Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Geth válasza Laca0 (#3350) üzenetére


Geth
addikt

Ne vedd magadra :)
Az SMB-s hozzászólásokat nem vitának szántam, tényszerű tévedésekre hívtam fel a figyelmet. Szerintem ez nem félremagyarázás.

csak a saját használati szokásaitokból, eszközeitekből indultok ki
Hehe, ezt pont Te tetted :) Én árnyaltam a képet, azzal, hogy rávilágítottam egy-két problémára, use-case-re (amik egy része vagy igaz rám is, vagy nem).

(#3352) sza.sa


sza.sa
tag

Pár napja áramszünet volt éjjel, és ugye jelzi a NAS hogy nem ártana egy File System Check-et efuttatni.
Azonban nem jutok el odáig, hogy el is tudjam ezt indítani:

90%-nál leakad, nem megy tovább. Látom hogy 80%-nál van valami hiba, amit ki kellene javítani..

Próbáltam SSH-n is lefuttatni, le is futott, valamit javított is, de nem történt változás....
Egy szünetmentes az tuti kell, de valakinek ötlet a javításra?

sza.sa

(#3353) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Adott egy TS251-es nas amiben van egy 3 és egy 2 TB-os wd red lemez. Sajnos egy tömbként kezeli őket. Szeretném átrakni az adatokat egy 8TB-os lemezre, de nem találtam hozzá leírást. Mi a módja?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#3354) Alex91 válasza Szotyi25 (#3353) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel megegy hdd-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3355) Szotyi25 válasza Alex91 (#3354) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia! De már ott egy 8TB-os üresen, arra akarok átköltözni.

(#3356) Alex91 válasza Szotyi25 (#3355) üzenetére


Alex91
félisten

Atmasolod a 8 tb-ra a ket lemez tartalmat usb segitsegevel. Aztan ha ez megvan kiveszed a ket lemezt a nas-bol, azt most ezekre masolod at egy pc segitsegevel az adatokat a 8 tb-osrol vissza a ket ujraformazott lemezre. Aztan beteszed a 8 tb-osat a nas-ba, es a ket masikrol visszateszed ra usb-n... Jo szorakozast hozza! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3357) Szotyi25 válasza Alex91 (#3356) üzenetére


Szotyi25
tag

Köszönöm, ettől féltem!

(#3358) HorJoci2


HorJoci2
újonc

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Qnap TS-212P NAS-om amire nem jelentkeztem be egy pár hónapja, mert szépen teszi a dolgát.
Azonban most adminként belépve, nem az admin felületet kapom, hanem csak a File Station-t és a Photo Stationt látom (mintha egy sima user lennék), semmi mást.
Más felhasználó nincs is beállítva a NAS-on
Próbáltam a reset gombbal visszaállítani az eredeti admin hozzáférést, de nem működik a gomb (lehet le van tiltva).
Mitől történhetett ez, mi lenne a megoldás?

Köszönöm a segítséget.
Joci

(#3359) sza.sa válasza sza.sa (#3352) üzenetére


sza.sa
tag

Bakker leesett hogy 80%-nál nem hiba van, hanem gondolom akkor érkezik figyelmeztetés, hogy fogy a hely :)

Firmware után sikerült elindítani a File rendszer ellenőrzést...
Most már egy szünetmentes is beszerzésre került...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#3360) sanyijedi válasza sza.sa (#3359) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, 80%-nál csak figyelmeztetés van

ha olyan UPS-t vettél amin van usb, azt nagy valószínűséggel kezeli a qnap és össze tudod kötni

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3361) rostiron


rostiron
őstag

Bocsi

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3362) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!

Kezdem picit kinőni a Qnap TS-253a (4GB), ha érdekel valakit és kapok normális ajánlatot rá, akkor szívesen eladom. (Kérdéseket privátban)

Helyileg: Budapest.

Üdv: Next

(#3363) Mr Bond 007 válasza unicumnext (#3362) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha elmegy, mire gondoltál upgradelni? Hdd hely szükösség vagy teljesítmény miatt lépsz?

[ Szerkesztve ]

(#3364) unicumnext válasza Mr Bond 007 (#3363) üzenetére


unicumnext
aktív tag

HDD hely miatt.

(#3365) Biga123 válasza unicumnext (#3362) üzenetére


Biga123
addikt

Az ugye azért megvan, hogy nem a fórumokban kellene hirdetni. HARDVERAPRO

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3366) gahor72


gahor72
aktív tag

Most olvasom az új chip-ben,hogy 3 lemezes NAS érkezett.
Qnap TS-328.

(#3367) Devilstudio


Devilstudio
tag

Qnap TS-253a (4GB) szeretném bővíteni külső winyokkal.
De akár mit csinálok nem jelenik meg a File Stationban csak a benne lévő 2db.
Hozzá lehet valahogy adni hogy láss a File Station?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3368) sanyijedi válasza Devilstudio (#3367) üzenetére


sanyijedi
őstag

elvileg lehet hozzá vásárolni 4$-ért exFAT Driver-t, hogy megjelenjen a file stationben, ellenben én hiába vettem meg nem segített.
próbáld ki, lehet csak nekem nem működött.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3369) Mr Bond 007 válasza Devilstudio (#3367) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem simán megjelenik, de ext4-re kellett formáznom.

(#3370) Devilstudio válasza Mr Bond 007 (#3369) üzenetére


Devilstudio
tag

Formázva ext4-re de semmi...

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3371) Devilstudio válasza sanyijedi (#3368) üzenetére


Devilstudio
tag

Megpróbálom 4$ nem a világ..

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3372) blakey válasza Devilstudio (#3370) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg egy másik kábellel. Már a felső sávban a külső eszköznél is fel kell dobja, NTFS-t is lát, legalábbis én már kötöttem rá és tudtam másolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3373) Biga123 válasza Devilstudio (#3367) üzenetére


Biga123
addikt

Egy pendriveot is simán kée lásson, NTFS el .
Emlékeim szerint kellett a jogosultságokkal játszani .
Szal mielőtt vennél bármit nézz szét.
Note: Starting QTS 4.1, labeling is supported for external USB devices. To edit the label of an external USB drive, please first format it as EX3 and EX4 and click "Storage Information" to edit its label. The label changed will become the shared folder name of this external USB device in the File Station (in the File Station, an USB external device will appear as a shared folder.) Note that this feature is only supported by the x69, x70 and x79 NAS models.

Ebből kiindulva a share-eknél szétnéznék, és megnézném a jogosultságokat.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3374) Mr Bond 007 válasza Devilstudio (#3370) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor ott valami gond lesz. Nekem mióta megvan folyamatosan dugdosva van rá külső hdd ext4-re formázva titkosítva. (arra mentek hetente hogy ha beüt a geb@sz legyen offline mentés is)
Bármilyen machinálás nélkül felismeri a fat32, ntfs és mac-es hfs+-os hdd-ket is.

(#3375) Devilstudio


Devilstudio
tag

(#3372) blakey
(#3373) Biga123
(#3374) Mr Bond 007

NEm azzal van a gond hogy nem látja hanem azzzal hogy nem mutatja a File Station.

A 3 lehetőség közül melyiket kell választani és mit kell ott csinálni hogy végre bekerüljön a File Stationba?

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3376) Alex91 válasza Devilstudio (#3375) üzenetére


Alex91
félisten

Admin felhasznaloval vagy bent?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3377) Biga123 válasza Devilstudio (#3375) üzenetére


Biga123
addikt

Ott írja a megoldást legalul.
"Jogosultságok szerkesztése."

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3378) blakey válasza Devilstudio (#3375) üzenetére


blakey
titán

Ez teljesen rendben van, 3 opció lehetséges:
1. biztonsági mentéshez
2. a külső eszközbeállítások
3. jogosultságokat adsz, hogy mi és hogyan legyen elérhető esetleg megosztva.
3. opció a tiéd, azt válaszd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3379) Devilstudio válasza Alex91 (#3376) üzenetére


Devilstudio
tag

Nem! Kreáltm magamnak egy felhasználót.
Admin tiltva van.

Na a probléma az volt hogy csak admin láthatja.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3380) trafipax


trafipax
tag

üdv!

TS-131 emet szeretném lecserélni. kérdésem az lenne, hogy
mo-n mik a megbízható források ahol érdemes NAS-t beszerezni?

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#3381) Devilstudio válasza Devilstudio (#3379) üzenetére


Devilstudio
tag

A 3. lehetőséget választva a hozzáadás és ott ki kell választani a másik fiókot középsőbe pipa és meg is vagy.

Így már adminba se kell átmenni.

Óriási köszönet mindenkinek :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3382) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Macbook-on (illetve Windows-os gépen is érdekelne) hogyan tudnám megoldani, hogy a NAS-t meghajtóként lássam külső hálózaton? Ameddig belső hálózaton vagyok, addig a Mac és Windows is látja csatolt meghajtóként, tudom írni-olvasni, egyből elindítja a filmeket, simán streamelem, de külső hálózatról az istenért nem tudom megoldani ezt - megjegyzem nem is értek a hálózatokhoz :D

De gondolom ha az androidos telefon qfile alkalmazással ezt tudja, akkor biztosan megoldható Mac és Win rendszeren is mindenféle extra program nélkül (mint pl. ez).

Ja, természetesen külső hálón a QTS rendszeren elérem a NAS-t, csak én csatolt meghajtóként szeretném :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3383) Mr Bond 007 válasza rizso (#3382) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor vpn kapcsolatot kell csinálni.
Vagy ami könnyebb qsync-et használni. Az ugyanaz mintha dropbox/google drive/onedrive lenne, azzal a különbséggel hogy itt a nasra syncel mindent és nem a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

(#3384) Geth válasza rizso (#3382) üzenetére


Geth
addikt

Vagy WebDAV. Vannak hátrányai...

(#3385) rizso


rizso
addikt

Na ez az, hogy VPN, webdav, tök jól hangzanak, de ezek beállításához fingom sincs, azt se tudom hol kezdjek neki :D

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3386) Geth válasza rizso (#3385) üzenetére


Geth
addikt

qnap webdav keresésre első találatot próbáltad?
Nálam ezt dobja.

(#3387) soneec


soneec
tag

Használ valaki egy ts251-et film nézésre hdmi - n keresztül? 1080p filmekkel megbirkozna mert ha igen akkor a nem kéne külön kütyüt vennem.

(#3388) Geth válasza soneec (#3387) üzenetére


Geth
addikt

Használok. .H264-ből (AVC) még a 4k-t is bírja.
.H265 (HEVC) szerintem felejtős.

Amíg nem terjed el utóbbi teljesen, én se veszek/upgradelek :)

(#3389) rizso válasza Geth (#3386) üzenetére


rizso
addikt

Na ezt kipróbálom :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3390) soneec válasza Geth (#3388) üzenetére


soneec
tag

Na szuper akkor megnyugodtam 😀
Távirányítóval vagy egér esetleg App - al használod?

(#3391) Geth válasza soneec (#3390) üzenetére


Geth
addikt

Vettem egy rapoo e2700-at, azzal.

A QTS-ben pedig lecseréltem a HD Station-t Linux Station-re, abban a sima Ubuntut választottam (a Linux Station előtt fel kell rakni a Container Station-t is).
Ebben az Ubuntuban alapból volt Kodi. Én speciel Plex pluginnel használom (van fent Plex Media Server is magán a NAS-on, tehát nem a konténerben :) ), de "pucéran" is lehet, az Ubuntu alól elérhetőek közvetlenül a megosztások.
Az említett progikat next-next-finish módon raktam fel, nem kellett varázsolni.

(#3392) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy ujraindulásom a NAS-ná és ellenőrizni szeretném a fájlredszert, de az alábbi hiba fogad:
[Single Disk Volume: Drive 1] Examination failed (Cannot unmount disk).

Olvastam több fórumon s mi a teendő, de nem igen működik.

umount /dev/mapper/cachedev1
e2fsck_64 -f -v -C 0 /dev/mapper/cachedev1
mount -t ext4 /dev/mapper/cachedev1 /share/CACHEDEV1_DATA

Ezeknél a terminál parancsoknál nem csinál semmit. Mi lehet a gond?

www.somansky.com

(#3393) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!
Nagyobb NAS.-t vettem, és át kellene költöztetnem az adatokat, ami nem kevés. NAS-NAS között 30-40 Mb/s az nagyon lassú nekem. Lenne valami ötletetek?
Én arra gondoltam, hogy esetleg van-e értelme kivenni a régi NAS-ból a HDD.-ket és USB3.0.-án keresztül, külső házba rakva másolni inkább?

Vagy bármi más ötletet, javaslatot szívesen veszek!

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3394) Alex91 válasza Julot (#3393) üzenetére


Alex91
félisten

Turelem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3395) Julot válasza Alex91 (#3394) üzenetére


Julot
aktív tag

Ennél konstruktívabb ötletre gondoltam...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3396) dave182 válasza Julot (#3395) üzenetére


dave182
senior tag

Konstruktív ez, max nem elég hasznos :)

[ Szerkesztve ]

(#3397) citkar válasza Julot (#3395) üzenetére


citkar
addikt

A másolási sebesség valóban lassú, ebből kiindulva régi, lassú az előző NAS-od. Egyszerűen lassú, ennyit bír, ennél fogva időbe telik. Ha kiveszed a vinyókat a régi NAS-ból, majd PC-be téve nem tudod szerintem beolvasni, legalábbis ha lehet is, nem egyszerű.

(#3398) Alex91 válasza citkar (#3397) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megabit, akkor tenyleg lassu, ha megabyte, akkor mar nem annyira...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3399) Julot válasza citkar (#3397) üzenetére


Julot
aktív tag

..én inkább arra gondoltam, hogy a régi NAS-ból kiveszem az adott vinyót berakom egy dokkolóba amit USB.-n az új NAS-ra csatlakoztato, és átmásolom a tartalmát az új NASra. Így működhet? Gyorsabb lehet?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3400) Alex91 válasza Julot (#3399) üzenetére


Alex91
félisten

Osszetett dolog, de meg mindig nem vilagos, hogy byte vagy bit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.