Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

QTS-ben van olyan lehetőség, hogy külön almappákra adjak jogosultságot?
Sehol sem találom ezt a lehetőséget!
A főmappában van két almappa és csak az egyikre szeretnék adni kvóta jogot, hogy max 500GB adatot lehet benne tárolni!

Ha valakinek van ötlete jelezze kérem!

Köszönöm!

Impair

Update: Megtaláltam, csak vak voltam. File station-be benne volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#2052) MCGaiwer válasza Biga123 (#2050) üzenetére


MCGaiwer
addikt

inkább vmi olyanra gondoltam, hogy milyen extra appokat érdemes feltenni, azokat hogyan beállítani,

Pl jó lenne, ha a video station által beállított borítóképet és egyéb adatot el lehetne menteni valahova, hogy a media player is meg tudja jeleníteni...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2053) Biga123 válasza MCGaiwer (#2052) üzenetére


Biga123
addikt

Olyan appokat érdemes feltenni amikre neked szükséged van, és használod.

Általában a seviio, plex, videostation, mind saját dbt hoz létre és azt nemnagyon ossza meg mással.
Pl a plex által letöltött feliratokat a serviio nem látja de ez szinte mindegyik megoldásra igaz.
A videostationos metaadat valamennyire átszivárog a gyári dlna megoldásba , de nagyon gyér a találati aránya.
(nekem inkább zavaró mint használható) Gyári dlnat csak családi fotókra/videókra használok, arra tökéletes szépen generált előnézeti képpel + zene. Filmekre plex, és serviio.

Sajnos ezt neked kell kitapasztalni , hogy neked mit és hogyan érdemes beállítani, mert ami pl nekem logikusnak tűnik lehet te attól a falra másznál. Nekem még TM, MC, virtualizatio station van fenn. Szépen lassan kialakul csak türelem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2054) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Van lehetőség arra ,hogy a telefonomon készített fotók felkerüljenek a Nas-ra automatikusan?
Ez már a második Qnap-om de eddig nem kellett ez a funkció.

(#2055) Biga123 válasza Gsx-rr (#2054) üzenetére


Biga123
addikt

Persze.
Qfile telóra felrak, automatikus feltöltés beconfigol.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2056) Gsx-rr válasza Biga123 (#2055) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az fentvan.
Van benne ilyen opcio?

(#2057) Geth válasza Gsx-rr (#2056) üzenetére


Geth
addikt

Nincs benne, azért írta a kolléga :DDD

Belépés után Auto Upload menüpont.
Vagy állítsuk be helyetted?

[ Szerkesztve ]

(#2058) Gsx-rr válasza Geth (#2057) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már megtaláltam ,köszi! Csak azért voltam meglepődve ,mert távoli eléréshez ,használom régóta ,de nem ástam magam bele jobban. azt gondoltam kell egy külön app erre pl Qphoto.

(#2059) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Hát ez az Emby nem jött be. Tegnap szólt a párom hogy akad a film (kodi hdmi-n) miközben én csináltam rajta ezt azt. Megnéztem a folyamatokat, hát a 4 magra vetítve 25%-ot kievett csak ő. (senki se használta) Instant le is gyalultam. :(((

(#2060) Biga123 válasza Mr Bond 007 (#2059) üzenetére


Biga123
addikt

Igen az Emby rommá transcodeol mindent. + asszem ez is java-t használ :D
Én is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2061) Drachoo


Drachoo
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretné kérni, adott egy qnap TS453A nas. Ezen dokumentumokat tárolunk (néhány egyszerű excel, word). Szeretném megoldani azt, hogy ezek az online web felületről szerkeszthetőek legyenek. A telepíthető programok között nem találtam erre megoldást. Synology ezt a saját office alkalmazásával megoldja, gondolom itt is van erre valami megoldás? :F

Köszönöm ha valaki tud segíteni.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#2062) Mr Bond 007 válasza Drachoo (#2061) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én ezt virtualization station-el oldottam meg. Felraksz egy wint meg office-t neki, felcsatolod a könyvtárakat és böngészőből mindent megcsinálhatsz.

Nincs nekik ilyen beépített office cucc, de nem bízom ezekben, mert már mac-en is más az elrendezés hiába ms office ez is meg a wines is. Így meg tuti ugyanazt nyitja meg más is mint amit te látsz ha pl el kell küldeni vkinek.

[ Szerkesztve ]

(#2063) Addel válasza Biga123 (#2060) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem épp ellenkezőleg, az a tapasztalatom, hogy indokolatlanul nem transcodeol, ha telefonon/tableten nézek filmet, direct streamel még 4k filmet is, ha böngészőből nézek filmet, hangot szokott transcodeolni mp3-ra, mert a chrome nem birkózik meg az ac3 formátummal. De a héten valamelyik nap 3 eszközt szolgált ki nálam egyszerre 1 direct stream, 2 pedig transcode és simán vitte.

(#2064) Suuu26


Suuu26
csendes tag

Csao Mindenki!

NAGYON KELLENE SEGÍTSÉG! A helyzet a következő. Lecseréltem egy D-Link DNS-320-L-t egy QNAP TS-228-ra. Digi-nk van. Társasházban, switch-el vagy mivel osztanak szét, lakásba UTP-n jön a net, meg a tv. Mivel nincs fix IP-m ezért anno csináltam ingyenesen NO-IP-t. A D-Link működött is. A router egy Linksys E1700, dd-wrt-vel. Plusz egy Mac.

A problémám. Letölteni tudok, ddns belőve a routeren is, meg a NAS-on is, de az Istennek sem tudom távolról, weben keresztül elérni a NAS-t illetve azon belül a Transmission-t. Persze van a QNAP-nak is belső DDNS-e, de azzal sem érem el. Azt szoktam meg a letöltésekhez, meg ahhoz van appom az Iphone-ra.
Teszem az le akarok töltni egy filmet valahol, mire hazaérek meg tudjam nézni. Persze ha itthon elindítom a letöltést pikk-pakk lent van, de akkor is idegesít, hogy nem érem el távolról.

Mi lehet a baj? Tud valaki a beállításokban segíteni, vagy ötletet adni?

Köszönöm előre is! :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#2065) blakey válasza Suuu26 (#2064) üzenetére


blakey
titán

A routeren be kell állítani a port forwardot ahhoz, hogy elérd a NAS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2066) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!
Ts-253a miért nem transkódolja az mkv filmeket? El se kezdi egyből hibát ír ki.Van rá valami program amivel a nas meg tudja nekem csinálni a filmeket? Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#2067) Biga123 válasza krobiboy (#2066) üzenetére


Biga123
addikt

Mert a videostation egy kalap ... Plex megoldja neked ha mindenképp transcode kell.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2068) Biga123


Biga123
addikt

Próbált valaki ip kamerát társítani a nashoz?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2069) Suuu26 válasza Suuu26 (#2064) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!

Azt megcsináltam, de semmi.

(#2070) Suuu26 válasza blakey (#2065) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!
Azt megcsináltam, de semmi.

(#2071) blakey válasza Suuu26 (#2070) üzenetére


blakey
titán

Valamit rosszul állítottál be, én is használom a no-ip-t és elérem a NAS-t külső hálózatból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2072) einstein válasza blakey (#2071) üzenetére


einstein
senior tag

Miért jobb a no-ip, mint a myqnapcloud.com -os webes elérés?

(#2073) Geth válasza einstein (#2072) üzenetére


Geth
addikt

Nem jobb, rosszabb.
A no-ip-t pontosan nem vágom (ezer éve nem használom),
de a QNAP-os:
* támogat IPv6-ot
* nem kell külön sehova belépkedni (nem évül el)

Ha kell mellé másik (router vagy másik gép és IPv6 miatt), akkor a duckdns-t ajánlom:
* támogat IPv6-ot
* nem kell külön sehova belépkedni (nem évül el)
* 5 host (IPv4 + IPv6 egynek számít)
* API-ja támogatja a TXT rekordot, így lehet certificatet igényelni (Let's Encrypt) annak ellenére, hogy a 80-as portot elvitte már a cica.

[ Szerkesztve ]

(#2074) blakey válasza einstein (#2072) üzenetére


blakey
titán

Nem írtam, hogy jobb, nekem az (is) van és hibátlanul működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2075) Suuu26 válasza Geth (#2073) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!

Először is köszönöm a segítséget, másik, hogy nem ragaszkodom a NO-IP-hez, de eddig ahhoz voltam szokva. Láttam hogy van mydddns a QNAP-ban, QFILE és QMANAGER már megy távolról telefonról. Milyen progival látom a letöltéseket, illetve mivel tudok letöltést elindítani?
D-link-nél volt a telómon a COMPANION nevű app. Amikor telóról le akartam tölteni egy torrentet, akkor automatikusan felajánlotta a telefon, hogy azt a Companion-nal nyitja meg. Akkor egyből el is indult a NAS-ra való letöltés. Na ez lenne most is a cél, de nem tudom hogyan.

(#2076) Suuu26 válasza einstein (#2072) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Nem tudom hogy jobb-e. Én ilyen ipv6-os magaslatokban nem is jártam. Sok mindent be tudtam eddig is segítség nélkül állítani, legfeljebb sokat kellett guglizni. :)
A noipnél volt egy saját ddns-em, amit ha bárhol beírtam hogy távolról elérjem mint pl:
név.ddns.net:8080 - ezzel elértem az itthoni router beállításait, bár ezt soha nem használtam
név.ddns.net:9092 - ez volt beállítva a telefonon a Companion-nak, és ezzel értem el bárhonnan távolról a torrent letöltéseimet, plusz ezzel tudtam letöltést is elindítani

Ezért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne ha a noip működne. De nem ragaszkodom hozzá.

(#2077) Geth válasza Suuu26 (#2076) üzenetére


Geth
addikt

Maradjunk IPv4-nél.
Ilyenkor nem kell semelyik DDNS-t beállítani a NAS-on, hiszen egy publikus IPv4 címed van. Arra meg jó a meglévő, routeren beállított DDNS.
Feltételezem a routeren nincs engedélyzve UPnP port nyitogatás "backdoor".
Transmissiont nem vágom, de Delugeból kiindulva tegyük fel két opciód van távolról csatlakozni:
1. webUI: webes felület, tudnod kell, melyik porton figyel (nem a letöltés része, hanem a webUI). Na azt kell forwardolni egy nem foglalt portra. A pontos URL amin eléred, az a DDNS címedből, a külső portból (ahova forwardoltad), és esetleg egyéb pathból (pl. /web - ezt Neked kell kihámozni a kliens doksijából) tevődik össze.
2. Nem webes felületen keresztül, hanem valami "natív" kliens programmal akarsz csatlakozni: a történet ugyanaz, csak másik portot kell forwardolni, illetve lehet külön kell engedélyezni adott torrent szoftvernél, hogy engedjen távoli csatlakozást, ne csak localhost-osat.

Persze a letöltésre megadott portot vagy portokat is forwardolni kell, ha nem akarsz passzív lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2078) Alex91 válasza Suuu26 (#2076) üzenetére


Alex91
félisten

En attertem a DownloadStation-re, arra van a QGet app...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2079) einstein válasza blakey (#2074) üzenetére


einstein
senior tag

Ok, csak láttam már többször, hogy írtátok.

(#2080) Biga123


Biga123
addikt

Nasra qtransmission, desktopra transmission remote gui,telóra gear shift. Gyári qnapos dyndns, hibátlan.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2081) Suuu26 válasza Geth (#2077) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!

Megy az agyalás, és sztem valamit nagyon rosszul csinálok, de ez van:


Az első képen az látható amit a QNAP tölt be a router beállításai alapján. (gondolom)
A második, és harmadik negyedik képen a router beállításai.
Valami nagyon nem klappol.

Jöhetne valaki beállítani. :DD :C :W

[ Szerkesztve ]

(#2082) Alex91 válasza Suuu26 (#2081) üzenetére


Alex91
félisten

Helyedben az UPnP-t probalnam... kiszednem a port forwardingot routeren, aztan bekapcsolnam UPnP-t rajta, majd a NAS-on megnyomnam az Alkalmazas utvalasztota gombot... Ha igy megy, aztan lehet jatszani tovabb.

Mondjuk megneznem, hogy a NAS a megfelelo IP-n van-e?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2083) blakey válasza Suuu26 (#2081) üzenetére


blakey
titán

A Port Forwardnál nekem úgy van beállítva, hogy a Forrásport 20,21, célport 21 és csak TCP.
Nekem itt van engedélyezve az FTP:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2084) Suuu26 válasza Alex91 (#2082) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Köszönöm a segítséget

A NAS-t fix IP-re tettem, 192.168.1.100.

(#2085) Suuu26 válasza blakey (#2083) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Köszi a segítséget.

Nekem is így van beállítva.
Néztem netes port check-et, és az össze portra az írja hogy closed!

Nem értem!

(#2086) blakey válasza Suuu26 (#2085) üzenetére


blakey
titán

Ha a UPnP be van kapcsolva akkor nem kell ennyi portot nyitni, szerintem a router konfigurálását kezd előröl ha a NAS-on minden jól van beállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2087) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok! Mi lehet a probléma? Hol állítsam be, hogy ne irja a hibát a második képnél!
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/11/1

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/11/1

(#2088) blakey válasza krobiboy (#2087) üzenetére


blakey
titán

Nem jók a linkek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2089) krobiboy válasza blakey (#2088) üzenetére


krobiboy
csendes tag

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87650A64A48_CA0F_4135_BFA.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=9694E0F4570_8B95_4387_924.png

[ Szerkesztve ]

(#2090) blakey válasza krobiboy (#2089) üzenetére


blakey
titán

Routeren engedélyezve van a UPnP vagy továbbítva (port forward) vannak a portok?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2091) krobiboy válasza blakey (#2090) üzenetére


krobiboy
csendes tag

port forward Van a portokon.

(#2092) blakey válasza krobiboy (#2091) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki UPnP-vel, a router beállításainál keresgélném a megoldást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2093) krobiboy válasza blakey (#2092) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Köszönöm! Sikerült

(#2094) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok! Ezek mik?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=25712830DC9_FCFF_438B_9AA.jpeg

(#2095) blakey válasza krobiboy (#2094) üzenetére


blakey
titán

Értesítések sikertelen csatlakozásról.
Amúgy használhatnád a Link funkciót, úgy könyebb lenne, mobilról is jól működik, már csináltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2096) Biga123 válasza krobiboy (#2094) üzenetére


Biga123
addikt

Valószinüleg default porton engedted ki a NASt a netre.
Ezek próbálkozások kívülről, (ha nem te gépelted el a logint) de az látszik h milyen ipről jön a kísérlet.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2097) krobiboy válasza Biga123 (#2096) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Nem én voltam!
Mit lehet ilyenkor csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#2098) krobiboy válasza Biga123 (#2096) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Elég csak az SSH kapcsolat portját megváltoztatni vagy minden portot meg kell??

(#2099) Biga123 válasza krobiboy (#2098) üzenetére


Biga123
addikt

Én spec semmit nem engedek ki default porton.
Eleve az SSH tök felesleges, ha gáz van akkor úgyis otthonról fogod bütykölni terminalban, nem kívülről.
Csak egy management portot (443) , engedtem ki + ami a transmissionnak kell, mindet átfordítva routeren high portra.
Mást kívülről nem használok, qfile,qphoto,qmanagement, stb így is működik.+ https el böngészőből is elérem.
Neked kell tudni mit akarsz kívülről használni. Érdemes alulről építkezni és alapból csak azt kiengedni ami kell.
Pont ezért nálam az upnp sem játszik.

Ha valami nagyon kell akkor , max fellövök 1 vm et , és kinyitom, mert a sagem hgw külső elérése elég hektikus.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2100) blakey válasza krobiboy (#2098) üzenetére


blakey
titán

Muszáj kiengedni az SSH-t? Én akkor csinálok bármi is a NAS-sal ha egy hálózatban vagyok vele, külső eléréshez csak az FTP van engedélyezve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.