Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) bela85 válasza Addel (#3850) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszönöm, majd kipróbálom! Egyébként a Download Station az tök jó lenne, mert szépen letölti a torrentet, NAS alól látom is..csak nem Seedel. :(
Arra nincs esetleg ötleted, hogy miért nem seedeli vissza a dolgokat?

(#3852) Addel válasza bela85 (#3851) üzenetére


Addel
senior tag

Nincs, egy percig se használtam.

(#3853) kalolaci válasza dave182 (#3843) üzenetére


kalolaci
senior tag

Már nem emlékszem, honnan töltöttem le. Tegnap kerestem, de nem találtam az oldalt. Esetleg nem oldódott meg, azóta a probléma?

(#3854) dave182 válasza kalolaci (#3853) üzenetére


dave182
senior tag

Nem, sajnos még nem találtam működő verziót...

(#3855) lupakgabor


lupakgabor
csendes tag

Sziasztok!

A Synology DS218+ és a QNAP TS-251A-2G NASok között vacilálok.
Szerintetek melyik lenne jobb választás ? Ez lenne az első NASom, szóval semmi viszonyítási alapom nincs.

Amire szeretném használni az a PLEX, és backup.
LG webOS lesz a plex kilens. (4k nem feltétel)

Előre is köszönöm a segítséget.
Gábor

(#3856) citkar válasza lupakgabor (#3855) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem mindkettő jó vétel, bár nekem is csak QNAP van, Synology-m nincs, de haveromnak igen. Egyikünk sem ért különösebben a hálózatokhoz, mégis mindketten tudjuk használni a NAS-unkat. Az övé elég halk, a ventilátor nem hangos, az enyém meg passzív.
HDMI csatlakozót hiányolják néha, de az meg nekem hiába van, nem használom, így arról sem tudok mit mondani.

(#3857) blakey válasza lupakgabor (#3855) üzenetére


blakey
titán

Amelyik tetszik, az OS is kb. hasonló. A kettő közül a QNAP-ot választanám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3858) sanyijedi válasza citkar (#3856) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem mind a kettő van és én jobban szeretem a qnapot.
valahogy könnyebben állítható, funkciók jobban kézreállnak

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3859) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv

QNAP TS-453Bmini-ról van valakinek tapasztalata esetleg már?
Igen jó áron lehet kapni a nagy társához képest.
Előre is köszi a választ!
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#3860) KisBundi


KisBundi
őstag

Transmission-on kívül van már valami normálisabb torrent kliens? :U

(#3861) Geth válasza KisBundi (#3860) üzenetére


Geth
addikt

Például Deluge, elég régóta.

(#3862) Mr Bond 007 válasza KisBundi (#3860) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha inteles akkor rtorrent se rossz.

(#3863) KisBundi válasza Geth (#3861) üzenetére


KisBundi
őstag

De ez jó ARM procis NAS-ra is? Sajnos a qBigtorrent nem megy rajta. :(

(#3864) Mr Bond 007 válasza KisBundi (#3863) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Van arm-ra is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3865) bela85 válasza Mr Bond 007 (#3864) üzenetére


bela85
aktív tag

Ezt én is kipróbálnám..de sajna hiába arm-es.. nem megy a telepítő a gépen. :( QNAP-TS-221-em van. :(
Van esetleg erre a típusra való is?

(#3866) KisBundi válasza bela85 (#3865) üzenetére


KisBundi
őstag

Ugyan ez a helyzet nálam is. Nekem csak egy TS-112 van. :(

(#3867) Biga123


Biga123
addikt

qnapclub repo az appcenterben
[link]
ott figyel benne az1.3 as deluge is ..
És így alapból leszűri a megfelelő felrakható csomagokra.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3868) bela85 válasza Biga123 (#3867) üzenetére


bela85
aktív tag

Feltettem,de nekem nincs benne Deluge! Semmilyen verzió.

(#3869) Biga123 válasza bela85 (#3868) üzenetére


Biga123
addikt

"És így alapból leszűri a megfelelő felrakható csomagokra."
:DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3870) bela85 válasza Biga123 (#3869) üzenetére


bela85
aktív tag

Hát igen.. alapból kiszűrte, hogy az én típusomra nincs :D :W

(#3871) Geth válasza bela85 (#3870) üzenetére


Geth
addikt

és (#3866) KisBundi:

TS-112: Marvell 6281 1.2 GHz
TS-221: Marvell 6282 2.0 GHz
Mindkettő ARMv5, mindkettő támogatott Entware alatt (armv5 (x19), tehát az összes ottani csomag (pl. rtorrent, transmission, deluge) elérhető.

(#3872) KisBundi válasza Geth (#3871) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszi! Az miért lehet, hogy az FTP másolás a géppel csak 10-20 Mbyte/s között ingadozik, holott a hálózat ettől sokkal többre képes?

(#3873) bela85 válasza Geth (#3871) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszi!
Egy laikus számára leírnád, hogy mit kell pontosan tenni? (Nem vagyok jártas a NAS-ban illetve Linuxban sem) Az Entware-t megtaláltam, telepítettem az Appcenteren keresztül... de hogyan tovább?

Köszönöm előre is!

(#3874) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Kéne segítség: Pénteken lefrissítettem a Qnap nast, eddig tökéletesen ment a hálózati megosztás: azaz felcsatoltam: pl: \\adott ip vagy nas név\adott mappa\ - utána felhasználónév jelszó és ment tökéletesen. Most nem hajlandó elfogadni a jelszót, kidobja a felhasználó nevet , de a jelszónál visszadob. Próbáltam jelszót változtatni semmi , egyszerűen nem csatlakozik fel. FTP-n fel tudok csatlakozni, viszont a fájlokat nem tudom megnyitni. Vlakai talákozott már ilyennel?? NAgyon fontos lenne.. előre is köszi!!

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3875) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok,

Én egy régebbi qnap nas-t használok (TS-219PII) kizárólag letöltésre. Download Station beállításaiban BT-nél a szoftver uTorrentMac-re van állítva. Azt vettem észre hogy ha hozzáadok egy torrent fájlt, és nem töltök le mindent (pl. egy sorozat évad pack-nak csak az utolsó részét) akkor nem seedel. Van esetleg erre valami megoldás?

(#3876) Biga123 válasza plejik (#3874) üzenetére


Biga123
addikt

A share jogokat oszd ki újra.
Megosztott mappa - Megosztott mappa engedély szerkesztése.
Töröld ki a felhasználót , utánna add hozzá megint.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3877) plejik válasza Biga123 (#3876) üzenetére


plejik
addikt

Megoldottam másképp, vissza raktam az előző fw-t, és rögtön jó volt megint. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3878) animal1987


animal1987
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TS-431P csodám. Szeretnék rá varázsolni GitLab-ot dockeren keresztül de nem nagyon jutok vele dűlőre. Valakinek sikerült már esetleg? A fő probléma hogy kevés az arm-es image ami meg van az sem a qnapra... de az sem kizárt hogy csak Én vagyok a béna :)

(#3879) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

QNAP TS-251A vadiúj.
Download Station nem seedel. Visszaolvastam, de sajnos nem találtam megoldást.

Tudtok segíteni?

(#3880) Biga123 válasza Aske (#3879) üzenetére


Biga123
addikt

Transmission, deluge, stb...

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3881) Alex91 válasza Aske (#3879) üzenetére


Alex91
félisten

Probalj egy nyilt torrentest seedelni, az se megy?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3882) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Kifiguráltam, hogy ezzel a port forwarding dologgal lehet valahogy összefüggésben.
Az alábbi beállítások után egy kisebb torrenten kipróbáltam és működik a seed.

Az első a Download Station beállítása, a másik kettő meg a Router port forwardingos része. Hátha segít valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#3883) Geth válasza Aske (#3882) üzenetére


Geth
addikt

UPnP-t nyugodtan kikapcsolhatod ha megvan a port forward.
NAT-PMP-t is.

[ Szerkesztve ]

(#3884) Biga123


Biga123
addikt

Valakinek sikerült droidon a vlc ftp elétését kívülről belőni?
Vagy ki mit használ kivülről videózásra (külsőfelirat,ac3 hang)?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3885) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy egy TS-228-as NAS, ha nincs használatban, csak készenlétben van,miért pörgeti fel időnként a lemezeket, mit molyolhat rajta, illetve mit kapcsoljak még ki?

Automatikus frissítés, az összes webes kapcsolat (kivéve a Webkiszolgáló), automatikus időszinkronizáció, automatikus lemezvizsgálat, automatikus lomtár ellenőrzése stb. minden kilőve (több hete megy, és mégis), netre, gépre nem csatlakozik, csak egy switchre, mégis időnként felébred.
Csak az előre telepített programok vannak, amiket nem tudok törölni.

Van még valami, amit nem vettem észre/nem tudok, vagy ez ilyen? :F
A legújabb frissítéssel is csinálja.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#3886) shtirley válasza Buckey (#3885) üzenetére


shtirley
tag

Lapozófájl is van. Biztos azt frissítgeti. Persze ez csak tipp.

(#3887) Buckey válasza shtirley (#3886) üzenetére


Buckey
senior tag

És azzal mit kell csinálni, hogy ne frissítgesse, ha már egyszer pihen?
Mert én ilyent nem találtam benne. :F

[ Szerkesztve ]

(#3888) shtirley válasza Buckey (#3887) üzenetére


shtirley
tag

Fogalmam sincs. Az alap itt linux, ebből indultam ki. Nyilván meg lehetne szüntetni kellő RAM esetén, de ahhoz bele kell nyúlni parancssor szinten. Én egyébként kikapcsoltam a lemezek készenlétjét, úgyhogy nálam pár éve már egyfolytában megy mindkét lemez. Így sokkal csendesebbek mint amikor álló helyzetből pörgeti fel őket valami miatt.

(#3889) Buckey válasza shtirley (#3888) üzenetére


Buckey
senior tag

Tudom, hogy linux alapú, épp ezért gondoltam, hogy ha "alszik" a NAS, akkor csak akkor kel fel, ha molesztálják. De ezek szerint mégsem.

Én össze-vissza használom a NAS-t, és csak adattárolásra. Van, hogy napokig nem nyúlok hozzá, de van, hogy minden nap akár több órát is. Ezért is lenne jó, hogy álljon le a lemez, és csak akkor pörögjön, amikor tényleg kell.
Azt hittem, intelligensebb a rendszer, és remélem, így a Purple nem purcan ki idő előtt. Sajnos WOL meg nincs.

A zaj nem számít, a spájzban van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3890) Alex91 válasza Buckey (#3889) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb a folyamatos ki-bekapcsolastol purcan ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3891) Buckey válasza Alex91 (#3890) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is ettől tartok.
Csak hát ha nem használom, akkor minek menjen? :F
Mondjuk folyamatos üzemre van tervezve, de akkor is.

(#3892) thomasa válasza Buckey (#3891) üzenetére


thomasa
senior tag

Az asztali lemezeknél általános 300 ezres load/unload ciklus is, a WD Red-ek már 600 ezerszer garantáltan képesek leparkoltatni az író/olvasó fejet anélkül, hogy az tönkremenne. Az elég lesz egy ideig.

(#3893) Geth válasza thomasa (#3892) üzenetére


Geth
addikt

Kollégának Purple (surveillance) van, de talán lényegtelen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3894) Buckey válasza Geth (#3893) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, Purple mindkettő.

Harmadik napja pörögnek a lemezek megállás nélkül, hol üresjáratban, hol egy kicsit használva (zenehallgatás, torrent), és a spájzban (vagyis inkább tároló :D ) a hőmérséklet éjjel 29°C, nappal 32°C (jelenleg 31,8°C), ahhoz képest a kis TS-228 szépen tartja a 41-42°C-os lemezhőmérsékletet (terhelve is max. 1-2°C-al magasabb csak).

Kíváncsi leszek, ha lejjeb megy a hőmérséklet, akkor mit produkál majd, mert eddig csak 26°C felett működött, mióta megvan. De így nem csodálom, ha ennyi a lemezek hőmérséklete. :))

Pedig le akartam cserélni valami jobb hűtésűre. :U

Vagy veszek neki egy ilyen klimatizált kis házikót ezekre a meleg napokra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3895) blakey válasza Buckey (#3894) üzenetére


blakey
titán

Bármit csinálsz, normális szobahőmérsékleten 38-40 fokosak lesznek a lemezek, de nem értem, hogy ezzel mi a gond?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3896) Buckey válasza blakey (#3895) üzenetére


Buckey
senior tag

Már semmi, megnyugodtam, hogy ennyi. :K

Csak az elején furcsa volt, mert nekem nem volt a gépemben 38-39°C-nál magasabb egy HDD hőmérséklete sem.
Viszont az tetszik, hogy nincs nagy hőingadozása a lemezeknek. :))

(#3897) Addel, ezt tudom, és ezért sem izgultam annyira, csak az állandó üzem vagy az időszakos indítgatás volt már a kérdés, hogy mi a jobb neki.
De állítólag a 24/7 üzem jobban kíméli, úgyhogy most úgy megy.

[ Szerkesztve ]

(#3897) Addel válasza Buckey (#3894) üzenetére


Addel
senior tag

WD purple adatlapja szerint a normál működési hőmérséklet 0-65 °C közt van, szóval nálad minden rendben.

(#3898) thomasa válasza Addel (#3897) üzenetére


thomasa
senior tag

50 felett köpködi a bad sectorokat.

(#3899) Buckey válasza thomasa (#3898) üzenetére


Buckey
senior tag

50°C csak pár pillanatig volt, amíg le nem állt a másolás és a ventilátort fel nem toltam max.-ra. Az inteligens vezérlés lazán hagyta eddig felkúszni a csendesség jegyében (így nem nehéz halknak lenni). :W
Azóta kézire állítottam, 40°C-ig minimumon jár a kis ventilátor és 45°C-ig szépen emelkedik max.-ra a fordulatszáma (így persze már nem is csendes). Azóta nem volt 44°C felett a lemezek hőmérséklete, pedig a külső hőmérséklet kb. 5°C-al magasabb lett (és így lett ráírva kb. 3 terra adat).
Volt teljes formázás, teszt, de a HDD eddig 100/100-as.

[ Szerkesztve ]

(#3900) Geth válasza Buckey (#3899) üzenetére


Geth
addikt

Szellőzik a doboz rendesen? Vagy ennyivel melegebb van ott mint nálam (nincs légkondi)?
Itt 37-38 fok nagyjából mindig és feleennyin pörög a venti (smart-on van, nincs profilválasztás), x86.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.