Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Biga123 válasza sony309 (#3150) üzenetére


Biga123
addikt

[link] a média playeren is tuti meg lehet oldani. Csak bele kell bújni kicst a hálózati beállításába. Lejátszó tipus?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3152) sony309 válasza Biga123 (#3151) üzenetére


sony309
őstag

A MP Med600, azon meg lehet oldani, láttam, de van egy Yamaha WXAD-10 lejátszóm, azon nem találtam ilyen lehetőséget és a tableten sem.

S3x, hifi & rock and roll

(#3153) Laca0 válasza davidsz (#3147) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, de mindent úgy csináltam, ahogy leírtad. Nem volt semmilyen kereszt mappa, sem speciális jogosultság eset. 1 felhasználót vettem fel a szinkronizáláshoz és annak adtam írás jogot. Ennyi.
Az, hogy mellette nem működhet a photo station, elég szomorú... Akkor csak fél nas-om van, pedig egész árat fizettem érte...

Letiltottam közben ezt a qsync-et, elegem lett a szenvedésből.
Feltettem a Resilio Sync-et próba képpen. Eddig jól dolgozik. Kíváncsi leszek, hogy pár nap múlva is működik-e, vagy ez is meghal.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3154) davidsz válasza Laca0 (#3153) üzenetére


davidsz
őstag

Pakold teljesen újra.
Elöször vegyél fel admin user mellé még egy rendszergazdát.
Az új rendszergazdával csináld meg a megosztási mappákat home könyvtárban.
Qsinc aztán következő lépésben. Csak akkor csináld a következő lépést ha ez lefutott.
Majd így tovább a Photostationnal is.
A legvégén ha minden lefutott és megy, akkor vegyél fel csak usert olvasásra.

Ui: qsinc és photostation mappa ne legyen egymásban, ne legyen keresztezve.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3155) Laca0 válasza davidsz (#3154) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Én alapból adminnal csináltam mindent, csak a szinkronhoz vettem fel másik user-t.
Ha ez a Resilio Sync is hibára fut, akkor még egyszer nekifutok ebben a sorrendben.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3156) davidsz válasza Laca0 (#3155) üzenetére


davidsz
őstag

Én 4x futottam neki.
Először keresztbe kasul kereszteztem a mappákat, majd a usereket.
Másodszor nem tette photo stationt. Akkor ment.
Aztán más miatt újra tettem... Akkor megint csomót kötöttem a dolgokra...
Sokadszori nekifutásnál már észreveszed hol, hogy csináld másképp.
Azóta csak használom a NAS-t. Néha rákukkantok, hogy logban mi újság, azt ennyi.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3157) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!
Van egy TS-212p NAS-om. Először 1 db HDD-vel üzemelt, most vettem bele egy újabb HDD-t. Betettem, de azon kívül, hogy megjelenik tárolóként nem használja a rendszer. Ott figyel üresen és kapom az értesítéseket a másik telítettségéről. Hogyan tudom bevonni a használatba (nem RAID)? Pl torrent letöltéshez? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#3158) Biga123 válasza sony309 (#3152) üzenetére


Biga123
addikt

A tablettel nem lehet gond, nekem telefonon is sikerült előcsalni a static ip beállításokat. A yamaha nehezebb dió, uh amit lehet áttennék fix ipre aztán teszt. Vagy esetleg a leas time ot kitolhatod max ra a routerben a DHCP beállításoknál.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3159) Laca0 válasza fecs (#3157) üzenetére


Laca0
addikt

Az egyes appok tárhelyét kell átpakolni rá. Pl a torrentnél is a beállításaiban kell beállítani a tárhelyet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3160) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Tudtok arrol valamit, hogy a TS228 valaha is támogatni fogja-e a Wake On Lan-t? 4.3.4 nem tudja :(

Köszi
Laca

[ Szerkesztve ]

(#3161) shtirley válasza fecs (#3157) üzenetére


shtirley
tag

Létre kell hozni megosztásokat, meg hozzáférést, ha arra akarsz menteni, letölteni.
Pl.: csinálsz egy új mappát ugyanazokkal a felhasználói jogokkal mint a torrentnek eddig volt. Majd a torrent programon belül beállítod az új mappa elérési helyét, és onnantól oda fog letölteni.

(#3162) blakey válasza vitezlejszlo (#3160) üzenetére


blakey
titán

Ezt, hogy érted, hogy a 4.3.4 nem tudja, én fel tudom ébreszteni a NAS-t pl. Apple TV-vel, simán akár kikapcsolt állapot esetén is beindul, a korábbi verziókkal is így volt. Nem TS-228-am van de nem hinném, hogy nem tudná.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3163) Mr Bond 007 válasza blakey (#3162) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pedig vannak modellek amik nem tudják.

(#3164) blakey válasza Mr Bond 007 (#3163) üzenetére


blakey
titán

Azt írta, hogy a 4.3.4 nem tudja, erre reagáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3165) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit tudok tenni egy TS-453-pro val hogy ne pörögjön 100% on a CPU ha a Plexen egyszerre 2-en is filmet nézünk és ilyenkor elkezd beszaggatni a film időnként és akkor várni kell majd újra jó minden ez max 1-2 perc várást jelent... nem vészes de idegesítő.

Net nem probléma egyik helyen sem.

Tv-ék Samsung illetve LG.

A Nason fut folyamatosan egy virtuális Windows szerver ami meg kap 2 magot a 4 ből így minden másra marad 2 mag a Plexet bele értve. Gondolom a transkoding eszi meg, de van e mód rá, hogy minden filmet átkódoljon a NAS előre a megfelelő formátumra, hogy ne akkor keljen amikor nézzük hanem holt időben ütemezve?

Gondolkodtam CPU cserében is de sajnos ebben a modelben fix a proci...
Segítene a folyamatok gyorsításában ha betennék egy SSD-ét?

Előre is köszi

Gábor

(#3166) shtirley válasza -G- (#3165) üzenetére


shtirley
tag

Minek a filmeket átkódolni? Semmi szükség rá. Mivel játszod le a filmeket?
Egyébként van valami beépített transzkóder a NAS-on, az a háttérben fut, és erőforrástól függően átkódol mindent, amit ütemezel neki. Most nem jut eszembe, hogy hol kell előcsalni ezt a funkciót.

(#3167) shtirley válasza -G- (#3165) üzenetére


shtirley
tag

A NAS maga egy szerver, sok-sok funkcióval. Jó dolog, hogy az erősebb modellek tudnak komplett rendszert futtatni virtuális gépben, de neked valóban szükséged van rá? Valszeg elfogy a proci a két stream kódolásakor, várni kell a pufferre.

(#3168) blakey válasza -G- (#3165) üzenetére


blakey
titán

Vehetsz Plex Pass-t és akkor nem lesz minden esetben átkódolás vagy kipróbálhatod a Serviio-t, ott akkor van átkódolás ha az adott eszközre beállított "renderer" szerint nem képes lejátszani. Én külső lejátszókat javasolnék amik SMB/NFS-t használnak és minimális procihasználattal is elvannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3169) Geth válasza -G- (#3165) üzenetére


Geth
addikt

Nem ismerem a TV-s klienseket, ott nem lehet állítani, hogy nem kérsz transcode-ot (maximum quality)?
Mert pl. webes kliens se transcode-ol nálam (ha nem muszáj), alig van terhelés ha elindítok egy streamet.

Ja, nincs Pass-om, kétlem, hogy ezt befolyásolja. Ha már transcode-ol, akkor a Pass a HW gyorsítással tud többet. De a Pass miatt a TV-s kliensek nem lesznek okosabbak szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#3170) Biga123 válasza blakey (#3168) üzenetére


Biga123
addikt

A Plex Pass nem befojásolja h mit fog transcodeolni, ez kliens függő. Viszont ha van Passod akkor bekapcsolható a HW transcode amit a qnap ok támogatnak. Kevesebb erőforrás kell a transcode hoz. Viszont minőségromlás lesz a SW transcode hoz képest. (ördögi kör)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3171) Addel válasza Biga123 (#3170) üzenetére


Addel
senior tag

Mitől romlana azért a minőség, mert hardveresen támogatott a kódolás ?

(#3172) vitezlejszlo válasza blakey (#3164) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

A 4.3.4 + TS-228 kombó nem tud WOL-t. Ez teny :(

(#3173) Alex91 válasza vitezlejszlo (#3172) üzenetére


Alex91
félisten

A ts-228 nem tud, ez fuggetlen a QTS verzioszamtol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3174) blakey válasza vitezlejszlo (#3172) üzenetére


blakey
titán

De nem a 4.3.4 miatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3175) vitezlejszlo válasza blakey (#3174) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Azt vágom, arra lettem volna kíváncsi, hogy tervezik-e vajh, hogy egyszer tudni fogja?

(#3176) Biga123 válasza Addel (#3171) üzenetére


Biga123
addikt

The video quality may be lower, appearing more blurry or blocky. This is especially true and more noticeable when streaming at low quality levels below 720p. (Hardware-accelerated video encoders are faster, but lower quality than software encoders.)

[link] szomorú de tényleg így van. Alacsony bitrátás 1080p hw transcode mellett rosszabb mint 1 sima SD.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3177) blakey válasza vitezlejszlo (#3175) üzenetére


blakey
titán

Szerintem már most is benne lenne ha akarták volna, nem látok sok esélyt rá, hogy bekerüljön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3178) Alex91 válasza vitezlejszlo (#3175) üzenetére


Alex91
félisten

Hardveresen nem tudja a NAS...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3179) -G- válasza shtirley (#3166) üzenetére


-G-
csendes tag

A plex kódolja át mivel ha filmeket nézem a Tv-én a plex clienssel akkor a CPU felugrik 90% ra.

Erre gondolsz: vezérlőpult-alkalmazások-multimédia kezelése és ott háttérbenfutó átkodolás?

(#3180) -G- válasza shtirley (#3167) üzenetére


-G-
csendes tag

Igen szükségem van rá nem tudom nélkülözni a Win-t...

(#3181) -G- válasza Geth (#3169) üzenetére


-G-
csendes tag

Elinditottam egy 720P-s filmet weben és egyből maxolom a procit.

(#3182) blakey válasza -G- (#3181) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki a Serviio-t, gyerekeknél a TV és a Blu-ray lejátszó Serviio-ról működik és nem terheli ennyire a procit, egy próbát megér. Renderer állítsd be, hogy ne legyen minden esetben transzkódolás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3183) Geth válasza -G- (#3181) üzenetére


Geth
addikt

Hogy van beállítva a web player? Milyen codec? Milyen böngésző?
Nálam 1-2%-ot ugrik...

Amúgy (ez most mellékes) egy hálózaton vannak a kliensek a serverrel?

[ Szerkesztve ]

(#3184) shtirley válasza -G- (#3179) üzenetére


shtirley
tag

Igen, a háttérben kódolásra gondoltam.
Még mindig nem értem, hogy minek ez a kódolósdi. Nem lehet azt kikapcsolni? Nem ismerem a Plexet, nekem mezei Kodi játsza le a filmeket, amire fel van csatolva az a megosztás ami a filmeket tartalmazza, és a sávszél bőven elég ahhoz hogy Blu-ray ripet is lejátszak gond nélkül. Ezért nem értem minek átkódolni. Nem kell spórolni a sávszéllel.

(#3185) Geth válasza -G- (#3181) üzenetére


Geth
addikt

Web playerben nálam így néz ki:

quality

debug

H.264 / AVC-t Chrome-ban nem transcodeol. Hangsávból nem mindet tudja jogdíjas codec miatt, de most amit hirtelen néztem az megy, feliratot szépen rárakja.

(#3186) fecs válasza shtirley (#3161) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm a tippet neked és Laca0-nak.
Létrehoztam egy új mappát hasonló jogosultságokkal a másik HDD-n, de a transmission-ben nem látom a lehetőséget a letöltési mappa megváltoztatására. Van egy legördülő menü, de csak a korábban használt mappa jelenik meg. Nem látok hozzáadási opciót. :F

Pixel 6a

(#3187) -G- válasza Geth (#3185) üzenetére


-G-
csendes tag

Át állítottam ilyenre most úgy néz ki hogy jó, a videoquality volt vissza véve még régről mivel a T-home nem tudta azt a feltöltési sávszélt amit a Digi most már tud :) át állítottam maxra és fasza minden már úgy tűnik legalább is.

Minden eszköz más hálózatban van amúgy.

Amit még észre vettem hogy most már azt írja hogy közvetlen lejátszás a videónál illetve az audiónál még azt írja átkódolás AC3-ról AAC re de ez szerencsére nem eszi a CPU-t.

Most 2 filmet nézek egyet webben illetve a Samsung TV-én és most 10-20% közt mozog a proci.

Köszi a tippet.

:))

(#3188) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

NAS vásárláson gondolkodom, és a QNP TS-228-as elég szimpatikusnak tűnik. Az alábbiakra keresnék eszközt:

• Gigabites Digi netre kötve HD filmek letöltése, majd megosztása médialejátszó felé;
• Torrent futtatása / seedelés, lehetőleg legalább 30-40 fájlt stabilan lehessen seedelni. Itt nem tudom megoldható-e, hogy laptopról torrent fájlok letöltése esetén adott torrent automatikuson a NAS torrent kliensén induljon el. Vagyis miután kikapcsoltam a laptopot, a letöltés+seed folytatódjon, ée ehhez ne kelljen egy külön felületet használni;
• Saját fotók tárolása + biztonsági mentés: Összefoglalóban olvastam, hogy biztonsági mentás esetén nem kötelező a RAID1 használata. Az is kivitelezhető, hogy egyik lemez adott mappájának módosítása esetén a másik lemezen is automatikusan szinkronizálásra kerüljön a mappa. Ez a megoldás szimpatikus lenne, mivel a saját fotóim kb. 200-250GB-ot foglalnak, és ezek mentésére felesleges lenne tükrözni egy 2TB-os vinyót… Ez a megoldás a gyakorlatban megbízhatóan működhet?;
• Lehet a későbbiekben egy, max kettő darab IP kamerát is bekötnék a hálózatra.

Kérdés, hogy a fentieknek eleget tudna tenni? Illetve mi a tapasztalat, torrent letöltés esetén mennyi a max letöltési sebesség, illetve kb. hány torrentet tud aktívan kezelni akadás nélkül?

(#3189) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

QNAP TS251 NAS - hálózati másolás problémával küszködök. Gigabites LAN, mégis csak 22 Mbyte/s sebességgel tudok róla másolni. Nem csökken, nem növekszik, 21,5 és 22 közt ugrál - PC-PC közt tökéletes a sebesség ugyanazon a hálózati szegmensen, bőven 100Mbyte/s felett mérek.

A QNAP LAN portját átállítottam autonegotiation-ról 1Gb/s -re, de nem változtatott az eredményen. Tudtok valamit ajanlani, hogy hol nézzek még körül ? Valami egyértelműen nem engedi efölé menni a sebességet, pedig a CPU 35%, RAM 45%-on tanyázik, más task pedig nem végez hálózati műveletet.

[ Szerkesztve ]

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3190) blakey válasza Stingie (#3189) üzenetére


blakey
titán

Kábel rendben van, esetleg cseréld egy másikra, hátha.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3191) Stingie válasza blakey (#3190) üzenetére


Stingie
tag

Nem releváns, ugyanezen a kábelen tökéletesen 100Mbit/s felett másoltam gép-gép közt. Itt más gond van sajnos. Átraktam a routerem másik portjára a kapcsolatot, ugyanaz a probléma. USB-n a NAS-on gyorsabban másolok, valami app vagy konfig egyértelműen blokkolja a gyorsabb átvitelt.

Korábban nem volt ez a probléma, most vettem észre néhány napja - pedig nem volt fw upgrade sem ezidőben.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3192) Gsx-rr válasza Stingie (#3189) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Router reset volt mar?

(#3193) gahor72 válasza Stehe (#3188) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szia!

Jó kis ketyere amit kinéztél,de szerintem vmi időtt állóbb masinát kéne venned.Tudom az ár....

Azok akik komolyabb utána olvasás nélkül vettek ilyent ,azok közül páran panaszkodnak-panaszkodtak,hogy ezt sem tudja, azt sem tudja.

Nekem az a meglátásom,hogy mindenki ki szeretne próbálni mindent amit itt olvas,aztán meg el vannak kenődve,hogy nem olyan...

Ismétlem:csak a fórum rendszeres olvasása közben tűnt ez fel.

Egypár 228-as rövid idő alatt az apróban is keresi új gazdáját.....

Úgy gondolom,hogy nem egy hosszútávú befektetés.

Inkább egy komolyabbat vegyél,mert ha most tisztában is vagy a cucc képességeivel,később nem fogod megállni,hogy ne csak 30-40 torrent fusson hanem több ,eggyel több gépre kellene a filmeket streamelni,
na még plussz egy-két kamera.

Olvasni,olvasni,olvasni...

üdv

[ Szerkesztve ]

(#3194) Impair1980 válasza gahor72 (#3193) üzenetére


Impair1980
aktív tag

TS-228al rendelkezem. 2db Hikvision kamera van rajt. 2db 2TB Hdd van benne. Az egyikre rögzít a két kamera. Másikon vannak a torrentek, képek videók. 3 Tv-t, 3 Tabletet, Telefont szolgál ki. Heti 20-30 torrentet futtatok. Nincs vele gondom. Padláson van. Bírja a mínuszokat! Használtan vettem 30eFt volt. Nem bántam meg. Távolról mindent elérek. Kamera felvételeket, filmeket, képeket. Telefon, Tablet képeket folyamatosan beszinkronizálja. Napi 24-be megy. Hetente 1× újraindítom.

(#3195) Stehe válasza Impair1980 (#3194) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi a valaszt! Milyen nettel hasznalod? Illetve torrent eseten mekkora a max letoltes, es hany aktiv torrentet tudsz futtatni rajta?

(#3196) Stingie válasza Gsx-rr (#3192) üzenetére


Stingie
tag

Igen, az ilyen alap troubleshoot lépéseket megcsináltam, mielőtt ide írtam volna.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3197) Stehe válasza gahor72 (#3193) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi a valaszt! Igazad van, sajnos az ar fontos tenyezo. Viszont figyelembe veve, hogy a kovetkezo lepes egy Intel cpus gep lenne, ami arban minimum a duplaja, ezert inkabb kompromisszumokat hozok. A 0-24es futas mar igy is hatalmas erorelepes lenne a mostani helyzethez, igy ha nem hasznalja ki az egy gigabitet elfogadhato szamomra. Ha nem eleg a gep, egy ev utan meg el tudom adni egy ev garival, viszonylag kis buktaval. Sajnos itt a kovetkezo kategoria nem par ezer Forint, igy nagyon merlegelnem kell...

(#3198) fecs válasza fecs (#3186) üzenetére


fecs
senior tag

Ok, azt hiszem megtaláltam a lehetőséget. Fura egy kicsit a szöveges file szerkesztés, nem ehhez szoktam. :)

Pixel 6a

(#3199) antistati


antistati
tag

Ahoy!

Haverom vett egy 231P amire távolról próbáltam azon progikat feltenni amit én is használok a ts251-en, mire rájöttem, hogy Alpine AL-212 a proci, ezért nem sikerült felrakni őket.

1. Kérdésem, hogy van e rá Midnight Commander?
2.Milyen torrent clienst lehet rárakni, én qtransmissiont és rtorrentet használok, de ez alá asszem nem találtam őket?
3. Download Station-t lehet kezelni androidról, ha igen melyik appot ajánljátok hozzá és kell e port forward hozzá?

Köszi,
L.

(#3200) Geth válasza antistati (#3199) üzenetére


Geth
addikt

1: Entware-ng-3x

Kapsz egy alternatív csomagkezelőt.
Felrakod, beSSH-zol,
opkg update
opkg install mc

2: egy példa ha már fent van az 1:

opkg update
opkg install deluge-ui-web

(kezdetnek, aztán lehet konfigurálni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.