Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Boss81


Boss81
senior tag

Azt hiszem kezd alakulni a sebesség :C

[ Szerkesztve ]

(#2952) citkar válasza Boss81 (#2951) üzenetére


citkar
addikt

Az a 4 magos intel csak tud valamit :)

(#2953) Boss81 válasza citkar (#2952) üzenetére


Boss81
senior tag

Ja ja , érdemes volt megvenni :C :R

[ Szerkesztve ]

(#2954) Geth válasza Boss81 (#2953) üzenetére


Geth
addikt

Önmagában nem ez az eredmény a jóság (ennyit talán a 2magos is hoz, kipróbálni nem tudom, mert csak 100as netem van), hanem hogy több mag, több szálon mehet :)

(#2955) kimaga


kimaga
csendes tag

Sziasztok!
Mert megtelt a 3 TB lemez ami idáig a Nas-ban volt (TS-251) raktam bele még egy 3 TB lemezt. Mivel a tárhelyre nagyobb szükségem van mint a biztonságra (ami nagyon fontos a NAS-on kívül máshol másolatban tárolom) így szeretném ha 2*3 TB látnék. DE. A tárhelynél látom a 2 lemezt egyenként kerekítve 3TB lemezt, de nem látom hogy lenne egy új DataVol2. Mit kéne csinálni, hogy ez megjelenjen. (még az indításon és a nézegetésen kívül nem csináltam mást az új lemez betétele óta.) A részletes segítséget előre is köszönöm.

(#2956) blg válasza kimaga (#2955) üzenetére


blg
senior tag

A Control Panel-Storage Manager-Volume Management-ben kell megnyomnod a Create gombot, és ott kiválasztani az új vinyót, meg azt, hogy Single Disk-et akarsz rá csinálni.

(#2957) kimaga


kimaga
csendes tag

Ne haragudj még egy kérdés új tárállomány vagy új kötet.

(#2958) kimaga válasza kimaga (#2957) üzenetére


kimaga
csendes tag

Megoldottam. Kötet. Köszönöm.

(#2959) Ocsycoolkid


Ocsycoolkid
csendes tag

Sziasztok,

Régi NAS-om szeretném lecserélni egy 4 lemezes Qnap-ra, TS-453Bmini-re gondoltam, már ez is a határon van nálam ár szempontjából. https://www.qnap.com/en/product/ts-453bmini
Van ennél jobb szerintetek max 150 ezer környékén?

Leginkább torrentre és media szervernek használnám.
Ez mennyivel tud kb torrentet tölteni?

Köszönöm a válaszokat!

(#2960) Honeywell36


Honeywell36
újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy QNAP TAS-268 nast, töltöttem rá fel adatokat kb. működött egy hétig. Most nem érek el semmit, nincsen mappaszerkezet, azt írja a kötet leválasztva....ha valaki tudna sgíteni nagyon hálás lennék.
köszi!

(#2961) Ubi


Ubi
tag

Tegnap kötötték be a 100-as netet. (Eddig 50-es volt) De sajnos úgy latom, hogy a torrent nem lett gyorsabb. Ennyit tud egy QNAP TS-228-as nas??? Vagy másik kliens kellene? Láttam, hogy az arm processzorok nem olyan acélosak. De ennyire???

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2962) Gsx-rr válasza Ubi (#2961) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez nem jo hir. En is most valtanek 50-es Netrol. De igy nem sok ertelme van.

(#2963) Ubi válasza Gsx-rr (#2962) üzenetére


Ubi
tag

Hát így konkrét semmi. Ha jutok előrébb, kiírom.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2964) sony309 válasza Ubi (#2961) üzenetére


sony309
őstag

TS-228 van nekem is, 37 MB/s volt a maximum, amit sikerült kipréselni belőle letöltéskor.

S3x, hifi & rock and roll

(#2965) Ubi válasza sony309 (#2964) üzenetére


Ubi
tag

Az szép! És hogy csináltad? Milyen alkalmazást használsz? Van valami extra beállítás?

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2966) Napol31


Napol31
csendes újonc

Sziasztok,

Abban valaki tud okosat mondani, hogy androidot hogyan virtualizálok qnapra? A kereső szerint erről konkrétabb leírás még nem volt :( Maga a virtualizálás megy( win10 tökéletesen megy), de nekem kellene egy androidos környezet is. Ellenben lehet, hogy az én bénaságom, de sehol sem találok 4.4-es androidot, amit ha minden igaz be kellene tallózni, mikor kiválasztom, hogy androidos rendszer legyen. Így viszont nem indul el semmi ( logikus, hiszen nincs képfájl csatolva).

Köszönöm a segtíséget előre is.

(#2967) sony309 válasza Ubi (#2965) üzenetére


sony309
őstag

Qbittorrent-t használok.
Nem állítottam be semmit pluszban, telepítettem és ennyit tudott. Nem is tudnék semmit beállítani, mert nem értek hozzá.
Ha elakadok, én is ide jövök kérdezni!

S3x, hifi & rock and roll

(#2968) Ubi válasza sony309 (#2967) üzenetére


Ubi
tag

Köszi! Akkor jó felé indultam el. Tegnap este letöltöttem de nem indult el, nem babráltam vele. Este ránézek. Köszi az infót!

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2969) Mr Bond 007 válasza Ubi (#2961) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezek ennyit tudnak. Mondjuk abban nem vagyok biztos hogy a cpu a limitáló tényező. Meg kéne próbálni 2 ssd-vel hogy az írás olvasást is cachelje. Esetleg akinek sok ramja van többet is adhatna a kiensnek (transmission/deluge-nál lehet)

Az asztali 6 magos i7-nek is 35 fölé sose ment a download addig amíg nem adtam a deluge-nak pár gb-ot a ramból cache-nek, pedig raid0-s vinyókra töltött le régen még a nas előtt. Mikor adtam ram cache-t simán felment 100-ra is a letöltés. Gondolom a hdd-k nem bírták az iramot.

[ Szerkesztve ]

(#2970) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#2969) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mennyi az az ennyit tudnak? Mikor valakinel ment 37 Mb/s -el is nala meg 6-al? Azert nem mindegy

[ Szerkesztve ]

(#2971) Ubi válasza Mr Bond 007 (#2969) üzenetére


Ubi
tag

Én is kicsit nagynak erzem a különbséget a az 5-6 és a 37 közt. De legyen csak 20. Akkor is. Ennyit nem jelenthet a HDD. De este meglátom. Belövöm a Qbittorrentet, és jelentkezem.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2972) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

TS-228-hoz most akarok venni egy APC Back-UPS 700VA (BX700UI) UPS-t. Nincs rajt a kompatibilitási listán, de szerintetek együtt működik vele?

Most látom, rajt van, akkor tárgytalan! :)
https://www.qnap.com/en/compatibility/?model=217&category=9

Impair

[ Szerkesztve ]

(#2973) Ubi válasza Ubi (#2971) üzenetére


Ubi
tag

Javítom magam, mert nem a Qbitet tettem fel, hanem a QTransmissiont

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2974) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ja! elnéztem azt hittem intele van. Bocsánat!

[ Szerkesztve ]

(#2975) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Most frissítettem a QTM-t 2.93.0-ra újra kell szerkeszteni a settings.json-t.

Ha nincs meg az eredeti file,célszerű frissítés előtt elmenteni.......

(#2976) Ubi


Ubi
tag

Eddigi tapasztalataim a torrent kliensekkel. A gyári Transmission (v. 2.84-b27) és kipróbált QTransmission (v 2.93.0) Maximum 6 MB/s sebességgel tölt a 12-12 MB/s helyett. A CPU olyan 60% -ra van leterhelve. A QBittorrent (v.3.3.16) szépen felmegy 10-11 MB/s közé. Az már jó lenne egy 100-as nethez. A CPU azonban 99% és 100% közt "mozog". Mindezt abban az esetben, ha nem omlik össze és el lehet érni. Van ennél újabb QBittorrent verzió ami arm x41-re jó és működik? Esetleg valakinek ötlet, hogy milyen alkalmazást érdemes még kipróbálni? Eddig úgy érzem kár volt nagyobb sávszélességre váltanom. :W

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2977) sony309 válasza Ubi (#2976) üzenetére


sony309
őstag

Én a 4.0.3-t tettem fel és nem omlott össze egyszer sem. Ajánlották meg itt a Deluge-t.

S3x, hifi & rock and roll

(#2978) Ubi válasza sony309 (#2977) üzenetére


Ubi
tag

Abból nem találtam arm x41-es verziót. Megtaláltam

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2979) Ubi


Ubi
tag

A QBittorrent 4.0.3 gyönyörűen dolgozik. 11 és 13 MB/s közt ugrál a letöltés. :DD :DD :DD
Már csak olyan kérdésem lenne, hogy lehet iránytani a webes felületet a QBit alkalmazással? Úgy láttam, hogy igen, de nem találják egymást. IP cím és port egyértelmű. De mit kell írni kiszolgáló domainnek? Azt hol találom?

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2980) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Látom ismét a torrent kliens a téma . Én leteszteltem a Deluge , QBittorrent kliesnt is , de a QTransmission dolgozik a legszebben , az használta a legkissebb mértékben a processzort , és a memóriát is , és sebességben is az bizonyult a nyertesnek , legalább is nálam .

[ Szerkesztve ]

(#2981) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Írjuk már ki ilyenkor legalább a nas típusát mert követhetetlen egy idő után kinek mije van.

(#2982) Boss81 válasza Mr Bond 007 (#2981) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Jogos , igazad van :R

Qnap TS-253A

(#2983) Ubi


Ubi
tag

Jelentem reggelre leállt a QBittorrent (4.0.3). Ha valakit érdekel egy eladó QNAP TS-228-as, keressen bátran!

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2984) Alex91


Alex91
félisten

Cinema28 megy valakinel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2985) sony309 válasza Ubi (#2983) üzenetére


sony309
őstag

Eleged lett belőle?

S3x, hifi & rock and roll

(#2986) Ubi válasza sony309 (#2985) üzenetére


Ubi
tag

Úgy érzem igen. Nagyon tetszett eddig, de a net frissítés betett neki, vagy nekem. :F Kifogytam az ötletekből, és így nincs sok értelme, hogy megtartsam.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2987) sony309 válasza Ubi (#2986) üzenetére


sony309
őstag

Miért nem próbálsz meg itt segítséget kérni?
Mindig megpróbálnak segíteni a hozzáértők. Nekem is és másoknak is mindig próbáltak.

Csak torrentre használnád?

S3x, hifi & rock and roll

(#2988) Gsx-rr válasza Ubi (#2986) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Siman Pc-re letoltve megvan a sebesseg?

(#2989) sony309 válasza Gsx-rr (#2988) üzenetére


sony309
őstag

Ha jól értelmezem, akkor a NAS-n is meg volt a max. sebesség a QBittorrent-tel (11-13 MBps), csak reggelre leállt a kliens valamiért.

S3x, hifi & rock and roll

(#2990) Ubi válasza sony309 (#2989) üzenetére


Ubi
tag

Megvolt, igen. Tegnap örültem is, hogy kész. Reggelre off. Gondoltam ma beállítom, hogy ne csak a webes felületen lehessen használni, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2991) Ubi válasza Gsx-rr (#2988) üzenetére


Ubi
tag

Minden máson megvan a sebesség. Még mobilon is.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2992) Ubi


Ubi
tag

Most is megszakadt. Elindítottam egy filmet letölteni a QBittorrenttel, és 0,1%-nál kiírja, hogy A qBittorent kliens nem elérhető. A netrádió pedig szól és megvan a 100 mega. Tehát csak a nas lehet. Már újraindítással is próbálkoztam.Az alkalmazást pedig a Qnapclub Store-ból töltöttem.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2993) Alex91 válasza Ubi (#2992) üzenetére


Alex91
félisten

Csokkentsd a kapcsolatok szamat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2994) Ubi válasza Alex91 (#2993) üzenetére


Ubi
tag

Visszavettem kapcsolatok maximális számát 50-re, a torrentenkénti maxot pedig 10-re. Most szépen megy 12MB/s-el. KÖSZI! :R :Y Kíváncsi leszek, így összeomlik-e valamikor. Remélem nem. Esetleg tudsz abban is segíteni, hogy hogyan tudom beállítani a távoli vezérlést a webes felülethez? Telefonon már megoldottam, de ez a windowsos dolog nem sikerül.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2995) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Valaki ezetleg használja ezt az appot ?

Lehet én cseszek el valamit sőt , biztos , de sem belső , sem külső hálózatból nem érem el a szervert .

Minden qnap app ami fent van a telefonon , gond nélkül megy .

(#2996) kalolaci válasza Boss81 (#2995) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én ezt használom, de csak helyi hálózaton.

(#2997) Boss81 válasza kalolaci (#2996) üzenetére


Boss81
senior tag

Állítottál esetleg valami extrát ?

(#2998) Laca0 válasza Boss81 (#2995) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem simán megy. A 228-ast és a router transmission-jét is ezzel kezelem.
A NAS ip címét kell megadni és a 9091-es portot. (Vagy 49091-es... de ezt szerintem már én módosítottam)
Távolról meg vpn-en keresztül érem el.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2999) Boss81 válasza Laca0 (#2998) üzenetére


Boss81
senior tag

A belső hálón megvan , de a külső még nincs , majd nemsokára megnézem , és köszi a tippet :C

(#3000) kalolaci válasza Boss81 (#2997) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nem állítottam semmit, nem is igazán értek hozzá. Ha jól tudom, nincs lekorlátozva sem a le, sem a feltöltés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.