Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Találkozott valaki olyan jelenséggel,hogy a Médiakönyvtár fül alatt a "könyvtárhoz adott új fájlok beolvasása valós időben" nem mindig működik a "túl sok almappa-hibára hivatkozva?

Továbbá ha átállítom az ütemezett beolvasásra akkor az a két időpont között non-stop scannel?
Ha igen akkor nem terheli le nagyon a vasat?

üdv

(#2352) citkar válasza sony309 (#2350) üzenetére


citkar
addikt

Transmission jó. Windowsos GUI-ról is kezelhető, sőt régebben droidos is volt hozzá. Stabil, rég használom routeren, NAS-on, Win GUI-n könnyen állítgathatod, hogy melyiket szeretnéd elérni éppen.

(#2353) HTomee válasza sony309 (#2350) üzenetére


HTomee
tag

Nincs mit. Ez legalább seedel is rendesen. :)

(#2354) sony309 válasza HTomee (#2353) üzenetére


sony309
őstag

Nekem a Transmission-nal sem volt ilyen gondom.

Csak nagyon lassú volt az ellenőrzés és a sebesség sem ment 10-12 MB/s fölé.

Még egyszer köszönöm! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#2355) Boss81 válasza HTomee (#2348) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

A QBittorrent-el tudnál kicsit segíteni ? Felraktam , azzal nem volt gond , de amikor megnyitom csak egy üres lap jön be a böngészőbe . :W
Nincs esetleg tipped mi lehet a gond ?

Köszi előre is :R

(#2356) HTomee válasza Boss81 (#2355) üzenetére


HTomee
tag

Internet explorer megnyitja gond nélkül. Firefox csak az előzmények és/vagy a cookie-k törlése után...

(#2357) Boss81 válasza HTomee (#2356) üzenetére


Boss81
senior tag

Safarit használok macbookon ...

(#2358) Geth válasza HTomee (#2356) üzenetére


Geth
addikt

Az aztán eszköz :DDD

(#2359) HTomee válasza Geth (#2358) üzenetére


HTomee
tag

:D :DD
Többek közt ezért maradt a QTransmission és nem a QBittorrent. Kicsit őskori volt... AZt se tudtam van-e még explorer.. :DDD :DDD :DDD

(#2360) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hogyan lehet a nas-al szkennelni hálózaton egy rákötött PSC nyomtatóval?
A weboldala szerint tud ilyet, de leírást nem találok.
Nyomtatni már tudok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2361) Geth válasza HTomee (#2359) üzenetére


Geth
addikt

Én Deluge-t használok :)

Annak a webUI-ja használható (nem rókáztam tőle, mint a Transmissionétől), és minden normális böngészőn ugyanúgy működik. Erős jelszóval van védve, a QTS-en automatikusan frissülő Let's Encrypt-es https mellett.
Droidon van hozzá több app is, de nem használom, az RSS feature nekem elég :)
just works

Erőforrást gondolom többet zabál (python vs c/c++), de nem érdekel :DDD x86-on legalábbis bőven nem fekteti meg, szépen dolgozik cacheből (most 1GB amit adtam neki).
Nem tudom megmondani mennyit hoz a celeronon, mert 100as a net.

[ Szerkesztve ]

(#2362) Boss81 válasza Geth (#2361) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Esetleg tudsz egy linket küldeni hol töltötted le ? Sajnos nem találtam működő verziót :(

Köszönöm előre is :R

Valamint a sebességben jobb mint a transmission ? Mert azzal valahogy nem vagyok kibékülve :((

(#2363) Geth válasza Boss81 (#2362) üzenetére


Geth
addikt

(#2265) Geth
(#2267) Geth

Nem tudom sebesség terén milyen, főleg nem tudom ARM-on milyen.

(#2364) Boss81 válasza Geth (#2363) üzenetére


Boss81
senior tag

Olvastam köszönöm :R , de mivel itt ebben a témában kezdő vagyok , ez most még nem teljesen áll össze , de valahogy kibogarászom

(#2365) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nekem a 4.3.3 frissítés után volt több gondom. Transmission nem működött,kívülről sem értem el a Nas-t.
Csináltam egy gyári visszaállítást és minden rendben. Akinek problémái vannak javaslom ezt.

Azt mondjuk nem értem miért nem törölte a merevlemez tartalmát ,pedig azt írta, 1 napig másoltam át az adatokat! :(

(#2366) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#2365) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Azt mondjuk nem értem miért nem törölte a merevlemez tartalmát"
Mert azt az opciót választottad. Van olyan lehetőség is hogy az adatot is törli.

(#2367) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#2366) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem ,mert a Restore Factory Default & Format All Volumes-t választottam. Azért is mentettem le mindent

(#2368) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#2367) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor viszont bugos. Gondolom nem tesztelte senki :D Bár tényleg nem az a mindennapos funkció.

[ Szerkesztve ]

(#2369) citkar válasza Boss81 (#2362) üzenetére


citkar
addikt

Próbáld ki, kíváncsi vagyok lesz-e érdemi különbség.
Én elégedett vagyok a Transmissionnel, Deluget is használtam, csak nálam a net bekorlátoz, így érdemi különbséget nem is éreztem, azért egy próbát megér.

(#2370) Boss81 válasza citkar (#2369) üzenetére


Boss81
senior tag

Nálam a nettel nincs gond , 2 Gbit/s netem van :)

Csak még nem tudom ezt hogyan tudom felrakni , mert nem nagyon engedte , mármelyik file-al is próbálkoztam .
Mint írtam ez a rendszer nekem teljesen új , pár napja vetten a nast . Még csak ismerkedem vele . De ha sikerül felraknom nyilván beszámolok róla :R

(#2371) citkar válasza Boss81 (#2370) üzenetére


citkar
addikt

Containerből használtam, idén janurában Mr Bond 007 ecsetelte, hogyan, mert nem ismertem a rendszert egyáltalán.

(#2372) Boss81 válasza citkar (#2371) üzenetére


Boss81
senior tag

Sikerült felraknom , innen letöltve gond nélkül felment , de hiába írom be a jelszót ami megvan adva, nem akarja elfogadni . Valamint kiírja hogy változtassam meg , de ha egyszer inaktív az a rész akkor hogyan ? :W
Valakinek ötlet esetleg ?

(#2373) HTomee válasza citkar (#2369) üzenetére


HTomee
tag

Nekem a deluge 1-2 percente a kapcsolat megszakad. Kilép és leáll..

(#2374) citkar válasza HTomee (#2373) üzenetére


citkar
addikt

Nálam containerből stabil volt, csak a transmissiont megszoktam régről, így azt szívesebben is használom.

(#2375) Boss81


Boss81
senior tag

Azt hiszem nem a legjobb döntés volt ezt a típust megvásárolni , torrent szempontjából , nevetségesen alacsony a le és feltöltési sebességem sajnos .
Kb: oda vissza 10 Mb/s
A régi nason le kb 30 Mb/s , felfele max 20-25 Mb/s volt . Úgy érzem van egy kis eltérés .
Kipróbáltam a beépített kliensel , transmissionnal , Qtransmissionnal , de csak döcög .
Pedig nem lenne rossz ezt leszámítva , sőtt , de szerintem visszaküldöm , élek ez elállási jogommal :O

(#2376) HTomee válasza citkar (#2374) üzenetére


HTomee
tag

Én azzal küzdök, hogy sikerül-e kicsikarnom gyorsabb letöltést mint18Mb/s. Netem bírná. Sajnos semmivel nem jön össze:
Gyári: DS 12Mb/s, Transmission: 14Mb/s, QTransmission: 18Mb/s, QBittorrent. Csak internet explorer hajlandó megjelenni, de 12Mb/s, Deluge 1-2 percente leáll.. Így állok.

Marad a QTransmission, de az meg nagyon kevés beállítás tud és ez a felület egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#2377) HTomee válasza Boss81 (#2375) üzenetére


HTomee
tag

Szintén így jártam... Főleg ezért vettem Nast, hogy ne a gép zabálja az áramot. 50k-t szántam rá. Jó ez a nas cucc, de amire vettem arra pont kevés....
Én visszaküldeném, de személyesen vettem. Marad ez....

[ Szerkesztve ]

(#2378) HTomee


HTomee
tag

Ennyit tud a TS-228 1000-es nettel.

[ Szerkesztve ]

(#2379) Boss81 válasza HTomee (#2377) üzenetére


Boss81
senior tag

Másra is használnám , nem arról van szó , de a torrent is had menjen , ha már van rá lehetőség .
Arról nem beszélve 2000/500-as netem van , a modem bírja , a kábelek kat 7-es mindegyik , tehát a feltételekkel nincs probléma . Most van nálam 3.-ik napja , de két ünnem között megy vissza .
Egyedül ez ami nem tetszik , ha a sebességet tudná akkor maradna , de így ...

(#2380) Boss81 válasza HTomee (#2378) üzenetére


Boss81
senior tag

Tessék , 2000/500 . Szerintem ha nekiállok gépre tölteni utorrentel , wifin keresztül az is gyorsabb ...

De ha felcseszem magam bekapcsolom a windows-os gépet aztán kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#2381) HTomee válasza Boss81 (#2380) üzenetére


HTomee
tag

Detto. :O

Nekem a windows és utorrent kábelen 70-80Mb/s. Wifin 30Mb/s.
Bíztam benne, hogy kábelen egy 50Mb/s elérek, de nem 10-20akat. kicsit vicc.

[ Szerkesztve ]

(#2382) Boss81 válasza HTomee (#2381) üzenetére


Boss81
senior tag

Te mikor vetted ? Nem tudod visszaküldeni ? :(

Laptopon ennyi a wifi .

[ Szerkesztve ]

(#2383) HTomee válasza Boss81 (#2382) üzenetére


HTomee
tag

Pont ma egy hete. És személyesen az Extreme.ben. Ott volt a legolcsóbb

(#2384) Boss81 válasza HTomee (#2383) üzenetére


Boss81
senior tag

Én is ott vettem , csak én rendeltem , majd holnap felhívom őket és megmondom , hogy a két ünnep között megy vissza .

(#2385) Boss81 válasza HTomee (#2383) üzenetére


Boss81
senior tag

Amúgy épp most néztem a lényeget .

Szépen becsomagolom , futár , aztán kész .

(#2386) citkar válasza Boss81 (#2375) üzenetére


citkar
addikt

Milyen NAS-od volt előtte, ami 30 MB/sec-t vitt?

(#2376) HTomee:

Akkor neked nem 120 Mbit/sec-es neted van :)
Alapvetően a 13-14 MB/sec szerintem elég jó, bár én 4K-t soha, sőt fullHD videót is csak néha szedek.
A transmisson felülete viszont nekem tetszik, épp az egyszerűsége miatt.

(#2379) morzsola :
Irigylem a feltöltési sebességed, sajnos a UPC-nél igencsak alacsony.

(#2387) Alex91:

Igen, azért írtam korábban, hogy nem tudom melyik kliens a gyorsabb, mert a NAS-om celeront hajtja, valószínűleg az bírna többet (nekem a passzív működés miatt kellett), de a net ugye, főleg a feltöltés. A letöltéssel én elégedett vagyok, legalábbis a UPC-nek nem szívesen fizetnék többet, némileg gyorsabb letöltésért.

[ Szerkesztve ]

(#2387) Alex91 válasza citkar (#2386) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 120 mbites a neted, akkor a 13 MB/s-os letoltessel ki is van maxolva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2388) sony309


sony309
őstag

A QTransmission utolsó verziójához (2.92.1) is lehetne kapcsolódni a Transmission Remote GUI-val?

A 2.92.0-hoz simán tudok kapcsolódni, de ahogy frissítem, azonnal bontja a kapcsolatot és nem épül fel újra.

Ha valaki tudja, hogy mit szúrok el, akkor kérem, hogy árulja el nekem! Köszönöm előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#2389) HTomee válasza citkar (#2386) üzenetére


HTomee
tag

Nem. Fentebb írtam, hogy 1000-es telekom optikai netem van. A Nas kb 100/100-as netig hibátlan. Szóval akinek 120-as vagy kisebb nete van az kitudja maxolni. Gigabitesek nem.

[ Szerkesztve ]

(#2390) Boss81 válasza citkar (#2386) üzenetére


Boss81
senior tag

Régen a UPC-nél voltam én is de elegem lett belőlük , váltottam telekomra , ott van jelenleg 2000/500-as netem .
Egy zyxel nasom volt 2 lemezes , ami letöltés téren nekem megfelelt tökéletesen , transmissionnal töltöttem , és kegyetlen sebességet produkált , igaz a kábeleket is lecseréltem kat 7-esre , mert az is számít . Más okból cseréltem le .

Én töltök elég rendesen full hd , 4k filmeket is .

Na de , ez van , visszatérek a Synology-ra . Reggel megrendelem , a Qnap-ot pedig visszaküldöm .

(#2391) citkar válasza sony309 (#2388) üzenetére


citkar
addikt

Nekem 2.92.1 van és minden megy rendben, Windows-os GUI is.

(#2390) morzsola :

Milyen Zyxeled volt, ami ilyen jól bírta?
Egy kisebb Zyxel nekem is van, de azon csak olyan dolgok vannak, amiknél a biztonság fontosabb, inkább megőrzés RAID1-ben, csak néha kapcsolom be.
Az arm-os Synology jobban bírja a torrentet, vagy nem is arm-osat veszel?

[ Szerkesztve ]

(#2392) blakey válasza Boss81 (#2390) üzenetére


blakey
titán

Az arm-os NAS-ok nem túl jók torrentre, 2 hónapig volt egy 212p-m, TS-251 váltotta 4GB RAM-mal, nagy ugrás volt és még lehetne feljebb lépni. Ha nagyobb sávszélességet szeretnél akkor nem az arm-ost kéne venned. Házon belül is vehetnél sokkal jobbat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2393) sony309 válasza citkar (#2391) üzenetére


sony309
őstag

Nekem is megy minden rendben, csak a Win GUI nem!

Ha valaki járt hasonlóképp és sejti, hogy miért nem tud a Win GUI kapcsolódni a NAS-hoz, akkor kérem a segítségét!

S3x, hifi & rock and roll

(#2394) Mr Bond 007 válasza Boss81 (#2375) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az a Zyxel szerintem inteles volt. Nekem is 30 körül tölt a ts 453a abban pedig inteles N3160 cpu van. Ne akarj egy armos cpu-tól túl sokat, mert nem erre lettek kitalálva. Ha mindenáron a teljesítmény a fontos torrentben akkor erősebb vas kell és xpenology, vagy 4-600 ezres nas amiben i5/i7 (vagy Ryzen) van.

A deluge pedig 4.3 béta óta tökéletesen és atombiztosan fut dockerben. Transmissionnel ellenben voltak bajaim.

[ Szerkesztve ]

(#2395) Boss81 válasza citkar (#2391) üzenetére


Boss81
senior tag

Van és volt is windows-os , és Osx-es gui is a transmissionhoz .

Zyxel Nas520 volt .

a Synology pedig ez lesz :)

A fontosabb dolgaimat felrakom felhőbe , a nasra , pendrive-ra , külső merevlemezre , nem bízom a véletlenre a dolgokat én sem .

(#2396) Mr Bond 007 válasza Boss81 (#2395) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor viszont valamit nagyon eltaláltak a zyxelnél ha az a cpu ennyit tolt ki. :K

(#2397) citkar válasza Boss81 (#2395) üzenetére


citkar
addikt

Érdekes, hogy az a Zyxel NAS jól bírta.
Viszont biztos megfelelő lesz ez a Synology? Nem mintha annyira ismerném az Armada SoC-okat, de azért érdemes utánanézni, torrent alatt mit bír :)

[ Szerkesztve ]

(#2398) Mr Bond 007 válasza citkar (#2397) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azt mondanám az is csalódás lesz.

(#2399) Boss81 válasza Mr Bond 007 (#2396) üzenetére


Boss81
senior tag

Lehet még valahol vannak képernyőképek , mert csináltam több alkalommal is , és egyenletesen tartotta a sebességet , nagyon minimális volt az ingadozás .

Ha megtalálom felrakom . :)

citkar (#2395)

Syonology volt az első nasom , igaz egy lemezes kis teljesítményű és váltani szerettem volna . Az akkori netemmel elég jól ment a torrent , illetve már fel lehet rakni a synology-ra is a transmission , deluge , illetve még van pár kliens .
Valamint elég sok videó van fent a neten , hogy a synology sebessége , a torrent letöltésnél nincs lekorlátozva , ha jól emlékszem kb 1 órája láttam 18 Mb/s letöltéssel is töltött a gyári kliens :K

Mr Bond 007 (#2375)

A határ a csillagos ég nyilván , csak én kicsit anyagilag be vagyok határolva :P
Eleve nem ezt a kategóriát használnám és nézegetném ha anyagilag nem lenne akadály egy komolyabb vas :)
Így sajnos kénytelen vagyok egy összeghatáron belül a lehetőségeimhez mérten a legjobbat megvenni

(#2400) blakey válasza Boss81 (#2395) üzenetére


blakey
titán

Ez sem lesz túl jó választás. Inkább Inteles QNAP-ot v. Synologyt válassz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.