Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) dave182 válasza blakey (#3300) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm a választ, azt nem tudom hogy kell, de utána nézek.

(#3302) tkiraly


tkiraly
újonc

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy QNAP 228-asom illetve a Wi-Fi hálózatot bíztosítja egy T-com-os Sagemcom F@st 3686AC router.
Router speckója:
(https://kozosseg.telekom.hu/blogs/entry/9-sagemcom-fst-3686ac-egy-%C3%BAj-rem%C3%A9ny/)

NAS-ról a WI-FI hálózaton keresztül nézni szeretnék HD felbontású filmeket az LG 49UJ6307 TV-men.
(Media stream via DLNA)
https://www.qnap.com/en/family_apply_v2/con_show.php?op=showone&cid=4

A gondom az,hogy néha akad a film és megáll másodpercekre 30 másodperceként. Nem mindig jön elő.

Mi lehet a gond?
Közben nem megy letöltés. Csak a torrent visszaosztás van. (A 48 óra miatt ;))

Ezekre gondoltam:

1. Szűk a sávszélesség? Állítsak be egy jobb minőségű Gigabytes Routert a T-com-os mögé?

2. Korlátozzam a feltöltést a filmnézés alatt? Ez elegendő?

3. Q-NAP 228-at kábellel kössem össze a TV-mel? Mivel lehetséges? Hogy kivitelezhető?

a. USB kábel?

b. Háló kábel? A Q-napba megy már be egy a Routerból és az le van foglalva vagy lehet elágaztatni?

c. HDMI nincs rajta.

Választ előre is köszönöm!!
Üdv,
tkiraly

(#3303) Mr Bond 007 válasza tkiraly (#3302) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kezdetnek mindenképpen háló kábellel kötném össze a tv-t és a nast.

[ Szerkesztve ]

(#3304) unicumnext válasza tkiraly (#3302) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szia!

Legegyszerűbb ha a TV-t összekötöd a routerral egy LAN kábelen keresztül, sajnos hiába raknál be egy jobb routert, akkor is ott van az, hogy ezekbe a tv-k a leggagyibb wifi vevőt teszik be, azon pedig nem fogsz tudni segíteni.

Üdv: Next

(#3305) Alex91 válasza tkiraly (#3302) üzenetére


Alex91
félisten

AC-s WiFi-vel egy szoban belul siman viszi a 4K-t is! Sajnos a TV lejatszoja be szokott lassulni, lagol, szerintem ilyenkor kvazi konnektorbol kihuz es visszadug utan (vagy nem gyors inditassal inditva) ez megjavul.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3306) tkiraly válasza Mr Bond 007 (#3303) üzenetére


tkiraly
újonc

Köszönöm a választ. Igazad van. Legegyszerűbb megoldás nem jutott eszembe.

(#3307) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, transmission-t hogy lehet telepíteni a NAS-ra? App center-ben nem találom...

(#3308) unicumnext válasza dave182 (#3307) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Innen tudod leszedni:
https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/208

Érdemes a qnapclub tárolót felvenni.

(#3309) unicumnext válasza Alex91 (#3305) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen az AC-s wifi, viszont a TV-ben jó ha N-s szabvány van, abból is a legótvarabb.

(#3310) Alex91 válasza unicumnext (#3309) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyan az a TV-m van, csak kisebb. Elvileg AC-s WiFi van benne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3311) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam egy 231p NAS-t, és gondjaim akadtak a filmek lejátszásával, NFS/Samba megosztásnál, a kezdetektől fogva szinte az összes full HD filmem akad, "röcög". Ha elindítok egy torrentet, szinte fokyamatos ez a jelenség. Router: Asus RT-N18U, kábelek mind CAT5E, 6E, forrás egy Cambridge Audio BD752 hálózati bluray lejátszó. Kipróbáltam másik szintén 5E kábellel, illetve routerrel, de az eredmény ugyanaz volt. Érdekes DLNA megosztással a filmek akadás mentesek, de ezt a megoldást nem szeretném alkalmazni. Még ami érdekes, az Asus routerre akasztott külső vinyóról, simán gond nélkül, töltés közben is, hibátlanul játszotta. Szerintetek mi lehet a gond? Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#3312) Biga123 válasza mocsi24 (#3311) üzenetére


Biga123
addikt

Próbáld meg másik lejátszóval, pl pc laptop.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3313) Alex91 válasza Biga123 (#3312) üzenetére


Alex91
félisten

Mashonnan jol jatszotta le, tehat a qnap lehet valoban a hunyo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3314) mocsi24 válasza Biga123 (#3312) üzenetére


mocsi24
csendes tag

PC-n hibátlanul játsza.....

(#3315) Alex91 válasza mocsi24 (#3314) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor meg inkompatibilis a lejatszod a NAS megosztassal, probald az SMB verziojat a NAS-on allitani!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3316) mocsi24 válasza Alex91 (#3313) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Qnap-ra gondolok én is... Netem 500Mbit/s, elvileg bírnia kellene. Gondolkodok az eladásán, mert semmi ötletem nincs arra, mit, és hogyan állítgassak a NAS-on, routeren... Ezt nem gondoltam volna, hogy ennyi a max. amire képes egy közel 60ezres készülék. :( Sajnálom, pedig most vettem, és az első NAS-om. Ugorjak magasabb kategóriára? 251-re? :F

(#3317) Gsx-rr válasza mocsi24 (#3316) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem is inkabb inkompatibilitasi gond lehet.

Regen is tokeletesen ment a Bd50 iso lejatszas Nfs-n Qnap 212p Nas-al.

Most meg a 4k lejatszas Wifin a tv lejatszojaval.

Nem tudsz mas lejatszot kiprobalni?

(#3318) Alex91 válasza mocsi24 (#3316) üzenetére


Alex91
félisten

A lejatszodnak nem tetszik ahogy a qnap kikuldi. Ha a PC-d lejatsza a NAS-rol jol, akkor a lejatszo es a nas nem tetszik egymasnak. Alitotta SMB verziot a NAS-on?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3319) mocsi24 válasza Alex91 (#3315) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Ha nem lenne kompatibilis, akkor egyeltalán nem játszaná le?! Mappákat látja, benne az adatokkal. Nem állítottam semmit a NAS-on, mit, és hogyan kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#3320) mocsi24 válasza Gsx-rr (#3317) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Egyenlőre nem tudok másik lejátszót beüzemelni, de kölcsön kérek egyet.... Köszi! Mikor még csak Asus routerem volt, SMB/Samba megosztással röccenés mentesen küldte az anyagokat a lejátszóra.

[ Szerkesztve ]

(#3321) Alex91 válasza mocsi24 (#3319) üzenetére


Alex91
félisten

Ahol az SMB-t bekapcsolod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3322) mocsi24 válasza Alex91 (#3321) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Rendben, köszönöm, meg fogom nézni....

(#3323) Laca0 válasza mocsi24 (#3311) üzenetére


Laca0
addikt

És miért nem dlna-val használod, ha azzal jó?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3324) blakey válasza mocsi24 (#3316) üzenetére


blakey
titán

Egy SMB/NFS nem nagy falat egy gyengébb NAS-nak sem, valamilyen korlátozás lehet, mert én pl. soha nem állítottam semmit az SMB-n és soha nem volt gond a 4K 60fps anyaggal sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3325) mocsi24 válasza Laca0 (#3323) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Ez egy jó kérdés! :) Soha nem használtam, mert eddig minden eszközöm elboldogult a másik iránnyal, és valahogy nem szimpatikus.

(#3326) dave182 válasza unicumnext (#3308) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm szépen sikerült telepítenem. Nagyon kezdő vagyok NAS téren, ezt hogyan kell használni? Ha rákattintok nem tudom milyen jelszót és felhasználó nevet kér... Van ehhez valami segédlet?

(#3327) Laca0 válasza mocsi24 (#3325) üzenetére


Laca0
addikt

Csak azért mert a samba megosztással szoktak más eszközön is gondok lenni. Nem médialejátszásra találták ki. A dlna viszont erre lett kitalálva. Én azt használom és mindent visz akadásmentesen. Igaz, nem a gyári megosztót használom, de a gyárival sem volt akadás (annál csak az új fájlok felismerésével volt gondom).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3328) blakey válasza Laca0 (#3327) üzenetére


blakey
titán

Egy kicsit így sántít a dolog ugyanis a DLNA erősen kompromisszumos dolog és több összetevője van valamint minden esetben proci terhelő szolgáltatás, ha lehet akkor kerülni kell, SMB/NFS a hibátlan megosztás médialejátszásra, hiszen olyan mintha USB-n csatolnád az eszközt és minden az eszközre van bízva, DLNA esetén a DLNA szerverére van bízva a megosztás és azt mindig futtatni kell.
SMB/NFS az ideális hálózati megosztás médialejátszásra, több, mint 10 éve azt használom, nagyjából 35 médialejátszó esetében így történt. Egyes TV-k és Blu-ray lejátszók nem képesek csak DLNA-n kommunikálni így ott csak arra lehet hagyatkozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3329) Geth válasza Laca0 (#3327) üzenetére


Geth
addikt

Van ahol meg a DLNA-val vannak problémák.
Például nem támogatja az adott codec-et a DMP/DMR.
Vagy csak marhanehéz kideríteni, hogy mit támogat egyáltalán.
Vagy ha nem támogat valamit, akkor alapvetően a DMS fog transzkódolni.
Ha olyan codec kerül elő, amit pl. a TV nem támogat, akkor nem úszod meg a transzkódolást.

Az SMB-t valóban elsősorban filemegosztásra találták ki, de helyi hálózaton ennek egy részhalmaza a média megosztás (nem lejátszás!) :) Arra viszont teljesen jó, a kettőt hasonlítgatni alma-körte.

(#3330) gahor72


gahor72
aktív tag

Le játszik-nem játszik le.Én ezt nem értem.

Már minden film,zene stb mindenféle kiterjesztéssel,tömörítéssel vagy anélkül,konténerben vagy anélkül elérhető.

Én mindig azt szedem le amit az eszközeim is szeretnek.Nem kell transzkódolni meg egyéb varázslatok.

Ha vki tisztában van az eszközei képességeivel akkor menni fog minden.

Én egyetlen dolgra gondolok amikor az ember felülbírálja pl a film gyűjteményét=amikor a megjelenítőt (tv,stb vált) és feljebb lép mondjuk felbontásban.

de nem vagyunk egyformák,van aki az UHD tv-n sd filmet néz mert az foglalja a vinyón a legkisebb helyet.

üdv

(#3331) Geth válasza gahor72 (#3330) üzenetére


Geth
addikt

Már minden film,zene stb mindenféle kiterjesztéssel,tömörítéssel vagy anélkül,konténerben vagy anélkül elérhető.
Vagy nem. Persze lehet offline is átkódolni, de nemár :)

Én mindig azt szedem le amit az eszközeim is szeretnek.Nem kell transzkódolni meg egyéb varázslatok.
Streamelni is szeretnél, de a két végpont között nincs meg a kellő sávszél :(

Ha vki tisztában van az eszközei képességeivel akkor menni fog minden.
Ez oké. Többféle eszközöd van, eltérő képességekkel. Beszerzed/tárolod többféleképpen?

de nem vagyunk egyformák
Na, pont erre akartam rávilágítani, a végére Te is kihoztad :)

(#3332) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Jelentem, sikerült megoldani a filmek akadását NFS/SMB-n, úgy hogy a NAS-on 2db LAN port van, ezért a hálózati lejátszó LAN kábelét közvetlenül oda csatlakoztattam. Érdekes, az Asus RT-N 18U lenne a probléma forrása? Így ugyebár nem szól bele a "lejátszásba". :F 17MB/s letöltés közben, folyamatos a BD50 ISO.

[ Szerkesztve ]

(#3333) blakey válasza mocsi24 (#3332) üzenetére


blakey
titán

Nincs valami korlátozva a routernél? Nem kéne, hogy beleszóljon, nálam minden routeren keresztül halad, nincs korlátozva semmi és minden kihajtja a maximális sávszélességet.
Milyen firmware-t használsz a routeren? Lehet egy CFW megoldaná a problémát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3334) mocsi24 válasza blakey (#3333) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Nem hiszem, hogy korlátozva lenne, mert pl. az utorrent-el szinte full sávszéllel töltögettem. Firmware: 3.0.0.4,380_7743. Villog a sárga felkiáltójel már egy ideje, hogy frissítenem kellene. Ha elindítom, ugye nem kell újrakezdeni a port forwarding-ot, fix IP-et?

(#3335) blakey válasza mocsi24 (#3334) üzenetére


blakey
titán

Frissítés előtt tájékozodj a topikjában, de én nem gyári firmware-t használnék Asus esetében, egy Tomato, Lede jobb lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3336) mocsi24 válasza blakey (#3335) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Rendben, köszi!

(#3337) gahor72 válasza mocsi24 (#3336) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ha maradsz a gyári FW-nél,meg egyébként is-ments le a beállításokat.

Ez amúgy sem árt,bármi történhet,hardreset,beszarik a router,kapsz gariba egy másikat.Csak átviszed a profilt és kész.

üdv

(#3338) Laca0 válasza blakey (#3328) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem jobb lenne, ha nem vezetnéd vakvágányra itt az embereket az SMB megoldással. Szerintem te is tudod, hogy az SMB már egy nagyon régi, elavult protokoll. Windows-os környezetben már csak trükközéssel, megszorításokkal használható. Tévék és egyéb kimondottan multimédiás eszközök többsége nem ismeri.
Továbbra is állítom (nézzetek nyugodtan utána), hogy a DLNA-t erre találták ki. Különböző típusú és jellegű hálózati eszközök adatcseréjére, multimedia lejátszásra.
Ehhez nem kell trükközés, nem kell IT szakembernek lenni a használatához.
Persze vannak korlátai, mint minden univerzális eszköznek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3339) Biga123 válasza Laca0 (#3338) üzenetére


Biga123
addikt

Az első "smart" tvk szintén ismerték az smb t .
De sajnos a DLNA irányba ment el a dolog, ami erősen bekorlátoz.
Egy normálisabb hálózati media player szintén smb t használ és ehhez sem kell "szakembernek" lenni.
Sztem kicsit el vagy tévedve.

"Windows-os környezetben már csak trükközéssel, megszorításokkal használható." azért ezt kifejthetnéd.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3340) Laca0 válasza Geth (#3329) üzenetére


Laca0
addikt

Persze, hogy vannak korlátai a DLNA-nak, mint minden univerzális eszköznek! Nem állítottam, hogy mindenre jó!
A filmjeim 90% DLNA szerveren van. Ezeket elérem tévéről, telefonról, libreelec eszközökről, linux-os box-ról, pc-ről is.
Az olyan formátumú filmeket, melyeket nem kezelne normálisan a DLNA, azokat a tévé vagy a kisebb media box-ok sem kezelnék jól. A méretükből adódóan nem is hálózati lejátszásra valók.
Ezeket egy külön, erre a célra való média box-al játszom le, hdmi kábellel az erősítőre kötve, onnan megy a tévébe. Így az összes média adat eredeti formájában jut el direktben az erősítőre, az fogja kikódolni a HD hangokat vagy a többi spec hangsávot. Nem a tévére bízom, annak is korlátozottak a képességei.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3341) Laca0 válasza Biga123 (#3339) üzenetére


Laca0
addikt

Használjatok akkor SMB-t...
Hogy mi a megszorítás? Pl. hogy a windows 10 már egyáltalán nem támogatja. Az SMB1-es verziót teljesen tiltja. Kevés eszköz tudja az SMB 2-es vagy 3-as verzióját. Újabb hálózati kártya driver-ek már nem ismerik azokat a protokollokat, amikkel névvel lehet az SMB szerverre hivatkozni. Most már csak az IP címmel lehet hivatkozni rá. (ezt személyesen kellett megtapasztalnom nemrég. leveleztem a Realtek fejlesztőivel is)
Továbbá sok eszközön az SMB sávszélessége korlátozott.
Egyébként közel 30 éves protokollról beszélünk, azt ugye tudjátok.
Nem mondom, hogy örülök a kihalásának, mert engem a munkámban is nagy problémák elé állít, de tudomásuk kell venni és keresni kell az újabb lehetőségeket.

u.i.: valaki itt írta korábban az "SMB/NFS" szópárost. Két teljesen különböző protokollról van szó. Az NFS a unix rendszerek hálózati megosztási protokollja. Sokkal gyorsabb és megbízhatóbb, mint az SMB, viszont alig találni multimédiás eszközt, ami támogatja.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3342) Geth válasza Laca0 (#3340) üzenetére


Geth
addikt

Én meg mindent HDMI-n keresztül játszom le (SMB megosztásról), nincs olyan hogy ezt most így, azt most amúgy :)

(#3338) Laca0:
Szerintem te is tudod, hogy az SMB már egy nagyon régi, elavult protokoll.
vs
SMB 3.1.1 was introduced with Windows 10 and Windows Server 2016.
Réginek régi (legalábbis a gyökerei), de elavultnak nem mondanám :)

Windows-os környezetben már csak trükközéssel, megszorításokkal használható.
Erről forrást plz, mert akkor lehet valamit rosszul csinálok, Win/*nix vegyes környezetben használom, 0 trükközéssel/megszorítással, de akkor lehet kellene trükköznöm? :DDD

A TV nekem marad elsősorban kijelző, amíg raknak rá valami értelmes bemenetet, felőlem lehet akármilyen okos, hamarabb butul (avul el firmware frissítés hiján), mint bármi más a hálózaton.

Ehhez nem kell trükközés, nem kell IT szakembernek lenni a használatához.
Egészen addig amíg nem kell pl. Serviio alá renderer profile-t hekkölni, mert persze a gyártó szeretett volna valami egzotikusat :) Hála égnek a HDMI-hez nem tudtak hozzányúlni.

(#3343) Geth válasza Laca0 (#3341) üzenetére


Geth
addikt

Pl. hogy a windows 10 már egyáltalán nem támogatja.
Akkor ide is:
SMB 3.1.1 was introduced with Windows 10 and Windows Server 2016.

Az SMB1-es verziót teljesen tiltja.
Nagyon helyesen. Egyébként nem, visszakapcsolható, ha valakinek muszáj/szeret veszélyesen élni.

Kevés eszköz tudja az SMB 2-es vagy 3-as verzióját.
Hát ezvan. Azért akad (pl. QNAP, ha már ebben a topikban vagyunk :DDD)

Újabb hálózati kártya driver-ek már nem ismerik azokat a protokollokat, amikkel névvel lehet az SMB szerverre hivatkozni.
Totális képzavar. Semmi köze az SMB-nek a névfeloldáshoz.
DNS rekordok megvannak, vígan működik névvel, gondolod én IP címeket használok a hálózaton?

(ezt személyesen kellett megtapasztalnom nemrég. leveleztem a Realtek fejlesztőivel is)
Nem érthet mindenki mindenhez :) Realtek hálókártyák vannak a gépekben, teljesen más rétegben történik a névfeloldás, semmi köze a hardverhez/driverhez.

[ Szerkesztve ]

(#3344) blakey válasza Laca0 (#3338) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem érted amit írtam, DLNA-t felejtsétek el médialejátszásra, nagyon erősen korlátozott. NFS vagy SMB a jó hálózati lejátszásra. Használd a DLNA-t, szíved joga de ne írd, hogy az a jó, mert nem az.
Az SMB1-et korlátozza a Win, helyesen, jó későn tért át az SMB3-ra, 6 éve nem érhető el macOS alatt az SMB1 csak trükközés árán, de ez az elavult SMB1 miatt van és nem amiatt, hogy az SMB elavult lenne.
Szóval nem kell semmilyen szakember, aki számítógépet használ, az tanulja meg használni.

(#3340) Laca0
Ha te pl. a LibreELEC (Kodi) eszközödet DLNA-ról "eteted" akkor ne haragudj, de nem vagy képben a médialejátszás valódi lényegéről, egy Kodit bűn DLNA-n etetni, ennek a töbszörösét tudnád kihozni SMB/NFS-en, az SMB/NFS megosztáshoz képest a DLNA egy "nulla", tulajdonképpen neked felesleges a LibreELEC, semmi értelme, hiszen maximum az 50%-át használod ki a valódi tádásának.

Továbbá sok eszközön az SMB sávszélessége korlátozott.
Tányleg? Gigabit nem elég? Nekem ennyit tud SMB-n és a kábel a korlát, mert csak CAT5e.Nem az SMB korlátozott hanem az eszköz hálózati elérése, az DLNA-tól kezdve bármi lehet, az annyit tud amennyit az eszköznek engedélyeznek, ha meg így közelíted meg a dolgokat akkor valószínűleg előszeretettel használsz transzkódolást ami erősen rosszat tesz az anyaggal, arról nem beszélve, hogy feleslegesen terheled a procit, egy pl. a NAS-on fut egy Servvio és mellette SMB/NFS, Serviio munka közben 15-25% terhelléssel dolgoztatja a NAS-t, SMB/NFS 2-3% és nincs semmilyen transzkódolás, mert tíltom DLNA-n keresztül, az még több lenne, pedig Inteles NAS-som van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3345) Geth válasza blakey (#3344) üzenetére


Geth
addikt

:K

Annyi kiegészítés csak, hogy az SMB 3.0 a Win8-al jött ki (kábé 5 éve), azóta létezik.
Egyszerre egy időben több verziót is támogathat egy server és egy kliens is, ilyenkor alapból az elérhető legmagasabb közös verzión történik a kommunikáció, szerencsés esetben :)
Tehát nem áttérés történt, hanem a párhuzamosan futó verziókat nyirbálták meg. Sajnos most is sok gyártó letojta.

(Nálam van CAT6 kábel is, de a végpontok gigabitesek, ezt se felejtsük el).

[ Szerkesztve ]

(#3346) blakey válasza Laca0 (#3341) üzenetére


blakey
titán

A legtöbb mai hálózati eszköz támogatja az NFS-t is, senki nem írta, hogy SMB ugyanaz mint az NFS, valójában nagyon hasonló csak más rendszerekhez és minden tartalmat megostanak a hálózatban nem úgy ahogy a DLNA. SMB is tökéletesen megbízható.
Megjegyzem én mindhármat használom, szóval tudom, hogy melyiket mire és ha minőségi lejátszás kell akkor NFS/SMB, nem kérdés.

#3345) Geth
A Windows csak tavaly állt neki az SMB1 korlátozásának, macOS-en 6 éve tíltva, de néha kénytelen vagyok SMB1-et is használni ezért telepítenem kellett egy programot, pl. az Androidos telefonom csak az SMB1-et szereti és úgy csatlakozik a Linux, macOS rendszerekhez.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3347) Geth válasza blakey (#3346) üzenetére


Geth
addikt

A Windows csak tavaly állt neki az SMB1 korlátozásának
Magától igen, de van akinek már évek óta tiltva van :U

macOS-en 6 éve tíltva
Előbb nem is nagyon tudta volna, az SMB 2.0 a Vistaval jött ki, de pl. a samba a 3.6 vagy 3.7 környékén kezdte el, a 4.0-tól teljes körűen, micsoda véletlen kábé 6 éve :)

[ Szerkesztve ]

(#3348) blakey válasza Geth (#3347) üzenetére


blakey
titán

Persze, én a gyári korlátozásra gondoltam, mert tavaly jöttek a problémás felhasználok (pl. az említett LibreELEC fórumán), hogy jaj nincs SMB elérés, tegnap még volt. :)
Én meg csak csodálkoztam, mivel windowst nem használok és nekem addig sem és azután sem volt gondom, de kibújt a szög a zsákból és jöttek a megoldások. sokan vaktában csatlakoznak egy eszközről, fel sem merült bennük, hogy fix IP, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3349) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne.

1. Adott egy TS-228-as NAS. A hálózaton van egy Asus O-play, ami a tökéletesen játszik le mindent. Egy "gondom" van vele. Ha a "Download" mappába akarok belépni ahová a torrentek mennek, admin felhasználóval, akkor azt mondja, hogy sikertelen belépés. Viszont ha először belépek a "Multimedia" könyvtárba, akkor utána már megy neki. Mi lehet a probléma?

2. Adott a fenti NAS, és egy PC, és egy notebook. Hogyan lehet azt megoldani, hogy egy könyvtár folyamatosan legyen szinkronizálva legyen mindkét gépen? Jelenleg egy-egy könyvtár már szinkronizálva van a Qsync-kel.

Köszi: PZs

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#3350) Laca0 válasza blakey (#3344) üzenetére


Laca0
addikt

Blakey! Geth!

Ez egy értelmetlen vita. Ti szándékosan félremagyarázzátok azt, amit írok, és csak a saját használati szokásaitokból, eszközeitekből indultok ki, téves útra vezetve azokat, akiknek nincs gyakorlatuk a témában.
De mindegy én nem foglalkozom vele tovább. Ti uraljátok a topic-ot.
Részemről lezárva.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.