Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Biga123 válasza Pityu89 (#3800) üzenetére


Biga123
addikt

Erősen off topic a kérdésed. De röviden : router tüzfal bekapcs, UPNP kikapcs, default portok/felhasználónevek/jeszavak mellőzése

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3802) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Köszönöm a segítsèget! Csak https kapcsolatot engedélyeztem, kikapcsoltam az upnp-t! Remélem most jó lesz

(#3803) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok,

szeretném a segítségetek kérni abban, hogy szeretném beállítani Qsync-nál, hogy legyen egy olyan mappa, amit sosem szinkronizál le. Tehát, hogy egy bizonyos nevű mappát sose szinkronizálja.

A filter részbe beírtam a mappa nevét, de nem nagyon érdekli a dolog... Simán szinkronizálja a továbbiakban is...

Hogy lehetne megoldani, hogy ne csinálja?

(#3804) Addel válasza Sapphi (#3803) üzenetére


Addel
senior tag

"Mappapárok megtekintése és kezelése" -> Itt a megosztás szerkesztése (ceruza ikon) -> "Szelektív szinkronizálás (Kiválasztás gomb)-> Itt kiválaszthatod a szinkronizálni kívánt mappákat.

(#3805) Sapphi válasza Addel (#3804) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ilyen beállítást nem is találok macOS-en és még a NAS-ban sem. Biztos én csinálok valamit rosszul.

Olyan lehetőség nincs esetleg, mint a github-nál? Hogy egy ignor file-ba beírom, hogy mikor ne szinkronizáljon?

(#3806) Addel válasza Sapphi (#3805) üzenetére


Addel
senior tag

Akkor nem tudom, win10-en ahogy leírtam működik.

(#3807) Sapphi válasza Addel (#3806) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Megtaláltam ezt a lehetőséget, de ez már arra jó, hogy ami fenn van a NAS-on azt ne töltse le. De nekem olyan kéne, ami azt akadályozza meg, hogy feltöltse az adott mappát.

(#3808) Biga123 válasza Sapphi (#3807) üzenetére


Biga123
addikt

Mozgasd ki a mappát a qsync es folderből :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3809) Sapphi válasza Biga123 (#3808) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát igen ez is egy megoldás, de ezek olyan mappák, amik fejlesztésnél jönnek létre és nem tudom kivenni, mert akkor az alkalmazás nem fog működni.

(#3810) Biga123 válasza Sapphi (#3809) üzenetére


Biga123
addikt

First you pair two folders (server/client)
Under Qsync Preferences -> Sync -> Manage paired folders -> Click on the pencil of the respective folder -> Selective synchronisation - > Select -> Exclude the folders you do not wish to exclude.

https://forum.qnap.com/viewtopic.php?t=95624

ezt próbáltad?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3811) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Másolni akarok az egyik lemezről a másikra elég nagy mennyiségű anyagot, ezért a webes felületén a filestation-el gondoltam lebonyolítani. De valamiért nem megy. Felvillan, hogy "futó feladatok 0" és semmi sem történik. Hibát sem ír ki. Próbáltam másik mappát másik célmappába, de nem megy.
Mi lehet ez?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3812) Sapphi válasza Biga123 (#3810) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Néztem igen, ugye itt azt tiltom meg, hogy egy mappát letoltsön a NAS-ról. Ha nem marad más akkor sajnos ez lesz... Hihetetlen, hogy nem lehet egy ignor file-t berakni... Érdekes mert fájloknál meg simán be lehet állítani, hogy mit ne töltsön fel...

(#3813) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne egy TS-228-as NAS-sal kapcsolatban, hogy miért pörgeti fel időnként a HDD-ket, ha nincs (a PC kikapcsolva) lemezhasználat?

Be van állítva, hogy 30 perc után álljanak le a HDD-k, de időnkén felpörögnek valamiért, rendszernaplóban nem látszik semmi.
NAS nincs a netre kötve, torrent nincs rajta, automatikus frissítés és időszinkronizáció kikapcsolva, az összes külső netes elérés (csak belső hálózat van) letiltva, RAID szinkronizálás nincs (lemezek külön vannak), automatikus lemezellenőrzés kilőve, egyedül a Predective migráció aktiválása van bejelölve, de lehet, hogy azt sem kellene, hiszen nincs RAID csoport.

Ha már WOL nincs, akkor azért elvárnám, hogy ha nincs használatban, aludjon már.
A júliusi frissítéssel is ezt csinálja, pedig azt hittem, megjavul.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#3814) Geth válasza Buckey (#3813) üzenetére


Geth
addikt

TS-228-on nincs WOL?

(#3815) Alex91 válasza Geth (#3814) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3816) Buckey válasza Geth (#3814) üzenetére


Buckey
senior tag

Hát nincs. :O
Pedig úgy rémlett, olvastam róla valahol, mikor megvettem.

Kikapcsoltam még a Predective migráció aktiválását is, de ugyanúgy elindítja a lemezeket. Nem tudom, mit csinál, ha semmilyen műveletet nem engedélyezek neki. :F

(#3817) Geth válasza Buckey (#3816) üzenetére


Geth
addikt

Az szívás (+1 a 251-nek :DDD). Nekem 0-24 mennek, szóval másban nem tudok hozzászólni :(

(#3818) Buckey válasza Geth (#3817) üzenetére


Buckey
senior tag

Az, de mondjuk nem tart sokáig bekapcsolnom, azt az 5 percet meg kibírom, amíg bebootol. :DD
Legfeljebb megnézem a híreket addig. ;)
Csak a kikapcsolás egy kicsit macerásabb, egyszerűbb a portot letiltani, hogy aludjon. De ez a piszok rossz alvó, valamiért mindig felébred. :((( :F

(#3819) Geth válasza Buckey (#3818) üzenetére


Geth
addikt

Hát elsősorban a baromi hosszú boot miatt nem kapcsolom ki soha. Elég hamar elfogynának a hírek...

(#3820) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
Csak egy kérdés.
Van egy TS-251A NAS-om.
Van benne 2x8GB Kingston DDR3L(kompatibilis, látja, műkszik). 8TB Seagate IronWolf Pro.256MB. Gond nincs vele, de felszabadult egy újszerű 128GB-s Kingston SSD-m. Érdemes bele tenni gyorsítás végett.
Tapasztalatot szeretnék kérni...

[ Szerkesztve ]

(#3821) Buckey válasza Geth (#3819) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is ezért nem akarom kikapcsolgatni, ha nem muszáj. Csak jó lenne, ha nem pörgetné fel a lemezeket, ha nem használom. Pedig mindent letiltottam már. Tiszta windows, az csinál ilyen felesleges hülyeségeket. :W

(#3822) Geth válasza Buckey (#3821) üzenetére


Geth
addikt

Neked nincs ezekkel az OS-ekkel szerencséd :DDD

(#3823) Buckey válasza Geth (#3822) üzenetére


Buckey
senior tag

Hát nincs. :DD

(#3824) Don77


Don77
tag

Sziasztok! Összvissz media szervernek és letöltésre (bt) keresek egy nast, fhd, kevés 4k filmek esetleg. Ts-120 modell elég erre? Köszi

(#3825) Addel válasza Don77 (#3824) üzenetére


Addel
senior tag

Nem.

(#3826) kalolaci


kalolaci
senior tag

Használja valaki, a Media Streaming programot okostévén? Az a gondom vele, hogy ha letöltök egy filmet, nem jelenik meg a többi között.

(#3827) Alex91 válasza kalolaci (#3826) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem meg semmi sem :) egy ideje...

Probald a nas-on indexeltetni! Hogy van beallitva? Ha uj file kerul be, akkor indexel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3828) kalolaci válasza Alex91 (#3827) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ezt a beállítást, hol kell keresnem?

(#3829) kalolaci válasza Alex91 (#3827) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ùgy nèz ki, megoldòdott a dolog. Belèptem a: vezèrlőpult》alkalmazáskiszolgálók》multimédia kezelése》médiakönyvtár menübe. Itt ráklikkeltem erre: könyvtárhoz adott új fájlok beolvasása valós időben. Most működik, és minden file ott van, a tévén.

(#3830) sanyijedi válasza kalolaci (#3829) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem ez nem adja hozzá automatikusan. ezért naponta lefuttatom megadott időben az teljesen jól működik. általában nem egyből nézem meg a filmet amit leszedek, ha mégis ilyen van akkor manuálisan be kell frissítenem "scan now"-al..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3831) Laca0 válasza sanyijedi (#3830) üzenetére


Laca0
addikt

Hogy csinálod az ütemezést?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3832) Laca0 válasza Laca0 (#3831) üzenetére


Laca0
addikt

megvan

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3833) dave182


dave182
senior tag

Milyen file letöltőt használsz a NAS-on?

(#3834) kalolaci


kalolaci
senior tag

Ha engem kérdezel, qtransmission-t.

(#3835) dave182 válasza kalolaci (#3834) üzenetére


dave182
senior tag

Igen, téged kérdeztelek, úgyfest bénán :) Tudsz benne segíteni, telepítő fálj kellene, mert amit felraktam az nem indítja el a programot... :(

(#3836) kalolaci válasza dave182 (#3835) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem sem működött, semelyik sem. Aztán letöltöttem ezt: QTransmission_2.84.0_arm-x31.qpkg Jelenleg müködik, csak nincs hozzà magyar nyelv.

(#3837) Chal


Chal
addikt

Felraktam ma a legfrissebb updatet egy TS-251-re, ami egyébként up2date volt (4.3.4.0597 -ről ment 4.3.4.0644-re). Restart után nem akart újraindulni, én meg direkt nem akartam kinyomni a szemét, jobb a békesség, ezért inkább kötöttem rá egy monitort, hátha látok valamit. Gyakorlatilag a linux kernel betöltésénél akadt el ("booting kernel...").

Áramtalanítás után elindult, viszont kezdjek el aggódni? Lehet hogy döglődik a flash benne, amin a rendszer van? A hátam közepére se kívánnék egy random teljes döglést, migrációt, stb..., inkább előre menekülök, ha kell.

(#3838) dave182 válasza kalolaci (#3836) üzenetére


dave182
senior tag

Letöltési link-ben vagy a konkrét fájlban tudsz segíteni?

(#3839) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ma szereztem egy QNAP-TS-221-es NAS-t, winyót betettem, routerre rákötöttem, de a LAN kábel nem világít, és hátul sem világít a led ahol bedugom az ethernet kábelt. Lehetséges, hogy elromlott rajta az Ethernet csati? Vagy mit lehetne csinálni?

(#3840) Chal válasza bela85 (#3839) üzenetére


Chal
addikt

Próbáld variálni, ugyanazzal a kábellel direktben kösd a gépedre/laptopodra, vagy bármire amin van ethernet port. Aztán másik kábellel a routerbe, stb... Pár perc után ki tudod sakkozni hogy a kábel, a router, vagy a NAS a ludas.

Egyébként a link led nagyon low level visszajelezés, kb. feszültségmérésen alapul. Viszont ettől még simán lehet, hogy azért nem világít, mert nincs betöltve a driver hozzá (ez erősen hw függő, fogalmam sincs, hogy a TS-221-ben milyen típusú NIC van, és hogy kéne viselkednie, csak tippelek). Magyarul: ha kijön hogy a NAS a hunyó, akkor még nem biztos hogy temetni kell, lehet hogy csak bekrepált rajta az OS, és be sem bootol. Ekkor persze kaptál egy másik problémát, amit vagy meg lehet oldani, vagy nem. Ha fut az OS, és úgy nem világít a link led, az viszont hw hiba.

(#3841) bela85 válasza Chal (#3840) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszönöm a tippeket! Megoldódott..Áramtalanítottam konnektorból, majd vissza és nem ment, majd hátulról húztam ki az adaptert és úgy vissza és most jó, lekopogom :)

(#3842) kalolaci válasza dave182 (#3838) üzenetére


kalolaci
senior tag

A letöltési linket keresed?

(#3843) dave182 válasza kalolaci (#3842) üzenetére


dave182
senior tag

Igen

(#3844) bela85


bela85
aktív tag

Olyannal találkozott már valaki, hogy a Download Station szépen letölti a torrentet, de nem seedeli. :(
A Transmission progi az viszont seedeli,de ahol szeretném, ott nem érem el a Transmisson web felületet, ezrét lenne jó a Download Station használata.

[ Szerkesztve ]

(#3845) bela85


bela85
aktív tag

Új vagyok még ebben a témában.. TS221-es QNAP-em van... és érdekelne, hogy tud valaki ajánlani (adni letöltő linket) hogy tudjak futtatni rajta webböngészőt? Illetve a Transmission-nek a NS-on futó kliens programját (remote gui) vagy hasonló, esetleg virtualbox, ilyesmik. Találtam pár letöltési linket, de nem ARM technológiás, tehát nem megy ezen a gépen.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3846) citkar válasza bela85 (#3845) üzenetére


citkar
addikt

Böngészőt sosem használtan a NAS-on, így abban nem tudok segíteni, de a transmissionnek innen letölthetsz Windows alá remote-t (létezik droidra, ha jól tudom).

(#3847) bela85 válasza citkar (#3846) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszönöm! Olyan remote van esetleg amit a NAS-on lehetne futtatni és látni? Mert néha jól jönne ha olyan helyen vagyok ahol a pc-re nem telepíthető semmi :D

(#3848) citkar válasza bela85 (#3847) üzenetére


citkar
addikt

Böngészőből elérheted távolról is szerintem, a DDNS cím után beírod a megfelelő portot (amit a routeren forwaldoltál, ez mindenképp kéne a remote miatt, vagy VPN szolgáltatást használsz) és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3849) bela85 válasza citkar (#3848) üzenetére


bela85
aktív tag

Igen tudom, próbáltam, de ahol most vagyok korlátozott minden és nem érem el, csak simán a NAS-t érem el..ezért gondoltam rá egy trans gui-t hogy akkor ott tudnám állítani. Ugyebár itt meg nem lehet erre a gépre telepíteni sem semmi.

Ezek a korlátozások miatt is szeretnék webböngészőt is a NAS-ra (facebook, stb elérése miatt) :D

[ Szerkesztve ]

(#3850) Addel válasza bela85 (#3849) üzenetére


Addel
senior tag

A trans gui portable is használható, nem kell telepíteni.
[link]

"Q: Is it possible to run transgui directly from a USB stick?

A: Yes. Just create a folder on your USB stick and copy there the transgui executable file (and, optionally, the lang folder). Then create empty transgui.ini file in that folder. Now you can run the transgui executable directly from the USB stick. All settings will be stored at the stick as well."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.