Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) shtirley válasza triola (#3646) üzenetére


shtirley
tag

Mac-et használsz?
A könyvtár azért nem törlődik, mert megnyitod (pl.) Mac-en, és az beleszemeteli a szokásos rejtett fájljait, amit a NAS nem tud törölni, mert nincs joga hozzá. Bezzeg Windows alatt a TC nem foglalkozik ilyen piszlicsáré dolgokkal. :D

(#3652) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

TS228 után melyik az a QNAP NAS amire érdemes váltani ár-érték arányban?
TS228-al sincs semmi gondom, csak jó lenne a jövőre gondolni!
Köszönöm!

(#3653) Mr Bond 007 válasza Impair1980 (#3652) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Valami intelesre. Esetleg ha belefér vmelyik újabb amd-re is megéri. (de azok már rohadt drágák, annyiért már inkább igazi szervert)

(#3654) Alex91 válasza Impair1980 (#3652) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem majd akkor erdemes errol elgondolkodni, ha lesz valami gondod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3655) Impair1980 válasza Alex91 (#3654) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Most jó áron ellehetne adni, mert én annó 30e Ft-ért vettem, most meg 50e az új ára. Szerintem 40e körül elmenne!

(#3656) Alex91 válasza Impair1980 (#3655) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat akkor inkabb azt kellene kerdezned, hogy melyik NAS-bol lehet jo bizniszt csinalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3657) soneec


soneec
tag

Sziasztok

Ts 251 ben a rendszert egy az egybe hogy lehet átrakni az új hdd-re? Van valmi program ami kifejezetten erre a célra van?

(#3658) Ubi


Ubi
tag

(S)(/S)Sziasztok!
Újra kellett pakolom a QNAP TS228-as Nasom. Minden ok, de egyszerűen nem találom hova mentettem le a Transmissiont ami még szépen működött rajta. Ha jól emlékszem a 2.84-b26 verzió volt. Meg van valakinek a telepítője? Vagy van ennél újabb működő verzió? 100 megás netem van és ezzel a verzióval tudtam kihasználni a sávszélességet. Köszi előre is, ha valaki feldobja! :DD

Megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#3659) Ubi


Ubi
tag

Sajnos mégsem találtam meg. :(
Valakinek esetleg mégis megvan? Próbálom most a qBittorrentet, de 76%-át használja a processzornak. Azt kicsit erősnek érzem. :Y

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#3660) sony309 válasza Ubi (#3659) üzenetére


sony309
őstag

Írtam pm.-t!

S3x, hifi & rock and roll

(#3661) Geth válasza Ubi (#3659) üzenetére


Geth
addikt

Entware-ben van (friss?) transmission, ha nem fáj egy kis ssh :)

(#3662) Ubi válasza Geth (#3661) üzenetére


Ubi
tag

Köszi szépen, de már sony309 segített és átdobta a legfrissebbet és szépen töltök vele. :DD

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#3663) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kb. 400GB írásakor a TS-228-as NAS-ban a HDD (PURPLE) hőmérséklete 50°C-ra felment. :F
Ez normális, vagy a spájzból tegyem inkább a hűtőbe? :DDD

(#3664) Geth válasza Ubi (#3662) üzenetére


Geth
addikt

Közben megnéztem, 2.94, fent van a friss :)

(#3665) Mr Bond 007 válasza Buckey (#3663) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha terheled nyilván melegszik. Ha vissza esik nyugalmi állapotban akkor nincs gond.

(#3666) Buckey válasza Mr Bond 007 (#3665) üzenetére


Buckey
senior tag

Visszaesett egy idő után 45-46°C-ra. De beállítottam kézi intelligens vezérlésre, 41°C alatt minimum a ventllátor fordulatszáma, 45°C fölött meg maximum. kb. 100 giga írásakor így csak 42-43°C-ra ment fel a HDD-k hőmérséklete. Majd még tesztelem, de szerintem így jó lesz.

(#3667) Geth válasza Buckey (#3666) üzenetére


Geth
addikt

Viszonyításképp: 2bay, a nyugalmi (csak seed megy) nálam 36 °C, a fan auton van hagyva. A terhelésest most nem tudom...

(#3668) Buckey válasza Geth (#3667) üzenetére


Buckey
senior tag

Az jó. Mondjuk én a nyugalmit nem tudom, mert most laktam be és mindig csinált valamit. De ma este megnézem, reggelre már megpihent.

Azt még megkérdezném, hogy töredezettségmentesíteni nem kell? Vagy ez hülye kérdés?

(#3669) Mr Bond 007 válasza Buckey (#3668) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ext4-nél már nem szükséges. (bár van rá mód ha mégis akarod futtatni)

(#3670) Buckey válasza Mr Bond 007 (#3669) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha nem szükséges, akkor nem molesztálom. :)

(#3671) triola


triola
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi, nem nagyon voltam a gépnél ezért nem válaszoltam, most próbálom összegezve ezt megtenni.

Kedves Geth!
„Én Deluge-t használok, Entware alól (keress rá akár itt is).
Az említett hibák nálam nem jelentkeznek, webui-ja egész normális desktopon, mobilra valami app jobb lehet.”
Köszönöm! Próbálgattam a Deluge-t, de nem igazán jött be. Próbáltam a többit is rtorrent, qbitorrent, stb… amik fent vannak a clubban. Sajnos ezekhez egyikhez sem találtam olyat, mint a transmisson remote gui-a. Nekem fontos, hogy lehessen távirányítani, a webes felületet nem nagyon szeretem használni, ez az én hülyeségem……
Sajnos nem tudom mi az a Entware? Az olyan mint a qnap club?

Kedves sanyijedi!
„ én is gondolkozom egy TS-251+ on, ugyan így ts-228 ról váltanék. nekem amiben gyenge az a transcode illetve ha megy a plex és a transmission egyszerre akkor meg meg hal a plex..

te miért váltottál?”

Nagyon jó a ts-228, de szerettem volna egy erősebb gépet hosszútávra. Én is nyúzom ezeket a kütyüket, néha nálam is megdöccent, ezért is gondoltam, hogy hosszabbtávra jobb lenne egy erősebb.

Kedves shtirley !

Mac-et használsz?
A könyvtár azért nem törlődik, mert megnyitod (pl.) Mac-en, és az beleszemeteli a szokásos rejtett fájljait, amit a NAS nem tud törölni, mert nincs joga hozzá. Bezzeg Windows alatt a TC nem foglalkozik ilyen piszlicsáré dolgokkal.
Windowst használok, sajnos itt is csinálja a fesztivált! :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A transmissionnal kapcsolatban a problémákat részben megoldottam.

A Qnap clubbon található Qtransmission-t feltettem és telepítettem hozzá a 5.15.4. guit. Sajnos a törléskor még mindig ott hagyja az üres könyvtárat, de legalább most már, ha beállítom, hogy csak 3-at töltsön, akkor azt csinálja, a többi ott csücsül a sorban és vár a sorára.

A qunap club telepítéséhez itt egy jó kis videó:
https://www.youtube.com/watch?v=S3kPxk5anLQ&t=226s

:)) :) :DD

(#3672) Geth válasza triola (#3671) üzenetére


Geth
addikt

Ha jól értem, Te azt szeretnéd, hogy fut a NAS-on a Deluge, és a saját gépedről programból (és nem böngészőből!) szeretnéd irányítani. Ez minden további nélkül megoldható, lásd itt. A normál Deluge klienst kell felrakni arra a gépre, ahonnan irányítani szeretnéd, és be lehet állítani, hogy ne ő legyen a letöltő daemon, hanem csatlakozzon egy már létezőhöz (ami a NAS-on fut), vékonykliensként funkcionálva.

Entware egy klasszikus csomag repo.
Install on QNAP NAS
Be kell utána ssh-zni,
opkg update
opkg list
opkg install <csomag>

Konfigurálod, elindítod, használod :)
Delute esetén a konfig. fileok a /opt/etc/deluge könyvtárban lesznek.
Ez nem ilyen kattingtatós, mint a qnapclub, hanem a megszokott linuxos környezetre hajaz.

[ Szerkesztve ]

(#3673) soneec


soneec
tag

Erre valami megoldás??

[link]

(#3674) r859


r859
csendes tag

Ts-228 on 1 éve kb már a transmissiont használtam, de az utóbbi időben már nagyon sokat vacakolt, ezért kb 1 hónapja áttértem a qbittorentre, ennél azonban nagyjából 3-4 naponta előáll, hogy nem lehet elérni se a weben se a nas-on keresztül, amit egy app restart megold újabb 3-4 napra. Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával vagy van tipp esetleg mi lehet? Lehet, hogy port hiba?

(#3675) Alex91 válasza r859 (#3674) üzenetére


Alex91
félisten

A kapcsolatok szamat probald meg csokkenteni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3676) r859 válasza Alex91 (#3675) üzenetére


r859
csendes tag

Köszi, megpróbálom! Most az alapbeállítás van érvényben ami 500 és 100, van erre ideális szám?

(#3677) Alex91 válasza r859 (#3676) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam 200 es 50 ez a szam, de lehet kiserletezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3678) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Sziasztok,
ts-228-at használok, Qsonarr van fent. Az miért lehet, hogy egy idő után már nem tudom elérni a sonarrt, csak ha újratelepítem? Kb. 1 hétig működik, aztán már nem elérhető. Újratelepítem, megint meg egy hétig. A Jackettel ugyanez, ha nem telepítem újra időnként, akkor nem látja a sonarr a torrentoldalakat.

(#3679) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

TS-219P II-re szeretnék egy másik torrent klienst a Transmission helyett. Gyári DownloadStation is egy búbánat, de most ez is. 100/200 kB/s a letöltési sebesség.

Ki mit ajánl?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3680) triola válasza iceQ! (#3679) üzenetére


triola
csendes tag

Hy!

Telepítsd a qnap clubot, legalább 4 fajta van... :))

Itt egy videó, hogy hogyan kell telepíteni.
https://www.youtube.com/watch?v=S3kPxk5anLQ&t=227s

Sok sikert! :)

(#3681) iceQ! válasza triola (#3680) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi! :) :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3682) iceQ! válasza triola (#3680) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem találtam egyet sem... :Y :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3683) citkar válasza iceQ! (#3679) üzenetére


citkar
addikt

Qbittorrenget, vagy rtorrentet használnak még többen talán.

(#3684) r859 válasza Alex91 (#3677) üzenetére


r859
csendes tag

Sajnos nem oldotta meg ma újra nem lehetett elérni, nálad az alap portbeállítás van?

(#3685) Alex91 válasza r859 (#3684) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor xar a kliens... en a gyarit hasznalom. Hany aktiv letoltesed van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3686) iceQ! válasza Alex91 (#3685) üzenetére


iceQ!
addikt

1-2 szokott. Transmission most ok, 5 MB/s-el tölt.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3687) Shirchy válasza iceQ! (#3679) üzenetére


Shirchy
tag

Én az rtorrent nevű alkalmazást használom egy QNAP TS-469L NAS-on. Teljesen jól működik több mint fél éve.

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#3688) r859 válasza Alex91 (#3685) üzenetére


r859
csendes tag

Volt hogy 13-nál állt le,de valamikor már 3-nál sem volt elérhető. Elengedtem a dolgot, kipróbálom most a gyárit.

(#3689) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Belaktam,használom a nasomat már vagy fél éve,admin fiókon keresztül.Ezt a fiókot szeretném letiltani biztonsági okokból.

Létre hoztam egy másik felhasználói fiókot adminisztrátori jogokkal.

Csináltam az admin fiók beállításairól egy biztonsági mentést.

A kérdés a következő:ezeket a beállításokat át tudom-e vinni az új fiókra visszaállítással,hogy ne kelljen mindent újra beállítgatni.

Aztán le is tiltanám az admin fiókot.

köszi a segítséget

(#3690) Mr Bond 007 válasza gahor72 (#3689) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Egyszerűbb ha aktiválod a 2 lépcsős hitelesítést az admin fiókra és használod tovább.

(#3691) gahor72 válasza Mr Bond 007 (#3690) üzenetére


gahor72
aktív tag

Azért gondoltam a fiók váltásra,mert a google alapján valahonnan oroszországból különböző ip címekről próbálgatják a nas-t.

Be nem jutnak ,de dobálja a biztonsági értesítéseket. Én meg tiltogatom le a ip-ket.

Gondolom ezek robotok,aztán az admin felhasználónevű qnap nasokat keresik a neten.

(#3692) Geth válasza gahor72 (#3691) üzenetére


Geth
addikt

Milyen szolgáltatásra/portra jelez be?

(#3693) gahor72 válasza Geth (#3692) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ez a tegnapi termés:

A rendszerport 8080.
Arra gondolok,hogy a routerben a portfordítást a pc belsőhálós ip címére kellene átírni.

Viszont HTTPS a kapcsolat típus,ami ha jól tudom nincs engedélyezve . :U

[ Szerkesztve ]

(#3694) Mr Bond 007 válasza gahor72 (#3693) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez nálam is megesik. Ha normális jelszavad van úgyse jutnak be, mert 3 rossz után banra megy az ip. (ezt kapcsold be te is) Annyiszor meg (legalább is akik nálam próbálták) nem fogják próbálgatni. (gondolom tudja hogy 2x lehet) Szóval kb esélytelen hogy bejussanak. 2 lépcsős azonosítás erre bőven elég extra védelemnek. Bár ahogy látom hozzád valami lúzer akar bejönni :D

[ Szerkesztve ]

(#3695) Geth válasza gahor72 (#3693) üzenetére


Geth
addikt

Miért http-n használod, ha van https ingyenes certificate-tel? :Y

Arra gondolok,hogy a routerben a portfordítást a pc belsőhálós ip címére kellene átírni.
Ezt nem egészen értem. Most hogy történik IPv4-en a port forward?

Sok esetben elég ha elrakod másik portra, valami kevésbé szokványosra, mint a 80, 443, 8080, stb.
Pl. NAS-ban fogod a https-t (vagy http-t ha ragaszkodsz hozzá...), beállítod mondjuk 49152-re, és a port forwardot is beállítod ugyanerre (ha ez pont nem foglalt).
Így kivül-belül 49152-vel éred el.
https esetén persze a cert belső címmel nem lesz jó, de erre is van megoldás :)

(#3696) gahor72 válasza Geth (#3695) üzenetére


gahor72
aktív tag

JÓÓL van nnna!

Nem kell minden hülyeséget dőlt betűvel idézni. :B

Átírtam a rendszer portot,meg a forwardot is.

Attól függetlenül az eredeti kérdés még mindig az,hogy a beállítások mentését át lehet-e vinni?

üdv ;)

(#3697) Gabesz25


Gabesz25
tag

sziasztok.
filestation5 helyett ajánlana valaki használhatóbb fájlkezelőt?

(#3698) Mr Bond 007 válasza Gabesz25 (#3697) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Midnight Commander qnapclub repóban. Vagy smb-n keresztül total commander szerencsésebb. (nem tudsz véletlenül beletúrni a rendszerfájlokba)

[ Szerkesztve ]

(#3699) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nas csere volt, (jelenleg TS-231 van), ès èrdekelne, melyik letöltőprogramot èrdemes felrakni? Eddig a transmissiont használtam, de most tàvoli elèrèshez is kellene. Sajnos, a règi nas-on nem tudtam ezt beàllìtani, bàr ez gyàri hiba is lehetett. Az is èrdekelne, hogy tudom telepìteni?

(#3700) kalolaci


kalolaci
senior tag

Esetleg kèrhetek egy linket, a transmission letöltèsèhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.