Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Zizi123


Zizi123
senior tag

Kijottek az uj QNAP NAS-ok, persze a TS-253A utodja nincs koztuk :(

(#2802) Zizi123 válasza Boss81 (#2798) üzenetére


Zizi123
senior tag

:C
Nekem teccik :)

(#2803) Fazer9999 válasza Boss81 (#2796) üzenetére


Fazer9999
újonc

Igen az utolsó kiadott stabil verzió. Bétát nem akarok rátenni.

A Helpdeskre írtam a log ot megkapták, írtak is választ hogy biztos a szünetmentes meg hogy beszorulhatott a távirányító gombja... Kb egy titkárnő válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#2804) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

TS-251+ használok 2 WD 3TB lilával.
A NASt újra kell telepíteni default állapotba.
Az eszköz látja az egyik HDD-t és azt is látja hogy mennyi a disk kapacitása és azt is mutatja mennyi a free tárhely.
3TB-ból van még kb. 350GB.
DE A GOND: nem látom az adatokat, tele a HDD de a fájlokat, foldereket nem látom.
Hogy tudom vissza állítani adatvesztés nélkül, hogy lássak minden adatot?

köszi Nektek!

(#2805) Boss81 válasza Zizi123 (#2802) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi , remélem nekem is fog , ha minden jól megy akkor ma megrendelem :R

Sokáig synology-t használtam , illetve zyxelt . A synology nas ,nem rossz , de szerintem kicsit korlátozott a szoftveres része , mármint a bővíthetősége , de alapba nem lenne rossz .

A zyxel nem volt rossz , de ott frissíések ritkák voltak mint a fehér holló , és a külső szoftveres bővítés szintén necces dolog volt .

Illetve alap szinten a telepíthető appok száma választéka meg sem közelítik a qnap rendszerét egyik márkánál sem .

(#2803) Fazer9999

Az mondjuk komoly . A béta alapból nekem sem játszik egy rendszeren sem , főleg mivel én minden platformot munkára használok , és nem szeretem ha nem stabil a rendszer , tőbb kárt okoz mint hasznot .

Ígértek valami normális választ , vagy kivizsgálást ?

Szünetmentesből milyet használsz ? Idővel szeretnék venni egyet én is , csak azért kérdezem . :K

(#2806) Geth válasza Boss81 (#2805) üzenetére


Geth
addikt

Synology-t nem ismerem, de arra is jó például az entware-ng-3x :)

(#2807) Zizi123 válasza Boss81 (#2805) üzenetére


Zizi123
senior tag

Eddig nekem is Zyxel volt, azt fogom cserelni.
Probakeppen telepitettem XPEnologyt 1 HP MicroServer Gen8-ra, es azon teszteltem a DSM-et, es alapvetoen tetszett. Nekem nagy igenyeim nincsennek, igy az is eleg lenne amit az tud.
Ami miatt megis kepbejott a QNAP a HDMI port a NAS-on. Igy most a TS-253A-nal tartok. Az nekem is feltunt, hogy rengeteg app van ra, igy nincs olyan, hogy nem fogom tudni barmilyen eszkozzel otthon osszekotni.

Meg azert nem vettem meg, a TS-253A-t, mert 1-2 heten belul jon az utodja, ami ha nem jelentosen dragabb, es HDMI 2.0 van rajta, akkor inkabb azt fogom venni. Valoszinuleg a processzor is ujabb lesz mar, tippem szerint az Intel J3455, legalabbis a konkurencia azt hasznalja, igy veloszinuleg ebben is az lesz. Ez megint 30%-al gyorsabb, ennek jopar evig elegnek kell lennie.

Nagyon remelem, hogy nem sokkal lesz dragabb bevezetoaron, mint a TS-253A :(

(#2808) Boss81 válasza Geth (#2806) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen , valóban jó rá , több ilyen is létezik nyilván , de nekkem valamiért amiket a sajátomra felraktam nem jöttek be , nyilván az is benne van , hogy viszonylag egy alapkategóriás nast használok jelenleg .

(#2809) Boss81 válasza Zizi123 (#2807) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem mivel új modell lesz , ezek a hardveres újjítások ,frissítések biztos meg fogják nyomni az árat , és nem pár ezer forintal , Ez minden terméknél így van , de ne legyen igazam .

Amit fentebb írtam , hogy mire is esett a választásom , szerintem azért azzal egy darabig elleszek , nem kell lecserélni fél évmúlva , max majd dobok bele még 4 Gb ramot valamikor .

Illetve azt kell eldönteni , hogy azok a változások , megérik-e azt az X-Ft felárat , valamint ki mire használja.

:R

(#2810) blakey válasza Boss81 (#2809) üzenetére


blakey
titán

Bár annak ellenére, hogy szerintem egy dedikált lejátszóval sokkal jobban járnál, gratulálok a választáshoz, szerintem jó NAS lesz.
Nekem eszembe sem jut a NAS-t lejátszónak használni, ahogy a tv-ket sem, minden eszközöm okos, de az elsődleges célt szolgálják, NAS a hálózati szerver, TV a megjelenítő és vannak lejátszók amik csak lejátszanak, mindegyikkel tudnék gyakorlatilag mindent csinálni de így számomra tökéletes és az összes létező anyagot hibátlanul le tudoom játszani, tesztelve rengeteg kódolással. A NAS-t tedd egy kevésbé zavaró helyre és a megjelenítőhöz olyan eszközt tegyél ami oasszív, hangtalan és sokkal többet tud lejátszás terén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2811) citkar válasza blakey (#2810) üzenetére


citkar
addikt

Hangtalan, passzív NAS-t is tehetne a TV-hez :)

(#2812) Geth válasza blakey (#2810) üzenetére


Geth
addikt

A HDMI-s NAS is lejátszik bármit, nem tudom mi ez a fixa idea, hogy a külön box ebből a szempontból jobb.
Az egyetlen negatívum, hogy a HDMI CEC támogatottság legtöbbször elmarad, de túlélhető a dolog.

(#2813) Boss81 válasza blakey (#2810) üzenetére


Boss81
senior tag

Értem mit mondasz , és nem is rossz dolog , de egyenlőre ez a megoldás marad egy darabig, anyagi megfontolásból . Egyszerre nem menne meg a 2 dolog :(

(#2814) blakey válasza Geth (#2812) üzenetére


blakey
titán

A bármitől messze van, majd ha egyszer kipróbálsz egy olyan eszközt ami valóban bármit lejátszik akkor megváltozik a véleményed amúgy a képminősége is elmarad.. Én kipróbáltam, szerintem nem játszik le mindent, igaz "csak" 90 tesztanyaggal próbáltam, olyan 30-at nem vitt, nekem elég volt.
Egy vélemény volt amit OFF-ba tettem, nem azért írtam, hogy belekössön bárki is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2815) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Erre senkinek nincs ötlete?

Még azt hozzátenném, hogy annyit sikerült "kiderítenem", hogy amint belépek SMB-n a NAS-ra, ahol a filmeket tárolom, azonnal hibát dob a NAS. Tudok a filmek közül válogatni, elindítani, bármit. Vajon miért dob akkor hibát?

Köszönöm a segítséget előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#2816) Geth válasza blakey (#2814) üzenetére


Geth
addikt

Próbáltam, sőt, most is megy :)
Nem tudom miért érzem furcsának, hogy codecekről van szó, és hardvertől próbálod függővé tenni magát a lejátszást.
Mindkettőre igaz, hogy ha egyszer olyan codec jön szembe, amit nem ismer, alkor nem fogja tudni. Frissítesz (ha tudsz), és menni fog. Vagy nem, mert gyorsítás nem lesz hozzá, anélkül meg nem bírja :(

(#2817) blakey válasza sony309 (#2815) üzenetére


blakey
titán

Milyen SMB verzíót használlsz?

(#2816) Geth
Szuper, de remélem érted, hogy csak egy véleményt írtam és nem szándékozom megvitatni, hogy mi miért. Nekem nem pálya a NAS-sal való lejátszás és kész, ennyi. Messze van a minőségi videó és audió lejátszástól ráadásul ezek a NAS-sok ahhoz hangosak bármennyire is halk a működésúk NAS szinten és mág rondák is, enyém fehér, hülyén nézne ki a polcon és még álló is, a fekete egy fokkal jobb lenne de attól még álló. Más NAS-ban még nem gondolkodtam, de lassan az is bekövetkezik, de az sem lesz lejátszó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2818) sony309 válasza blakey (#2817) üzenetére


sony309
őstag

2.1-t, ahogy a router csere előtt is.

S3x, hifi & rock and roll

(#2819) Geth válasza blakey (#2817) üzenetére


Geth
addikt

Nem írtam, hogy minden tekintetben jobb a NAS videólejátszásra.
Nem írtam, hogy a NAS kisebb, halkabb, stb, nem vitának szántam, nyilván a céleszköz jobb.
Egyetlen egy pontra írtam (codec tudás), hogy felesleges hasonlítgatni :)
A videóminőséget is felhozhattam volna, hogy pl. HDMI esetén ha jó a NAS-on a lejátszó (codec, renderer, filterek, shaderek, postproc, frekiváltás, stb), elérhető pontosan ugyanaz a minőség.
Ez nem analóg, ahol a jobb minőségű videómagnó szebb képet ad :)

(#2820) blakey válasza sony309 (#2818) üzenetére


blakey
titán

Próbálj ki egy másik verziót, hátha. Gyári visszaállítás volt?

(#2819) Geth
Nagyon sok múlik a SoC-on is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2821) sony309 válasza blakey (#2820) üzenetére


sony309
őstag

Most kipróbáltam a 3.0-t, a média lejátszón bejelentkezési hibát dob, de viszi a filmet.

Sőt, most kipróbáltam PC-n is a SMB-t (3.0), ott is viszi a filmet, de bejelentkezési hibát dob.

Csináljak a NAS-n gyári visszaállítást?

S3x, hifi & rock and roll

(#2822) blakey válasza sony309 (#2821) üzenetére


blakey
titán

A V1-re mit lépnének az eszközök?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2823) sony309 válasza blakey (#2822) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom, most folyik a gyári visszaállítás.

Majd kipróbálom és jelentkezek. Ha nem működik, akkor jövök újabb ötletért.
(Közben megpróbálok kölcsönkérni egy 1043 routert, mert azzal jó volt.)

Köszönöm! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#2824) blakey válasza sony309 (#2823) üzenetére


blakey
titán

A routeren milyen firmware-t használsz? Gyárit? Lehet, hogy ki kéne próbálni valamelyik CFW-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2825) Zizi123


Zizi123
senior tag

En csak azert szeretnem, hogy a NAS legyen a lejatszo is egyben, hogy ne terheljem 1 komolyabb filmmel a halozatot. Persze 5Ghz meg minden, de nem szeretnek abba belefutni, hogy en nezek valamit, a gyerekek neznek valamit, a tobbiek zenet hallgatnak, kozben megy letoltes, a telepfonok is hasznaljak a halozatot, es szaggat valami. Inkabb ez a fo lejatszo legyen kabeles, es akkor tuti a tobbi nem eszi meg a halozatot.

Codec: A Sony TV-n is Kodit hasznalok, es valoszinuleg ezen is azt fogok. En meg nem talalkoztam olyannal, hogy nem jatszotta le... Nem raknek be meg 1 eszkozt, amikor ez erre is van kitalalva. Arban kulonben is mire megveszel 1 HTPC-t dragabba jon ki, mint ha ezt hasznalnad. (nem beszelve a + konnektor, + switchport + hely, aramfogyasztas, stb....)
Mar igy is ugy nez ki a szoba, mint 1 Google adatkozpont, annyi eszkoz van, rengeteg leddel :)

(#2826) blakey válasza Zizi123 (#2825) üzenetére


blakey
titán

Egy picit téves a megközelítés de elfogadom, hogy neked megfelel és a médialejátszás nem Wifin történik. Nagyon sok olyan anyag van amit nem visz a NAS-on lévő Kodi de a tv-n lévőn meg pláne sok van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2827) Zizi123 válasza blakey (#2826) üzenetére


Zizi123
senior tag

Milyen anyagokat nem visz a Kodi? Milyen video formatumokra, gondolsz?

(#2828) blakey válasza Zizi123 (#2827) üzenetére


blakey
titán

Nem általánosságban a Kodi hanem adott eszközön nem feltétlenül működik megfelelően, van olyan VC-1 kódolású 7.1-es Multi CH videó amin nem viszi a Multi CH PCM-et, van olyan VC-1 kódolású koncert ami akad, némelyik 4K szintén akad. Van olyan házi videó amit torzítva játszik le, van olyan mpeg4-es kódolású videó ami szaggat, nem megfelelő a hardveres gyorsítás, szoftveresen meg kuka, van amelyik anyagnál csúszik a hang, mindez más, egyéb eszközön futó lejátszóhoz képest. Tehát én értem, hogy neked a saját videóiddal nincs gond és mint írtam, elfogadom, hogy neked megfelel viszont én minden lejátszót letesztelek a lehető legtöbb formátummal, kódolással ezért írom, hogy van amit nem visz. Egyébként Kodit vagy Kodi forkot használok Amlogic boxokon LibreELEC-kel, Apple TV 4K-n, stb. A banding (sávosodás) és a deinterlacing is érdekes dolog, mert az is eltérő és van olyan SoC ami gyatra képminőségre képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2829) sony309 válasza blakey (#2824) üzenetére


sony309
őstag

Igen, utolsó gyári fw.-t.

Idegenkedek a nem gyári fw.-től, soha nem telepítettem, sosem használtam.
Lehet, még jobban felülnék a szop*rollerre!

S3x, hifi & rock and roll

(#2830) blakey válasza sony309 (#2829) üzenetére


blakey
titán

Routereknél pont nem kell félni, a CFW-k nagyon jók és Asusnál most kifejezetten jó a Merlin, LTS, Tomato firmware-ek, sokkal többet ki tudtam hozni a routerekből és messze a legstabilabbak voltak. Most a Syno routeremnél nincs ilyen lehetőség, egyelőre nem hiányzik, de ha igen akkor lehet, hogy routert kell cserélnem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2831) ecaddsell válasza blakey (#2828) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Mindig lehet majd olyan anyagot találni amit az aktuális NAS se fog lejátszani, de lehet még az aktuális dedikált lejátszó se. Ezeket majd max. PC-n kell konvertálni ha valaki NAS-al akarja lejátszani.
Viszont ma már annyira jók a NAS-ok is ebben, hogy pl. számomra a dedikált lejátszó érdektelenné vált. Viszont cserébe ott van, a kényelem ill. a bárhol bármikor.

Annyit írtatok már, hogy esedékes a 253A utód, ennek van valami alapja vagy csak valaki elkezdte aztán most mindenki ezt hajtogatja?

(#2832) blakey válasza ecaddsell (#2831) üzenetére


blakey
titán

A bárhol, bármikor az mindenhol ott van, központi adatbázist használok így minden eszközömön ugyanazt tudom nézni, hallgatni, folytatni. Kényelem bőven van, nekem a NAS az hálózati eszköz, tegye a dolgát, a lejátszó meg lejátszó (mások NAS-nak is használják).
Általános anyagról írok, nem a bármilyen idióta kódolásokról, azok nem érdekelnek, amiket felsoroltam azok létező koncertek, filmek amik bizony nem mentek az adott platformon, ezért nekem olyanra van szükségem ahol nem kell semmit sem konvertálnom, stb.

253A utódról nem tudok, csak olvasgatom amiket írnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2833) Zizi123 válasza ecaddsell (#2831) üzenetére


Zizi123
senior tag

En terjesztem ezt a hirt, hogy lesz utodja a TS-253A-nak :)
Felhivtam a disztributort, es Ok mondtak, hogy kifuto tipus, mint ahogy a TS-128, TAS-268, TS-451, TS-253 Pro, TS-431. TS-420, TS-251C, TS-251, TS-251A, TS-253A, TS-253B is.
Ha Ok hazudnak, akkor en is.

(#2834) sony309 válasza blakey (#2830) üzenetére


sony309
őstag

Annyi változás történt, hogy a NAS-on megtörtént a gyári visszaállítás és a beállítások is készen vannak.
Most beléptem PC-ről, nem adott hibát, mint délelőtt.
De a lejátszóról belépve most is hibát adott.

S3x, hifi & rock and roll

(#2835) blakey válasza sony309 (#2834) üzenetére


blakey
titán

SMB V1 lesz a jó lejátszó felöl, bár nem tudom milyen lejátszó de szerintem nincs felkészítve a magasabb SMB verziókra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2836) sony309 válasza blakey (#2835) üzenetére


sony309
őstag

Med600

S3x, hifi & rock and roll

(#2837) kalolaci


kalolaci
senior tag

TS-231-ben cserélhető a ram? Arra gondolok, lehet-e kicsit "tuningolni"?

(#2838) Boss81 válasza kalolaci (#2837) üzenetére


Boss81
senior tag

8Gb-ig lehet bővíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#2839) Boss81 válasza kalolaci (#2837) üzenetére


Boss81
senior tag

Benéztem egy másik típussal az előbb :)

Elméletileg nem lehet bővíteni

(#2840) kalolaci válasza Boss81 (#2839) üzenetére


kalolaci
senior tag

Akkor, ezt benéztem. Azt gondoltam, lehet a belső részében turkálni.

(#2841) sony309 válasza blakey (#2835) üzenetére


sony309
őstag

Közben annyi történt, hogy az N18U-val végigmentem az összes SMB verzión, mindegyikkel dobálta a bejelentkezési hibát.
Kicseréltem a routert egy 1043N v5-re (az előző routerem 1043ND v2 volt és azzal semmi ilyen gondom nem volt!) és itt is adja a bejelentkezési hibát mindegyik SMB verzióra.

Eddig sem volt sok ötletem, most már végleg tanácstalan vagyok!

S3x, hifi & rock and roll

(#2842) Boss81 válasza kalolaci (#2840) üzenetére


Boss81
senior tag

A QNAP TS-251 -es típust viszont lehet tuninglni :K

(#2843) kalolaci válasza Boss81 (#2842) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen, csak az drágább modell. Most vettem a TS-231-et, alig használtan: 39000ft.-ért.

(#2844) Boss81 válasza kalolaci (#2843) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen , van árkülönbség az igaz . Én most váltok qnap-ra , volt egy választásom , amit írtam illetve ajánlottam mert az bővíthető .
De nem az lesz nálam sem hanem egy kicsit drágább , mert hosszú távra szeretném venni , így inkább kicsit többet költök rá , jobban járok , és szívni sem fogok remélhetőleg :K

Azt sajnos megtanultam már nagyon régen , a minőséget meg kell fizetni , kifizetődőbb egyszer többet , mint apránként keveset , mert a vége úgy is sok lesz , ha minőséget akarunk .

[ Szerkesztve ]

(#2845) blakey válasza Boss81 (#2844) üzenetére


blakey
titán

Manapság mi a hosszútáv? 2 éves a NAS.som, köszöni jól van, még 1-2 évet biztosan kihúzok vele aztán akkor meg veszek egy frissebb modellt, még az is lehet, hogy nem Qnap-et.

Ezek a NAS-sok NAS funkciókra elég sokáig jók lesznek, a többi már nem biztos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2846) kalolaci válasza Boss81 (#2844) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ez igaz, de egyenlőre kipróbálom ezt. Ha nem felel meg, később még válthatok.

(#2847) Boss81 válasza blakey (#2845) üzenetére


Boss81
senior tag

Hosszú táv valóban relatív , én 2-5 év között tervezem ezt megtartani , csak majd a merevlemezt cserélném nagyobbra :K
De majd kiderül meddig bírja .

(#2846) kalolaci

Persze , érthető , ki kell próbálni , és ha bejön akkor váltani komolyabbra :)

[ Szerkesztve ]

(#2848) blakey válasza Boss81 (#2847) üzenetére


blakey
titán

NAS-ként sokáig fogja bírni, ez szinte biztos, néha kipucolod és kész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2849) Boss81 válasza blakey (#2848) üzenetére


Boss81
senior tag

Persze , azzal nem lesz gond , de én is azért költök rá kicsit többet a tervezettnél , hogy ne kelljen pl 2 év múlva lecserélni

(#2850) blakey válasza Boss81 (#2849) üzenetére


blakey
titán

Ez világos viszont ezek elsősorban NAS-sok, a lejátszás bizonyos eszközöknél "ajándék", ha fontos számodra pl. a 4K akkor olyat kell választani ami tud legalább HDR-t, HDR10+, Dolby Visiont, Widevine L1-es, HDCP 1.x, ha ezek közül valami hiányzik akkor máris nem teljes a 4K támogatottság, szóval ebből a szempontból nem tudom, hogy hogy fog állni a NAS.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.