Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) cigam válasza cog777 (#40888) üzenetére


cigam
félisten

Ja, hogy a VScode ... én úgy értettem(félre), hogy általában nem voltak hozzá programok :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40902) ratkaics válasza Keem1 (#40900) üzenetére


ratkaics
senior tag

Esetleg ezt a dnsmasq-os dolgot le tudnád írni szájbarágósan? Mármint a telepítését.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#40903) Keem1 válasza ratkaics (#40902) üzenetére


Keem1
addikt

Ha megy az angol, akkor ez a legszuperebb leírás.

Annyival egészíteném ki, hogy ha már fenn van a motyó, akkor a /etc/dnsmasq.conf fájlban szedd ki a kommentet (#) az expand-hosts sor elől, vagy ha nincs benne ilyen, írd bele egy üres sorba (úgy, hogy utána is maradjon egy üres sor). Ezáltal fogja használni feloldásra a /etc/hosts fájl tartalmát is, ide az IP-FQDN párost írhatod (pl. ha a PC-d IP címe lokális hálózaton a 192.168.0.100, akkor ezt kell beleírni egy sorba) szóközzel elválasztva:
192.168.0.100 mypcname
esetleg többféle megfeleltetéssel
192.168.0.100 mypcname mypcname.local mypcname.otthonom.dyndns.org
Bármit mahinálsz akár a dnsmasq saját konfig fájlában, akár a hostsban, nyomj a Pi-n egy service dnsmasq reload parancsot,. hogy újratöltse őket és elérhetőek legyenek a módosítások.

Kliensek:
Ez volt a szerveroldali része, ha ez már jól működik, akkor még a klienseket kell módosítani úgy, hogy helyi hálón ezt a DNS szervert használják (egyébként alapesetben a routered lenne). Adj mindennek fix IP címet, vigyázva, hogy ne legyen ütközés (DHCP esetén ezzel nem kellene foglalkoznod, de most manuálisan csinálod).
IP cím: ez az adott eszköz LAN IP-je legyen (figyelem, az utolsó előtti oktetig egyezzen meg a routerével, csak az utolsó oktet legyen egyedi!)
Átjáró: a routered címe legyen
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
DNS1: a Pi-d IP címe
DNS2: valami publikus DNS, pl. a Google-é (8.8.8.8)

A második DNS azért kell, ha a Pi épp ki van kapcsolva, vagy bármilyen okból nem érhető el, akkor is legyen névfeloldás. Windows alatt korlátlan számú DNS szervert lehet megadni (fölösleges túl sokat), a listában fentről lefelé haladva az első elérhetőt fogja használni (ami alapesetben a Pi, de ha épp nem érhető el, megpróbálja a következőt, és így tovább). Tényleg fontos, hogy a Pi-n kívül még valami meg legyen adva, mert h a Pi nem megy, akkor interneted se lesz (névfeloldás híján).

Windowson szükség lehet egy cmd-be írt ipconfig /flushdns parancsra, hogy az addig cachelt DNS-eket törölje és az új DNS szervertől kérje le ezután. Igazából minden, a dnsmasq konfigolása után szükséges, ez a bekonfigolásig akár tucatnyiszor is, de utána már egyáltalán nem kell, nem lesz macera. Csak így ha változtatsz a Pi DNS szerverén (pl. új entry a hosts-ban, akkor az ne órák múlva legyen csak elérhető a gépeden). Androidos telefonoknál elég egy wifi ki/be, az pucolja a DNS cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#40904) Keem1 válasza Keem1 (#40903) üzenetére


Keem1
addikt

Annyit azért hozzátennék, hogy egy saját DNS szervernek vannak előnyei-hátrányai, érdemes mérlegelni, neked megéri-e.
Ha az AdGuard DNS alapú reklámszűrését használnád, akkor a Pi-n a külső DNS-nek azt kell megadni.

A DNS requestek gyorsulni fognak a local cache miatt (központosítva), emiatt a neted latency-je is a gyorsabb DNS kiszolgálás miatt. De ezt csak több eszköz esetén fogod észrevenni, egy telefon és egy számítógép esetén ezen a téren semmit nem nyersz. Lehet saját belső domain név rendszered (előny megint sok eszköz esetén). A reklámblokkolás piszok gyorsan és erőforrásigénytelen módon fog menni, ráadásul eléggé efficiensen.

Viszont! A reklámblokkolást nem tudod whitelistelni. Vagy van mindenre, vagy semmire. Kikapcsolni se egyszerű, mert vagy profilozni kell a konfigot, vagy ott ki/be kapcsolgatni (aztán service reload, dnsflush, stb).

Szóval azért a tisztánlátás érdekében tudnod kell ezeket. Jó a saját DNS szerver, de nem mindig és nem csodaszer. Nekem több mint tucatnyi eszközzel, saját hozzáértésemmel, és a hátrányok ismeretében is nagy segítség és ki is tudom aknázni a lehetőségeket.

Ja, és az AdGuard DNS-t egyetlen eszköz esetén magán az eszközön is meg tudod adni, a Pi azért kell, hogy központosítsam, és minden eszközön elérhető legyen. De ha neked csak egy Windowsos géped van, amin használnád, fölösleges a saját DNS szerver.

[ Szerkesztve ]

(#40905) sztanozs válasza Keem1 (#40904) üzenetére


sztanozs
veterán

pihole-ban viszonylag könnyű profilozni - meg tudod adni, hogy melyik eszközre melyik csomag legyen érvényes, akár full engedélyezés, akár full tiltás. Én pl így oldottam meg, hogy a tévén a kikapcsolhatatlan youtube ne működjön. Persze a TV nem szereti (újraindul), de legalább a gyerekek nem tudják kikerülni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#40906) betyarr válasza Keem1 (#40903) üzenetére


betyarr
veterán

és ez a dnsmasq egészen pontosan miért is jó azon kívül,hogy gyorsabb a dns feloldás?komolyan kérdem (nem vagyok egy hálózati guru).

(#40907) cigam válasza Keem1 (#40904) üzenetére


cigam
félisten

Csak zárójelben hozzátenném, hogy az opendns egész részletesen konfigurálható, hogy mit szűrjön, mit nem.

Plusz van egyedi domain engedélyező/tiltó listája.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40908) Keem1 válasza betyarr (#40906) üzenetére


Keem1
addikt

Írtam... Sok eszközöm van, jelenleg 13 db wifis, 3 db ethernetes, így mindegyiken egyszer kell beállítani a fix ip-t és a Pi-t mint DNS szervert, aztán innen minden a Pi-n kerül konfigolásra.
Így egyszerre minden eszközön bármikor megadhatom a net felőli névfeloldást (legyen az a Google, vagy a reklámszűrős AdGuard), plusz a belső hálózaton saját domain név rendszert tudok kialakítani. Ez utóbbira az okosotthonom miatt van szükség.

Hangsúlyozom: nem mindenkinek éri meg, 1-2 eszköznél én se maceráznék vele. De nekem jelenleg 16 db eszközöm van, így viszont már kifizetődőbb.

#40907 cigam:
Na tessék, akkor van itt választék bőven :DD Nekem tökéletesen megfelel a dnsmasq, olyan sűrűn nem váltogatok a Google és az AdGuard között.

[ Szerkesztve ]

(#40909) body007 válasza Keem1 (#40908) üzenetére


body007
addikt

Pi-t mint DNS szervert - nem lenne egyszerűbb a routerben megadni dns szervernek a pi címét? És egy másodlagost ha lehalna a pi. Nálam így megy

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#40910) Keem1 válasza body007 (#40909) üzenetére


Keem1
addikt

Jó lenne, de a csodás UPC ConnectBoxban nem lehet.
Mivel egy 40-50 ezres routercsoda képességeire meg egyébként nincs szükségem, így nem használok mást. Különben meg már egy szabad konnektorom sincs :DDD

(#40911) body007 válasza Keem1 (#40910) üzenetére


body007
addikt

Ja, akkor nem szóltam :B
Egyébként nem kell nagyon drága router, pl.: asus 1200gu megy nálam. Padavan-al mindent (is) tud pl.: vpn szerver, ddns - asus ingyen adja hozzá

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#40912) Keem1 válasza body007 (#40911) üzenetére


Keem1
addikt

Áááh, ezek már megvannak nekem is, csak a Pi-vel :DDD
Saját DDNS is (vettem domaint a GoDaddy-n, adomainem.site, aminek az IP-jét frissíti a Pi), VPN is, DNS is :D
Megoldom ezeket erőből

(#40913) betyarr válasza Keem1 (#40910) üzenetére


betyarr
veterán

Jó lenne, de a csodás UPC ConnectBoxban nem lehet.

ja hogy ja...már épp kérdezni akartam,hogy miért nem inkább így oldod meg,ahogy fentebb kérdezte body007.

(#40914) Aryes válasza cigam (#40884) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én meg azt hittem először, hogy a Movieshark repo került bele. :DDD

(#40916) oOKitsuneOo válasza Fecogame (#40812) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, esetleg tudnál segíteni abban, hogy az ftp protot hogy tunám ellenőrizni?
Így írtam a conf-ba.

dynamic.5.name=ftp
dynamic.5.source=netstat -nlt
dynamic.5.regexp=tcp .*:(21).*LISTEN

Eddig még nem volt Pi-m se linuxos gépem. Nem nagyon vágom mit kellene csinálni.

(#40917) Fecogame válasza oOKitsuneOo (#40916) üzenetére


Fecogame
veterán

Először is nézd meg manuálisan, hogy tényleg benne van-e a listában a 21-es port:

netstat -nlt

vagy

netstat -nlt --inet

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40918) oOKitsuneOo válasza Fecogame (#40917) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, köszi ez pont nincs itt.
Hozzá lehet adni?

(#40919) Fecogame válasza oOKitsuneOo (#40918) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez esetben valószínűleg nem fut az FTP service-d. Melyiket használod hozzá, melyiket raktad fel?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40920) oOKitsuneOo válasza Fecogame (#40919) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Omv plugin-al indítottam és 21 és portal engedtem ki.

(#40921) fa4hu


fa4hu
őstag

Miért lehet az, hogy újraindítás után minden rendben működik, aztán egyszer csak írásvédetté válik a rádugott USB3-as hordozható lemez? Ilyenkor nem lehet megnyitni pl. a képfájlokat róla sem a PI-n, sem a hálózaton keresztül sem. Újraindítás után megint egy ideig megjavul.

(#40922) UberMutant válasza fa4hu (#40921) üzenetére


UberMutant
őstag

próbáld usb 2-re dugni.

(#40923) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
A következő a hibám. A hiba torrentes letöltésnél jelentkezik, de annyi mindent próbáltam már, h Pi hardveres hibájára gyanakszom. Tünetek: letöltésnél, teljesen véletlenszerű időközönként lefagy a kliens (jelenleg qbittorrent dockerben), de van, mikor az OS is, mivel kijelentkeztet, majd amikor észhez tér, a hibás kategóriába rakja a megszakadt letöltést, és nem folytatja.

Amiket próbáltam eddig:
- új táp -> rossz
- új micro sd-k (sandisk extreme, ultra, kingston) -> rossz
- új op rendszer (Raspberry OS lite, desktop, illetve UBUNTU Server for ARM 64-bit) -> rossz
- új HDD Case -> rossz
- HDD Case firmware update -> rossz
- új HDD -> rossz
- új HDD, új case-ben -> rossz
- új eeprom a pi-ben (2021-01-14 - Promote pieeprom to STABLE (LATEST)) -> rossz
- másik torrent kliensek kipróbálása akár natívan, akár dockerben futtatva -> rossz
- illetve a fentiek végtelen számú kombinációja

Teljesen mindegy, hogy az adott letöltés mellett van-e seed-ben más valami, vagy önmagában fut a letöltés, az is mindegy, milyen sebességi és beállítási korlátok között működik. Képes 1 mbps-re korlátozott letöltésnél is kifagyni a kliens és a rendszer 2 percenként, de van hogy 20-25 mbps megy óráig. 1,5 évig hibátlanul működött, most lett baja 2 hete. A Pi folyamatosan hűtve van (35-45 fok).

Lehet a Pi hardveresen halál közeli állapotban a fentiek tükrében? Mivel hardveresen és szoftveresen már minden lecseréltem. Egyedül a Pi4 nincs. Ami már eszembe jutott, azt kipróbáltam. Úgy egyébként, amik még futnak rajta azt csinálja hiba nélkül. Ötlet valakinek, mert már 2 hete ezzel kelek-fekszek, és kivagyok. :F Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#40924) cigam válasza g.gergo (#40923) üzenetére


cigam
félisten

Milyen a hálózati kapcsolat? WiFi, LAN? Naplófájlokat nézted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40925) g.gergo válasza cigam (#40924) üzenetére


g.gergo
senior tag

Kábeles, közvetlenül a szolgáltatói modem/router-ből (connect box). Néztem, de igazából nem értettem az ott lévőket. Out of memory hibákat láttam ott kernel kategória alatt. De igazából nem sokat tudtam belőle kihámozni, nem nagyon értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#40926) cigam válasza g.gergo (#40925) üzenetére


cigam
félisten

Mennyi torrendet futtatsz egyszerre?
Esetleg tedd fel egy szövegmegosztóra, hátha valaki ránéz és lesz ötlete.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40927) g.gergo válasza cigam (#40926) üzenetére


g.gergo
senior tag

Most speciel 50-et. De ha összesen 1-et futtatok, akkor is rossz. Volt mikor 80-90 is ment gond nélkül. Ami még eszembe jutott most, h böngészéből letöltök valami kurva nagy fájlt. Van valakinek linkje ~10 Gb-s anyagra?

[ Szerkesztve ]

(#40928) g.gergo válasza cigam (#40926) üzenetére


g.gergo
senior tag

Azért nem tartom a torrent problémának, m kipróbáltam hoston vagy dockerben futó klienssekkel (transmission, qb) letölteni egy nyomorult fájlt, és ott is rossz volt. Van amikor 100 mb-t nem tudok letölteni, úgy, h ne kelljen 15x újra nekiveselkedni. Van amikor meg csak a 8dik gigánál mondja be az unalmast.

[ Szerkesztve ]

(#40929) szb75 válasza g.gergo (#40923) üzenetére


szb75
csendes újonc

Az új op-rendszert úgy próbáltad, hogy egyedül a torrent kliens telepítetted alá? Nem lehet, hogy valami másik futó process okozza a problémát. Én a Deluge daemon-t használom és sosem volt semmi bajom vele.
OFF: Remélem sikerül megoldanod, mert átérzem az idegtépő próbálkozások okozta stresszt! :-/

(#40930) g.gergo válasza szb75 (#40929) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen, úgy is. A kettő hetes, folyamatos próbálkozások készítenek ki. Ha tudnám biztosra, h vmi hw rossz, nem érdekelne, vennék egy újjat és mehet tovább. De így?

[ Szerkesztve ]

(#40931) cigam válasza g.gergo (#40928) üzenetére


cigam
félisten

Ugye nincs benne semmi tuning, config fájl bűvészkedés? Annyi simán bírnia kellene, nálam most 28 fut a kettesen(!) és semmi gondja, jut ideje mást is csinálni.

A Pi adja a tápot a merevlemeznek? Milyen fájlrendszert használsz? Mekkora lemez/partíció?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40932) g.gergo válasza cigam (#40931) üzenetére


g.gergo
senior tag

Semmi tuning, minden alapon. Config.txt-ben csak ezek vannak módosítva:
hdmi_enable_4kp60=1
hdmi_force_hotplug=1
hdmi_group=1
hdmi_mode=16
hdmi_drive=2

De most a lite OS megy, ott ezek sincsenek módosítva.

Igen, a Pi adja a tápot. Ext4. 1TB-os WD RED egyben, nincs szétszedve. Így van csatolva. De ugye ezek nem változtak, így megy már hiba nélkül 1,5 éve.
UUID=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx /media/NAS ext4 nofail,defaults 0 2

[ Szerkesztve ]

(#40933) g.gergo válasza cigam (#40931) üzenetére


g.gergo
senior tag

Töröltem és újrapartícionáltam a HDD-t, gondolván arra, h szétesett a part.tábla vagy hasonló. De nem, másik HDD-vel is ez van. Sőt, mondom, még SSD-vel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#40934) UberMutant válasza g.gergo (#40933) üzenetére


UberMutant
őstag

ssd usb 2 portban?
nálam az usb 3ban az ssd hasonlóan instabil, mióta usb 2.n megy teljesen stabil.

na jó, persze, ha másfl évig jó volt, akkor azért az is lehet, hogy valami döglődik

[ Szerkesztve ]

(#40935) g.gergo válasza UberMutant (#40934) üzenetére


g.gergo
senior tag

Most a hdd-t áttettem az usb2-re, itt is ugyanaz.

(#40936) UberMutant válasza g.gergo (#40935) üzenetére


UberMutant
őstag

még egy tipp, próbáld ki külső eszköz nálkül. csak SD kártyára torrentezve.
esetleg, ezt kombinákhatod új táppal is.

ha nem a PI döglődik, akkor azért a táp is lehet még a ludas, azért a hdd működtetése szignifikáns energiát igényel a PI tól.

fentebb is javasolta a kollega a hdd külső táplálását.

(#40937) 0519 válasza g.gergo (#40927) üzenetére


0519
senior tag

Link ~10 Gb-s anyagra:
[prohardver]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#40938) 0519 válasza fa4hu (#40921) üzenetére


0519
senior tag

logot böngésztél?
mit láttál a journalctl-ben?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#40939) g.gergo válasza UberMutant (#40936) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, h foglalkoztok a problémámmal, és adtok tippeket. Sajnos direktbe sd-re sem jó. Egy idő után eldobja. Megtelik a memória és elszáll az egész rendszer. Tápot kapott másikat, azzal kezdtem, de azzal sem.

0519: Köszi neked is. Ezzel működik, végig vitte a letöltést, mind hdd-re, mind sd-re.

[ Szerkesztve ]

(#40940) sztanozs válasza g.gergo (#40939) üzenetére


sztanozs
veterán

Logot raknál fel memory errorról?

Memóriát tesztelhetnéd, és a probléma esetleg lehet gariztatni:
sudo apt-get update && sudo apt-get install memtester
sudo memtester 500 10

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#40941) Tyson5 válasza Kicsirics77 (#40845) üzenetére


Tyson5
tag

kicsit off, de ha közvetlenül a problémát szeretnénk megoldani, akkor szerintem felejtsd el a raspberryt. Jó cucc, sokmindenre alkalmas, de youtubera, HBO go, netflix, stb...-re pont alkalmatlan szerintem. Én egy pi 4 4gb áráért vettem egy xiaomi mi box s tv okosítót. Távirányítóval, működik a youtube, netflix, HBO go, plex (plex szerver a raspberryn fut), VLC player, chromecast és millió meg egy alkalmazás amit nagyon egyszerűen lehet használni. Stabilan működik már hónapok óta, míg a raspberryvel csak a szenvedés van. 4K meg sem kottyan neki, sosem akadozik, vagy lassul be.

(#40942) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Raspberry 3B+ vs RS485

Beüzemeltem a rendes UART-ot (PL011 (/dev/ttyAMA0)) a hardveres port használatára, mert alapból a Blutooth van ezen. Így az RX / TX már a megfelelő pineken működött, de nem volt hardveres RTS / CTS kezelés, mindegy mit csináltam.
Ekkor megtaláltam, hogy külön Alt3 módba kell állítani ezt a két IO lábat, hogy legyen RTS kezelés, így is lett. Ezt használtam hozzá: https://github.com/mholling/rpirtscts

Viszont, az adás kezdetével ugyan kapcsol az RTS láb, de csak 27ms-el később kapcsol le. Ez így teljesen használhatatlan gyors port kezelésre, mert a buszon lévő kliens már rég lenyomta a választ is, mielőtt az RTS láb visszaállt alapállapotba, de emiatt ugye nem hallottuk meg a választ.
Itt: [link] és itt [link] is ilyen problémákba futnak bele.

Oké, gyors RS485 busz kezelésre mikrovezérlőt szoktak használni, de itt még elképzelhető, hogy én nem tudok valamit a Raspberry lelki világából.

Per pillanat marad az, hogy 555-ös IC-ből épített gyors időzítővel hardverből fogom előadni az RTS láb kezelését, ha csak nem tudtok mondani valami jobb megoldást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40943) g.gergo válasza sztanozs (#40940) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, a memtest most fut, a log meg itt van. A problémás résztől kezdtem el kimásolni, még helyre nem állt. ÉS itt jegyezném meg, hogy ahogy írtam, kipróbáltam a hoston futó ezer éves 4.1.5-öt, transmission-t, valamint docker alatt kismillió változatot.

[ Szerkesztve ]

(#40944) sztanozs válasza g.gergo (#40943) üzenetére


sztanozs
veterán

rpi+transmission nálam is szívás volt (1, 2) mivel az ipv6-ot nem szíveli, viszont mióta QBT-t használok minden okés.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#40945) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Dockerben használom a Linuxserver/Qbittorrentet és a Linuxserver/Transmissiont.

A frissítésükről illetve a teszt/latest verziók esetleges átállításáról keresek valami használható leírást.
Kösz a segítséget! (Kezdő Docker használó vagyok... :)))

Vigyorka

(#40946) g.gergo válasza Vigyorka (#40945) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,
Frissítésre én a watchtower-t használom. 1 naponta néz frissítések után. Frissítés után törli a régi image-t.
sudo docker run -d \
  --name watchtower \
  -e WATCHTOWER_POLL_INTERVAL=86400 \
  -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock \
--restart unless-stopped \
containrrr/watchtower --cleanup

Teszt/stabil verziók váltásához pedig használd a tag-et. Például utolsó sorban használj

ghcr.io/linuxserver/qbittorrent:latest
vagy
ghcr.io/linuxserver/qbittorrent:unstable

(#40947) Vigyorka válasza g.gergo (#40946) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Megpróbáltam, de:

WARNING: The requested image's platform (linux/amd64) does not match the detected host platform (linux/arm/v7) and no specific platform was requested

Vigyorka

(#40948) g.gergo válasza Vigyorka (#40947) üzenetére


g.gergo
senior tag

melyik nem működik? másold be a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#40949) carr


carr
őstag

Sziasztok!

2 éve vettem, azóta sajnos a fiókban pihent, most nekiveselkedtem, és megpróbálom.
Butcher legfrissebb ment rá, de valami zavar. Jobb felső sarokban állandó a "low voltage warning"
A táp egy blitzwolf 18W-t tudó dual töltő. 4.97-5.14v között inog. érdekes, de másik táppal is hasonló értékeket mutat, illetve a low volt ugyanúgy ott van. általános para, vagy a tápjaim/kábeleim szarok? esetleg megfáradt a fiókban?
Köszönöm
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#40950) Vigyorka válasza g.gergo (#40948) üzenetére


Vigyorka
senior tag

ghcr.io/linuxserver/transmission:arm32v7-version-3.00-r0 van fen - működik..

Ha a leírásában lévő frissítést megcsinálom akkor látja az előző torrenteket, de nem kapcsolódik a tarackerekhez.
A Watchtower meg hibát jelez...

Vigyorka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.