Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Geth válasza Gsx-rr (#2300) üzenetére


Geth
addikt

Nem hiszem, hogy a régi verzió visszarakása előremutató út.
A korábban linkelt Entware-ng-3x-et próbáltad már?
Egy minimális linux tudás nem árt hozzá (ssh, konfigolás, stb), de nem annyira vészes. Ennyi meg amúgy se árt, ha linuxos NAS-t használ az ember :)

(#2302) citkar válasza Gsx-rr (#2300) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom neked melyik verzió kell, magamnak celeron x64-re innen töltöttem le transmissiont és jól megy, de van arm-os is..

(#2303) Norbi27 válasza Gsx-rr (#2300) üzenetére


Norbi27
aktív tag

X64-est tegyél fel. Az x86-os már nem jó

(#2304) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok! Napokban lettünk digi-sek. Csatlakoztattam a NAS-t (Qnap TS 212P). Sajnos a routeren nyitott port a kliensben zártnak jelentkezik, nem megy a felöltés (transmission kliens). Mit nézzek még meg?

Pixel 6a

(#2305) Gsx-rr válasza citkar (#2302) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez a qtransmission nem mas mint a gyari?
Ugyanugy mukodik a windows-os gui-val?

(#2306) citkar válasza Gsx-rr (#2305) üzenetére


citkar
addikt

Mit értesz gyári alatt? Nem tudom ki gyártotta, ha ez érdekel.

Windowsos gui-val is kezelhető.

(#2307) Geth válasza fecs (#2304) üzenetére


Geth
addikt

Lehet, hogy NAT-olva vagy (nem publikus címet kaptál, még egy címfordítás történik, amire már nincs ráhatásod port forward tekintetében).

Nézd meg, hogy a routeren (az eszközön, ami konkrétan végzi a PPPoE csatlakozást), mi a külső (WAN) IP cím.
Ha 100.-al kezdődik, akkor a válasz a fentire IGEN, és szólni kell a DIGI-nek, hogy szeretnéd távolról is elérni a belső hálózatodat. Jobb esetben néhány órán belül megcsinálják.

(#2308) Gsx-rr válasza citkar (#2306) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Erre gondoltam:
[link]

(#2309) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Közben felment az X41-es verzió. Érdekes ,nem az Arm-os lenne jó a 228-ra?

Most már csak annyi a bajom ,hogy nem tudok belépni ,nem tudom mi a jelszó. admin-admin nem jó,sem a Nas jelszavam se.

Megtaláltam közben a neten.

[ Szerkesztve ]

(#2310) kovpist válasza sanyijedi (#2264) üzenetére


kovpist
csendes tag

Szia
Előjött megint a problém a

(#2311) Addel válasza Gsx-rr (#2309) üzenetére


Addel
senior tag

Az x41 az armv7-es.

[ Szerkesztve ]

(#2312) fecs válasza Geth (#2307) üzenetére


fecs
senior tag

NAT fogalmát eddig nem ismertem, T-Home volt a korábbi szolgáltató. Nem százassal kezdődik az IP (tegnap 217-tel, ma 94-gyel. Viszont a NAT enabled a router szerint. :F

Pixel 6a

(#2313) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Gondolkozom egy QNAP TS-228 vásárlásán .

A kérdésem a következő lenne . Webes elérése van neki ? Van ahol azt írják igen van ahol azt hogy nem ?

Esetleg akinek van tudna érdemben nyilatkozni ? Valamint a torrent kliens gyárilag milyen benne ? Azt lehet cserélni esetleg ?

Az app centerről egy print screen képet tud valaki felteni :

Köszönöm előre is mindenkinek :R

(#2314) citkar válasza Boss81 (#2313) üzenetére


citkar
addikt

A QNAP oldalán erre mind megtalálod a választ.
Azt írja QTS 4.3.3.0188 fut rajta, aminek a demoját a QNAP oldalán szintén megtalálod.

Torrent kliens cserélhető, csak néhány hozzászólással feljebb olvasnál, már láthatnád is, hogy többen transmissiont használnak.

(#2315) Alex91 válasza Boss81 (#2313) üzenetére


Alex91
félisten

Van webes eleres.

Hasznalhato a gyari is, de ipari mertekben nem. Van ra transmission is.

Qnap weboldalan megnezheto, hogy ilyen appok vannak ra. [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2316) Boss81 válasza Alex91 (#2315) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszönöm válaszod , időközben megtaláltam szerencsére a leírást .

Magáncélra lesz , nem "ipari" felhasználásra .

Illetve időközben már meg is rendeltem az előbb :)

Köszi a választ :R

(#2317) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Van egy régebbi TS-420as nasom. Szerettem volna feltenni a plex-et, régen nagyon szerettem de valamiért nem használtam egy ideje. Most viszont szembesülnöm kellett azzal, hogy elég régi van fent és az app centerből nem is tudom frissíteni :( Az xbox 1.5 feletti-t szeretne kérni ahhoz, hogy működjön, de 0.9 körüli van csak a NAS-on. Keresgettem, de nem találtam az én procimhoz való új qpkg-t. Ne is keresgessme nem adtak ki már a régiekre ilyet? Lassan csere érett lehet a NAS-om?

(#2318) Geth válasza SütiGTi (#2317) üzenetére


Geth
addikt

Eszerint valóban nem fejlesztenek már ARMv5-re, Neked pedig az van az internet szerint :)

(#2319) SütiGTi válasza Geth (#2318) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Koszonom itt neztem en is.
Akkor jol sejtettem :-(
Megvagyok vegul is nelkule :-)

[ Szerkesztve ]

(#2320) HTomee válasza Boss81 (#2313) üzenetére


HTomee
tag

Akármilyen kliensed van torrentnél max 10/10Mb/s amit kilehet hozni vele. Nekem gigabites netem van, de nem megy több mégse. Néha néha 12-13Mb/s. Pedig nem a seed hiánya... Itt olvastam, hogy torrentben ez a cucc kb ennyit tud. Én torrentre vettem, de senki nem mondta hogy torrentezni kb ez a max sebesség. Csak a 15db-os limitről volt szó, de az csak a gyári letöltővel. A transmissionnal megy több is. Azt az APP centerből könnyen letöltheted és telepítheted.

A hálózati megosztások lejátszások kitűnőek és akadozás mentesek. Van hozzá több mobilos app is amivel távolról szintén remekül működik.

[ Szerkesztve ]

(#2321) Geth válasza HTomee (#2320) üzenetére


Geth
addikt

Én megvétel előtt utánaolvastam, igen hamar úgy döntöttem, hogy az ARMot hanyagolom az x86 javára, és inkább kiköhögtem az árkülönbséget. Nem bántam meg :)

(#2322) citkar válasza HTomee (#2320) üzenetére


citkar
addikt

"Akármilyen kliensed van torrentnél max 10/10Mb/s" vs. "A transmissionnal megy több is."

Na most akkor mi van? :D

(#2323) sony309 válasza citkar (#2322) üzenetére


sony309
őstag

Arról volt szó, hogy nincs limit a Transmission-ben, mint a DS-ben! Szerintem! Ha jól értelmezem!

"Csak a 15db-os limitről volt szó, de az csak a gyári letöltővel. A transmissionnal megy több is."

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2324) Boss81 válasza HTomee (#2320) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem marad a ransmission , az előző nason is az volt , és elégedett voltam vele :C

(#2325) HTomee válasza citkar (#2322) üzenetére


HTomee
tag

Nekem is Transmission van fent de 14Mb/s-nél sehogy nem tudtam többet kicsavarni belőle?

Hogy csináltad? érdekelne! :)

(#2326) HTomee válasza sony309 (#2323) üzenetére


HTomee
tag

Igen. Köszi. A letöltés nem megy több a Transmissionnal sem. A torrentek számára gondoltam.
Köszi a helyesbítést, kicsit nyűgös vagyok.. :F

(#2327) sony309 válasza HTomee (#2326) üzenetére


sony309
őstag

Érthető volt!

S3x, hifi & rock and roll

(#2328) HTomee válasza Geth (#2321) üzenetére


HTomee
tag

Sajnos nem voltam elég alapos..
Azért a 10/10Mb/s torrentre nem rossz. Kb egy 100/100-as sávszél. Pár éve ezért komoly pénzeket fizettem....

(#2329) citkar válasza sony309 (#2323) üzenetére


citkar
addikt

Jaja, végig a sebesség volt a téma, de feltehetőleg ő nem arra értette, csak új mondatot kezdett.

[ Szerkesztve ]

(#2330) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Miota felraktam a 4.3.3 at azota a Qfile-nal csatlakozasi hiba van es nem latja a mappakat. Erdekes modon a fotokat feltolti a Nas-ra.
Mar ujratelepitettem.
A Qmanager jol mukodik.

Valami otlet?

(#2331) sony309 válasza citkar (#2329) üzenetére


sony309
őstag

Már az előtte levő mondatban is a seedben tartott torrentekről volt szó!

De ezen nem veszünk össze!

S3x, hifi & rock and roll

(#2332) citkar válasza sony309 (#2331) üzenetére


citkar
addikt

Egyértelműen csak abban az egy mondatban volt szó a seedben tartott torrentek számáról, ha vesszővel, egy mondatba írja, értem, hogy arra vonatkozik, így viszont a kiindulási témára gondoltam, amiből indult a gondolat és amiről szólt az egész.

(#2333) kalolaci:

Nekem már a letöltött anyag seedelése is problémákba ütközött, így gyorsan le is cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#2333) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nekem is a download station volt először, amit használtam. De a korlátozott torrent darabszám miatt, én is a transmission-ra váltottam.

(#2334) Laca0


Laca0
addikt

Gondoltam egyet, első körben kipróbálom az appcenter-ből telepíthető transmission-t.
Nem akarta addig feltenni, amíg a downloadstation fel nem tettem.. Miért?
Az a gyanúm, hogy ez nem egy valódi transmission, hanem kvázi csak egy felület a DS-hez. Azért is vannak meg benne a korlátozások.
Kizártnak tartom, hogy ez a hardver csak annyit bírna, mint amit írtok.
Nekem a router-em is többet bír, bár igazából 10/10-es a netem, nagyobb sebességet nem tudok tesztelni, de az biztos, hogy ha nem korlátozom a forgalmát, akkor fullra felhasználja a teljes sávszélességemet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2335) sony309 válasza Laca0 (#2334) üzenetére


sony309
őstag

Gigabites a netem, de nálam is 12-13 Mb/s a sebesség felső határa, ahogy HTomee is írta.

S3x, hifi & rock and roll

(#2336) HTomee válasza sony309 (#2335) üzenetére


HTomee
tag

Az ARM proci miatt sajnos ennyi a max...

(#2337) citkar válasza Laca0 (#2334) üzenetére


citkar
addikt

Mondanám intel alapon többet bír, de nem tudom biztosan, mert nálam meg a net 120Mb/sec, így engem az korlátoz le.

(#2338) Laca0


Laca0
addikt

Pedig ez biztos nem így van! Legfeljebb ez az eszköz van valahogy lekorlátozva szándékosan!
A transmission biztos, hogy többet bír és a hardver is!
Barátomnak én üzemeltem be nemrég egy dlink dns-320-ast. Az erősebb vas lenne? Nem hinném...
A gyári letöltője annak is gyenge volt. Feltettem neki a transmission-t. 10 perc alatt lent van egy HD film. 60-80Mbps a letöltése. 150-es upc kábelen.
40-50 seed-je van folyamatosan!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2339) sanyijedi válasza Laca0 (#2338) üzenetére


sanyijedi
őstag

ne kevert a Mbps-t a MB/s-el, a transmission MB/s ben írja.
nem ugyan az.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2340) citkar válasza Laca0 (#2338) üzenetére


citkar
addikt

10 MB/sec sebességgel egy HD film pik-pakk lejön. Ha utánaszámolsz akkor rájössz (1 perc alatt 600 MB lejön), hogy egy fullHD is, nem lassú ez. Nem is tudom hányan tudják az 1000-es netet kihasználni.
Bennem nem merült fel miért van így (részben mert elégedett vagyok ezzel a sebességgel, részben mert a UPC-nél nem áll szándékomban nagyobb netre előfizetni), pusztán maga az arm egysége miatt, vagy más állhat emögött.

[ Szerkesztve ]

(#2341) Laca0 válasza sanyijedi (#2339) üzenetére


Laca0
addikt

Én nem keverem. Ez a szakmám. De ha kevertem is volna: akkor még gyorsabb lenne. Kis b bit, a nagy meg bájt.
De rugaszkodjunk el a kiírástól. Számold ki a sebességet: 10 perc alatt 5GB (gigabyte).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2342) sanyijedi válasza Laca0 (#2341) üzenetére


sanyijedi
őstag

akkor nem keverted, de (#2335) sony309 írta "12-13 Mb/s a sebesség felső határa"
erre reflektáltál, azért hittem hogy arra gondoltok.

nekem transmission 14-17MB/s et tud, azaz az elméleti maximum több mint 12-13Mb
(TS-228, transmission)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2343) HTomee


HTomee
tag

Felraktam a QTransmissiont (x41) Simán felment rá. Nem kell hozzá DS. Működik külön is önállóan. Itt már felmegy a letöltés 18-19Mb/s sebességre is. A procit sokkal kevésbé eszi. Lehet ez is marad. Így majdnem dupla lett a sebességem.

[link]

(#2344) sony309 válasza sanyijedi (#2342) üzenetére


sony309
őstag

Jogos. Elírtam.

S3x, hifi & rock and roll

(#2345) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok .

Ma végre megjött a kis vas , be is üzemeltem , minden rendben megy rajta , egy dolognál akadtam el .

Transmissional letöltök egy filmet , beteszi a mappába amit megadtam neki , eddig semmi gond .

De amikor szeretném használni a Media Streaming-et itt akarod el , ugyanis nincs a nason az a mappa amibe át kellene másolnom a filmet , jelen esetben a videó . A Tv lát mindent gyönyörű szépen , zene , kép , videó mappa .

Elég sokat töltögetek , és sokszor nem tudom hol tartottam a filmeknél , mindig csak azt szoktam átmásolni egy külön mappába amit meg is nézek , és utána a másolatot törlöm .

Tehát a gondom az hogy nincs meg a mappa ahova másolhatnék vagyis a Media Streaming mappája .
Vagy benéztem valamit nagyon , vagy fáradok . :W

Valaki esetleg tudna tippet adni mi lehet a gond ? :R

Ui: Plex-et nem használom mert nagyon nem jön be

[ Szerkesztve ]

(#2346) sony309 válasza HTomee (#2343) üzenetére


sony309
őstag

TS-228-ra?

Megpróbáltam, de nem enged be. Folyton jelszót kér.

S3x, hifi & rock and roll

(#2347) sony309 válasza sony309 (#2346) üzenetére


sony309
őstag

Megtaláltam. Beengedett.

S3x, hifi & rock and roll

(#2348) HTomee válasza sony309 (#2346) üzenetére


HTomee
tag

user: qnap
pass: qnap

Igen TS-228. Most a QBittorrentet tettem fel. Az is elindul.

Nem megy 19Mb/s fölé egy kliensel sem.. Akkor ez ennyi....

[ Szerkesztve ]

(#2349) Geth


Geth
addikt

Ezeket a mértékegységeket tegyük már rendbe :DDD

MBps != Mbps != Mibps != MiBps

(#2350) sony309 válasza HTomee (#2348) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, jóval gyorsabb!

Marad a QTransmission.

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.