Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Biga123 válasza blakey (#3750) üzenetére


Biga123
addikt

Erről most nem állok le vitatkozni, de ha a generic profil nem tud kiküldeni egy jpg t teljes méretben és nem csak kicsinyített előnézetben, :U

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3752) blakey válasza Biga123 (#3751) üzenetére


blakey
titán

Nem is kell vitatkozni,. inkább nézz utána, hogy miért érdemes az eszköznek megfelelő profilt választani és akkor tudni fogod, hogy miért is lehet hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3753) Geth válasza Biga123 (#3751) üzenetére


Geth
addikt

Ó, láttunk már olyan "okos" TV-t, aminek a DLNA kliense frankón kezelte azokat a képeket, amiknek a felbontása a TV kijelző natív felbontása alatti volt, de nagyobb felbontású képeknél (ami nem nehéz, hiszen röpködnek a megapixelek):
- nem csinált semmit megtekintéskor
- kidobott a DLNA kliensből
- csontra fagyott a TV

Namost ha ennyire tré a helyzet, és ezt a profil alapján tudja előre a DLNA server, tolhat a képen egy resize-t, ami persze pluszban őt terheli.

(#3754) sony309 válasza Biga123 (#3747) üzenetére


sony309
őstag

"ha jól tippelek akkor ARM x31 kell neked"

Szerintem ARM x41 kell!

S3x, hifi & rock and roll

(#3755) Biga123


Biga123
addikt

Jószándékúan próbáltam megosztani a tapasztalataimat szerviio van kepcsolatban, hogy én milyen problémákkal találkoztam természetesen más ezekkel a problémákkal nem találkozott még soha. Amúgy meg mindenki azt csinál amit akar. Érdekes módon pl a képméretezési problémával egyedül ennél találkoztam, (Twonky,Readymedia,qnap gyári dlna egyikkel se volt ilyen gond csak a serviioval beállított profil mellett is )de biztos én csinálok valamit rosszul, uh én ebből a beszélgetésből kiszállok, mert látom van itt sok nálam "tapasztatabb" figura.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3756) Laca0


Laca0
addikt

Nekem az a gyanúm, hogy kezdik kinyírni a qnapclub-os appokat. Sorra állnak le olyan alkalmazások, amik eddig jól mentek és a nas szoftverének frissítésén kívül mást nem csináltam vele.
Most már a speedtest sem megy! Azt még újraindítással sem tudom életre kelteni!
A readymedia sem működik jól, újraindítás után sem, a transmission-el is ilyen gondok vannak. Egyszer csak kilövi valamikor és csak lesek, hogy nem megy a seed... persze, mert az app sem megy...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3757) citkar válasza Laca0 (#3756) üzenetére


citkar
addikt

Nálam a qTransmission még sosem állt le magától.

(#3758) Addel válasza citkar (#3757) üzenetére


Addel
senior tag

Nálam se.

(#3759) r859 válasza Laca0 (#3756) üzenetére


r859
csendes tag

Nálam is ugyanez volt, szoftverfrissítések után egyszer csak elkezdtek magától leállni a nem gyári appok és csak újraindítás segített (pl. transmission) és ahogy láttam sajnos az arm meg eléggé behatárolja az elérhető alkalmazásokat

(#3760) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Van egy 112P NASom. Családban van android és Iphone készülék is. Qfile programban beállottam, hogy a fényképek automatikusan töltődjenek fel a NAS-ra, amint wifit érnek a telefonok. Most költöztünk és pár hónapig nem volt bekapcsolva a NAS. Beüzemelés után android folytatta a szinkronizációt, de az Iphone 5S nem hajlandó. Be van állítva minden úgy ahogy eddig, mégis sikertelen a fájlok feltöltése. Mit rontok el? Frissítések felkerültek, amik megjelentek azóta. Vagy ne ezt a programot használjam erre?

(#3761) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig film/remux, bd25,50 lejátszási ( akadások) problémákkal küszködök. Adott egy 231p, router: Asus RT-N18U, modem: UPC, forrás/lejátszó Cambridge Audio 752BD. Minden kábel CAT6, és a NAS 2. UTP portot is bekötöttem a routerbe. :) Háttér feladatok kiiktatása után is produkálja.
Egyszerűen képtelen vagyok megoldani a problémát, az egészet nem értem! Zenéket, kisebb bitrate filmeket tökéletesen viszi. Létezik, hogy ennyit bírna csak? Tudom nem egyszerű távolról, de hátha van valakinek vmi ötlete mielőtt eladom a pi....ba. Köszi!

(#3762) Pityu89 válasza mocsi24 (#3761) üzenetére


Pityu89
senior tag

Szerintem a média lejátszó ennyit tud.

(#3763) blakey válasza mocsi24 (#3761) üzenetére


blakey
titán

SMB vagy NFS esetleg DLNA?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3764) mocsi24 válasza blakey (#3763) üzenetére


mocsi24
csendes tag

SMB/NFS megosztás van

(#3765) mocsi24 válasza Pityu89 (#3762) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Régebben próbáltam az Asus routeren keresztül rakötött vinyóval, hibátlan volt...

(#3766) blakey válasza blakey (#3763) üzenetére


blakey
titán

SMB/NFS nem kéne, hogy gond legyen, ugye csak megoszt, semmi kódolás. Valami beállítási gond lehet, de így most nem tudom mi lehet. A lejátszó gigabites vagy csak 100-as? Mert 60Mbps körül van a határ ami felett már akadozások lehetnek 100-as LAN-on.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3767) mocsi24 válasza blakey (#3766) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Igen, csak sima megosztás van. A lejátszó Gbit-es. Ipv6-4-et is próbáltam semmi...Szerzek egy másik hálózati lejátszót, és kipróbálom. Med600-as volt régebben, de nas nélkül, rendben működött.

(#3768) shtirley válasza mocsi24 (#3767) üzenetére


shtirley
tag

Tedd fel a SpeedTest appot, vagy az Iperf3-at a Qnapclub repóból. Azokkal tudod mérni a sebességet a NAS és egy asztali gép között.
Ha jól értem bedugtad mindkét ethernetet a routerbe. A port trunking be van állítva, vagy mindkettő külön IP-t kap? Nálam a Balance-alb közel duplájára emelte a sebességet. Ha ez rendben van, akkor nem a NAS a problémás.

(#3769) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám.Segítségre van szükségem.

Telepítve van a video station alkalmazás,a pc-ről meg is tudom nyitni stb.

De a qnapcloud-ban a szolgáltatások között nem szerepel,tehát nem is tudom közzé tenni,ezáltal mobil

aplikációból sem lehet megnyitni.

A myqnapcloud oldalon sem szerepel az szolgáltatások között értelem szerűen.

köszi

(#3770) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 4TB HDD-n mi legyen a Byte/inode? Alapértelmezetten ez a 32K.

(#3771) Geth válasza Buckey (#3770) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem a 4TB az a legtöbb rendszeren triggereli a big profile-t, ott meg ez a default.
Miért akarod piszkálni? Ha vegyesfelvágott fájlokat fogsz tárolni rajta, szerintem jó ez az érték. De ha nem, akkor jó lenne tudni, hogy csak és kizárólag nagyobb fájlokat (mekkorákat?) vagy rengeteg kisebb fájlt tárolnál rajta?

(#3772) Buckey válasza Geth (#3771) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem akartam piszkálni, csak ezt dobta ki és volt több lehetőség is. A neten nem találtam infót, így hát itt kíváncsiskodtam, hátha tud valaki válaszolni.

Amúgy filmeket tárolok rajta vegyes formátumban.

(#3773) Geth válasza Buckey (#3772) üzenetére


Geth
addikt

Hogy keresel Te? Annyi találat van, nem győzöm görgetni :) Izelítőnek:

[link] kiindulásnak
[link] ez is érdekes, itt a srác rengeteg kis fájlt tárolna, és kifut inode-ból
[link] qnap-os összefüggés a beállítás és a kiterjeszhető volume size között
[link] qnap-os diskurzus

(#3774) Buckey válasza Geth (#3773) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezeket (hasonlókat) én is találtam, de ez nekem kínai.

Mindegy, ne bonyolódjunk bele, csak egy kérdés volt.

(#3775) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! A NextCloudot próbálta már valaki, működik rendesen?
QnapCloub.eu-n megvehető, van is belőle TS-X28A változat, ami nekem kellene a TS-228A-hoz. Viszont a dependenciesben ott van a "Qapache >= 2433.7204", ami viszont csak TS-NASX86 64bits platformra elérhető. Na most akkor ez hogy van?

Esetleg más alternatíva otthoni Cloud szolgáltatásra?

[ Szerkesztve ]

(#3776) Addel válasza naja (#3775) üzenetére


Addel
senior tag

Az csak a legújabb Qapache, ha felül az "old versions" -re kattintasz akkor ott van 2433.7206 és attól visszafele TS-X28A -ra is.

(#3777) naja válasza Addel (#3776) üzenetére


naja
aktív tag

Nagyszerű, megint tanultam valamit! Akkor kipróbálom, most hogy még az is lehet, hogy működik. :)

(#3778) naja válasza naja (#3777) üzenetére


naja
aktív tag

Eddig működik csodásan. Igazából nem is mertem ábrándozni, hogy lehet saját felhő egy ilyen "kis" NAS-on. Ismét kitágult az univerzum. Lesz mibe beletanulni.
Kellett nekem erről álmodnom... :D
Köszi mégegyszer!

(#3779) Mr Bond 007 válasza naja (#3775) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem látom értelmét, a beépített file station nagyjából ugyanezeket tudja.

(#3780) Addel válasza Mr Bond 007 (#3779) üzenetére


Addel
senior tag

Meséld már el, hogy a beépített file stationnel hogy lehet naptárt vagy kontakt listát szinkronizálni mondjuk a munkahelyi és az otthoni gépem közt (vagy a telefonom és egy gép közt )? :D

[ Szerkesztve ]

(#3781) Mr Bond 007 válasza Addel (#3780) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"nagyjából"
Videókat néztem róla, ott ilyeneket nem mutattak. (mindenhol csak a file sharing-ot mutogatták, kb ugyanazokat amiket a qsync vagy a file station is tud) Akkor így már értem hogy valakinek kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#3782) Alex91 válasza Alex91 (#3739) üzenetére


Alex91
félisten

A media streaming add-on es a Cinema28 kavart be.. Ha ezeket kilovom, akkor megy a dlna..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3783) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy elkéstem, de van új frissítés TS-228ra (is). :)

[ Szerkesztve ]

(#3784) Alex91 válasza Alex91 (#3782) üzenetére


Alex91
félisten

Megse, vagy a fene tudja...

Lassan az osszes informatikia ceg elmehet a sunyiba! Csak az allando szopas van veluk, fuggetlenul attol, hogy keveset vagy sokat fizetsz neki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3785) citkar válasza Alex91 (#3784) üzenetére


citkar
addikt

Nálam mindkettő fenn van és most működik (egy-két hete).

(#3786) Alex91 válasza citkar (#3785) üzenetére


Alex91
félisten

Ah, xar az egesz... most mar kikapcsolva se, bekapcsolva se, sehogy se...

OpenHAB telepitve, aztan magatol elszall, pedig elotte ment. Valami nem koser...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3787) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok! Külső támadások ellen mit ajánlotok? Milyen beállítást vagy probramot! Tegnap feltörték a nas-em átírták a jelszavam is és egy üzenet fogadott a bejelentkező ablaknál! “ Acces Denied” és egy honlap cím! Itt pedig csak ennyit írtak: “Please contact:
solacegroup@protonmail.com” valaki találkozott már ilyennel? Természetesen csináltam egy resetet és azonnal jelszót változtattam. Válaszokat köszönöm!

(#3788) iceQ! válasza krobiboy (#3787) üzenetére


iceQ!
addikt

Első körben vennék egy normális router-t (pl.: Mikrotik) és azon keresztül neteznék.

Persze, egy kicsit érteni is kell hozzá, hogy létrehozz pár tűzfal szabályt...stb.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3789) krobiboy válasza iceQ! (#3788) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Fritzbox routerem van! Úgy tudtam az is jó fajta! Meg ezt adják itt Németbe a szolgáltatók többsége!

(#3790) iceQ! válasza krobiboy (#3789) üzenetére


iceQ!
addikt

Ismerem, de szerintem egy Mikrotik mögött nagyobb biztonságban vagy. Nekem többször volt már bruteforce támadásom, sikertelenül próbálkoztak. 30€ egy alap router. Annyit kell róla tudni, hogy mindegy melyik eszközt veszed, ugyan az a RouterOS van rajta, csak a hardver a változó.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3791) krobiboy válasza iceQ! (#3790) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Nekem azért kellett a fritzbox mert dsl netem van! Azt is tudja kezelni a mikrotik vagy pedig a mostani és a nas közé kell bekötnöm?

[ Szerkesztve ]

(#3792) iceQ! válasza krobiboy (#3791) üzenetére


iceQ!
addikt

Mindent kezel és mindent be tudsz rajta konfigolni :) De ha nem sikerülne akkor természetesen beteszed a modem után, viszont ettől függetlenül ugyan úgy tudsz szabályokat...stb beállítani.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3793) Geth válasza iceQ! (#3790) üzenetére


Geth
addikt

Majd arra azért térjetek ki (kiváncsi vagyok), hogy a router csere miben fogja megakadályozni, hogy a NAS-t törjék fel (pl. gyenge jelszó miatt, esetleg valamilyen nyitott porton elavult, gyengén konfigurált szolgáltatás, stb).
Inkább arra kellene koncentrálni, hogy csak a legszükségesebb dolgok legyenek kiengedve/elindítva, azok is frissen tartva, biztonságosra konfigurálva stb. Ez a NAS management felülete esetén pl. https + erős jelszó, esetleg 2FA.
Sokszor már az segít, hogy kikerülj a célkeresztből, ha a szolgáltatásokat nem az alap portszámukon futtatod, de hangsúlyozom, hogy ez nem védelem.

(#3794) iceQ! válasza Geth (#3793) üzenetére


iceQ!
addikt

Egyszerű a válasz: el sem éri majd a NAS-t.

Amit leírtál az is fontos, viszont ezen kívül még egyéb teendő is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3795) Geth válasza iceQ! (#3794) üzenetére


Geth
addikt

Ez egyrészt nem mindig kívánatos (mármint, hogy ne lehessen elérni), másfelől én nem látom ehhez miért kell másik router :)

(#3796) iceQ! válasza Geth (#3795) üzenetére


iceQ!
addikt

Illetéktelenek nem érik el elve a saját hálózatát....másrészt ismered a Fritzbox?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3797) shtirley válasza iceQ! (#3796) üzenetére


shtirley
tag

Szerintem nem egy router brandet kellene itt tolni, amellett, hogy a Mikrotik elég jó cucc, hanem eljutni a biztonság megfelelő szintjének elérésére. Ha valaki nincs tisztában a megfelelő biztonsági beállításokkal, azon a Mikrotik sem segít, mert nem fog tudni tűzfalat sem konfigurálni.

(#3798) Geth válasza iceQ! (#3796) üzenetére


Geth
addikt

Mármint most? Hát, valahogy megtörték :DDD
Mit szeretnél tudni a FRITZ!OS-ről?

[ Szerkesztve ]

(#3799) Buckey válasza shtirley (#3797) üzenetére


Buckey
senior tag

Szerintem is inkább egy jó beállítás, akár kétlépcsős, mennyiségi vagy időzáras azonosítás a megoldás.
De ahogy egy tanárom mondta: ,,A legbiztonságosabb, ha kihúzod". :DD

(#3800) Pityu89


Pityu89
senior tag

Létezik bármiféle leírás arra, hogyan konfigurálja be az ember a routetét?Legalább azt higgye, védve van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.