Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Mad_Wolf válasza Mad_Wolf (#2000) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

na azt is megoldottam, ügyi vagyok.
Most már csak annyi a gondom, hogy nem bírom távolról elérni a nast.
Megvan az IP cím, de se ftp se transmission gui nem csatlakozik, kapcsolathívási hibát ír ki mindkettő.
FTP beállítva 21-es portra nason és routeren is, 9091-es port transmissionnak beállítva szintén a routerben, mégsem akarja.
Valakinek valami ötlet?

(#2002) mrmft


mrmft
senior tag

Amit szeretnek: p2p, es media lejatszas egy eszkozrol. Az LG webOS 3.0-s kukasaga (pl.: eszement lassu, DLNA-n csak 4x sebesseg lehet beletekerni a tartalmakba, stb..) miatt lehetoleg HDMI kimeneten at a mellette levo TV-t medialajatszokent meghajtva jelenleg 1080p tartalmakkal (mkv), kesobb ez 4K-ra valtozhat.
Ezt a QNAP HDMI kimenetes NAS-jaival megoldhato?

(#2003) Gyurike


Gyurike
tag

Esetleg használja valaki az SSD gyorsítótárazás opciót (Qtier)?

Gondolkodom, hogy érdemes lenne-e átállni a 2Bay-es NAS-on 1db 2Tb HDD+120Gb SSD felállásra, vagy maradjak hagyományos 2db 2Tb merevlemeznél...
RAID1-et buknám az első esetben, de ha gyorsulna a NAS, akkor az számomra vállalható...

Mi a véleményetek?

(#2004) Geth válasza mrmft (#2002) üzenetére


Geth
addikt

Én erre (is) használom.

NAS-on van Plex server (médiatár).
Szintén a NAS-on van a lejátszó is, ami HDMI-vel van a TV-re kötve.

A lejátszóra (HDMI-nél maradva) is több opciód van:
- gyárilag kapott felületen (HD Station) kodi (a QNAP repóból elavult verzió van csak), plex home theater (elavult), openpht (előbbi kicsit frissebb kiadásban, szerintem már nem fejlesztik).
- Linux Containerben két kattintásból fent van egy Ubuntu hozzáadott kodival, én ezt kiegészítettem egy Plex pluginnel, frissül is szépen.

A p2p részre szintén sok opciód van, nálam Deluge fut letöltésre, amikor kész, filebot kicsomagolja és/vagy hard linkeli a megfelelő könyvtárba, ahonnan a plex behúzza az adatbázisába, és már nézhető is.
Tovább is automatizálható, én megálltam itt.

Nekem ez van: TS-251, ennél az 1080p, 2160p a fenti szcenárióban OK.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Mr Bond 007 válasza Geth (#2004) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez a hard linkelés hogy megy? Ha törlöm a cumót deluge-ből és megy a file is akkor a hardlink is törlődik, vagy kézzel kell törölgetni azt is? Csak mert nekem is az a bajom a plex-el hogy a filmnek is meg a sorozatnak is a deluge letöltési könyvtára van megadva és össze is van kavarodva rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2006) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok! van valahol egy alapos leírás arról, hogyan érdemes feltelepíteni, beállítani a Qnap nast házi média szervernek? (transcódolás nem kell, csak tartsa az adatot és esetleg automatikusan rendezze)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2007) Geth válasza Mr Bond 007 (#2005) üzenetére


Geth
addikt

A hard linket úgy kell elképzelni, hogy több hivatkozás mutat a a tárhelyen az adatra.
Ezek a "hivatkozások" ugyanúgy kezelhetőek, mintha nem hard linkek lennének, hanem maguk a fileok.
Átmozgathatóak, átnevezhetőek. De végig egyszer foglal helyet.
Ha az egyik linket törlöd, attól még a többivel semmi nem történik (nem fog hely sem felszabadulni).
Ha az utolsó link is törlődik, akkor semmisül meg konkrétan az adat, akkor fog felszabadulni hely.
Én azért szeretem, mert semmi időbe nem kerül létrehozni, ezért használom a letöltési mappámból a Plex irányába is, illetve amikor valamit ki akarok rakni a web tárhelyre, de nem akarom törölni az eredeti helyéről, akkor is hard linkelek.

Tehát tegyük fel van egy letöltött file a letöltési mappában, linkeled Plex által figyelt könyvtárba.
Ahogy linkeled, Plex frissül.
Ha előbb törlöd a letöltésből, a Plex-es résszel semmi nem fog történni.
Ha előbb törlöd a Plex alól, akkor attól még seedel tovább a torrent például.

[ Szerkesztve ]

(#2008) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Van egy QNAP TS-228-as NAS. Windows alatt csak mappákat lehet felcsatolni hálózati meghajtóba vagy lehet külön valahogy a HDD-ket is!

Most jelenleg 2 db HDD van a NAS-ba és azt szeretném, hogy a windowsba a felcsatoláskor ezt a 2 meghajtót lássam külön-külön meghajtóként!
Amit jelenleg látok, azok csak a megosztott mappák!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Impair

(#2009) Impair1980 válasza Impair1980 (#2008) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Esetleg azt megcsinálni valahogy, hogy ne 4-5 hálózati meghajtóm legyen, hanem ezeket a megosztott mappákat valahogy összefogni és egy meghajtóként felcsatolni.
Most külön meghajtón van szinte minden megosztott mappám!

(#2010) Geth válasza Impair1980 (#2009) üzenetére


Geth
addikt

A NAS-on (QTS) Control Panel / Privilege / Shared Folders / Folder Aggregation
10 folder-t tudsz összerakni egy aggregált megosztott mappába (tehát az eredeti mappák almappák lesznek).

[ Szerkesztve ]

(#2011) Impair1980 válasza Geth (#2010) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Köszönöm megtaláltam, ahol ezeket be lehet állítani!

De ide miket kell beírni? Gondolom azokat a mappákat, amiket össze akarok vonni, de milyen módon kell beírni?

Köszönöm a segítséget!

(#2012) Addel válasza Impair1980 (#2011) üzenetére


Addel
senior tag

Név, hogy milyen néven jelenjen meg a megosztott mappa, Állomásnév a nasod domain neve vagy ip címe, megosztott mappa a megosztott mappád neve.

pl:

Download 192.168.1.101 Download

[ Szerkesztve ]

(#2013) Impair1980 válasza Addel (#2012) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nagyon köszönöm!!! :)

Még egy kérdésem lenne, hogy ki milyen mediaszervert használ?
(Plex, Gyári médiakiszolgáló, Twonky)
Twonky-t letöltöttem, de csak 30 napos trial? Erre valami ingyenes megoldás? QTS 4.3.3 van jelenleg!
A gyári nagyon gáz. 90.000 fényképem van és amíg beindexeli ezeket az több nap!
A Plex az nagyon lassú.
A Twonky lenne a megoldás, de ott meg 30 nap után gondolom megáll!

Köszönöm!

Impair

(#2014) blakey válasza Impair1980 (#2013) üzenetére


blakey
titán

Serviio, nálam tökéletesen működik, Twonkyt sokáig használtam de vannak/leaznek eszközök amivel sajnos nem 100% kompatibilis, próbáld ki. Serviio is menni fog 15 nap után, nekem 1,5 éve megy.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2015) Impair1980 válasza blakey (#2014) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Azt honnét tudom letölteni?
QTS 4.3.3 alatt megy? TS-228-as NAS-om van!

(#2016) blakey válasza Impair1980 (#2015) üzenetére


blakey
titán

Serviio.org.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2017) Alex91 válasza blakey (#2016) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs a nasahoz, ezert kerdezi....

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2018) blakey válasza Alex91 (#2017) üzenetére


blakey
titán

Ezt honnan veszed? Weboldalról kell letölteni, egy ideje. A Qnap saját áruházában már nincs fent az újabb változat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2019) Alex91 válasza blakey (#2018) üzenetére


Alex91
félisten

Mert az ove nincs felsorolva... melyiket toltse? Bar ezt mar mas is kerdezte valamikor toled :)!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2020) blakey válasza Alex91 (#2019) üzenetére


blakey
titán

Nincs 228-am így nem tudom, hogy pontosan melyiket töltse le de arm verzió van a Qnap oldalán, az intelest is onnan kell letölteni. Ki és mikor kérdezte tölem?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2021) Alex91 válasza blakey (#2020) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2022) Geth válasza Impair1980 (#2013) üzenetére


Geth
addikt

Bármilyen megoldás, ahol indexelnie kell majd ennyi képet, baromi sokáig fog tartani ezen a vason.

Próbáld meg több darabban, sőt, ha találsz egy megoldást, ne rögtön az egészet próbáld meg betolni alá, hanem csinálj egy minta-adagot, próbáld ki hogy megfelel-e a végeredmény, mert ezt a műveletet a teljes állományra egyszer akarod majd végigcsinálni...

(#2023) blakey válasza Alex91 (#2021) üzenetére


blakey
titán

Igen, valóban nem válaszoltam, elnézést is kérek, de ennek egy oka van, válaszoltak helyettem és lám működik. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2024) Impair1980 válasza blakey (#2023) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Serviiot sikerült feltennem TS-228-ra, tökéletesen működik, de itt is egy kicsit lassú az indexelés, de sebaj.
Még egy kérdésem lenn, hogy ha le van állítva a NAS vagy újraindítva, akkor remélem nem kezdi előröl az indexelést. Gondolom van neki egy ideiglenes tárhelye, ahova lementi az indexképeket és egyéb adatokat!

Impair

[ Szerkesztve ]

(#2025) Biga123


Biga123
addikt

Feltenném újra a kérdésem , a múltkor már azt hittem megoldódott de nem.
Adott egy windows os Qsync kliens, hogy lehet azt beállítani h a windows kliensről se töröljön fileokat, sync közben.
Mert eddig csak a smart delete opciót találtam , ami a NAS ról való törlődést akadályozza meg.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2026) blakey válasza Impair1980 (#2024) üzenetére


blakey
titán

Első alkalommal az indexelés vagy menet közben is? Első alkalommal a nagy mennyiségen azért át kell menni, utána azért gyorsabb lesz. Nekem minden nap egy adott időben bekapcsol, majd kikapcsol, én semmilyen indexelési anomáliát nem veszek észre, ha jól rémlik akkor be lehet állítani, hogy új tartalom esetén azonnal indexeli, de csak a változásokat, ha törölsz akkor azt is érzékeli, újra nem fogja a borítókat, st. letölteni. Nekem eddig nem jeleztek a gyerekek, hogy gond lenne, bekapcsolás után néhány perccel minden elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2027) Impair1980 válasza blakey (#2026) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Köszönöm válaszod! Én is arra gondoltam, hogy maga a beolvasás a Twonky-hoz képest lassú, persze tudom, hogy a Twonky nem olvas be metadata adatot és nem generál borítóképet stb. Nekem kb. 90e kép és 3e videó anyagom van. Gondolom ezekkel ellesz egy darabig. Most 39e képnél tart és 1500 db videó anyagnál!

Holnapra szerintem végez vele!

Köszönöm a segítséget!

Holnap majd jelentkezem a fejleményekkel!

Még egy kérdésem van. Ha a gyári DLNA kiszolgálót kikapcsolom, akkor nem tudom használni a Photo Station-t és Video Stationt?

Impair

(#2028) blakey válasza Impair1980 (#2027) üzenetére


blakey
titán

Nálam ki van kapcsolva, Serviio bőven elég erre a célra, főleg, hogy az is külön indexelne, tehát a géped duplán terhelt lenne, de azt megcsinálhatod, hogy engedélyezed a DLNA-t és csak az egyik alkalmazást indítod el, Serviioban is beállíthatod, hogy mi legyen aktív így megoszthatod a tartalmakat, pl. Photo Station a képeket kezeli, Serviio meg a zenét és a Videót vagy ahogy akarod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2029) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

na ezt magyarázza meg valaki:
az asztali pc-ről elérem a downloads mappát, smb-n keresztül, admin felhasználóval/jelszóval
laptopról/telefonról meg nem, ugyanazzal a felhasználónévvel/jelszóval, illetve kreáltam másik usert, megadtam neki a R/W hozzáférést a mappához, de így sem.

(#2030) blakey válasza Mad_Wolf (#2029) üzenetére


blakey
titán

Az SMB verziót állítsd alacsonyabbra, pl. SMB 2.1-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2031) Mad_Wolf válasza blakey (#2030) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

azzal már próbálkoztam, sajnos nem segített, se 3 se 2.1 nem jó
mindkét gép lan-on csatlakozik, win10

[ Szerkesztve ]

(#2032) blakey válasza Mad_Wolf (#2031) üzenetére


blakey
titán

IP-címmel próbálkozol? iOS-ről és Androidról is elérem a NAS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2033) Mad_Wolf válasza blakey (#2032) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

nem, windowson total commanderrel/sajátgépen keresztül, androidon pedig file explorerrel. Minden más mappát látok, bele tudok lépni, kivéve a downloads mappát, ami az alap letöltési mappa a qnapon. Éppen ezért józan paraszti ésszel csináltam egy másik mappát, átmozgattam a tartalmat oda, és innentől ezt a mappát használom a letöltésekhez. :D így már látja a laptop és az android is a tartalmat (kodi miatt kell, laptop hptc-ként funkcionál, androidról meg az androidos appok, ebookok miatt kell)
Köszi azért :D

(#2034) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,
Információt szeretnék kérni egy nasról van e valakinek tapasztalata ilyen típussal kapcsolatban illetve mennyi lenne a reális ára most a piacon.
Qnap_ts_669_pro
Köszönöm!

(#2035) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Illetve van még egy (talán hülye) kérdésem mert nem vagyok nagy szakértő a kérdésben. Ha adott a fenti nas 6 férőhellyel lehet e olyat csinálni, hogy lenne egy raid1 tömb amin a fontos dolgaim vannak pl fotók, programok stb és egy másik kötet raid0ba amin a filmek vannak? Így az adataim biztonságba lenne mert tükrözné, a filmeknél meg az adat mennyiség számítana. A kérdésem csak az, hogy ez így kivitelezhető.

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Alex91 válasza matyi1988 (#2035) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2037) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.
Letöltöttem a QVideot, ami egész használható videó lejátszónak tűnik, de a most letöltött filmeknek az audióját nem akarja vinni. Ismertek/használtok valami jobb lejátszót, amivel távolról (nem saját hálóból) el lehet érni normálisan a NAS-t?

Előre is köszi,

Davcy

(#2038) Geth válasza Davcy (#2037) üzenetére


Geth
addikt

Plex serverhez jár web player.

(#2039) mrmft válasza Geth (#2004) üzenetére


mrmft
senior tag

Koszonom a gyors valaszt, meg agyalok, lehet jobban jarok egy combosabb router + kulso SSD + wetek HUB comboval. Halkabbnak mindenkeppen halkabb lenne.

(#2040) Mr Bond 007 válasza mrmft (#2039) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Router még egy notebook vinyót se tud kiszolgálni, nemhogy egy ssd-t annyira lassú. Zaj meg kb ugyanott van.

(#2041) mrmft válasza Mr Bond 007 (#2040) üzenetére


mrmft
senior tag

Asus RT-AC86U-rol van szo. USB 3-mas porton 110MB/s-el olvas es 100MB/s-al ir HDD-re, nekem ez boven eleg.

(#2042) blakey válasza Mr Bond 007 (#2040) üzenetére


blakey
titán

Azért a combosabb routerek elég komolyak, pl. Synology RT2600AC, hogy komolyabbat nem említsek, de az én routerem is képes komoly sebességre USB3-on.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2043) Addel válasza Davcy (#2037) üzenetére


Addel
senior tag

Régen én is Plex-et használtam, de mostmár nagyjából egy hónapja próbálgatom az Emby-t. Ez nem a qnapclub-os, ami eddig is volt, hanem ezt a hivatalos emby csapat készíti qnap x86 nashoz.
Még nem végleges, de nálam nagy hiba nélkül működik TS-251 -en.
Ebben benne van minden, nem kell mellé telepíteni semmi más csomagot, külön ffmpeg sem kell neki, és VAAPI-n keresztül hw transzkódol.

https://emby.media/community/index.php?/topic/51334-new-qnap-package-for-testing/page-1#

[ Szerkesztve ]

(#2044) Mr Bond 007 válasza mrmft (#2041) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

p2p-re úgy letérdel mint a huzat, és mellette még filmeznél is róla? Nehogy csalódás legyen a vége...

blakey: Értem én, és tudom milyenek azok, de egy nashoz képest ezek csak tákolások. Alig kéne picit hozzá tenni és egy inteles nassal évekig el lehetne. Míg a felvázolt helyzetekben már most borítékolni lehet a szaggatós videó lejátszást, mert hogy torrentezni meg filmezni egyszerre nem fog tudni, ha maga a torrent 100%-ra tekeri a cpu-t. És akkor még nem is beszéltünk sok sok funkcióról amit routerrel nem kap meg.

[ Szerkesztve ]

(#2045) Mr Bond 007 válasza Addel (#2043) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Köszi! Erről még nem is hallottam, lehet meg is próbálom.

(#2046) blakey válasza Mr Bond 007 (#2044) üzenetére


blakey
titán

Félre ne érts, én mindenhez külön eszközt használok, de hidd el, hogy ezek a routerek már többre képesek, van bennük tartalék és pl. egy Asus routeren 7/24-ben használni lehet a torrentet és közben tökéletesen ellátja a hálózati feladatait valamint SMB-n vagy NFS-sen hibátlanul kommunikál, osztja a tartalmakat, Tomato és Merlin LTS-sel tesztelve, CPU nem pörög a maxon.

(#2043) Addel
Embyt régen használtam, akkor még nem volt NAS-som, de voltak eszközök amik nem szerették, aztán váltottam, viszont Kodi által támogatott, illetve van rá lehetőség, tehát az Emby tartalmakat is be lehet, hozni Kodiban is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2047) mrmft válasza Mr Bond 007 (#2044) üzenetére


mrmft
senior tag

50mbp/s-re korlatoznam a p2p-t NAS-on es routeren is, az Asusban Broadcom BCM4906 (1.8 GHz, 2 cores) van, e melle beleferne egy nagyobb SSD es media player kulon, routerrol DLNA-n keresztul kabelen menne a medialejatszora a tartalom.
Ha T251 akkor eleve RAM bovitessel kezdhetem ahogy olvasom, + a 3,5" HDD. A router maradna az Asus RT-AC68U es kihagyanam a media playert. Csak a sport meccseket akarom hajtani rola, semmilyen mas funkcio nem erdekel. Ezt szeretnem a legkoltseghatekonyabban megoldani. A TV-m egy WebOS 3.0 LG, es hat a medai lajatszo resze, valami botranyosan lassu, de a kep jo ezt cserelni nen szeretnem.
Ennek tudataban melyik a jobb irany?

(#2048) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#2006) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tényleg nincs semmi ilyen írás vki birtokában?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2049) blakey válasza MCGaiwer (#2048) üzenetére


blakey
titán

Mit akasrz telepíteni, minek írás. Alapból hálózati szerver, SMB-n, NFS-sen semmilyen transzkódolás nincs, natív hálózati elérés, lejátszás van. DLNA-ra meg ott a Plex, Serviio, stb. Aki használja a beépített DLNA-t az majd írni fog róla. DLNA-ra Serviiot használok, egyszerű, teszi a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2050) Biga123 válasza MCGaiwer (#2048) üzenetére


Biga123
addikt

Tessék
Online formában

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.