Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) shtirley válasza citkar (#3050) üzenetére


shtirley
tag

Jó-jó, persze, használom, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mik az alternatívák.

(#3052) Mr Bond 007 válasza shtirley (#3051) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem nagyon van. Használni kell amíg megy. :)

Esetleg ha már nagyon kevés lesz, venni kell egy újabbat ezt meg el pattintani szülőkhöz/haverhoz/rokonhoz és backupnak használni.

(#3053) Wayne


Wayne
aktív tag

TS-451+ nas-om van. Az a gondom, hogy minden egyes windows indításnál be kell jelelentkezni a NAS-ba. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? Nem a belső programjára gondolok, hanem a hálózati elérésre. Így pl. ha Kodival akarok egy filmet nézni, akkor nem látja őket, csak miután fájlkezelőn keresztül bejelentkezek. Hiába pipálom ki, hogy "bejelentkezési adatok megjegyzése", a következő window indításnál újra be kell lépnem. Prábáltam, hogy nem adok meg semmi jelszót sem, de akkor is be kell jelentkeznem, csak a jelszó részt üresen hagyom. Valami ötlet?

(#3054) Geth válasza Wayne (#3053) üzenetére


Geth
addikt

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a Control Panel / Credential Manager alatt a Windows Credentials részhez felvettem kézzel egy Windows Credentialt.
Felhasználónévhez így: NASHOSTNEVE\nasfelhasznalo

Ha előtte létezett, töröld. A kézzel megadott Enterprise perzisztenciával jön létre, és megmarad újraindítások között is rendesen.

(#3055) Wayne válasza Geth (#3054) üzenetére


Wayne
aktív tag

Működik! Köszönöm szépen! :R

(#3056) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Nem teljesen on, ezért off-oltam, de mást is érinthet a kérdés:
Vettem egy gépet, a legfrissebb win 10 van rajta. Ennél már külön engedélyezni kellett az SMB1-et. A router-emen is van megosztás, amit el kell érnem. Így most már wifi-n láttam. Viszont kábelen nem! A gépben nincs lan port, egy usb-s eszközzel tudok kábelesen csatlakozni.
Plusz furcsaság, hogy a 228-ason 2.1-es SMB volt beállítva és azt sem látta. Átállítottam 3.0-ásra, de még úgy sem látta. Azért erre már nem mondhatja, hogy nem biztonságos.
Van valami ötletetek?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3057) citkar válasza Laca0 (#3056) üzenetére


citkar
addikt

Annyira nem vagyok otthon a hálózati dolgokban, de nekem is szokott problémám lenni, amikor fel kéne ismerjem a hálózati dolgokat. Részben WIN 10 alatt kellett beállítani, ezt a megosztásos vackot, de nekem még olyan gondom volt, hogy a vírusirtóm tűzfala (Kaspersky) nem vélte biztonságosnak a hálózatot, amit nem jelzett, volt net, meg minden csak nem láttam a NAS-on megosztott dolgokat (vagy egyiket sem, vagy volt amikor LAN-t igen, de ugyanazon a routeren a WiFi-t nem), amit megváltoztatva, azaz biztonságosnak átállítva simán ment a dolog.
Nem biztos, hogy nálad ez a probléma forrása, nem vágom a hálózati témát (meg az informatikát se), inkább hívjuk csak egy tapasztalatnak.

[ Szerkesztve ]

(#3058) Laca0 válasza citkar (#3057) üzenetére


Laca0
addikt

Én még ilyennel nem találkoztam. Másik gépemen is a legfrissebb win 10 van, abban van lan port is.
Az látja mindkettőt. Nem tudom, hogy mi lehet a különbség.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3059) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Az mitől lehet , hogy a proci folyamatosan 100%-on megy ? Lassan ez a második napja , most indítom újra :F

(#3060) unicumnext válasza Boss81 (#3059) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szia! Erőforrás figyelőbe nézd meg mi eszi a procit.

(#3061) Boss81 válasza unicumnext (#3060) üzenetére


Boss81
senior tag

Következőre az lesz , de az érdekelne , hogy ez másnál is elő szokott fordulni ?

(#3062) Geth válasza Boss81 (#3061) üzenetére


Geth
addikt

Mármint mi?
Hogy pörög? Persze, ha erőforrásigényes dolog fut épp.
Két napja pörög? Ez sem elképzelhetetlen, bár én nem találkoztam ilyen workloaddal.
Mivel a kérdéssel nem jutottunk beljebb, tényleg nem marad más mint kideríteni mi tekeri :)

(#3063) shtirley válasza Laca0 (#3056) üzenetére


shtirley
tag

Amikor először csatlakozol a saját hálózathoz, megkérdi a gép, hogy otthoni, vállalati, vagy publikus hálózathoz akarsz csatlakozni. Ott otthonit választottál? A router is kavarhat, ha a multicast csomagok nincsenek engedélyezve.

(#3064) Laca0 válasza shtirley (#3063) üzenetére


Laca0
addikt

Otthonit választottam. Ugyanarra a routerre kapcsolódom wifi-vel is. Ott tallózható is mindkét eszköz. Ha kábellel megyek, akkor csak IP cím alapján érhetők el a megosztott mappák. Egyébként más Win10-es gépeket lát a hálózatban, csak a 2 SMB-t nem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3065) Mr Bond 007 válasza Geth (#3062) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én sajnos igen. Mikor meghülyült a Qsirch ugyanezt játszotta.

Laca0: Ez nekem is megvolt anno, win7-el és csináltam egy parancsikont az asztalra ip-re hivatkozással. Érdekes módon azóta helyre jött és csak 10-ból 1-2x csinálja. Régen 10-ből 10x nem ismerte fel.

[ Szerkesztve ]

(#3066) Geth válasza Mr Bond 007 (#3065) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mi az a Qsirch, de mindenképp érdemes kideríteni mi pörgeti, akár ez, akár más.

Ha csak IP cím alapján lehet elérni egy gépet, de a hostnevével nem, akkor az DNS/NetBIOS problémának tűnik.
A gépek listázásához kell SMBv1 client, ez az elavult cucc már kezd kikerülni a Win10-ekből (automatikus törlés, stb.). A többi Win10-es gép ilyenkor is megjelenhet, köszönhetően a WS-Discovery protokollnak. Ezt azonban a linuxos smbd-k nem implementálták, tehát ők nem jelennek meg egy SMBv1-től mentes Win10 gép hálózat tallózójában.
Lásd itt: (#2623) Geth

(#3067) Mr Bond 007 válasza Geth (#3066) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Qsirch Qnap saját beépített indexelő kereső szolgáltatása. (szerencsére törölhető)
4.3 bétákon lazán működött, aztán az első végleges 4.3-as firmware-el meghülyült nálam és 100%-on ment a cpu. Azóta nem volt rá szükségem, lehet megcsinálták.

Az a probléma az smb-vel hogy teljesen random megy, aztán meg nem. (bár mostanában alig futok bele hogy nem jelenne meg a nas a hálózati gépek közt) És anno mikor belefutottam, rengeteg embert találtam a neten akik szintén ezzel szívtak.

[ Szerkesztve ]

(#3068) shtirley válasza Laca0 (#3064) üzenetére


shtirley
tag

Nálam fel van csatolva állandóra az a pár sharing point amit használok. Így nincs szükség arra, hogy állandóan betallózzam. Ha újraindítom a gépet, vagy épp készenlétből ébred, előfordul, hogy le van csatolva, de ilyenkor csak rá kell kattintani, és azonnal belép.

(#3069) Geth válasza Mr Bond 007 (#3067) üzenetére


Geth
addikt

Ja nem azért írtam, hogy érdekel is mi az a Qsirch :DD

Ha az SMB random megy, az nem jó, ott valami gond van. Nem tudom végigolvastad-e amit írtam, mert abban pont azt élte át a delikvens, hogy elkezdett nem látszódni a Win10 gépén a NAS, aztán újrarakta a Windowst, és megint ment (pár napig). Azért tűnik el, mert az SMBv1 client törlésre kerül alapbeállítások mellett a Windowsból néhány nap után.

Szerintem ha most látszik a NAS mint kliens a hálózati eszközök között, az azt jelenti, hogy be van kapcsolva az SMBv1.
De ha az SMBv1 automatic removal nincs kikapcsolva a rendszeren, ez változni fog :)
Alapvetően az ajánlás a korábban linkelt cikkből is az, hogy ne használjunk SMBv1-et. Cserébe nem lesz ott a NAS, de attól még elérhető, és érdemes mappelni egy meghajtóra, így nem is kell tallózni :)

(#3070) Laca0 válasza Geth (#3069) üzenetére


Laca0
addikt

Viszont nekem a nas-on SMB v2.1 volt alapból beállítva és így sem látta. Átállítottam 3.0-ra és így sem látja.
Tehát akkor nem csak a v1-el van baja, hanem úgy általában a linux-os világgal :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3071) Geth válasza Laca0 (#3070) üzenetére


Geth
addikt

Semmi baja nincs a linuxos kliensekkel.
SMB 3-ra van állítva nekem is a NAS, teljesen jól működik.

Nekem sem jelenik meg a NAS a gépek között a Win gépeken. De attól még el tudom érni a NAS nevével és IP-jével is. Illetve csatolva van a megosztás is.
Én tudom, hogy azért nem jelenik meg, mert a Win gépeken ki lett irtva az SMBv1 client.

[ Szerkesztve ]

(#3072) Mr Bond 007 válasza Geth (#3069) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Nem tudom végigolvastad-e amit írtam, mert abban pont azt élte át a delikvens, hogy elkezdett nem látszódni a Win10 gépén a NAS, aztán újrarakta a Windowst, és megint ment (pár napig)."

Igen pont erre írtam azt hogy nem konstans eltűnik, hanem ingadozik. Tisztában vagyok vele hogy a ransomware-ek miatt kivették az smb1-et, de ha ez okozná a hibát akkor nem random működne hanem állandóan rossz lenne.

(#3073) Geth válasza Mr Bond 007 (#3072) üzenetére


Geth
addikt

De mi a rossz? Nem tudsz belépni rá néha, vagy hol látszódik, hol nem?

(#3074) Mr Bond 007 válasza Geth (#3073) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Eltűnik a windowsban a hálózat gépei közül. Amit fentebb is vázoltak. Egy időben nekem is csinálta, de fw update (vagy a windows update) helyretette. Csak ip cím beírásával lehetett elérni a megosztott meghajtót.

(#3075) Geth válasza Mr Bond 007 (#3074) üzenetére


Geth
addikt

Most van fent azon a Win gépen SMBv1 ?

(#3076) Mr Bond 007 válasza Geth (#3075) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem ez már pár hónapja megoldódott. (win 7 x86 és win10 x64-el is csnálta)
Smb v1 elvileg már nincs támogatva mert kivette az ms.

[ Szerkesztve ]

(#3077) Geth válasza Mr Bond 007 (#3076) üzenetére


Geth
addikt

Most félretéve azt, hogy mit jelent, hogy kivette, ez a kérdés:

Azon a gépen, ahol látszódik a NAS, ott hogy néz ki ez a bekarikázott rész?

(#3078) Mr Bond 007 válasza Geth (#3077) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezt attól kérdezd akinek most rossz. Nekem megjavult magától.

(#3079) sony309


sony309
őstag

Új firmware: QTS 4.3.4.0483 build 20180213

S3x, hifi & rock and roll

(#3080) shtirley válasza Geth (#3066) üzenetére


shtirley
tag

Az új firmware leírásában van egy ilyen:

"Added support for Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) so that File Explorer in Windows 10 can display NAS device names."

Ez vajon megoldhatja a problémát?

(#3081) Geth válasza Mr Bond 007 (#3078) üzenetére


Geth
addikt

De én pont a Te szituációdra lennék kiváncsi, hogy van-e összefüggés...

Közben látom jött ki új firmware.

(#3080) shtirley: Igen, emiatt jelenik meg azoknál is, akiknek már nincs fent az SMBv1.
Ez ugyanaz, mint ami miatt a többi Windowsos gép is megjelenik letiltott SMBv1 mellett.
Határozottan pozitív lépés :) Na nem mintha emiatt bekapcsolva hagytam volna a régi verziót samba-ból.

[ Szerkesztve ]

(#3082) Boss81 válasza Geth (#3062) üzenetére


Boss81
senior tag

Megnéztem és a kernelre írt ki 65-75%-ot :Y
A két érték között váltakozott , de annál alacsonyabb nem volt .
Most frissítettem a rendszert és újraindult , így normál állapoton figyelem majd , kíváncsi leszek rá :K

(#3083) Addel válasza shtirley (#3068) üzenetére


Addel
senior tag

Én erre egy .bat file-t használok, mert futnak programok a gépemen amik a nasra, mint hálózati meghajtóra mentenek nálam, és ha nincs felcsatolva dobálják a hibaüzenetet.

@echo off

:Start
timeout /t 5 /nobreak >NUL
if exist Y:\NUL goto End
net use Y: \\192.168.1.101\Pulbic /PERSISTENT:YES
if ERRORLEVEL 1 goto Start
:End

C:\Users\"felhasználónév"\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup -ba bedobtam egy parancsikont .
A parancsikont érdemes kis méretben futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#3084) shtirley válasza Addel (#3083) üzenetére


shtirley
tag

Igen, ez frappáns megoldás.

(#3085) thomikaf1


thomikaf1
tag

Sziasztok,

Egy Qnap TS-128 NAS vásárlását tervezem. Azt szeretném kérdezni, hogy van valakinek tapasztalata Samsung SmartTV+Qnap kombóval?
Az érdekelne pontosan, hogy ha nézel egy filmet DLNA-n, és kikapcsolod a tv-t, mert el kell menni, vagy bármi. Akkor ha újra elindítod ugyanonnan folytatja a lejátszást ahonnan abba hagytad? Próbáltam egy Synology NAS-sal de sajnos azzal ez nem működött. Most egy Asus RT N18U látja el a "NAS" feladatokat, de szeretném bővíteni a lehetőségeket, a routerrel ez a funkció rendben működik.

Köszi szépen a válaszokat
Tomi

(#3086) Gsx-rr válasza thomikaf1 (#3085) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Qnap-al se fog. De hasznalj Plex-et es a problemad megoldva.

(#3087) Laca0


Laca0
addikt

228-ason hogyan lehet már meglévő particiós lemezt használni?
Töröltem a raid tömböt és betettem egy másik diszket próba képpen. Vannak rajta adatok, amik nem lenne baj, ha megmaradnának. Viszont alapból nem látja a particiót a fájlkezelője.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3088) thomikaf1 válasza Gsx-rr (#3086) üzenetére


thomikaf1
tag

Azt esetleg eltudnád magyarázni, hogy mi ennek az oka?

(#3089) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#3087) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak formázás után fogja látni. Kivéve ha külsőként csatolod fel usb-s házban/adapteren.

thomikaf1: Mert a plex használ adatbázist ami jegyzi hogy melyik filmet/sorozatot hol hagytál félbe/néztél meg.
Esetleg hd station alatt kodival is el lehet lenni. (nem tudom as TS128-as tudja-e, most nincs időm utána nézni)

[ Szerkesztve ]

(#3090) Laca0 válasza Mr Bond 007 (#3089) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Kár.
Milyen fájlrendszert használ egyébként? Ext3, 4 vagy valami teljesen saját típust?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3091) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#3090) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ext4-et használ, de ha usb-n rádugod akkor kezeli a hfs+-t (mac) ntfs-t, fat32-t meg még egy párat.

(#3092) Geth válasza thomikaf1 (#3085) üzenetére


Geth
addikt

Amikor még Serviio-t (DLNA) használtam, Samu TV-vel, működött a folytatás.
Fogalmam sincs, hogy a TV, a DLNA szerver, vagy a formátum, vagy ezek kombója miatt :DD

(#3093) thomikaf1 válasza Geth (#3092) üzenetére


thomikaf1
tag

Köszönöm a válaszokat! Teszem akkor egy próbát

(#3094) Geth válasza Addel (#3083) üzenetére


Geth
addikt

Nálam is hasonló van, Task Scheduler-be felvettem egy taskot, ami net use-t elsüti induláskor. Be van pipálva, hogy akkor fusson, ha már van hálózat.
Így nem kellett batch file, meg timeoutos logika, stb.

(#3095) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Ismét van egy kis nyűgöm.
Betettem egy új lemezt a nas-ba és a qsync-et szeretném beállítani. A "megosztott mappák"-ra kattintva hibaüzenetet kapok: "A kért URl cím nem található". [kép]
Van valami ötletetek, mit csináljak?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3096) Addel válasza Geth (#3094) üzenetére


Addel
senior tag

Nos, ez mégy egy fokkal jobb, most már nálam is így van. :D

(#3097) Laca0 válasza Laca0 (#3095) üzenetére


Laca0
addikt

Erre a problémámra még mindig nem adott választ a helpdesk...
Ha factory reset-et csinálok az eszközön, akkor ugye nem fognak elveszni a lemezeken az adatok?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3098) blakey válasza Laca0 (#3097) üzenetére


blakey
titán

2 féle reset van egy rövid ami csak a rendszerre vonatkozik és egy hosszú ami mindenre, a gyári visszaállításnál le van írva a mikéntje, emlékeim szerint a rövid reset olyan 4 másodperces.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3099) Laca0 válasza blakey (#3098) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!

Így írja a help:
Visszaállítás gyári alapértékekre
[Beállítások törlése] - Megtörténik minden felhasználói fiók és rendszerbeállítás alapértékre állítása.
[Gyári beállítások visszaállítása és az összes kötet formázása] - Megtörténik minden felhasználói fiók, megosztott mappa és rendszerbeállítás alapértékre állítása, valamint az összes lemezkötet formázása.
[A NAS újrainicializálása] - Megtörténik minden adat törlése és a NAS inicializálása.

Ezt az újrainicializálást nem értem, miben különbözik a 2. lehetőségtől?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3100) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy már kérdeztem itt is, de azóta sincs rá megoldásom, ráadásul most már fogalmam sincs, hogy merre induljak a problémámmal! Jártam a router topikjában is, de nem hinném, hogy router probléma lenne, most már három routert is kipróbáltam, de még mindig nyüglődök!

Még mindig ezzel a problémával küzdök: #10112 és #10281

Azóta annyit "kristályosodott" a probléma, hogy olyankor jön elő ez a megállás, amikor valamilyen eszközzel kapcsolódok a hálózathoz, pl. tablet v. PC. Pár perc után a lejátszás folytatódik onnan, ahol megállt.
Ilyenkor a hálózaton nem található a második router, amihez a lejátszó kapcsolódik, az Asus Discovery sem látja a routert. Ha elindul újra a lejátszás, akkor megint látható a hálózaton.
A rendszernaplókban semmi rendelleneset nem találok azokban az időpontokban, nincs újraindulás.

Ma végső elkeseredésemben visszatettem főrouternek egy régi TP-Link 841 routert.
Ezzel semmi gond nem volt, nem állt meg a lejátszás, vagy 20x csatlakoztattam újra és újra a tabletet a hálózathoz.

UPDATE: TP-Link 841 routerrel is megállt.

Van olyan beállítás a NAS menüjében bárhol, ami ilyen hibát okozhat?

Ha van valakinek bármi ötlete, akkor kérem, hogy próbáljon meg segíteni!

Köszönöm előre is! :R

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.