Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) sony309 válasza HTomee (#3250) üzenetére


sony309
őstag

Furcsállom, hogy én semmit nem állítgattam és mégis!

Bár a 40 MBps-t sosem érte el, de így is bőven jó nekem ez a sebesség..

S3x, hifi & rock and roll

(#3252) Gsx-rr válasza HTomee (#3250) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kiprobalom. Qnapclub-rol lehet letolteni? Melyik verzio jo a 228-hoz?

(#3253) HTomee válasza Gsx-rr (#3252) üzenetére


HTomee
tag

Igen.
X41

[link]

(#3254) Gsx-rr válasza HTomee (#3253) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Letöröltem a Transmission-t. Feltelepítettem a Qbittorrentet ,de el se indul

(#3255) gahor72 válasza Gsx-rr (#3254) üzenetére


gahor72
aktív tag

Megtudta,hogy nem hittél a sebességében! :DD

(#3256) Gsx-rr válasza gahor72 (#3255) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mondtam én ,hogy nem megy 30-al. :( Mi lehet a gond? Mert így a beállításokig se jutok el.

(#3257) gahor72 válasza Gsx-rr (#3256) üzenetére


gahor72
aktív tag

Megmondom a frankót,én végig próbálgattam az összes klienst amit lehetett,de csak azért mert szerettem volna valamilyen szintű RSS-torrent letöltést összehozni.

Nem sikerült,pedig kaptam itt a fórumon segítséget gazdagon,de a különböző parancssori matatások,ilyen-olyan file szerkesztések nem az én világom.

Sajnos webes felületen egy kliens támogatja az RSS letöltést az pedig az Rtorrent,bár ott meg ez a regex-na hagyjuk,öreg vagyok tanulni....

Az Rtorrentet is futtattam,figyeltem napokig,ment a feltöltés rendesen,de a tracker nem számolta,Úgyhogy hagytam.Vissza TM-hez.

A QTM-es verzóban már nincs Watch folder,stb....

A letöltés gyorsaságával meg úgy vagyok,hogy nem mindegy,hogy 10perc alatt jön le,vagy 15?
Talán ebben a játékban a visszaosztás ami lényegesebb.

Már kiöregedtem belőle,hogy remegő szájszéllel várjam a gép előtt a 100%-ot.De nem vagyunk egyformák.

üdv

Hogy vmi okosat is mondjak :) másik böngészővel próbáltad? Esetleg felugró ablak blokkoló app nincs a firefoxban aktiválva?

Nekem a qbittrorrent-el többször kellett frissíteni a böngésző ablakát mire beugrott.

[ Szerkesztve ]

(#3258) Gsx-rr válasza gahor72 (#3257) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg mast nem probaltam. Nincs hozza valami gui mint a Transmission-hoz?

(#3259) HTomee válasza Gsx-rr (#3256) üzenetére


HTomee
tag

Próbáld meg valahogy becsalni a felületet.
Akár Explorerrel vagy a cookie-k törlésével és változtass portot.
Mint fentebb írtam a 6564 nekem se volt jó soha.

(#3260) Gsx-rr válasza HTomee (#3259) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már egyszer beugrott. Mi a felhsználónév/jelszó? A Nas jelszava?

(#3261) Gsx-rr válasza Gsx-rr (#3260) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Közben megtaláltam a neten. Valahogy meglehet nézni ,hogy a port nyitva van-e ,mint a transmission-nél?
Valamiért nem megy a visszatöltés

(#3262) Geth válasza Gsx-rr (#3261) üzenetére


Geth
addikt

Például itt.

(#3263) Gsx-rr válasza Geth (#3262) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Valamiért zárva van,pedig a routeren engedélyeztem! esetleg van valami egyéb beállítás a Qbittorrent-ben?

A legszebb ,hogy mg se találom a letöltési mappát:
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QBittorrent4/Downloads/

[ Szerkesztve ]

(#3264) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Valaki segítsen már ,hogy lehet ezt a mappát elérni? Valahol ott kell legyen a fájl a Nas-on. Bekapcsoltam a Filestation-be a rejtet fájlok mutatását ,de sehol se látom. Próbálta már felcsatolni meghajtóként.
Nem igazán szeretném ha így mindenhol tele lenne szemetelve a meghajtó és utána le se tudom törölni.

(#3265) rostiron válasza Gsx-rr (#3264) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Egyszer én is jártam így, és winSCP -vel belépve találtam csak meg a mappát.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3266) Gsx-rr válasza rostiron (#3265) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szia!
Köszi! már le is töltöttem. Milyen protokollal próbáljak csatlakozni?

(#3267) rostiron válasza Gsx-rr (#3266) üzenetére


rostiron
őstag

Azt hiszem én SCP használtam.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3268) gahor72 válasza Gsx-rr (#3266) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nálam SFTP a protokoll,port 22-es.Ezt dobta fel,így is hagytam.

üdv

(#3269) Gsx-rr válasza gahor72 (#3268) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm! Sikerült! Jobb helyet nem is találhatott volna a letöltési mappának ,mint a rejtett telepített alkalmazások mappát.

De megköszönném ,hogy aki használja elárulná ,hogyan kell beállítani ,hogy menjen a feltöltés is.

(#3270) sony309 válasza Gsx-rr (#3269) üzenetére


sony309
őstag

Nem tudom, hogy segít-e Neked, de nálam így van beállítva és seedel rendesen.
Ha valami nem jó, akkor a hozzáértők majd kijavítanak!

S3x, hifi & rock and roll

(#3271) Gsx-rr válasza sony309 (#3270) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sok mindent nem állítottál át ha jól látom.És a routeren nyitottál portot?

[ Szerkesztve ]

(#3272) sony309 válasza Gsx-rr (#3271) üzenetére


sony309
őstag

Igen.

S3x, hifi & rock and roll

(#3273) HTomee


HTomee
tag

Én nem nyitottam portokat.
Mindent rábíztam az upnp-re és tökéletesen megoldotta.

(#3274) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Eljutottam odáig, hogy az első kamerát üzembe helyezném a surveillance station-el.
Beállítottam, hogy onvif kompatibilis kamera, szépen meg is jelent a képe és elkezdett rögzíteni. Eddig jó is lenne, de én csak mozgás esetén szeretnék rögzíteni. A leírás szerint az event manager-ben be kell állítani az alarm recording-et. De az nekem le van tiltva. Mi lehet az oka?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3275) Gsx-rr válasza Laca0 (#3274) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezzel mar en is jatszadoztam, de ha nem full kompatibilis a kamera,akkor nem fogja ezt tudni

(#3276) Laca0 válasza Gsx-rr (#3275) üzenetére


Laca0
addikt

Közben sikerült működésre bírni. Az onvif-en belül a szabvány onvif esetén tiltva volt ez az opció, de próbálgattam és az egyik, a listában szereplő tipussal kompatibilis volt a kamerám. Így most jónak tűnik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3277) Gsx-rr válasza Laca0 (#3276) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor igy szerencsed volt. Milyen kamera?

(#3278) Laca0 válasza Gsx-rr (#3277) üzenetére


Laca0
addikt

Ez egy kínai csoda... semmi extra. Noname valójában.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3279) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

A nas-on futó QTransmission mostanában elutasít ha a net felől akarok kapcsolódni a webes felülethez.

A cím :xxxx.myqnapcloud.com:49090/transmission/web

Amikor kapcsolódni akarok akkor ezt írja :403.forbidden Unauthorized IP Address

szerkesszem a white list-et.

A white list így néz ki:

rpc white list: "127.0.0.1,192.168.*.*",

rpc white list-enabled: true

A nas IP je :192.168.11.18 A 49090-es port a routerben forwardolva.

mi lehet a gond?

köszi üdv

(#3280) Biga123 válasza gahor72 (#3279) üzenetére


Biga123
addikt

Sztem nem jó a white list. Lan ipk vannak benne, de te kívülről akarod elérni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3281) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Van egy 212P NAS-om, amibe a jelenlegi 3 TB mellé beletettem egy 4 TB HDD-t. Hogyan tudom azt beállítani adatvesztés nélkül, hogy 7TB -nak lássam az egészet,és egyben kezeljem mint eddig?

(#3282) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van esetleg errefelé egy TS-112 tulaj, akinek van SSH hozzáférése az eszközhöz? Szeretnék WiFi-t varázsolni a NAS-ra, de nem megy, mivel hiányzik az iwconfig bináris a rendszeremről. Mert így be tudom tölteni a wifi adapter modulját, szépen villog is, viszont maga a kapcsolódás nem jön össze...

Az indító szkript elvileg így hívná meg:

IWCONFIG=/usr/local/bin/iwconfig

Szóval a /usr/local/bin/iwconfig fáljra lenne szükségem.

Köszönöm! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3283) zozomester válasza Mr Dini (#3282) üzenetére


zozomester
csendes tag

Miért kell hozzá ez a iwconfig adat-file? Nekem simán müködik a Wifi, semmit nem kellett mókolni.
Igaz nekem HS-251+ van, de sztem ez mind1.

(#3284) Mr Dini válasza zozomester (#3283) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Egyszerűen nincs ott a fájl, ahol kéne neki. Kerestem, de sehol nem találtam meg... Éppen ezért a WiFi sem működik. A modul minden gond nélkül betöltődik, az interface is rendben létrejön, csak maga a hálózathoz való csatlakozás kuka. Azért, mert az iwconfig hiányzik a rendszerről.

Ahogy látom, abban a NAS-ban Intel CPU van, ami feltételezem x86. Ebben pedig egy Marvell Kirkwood CPU kapott helyet, ami ARMv5-ös architektúrájú. Sajnos ezért nem kompatibilis a két processzor (más az utasításkészlet). ARMv5-ből (Marvell) bármelyik jó lenne.

De attól tartok, bele kell ásnom magam a QPKG gyártás rejtelmeibe, s forgatnom kell magamnak egy iw csomagot. Esetleg van itt olyan, aki csinált már saját fordítású QPKG-t? :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3285) zozomester válasza Mr Dini (#3284) üzenetére


zozomester
csendes tag

Egy gyári beállítások visszaállítása nem segít?

(#3286) Mr Dini válasza zozomester (#3285) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos nem. Az csak a felhasználói adatokat törli. Nekem viszont a rendszerből hiányzik egy komponensem. Érdekes, hogy kibontottam a legfrissebb fw fájlt, s abban sem volt benne az iwconfig. :Y

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3287) kovpist


kovpist
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy TS-228 Nas-om és az lenne a kérdésem hogy a transmission-ba hogy lehet beállítani hogy egyszerre csak 1 torrentet töltsön le?
A beállításokba átállítom 1-re de az összeset elkezdi tölteni.

(#3288) gahor72 válasza kovpist (#3287) üzenetére


gahor72
aktív tag

Letöltési sor hossza:1 ?

(#3289) kovpist válasza gahor72 (#3288) üzenetére


kovpist
csendes tag

(#3290) gahor72 válasza kovpist (#3289) üzenetére


gahor72
aktív tag

Új torrent hozzáadásánál a torrent indítása---pipa ki?

Csak ötletelek,hátha segít....

(#3291) kovpist válasza gahor72 (#3290) üzenetére


kovpist
csendes tag

Ki van véve az is.

(#3292) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

TS-228 NAS-rol szeretnék kívülről letölteni. A qnapcloud-n keresztül lépek be a NAS-ra. A sebesség az 1 Mbps-t sem éri el. Mit ronthatok el?

Köszönöm a választ előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#3293) Gsx-rr válasza sony309 (#3292) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gondolom ott szamit az otthoni feltoltesi sebesseged

(#3294) sony309 válasza Gsx-rr (#3293) üzenetére


sony309
őstag

1000/200 Mbps az otthoni sávszélességem, az itteni meg 100/50, tehát nem gondolnám, hogy a sávszélesség lenne a szűk keresztmetszet.
Én valami beállítási problémára gondolok első körben.

S3x, hifi & rock and roll

(#3295) Mathiask válasza Mathiask (#2510) üzenetére


Mathiask
senior tag

A korábban említett probléma miszerint lefagy a távirányítás és nem lehet kikapcsolni a NAS-t tovább fokozódott.
Mostmár sehogy nem tudom leállítani. Legutóbbi elindításnál a NAS kijelzőjén beragadt a "system booting" felirat, de amúgy elindult, mert a webes felület működik, meg elérem az adatokat. Viszont az eddigi ilyen fagyásoknál webes felületről le tudtam állítani, most nem, se putty-on keresztül, de sehogy.
Nem akarom áramtalanítani mert mennek a hdd-k, meg utána egy örökkévalóság mire sszinkronizálja a hdd-ket a hibás leállítás következtében.
Ötlet?

(#3296) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy QNAP TS-251+ amin szeretném azt megoldani, hogy interneten keresztül hozzáférjek a meghajtójához, de olyan módon, hogy azt fel is lehessen csatolni annak érdekében, hogy a macOS tudjon mentést készíteni rá.

Erre van megoldás? Valahogy meg lehet oldani a VPN-t így?

(#3297) Mr Bond 007 válasza Sapphi (#3296) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Legyegyszerűbben a Qsync tudja ezt. Ott lesz egy mappa amibe bármit bemásolsz felkerül a nasra. (ugyanaz mint a google drive/one drive/ dropbox stb) Ha ragaszkodsz a külön meghajtóhoz akkor pedig vpn-el is meg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3298) Sapphi válasza Mr Bond 007 (#3297) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Jelenleg VPN-el próbálkoztam. Sikerül is rácsatlakozni a NAS-ra, de nem látja a gép a meghajtókat. Igazából erre nem tudok rájönni, hogy miért nem és mit kéne tennem annak érdekében, hogy megjelenjenek.

(#3299) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, vettem egy QNAP TS-253A-t, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom a notebook tárhelyről a legegyszerűbben feltölteni a filemeket a NAS-ra? A végcél az lenne, hogy csak a NAS-on legyenek meg a fájlok, jelenleg ez 900GB. Most a NAS saját fájlkezelőjében kezdtem a feltöltést de kicsit macera.. nem lehet valahogy felszinkronizálni és utána letörölni a gépről?

(#3300) blakey válasza dave182 (#3299) üzenetére


blakey
titán

SMB-n csatlakozol (vezetéken) a NAS-hoz és ha gigabites a hálózatod akkor 90MB/s -sel szépen átmásolod, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.