Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) citkar válasza Buckey (#3899) üzenetére


citkar
addikt

A HDD lehűl gyorsan, ha abbamarad a folyamatos terhelése. Torrentek mellett nálam 40 fok körül mozog (aktív hűtés nélkül).
Régebben azt olvastam egy cikkben, hogy hétköznapi körülmények között nem annyira a HDD aktuális hőfoka csökkenti az élettartamát, hanem a hőmérsékletének a gyors változása. Mondjuk elég rég olvastam, bő 10 éve, azóta változott ez az a HDD ilyen-olyan működésében, de akkoriban vettem két Scythe Quiet Drive-t, abban jelenleg pl egy épített NAS részeként 44 fokos egy (másik típusú) HDD, ami hasonló terhelést kap, pár fokkal melegebb is szokott lenni benne ugyanaz a HDD, de kevésbé is melegszik tovább.

Egyebekben a CPU (J1800) 46 fok, a rendszeré 41 (ezt nem tudom hol méri pontosan), viszont passzívan működik és 25-26 fok körül volt a lakás hőmérséklete az elmúlt napokban.

(#3902) blakey válasza Buckey (#3899) üzenetére


blakey
titán

Smarton nálam maximum 41 fokosak szoktak lenni a HDD-k.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3903) Buckey válasza Geth (#3900) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, szellőzik rendesen. Ilyen helyen van:

A hőmérséklet most a tárolóban 31,9, a HDD-k úgy mint tegnap, 41-42°C-osak. A fordulatszáma a ventilátornak szintén annyi, mint tegnap, 3420 RPM.
Úgyhogy, ott, ahol most van, biztos melegebb van, mint ami nálad van. Amúgy a lakásban 28,7°C van, és nincs légkondi.

(#3901) citkar, a hőingadozás 1-2 °C, úgyhogy azzal nincs gond ilyen melegben sem. Elvileg jön a lehülés, akkor majd kiváncsi leszek a hőmérsékletekre.
Én is elgondolkoztam az épített NAS-on, de ez is annyiba került.

(#3902) blakey , nálam is smart-on volt amikor megvettem és ismerkedtem vele, majd elkezdtem rá másolni. A szobában akkor volt kb. 26°C. Úgyhogy nem értem, miért engedte megszaladni a HDD hőmérsékletet, bár, a rendszerhőmérséklet csak 42°C volt. :U

Amúgy gondolkoztam, hogy leveszem a burkolatokat, csinálok neki egy ugyanilyen, csak nagyobb házat, a tetejére pedig egy 120-as ventilátort. Alulról, körbe beáramlik a hideg levegő, felfelé pedig kiszívja a meleget.
Csak a garancia miatt nem akarnám szétszedni.

(#3904) Alex91 válasza Buckey (#3903) üzenetére


Alex91
félisten

Elarulom neked, ha nagyon megfut a rendszer, akkor vedelembol leallitja a nas-t automatikusan...

Amugy szerintem felesleges ezen cidrizni, nem ettol fog elpatkolni a hdd-d...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3905) Buckey válasza Alex91 (#3904) üzenetére


Buckey
senior tag

Már belenyugodtam, meg hát ez a 40-44°C ilyen külső hőmérsékletnél szerintem nem olyan vészes.
Csak nekem egy kicsit furcsa volt. :K

(#3906) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nekem 49-50 fokos a 228am :D

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3907) Buckey válasza sanyijedi (#3906) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor én már nem szólok semmit. :DDD

És épp ezért raktam kézi automatára,hogy ne legyen ilyen meleg.

(#3908) nooris


nooris
csendes tag

Sziasztok,

a következő problémám van és remélem valaki tud segíteni!
Adott egy QNAP TS253a NAS. HDMI-vel van összekötve a TV-vel. A NAS-on lévő audio out be van kötve egy Yamaha1050 AV-be. A HDMI-n keresztül a TV megjelenítőn beizzítom a kodit, azon a filmet és reméltem, hogy a hang az erősítőbe kötött analóg jelen keresztül a hangfalakból szólna. Sajnos nincs hang!
Van valakinek hasonló felaállása vagy megoldása a problémára?

Előre is köszönöm!

Üdv,
N

(#3909) shtirley válasza nooris (#3908) üzenetére


shtirley
tag

A Kodi audio beállításai között kellene megnézni, hogy felismeri-e a hardver analóg kijáratát. Ha át tudsz rá kapcsolni, akkor azt fogja használni. De alapvetően ez valami karaoke funkció miatt van benne, amihez van saját progi. A Kodi alapvetően HDMI hangot használ a filmek jellemzően több (mint kettő) csatornás hangja miatt.

(#3910) nooris válasza shtirley (#3909) üzenetére


nooris
csendes tag

Szia,

köszi a gyors választ. A NAS-on át van állítva,hogy az Audio output PCH analog, a kodin belül nem találtam ilyet. Sőt van egy test gomb is, amivel meg is szólalnak a hangfalak. De ha video megy, akkor nincs hang. Ez akkor összevág, azzal amit írtál, hogy HDMI-n megy ki a kép és a hang is és hiába van az analog kimenet élesítve, arra nem viszi a hangot.
Akkor szerinted az lehet a megoldás, ha visszaküldöm a TV-ről a hangot az erősítőre, mondjuk optikai kimenten?
Köszönöm!

(#3911) Mr Bond 007 válasza nooris (#3910) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem hd stationben fut a kodi, és ott ki lehet választani a kodi beállításoknál másik hangeszközt is kimenetnek. Átraktad a beállításoknál a nézetet advancedre (vagy expert vagy mi) hogy minden beállítást láthass? Ott kell lennie.
Btw tudtommal a nas hátsó jack kimenete csak sztereót tud. (eredetileg kareoke-ra van ott a külön hangkártya) Ha több csatornát akarsz, de az erősítőd nem tud hdmi-t fogadni, akkor jobban jársz ha optikain adod át a tv-ről.

[ Szerkesztve ]

(#3912) nooris válasza Mr Bond 007 (#3911) üzenetére


nooris
csendes tag

Nekem is HD station-ön belül fut. hol van ez az audio kiment beállítás? Átállítottam advanced-re de nem találtam ilyesmit.
Az erősítőn van HDMI ARC-os.
Ezt kellene csinálnom?
NAS-tól HDMI kábellel a TV-be, (később majd projektorba is) és onnan TV-től másik HDMI kábellel (ARC)-os vissza a hang az AV-hez?

(#3913) blg válasza nooris (#3908) üzenetére


blg
senior tag

A Yamaha RX-A1050 házimozi erősítőn 8 HDMI bemenet, és 2 HDMI kimenet van. Miért nem használod rendeltetésszerűen? Azaz az egyik bemenetbe bedugni a NAS-t, egyik kimenetre rádugni a TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#3914) nooris válasza blg (#3913) üzenetére


nooris
csendes tag

Szia,

így próbáltam, előszőr, de a NAS-on azon belül is a HD station-ben futó kodi, így nem látszik, mert az erősítő saját GUI-ja jelenik ilyenkor meg a TV-n. Így kodin keresztüli filmeket így nem tudom elindítani. Ezért kell a kerülőút, hiszen hiába viszem keresztül az AV-n a képet, hangot HDMI-n, a megjelenítőn nem a NAS-on futó alkalmazást (Kodi) látom, pedig ez lenne a cél, hanem az erősítőt.

(#3915) blg válasza nooris (#3914) üzenetére


blg
senior tag

Szerintem olvasd el az erősítő használati utasítását. 30. oldal: A távirányítón azt a bemenetet kell kiválasztani, amelyikbe bedugtad a NAS-t (AV 1-7 gombok)

(#3916) nooris válasza blg (#3915) üzenetére


nooris
csendes tag

Tapasztalatból mondod? Mármint NAS-on lévő app-ot érsz el ilyen módon, ahogy írod vagy csak feltételezed, hogy így működik.
Sajnos nekem csak kép van ezen felállásban. Erre írtam, hogy nem jön át a hang. Szépen látom a Kodit, ki is választom a filmet, de hang sajnos nincs, azon az AV-n vagyok, ahova a HDMI-t dugtam. :)
Biztos én rontok el valamit, de így nem működik.

(#3917) Alex91 válasza nooris (#3916) üzenetére


Alex91
félisten

A videoban levo hangformatumot tamogatja az a kodi...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3918) Mr Bond 007 válasza nooris (#3916) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Biztos hogy te rontod el. Ugyanúgy mennie kell ahogy pl egy konzolnak vagy bluray lejátszónak amit az erősítőre dugsz. Az erősítőnél az adott bemenetet választva meg kell jelennie a hd stationnek.

[ Szerkesztve ]

(#3919) nooris válasza Alex91 (#3917) üzenetére


nooris
csendes tag

Igen, ez volt a baj.
Eddig mindig 3 videot indítottam el. Szerencsétlenségemre ezekben épp olyan hang volt, ami nem támogatott, mert nem volt hang. Most lőttem egy modern family-t is, igaz az angol sávot, de ezt legalább hallom. Köszönöm a segítséget. Így ha kodin keresztül ilyen formában szeretnék a jövőben videózni, figyelnem kell a letöltött cucc hangformátumára.
Köszi.

(#3920) nooris válasza Mr Bond 007 (#3918) üzenetére


nooris
csendes tag

Igen ez megjelent csak hang nem volt. De mint kiderült olyan filmeket próbáltam, melyeknek a hang kódolása nem támogatott az AV részéről.
Köszönöm a segítségeket!

(#3921) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Újra kellett indítanom a routert, amin a qnap nas van.

Nem számítottam rá, de egy másik IP címet kapott, amin az admin felület elérhető.

Igazából hamar kifiguráltam a címet, de amúgy honnan kéne tudni, hogy éppen mi az aktuális IP címe a routernak amin az admin felület elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#3922) Alex91 válasza Aske (#3921) üzenetére


Alex91
félisten

Ez igy eleg zavaros, de reservald le a routerben a nas-nak az ip cimet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3923) 1turosbatyu válasza Aske (#3921) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Erre van kitalálva a QNAP Qfinder pro.

Think different

(#3924) bela85 válasza Geth (#3871) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszi az infót.. írtam utána, de valószínűleg nem olvastad.. :(
Le tudnád írni akár privátban ha itt hosszú lenne, egy laikus számára, hogy mit kell pontosan? (nem vagyok jártas a NAS-ban és Linux-ban sem.)
Entware-t telepítettem az AppCenterben..de hogyan tovább?
Illetve MegaTool-t (MegaDownloadhoz) nem tudsz a nas-omhoz való verziót? Vagy az is Entware alatt elérhető lenne?

Köszönöm előre is segítséged! :)

(#3925) Geth válasza bela85 (#3924) üzenetére


Geth
addikt

Sajnos se forrásom, se időm, se tudásom nincs meg, hogy linux, ssh, entware topikokban nulláról tanácsot adjak :(
Az entware-nek onnantól van értelme, hogy be tudsz lépni ssh-val a NAS-ra.
opkg-vel lehet csomagokat feltenni, néhány alap parancs:
opkg update : frissíti a csomaglistát.
opkg list : kilistáz minden csomagot.
opkg list '*kiskutya*' : listázzta a csomagokat, amiknek a neve tartalmazza a kiskutya szót.
opkg install csomag-neve : felrakja a választott csomagot függőségekkel együtt.

Én Deluge-t használok, ott a deluge-ui-web csomagot érdemes feltenni, abban van WebUI is.
Telepítés után az /opt alatt (Entware-nél ez a szokásos hely) kell keresned az adott program beállításait, de ez csomagonként változó. Mint ahogy az is, milyen scriptekkel lehet elindítani/leállítani egy szolgáltatást, ha olyan csomagról van szó.
A beállíások átírása sokszor egy adott formátumú konfigurációs fájl szerkesztését jelenti, ehhez nem árt valamilyen linuxos konzolos szerkesztőnek az ismerete. Én a vim-et használom, de van egy csomó más is, pl. nano, joe, vagy akár mc-hez járó mcedit is. Elképzelhető, hogy ezt is fel kell rakni opkg-vel, mert alapból nincs a rendszeren.
Megához én nem tudok Entware-s csomagról, más forrást meg nem használok, ahogy megát sem.

(#3926) bela85 válasza Geth (#3925) üzenetére


bela85
aktív tag

Értem!

Köszönöm!! :R

(#3927) titus26


titus26
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Adott egy TS220-as nas. Megvettem, működött minden, letöltés, média megosztás, minden. Aztán elkezdett tönkremenni a merevlemez, úgyhogy cseréltem. Kezdtem minden beállítást előlröl. A letöltés megy, viszont a média megosztás nem akar összejönni. Próbálnám feltelepíteni a media streaming add on-t, de azt írja, hogy először állítsam be a media library-t a vezérlőben. Itt jön a probléma. A média mappa beállításoknál üres a mappalista. Hozzáadom a kiválasztott mappát, akkor megjelenik a listában, de ahogy rányomok az alkalmazásra, eltűnik onnan. Próbáltam saját mappát létrehozni, azt hozzáadni, de ugyanaz az eredmény. Próbáltam újraformázni a merevlemezt, próbáltam gyári beállítások visszaállításával is, de semmi pozitív eredmény.

Segítsetek pls!

Üdv titus26

(#3928) Buckey


Buckey
senior tag

No, mivel elmúlt a nagy meleg, így "csak" 28,6°C van a spájzban (ennyire befűti, akármit is csinálok), ahol a kis TS-228 lakik.
Kézi automatán 38°C a legkisebb hőmérséklet, ami alatt minimum a ventilátor fordulatszáma (és 45°C felett a max.). Eddig ez a legideálisabb beállítás. :)

Gondolkoztam, hogy veszek/összerakok egy jobb hűtésű NAS-t, de akkor meg télen lehet gond. De az meg már nemsokára kiderül.

Az viszont tetszik, hogy ilyen hőmérsékletnél a HDD-k hőmérsékletei állandó forgásban és max. terhelés mellett 38-41°C között ingadoznak, a ventilátor fordulatszáma pedig 2940 és 3420 között változik. Úgyhogy ez az állandó hőmérséklet eddig rendben van. :))
Kiváncsi leszek, mi lesz télen, a mínuszokban, ugyanis ott nincs fűtés (legfeljebb behozom, ha úgy alakul).

Amúgy 2 napig üzemelt havernál a 23°C-os klímás lakásban. Hát, arra a hőmérsékletre tervezték, az biztos. :DD Szépen, minimumon ment a ventilátor és a HDD-k 32-34°C-osak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#3929) shtirley válasza Buckey (#3928) üzenetére


shtirley
tag

Az a 28 fok nyilván nem ideális számára. Azt gondolom, hogy egy ilyen eszközt rendes lakás hőmérsékletre terveznek, ami hőérzettől függően 21-24 fok. Én keresnék neki másik helyet, vagy megpróbálnám átszellőztetni azt a spájzot.

(#3930) Buckey válasza shtirley (#3929) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, hogy nem ideális, de azért a 28°C még nem egy extrém magas hőmérséklet.
Amúgy a processzor (rendszerhőmérséklet) 36-37°C.

Áthelyezésre nem sok lehetőség van, körbemértem a spájzban az összes polcot, a legalsón van 1°C-kal hűvösebb, mint ahol most van. Talán a felső szellőzőbe tehetnék valami csendes kifújó ventilátort, így alulról jönne be a hűvös, friss levegő. De ilyen macerára (?) azért nem gondoltam egy NAS miatt.
Szobába meg nem szeretném visszarakni, épp az volt a cél, hogy ne ott legyen.
Konyha a főzés miatt kilőve, folyosón nincs hely, WC szintén kicsi, a fürdő meg alapból esélytelen. Így kimerült a lehetőségek száma. Esetleg beleteszem egy hűtőtáskába. :DD

(#3931) Mr Bond 007 válasza shtirley (#3929) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

0 - 40 °C,és 5-95% relatív páratartalom a hivatalos adatai alapján annak a nasnak a tűrése. Ezeken belül nem lehet gondja.

[ Szerkesztve ]

(#3932) pikar


pikar
tag

Sziasztok,

HD station alatti alkalmazások használatához egy Rapoo K2600 billentyűzetet szeretnék használni, de egyes karaktereket nem viszi át (AltGR @&#). Hol lehet ezt beállítani, hogy működjön?

(#3933) Buckey válasza Mr Bond 007 (#3931) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is így gondolom.
Csak az inteligens ventilátorvezérlés a némaságra van kihegyezve, nem a hűvösebb üzemre.

(#3934) shtirley válasza Buckey (#3930) üzenetére


shtirley
tag

Ja, persze hogy nem extrém magas. Csak én úgy értettem, hogy az "ennyire befűti, akármit is csinálok" azt jelenti, hogy kicsi a helység, és a NAS így felmelegíti. Arra értettem hogy az nem ideális.

(#3935) Buckey válasza shtirley (#3934) üzenetére


Buckey
senior tag

Ja, értem.
Hát, igen, nem valami nagy. Kb. 1x2 m alapterületű. És még a falak is valamennyire melegek a nyári hőség miatt.

Ezért is gondolkodtam egy jobb hűtésű NAS-ban, esetleg egy saját építésűben.
Vagy erről leveszem a burkolatot, és egy nagyobb ventilátorral hűtöm (van 5V-os 120 mm-es is). De akkor ugrik a garancia.

(#3936) citkar válasza Buckey (#3935) üzenetére


citkar
addikt

Ha zavar, egy venti csere javíthat a helyzeten, főleg, ha így nyugodtabban alszol :) , de igazából szerintem sem érdemes bajlódni vele. Még 40-50 fok között sem erőltetném a dolgot, esetleg csak, ha bütykölhetnékem van.

(#3937) Buckey válasza citkar (#3936) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem zavar, elfogadom, hogy ez ilyen. Csak fura volt.

(#3938) titus26


titus26
tag

[erre] valaki?

(#3939) Buckey


Buckey
senior tag

Megjött a 4.3.4.0695 számú frissítés a TS-228-ra, de belépéskor mindig a súgó és az alapértelmezett képernyő fogadott, no, meg az értesítések, hogy mikor volt S.M.A.R.T. teszt stb., hiába töröltem ki. Hiába állítottam, csináltam (ki/bekapcsolás, visszaállítás) akarmit, a következő belépéskor is ugyan ezt csinálta. :W
A NAS amúgy lassabb lett tőle, pedig eddig minden frissítés javított egy kicsit. Na, ez nem. :O
Így, visszaraktam az előzőt ( 4.3.4.0675 ), azzal minden rendben, gyors is.

[ Szerkesztve ]

(#3940) Geth válasza Buckey (#3939) üzenetére


Geth
addikt

251-en eseménytelen volt az up.

(#3941) Buckey válasza Geth (#3940) üzenetére


Buckey
senior tag

Annak örülök. :C
Itt úgy néz ki, most nem sikerült. De szerencsére simán vissza lehetett tenni a régebbit.
De ha hazaérek, megpróbálom a Qfinderrel, mert eddig mindig letöltöttem és úgy frissítettem. Lehet, hogy most az nem tetszik neki.

(#3942) Impair1980 válasza Buckey (#3941) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nekem is ugyan azt csinálta, mint neked. BUG-os a frissítés. Hamarosan javítják.

(#3943) Alex91 válasza Buckey (#3939) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor nem frissitek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3944) Buckey válasza Impair1980 (#3942) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi! :R
Akkor a javításig én is hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#3945) gahor72


gahor72
aktív tag

TS-251+ -ra egymás után két nap is jött frissítés.

A verziószámból kiderül,hogy egy nap eltéréssel adták ki,bár az első nem okozott gondot -nálam legalább is,hogy egyből javítani kelljen.

De hát ők tudják...

[ Szerkesztve ]

(#3946) blakey válasza gahor72 (#3945) üzenetére


blakey
titán

Az első a TS-351-hez jött mint "main" firmware és szerintem véletlenül nekünk is elküldték, TS-251-re is küldték.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3947) Mad_Wolf válasza Buckey (#3939) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

nekem ts228-on az új frissítésnél a qsync central 100%-on pörgeti a cpu-t, az összes mappa readonly lett... Kezdőképen szintén a help jött fel... asszem én is visszarakom a régebbit

[ Szerkesztve ]

(#3948) Buckey válasza Mad_Wolf (#3947) üzenetére


Buckey
senior tag

Én a a qsync centralról nem tudok nyilatkozni, nem használom.

Az az érdekes, hogy még a mai napig fent van a hibás frissítés (vagyis dátum és build szám alapján). Akkor, ezek szerint nem tudják, hogy bugos, vagy nem foglalkoznak vele? Nem gondoltam volna, hogy ennyire trehányak (hiszen van konkurencia).

Elvileg (több NAS-hoz már kiadták) jövő héten jön a 4.3.5 frissítés, lehet, hogy ezért nem is vették le. No, de ez azért igencsak bosszantó!

(#3949) Geth válasza Buckey (#3948) üzenetére


Geth
addikt

Nana, hibás bizonyos modellek esetén!
Amúgy lehet bejelenteni, nem tilos, én azt hittem Impair1980 hibajegyet is talált, olyan konkrétan fogalmazott :)

(#3950) Buckey válasza Geth (#3949) üzenetére


Buckey
senior tag

Én sem úgy értettem, hiszen aki dolgozik, hibázik is. Mondjuk szerencsére eddig nem forult elő (3 frissítés), úgymond ez még (nekem) belefér kategória. Majd javítják.
Ha tudják, hogy bug-os, akkor miért nem veszik le? Ha meg nem tudják, akkor meg kell tudniuk.
Még nem foglalkoztam a bejelentéssel, de lehet, hogy utánanézek.

De akkor, hogy tesztelték, hiszen mindig előjön, amikor belépünk böngészőn keresztül. Én azt hittem, hogy elkészítik, letesztelik, nem találnak hibát majd kiadják. Utána a honlapról letöltik, hogy minden rendben van-e még vele (előfordulhat feltöltéskor bármilyen hiba). Szerintem, ez lenne a logikus, de ez csak egy gondolat. Tudom, hogy nem csak egy NAS van, de azért dolgoznak, hogy (lehetőleg) elkerüljék az ilyen bakikat.

Én nem azt írtam, hogy az összes, csak ami a TS-228-ra jött ki (vagyis úgy értettem), amit én is tapasztalam és még utána páran is írták.

.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.