Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Most tervezem venni QNAP TS-253A-t. Esetleg valakinek van vele tapasztalata?
Igazabol engem ami erdekel a media lejatszas HDMI-n, torrent, media lejatszas halozaton Sony androidos TV-re, es tovabbi IOS-es eszkozokre.

Igazabol eddig Synology-t hasznaltam, ami nagyon tetszett, de most olyat szeretnek, ami HDMI-n tolja ki a 4K HDR filmet, hogy azzal se terheljem a halozatot.

Erdekelne, hogy a DS videonak megfelelo video streamelo alkalmazas mennyire jo minosegu, stabil, hogy kezeli feliratokat, stb...

Nem tudom ,hogy mi lesz a TS-253A utodja, mert ez mar kifutott, de remelem, hogy nem valami Realtekes csoda, mert arra a Plex nem keszult meg el, a Synology DS218Play-nal ezzel szivtam eleg sokat.
Esetleg a TS-253A utodjarol valkinek barmi infoja?

Tudom, hogy ez a Qnap forum ,de esetleg valaki tud abban tanacsot adni, hogy QNAP, vagy maradjak a Synology-nal?

(#2702) Geth válasza sony309 (#2700) üzenetére


Geth
addikt

Használsz amúgy FTP szolgáltatást a NAS-on?
Ha nem, akkor ki is kapcsolhatod az UPnP-ben.

Ha használsz, akkor lehet, hogy valami más már foglalja a routeren a portot/portokat (akár másik UPnP kliens, akár kézi port forward).
Vagy valami miatt nem megy neki, nem tetszik a routernek...

A jótanácsom az lenne, hogy tiltsd le az összes UPnP port forwardot :)
Amellett, hogy nem szokták ajánlani biztonsági szempontból, egy idő után követhetetlen, hogy mi hova hogy van mappelve, főleg, hogy biztos lesz valami, amit amúgy is kézzel kell forwardolni (mert nem támogat UPnP-t), akkor meg már nem is látod a router port forward oldalán szépen egy helyen a szabályokat.

Kézzel vedd fel a routerben a szabályokat, sokkal átláthatóbb, és 100% megbízhatóságú :)

(#2703) Mr Bond 007 válasza Zizi123 (#2701) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha 4k-t szeretnél akkor óvatosan, mert azokat hdmi-n már nem nyomja ki (mindegyik formátumban). Főleg a h265-ösöket mert arra a benne levő intel cpu-nak nincs hardveres gyorsítása és a kodi már akad vele sajnos. Vagy dlna-n kell a tv számára elérhetővé tenni, az meg lejátsza a saját beépített lejátszójával, vagy venni kell egy jobb asztali média lejátszót ami hálózaton keresztül kapja a tartalmat a nasról.
Ráadásul tudtommal a beépített youtube se tud 4k-t ami a hd stationben van.(ha azóta változott akkor tévedtem)
Úgyhogy a hdmi kimenet 4k hdr-nél már felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#2704) sony309 válasza Geth (#2702) üzenetére


sony309
őstag

Még nem használok/használtam, csak kipróbáltam Kodival, tökéletesen megy helyi hálón.

Kivülről használnám kéthetente, amikor nem vagyok itthon, -itt ajánlottátok valakinek és megtetszett nekem az ötlet- filmet néznék a NAS-ról Kodival és ehhez kellene nekem.

Lehet, hogy ez a baj forrása?

Maximálisan elhiszem Neked, amit írsz a upnp port forward-ról, csak nekem kényelmes volt, hogy a NAS megcsinálta helyettem, amiről egyébként fogalmam sincs!

Húzzak át a problémámmal az N18 topikba?

S3x, hifi & rock and roll

(#2705) ecaddsell válasza Zizi123 (#2701) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nekem TS-253A van, de ennek ellenére a legtöbb kérdésedre nem tudok válaszolni, egyrészt mert nincs 4K tévém (nem is tervezem, hogy a mostani FullHD-t lecseréljem) ill. mert még nem annyira régen van meg még és most PCs problémák vannak prioritáson.
Tippem szerint az utódja a TS-253B, de az nekem már kívül volt azon a sávon amit erre a dologra tudok áldozni (pedig az M.2 SSD gyorsítás tetszett benne, sőt talán a legjobb vas ebben a kategóriában).

A TS-253A-hoz hasonló még az Asustor AS6202T. Van ami abban tetszett, van ami a TS253A-ban. Nem tudnám megmondani, melyik a jobb döntés.

Én a 4GB verziót vettem, majd RAM upgrade lett 16GB-ra (RAM apróról), bár hivatalos leírások szerint csak 8 GB-ot támogat (de lehet ez csatornánként értendő).

Nálam a Synology egyáltalán nem játszott, mert ugyanazért a pénzért gyengébb HW-t kaptam volna. Lehet SW szempontból jobb, de ami nekem kell azt úgyis open source, és ingyen beszerezhető.

Sajnos egyébként az újabb firmware-el úgy tűnik a QNAP kivett néhány olyan appot ami korábban megvolt (pl Kodi), gondolom licence problémák miatt (csak tipp), de kb. minden megvan QnapClub-ról (ez katt-katt) ill. Entware-ng-3x repóból (ez már SSH/konfig file szerkesztős, ami nálam nem gond, de sokaknak igen).
Lejátszásra nálam elsősorban Kodi van HDMI-n keresztül, alapvetően elégedett vagyok vele.

A H.265-öt csak a TS-253B kapcsán látom emlegetni, szóval nem kizárt, hogy TS-253A-val csak H.264 4K van (de mint írtam nem hoz lázba a 4K, szóval ennek inkább nézz utána).

Szintén csak 4K 30p-t látok, a TS-253B-nél, szóval az is csak HDMI 1.4b (253B HW speckón is így megadva).

A TS-253B újabb Intel HD GPU generációt használ (HD Graphics 500, 9. gen) vs. TS-253A (HD Graphics 400, 8. gen, TS-253A HW spec), szóval tippem szerint ezért van H.265 a TS-253B-ben és nincs csak H.264 a TS-253A-ban.

(#2706) ecaddsell válasza ecaddsell (#2705) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Elrontottam a TS-253B HW spec linket, ez a jó és ott a HD Graphics 500.

[ Szerkesztve ]

(#2707) Zizi123 válasza ecaddsell (#2706) üzenetére


Zizi123
senior tag

Koszi a valaszt.
Megkerdetem a disztributort, hogy a TS-253B nem az utodja, mert az is kifuto tipus, tehat ha makom van, akkor az uj TS-253A utod mar tudja a 4K 60Hz-et.
Igazabol a virtualizaciora nincs szuksegem, de ha van, akkor van.
Az appjai a Qnap-nak korrektek? Jol mukodnek? Stabilak?

(#2708) ecaddsell válasza Zizi123 (#2707) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Alig több mint fél éve jelentették be és már is kifutó?
Nem semmi ez a sebesség...
Mint írtam én nem nagyon néztem utána mi tudja a 4K 60Hz-et (HDMI2.0) mert nem vagyok érdekelt (nekem a virtualizáció érdekesebb volt) szóval ebben a kategóriában vsz. kb az Asustor AS6404T.

HW szempontból kb. ez van a kisebb NAS-oknál:
QNAP TS-253A <-> Asustor AS6202T
QNAP TS-254B <-> Asustor AS6404T - HDMI 2.0
QNAP TS-253B <-> Asustor ?

Nekem eddig stabil, de tényleg nem olyan régi a cucc, hogy sok tapasztalatom lenne vele.
Ja és főleg Qnapclub app-okat használok jelenleg (ezek community csomagok).

(#2709) sony309


sony309
őstag

Lenne még egy kérdésem a hozzáértőkhöz:

Érdemes engedélyezni a HDD készenléti módját?

Nálam az utolsó frissítés óta nem hajlandó készenlétbe menni.
Természetesen engedélyezve van a beállításokban.
Tudok valamit tenni ?

S3x, hifi & rock and roll

(#2710) twinkiecz


twinkiecz
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni egy hete vásároltam egy TS-228-as nas-t. már sikerült elérnem hogy minden port nyitva legyen. Utána kiderült hogy a szolgáltatónál NAT-olt hálózaton voltam, amit ma megszüntetek. De továbbra se sikerül elérnem külső hálózatról se az FTP szervert se a kezelőfelületét. (telefonról próbálom a Qmanagr és nPlayer használatával)



Remélem valaki tud segíteni már egy hete szívok vele.

linktr.ee/twinkiecz

(#2711) Pribi válasza sony309 (#2700) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Nekem is ugyanez a Nas+router kombinációm van, és ezt nekem is hibára hozza, amellett, hogy müködik az FTP. Nem kell vele foglalkozni. Egy a lényeg, hogy a routerben legyen letiltva az FTP.

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2712) sony309 válasza Pribi (#2711) üzenetére


sony309
őstag

Eddig csak belülről próbáltam az ftp-t, működött.
Remélem, hogy megy majd kívülről is.
Igen, le van tiltva.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2713) Geth válasza sony309 (#2712) üzenetére


Geth
addikt

Akármikor le tudod tesztelni, tele a net nyitott port ellenőrző oldalakkal.

[ Szerkesztve ]

(#2714) sony309 válasza Geth (#2713) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, kipróbáltam. Ez eszembe sem jutott, pedig már nézegettem.

Ha nincs felvéve a port forward listába a routerben, akkor zárva találta, azzal együtt, hogy a NAS-on engedélyezve van a router konfigurálás és belülről működött az ftp.
Mihelyst kinyitottam kézzel, már nyitva is találta.

Nekem sokkal egyszerűbb lenne, ha a NAS konfigurálná, mert nem tudom, hogy melyik portokat nyissam ki!

Pribi:

Kézzel nyitottad a portot a routerben?
Kivülről is használod az ftp-t?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2715) Geth válasza sony309 (#2714) üzenetére


Geth
addikt

Azokat nyisd ki, amiket beállítottál a különböző szolgáltatásokra :)

A gyári alkalmazásokról egy áttekintést többek között a portokról itt találsz:
Control Panel / System / System Status / System Service
De persze az egyes szolgáltatásoknál lehet biztosra menni.
Például az FTP default portja a TCP 21, de a TCP 20-at is nyisd ki, illetve ha beállítasz passive port intervallumot, azt is nyisd ki.
És ugyanígy a web management portot (portokat, ha https IS van), ugyanígy a web, stb.
Aztán ha felraksz valami külső programot (tehát a gyáriakon felül), az nagy valószínűséggel amúgy sem működne UPnP-vel.

Elhiszem, hogy egyszerűbb, de a manuális a jó, hidd el. Egy helyen van minden port forward szabály, statikusan, és pontosan tudod min lehet bejönni a hálózatodba.
Erős jelszót ne felejts el megadni pl. FTP-re, igen valószínű, hogy fogod kapni a figyelmeztetéseket, hogy próbálnak belépni :P

(#2716) Laca0


Laca0
addikt

Skacok! Óvatosan a nyitott portkkal! Én valahanyszor portot nyitottam, néhány héten belül már támadták is!
Használjatok inkább vpn-t!
Sokaknak n18u router-je van, abban pl beallítható, még a gyári szoftverben is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2717) Geth válasza Laca0 (#2716) üzenetére


Geth
addikt

1 hét? Néha perceken belül...
De igen, FTP különösen érintett.
Valahol lehet állítani azt is, hogy x próba után bannoljon, nem tudom mennyit használ, ártani nem árt.

(#2718) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

A véleményetek szerint , megérné egy QNAP TS-251-et venni ?

Tudnátok előnyöket hátrányokat mondani , aki esetleg már megtapasztalta , hogy milyen ? :R

(#2719) blakey válasza Boss81 (#2718) üzenetére


blakey
titán

Mihez képest? Én szeretem, 1 dolgot nem szeretek rajta, hogy fehér, ennyi. 4GB RAM-mal sokáig fog nálam működni, addig biztos amig meg nem adja magát, nekem bőven elég a tudása. Csak NAS-ként funkcionál, vannak lejátszóim így azt a részét nem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2720) Geth válasza Boss81 (#2718) üzenetére


Geth
addikt

Előny:
x86-64
1GB upgradelhető 2x4-re
HDMI

Hátrány: passz

[ Szerkesztve ]

(#2721) Laca0 válasza Geth (#2717) üzenetére


Laca0
addikt

Persze lehet ban-olni, de azt se felejtsd el, hogy minden próbálkozás terheli, lassítja az eszközt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2722) Geth válasza Laca0 (#2721) üzenetére


Geth
addikt

Ha az a napi tucat lassítja annyira, akkor megette a fene :DDD

(#2723) Boss81 válasza blakey (#2719) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi a választ , feltételezem akkor bővítetted a memóriát .

Nekem a duplex lan csatlakozó kifejezetten tetszik , a videók alapján elélg rendesen testre szabható a rendszer , sok alkalmazás van rá .
A hűtése milyen ? Láttam hogy van egy közepes méretű ventillátor benne , és az érdekelne hogy az mennyire elég neki , valamint milyen hangos ?

(#2720) Geth Köszi :R
Te régóta használod ?

[ Szerkesztve ]

(#2724) blakey válasza Boss81 (#2723) üzenetére


blakey
titán

A hűtése milyen ? - Jó, 40 fok körüli általában a CPU
Láttam hogy van egy közepes méretű ventillátor benne , és az érdekelne hogy az mennyire elég neki , valamint milyen hangos ? - relatív, van akinek a légyfingás is hangos, van akinek a porszívó is halk. Elviselhető és általában a HDD pörgése a hangos nem a hűtés.Lassan 2 éve használom, 212p után felüdülés volt minden szempontból és a nappaliba van az írósztalom mellett, nem zavaró, minimális hangja van de nem rezonál, stb.
…feltételezem akkor bővítetted a memóriát . - kicsomagolás után egyből ment bele a 4GB, NAs funkciók ellátására elég, talán a 2GB is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2725) Geth válasza Boss81 (#2723) üzenetére


Geth
addikt

Kb. 2 éve megy majdnem folyamatosan.
2. LAN csatit nem használom, gyári alkalmazásokból majdnem semmit nem használok, szerintem azok, hát, egyszerűek :DDD
A többire válaszolt kolléga, +1

(#2726) Boss81 válasza Geth (#2725) üzenetére


Boss81
senior tag

A nem gyári alkalmazások között van olyan amit esetleg kifejezetten ajánlasz ?

(#2727) Geth válasza Boss81 (#2726) üzenetére


Geth
addikt

Konkrét felhasználási cél nélkül?

(#2728) Boss81 válasza Geth (#2727) üzenetére


Boss81
senior tag

Bocs , nem írtam , kicsit fáradt vagyok , mondjuk torrent kliens .

Melyik kliensel lehet kihozni a netből a legtöbbet ?

Valamint ha bővíteni szeretném rammal milyet javasolnátok bele ?

[ Szerkesztve ]

(#2729) Boss81


Boss81
senior tag

Ha egy ilyen Ramot rakok bele az úgy jót tesz neki gondolom :)

(#2730) Geth válasza Boss81 (#2729) üzenetére


Geth
addikt

(#1898) Geth , illetve ennek a hozzászólásnak a környékét ajánlom.

A konkrét linkelt memóriát nem tudom, elvileg jó (1.35V), bár nem emelték ki, hogy DD3L, de a volt alapján jó lehet.

Torrentre én deluge-t használok, de úgy láttam pörög még a transmission és más kliensek is.
100-as netem van, azt nyilván kihajtja :)

[ Szerkesztve ]

(#2731) Boss81 válasza Geth (#2730) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi , akkor ennek a memória dolognak utána nézek . :R

(#2732) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Óvatosan a Transmissionnel... (bár nason kevésbé esélyes benyelni)Súlyos, akár távoli kódfuttatást lehetővé tévő biztonsági hiba van a Transmission BitTorrent kliensben

[ Szerkesztve ]

(#2733) Boss81 válasza Mr Bond 007 (#2732) üzenetére


Boss81
senior tag

A Deluge kliensel ha jól tudom nincsenek gondok , valamint a net sebességét is jobban kicsavarja .

Az a baj sok nason csak a transmission vagy transmission alapú kliens található meg , és van amire nem is lehet mást feltenni .

(#2734) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Hátha valakinek hasznos lesz, kétlemezes Intel procis NAS-ok CPU-ja ill. speckó link (végére bekerült néhány off is):
TS-251
Intel J1800, dual core, Bay Trail-D 22nm, 10W, HD Graphics

TS-251+
Intel J1900, quad core, Bay Trail-D 22nm, 10W, HD Graphics

TS-253 Pro
Intel J1900, quad core, Bay Trail-D 22nm, 10W, HD Graphics

TS-251A
Intel N3060, dual core, Braswell, 14nm, 6W, HD Graphics 400

TS-253A
Intel N3160, quad core, Braswell, 14nm, 6W, HD Graphics 400

TS-253B
Intel J3455, quad core, Appolo Lake, 14nm, 10W, HD Graphics 500

Asustor:
AS 6202T
Intel N3150, quad core, Braswell, 14nm, 6W, HD Graphics 400

AS 6302T
Intel J3355, quad core, Appolo Lake, 14nm, 10W, HD Graphics 500

Aki nem idegenkedik az SSH-tól az saját cuccáról megtudhatja a CPU típusát ezek valamelyikével:
dmidecode -t 4
cat /proc/cpuinfo

(#2735) Boss81


Boss81
senior tag

Valamint melyik ramot lenne érdemes belerakni ? ddr3l vs ddr3. ? vagy efektív nincs akkora jelentősége ?

(#2736) ecaddsell válasza Boss81 (#2729) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Bármilyen DDR3L SODIMM jó, nálam pl. Hynix van (amit linkeltél meglehetősen drága, én apróról a 8GB-os modulokat kevesebbért vettem...).

(#2737) Boss81 válasza ecaddsell (#2736) üzenetére


Boss81
senior tag

Hol találtál olcsóbbat ? :Y Kint vetted ?

(#2738) ecaddsell válasza Boss81 (#2737) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

https://hardverapro.hu/aprok/hardver/memoria/notebook_ram/ddr3_ram

Mondjuk meg kell nézni mit veszel mert sajnos az eladók nem csekély része (tisztelet a kivételnek) csak kb. tudja mit árul és tényleg fontos, hogy L-es azaz 1.35 voltos legyen (DDR3L, PC3L) és két egyforma modul kell...

szerk: kb. 5k-ért lehet a 4GB-os modulokat venni.

[ Szerkesztve ]

(#2739) Boss81 válasza ecaddsell (#2738) üzenetére


Boss81
senior tag

Megnézem , köszi .

Tehát ami benne van az mehet a fiókba és 2 db 4 gb - os mehet bele ha jól értem .

(#2740) Zizi123


Zizi123
senior tag

Egyebkent miert erdemes RAM-ot boviteni?
Igazabol az 1-2Gb ami bennuk van alapban az is siman eleg valami torrent klienshez, SMB, FTP, Video Station szerverhez, esetleg VPN kiszolgalohoz.
Mit szoktatok meg ezeken kivul futtatni, aminek kell a +RAM?

(#2741) blakey válasza Boss81 (#2739) üzenetére


blakey
titán

Igen, mehet a fiókba viszont nem kell/kötelező 2 modul ha nem akarod, 1 modullal is elvan, a lényeg, hogy 2 esetében ugyanaz legyen mindkettő. Nekem 1db 4GB-os van, nem 2X2.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2742) Boss81 válasza blakey (#2741) üzenetére


Boss81
senior tag

Értelek , ezt jó tudni . Úgy néz ki találtam is 2 db 4 gb-os ramot , korrekt áron .
Ha nincs már meg véletlen akkor megy bele majd egy db 8 Gb-os . :R

(#2743) ecaddsell válasza Zizi123 (#2740) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nálam pl. gigabites internet kapcsolat van, VM ill. container (ehhez mondjuk kevésbé) futtatáshoz sem árt a RAM.
De nem azt mondom, hogy kell, ha van elég RAM felesleges bővíteni, nem lesz tőle sokkal gyorsabb (max file cache-re fogja használni).

(#2744) Mr Bond 007 válasza Zizi123 (#2740) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Attól függ miket futtatsz. Én letöröltem mindent amit nem használok és alapból fent volt a nason, mégis néha plafonba ütközök 4gb rammal is. Pedig csak egy vm fut win7-el 1gb rammal. (az is csak alkalomszerűen)

[ Szerkesztve ]

(#2745) Zizi123 válasza Mr Bond 007 (#2744) üzenetére


Zizi123
senior tag

Nem gondoltam, hogy itt mindenki power user, es VM-et futtat. :)
Igy mar ertem.

(#2746) Geth válasza Boss81 (#2742) üzenetére


Geth
addikt

Azért annak nézz utána, hogy megeszik-e 1x8-at, mert nem biztos...
Lehet, hogy méretre 2x4 = 1x8, de nem mindegy.

Ja és vásárlás után memtest! Ne azzal szívjál, ha kiderülne, hogy hibás :)

[ Szerkesztve ]

(#2747) Geth válasza Zizi123 (#2745) üzenetére


Geth
addikt

Nemcsak VM, a HDMI-s modelleken konténerizált desktopot szoktak futtatni (alapból adnak hozzá Ubuntut például), illetve torrentnek is mehet a nagyobb cache, én 1GB-ot adtam, azt szumma 1-2GB-ból nehezen tudtam volna :)

(#2748) Mr Bond 007 válasza Zizi123 (#2745) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Próbálj szívni a mac-es office-al. Hamar rájösz mit kell tenned.. :DDD
Amúgy deluge, qmail agent, acronis mobile backup, hd station, régen plex most már emby, teamspeak van rajta. Meg néha a windows7-et elindítom ha office kell.

Ts453a-m van egyelőre 2x3tb red vinyóval. Azt hittem túl nagy kompromisszumot hozok (eredetileg 4-6 magos xeonos szervert akartam venni haprón és esxi-vel meg xpenology-val használtam volna, de áramban és főleg ami dealbreaker zajban gázosabb lett volna. Ráadásul a pincébe kellett volna tenni, ez meg itt figyel a tv mellet) de egész jól bírja a strapát. Egyedül a 4gb ram kevéske vele, azt majd előbb utóbb bővítem 16Gb-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2749) Pribi válasza sony309 (#2714) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Az az igazság, hogy kézzel is, meg a UPNP is be van kapcsolva. Lehet, hogy így nem az igazi, de most így van.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2750) Addel


Addel
senior tag

Nekem alap felhasználás mellet is kevés volt a ts-251-ben az 1GB ram, folyamatosan swappolt.

Én ebay-n vettem 2x4GB hynixet , 17.99€ volt, így megvolt a kettő 11800ft-ból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.