Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Tegnap este vígan néztem a szokásos sorozatom RPi-n keresztül, amikor végeztem rendesen kikapcsoltam a TV-t és ma reggel nem ad HDMI jelet. Újraindítottam már úgy, hogy kihúztam a konnektorból, meg SSH-n keresztül is, mert elérem és látom a hálózaton... Mit tudok tenni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#28852) Noxy válasza toth_janika (#28851) üzenetére


Noxy
veterán

Másik kábel, másik HDMI port? TV is áramtalanítottad, és úgy kapcs..be?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#28853) toth_janika válasza Noxy (#28852) üzenetére


toth_janika
őstag

A másik kábelt nem próbáltam, csak a portot, de a port működik, mert a PS meg arról megy hibátlanul. Most 3xi újraindításra kiírta, hogy "Welcome to emergency mode!"
Nagyon boldog vagyok, mert a héten pont ilyenkor tette tönkre a hordozható vinyómon a fájlrendszert... Ez így elég érdekes... Ráadásul teljesen szűzen telepítettem az OSMC-t... :W
Mi lehet ennek a talicskának a baja?

Szerk.: Hibaüzenetként azt írja, hogy [DEPEND] Dependency failed for Local File System
Lehet, hogy a kártya kezd benne tönkremenni?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#28854) toth_janika


toth_janika
őstag

Tudtok segíteni abban, hogy tudom a transmission-t és a webui-t is autostart-al indítani? Tehát, amikor újraindítom az RPi-t, akkor a transmission is induljon vele! Túrom a netet de nem találom! :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#28855) zsopu válasza toth_janika (#28854) üzenetére


zsopu
tag

Szerintem a transmission autostartal indul! lehet, hogy a külső HDD mountolás nincs beállítva?

ezt olvasd el!
meg ezt!

[ Szerkesztve ]

(#28856) toth_janika válasza zsopu (#28855) üzenetére


toth_janika
őstag

Igen, ez a kettő az én "bibliám". Már ki is mentettem magamnak dokisba, ha letörlődne innen :DDD
Mindent ez alapján csinálok. Fixen van az USB-s vinyó csatlakoztatva, és a transmission is így van beállítva. De reboot után nem indul el a daemon, csak, ha kézzel elindítom.
Régen találtam valami leírást, hogy azt hiszemaz rc.local fájlt kell módosítani, de istennek nem találom :(

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#28857) Fecogame


Fecogame
veterán

Raspberry PI3 WiFi és Bluetooth kikapcsolása:

Nyisd meg szerkesztésre a /boot/config.txt fájlt:

sudo nano /boot/config.txt

Majd add hozzá a fájl végéhez az alábbi sorokat:

# Disable WiFi and Bluetooth
dtoverlay=pi3-disable-wifi
dtoverlay=pi3-disable-bt

Ctrl + X, majd Y gomb megnyomásával tudsz menteni.

Utána kapcsoljuk ki a felesleges szolgáltatásokat:

sudo systemctl disable wpa_supplicant && systemctl disable bluetooth && sudo systemctl disable hciuart

Majd újraindítás következik:

sudo reboot

Ellenőrizni az ifconfig parancs futtatásával tudod.

forrás

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28858) Csicsóka válasza toth_janika (#28856) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nézd meg reboot után ezt:

sudo systemctl status transmission-daemon.service

Ha nem látod hogy fut, akkor nincs engedélyezve alapból induláskor.
Engedélyezd:

sudo systemctl enable transmission-daemon.service

(#28859) Noxy válasza toth_janika (#28853) üzenetére


Noxy
veterán

Lehet, hogy a kártya kezd benne tönkremenni?

Előfordulhat, de ezt én nem bízom a véletlenre, mert van egy marék kártyám amiből 2 db-n fent van uaz a rendszer.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#28860) Tyca válasza AcCEsS (#28821) üzenetére


Tyca
senior tag

kezd összeállni a Hyperion, a szoftveres rész már fut rendesen, most forrasztottam össze a ledcsíkokat, 80 led van rajta összesen. Én is egy pc tápról adom neki az 5V-ot, de ha rákötöm a ledsorra, beesik a fesz 2 V alá :F
Terheletlenül hozza az 5V-ot. A táp lenne a szar? Vagy normális ekkora drop? Mindenesetre a ledek nem működnek így, az első pár villog csak

(#28861) cigam válasza Zsombe (#28850) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem elég. Sőt! Nekem a tv mögött a "levegőben lóg", tehát még doboza sincs. Torrentezik, Samba megosztást kezel, fut rajta KODI, az egyik mag folyamatosan számol egy distributed.net "problémát",...
Napi 24 órában, és nincs melegedési gondom hűtés nélkül. A 20 fokos szobában 51,9°-ot mér a proci beépített hőmérője. Amikor eléri a kritikus hőmérsékletet(nem emlékszem rá fejből, talán 85°?), visszavesz a tempóból, csökkenti az órajelét, ezért nem tudod megfőzni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28862) petya220


petya220
senior tag

Most kaptam egy email-t ahol tájékoztattak arról hogy előrendelhető a Raspberry Pi zero WH , gondoltam szólok, hátha érdekel valakit! :R

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28863) Patice válasza petya220 (#28862) üzenetére


Patice
nagyúr

Helyes.

Rájöttek végre, hogy kell stabilan ilyen változat. Nekem sikerült ilyenre lecsapnom karácsony előtt. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28864) doberman válasza petya220 (#28862) üzenetére


doberman
senior tag

13.41 ... amanóba... a szimpla zero még 4 font volt. mitől lett ez ennyivel drágább? az a 2 betű - wh- az dobja meg ennyire?

8lnu

(#28865) Janaboy


Janaboy
veterán

rpi3 ad ki képet bármit alapból hdmi-n ha nincs benne sd kártya?

most jött meg felraktam a recalboxot, tv mutatja felül, hogy recalbox de nincs kép :(

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#28866) Janaboy válasza Janaboy (#28865) üzenetére


Janaboy
veterán

hdmi kábel hiba volt..már muxik :)

bár a villámjel fent van a sarokban, gondolom kevés a kakaó.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#28867) kovisoft válasza Janaboy (#28865) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem, a video chipet inicializálni kell, csak azután lesz HDMI output. Ez meg része a boot folyamatnak.

(#28868) Janaboy válasza kovisoft (#28867) üzenetére


Janaboy
veterán

Jo tudni, koszi :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#28869) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

A tegnapi napon újratelepítettem a legfrissebb Libreelecet, eddig semmi bajom nem volt a Samba megosztásokkal. De mióta újratelepítettem nem látja egyik gépet sem a kodi, mi lehet ennek az oka?
Eddig simán betallóztam a megosztást működött rendesen, most pedig nem látja egyszerűen.
Természetesen a gépek látják egymást, nem tudom mi lehet a hiba. :(
Minden más ugyan úgy van mint eddig, router stb, restart is megvolt.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#28870) Egy-két válasza erik365 (#28869) üzenetére


Egy-két
tag

Nem fogja megtalálni a lokál hálón, de ha beírod, hogy //NAS/MEGOSZTÁS/ akkor meg fogja találni továbbra is 🙂.
Tehát tudnod kell a nasod,szervered hálózati nevét, vagy ip-jét, és onnan már menni fog.
Nekem is így van berakva kodiba 🙂

(#28871) erik365 válasza Egy-két (#28870) üzenetére


erik365
aktív tag

De ez miért van?
Ha gépre feltelepítem a kodit, úgy megy minden pikk pakk, Raspberry-n meg nem akarja az igazságot.
Az a baj, én se nagyon értek hozzá eddig rákattintottam hozzá adta örültem.

1.4 T-jet M32

(#28872) Janaboy


Janaboy
veterán

Na jo.. Komolyan visszaolvastam de nem talaltam, összefoglalóban sincs benne :(

Van ajanlott, normálisan, de olcso táp? Nem szeretnék annyit kifizetni a tapért mint a pi3ert.

Koszi elore is

Janaboy

(#28873) vadkörte válasza Janaboy (#28872) üzenetére


vadkörte
addikt

Mondjuk a sajátja. Azt nem mondanám, hogy hűde olcsó, viszont ezzel tuti jó.
Vagy keresel valami ezzel egyenértékűt kínaipiacon (nem az ecserin, hanem e-bay, ali, stb...) es

Üdv. V. Körte

(#28874) Patice válasza erik365 (#28871) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemrégiben a Windows SMB megosztásában találtak biztonsági rést, ezért azóta nem engedélyezett a Kodiban alapértelmezetten, vagyis inkább a Win-ben a név nélküli csatlakozás SMB-t használva. Ezt persze felül lehet bírálni, de sokaknak az eddig probléma (és nagyobb biztonság) nélküli csatlakozás már a múlt. Most már ismerni keĺl pl. a szerver IP címét és erősen ajánlott a felhasználónév + jelszó használata.

De akár használhatsz NFS-t is, ha már van egy Pi-d.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28875) Noxy válasza Janaboy (#28872) üzenetére


Noxy
veterán

Az a baj, hogy csak olvasol, közben meg nem keresel. Pld eBay, Aliexpess, Google

Hivatalos 5.1V 2.5A microUSB-s tápegység Raspberry PI-3-hoz 4 990 Ft
Raspberry Pi 3 Model B 64bit 13 377 Ft
Nem olyan nehéz ezt kimatekozni.

Én itt vettem egy éve, egy doboz cigi aráért.1,273.34 HUF

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#28876) azbest válasza doberman (#28864) üzenetére


azbest
félisten

a brit szaki munkadíja, aki egyenként felforrasztja a tüskesort :D

wh - wifi és felforrasztott tüskesor £ 13.40
w mint wifi £ 9.60
Sima zero volt £4-5 körül, de azt valószínüleg kb ingyen kapták ők az alapítványtól, hogy a feltörekvő konkurendseket kiüssék a piacról. Vagy legalábbis jelképes összegért, s a csomagban való eladásban van az üzlet, amikor a filléres adaptereket 10-20 font felárért adják.

[ Szerkesztve ]

(#28877) Janaboy válasza Noxy (#28875) üzenetére


Janaboy
veterán

26 dolcsiert vettem a pi3t.

Természetesen kerestem, de tudom h taperzekenyen, reméltem van bejaratott olcsó tap.

De akkor majd rendelek vmit, kosz.

Janaboy

(#28878) Fecogame válasza Janaboy (#28877) üzenetére


Fecogame
veterán

Én ilyent vettem, már több mint egy éve üzemel róla. Kb. 2000 Ft volt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28879) cinemazealot válasza Janaboy (#28877) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ugyan még nem üzemeltem be, de eBay-ről vettem egy 5 V/6 A-es LED tápegységet kb. 1800 Ft-ért, ennek van egy kis potmétere a kimeneti feszültség finomhangolására. Ezt hangyányit 5 V fölé lőve tervezek majd üzemeltetni egy Pi2B-t, egy switch-et és IP kamerát. Szerintem költséghatékonyság szempontjából a legjobb megoldás. Üzembiztonságról és megbízhatóságról majd később nyilatkozom. :D

(#28880) Janaboy


Janaboy
veterán

Köszönöm!
Amúgy egy régebbi tabet töltővel probáltam, az 5V 2A-es, de szerintem nincs normális kábelem :)

Lehet rendelek majd egy gyárinak mondottat Aliról :)

Janaboy

(#28881) ger1895


ger1895
csendes tag

Sziasztok! remélem nem off téma. használ valaki flexgetet közületek?
Egy nagy oldalról szoktam letölteni (nc***.cc) és van amikor letölti az RSS-t valamikor nem.
Nem jövök rá hol a hiba.
Valaki tapasztalt ránézne erre a logra (szürve van nem teljes)? Ebben látni mikor jött adat és mikor nem
[link]
Bármi ötlet hol kezdjek keresgélni? Az oldal supportja nem tudott segíteni szerintük nem volt új tartakom azért van hiba.
Ezt cáfolja az hogy helyileg van szűrve ergó az RSS-nek mindig le kellene jönnie függetlenűl attól mit tartalmaz.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#28882) Egy-két válasza Janaboy (#28880) üzenetére


Egy-két
tag

Röhögni fogsz, de pont ma a vacsi után, befejezve a jó kis autókereskedők részt, - gondoltam bele, hogy az én Nokia USB töltő adapterem hány éve szolgálja az Rpi-jeimet :D
S nem hiszed el, de miután megjött az első Pi3am utána kerestem otthon a sűrűben, hogy mivel is lehetne táplálni (iPhone töltő nem szerette). Kipróbáltam egy mezei buta Nokia MicroUSB töltővel, és mostanra már több mint 2 éve szolgál :)
Ebből jó másfél évet folyamatos üzemben nyomott le :D
Nyilván nem egy erő bajnok, mert csak 1 amperes, de azt tudja!
Winyó meg ilyesmi az úgyis mindig külön tápos volt nekem, így extra áram igényei sose voltak a pi USBinek, max egér, bill.

Szóval lehet hogy érdemes neked is kotorásznod otthon a valahol a mélyen elfekvő töltők között :D.
Ui. Én is vettem havernak mostanában egy Pi3at 26ért :) várom már hogy a posta feléledjen új évre :D

(#28883) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nekem van egy Aukey 10 portos (portonként 2.4 A) töltőm, onnan kapja az áramot Aukey kábellel. Innen van még egy BananaPI és az Rpi hubja is megtáplálva (plussz nem ritkán 3 telefon és 2 Tab is töltődik), semmi gondom nincs :)

(#28884) weiss válasza ger1895 (#28881) üzenetére


weiss
addikt

Csak az a hiba, hogy nem tölti az RSS-t, vagy a torrentet sem kezdi el?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28885) sanyi a ló


sanyi a ló
újonc

Sziasztok!

Mivel gyorsan kellene döntenem, sajnos nincs időm elolvasni az összes hozzászólást. A következő feladatra alkalmas a pi?
Adott egy noname gyártmányú tv, ami nem képes normálisan lejátszani a pendriveon levő filmeket. Gyors mozgásnál kockásodik és akad a kép. HDMI adott, ezért arra gondoltam, hogy egy pi-vel összekötöma tv-t és a pi-n keresztül játszom le a filmeket pendriveról. Erre a feladatra alkalmassá lehet tenni? Mennyire lesz kényelmes a használata. Vezérelhető androidos telefonról, vagy kelleni fog hozzá egér vagy billentyűzet?

Ha esetleg már ezerszer le volt írva, akkor elnézést... Tényleg gyorsan kellene találnom megoldást...

(#28886) Patice válasza sanyi a ló (#28885) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28887) sanyi a ló válasza Patice (#28886) üzenetére


sanyi a ló
újonc

Köszi. Akkor belevágok :)

(#28888) Keef_Lee válasza sanyi a ló (#28885) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A TV-d távkapcsolója is jó lesz hozzá :K

(#28889) Patice válasza sanyi a ló (#28887) üzenetére


Patice
nagyúr

LibreELEC-et ajánlom figyelmedbe + Androidra a Yatse-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28890) wassermann válasza sanyi a ló (#28885) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Raspbian-t is felrakhatsz vagy dual bootosra is csinálhatod: így a Filmlejátszó mellé egy Chromiumos böngésződ is lesz a TV-n netezéshez (a gyors működéshez gyors kártya kell húzott kártyavezérlővel - az enyém 100 felett van és stabil - ezenkívül engedélyezni ajánlatos a ZRAM-ot, ami tömörített RAM-kezeléssel KB. 2x annyi RAM-ot kínál a Pi-nek, mint amennyije van.

(#28891) sanyi a ló válasza wassermann (#28890) üzenetére


sanyi a ló
újonc

Köszönöm mindenkinek, azt hiszem belevágok :) Ha valami nem megy, úgyis itt fogok zavarogni :)

(#28892) Janaboy válasza sanyi a ló (#28891) üzenetére


Janaboy
veterán

Amugy nem a pi ellen szólni, de sztem egy s905os boxal jobban jarsz. Olcsóbb es kapsz hozza mindent, mac egy memória kartya kell pluszban.

Janaboy

(#28893) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok,
Valaki találkozott már párhuzamos ocr algoritmussal? Ami hatékonyan működik rpi-n?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#28894) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Pi-holet használ valaki? Elvben egy hálózati szintű reklámblokkoló ha jól értelmezem.

(#28895) petya220 válasza kovbandi82 (#28894) üzenetére


petya220
senior tag

Én használtam! :D
A családban nem volt reklám! :DD
Még az magentás tvbox-ból is eltűnt ._. De azóta más router.. ott meg nem lehet DNS-t(!!!!) állítani... :l

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28896) kovbandi82 válasza petya220 (#28895) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Szerencsére Asusom van, abban lehet. Szval akkor rápróbálok! Köszi

(#28897) AcCEsS válasza Tyca (#28860) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Az tényleg nem tűnik normális értéknek. Én jelenleg 94 ledet hajtok vele, és simán viszi. Amikor megérkezett az 5 méteres tekercs, azt egyben is rákötöttem a tápra, és a végén lévő kivezetésnél mérve sem volt jelentős feszültségesés...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#28898) petya220 válasza kovbandi82 (#28896) üzenetére


petya220
senior tag

Hajrá! :D
sok mindent kiszűr.

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28899) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, a tv-m nem képes (Samsung F6100UE32) valamiért a HDMI-CECre, állandóan két távirányítót használok a tv meg a Pihez, ezért olyan kérdésem lenne, hogy megoldható valamilyen módon, hogy a tv távirányítójával vezéreljem a Pit?
Openelec rendszert használok, van erre valamilyen univerzális infra vevő a Pihez, vagy konfig? :K

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#28900) vadkörte válasza lehella (#28899) üzenetére


vadkörte
addikt

Esetleg telefonnal/tablettel a Yatse aplikációval? Esetleg leprogramozol egy IR vevőt.

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.