Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) rizso válasza Geth (#4000) üzenetére


rizso
addikt

De akkor a második hdd-re miért írja, hogy mirroring disk?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4002) pikar válasza rizso (#4001) üzenetére


pikar
tag

Nálam 212p-n így néz ki egy teszt.
Én egy migration parancsot adtam ki a 2. diskre, amit utólag tettem be,
Gyakorlatilag tükrözte a disk1-et, de RAID1-be.

[kép]
[kép]

Nálad valami nem ment végbe rendesen. A disk2-nél nézd meg, milyen műveletet tudsz most elvégezni.

(#4003) bereske15


bereske15
csendes tag

Sziasztok,

Kis idő elteltével, de megjavúltak a dolgok. Tudok bármit csinálni a NAS -al úgy, hogy mellette töltök le 40-50 MB/s -el. Beraktam egy TP-LINK gigabytes switchet dualba bedugtam a NAS -t, ezzel levettem a terhet a Telekomos Sagemcom routerről, és minden megjavúlt. Raktam bele 2X4 gb DDR3L 1600 mhz samsung ramot és 2 X 8tb wd purple hdd -t. Egész jó ez a NAS fényévekkel a jobb szerintem a Zyxeltől. :R

(#4004) blg


blg
senior tag

Sziasztok,

212p-m van. Download Stationnel a torrentek max 2 MB/s-el töltődnek lefele. Leteszteltem ugyanazt a torrentet asztali gépről is, ott 8-10 MB/s-el jött.
A Qnap processzorkihasználtsága letöltéskor 80-100% között van.
Lehetne valahogy gyorsítani a letöltésen, vagy ennyit tud?

Köszi.

(#4005) citkar válasza blg (#4004) üzenetére


citkar
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, érdemes pár torrent klienssel megpróbálni, de a SOC nem túl erős abban a NAS-ban, nem biztos, hogy sokkal több kihozható belőle.

(#4006) blg válasza citkar (#4005) üzenetére


blg
senior tag

milyen egyéb torrent kliens elérhető rá? az Appcenterben csak a Download Station van.

(#4007) kalolaci válasza blg (#4006) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem, qtransmission fut.

(#4008) Biga123 válasza bereske15 (#4003) üzenetére


Biga123
addikt

Ez a max amit tud? Milyen neted van?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4009) blg válasza kalolaci (#4007) üzenetére


blg
senior tag

Honnan szerezted? Hogy raktad föl?

(#4010) bereske15 válasza Biga123 (#4008) üzenetére


bereske15
csendes tag

500 mb/s Telekom netem van. Soroksáron még csak ez van. Ez ennyivel jött szerintem ez lehet a max.

(#4011) kalolaci válasza blg (#4009) üzenetére


kalolaci
senior tag

Külső forrásból telepítettem. De hogy melyik verziót, arra nem emlékszem pontosan. Azt hiszem többet próbáltam, de csak ezt sikerült telepíteni.

(#4012) dave182


dave182
senior tag

TS-253-A NAS-om van és nem akar alvó módba menni, nem kapcsolja le a merevlemezeket. Torrent nem megy, mi lehet az ami mindíg ébrentartja?

(#4013) blakey válasza dave182 (#4012) üzenetére


blakey
titán

Mióta csinálja? Mindig is ilyen volt?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4014) dave182 válasza blakey (#4013) üzenetére


dave182
senior tag

Nem ismert fel külső usb eszközt, ezért újra inicializáltam a készüléket és azóta nem engedi alvó módba menni, a hdd-k folyton dolgoznak. Próbáltam állítani, hogy hány perc után kapcsoljanak le, de semmi változás :/ a reset előtt frankón működött ez a dolog...

(#4015) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, mert már megőrülök - lehet hogy a hozzá nem értésem miatt...

Adott egy gigabites otthoni hálózat:

Netgear R7000 Router
3COM (HP JD007A ) 4800G Switch
Digitus CAT7 kábelezés
QNAP TS-869 PRO NAS

Link aggregation bekapcsolva a switchen is, és a NASon is ( IEEE 802.3ad LACP )

Az asztali számítógépben ( I5-7400 alapú ) egy dedikált IntelCT2 hálókártya.

Nagy méretű fileok másolásakor a másolás indításakor 110-120 Mbyte/s sebességgel kezd el másolni a NAS-ra majd pár másodperc után elkezd visszaesni a sebesség 10-20 Mbyte/s körüli értékre.

Mi lehet a baj? Minden beállítást végigpróbáltam a NAS.-on, (? - gondolom én...) a Switchet is megkerültem, az asztali gép hálókártyáján is próbáltam állítani, de semmi nem vezetett megoldásra! Kezdek gyanakodni a routerre, vagy esetleg maga a WIN10, vagy a NAS ennyit tud? Nehezen tudnám elképzelni... Nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok! Itt van egy jó minőségű hálózat, atomstabilnak kellene lennie, hoznia a gigabites tempót ehelyett már hónapok óta küzdök, és egyre jobban felhúzom magam az egészen, meg az én balfékségemen! A NASon a rendszer egy SSD.-n van és WD RED-ek illetve WD Greenek és Toshiba DT01ACA300.-ak vannak benne. Van amikor "elkapja a fonalat" de ez 100 esetből 2-3x van, akkor 110-120 körül végig bírja. Amúgy teljesen mindegy melyik lemezre másolok, a probléma mindegyiknél fennáll..., Sőt sokszor - legtöbbször - a másolás indulásakor is már csak 20-30 Mbyte/s-el indul, és ez is marad!

Kérlek benneteket adjatok tanácsot, mi vezetne eredményre? Fontos lenne, hogy 100 Mbyte/s körüli sebesség meglegyen stabilan, mert sokszor mozgatok nagy adatmennyiségeket a NAS és a Gép között!

Nagyon köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4016) shtirley válasza Julot (#4015) üzenetére


shtirley
tag

Ha jól értem nem RAID-ben vannak a lemezek hanem csak JBOD?
Ez lehet az oka. Amint kifogy a cash-ből, visszaesik valamelyest, de mondjuk akkor sem kellene ennyire leesnie.

(#4017) Julot válasza shtirley (#4016) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Igen, jól érted, nincs RAID, nincs rá szükségem. Az ok, hogy kifogy a cache, de ennyire?! jelen pillanatban 20 Mbyte/s ALATT másolok rá az asztali gépemről... Teljesen értetlenül állok a helyzet elött.... Mit tudnék tenni?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4018) shtirley válasza Julot (#4017) üzenetére


shtirley
tag

Nem tudom, talán csinálj rá egy két lemezes RAID-et. Két egyforma lemez tartalmát addig másold át máshová, és ha nem tetszik majd visszamásolod.
Azt is megnézhetnéd, hogy milyen processek futnak rajta közben. Lehet, hogy valami csak pár kb-ot mozgat a háttérben (pl torrent feltöltés), de azt másik lemezről teszi, és addig megszakítja a lemez kezelést a tesztfájl írása irányában. Persze ez csak egy ötlet, de bármi lehet.
Nekem TS-269L van, ami ugyanaz mint a tied csak két lemezzel. RAID 1-ben vannak a WD Green lemezek benne, és végig 110 MB/s-el másol rá egy tetszőleges több gigás fájlt. Pedig az asztali gép amivel másolok, csak egy antik Core2Quad gép.

(#4019) Julot válasza shtirley (#4018) üzenetére


Julot
aktív tag

Csak adattárolásra használom a NAS.-t, nincs torrent. SMB3.0 és NFS megosztás megy, semmi más. Nem tudok RAID-et csinálni, mert mindegyik lemez tele van. Alig fut valami, a rendszeren kívül...
Amúgy te használsz port trönkölést?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4020) shtirley válasza Julot (#4019) üzenetére


shtirley
tag

Igen, mint ahogy azt már írtam is itt egyszer. Nekem a Balance-alb beállítás hozta meg a kívánt sebességet. Egy sima passzív switchbe van dugva nálam, ami nem támogatja a 802.3ad-t, de anélkül is működik.
Samba nálam is megy, de az NFS-t nem használom, de nem hinném hogy ezen múlik.
Nem lehet, hogy valami több helyre is fel van csatolva, és míg te másolsz rá az egyik helyről, a másik felcsatolás fogja a lemezeket? Persze továbbra is csak találgatok.

(#4021) Geth válasza Julot (#4019) üzenetére


Geth
addikt

Nálam is sima ügy a 110MBps oda, vissza egy picit több.
SMB 3.0, RAID1 WD Red. Trunking nincs, nem is terveztem.

(#4022) pikar


pikar
tag

Legújabb fw 4.3.5.0713 2018/09/28
De vissza kellett raknom a korábbit, ez nálam nem megy rendesen.

Valaki felrakta már?

(#4023) Geth válasza pikar (#4022) üzenetére


Geth
addikt

Jepp, TS-251.
Kicsit átvariálta a networkös részt (Linux Containerbe fut ubuntu, lényegébe docker ugye), IPv6-ot, de annyira nem bonyi a konfigom, storage részen is csak egy sima RAID1 van :)

[ Szerkesztve ]

(#4024) Buckey válasza pikar (#4022) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Én a TS-228-ra ma reggel raktam fel. Eddig nincs bajom vele, sőt, mintha egy kicsit gyorsabb lenne a menüje, mint az előzőé volt.
Mi a gondod vele?

(#4025) pikar válasza Buckey (#4024) üzenetére


pikar
tag

251+ és 251A
HDstation nem indul. Hiába indítom, leáll.
Instabil működés.

Ezek mellett a többi ráncfelvarrás felesleges.

(#4026) Buckey válasza pikar (#4025) üzenetére


Buckey
senior tag

Ja, akkor nem 228.
Én ilyent nem használok, nem találok benne, vagy nincs telepítve? :F
Nálam FileStation van, az működik szépen.

Amúgy a ráncfelvarrást az Értesítési központ, az SSD profilozása és valami hálózati beállítás megjelenése hozta. Mondjuk egyiket sem használom, úgyhogy mennyire működnek ezek, nem tudom.
Ami nekem kell, az jó.

[ Szerkesztve ]

(#4027) citkar válasza Buckey (#4026) üzenetére


citkar
addikt

A HD Station azt hiszem akkor kell, ha HDMI-n rákötsz valamiféle megjelenítőt.
Én se használom, így nem is tudom most hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#4028) Geth válasza pikar (#4025) üzenetére


Geth
addikt

HD Stationt én se használok, a Linux Station működik.
Amúgy nem csak ráncfelvarrás volt, szép hosszú a changelog :)

(#4029) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Sok baj van még az új verzióval, én biztosan kihagyom. Volt akinek a twonky dlna szállt el, volt akinek a container station, volt akinek a virtualization..

[ Szerkesztve ]

(#4030) Alex91 válasza Mr Bond 007 (#4029) üzenetére


Alex91
félisten

TS-128,228-nal a a Container station-t gyarilag kivettek pl.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4031) Buckey válasza citkar (#4027) üzenetére


Buckey
senior tag

Ja, akkor ezért nem tudom, hogy mi, mert a 228 nem rendelkezik HDMI kimenettel. :DD

(#4030) Alex91 , ez jó, mert azt sem tudtam, hogy ilyen van benne. :DDD Ezt nem használtam (azt hiszem). :))

(#4032) Alex91 válasza Buckey (#4031) üzenetére


Alex91
félisten

Es a dlna szervere legalabb megjavult?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4033) Buckey válasza Alex91 (#4032) üzenetére


Buckey
senior tag

Biztos, mert én azt sem használom. :DD Amikor egyszer próbáltam, akkor jó volt.
Csak SMB3 megosztás van, amolyan "külső HDD" -nek használom (még), hogy ne a szobában zörögjenek a HDD-k. Nincs kiengedve a netre sem (de amikor próbáltam, az is működött).

(#4034) nzolko


nzolko
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Aodtt egy TS-228, amelyben RAID 0ba vannak kötve a vinyók. Próbáltam egy korábbi firmware-re visszaállni, de letöltés után újraindult és mintha most kapcsoltam volna be legelőször...Kéri a nas nevét, hogyan kösse a vinyókat stb...
Szerintetek valahogy megoldható lenne, hogy a fájlokat kinyerjem a vinyóról, vagy visszaállítani a szoftverét? Vagy bukta az egész és le fog törölni róla mindent?

(#4035) kalolaci válasza blg (#4009) üzenetére


kalolaci
senior tag

Megtaláltam. Ez van telepítve: QTransmission_2.84.0_arm-×31.qpkg

(#4036) blg válasza kalolaci (#4035) üzenetére


blg
senior tag

köszi, közben megtaláltam én is, mondjuk a 2.94-es, amit fölraktam. ez már tölt is rendesen. két problémám van vele:
- a nas-t távolról elérve nem nyílik meg a felülete
- a mentés helyénél csak az egyik hdd mappáira tudok hivatkozni. nem tudom, hogy kell hivatkozni a másikra hdd-re

ja, és a beállításait sem találom: To configure the app, you can edit the file /opt/QTransmission/etc/settings.json
ez hol van?

(#4037) tes.zsolt válasza pikar (#4025) üzenetére


tes.zsolt
csendes újonc

Nálam is HD station szarakodott. Ts-251+ 2GB. @ QTS 4.3.5.

Qnap supporttal való társalgás közben beletettem a gyári Transcend 2GB PC3L RAM helyett egy Samsung 4GB Ramot, és lőn rendbejött a HD station.

A support kérte, hogy küldjek logfájt nekik a rendszerről, de én már csak a 4GB-os állapotról tudnék, azt felesleges, Ha nem küldök zárja a ticketet és ennyi.

Pedig tök egyértelműen a bővítéstől rendbejött... Egyébként ez t a megoldást is egy fórumon olvastam, ahol a HDMI No signal-ról írtak. Nálam is ez történt. A QTS 4.3.5. frissítés után a HDMI-n nem volt jel.

Szóval RAM bővítés kell. Egyébként nincs baja az 5-ösnek... rendben megy minden 4 napja, bár nincs cantainer staton, VM sincs, szóval nem releváns a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#4038) pikar válasza tes.zsolt (#4037) üzenetére


pikar
tag

16Gb samum van:)

(#4039) tes.zsolt válasza pikar (#4038) üzenetére


tes.zsolt
csendes újonc

Üpsz, akkor talán nem a kevés memória lehet a gond...

Amin még változtattak az a "/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HD_Station/usr/share/X11/xorg.conf.d" mappa tartalma.
Ide egy touch 20-intel.conf nevű fájlt helyeztem a 4.3.4-ben akkurátusan és valóban megoldotta a tearinget a HDMI-n futó plex alatt. Ám ennek mappának a tartalma megváltozott, viszont a gyors képsoroknál történő horizontális törések a képben visszajöttek az 5-össel, de talán nem annyira durván, mint a 4-esben. Tervezem kipróbálni itt is a módosítást.

Ilyen problémája senkinek nincs?

[ Szerkesztve ]

(#4040) Geth válasza tes.zsolt (#4039) üzenetére


Geth
addikt

Más nem írt, leírom nálam mi a helyzet.
HD Station-t kukáztam jópár hónapja, mert baromi elavult/kihalt megoldások voltak csak rá Plex témában (OpenPHT és társai). Ez esetleg változott? Mit takar Nálad a Plex kliens?
Linux Stationben fut Ubuntu 16, abban alapból volt Kodi (ami frissül magától a repóból, jelenleg ugye 17.6-os), arra meg raktam egy Plex plugint (szintén magától frissül a Kodi repóból).
A Kodiban be van állítva, hogy váltson a videóhoz passzóló refresh rate-t plusz van rendes hardveres gyorsítás (VAAPI kivéve VC-1 az Intel miatt, VDPAU letiltva). Nekem ebben a felállásban a tearing ismeretlen fogalom, semmilyen filet soha nem hoztam létre kézzel :)
Ja, új QTS-t raktam én is, változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#4041) blakey válasza tes.zsolt (#4039) üzenetére


blakey
titán

Mennyi RAM-ot használ nálad a Plex szerver?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4042) Mr Bond 007 válasza Geth (#4040) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hd station teljesen jó, csak plex helyett kodit kell használni. Itt vannak a csomagok: [link]

A kodi pluginnel tud kapcsolódni a plex szerverhez is. (bár én nem használom)

Vagy ha nem akar az ember hd station-t akkor van my hd is ugyanitt (bár még béta, de mindenből a legújabb van benne)

[ Szerkesztve ]

(#4043) Geth válasza Mr Bond 007 (#4042) üzenetére


Geth
addikt

Ez teljesen jó, csak nekem egyszerűbb a sudo apt-get upgrade :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4044) Mr Bond 007 válasza Geth (#4043) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jogos, csak az egyszeri felhasználó a termináltól sikító frászt kap. :D

(#4045) Geth válasza Mr Bond 007 (#4044) üzenetére


Geth
addikt

Jó hát ott a GUI-n is :)

Igazából ami számomra fontos volt, hogy ne dependáljak egy szem jótét lélek munkájára (ha manuálisan kell frissíteni az újabb fekete pötty), mert várni kell rá amíg leköveti az új verziót, vagy mert mit csinálok, ha megunja/lebetegedik/stb.
Hivatalos repó, ha kijön, felmegy :)

[ Szerkesztve ]

(#4046) Mr Bond 007 válasza Geth (#4045) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez is ubunti repóból megy. (a my hd) Ha végleges lesz, akkor átváltok arra. Ugyanúgy apt-get-el fog menni minden, de izolálva lesz a nas ubuntujától, tehát még véletlenül se kavarhatnak be egymásnak.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Geth válasza Mr Bond 007 (#4046) üzenetére


Geth
addikt

Mit értesz a "nas ubuntuja" alatt?
Én a Linux Stationben telepíthető Ubunturól beszéltem, ami lényegében egy Container Station-ös dockerben futó izolált Ubuntu. Remélem is, hogy abba nem kavar be semmi :DDD
Miben jobb ez a myHD ettől? Azt leszámítva, hogy a leírása alapján nem kell hozzá Container Station (bár ez nem feltétlenül pozitívum).

[ Szerkesztve ]

(#4048) Addel válasza Geth (#4047) üzenetére


Addel
senior tag

qnapclub.eu -n is van kodi meg emby is HD station -re.

(#4049) pikar válasza tes.zsolt (#4039) üzenetére


pikar
tag

Először frissítettem a 4.3.4.0695-öst a 4.3.5.0713-ra, majd gyanútlanul a HD stationt a 3.2.6-ról 3.2.7-re.
Ez után se kép se hang.... HDMI-n
Vissza tettem a 4.3.4.0695-öst, de maradt a 3.2.7-es HD station, mert azt nem lehet downgrédelni, csak annak aki korábban lementette a telepítő verziót:) nekem nincs meg és már nem is letölthető:):)
Ezzel a konfiggal és a 17.3.0.0-ás KODI-val láthatóak a zavaró horizontális törések, csíkok.
Viszont a 18.0a1.1-es KODI-nál nincsenek csíkok.

(#4050) tes.zsolt válasza Geth (#4040) üzenetére


tes.zsolt
csendes újonc

Való igaz. A plex elavultság nem változott. Jelenlegi plex szerver: 1.13.5.291.

Plex kliens alatt a Plex playerét értem ami pl a HD station alatt fut. Vagy akár egy desktop player.
Elég elkeserítő történet valóban a HD staion :( Rövid ideje van NASom, de ez nálam is kuka lesz úgy érzem.

Mennyire használható 4GB rammal a linux staion?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.