre is köszönöm a tippeket. :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#41291) rosejbli válasza erikke17 (#41290) üzenetére


rosejbli
senior tag

Raspotify egy spotify connect eszközt csinál a pi-ből.
Remek kérdés, hogy bluetoothon működik-e, mivel én csak wifin használom. Bár elvileg bluetotth hangfalakra is lehet az appban csatlakozni, így nem lehetetlen, hogy működni fog.

(#41292) Murdock1981 válasza _q (#41278) üzenetére


Murdock1981
tag

J3160-nak 6w a tdp-je és az 4magos.
Pont mostanában agyaltam, hogy bár a 3b+ minden igényemet kielégíti, ha bedöglene, elgondolgoznék, hogy mit vegyek helyette.

[ Szerkesztve ]

(#41293) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Egy virágboltba szeretnék mini "pc"-t beüzemelni, és felmerült a pi, mint opció. Sajnos nincs sok tapasztalatom, így a segítségeteket szeretném kérni, hogy jó lehet-e ez nekem.

Igények:
A virágkötőpultnál a kötendő csokrok nézegetése webes felületen. Röviden mondva böngészés. :)
1. Ehhez asus érintőképernyős monitorok lennének rádugva. Első nagy kérdés, lesz ehhez driver? Le fogja kezelni?
2. Nem lenne billentyűzet se rajta. Lesz megoldás a képernyőn megjelenő billre?
3. A második kérdés maga a böngésző. Milyen opciók vannak. Most chrome-ot használnak, azt szokták meg, nem erősségük az IT, jó lenne minél hasonlóbb, minél egyszerűbben kezelhető.
4. Sebesség: egy webes admin felületet kell nyomkodni, és azon belül képeket megjeleníteni. Lehet itt bármi sebességbeli gond, ami a használhatóság rovására megy?
5. Nem kábeleznék. Wifi elérhető opció, ugye?

+1. Ezek alapján jó leszek nekem a pi? Melyik? Ha nem, akkor mit ajánlotok, mit nézzek? Jó lenne 50 körül megúszni a dolgot, de mindenképp 50-100 között.

Előre is köszi a segítséget.

(#41294) 0519 válasza Fisha (#41293) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

1. Driver meglétét te tudod a legegyszerűbben ellenőrizni, hiszen te tudod a típust. Nézd meg a gyártó weboldálán milyen drivert kínálnak.
2. passz. Én tartanék egy fizikai billentyűzetet a boltos által elérhető helyen (akár bluetooth, kompakt billentyűzet)
3. Chrome elérhető.
4. Nem lesz gond, ezt bírni fogja.
5. Nyilván. Ha egyszer ellátogattál a Raspberry oldalára, akkor láthattad a specifikációt.

Én megfontolnám egy régi, használt (dell, hp, lenovo) thin client használatát. Lehet egyszerűbben menne Windowson az érintőképernyő beüzemelése. Érintőképernyő működik Raspberryn is, de azok általában nem bolti megoldások.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#41295) Aryes válasza Fisha (#41293) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy virágboltba szeretnék mini "pc"-t beüzemelni

Sosem gondoltam, hogy ezt a mondatot egyszer úgy fogom olvasni ezen a fórumon, hogy semmi köze a torrentezéshez.

(#41296) PhoenixK válasza Aryes (#41295) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hidd el, elsöre én is meglepödtem. Nem értettem, miért kell touch meg minden letöltéshez! :W

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#41297) Fisha válasza 0519 (#41294) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi a választ!

Driver (azt hiszem ez a legnagyobb kérdés). Pontosan milyen rendszerre való drivert kell keresnem rapsberry pi esetén? (bocsi, tudom, hogy láma a kérdés)

(#41298) 0519 válasza Fisha (#41297) üzenetére


0519
senior tag

Linux 32 vagy 64 bit.

A következő probléma az lesz, hogy a driver csak x86-os Linuxra lesz elérhető lefordított formában és ARM-ra, neked kell lefordítani.
Nem vagyok optimista.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#41299) azbest válasza Fisha (#41297) üzenetére


azbest
félisten

teljesítményre a sima, ma már alap árú pi4 2GB ramos változat valószínűleg jó lehet. Azon már a rasberry pi os-en előtelepített chromium is jól mehet, van kiosk módja hogy teljes képernyőn menjen.

A touch általában egy usb csatolón kapcsolódik a gépekhez szerintem (kivéve az integráltabb, soros megoldásokat). Jó esetben alapból támogatja a linux kernel. De pontos típus nélkül csak tippelgetni lehet. Péládul itt is csak összedugta valamivel és ment [link]

Azért egy vezeték nélküli billentyűzet lehet jól jön talán szükség esetére. A leállítás kapcsán is akár, hacsak nem fut folyamatosan.

Van képernyő billentyűzet is, bár lehet ez a példa mindig ott áll a képernyőn [link] nem tudom mennyire fér össze a kios chromiummal. Bár chrome extension is van vituális billentyűzetre [link]

[ Szerkesztve ]

(#41300) 0519 válasza azbest (#41299) üzenetére


0519
senior tag

menő ez a monitor!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.